نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422575
با برخورد با موتورسوارها آرامش را به شهر برگردانید
بخش تعاملی الف - بهزاد بانکی پور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۸


جناب آقای رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور

با سلام
به عنوان یک شهروند، دغدغه ای را با شما مطرح می کنم که باور دارم دغدغه بسیاری از هموطنان به ویژه همشریان من در شهر تهران می باشد، و این دغدغه کم کم از دید من شهروند در حال تبدیل به یک بحران اجتماعی است.

قطعا با  موتور، راکبان عمدتا بی ملاحظه آن و مشکلاتی را که برای شهر ایجاد نموده اند آشنا هستید، جناب وزیر امیدوارم روزی را در شهر شخصا رانندگی نمایید تا ملاحظه کنید چگونه این برخی از این افراد که متاسفانه کم نیستند شهر را ناامن کرده اند، هیچ ملاحظه، هیچ قانون و هیچ اصولی توسط ایشان رعایت نمی شود. در هر لحظه از گوشه ای خواه پیاده راه، خواه خط ویژه، خواه اتوبان، خلاف جهت خیابان یک طرفه، تونل و .... با سرعت سرسام آور خود با پلاک های مخدوش سر بیرون می آورند. اعتراض رانندگان خودرو و شهروندان را بعضا با فحاشی و حتی در مواردی با درگیری فیزیکی پاسخ می دهند. بانوان چه خودرو سوار و چه پیاده از دست ایشان آسوده نیستند. با بی ملاحظه گی های خود و تصادفاتی که ایجاد می نمایند مردم را گرفتار می کنند، با برخورد با عابران به آنها آسیب می زنند و چه بسا خانواده ای را یتیم می نمایند.

آلودگی هوا و ارائه چهره مخدوش و بی نظم از شهر تهران نیز کمترین مشکل سازی ایشان است. اگر روزی مشکلات مذکور را در بخشی از شهر از جمله منطقه بازار تهران مشاهده می کردیم به مرور شاهد آن در اقصی نقاط شهر تهران هستیم. دیری نخواهد پایید با این رویه رشد بی ضابطه استفاده از موتور به عنوان وسیله نقلیه، حمل بار و .... هیچ خودرو و هیچ عابر پیاده ای جرات حضور در معابر و پیاده راه های شهر را پیدا نخواهد کرد.

جناب وزیر، وظیفه پلیس در برخورد تخلفات این قشر که در روز روشن به قانون دهان کجی می نمایند چیست؟ ا آیا وقت آن نرسیده برخورد های جدی تر از صرف جمع آوری موتورها به صورت مقطعی صورت پذیرد؟ آیا کارشناسان شما راهی برای ساماندهی و برگرداندن نظم  به این قشر سراغ ندارند. آیا باید این موضوع که برای من شهروند تبدیل به یک دغدغه روزانه شده است راه حلی وجود ندارد. آیا این موضوع آنقدر مهم نیست که به مانند حساسیت های که به عناون مثال برای حجاب بانوان وجود دارد و برای آن گشت های مخصوص راه اندازی می شود برای این قشر افراد متخلف نیز اقدام مشابه انجام پذیرد؟ آیا واقعا مجازات های پیشبینی شده پیشگیرانه است؟ آیا این منطق که به دلیل بحران بیکاری و محل درآمد بودن این وسیله نقلیه برای راکبان هیچ برخورد جدی و پیشگیرانه موثری با این قشر نشود و ایشان به راحتی با جان و مال مردم به بهانه کسب درآمد بازی نمایند صحیح است؟

من به عنوان یک شهروند آماری از تصادفات، تلفات و خسارت هایی که این موضوع به جامعه وارد می نمایند ندارم اما مشاهدات عینی من برآورد بالایی را نشان می دهد.

امیدوارم جنبعالی و همکاران محترم شما به ویژه در مجموعه پلیس راهکار موثری برای ساماندهی این معضل اجتماعی ارائه و در اسرع وقت آرامش را به شهر برگردانید.  
 
کلمات کلیدی : بهزاد بانکی پور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۶:۵۲:۰۷
بذارید موتور سواریمون رو بکنیم چیکار ما دارید (4061010) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۹:۲۶
رانندگی پرمخاطره برخی موتور سواران جان و امنیت خود و بقیه را تهدید می کند. رسیدگی به این موضوع هم باعث سلامت بیشتر موتور سواران هست و هم بقیه مردم. (4066314) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۹:۳۵:۴۲
به نظرمن قبل از برخورد با موتورسیکلت سواران باید با موتورسیکلت سازان که موتورسیکلتهای بی کیفیت و آلوده کننده تولید میکنند برخورد شود زیرا موتورسیکلتهای تولیدی علاوه بر آلودگی هوا آلودگی صوتی هم بسیار دارند که روح و روان مردم را نابود میکند. (4061178) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۲:۲۴:۳۶
برخورد....برخورد.....برخورد.......و.....هیچ!!! (4078595) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۹:۴۱:۰۱
حرفت حقه اما امیدوارم گوش شنوایی پیدا بشه (4061184) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۹:۴۶:۳۹
همین امروز یکی از همین بی فرهنگهای موتورسوار زد به ماشین بنده و رفت و طلبکار هم بود که چرا راه را باز نمیکنم !!!!! به نظر مسئولان و نیروی انتظامی نوعی بی تفاوتی را نسبت به قانون شکنان پیشه کرده اند و مانند گذشته قاطع نیستند و نتیجه اش شده این هرج و مرج و این ترافیک وحشتناک و این آلودگی هوا . (4061196) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۰:۰۴:۱۳
کاملا درسته. کاملا به جاست. موتور سوارها اغلب به هیچ قانونی پایبند نیستند. (4061227) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۰:۵۸:۲۶
احسنت. به شدت با این مطلب موافقم. قانون شکنی موتور سوار ها بخصوص پیک های موتوری واقعا غیر قابل تحمل شده (4061310) (alef-11)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۱:۰۴:۲۶
حرف دل همه ما (4061318) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۱:۳۷:۳۴
راست میگه، آفرین (4061363) (alef-3)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۳:۳۶:۵۴
احسنت. سالهاست موتورسوارها فاتحه امنیت شهرها رو خوندن. فقط معضل تهران نیست. همه شهرها. از زن و مرد پیاده و سواره همه ازینها خاطره بد دارن (4061551) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۰۶:۱۸
جرا هر کی با خانواده اش قهر میکنه میاد زورش به این موتورسواران قشر ضعیف جامعه گیر میده ؟ خجالت بکشید اینا یه لقمه نون برای خانواده میبرند مگه جای ماشین سواری و دور دور شما را تنگ کرده اند . (4066287) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۲۰:۵۵
قشر ضعیف قرار نیست به استناد ضعیف بودن هر قانونی را نادیده بگیرد (4071118) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۲۵:۱۵
قانون باید برای همه یکسان باشد موتور سوار ها خود را از قوانین وسایط نقلیه مبری میدانند باید فکر اساسی در این مورد کرد (4071122) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۸:۳۱
اذیت نکنید موتورسوارها رو ما زندگیمون همینه از این طریق نون درمیاریم پیاده رو نیاییم کجا بیاییم؟ خواهشا بیخیال ما باشید (4066311) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۳۲:۰۲
جالبه که حتی تظاهر به قانون مندی نمی کنید! آخه برای چی باید بیاید توی پیاده رو!؟ (4066442) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۰۰:۱۳
همه کیف قاپی های شهر و همه زور گیری ها با کمک موتور انجام می شه. ب (4066388) (alef-3)
 
Mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۰۳:۰۸
تورو به خدا یکی جلوی این موتور سوارهارو بگیره. واقعا تابع هیچ قانونی نیستن و کاملا به حال خودشون رها شدن. پیاره رو، چراغ قرمز، یک طرفه خط ویژه، هیچ اهمیتی براشون نره اینا بارفتارشون به همه از جمله پلیس دهنکجی میکنن. بخصوص در مناطق مرکزی شهر و بازار (4066392) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۰۸:۱۳
چرا فکر میکنید بافشار اوردن به قشر ضعیف فقط مشکلات درست میشه این موتور سوارا انقدر مشکلات دارن که تو این شرایط هستن اول مشکلات معیشتی مردم ضعیف رو درست کنید بعد به فکر ارامش شهر باشید قشری که خودش و زند گیش ارامش نداره چطور میتونه ارام باشه لطفا باشکم سیر حرف نزنید (4066400) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۲۰:۱۵
تاکی باید بنام قشر ضعیف قانونشکنی کرد. آیا با عبور موتور سوار از چراغ قرمز مشکلات قشر ضعیف حل میشود؟ (4066418) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۵:۱۵:۳۲
قشر ضعیف کجا بود
شما تا حالا از نزدیک دمخور صنف و باندشون بودی (4066489) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۵۰:۴۶
بارها دیدم که موتور سواران در مقابل پلیس بصورت آشکار قانون را زیر پا میگذارند اما این ضابطان قانون حتی کوچکترین تذکری هم به آنها نمیدهند.

مگر وظیفه پلیس برخورد با قانون شکنی نیست؟ اگر قشر موتور سوار از این قاعده مستثنی هستند حداقل تکلیف را برای مردم روشن کنند. (4066465) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۲۱:۱۹:۱۷
لطفا مسائل را با هم مخلوط نکنیم.
1- بسیاری از موتور سوارها با قانون شکنی جان خود و عابران پیاده را به خطر می اندازند. عبور از چراغ خطر، سرعت غیر مجاز، حرکت در جهت خلاف عبور از پیاده روها شمه ای از این خلافهاست.
2- پلیس با این قانون شکنیها به دلائلی که من نمیدانم برخورد نمی کند.
3- بسیاری از این موتور سوارها بسیار جوان و غالبا دو نفره هستند و به نظر نمیرسد دغدغه معیشتی داشته باشند.
4- بسیاری از مردم چه عابر پیاده و چه موتور سوار مشکلات معیشتی و .... دارند.
لطفا بفرمائید 1-چه رابطه ای بین مشکلات معیشتی مردم و قانون شکنی موتورسواران وجود دارد؟ من که رابطه ای تمیبینم.
2- فرض کنیم این قانون شکنی باعث شود که موتور سوار مسیر نیم ساعته را در یک ربع طی کند، آیا این عمل به قیمت کشته و مجروخ شدن افراد و ایجاد ترس و نا امنی صحیح است؟
3- چرا پلیس با این قانون شکنان برخورد نمی کند؟
4- چرا خود موتور سوارها احساس مسئولیت نمیکنند؟ (4092205) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۲۲:۵۸:۴۸
من موتورسوارم آقااین ماشینها اصلا توخیابونها به ماراه نمیدن مخصوصا پشت چراغ قرمز تامارو توجوی آب نیندازن ول کن نیستن بعد مامجبوریم ازتوپیاده روبریم اونی که موتورداره میفهمه اونی که نداره نمیفهمه (4094034) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته