توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 325690
پیشنهادی برای حل مشکل ریشه‌ای؛
«برجام» الگوی مذاکره فوتبال و سیما/ باید «ممنوع‌ها» را حذف کرد
بخش ورزشی الف،29دی 94
درحالی که مذاکرات بین صدا و سیما و فدراسیون فوتبال برای حل مشکل حق پخش که سالهاست این دو و البته جامعه فوتبال را آزار می دهد می توان «برجام» را الگوی مناسبی برای رسیدن به توافق دانست.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷
به گزارش مهر، می‌گویند صدا و سیما به صورت غیر رسمی رئیس فدراسیون فوتبال ایران را به دلیل قصد شکایت از این سازمان به خاطر عدم توافق برای حق پخش تلویزیونی ممنوع التصویر کرده است. البته این خبر هنوز تایید نشده و از آن دست مواردی است که چون غیر رسمی است، هرگز تایید نمی‌شود اما از منظر قانون این اتفاق غیرقانونی است چون ممنوع‌التصویر کردن یک مدیر دولتی باید تاییدیه فنی با ادله مشخص و معلومی داشته باشد.

نکته اما اینجاست که شاید در صورت صحت خبر ممنوع التصویر شدن کفاشیان و پیش از آنکه قضاوت‌های احساسی انجام دهیم باید تاکید کنیم که پیش از صدا و سیما، علی کفاشیان هم کوشیده بود که فوتبال را برای سیما ممنوع از حیث تصویربرداری کند. او و برخی دیگر کوشیدند که بارها جلوی ورود دوربین‌ها را به استادیوم ها بگیرند و گاهی موفق هم شدند آن هم درحالی که قانون اساسی سیگنال تلویزیونی را به درست یا غلط تنها حق صدا و سیما دانسته است.

همه این کوشش‌های نافرجام و غلط که قانونی نبوده‌اند، منتج به هیچ نتیجه‌ای نه شده و نه خواهد شد. نه امروز کفاشیان نیازمند تصویر تلویزیونی است - از آن فرار هم می‌کند - نه فدراسیون تاکنون توانسته با عدم اجازه برای ورود دوربین‌های تلویزیونی حق بین المللی خود را بگیرد چرا که قانون در این زمینه تاریخ مصرفش گذشته و نیاز هست که قانون‌گذارها وسط گود بیایند که البته آنها هم هرگز وقت نداشته اند چنین کنند.

با این وجود باید چه کرد؟ لج بازی کرد و تصویربرداری‌ها را ممنوع کرد؟ این ره به ناکجا آباد است. اجازه بدهید به این روزها در دنیای دیپلماتیک برسیم. این روزها که با برجام برای دنیا الگویی شدیم ضد جنگ، الگویی شدیم برای مذاکره و برنده شدن. حل این موضوع از دفاع از حق مسلم هسته ای که پیچیده تر نیست.

باید نخبه ها، بازاریاب ها، طراحاها را بنشانند کنار هم و ایده جدیدی در دایره قانون بیابند. طرحی که بازرگانی داشته باشد و دو طرف در آن برنده باشند. طرحی که ایده جدیدی داشته باشد و درآمدزایی بیشتر از قبل و درآمدش میان فوتبال و صدا و سیما تقسیم شود.

فراموش نکنید قرار نیست در راس و این همه در دید مردم با لجاجت و قلدری و ممنوع التصویرکردن یکدیگر کارها را جلو ببریم. کافی است که ایده بهتری داشته باشید و به اصل «برنده – برنده» که در دنیای امروز بسیار جا افتاده، در معامله اعتقاد داشته باشید.
 
کلمات کلیدی : صدا و سیما +برجام+فدراسیون فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.