توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426670
پدر و مادری که دخترشان را در دمشق منفجر کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴
اخیرا فیلمی از دو دختر سوری منتشر شده که نشان می دهد والدینشان آنان را برای حمله انتحاری در دمشق مهیا می کنند.

العالم:  پایگاه اسکای نیوز عربی به نقل از دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که این فیلم متعلق به دختری است که در مرکز پلیس منطقۀ المیدان در شهر دمشق عملیات انتحاری انجام داد.

تاکنون، هیچ طرفی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است. مادر این کودکان در ابتدای فیلم، دو کودکش به نام های فاطمه 8 ساله و اسلام 7 ساله را در آغوش گرفته می گوید که دخترانش را برای مرگ می فرستد؛ چون جهاد بر همه واجب است. سپس پدر که به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه پیشتر عضو القاعده بوده است، این گفتگو را با دخترانش انجام داد:

- فاطمه، امروز میخواهی چه کاری انجام دهی؟
-عملیات شهادت‌طلبانه.
- کجا؟
- در دمشق.
-در دمشق؟ تو کوچکی و 9 سال داری. این کار را به مردان واگذار نمیکنی؟ مردان با اتوبوسهای سبز فرار کردند؟ (دختر بچه پاسخ نمیدهد).
- تو میخوای اجازه دهی تا تو را بکشند و کفار به تو تجاوز کنند؟
-نه.
-میخواهی آنها را بکشی؟ نه؟ دین ما دین عزت است نه دین ذلت.
یک منبع فرماندهی پلیس دمشق گفت که اسلام در این فیلم با شور و شوق با سخنان پدرش همراهی می کند بدون آنکه بداند معنی آن کشته شدن وی و هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و اشخاص بی گناه است.
سرنوشت فاطمه خواهر بزرگتر اسلام هنوز مشخص نیست اما منابع گفته اند که امکان دارد که ترسیده و از اجرای حمله خودداری کرده باشد.  
فیلم
 
کلمات کلیدی : داعش، عملیات انتحاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.