نظر منتشر شده
۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275975
نامه به رهبر انقلاب درباره ورود زنان به ورزشگاه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۱
جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه در نامه‌ای به رهبر انقلاب و مراجع تقلید، درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها ابراز نگرانی کرده و خواستار ممانعت از این قبیل اقدامات شدند.

جمهوری اسلامی نوشت: در بخشی از این نامه سرگشاده آمده است: «ما جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه، حسب الامر مولایمان حضرت بقیه‌الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء مبنی بر رجوع به شما بزرگواران در فتن آخر الزمان، از محضر آن عزیزان و علمای والامقام، درخواست داریم به هر صورت که صلاح می‌دانید جلوی سیل بنیان کن تهاجم فرهنگی را سد نموده و با تدبیر و دستورات لازمه، همانند گذشته، مدافع شریعت ناب محمدی صلی‌الله علیه و آله باشید.»
 
کلمات کلیدی : ورود زنان به ورزشگاه
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۹:۰۶:۵۸
ازشماطلاب حوزه علمیه ودرموردتمامی مشکلات وگرفتاری هایی که برای مردم پیش میایددغدغه داشته باشیدبنظرم وقت آن رسیده که مردم راروشن کنیدکه وظایف اصلی حوزهغلمیه چیست وحوزه تاچه اندازه درمشکلات دنیاوآخرت مردم سهیم است (2959899) (alef-13)
 
نادری
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۶:۰۶
نمیشه برای فشاراقتصادی.رکودبازار.بنزینویارانه و.....هم نامه نگاری کنید (2961164) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۵:۰۱:۳۶
طلاب متخصص امور فرهنگی هستند و در اون مورد هم اظهار نظر میکنند واصولا شما باید از صحبت کردن متخصص در امور تخصصی خودش حمایت کنید و نباید به خاطر اغراض سیاسی متخصص رو مجبور کنی در امور غیر تخصصیش نظر بده (2961456) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۵:۵۷:۵۲
پس چرا در حوزه های مدیریتی اقتصادی و سیاسی حضور دارند؟؟؟؟؟؟؟ (2961680) (alef-13)
 
بینا
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۷:۱۳:۲۶
دوست عزیز بد نیست یک نگاهی به پست ها و مشاغل مختلف در وازرت خانه ها و کلا در کشور بیندازید متوجه میشوید که اینطور که شما میفرمایید نیست (2961967) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۷:۴۵:۵۴
متخصصامور مذهبی هستند و نه امور فرهنگی و مذهب هم امری شخصی است. البته حضور بانوان محترم در ورزشگاه ها امری اجتماعی است. (2962122) (alef-13)
 
مم
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۹:۱۹:۱۰
چرا در مورد مشکلات اقتصادی کسی جلوی دزدی های بنیان کن رو تمی گیره (2959939) (alef-13)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۹:۲۵:۰۵
چرا برای همه مقاصد سیاسی از بزرگان دینی خرج میکنید و بار منفی اینگونه کارها را به گردن ایشان می اندازید؟؟
الان مردم مرد و زن و کودک و خانواده و مجرد با هم به سینما میروند و همه از یک درب خارج میشوند چه مفسده ای تاکنون پیدا شده؟؟؟ (2959959) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۲:۲۸:۳۳
مقایسه بین سینما و ورزشگاه صحیح نست!
واقعا فضای سینما مثل ورزشگاهه که شما استدلال میکنی؟؟؟ (2960686) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۷:۵۲:۵۵
اگر مشکل از فضاست که هست، نامه بزنن که فضا درست شود! اصلا کی گفته اشکال داره یک خانم 25 ساله بره در ورزشگاهی که حجب و حیا و عفت کلام به هیچ حساب می شود، ولی اشکال نداره یک بچه 10-15 ساله بره در همان محیط! جناب محیط مشکل دارد، مشکل محیط را حل کنید! (2962147) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۵:۰۲:۳۶
مگه شما با شورت و پیرهن رکابی میری سینما که سینما رو با ورزشگاه قاطی کردی؟ (2961459) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۳:۴۸
مگر شما با شوزت ورکابی می ری استادیوم .واییییییییییییییی (2961950) (alef-13)
 
لبو فروش
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۲۰:۲۸:۰۸
احتمالا شما تو تایلند رفتی ورزشگاه نه ایران (2962525) (alef-13)
 
کیمیا
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۹:۲۷:۲۴
با سلام انتظار می رود سایت هایی همچون سایت وزین الف به وظیفه و رسالت خود عمل نموده و طی انتشار مقاله/ مقالاتی با ملحوظ داشتن نقطه نظرات متخصصان علوم دینی , جامعه شناسی و اجتماعی نسبت به ارایه توضیحات لازم و مبسوط در زمینه مختصات مکانی به نام ورزشگاه که طبق لغتنامه دهخدا " محلی که به ورزش اختصاص یافته / جایی مخصوص ورزش کردن " تعریف شده و خدای ناکرده نه فعل و افعال دیگر و آنهم دراین سرزمین که مکان های عمومی بر طبق موازین دینی مان حراست و قداست میگردند اقدامات لازم بعمل آورند. حقیقتا بکارگیری عبارتی همچون " جلوی سیل بنیان کن تهاجم فرهنگی را سد نموده " اولترا اغراق آمیز نیست ؟ (2959965) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۹:۴۶:۲۱
واقعا متاسفیم (2960022) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۹:۴۷:۰۶
اینها چند نفرند؟ از مردم نظرسنجی شود ببینند نظراتشان چقدر طرفدار دارد. (2960024) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۹:۵۷:۵۴
فقط مشکل همین است هیچ مشگل دیگری اصلا نداریم (2960052) (alef-13)
 
ایزدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۱۷:۲۳
با سلام با نظر شما موافقم چون در گذشته مشابه آن وجود داشته و قابل کنترل نیست انشاالله که چاره درستی اندیشیده شود (2960135) (alef-13)
 
م کریما
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۱۷:۳۴
من نمی دونم، حضور بانوان در ورزشگاه ها چه اشکالی داره که سیل بنیان کن محسوب می شه؟
اصلا این عزیزان که این نامه رو نوشتن، تا به حال چند مرتبه به ورزشگاه تشریف بردن؟ (2960136) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۴۳:۲۴
چه اشکالی نداره؟مگه تو ورزشگاهها فرهنگ و نمیبینید؟یا برنامه 90 نمیبینید؟ (2960460) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۴۸:۴۶
مملکت ما ظرفیت چنین کارهایی رو نداره. (2960493) (alef-13)
 
مقداد
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۸:۴۸:۲۰
تا کی میخوای مملکت رو بی ظرفیت نگه داری؟؟ (2962287) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۲۴:۵۰
چه کسی از سیل و آسیبهای تحجر جامعه را حفظ میکند ؟ (2960164) (alef-13)
 
حيران
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۲۵:۱۰
در اين نامه چنين القا شده است كه يقينا مجوز حضور بانوان به استاديوم ها و ورزشگاه ها جزيي از سيل بنيان كن تهاجم فرهنگي است و اگر رهبري جلو آن را نگيرد، به تهاجم فرهنگي دشمن ياري رسانده است. اين را طلاب حوزه درك كرده اند و ترديد دارند كه رهبري بدرستي درك كرده باشد و يا جرات و شجاعت اعلام آن را داشته باشد!
واقعا اعتماد به سقف اينها مايه ي تعجب و البته انبساط خاطر ست. (2960166) (alef-13)
 
شهروندایرانی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۲۸:۲۹
مگرچه اشکالی داردکه زنان به ورزشگاه واستادیوم ورزشی بیایندمگرزنان جزوادم حساب نمیشوند (2960179) (alef-13)
 
شاتوت
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۳:۵۹
سلام بزرگوار ،هیچ مانعی برای حضور خانمها در ورزشگاه های مختص بانوان وجود ندارد ،اما حضور خانمها و آقایان مشترکا در مکانهای ورزشی ،با توجه به فرهنگ نمایشی دختران و پسران خاص ، که لازم به توضیح بیشتر نیست ، صلاح نیست (2961367) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۷:۴۸:۵۶
چرا لازم به توضیح بیشتر نیست؟ چرا صلاح نیست؟ اصلا صلاح این مردم رو چه کسی غیر از خودشون تشخیص میده؟ مگه همین مردم نبودند که انقلاب کردند؟ اون موقع می فهمیدند و الان نه؟
چرا به خود مردم واگذار نمی کنید؟ هر که صلاح بدونه میره هر کی هم ندونه نمیره. این که چراغ راهنمایی رانندگی نیست که قانونی کنید. اینها امور اجتماعی هستند.
تحجر تا کجا؟ (2962138) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۵:۲۱:۲۳
خوب برن ورزش بانوان رو تماشا کنن . مگه ما میریم ورزش بانوان رو تماشا کنیم . بعدشم بعضی چیز ها نیاز به فرهنگ سازی قوی داره . (2961538) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۲۸:۵۶
امان از تحجر . واپس گرایی
آخه بر مبنای کدام آیه و روایت چنین عملی رو منع میکنید؟ (2960182) (alef-13)
 
رفیق
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۲:۱۱
آقایان طلاب مگر معضل های فرهنگی یکی و دوتاست . مگر اعتقاد ندارید که این معضلات ریشه در امور دیگری هم دارد . بر فرض که جلوی یک مورد با استمداد از بالاترین مقام گرفته شود، برای موارد دیگر فکری کرده اید؟ بالاخره شما مسئول حفظ سلامتی و سطح فرهنگی مردم هستید. بهتر نیست به جای ارائه راه کار برای بزرگان از دستورات ایشان تبعیت کنیم؟ (2961357) (alef-13)
 
خلیل قاسمی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۳۳:۴۹
کجای اسلام گفته که خانم ها در جوامع خود از کارهای دنیوی عقب بیافتند اتفاقا
درجوامعی مثل جامعه ما که با تعصبی نیز همراه است حضور زنان باعث میشود
که خیلیها رعایت شئونات اسلامیرا رعایت کنند و به دنیا بفهمانند که دین اسلام
دین داعشی نیست. (2960204) (alef-13)
 
شیدا
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۳۹:۱۱
این چه جور نظر خواستنه که از اول برا رهبری در مورد ماهیت حضور زنان در ورزشگاه به عنوان فتنه های آخرالزمان تعیین تکلیف کردن ؟؟؟؟؟؟

طلاب غیور و بزرگوار از قدیم گفته اند کار نیکو کردن از پر کردن است . دوره ی اینکه بخواهید با امر و نهی کردن دیگران روزگار بگذرانید گذشته است کاری انجام دهید که توان ملی در مقابل رقبای بین المللی افزایش یابد (2960219) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۴۹:۰۸
یعنی چی این کار ؟ اصن نمیفهمم (2960256) (alef-13)
 
امیر محمد فاطمی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۵۱:۲۴
1- سخنان رهبری در خصوص تهاجم و شبیخون فرهنگی در دو دهه گذشته بارها تکرار شده است دغدغه هایی که خطاب به مسئولین ذی ربط فرهنگی کشور و البته حوزه های علمیه اعم از مدرسین و طلاب فرمودند.
2- بنابر اذعان همگان فضای فرهنگی کشور بدلایلی مانند فعالیت تهاجمی و تخریبی بیگانگان و هزاران کم کاری خودمان چیزی نیست که بتوان مورد دفاع و افتخار قرار داد.
3- سقوط فرهنگی چیست که سالها است می دانیم در سراشیبی چنین سقوطی قرار داریم سالها است هشدارمان می دهند اما اتفاق مثبتی را نمی بینیم؟
4- سالها است در محله زندگی شاهد سر به فلک کشیدن هزاران بشقاب فرهنگ پذیر تخریبی در پشت بامهای خانه هاا هستیم و به همین منوال و به مناسبتهای عمومی و خاص امام جمعه محله نیز حداقل در جمع نمازگذاران مسجد بر شیطان پذیری این پدیده زشت تأکید می فرمایند اما ذریغ از اثرپذیری برخی نمازگذارانی که حتی بر حضور در جماعت اصرتار نیز دارند.
5- مقام معظم رهبری علاوه بر مورد خطاب قرار دادن مسئولین و قطعا مهمتر از این تمامی سطوح دست اندکار حوزه های فرهنگی طبیعتا بطور خاص حوزه های علمیه ، روحانیون ، ائمه جمعه و جماعات و وعاظ و جامعه مداحان را نیز مورد نظر داشتند حال شاید تأمل در این سوال جایز و مناسب باشد که حوزه های علمیه و جمع کثیر طلابی که علی الخصوص در ایام تعطیلات حوزوی و مناسبتهای خاص مانند ماه مبارک رمضان و دهه محرم در قالب گروههای تبلیغی به اقصا نقاط کشور حرکت می کنند چه رسالتی در این مهم برای خود قائلند و اصولا اقدام و عملکرد مثبت و قابل ارائه ای داشتند؟ اگر چنین بوده است پس شرایط غیر قابل تحمل فرهنگی موجود چیست؟
6- شخصیت بنامی در سال 62 پس از تجمع چند روزه مردم تهران در برخی خیابانهای مرکزی تهران به ایراد سخن پرداخته و نبار مسئولیت مستقیمی که در حوزه تبلغ در اختیار داشتند با اعلام وعده اینکه طرحی آماده کرده اند که تا دو هفته دیگر موضوع مثلا بد حجابی کنترل گردد تجمع کنندگان را به ترک میدان ولی عصر تهران دعوت کردند ایشان در سال 93 در ضمن سخنرانی که از تلویزون پخش می شد فرمودند چرا کسی برای رفع مشکل بد حجابی کاری نمی کند مسئول برخورد با بد حجابی کیست؟راستی برخوردهایی اینچنین جزو مشکلات فرهنگی و زاینده صدها معضل فرهنگی در حوزه اجتماعی و اخلاقی نیست؟
7- طلاب عزیزی که طبیعتا بواسطه تحصیل در حوزه های علمیه با بخش قابل توجهی از علما ، وعاظ و اساتید علوم دینی و اخلاقی در ارتباط مستقیم هستند بفرمایند که مگر برای پاسخگویی به همین معضلات و متقابلا ایجاد فضای رشد فضائل اخلاقی و رفتاری آحاد جامعه در حوزه های علمیه حضور نیافته اند؟ پس به چه مناسبت منتظر اقدام دیگرانند؟ یعنی در اثرگذاری علما ، وعاظ دینی وسایر مراجعی از این دست نا امیدند؟ طلاب عزیز علوم دینی گمان می کنید به چه دلایلی دهها هزار امام جماعت محترم و ساعی و صدها امام جمعه معظم در کنار صدها استاد عزیز دروس معارفی و نمایندگیهای مستقر در دانشگاهها و غیره قادر به حداقل اثرگذاری فرهنگی مورد نظر شما در حوزه اجتماعی را ندارند؟
8- حضور دهها روحانی معظم و مورد اقبال عمومی در دهها برنامه رسانه ملی را چگونه ارزیابی می کنید ضمن اینکه قادرند صدهها ساعت وقت ارزشمند رسانه ملی را جهت اثرگذاری تولیدی نیز در اختیار داشته باشند چنانکه طی سالهای گذشته گروهی از علمای جوان صاحب برنامه تحت همین عناوین بودجه های قابل توجهی را در اختیار گرفتند.
9- طلاب عزیز چرا ساخت هزاران مسجد و حسینه مردمی و یا با مساعدت دولتی و همچنین شکل گیری هزاران تکیه و هیات جدید همچنان قادر به ایجاد شرایط لازم فرهنگی پویا و مستحکم در جامعه نبوده است؟ گمان می فرمایید که با استمرار ابراز توصیه های دلسوزانه رهبری یا سایر مراجع معظم ه حل مشکل برسیم؟ اگر اینچنین است که باید قطعا طی سالهای گذشته رفع معضل شده باشد. مگر مراجع معظم تقلید بر لزوم شرک زدایی از مراسم مذهبی مکرر فریاد نزدند و احکام شرعی این معضل مهم را بیان نفرمودند گمان می کنید در کجای قصه قرار داریم؟ طلاب معظم اگر شما سربازان پا به رکاب رهبر دینی و مراجع معظم تقلید بیش از پیش تأمل بفرمایید که فارغ از خواست و اراده دیگران شما برای تحقق منویات بزرگان دینی چه خواهید کرد یا چه مجاهدتهایی را باید در دستور کار قرار دهید شاید زمینه مناسبی برای رفع بخشی از معضلاتی از این دست فراهم گردد. اگر تمامی امامان جماعت و جمعه ، روحانیون معظم و طلاب عزیز اجرای منویات مراجع معظم در شرک زدایی از مراسم دینی و هذهبی را دغدغه دانسته و به جهاد با این معضل به کارزار فرهنگ مبتذل سازی می شتافتند شاید امروز و پس از حداقل ده سال از این هشدارها در جای بهتری قرار داشتیم شاید برای مقابله سربازان دفاع از حریم مذهب و دینمان با سایر معضلات بنیان کن فرهنگی نیز با راهکارهای موثر و عملی قابل دسترسی روبرو بودیم و همچنان انتظار اقدام بر اساس امر به معروف و نهی از منکر را متوجه تلاش رهبری نمی دانستیم.
10- آخر اینکه طلاب معظم نگارنده ارسالی خدمت مقام معظم رهبری به دنبال طرح کدام دغدغه هستند؟ اطلاع رسانی به رهبری که باید باور کنند ایشان حداقل بیش از دو دهه است که موارد را به مبانی نظری و مصادیق به مسئولین و مردم اعلام می کنند به اینکه جسورانه و متعهدانه ابلاغ بفرمایند یا پیگیری که همگان می دانیم حتی در عبور به لحظه از کنار یک مسئول نیز از تذکر و اعلام دغدغه نمی گذرند اینکه همه بنشینم که تا راسا اقدام کنند که مگر مولایمان علی ابن ابی طالب علیه السلام و سایر بزرگان بی مجاهدت و همت کارگزاران ، خواص ، نخبگان و مردم چه باید می کردند؟ اما طالب عزیز ایکاش بجای تکلیف به رهبری که هر طور صلاح می دانید باید عمل کنید می توانستید و می توانستیم در نامه و مکتوبه ای بفرماییم که برای رفع معضلاتی از این دست و برای مقابله موثر با تهاجم و شبیخون همه جانبه دشمنان دین ، میهن و اخلاقمان چه کرده ایم و چه برنامه هایی در سرلوحه فردایمان آماده کرده ایم؟ مگر نه اینکه حضرت حجت عج الله تعالی فرجه الشریف نیز برای آغاز قیامشان باید که حداقلی از همراهان قابل اتکا را داشته باشند؟ (2960261) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۰:۵۱:۲۶
نگرانی این دوستان کاملا طبیعی و درست است اما کاش در خصوص سایر مسائل کشور هم احساس نگرانی میکردند. خصوصا در خصوص مفاسد اقتصادی (2960262) (alef-13)
 
سرباز رهبری
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۰۲:۰۰
با سلام
اون موقعی که آقا تو حوزه ها داد میزدن که فقه پویا در بیارید شما کجا بودید که امر مولایتان زمین ماند؟؟؟ (2960302) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۰:۳۷
سوال : چرا این طلاب نگرانند؟! از چی نگرانند؟! مگر تماشای مسابقه ورزشی از نزدیک توسط یک خانوم باعث چه اتفاقی میشه؟! (2960333) (alef-13)
 
قرتاسي
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۴:۳۵
اين كه زنان اجازه ورود به استاديوم ندارد بالاترين نشان از ناامني اجتماعي است. قابل توجه تمامي افراد بخصوص دلواپسان ... (2960349) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۵:۲۱
خوشبختانه رهبری نظام به خصوص در این مسائل بسیار هوشمند عمل می کنند و بینش بالایی دارند و دارای دید سطحی نگر نیستند! (2960351) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۸:۰۳
اگر رعايت اخلاق و منش اسلامي در ورزشگاه ها توسط مردم رعايت نشود پس اسلام براي اين مردم چه ارمغان آورده است مردم مسلمان بايد به همه دنيا ثابت كنند كه اخلاق ، نظم و انظباط اجتماعي با شادي و نشاط منافات ندارد ميتواند در ورزشگاه هاي ايران و همه كشورهاي مسلمانان بوجود آيد تا بگويند بانوان محجبه و ورزش دوست ميتوانند در صحنه ورزش هم نمونه بانوان اخلاق مدار باشند . كم كم بايد مردم را عادت كنند كه اخلاق اسلامي سر منش همه امور قرار گيرد و جا و مكان آن فرقي نمي كند و يا چه وقت و كجا باشد . من الله التوفيق (2960361) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۸:۲۷
کاش در ارتباط با فسادهای مالی هم اینگونه آماده باش بودند... (2960366) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۹:۱۹
چرا در برابر اخلاس ها و ادعاهای واهی و هزار اتفاق دیگر این جمع از این کارها نمی کنند؟ (2960374) (alef-13)
 
ممممم
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۲۴:۲۷
تو را به خدا نگذارید انجام بشه (2960397) (alef-13)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۷:۲۶
هر وقت به همون خدایی که قسم میخوری جلوی فساد ایستادی بیا در مورد مسائل دیگر اظهار نظر کن (2961434) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۲۴:۳۸
فک کنم تو قرن 21 باشیم!!! حضور زنان در ورزشگاه چه مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟ اونا هم ادمند دیگه؟همین آقایون و دلواپسان موجب بدبینی جوانان نسبت به اسلام واعتقادات دینی شدن. بس کنید دیگه (2960398) (alef-13)
 
سوال
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۰:۱۰
به جای حضوردرورزشگاه بهتر نیست زمینه وامکانات برای ورزش وسلامت بانوان اختصاص بدن . به ورزش بانوان بیشتر توجه کنن.

توسعه امکانات وفضا برای ورزش بانوان بهتر است یا حضور در ورزشگاه؟ (2961254) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۴۰:۳۰
حضور زنان در ورزشگاه کجاش اشکال شرعی داره؟
کدوم مرجع صریحا میتواند بگوید صرف حضور زن در ورزشگاه اکیدا حرام است؟ (2960447) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۱:۴۵:۳۸
دقیقا وظیفه این اقایون چیست؟؟؟ (2960474) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۲:۲۲:۳۹
طلاب نگران یه بار هم خودتون رو جای بانوان بزارید فقط به خاطر این که مونث آفریده شده اند حق تماشای هیچ مسابقه ورزشی در ایران رو ندارند؟ مگه خود دین اسلام ادعا نداره زنان و مردان در یک سطح آفریده شده اند و کسی بر کسی برتری نداره پس این حرفای شما نشان از چیه ؟؟شما اگه خیلی دلسوزید واسه این اختلاس ها واسه این دزدی ها ی کاری کنید (2960650) (alef-13)
 
حقگو
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۲:۴۱:۱۷
لزومی برای حضور بانوان در ورزشگاه های وجود ندارد و زن ها میتوانند در عرصه ی ورزش بانوان فعالیت کنند متاسفانه برخی این را دلیلی بر ضعف شئن زنان میدانند در حالی زنان متناسب با نقش خود منزلت وجایگاه بالایی دارند (2960755) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۳:۳۸:۵۷
با سلام
رهبري آگاهتر از اين مسائل است كه با نامه چند نفر كه معلوم نيست وقوع اين اتفاق چه منافعي را از آنها سلب مي گردد به ايشان متوسل شده اند فقه اسلامي آنقدر پويا و زنده است كه لزومي به آن نيست كه اين چند نفر بخواهند دلواپسان اين ماجرا باشند. خدا را هزار مرتبه شكر كه رهبري آگاه و فرزانه داريم. (2961061) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۴:۵۵
البته باید قبول کردجو ورزشکاها مناسب نیست درگیریها فحاشیها رفتارهای دون شان خانمها اتفاق می افتد بخصوص اگر بصورت مختلط باشد در اذدهامهای ورود و خروج چینش سکوها وصندلیها درکل این مسائل با روحیات بانوان مناسبتی ندارد خیلی از این هایی که نظر می دهند خانمها بیایند حاظر بیستنند خانواده خودشان در چنین مکانهایی حضور یابند (2961157) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۵:۳۹:۰۱
شما نذار خانواده خودت بیان، بقیه هم خودشون تکلیف خودشون رو می دونن. (2961605) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۵:۲۳
حضور زنان در ورزشگاه ها هیچ اشکال شرعی ندارد مادامی که منجر به فساد و اخلال در نظم نشود که این حکم ثانوی است و اجرای دقیق این حکم به مدیریت مسولان برمی گردد نه اینکه بی عرضگی و عدم مدیریت صحیح را روی عدم حضور زنان در ورزشگاه پیاده کنیم. (2961290) (alef-13)
 
پرويز
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۳۸:۳۶
گرفتن اين حق از خانم ها درست نيست ، و اين اتفاق بايد اجرا بشه و اينو هم بگم بنده هيچ علاقه خاصي به ديدن برنامه هاي ورزشي از نزديك نيستم ، علتش بر ميگرده به وقايع پاياني و برد و باخت بازي ، به آمار گذشته خوب توجه كنيد از كور شدن چشم سرباز بيگناه و يا اخيرا دومعلم خانم بيگناه كه در پياده رو قرباني شادي برد و باخت يك مساقه فوتبال شدند ، من اينو ميگم اگر خانمها به باشگاه برند مطمئناً بجه هاشون رو هم باخودشون ميبرن ، تو روخدا منطقي باشيم واقعآ فرهنگ برد باخت و ورود و خروج باشگاه داريم مطمئن باشيد خيلي ها مخصوصاً بچه ها زير پاهاي مردم جونشون رو از دست خواهند داد و كل خسارات مالي و جاني بيشتري رو در روزنامه ها خواهيم خواند باور كنيد هياهوي بعد مسابقات تن آدمو به لرزه در مياره كه خداي نكنه يه اتفاق بيفته . . . (2961347) (alef-13)
 
بینام
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۹:۲۳
حضرات لطفا از جاذبه علی ع پند گرفته وکاری کنند که مردم اعتمادشان روز به روز به روحانیت بیشتر بشه (2961388) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۰:۲۴
با سلام رفتن به سالن هاي ورزشي براي بانوان هيچ منافاتي با دين ندارد. (2961394) (alef-13)
 
فریدون
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۳:۲۸
من مخالفم چون درون ورزشگاههای ما همش فحش های رکیک استفاده میشه. (2961415) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۵:۰۳:۵۰
بردار محترم اگر شما خوهر ومادرت میبری تو انظار عمومی که پراز جمعیت پسر هست وهمه حرف رکیکی زده میشه وموارد دیگر که دیدیه میشود خب بسم الله بفرما تو اروپا ناموس خودت تو دیدگاه انزار عمومی بزار تا همه از وجودش بهره ببرند وشما هم مثل ... نگاه کن تا لذت ببری در ثانی نمیخواهد ادعایی روشنفکری بکنی مملکت شهید داده تا ناموس مردم در معرض دید مردم قرار نگیرد اگر ادعای مردانگی داری بسم الله بفرما برو لب مرز تا بفهمی یه شب بیخوابی تو این موقعیت چه وحشتی دارد فکر کنم بیش از این ارزش نداری واسم بگم (2961464) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۵:۱۷:۳۱
بهتر است این طلاب محترم در نیات و نگرش خودشان تجدید نظری بکنند. چرا که این همه مردم در راهپیمایی ها ، پیاده روی های خانواده ، کوهپیمایی ها و غیره به همراه زن و مرد شرکت کردند چه اتفاقی افتاده است که در یک سالن دو طبقه که مرد و زن با هم جدا بوده می خواهد اتفاق بیافتد..
بهتر است این طلاب محترم بفکر تظاهر سازی دینی و بی اعتمادی و ریا کاریی که در جامعه رواج پیدا کرده و بنیان هر ارزش و اصولی را نابود می کند باشند و کمتر با نام دین و ارزشهایش به مردم بی احترامی کنند. (2961528) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۷:۲۶:۰۸
مگر رئيس جمهور با راي مردم و هيئت دولت با راي مجلس انتخاب نمي شوند پس چرا به تصميماتي که مسئولين مي گيرند اينجوري حمله ميکنيد اگر اينجوريه از فردا هر کي کا خودش بکنه ؟ (2961994) (alef-13)
 
محسن از قم
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۷:۴۶:۲۶
سلام منم مخالف این کار هستم، ادعای بچه مثبت بودنم نمیکنم فقط میخوام بگم این قدر دل امام زمان (عج) رو با این کارها ناراحت نکنید (2962128) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۸:۱۱:۰۴
اتفاقا چون خانواده نیست فحش هست. این بر اساس یک تحقیق علمی ورزشی ثابت شده برید بخونید که چطور با حضور خانواده نظم رو به ورزشگاه ها بردن (2962187) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۸:۳۲:۱۶
دولتی که فرهنگ رو نشونه گرفته باید گفت
از رای دادن به روحانی پشیمانم (2962254) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۸:۴۱:۳۱
خواهشن به جای توجه کردن به این مسایل برای مردم فکری بکنید من الان چهار ماهه حقوق نگرفتم کنمیدونم چی جواب زن و بچمو بدم (2962273) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۸:۴۲:۱۵
چه كسي هست راستگو و منصف باشد و ادعا هم داشته باشد كه استاديومها فضايي پراز التهاب و فحاشي و درگيري نيست ؟
چطور چنين فضائي مناسب خانمهاست ؟
هركس مي گويد مناسب هست فقط مي خواهد استفاده ابزاري و ضد فرهنگي از اين مسئله داشته باشد
حالا استثنائا اگر خانمهايي خشونت پسند و فحش دوست پيدا مي شوند و دوست دارند در چنين فضايي باشند كه نبايد اجازه داد
ولي با قاطعيت مي توان گفت كه فضاي سينما و سالنهاي تئاتر واقعا اينطور نيست
البته بايد فضاي استاديومها را طوري ساخت كه مثل بقيه اماكن پاك و فرهنگي و و عاري از خشونت و بد دهني و خطر و درگيري باشد و لي فعلا نيست و وظيفه هست براي حفظ جان و حريم و شخصيت خانمها آنها فعلا به چنين جاي پر خطر قدم نگذارند
اين را طيف اين جناح و آن جناح نكرده اند بلكه اين محصول بي برنامگي مسئولين و از طرفي بي نزاكتي و عقب افاتدگي عده اي اوباش هست كه با رفتار خود مانع حضوربانوان شده اند (2962276) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۸:۴۹:۳۴
دوستان عزيزي كه ميگن چه اشكالي داره حضور بانوان تو ورزشگاهها فراموش كردن چه جوي تو استاديوم هاي ما حاكمه ؟

خيل عظيم جمعيت با اون همه هيجان بدون ترديد مشكلات زيادي رو واسه خود خانوما بوجود مياره و متأسفانه به مرور زمان قباحت خيلي از رفتار هاي ناشايست رو از بين مي بره. در شرايط كنوني اصلا به صلاح نيست همچين اتفاقي بيوفته در حالي كه هيچ اقدام فرهنگي از سوي دولت در اين زمينه انجام نميشه و دولت محترم و دستگاه هاي ذيربط تمام هم و غمشونو گذاشتن رو مسأله ي هسته اي. (2962293) (alef-13)
 
پرستو
۱۳۹۴-۰۳-۲۴ ۱۴:۲۳:۴۹
شما که نگران جو نابسمان ورزشگاه هستید از شما می پرسم در درجه اول چه کسی می تواند زمینه های امنت زنان در چنین جاهایی را فراهم اورد؟!مسلما شما اقاایون پس به جای اینکه نگران جو متشنج باشید به دنبال ایجاد فضای ارام برای خانم ها باشید انقدر که همیشه زن رو از حضور در همه جا حذف کردید این مشکلات پیش امده است وگرنه چرا این مسایل ابتدایی در کشورهای خارجی ایجاد نمی شود. (2964284) (alef-13)
 
احمد ربانی
۱۳۹۴-۰۳-۲۵ ۰۶:۳۷:۳۵
به نظر این حقیر برخی از مشکلات شبیه این مورد که دشمن هم منتظر عکس العمل مسولین ماست باکمی مشورت بااساتید حل میشود.مشکل بانوان ما الان در کشور این انرژی درونی است که بدلیل ازدواج های دیر هنگام رخ میدهد و جایی برای تخلیه این انرژی ندارند . شما باید اول دنبال مکانی برای تخلیه انرژی بعضی افراد باشید .بنده چند جای دیگر هم مطرح کردم میشود با خدمت سربازی به نحوی خاص برای بانوان جلوی بعضی مشکلات را گرفت . بنده طرحی دادم خدمت اساتید که الان در حال حاضر در کشور ما باید خانمها را بیشتر از مردها مشغول کرد آنهم مشغول به کارهای علمی و فیزیکی مختص بانوان مثلا یکی از طرحهای بنده در خدمت سربازی برای بانوان آموزش مهارتهای قبل از ازواج است که خیلیها از این مورد محرومند . ضمنا در طرح بنده خدمت سربازی برای بانوان صرفه اقتصادی هم دارد نه اینکه خدای نکرده بخواهیم با کار کشیدن از زن از او بهره ببریم و بیگاری بکشیم نه! او تخصص خود را در دوره میگیرد ودر ضمن کمکی هم به جامعه خود میکند.مشکلات را باید در کشور ریشه ای حل کرد .حضور زنان در باشگاهها بحث قدیمی است اما دشمن دنبال همین است که به ارزشهای ما ضربه بزند و سو استفاده کند ما باید هوشیار باشیم و این بانوان پر انرژی را خواهران خود بدانیم باید برای آنها تا از دست نرفته اند کاری کرد .اگر جای دیگری انرژی او را خالی کنیم چه نیازی به استادیوم رفتن دارد اصلا فکر آن را هم نمیکند.متاسفانه در کشور ما بعضی دنبال این هستند که دختر بیکار و الاف باشد و برای تخلیه انرژی خود را نمایش دهد و بزک کند و در جامعه نمایان باشد .چرا باصرف وقت دخترانمان در خدمت سربازی برای خود و آینده کشور کاری نکنیم. (2965878) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.