توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306475
روایت عکاس اسپانیایی از محرم در ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۲
عکاس اسپانیایی گفت: عکاسی از محرم و عاشورا برایم سخت نبود چون مردم ایران علاقه دارند به کسی که از آن طرف مرزها می آید، کمک کنند.

نمایشگاه محرم از نگاه مانولو، عکاس اسپانیایی، شنبه ۹ آبان در گالری شماره یک خانه عکاسان حوزه هنری با حضور این هنرمند افتتاح شد.

به گزارش ایرنا مانولو عکاس اسپانیایی افزود: عکاسی از محرم و عاشورا برایم سخت نبود چون مردم علاقه دارند به کسی که از آن طرف مرزها می آید، کمک کنند. مردم ایران تلاش می کنند این احساسات و تألم را با کسانی که نمی شناسند به اشتراک بگذارند. نکته جالب برایم این بود که در مراسم عزاداری مذهبی عید پاک در اسپانیا مردم علاقه ای به توضیح و نزدیک شدن عکاسان ندارند.

مانولو درباره چگونگی همکاری با حوزه هنری برای برپایی نمایشگاه عکس محرم گفت: برایم خیلی جالب است که یک مرکز مرتبط با مذهب ایران علاقه مند باشد که برای یک شخص خارجی که ربطی به این فرهنگ ندارد، نمایشگاه بگذارد.

وی با اشاره به چگونگی عکاسی از مراسم محرم اظهار داشت: ایران کشوری است که توجه من را از چند سال قبل جلب کرده بود و به عنوان یک فرد غیر مسلمان و با توجه به اینکه خیلی در کشورهای خارجی سوء تفاهم ایجاد کرده و این ماجراها شناخته نشده و به همین جهت عکاسی از مراسم مذهبی برایم جالب بود.

مانولو ادامه داد: همیشه ارتباطی با ایران داشتم به این دلیل که پدرم دوره ای در ایران کار می کرد و تاریخ، جامعه و مذهب جامعه ایران همیشه برایم جالب بوده است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ، این عکاس اسپانیایی درباره مجموعه عکس ها عنوان کرد: این مجموعه عکس ها ۳۷ عکس از سه سال مختلف است اما بیشتر آن ها از شهر یزد عکاسی شده است.

وی در خصوص عکاسی از مراسم محرم بیان کرد: این مطالب برایم نا آشنا نبود چون در شهر سویل اسپانیا یک مراسم عزاداری مذهبی به نام عید پاک(شهادت عیسی مسیح) در دین مسیح وجود دارد که تا اندازه ای به این مراسم شباهت هایی دارد اما تفاوت آن هم با ایران کم نیست.
 
کلمات کلیدی : محرم+عکاس اسپانیایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.