توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 343078
لیست امید برای دور دوم هنوز نهایی نشده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۹
مسئول کمیته رایزنی ائتلاف اصلاح طلبان گفت: اخبار مربوط به لیست امید استان‌ها صحت ندارد و لیست منتشر شده بدون جلب نظر نمایندگان استان‌ها بوده است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محسن رهامی اظهار داشت: لیست منتشر شده برای دور انتخابات که به نام لیست امید بوده، سندیت ندارد.

هنوز جلسه‌ای با اعتدالگرایان برگزار نشده است
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب متذکر شد: جلسه‌ای که لیست منتشر شده به آن استناد شده، قبل از تشکیل نهایی جلسه کمیته ائتلاف بوده لذا از سه جهت دارای اشکال است؛ اولا اینکه ما هنوز با حامیان دولت و نمایندگان حزب اعتدال و توسعه جلسه‌ای جهت نهایی کردن لیست نداشته‌ایم.

برای استان‌ها تعیین تکلیف نمی‌کنیم
او در ادامه افزود در درجه دوم اینکه لیست منتشر شده بدون هماهنگی با استان‌ها صورت گرفته و ما هنوز با نمایندگان استان‌ها گفت‌وگویی برای رسیدن به یک رای واحد نداشته‌ایم و ممکن است در حال حاضر این شائبه به وجود بیاید که در تهران برای استان‌ها تعیین تکلیف شده است در حالیکه اساسا چه در دور اول و چه برای دور دور هیچگونه تعیین تکلیفی از تهران برای استان‌ها صورت نگرفته و صورت نخواهد گرفت لذا این لیست، لیست نهایی امید نیست چرا که ممکن است در بخشی از لیست منتشر شده اختلافاتی وجود داشته باشد.

تا فردا لیست نهایی اعلام خواهد شد
این فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن اشاره به اینکه دیروز و امروز جلسه مفصلی با عنوان کمیته ائتلاف رایزنی از طرف اصلاح طلبان با نمایندگان حزب اعتدال و توسعه و حامیان دولت داشته‌اند، افزود و امشب یا فرداصبح لیست نهایی اعلام خواهیم شد. در این لیست با تمام مسئولان حوزه، بنا به نظر دوستان شورای اصلاح‌طلبان هر حوزه و استان، تلاش شده به ائتلاف برسیم.

او تاکید کرد: با قریب به اتفاق تمام مسئولان حوزه و نمایندگان حزب اعتدال و توسعه و نمایندگان حامی دولت به ائتلاف رسیده‌ایم و تلاش شده نظر آنها جلب شود.

وضعیت حمایت از کاندیداها در حوزه‌های مختلف
رهامی با بیان اینکه در چند حوزه مجبور به سکوت شدیم، توضیح داد: در حوزه‌هایی که هر دو نفر اصلاح‌طلبند به این معنا که در مرحله اول هر دو نفر مورد تایید ما بوده‌اند؛ مثل کرمانشاه، انتخاب را بر عهده مردم منطقه گذاشته‌ایم و از هر دو حمایت می‌کنیم.

عضو شورای مشورتی خاتمی افزود: همچنین در حوزه‌هایی که هر دو نفر از اصولگرایانی بودند که از نظر اصلاح‌طلبان هیچ ترجیحی بر یکدیگر نداشتند، نیز تصمیمی به فراخور گرفته خواهد شد یا سکوت می‌کنیم.

رهامی خاطر نشان کرد: در حوزه‌هایی که کاندیدای لیست امید در دور اول به مجلس راه یافته یا حذف شده است، از اصولگرایانی که به مواضع اصولی دولت پایبندند حمایت شده است.

مسئول کمیته رایزنی ائتلاف اصلاح‌طلبان اظهار داشت: در سایر حوزه‌ها لیست ما به اجماع رسیده است. در اکثر حوزه‌ها لیست اصلاح‌طلبان و حامیان دولت داشتیم و در چند حوزه که از اصلاح طلبان و حامیان دولت کاندیدایی نداشتیم، اصولگرایانی که مواضع آنها در موضوع برجام و غیره به مواضع دولت و ما نزدیک‌تر بود، بر دیگر اصولگرایان ارجحیت دادیم و از آنها حمایت شده است.

رهامی با تاکید بر این که لیست منتشر شده از قول کمیته ائتلاف و استان‌ها سندیت ندارد، گفت انتشار این لیست موجب کدورت بین ائتلاف اصلاح طلبان و حامیان دولت خواهد شد و چنین جلسه‌ای در روز دوشنبه برگزار نشده است.

لیست منتشر شده بر اساس جلسه‌های غیررسمی بوده است

او ضمن تاکید بر این نکته که لیستی که امشب یا فردا منتشر خواهد شد ممکن است در بعضی جاها با لیست منتشر شده یکی باشد و در بعضی جاها اختلافاتی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: لیست منتشر شده در برخی رسانه بر اساس شنیده های غیر رسمی از بعضی جلسات کمیته های استان هاست که بیرون درز کرده و در واقع قابل استناد نیست.

رهامی در پایان بر جلب نظر استان‌ها جهت نهایی کردن لیست اصرار کرد و افزود: تلاش کردیم با کمک آقای مرعشی مسئول کارگروه استان‌ها، لیست را نهایی کنیم لذا لیست منتشر شده نوعی گمانه‌زنی به نظر می‌رسد.
 
کلمات کلیدی : لیست امید، اصلاح طلبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.