نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 142297
انتقاد هاشمی از بزرگداشت های مقوایی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۲
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از برنامه تبلیغی آغاز دهه فجر امسال بااستفاده از ماکت های مقوایی ابراز امیدواری کرد برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی این ایام توسط دستگاه‌های تبلیغی در خور و شأن و بزرگی آن باشد و از انجام برنامه‌های کم‌محتوا و سخیف خودداری شود.

به گزارش مهر،مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز با حضور اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد. در ابتدای این جلسه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تبریک ایام خجسته و بزرگ دهه فجر انقلاب اسلامی، پیروزی انقلاب اسلامی را افتخاری جاویدان برای تاریخ اسلام، تشیع و ایران دانست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر عظمت انقلاب اسلامی ایران، ابراز امیدواری کرد برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی این ایام توسط دستگاه‌های تبلیغی در خور و شأن و بزرگی آن باشد و از انجام برنامه‌های کم‌محتوا و سخیف مانند بی‌سلیقگی در استفاده از ماکت‌های مقوایی که بعضاً می‌تواند مورد اعتراض مردم فهیم و سوءاستفاده دشمنان انقلاب نیز قرار گیرد، خودداری شود.

وی افزود: دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌های همگانی به ویژه رسانه ملی وظیفه ملی و تاریخی سنگینی در جلوگیری از تحریف تاریخ انقلاب و معرفی درست و واقعی دستاوردهای انقلاب اسلامی دارند و انتظار می‌رود برنامه‌ریزی‌های مناسب و در خور شأن مناسب‌تری برای این ایام تدارک دیده شود.

هاشمی رفسنجانی، با توجه به تأثیر زیاد حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی، به راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: حضور حماسی و همه‌جانبه تمامی آحاد مردم در این راهپیمایی که مورد تأکید رهبری معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه نیز قرار گرفت، حاکی از عمق عشق و وفاداری مردم به انقلاب و نظام اسلامی است و اثبات می‌کند که تفکر انقلابی مردم پس از گذشت ۳۲ سال از انقلاب اسلامی همچنان با طراوت ماند و کهنه نشده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با دعوت از مردم سراسر کشور برای حضور حماسی در راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن، این حضور را پاسخ مناسبی به مجموعه تهدیدها و تحریم‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی دانست.

در ادامه، استفساریه بنیاد پانزده خرداد در خصوص ماده واحده بهمن ماه سال ۱۳۷۰ مصوب مجمع در خصوص زمین‌های موات مطرح و پس از بحث و بررسی اعضا مقرر گردید:

در صورت رعایت مفاد و شرایط مذکور در ماده واحده مصوب ۳/۱۱/۱۳۷۰ مجمع تشخیص مصلحت نظام و پس از انقضای مهلت نظریه وزارت راه و شهرسازی که در اجرای قوانین اراضی شهری و زمین شهری داده شده قطعی بوده و در هیچ مرجع قضایی قابل طرح مجدد نمی‌باشد.

سپس دانش جعفری، دبیر کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی که از سوی رهبری معظم انقلاب به مجمع تفویض شده است، با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور، معاون وزیر اقتصاد و دارایی و دبیر هدفمندی یارانه‌ها، معاون حقوقی بانک مرکزی، حسابرس کل اصل ۴۴ قانون اساسی در دیوان محاسبات کشور و برخی دیگر از مسئولان و کارشناسان مربوطه در دولت و بانک مرکزی، گزارش مصوّری از نتایج جلسات این کمیسیون و بررسی‌های نظارتی آن در طول ۶ ماهه دوم سال جاری به جلسه ارائه داد.

در این گزارش به جلسات مستمر کمیسیون نظارت مجمع با حضور کارشناسان و مسئولان مربوطه در خصوص نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، سیاست‌های کلی امنیت اقتصادی، سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور (شاخص ترکیبی اقتصادی، علمی و فناوری) و بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و تلاطم اخیر بازار سکه و ارز اشاره شده است.

این بحث در جلسه آینده مجمع مورد بررسی و پیگیری بیشتری قرار خواهد گرفت.
 
صادق
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۱۵:۳۹:۳۷
نوسینده و روزنامه نگار یا تهیه کنند یا هرشخص محترم دیگری که این مطالب را تهیه تنظیم میکنید:شما با باباتم نیاید اینطور صحبت کنی چه برسه به یک شخصیت سیاسی این مملکت ؟این چه نوع ادبیات حرف زدن است آیت الله هاشمی رفسنجانی. (640733) (moderator22)
 
Masoud
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۱۵:۵۷:۰۲
این برنامه امسال از بی‌ سلیقگی یا مرض طراحان اون بود. و واقعا دون‌شان امام و انقلاب بود. باعث تمسخر مخالفان شد. بر گذار کننده گان اون باید توبیخ بشوند. جالب این که آقایان مقامات هم شرکت کردند. من مانده‌ام که آیا خجالت نکشیدند ادای حضور در مدرسه رفع رو در اوردن . اگر با شخصیت‌های اول انقلاب مشکل دارین ،باعث بی‌ احترامی به حضرت امام نشوید
(640764) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۱:۰۷:۱۷
یه عده هستن با خود امام هم مشکل دارن انشاء الله کم کم دستشون رو می شه (642107) (moderator19)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۱۵:۵۷:۴۰
انتقاد مطروحه توسط جناب آقای هاشمی، واقعا" انتقاد بجا و شایسته ای بود ، چون وقتی عکسهای این اقدام نابخردانه را دیدم بسیار تعجب کردم و بدیهی است طراح و مجری چنین برنامه ای با تدبیر عمل نکردند. (640766) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۱۷:۵۸:۵۲
له این حرکت بسیار زشت بود ومتاسفانه ضد انقلاب هم به اندازه کافی از آن بهره برداری کرد !! امید است این حرکت از روی شیطنت نباشد ! (640931) (moderator22)
 
حامد
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۱۸:۲۵:۳۲
از زمانی که این بزرگداشت رو دیدم شوکه شدم...
واقعا کار افتاده دست یه سری آدم کم خرد... آخه یکی تو بدنه کار نیست که قبل از این افتضاح تذکر بده و تبعاتش رو پبش بینی کنه؟؟؟؟

به خدا امام وزنه ای بود که اینطوری بزرگی و مقامش رو به شوخی میگیرید...
احترام گذاشتن به یه تکه کاغذ بی کیفیت شد بزرگداشت؟؟؟

دوستان پیامبر با همین چیزا مبارزه می کرد و می خواست این کج فهمیها رو درست کنه اما افسوس که بعد از این همه سال ما پیام اسلام رو نفهمیدیم. (640973) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۰:۱۱:۵۱
سلام خسته نباشید شرمنده می خواستم بگم اگه امکان داره و فیلم را شما دارید می شه خواهش کنم برا من ایمیل کنید ممنون می شم مژگان کفاشیان هستم ازتهران . mojgan.kaffashian@yahoo.com (641982) (moderator22)
 
صديقه
Seychelles
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۲۰:۳۰:۵۷
خيلي بد بود خيلي
ايا اين كار به خاطر احترام به امام راحل بود؟؟
بايد از مردم عذرخواهي كنند وهمينطور از بيت امامراحل
اين كار بيشتر به نفه دشمنان انقلاب بود (641189) (moderator22)
 
طالقانی
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۱:۴۱
تذکر ات آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه راهگشا بوده است. خداوند به ایشان توفیق عنایت فرماید. (641242) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۵:۴۲
متاسفانه این کار سخیف دل عاشقان امام رو به درد اورده و منتظر برخورد با عوامل آن هستند (641251) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۲۱:۲۶:۱۳
مسخره ی دوست و دشمن شدیم.هنوز نمی تونم باور کنم (641291) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۲۲:۱۴:۴۲
از همه دردناکتر اینکه آقای وزیر آموزش و پرورش که تربیت فرزندان ما به دست اوست با کمال افتخار در این برنامه سخیف و بی تدبیرانه شرکت می کند (641376) (moderator22)
 
دیگه نامی برای ما نمونده
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۲۲:۳۱:۵۵
این کار بیشتر به نفعه دشمنان انقلاب بود؟ یا با هماهنگی اونا؟ (641408) (moderator22)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۰:۲۸:۲۱
متاسفانه با این کار تنها هدف به لطمه زدن به شخصیت امام راحل و مادی کردن و بت نما کردن حضرت امام و آرمان های مردم بود.امام فردی نیست که در کلام یا تفکرات عادی بگنجند بعد یکسری میان و امام را در حد یک عکس به تصویر می کشند. خدا رحمت کند. امام می گفتند مراقب باشید این انقلاب دست نا اهلان نیافتد ما فکر می کردیم نا اهلان آمریکا و اسراییل هستند بعد دیدیم خودمان شدیم نااهل وا اسفا (641575) (moderator22)
 
نیش خند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۰:۴۵:۵۰
ماکت مقوایی از امام واقعی برای یاد آوریست اما آدم مقوایی را چه طور میشه به یاد آورد!
خدا کنه بتونیم عمار و ابوذر باشیم تا طلحه و زبیر!
اما ابوسفیان بودن هم بالاخره عالمی داره!!!! (641591) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۰:۵۰:۰۶
اگر صرفآ از يك قاب عكس واقعي و بزرگتر از متوسط استفاده ميگرديد بسيار مناسب تر مي بود. (641597) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۱:۳۳:۵۳
این کار توسط یک آدم معاند طراحی و توسط عده ای نادان اجرا شده است. آن طراح اصلی را پیدا و رسوا کنید. (641642) (moderator22)
 
رضا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۲:۰۶:۲۰
من ابتدا درباره امام مقوایی ... در سایت های فیلتر شده خبر خوندم و فکر کردم دارند به تمسخر میکشند امام را .. و اصلا نرفتم باز کنم !

اما حالا فهمیدم که واقعا خود مسئولین این حرکت رو انجام دادند !...

اتفاقات اخیر + این حرکت .. همگی نشانه هاست..


من یک سوال دارم از همه مخصوصا الف.. همین جا جواب منو بدید

اگر دشمنی بتونه مسئولین قدرتمند کشور مقابل رو به خودش جذب کنه ... اون مسئولین چه کارهایی انجام میدهند؟

ایا رسما میان میگن دشمن خوبه ؟دشمن عالیه؟

یا اینکه اقتصاد کشور رو به هم میریزند .. یا اینکه دلسوزان و معتمدین رو به گوشه میندازن و تا جایی که بتونن محو میکنند.

یا اینکه دم از این میزنند که دشمن دشمنه و باید حمله کرد ..؟ کمی به تاریخ نگاه کنید .. خائنین به کشورهایشان در مواقع خاص دم از حمله و جنگ میزدند.. و در جنگ خیانت میکردند.. و نتیجه جنگ رو به نفع دشمن رقم میزدند.

یا اینکه مردم رو دلسرد میکنند که مطمئن شوند مردم در این جنگ مشارکت نخواهند کرد

میشه به من پاسخ درستی بدید ؟

هر کسی که میتونه من منتظرم. (641669) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۱:۰۴:۵۸
لازم نیست در سایتهای فیلتر شده این برنامه را ببینی! در سایتهای مجاز طرفدار نظام هم این تصاویر آمده و مورد نقد قرار گرفته است. چرا فکر میکنید اگر در صدا و سیما مطلبی را ندیدید باید حتما بروید سراغ رسانه های ضدانقلاب؟ (642095) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۵:۴۷:۵۲
مگه تو آمریکا هم سایتهای تو ایران فیلتر شده را فیلتر کردن؟! (642727) (alef-11)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۷:۲۷:۱۹
با سلام
بايد به جسارت كنندگان به ساحت مقدس ان بزرگوار برخورد شديد صورت گيرد .
خواشمند است اين عمل را در حد يك خطا يا كج سليقگي تلقي نكنيد . اهداف پشت پرده ان را واكاوي نماييد. (641761) (moderator22)
 
رزيتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۸:۰۵:۵۰
اين آقايون اگر كمي فكر كرده كار مي كردند الان ايران گلستان بود هر چي مي كشيم از دست يك عده آدم بي انديشه و بي خرد است مدرسه علوي به عنوان متولي بچه هاي مردم رو ميخواد با اين كارهاي سخيف و دور از شان تربيت كنه؟؟؟واي به حال نسل هاي آينده امام و شهدا چي مي خواستند ما به كجا داريم ميريم؟از ته دل متاسفم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (641784) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۸:۱۸:۰۸
یکی از عجیب ترین و ریاکارانه ترین کارهایی بود که انجام شد (641799) (moderator19)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۰۹:۵۱:۱۵
با سلام

كم كم بايد نگران اوضاع شد !!!

يعني يكنفر از اين همه آدم حاضر در اين صحنه از خودش نپرسيد اين چه كاري كه من دارام انجام ميدم ؟

آيا واقعا اين كار يك حركت سمبليك بود كه نشان ميداد اون روزها چه اتفاقي افتاده ؟

متاسفانه به نظر ميرسد عمدا" ميخوان همه چيز را خراب كنند (641924) (moderator22)
 
پرهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۰:۱۷:۲۵
حضرت امام ره دارای مقامی بس والا هستند این کار به نظر من کج سلیقه ای بعضی از دوستان میباشد صحنه طبیعی ورود امام به میهن اسلامی و پیاده شدن از هواپیما با اون همه ابهت و متانت هیچ وقت از یاد مردم ایران پاک نخواهد شد (642000) (moderator22)
 
ايران دوست
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۲:۰۶:۰۷
برويد در مورد طراح وآمر اين رفتار سبك بررسي كنيد حتما نه در انقلاب حضور داشته نه در جبهه اما تا بخواهيد نان به نرخ روز خور و متظاهر بايد باشد. او اصلا شخصيت امام و انقلابي هاي واقعي را نميشناسد. (642237) (moderator22)
 
صادق(1)و پیرو امام راحل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۲:۱۶:۰۳
آقای دادستان خواب تشریف دارند؟؟؟؟
آیا این اقدام توهین به امام راحل نیست؟؟؟؟
جالب اینکه صدا و سیما، این کج فهمی را پوشش خبری داد!!!
خوب است عوامل پشت پرده این این برنامه توهین آمیز، به مردم معرفی شوند ،
در این اقدام ناپسند ،بوی جریان انحرافی هم می آید. (642265) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۲۱:۳۰:۲۸
تصور بفرماييد اگر بجاي همين ماكت مقوايي و عكس مانند از يك ماكت نقش برجسته و واقعي استفاده ميگرديد كه بالطبع بسيار نامناسب تر ميشد....  (643182) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.