توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423376
سکته قلبی بالاترین عامل فوت در هفته آلوده پایتخت/ بالاترین آمار مرگ و میر در قلب تاریخی تهران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به بازه زمانی 22 تا 30 آبان ماه95 که برخی مقاطع تحصیلی در پایتخت به دلیل آلودگی هوا چند روز تعطیل شد، گفت: بیشترین علت فوت در این ایام مربوط به انفارکتوس یا همان سکته قلبی بوده است.

به گزارش میزان، اکبر توکلی با اشاره به مرگ و میر شهروندان در هفته آلوده هوای تهران اظهارکرد: متاسفانه از 22 تا 30 آبان ماه امسال هزار و 402 نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد 814 مرد و 567 زن فوت کرده اند. در این میان 21نوزاد نیز فوت شده اند.

وی با بیان اینکه رده سنی 5 تا 9 سال کمترین فوت شدگان از نظر سنی بود، ادامه داد: در این رده سنی 4 پسربچه و یک دختربچه فوت شده اند.

توکلی افزود: همچنین آمار بیشترین فوت شدگان مربوط به شهروندان بالای 65 سال است که 839 فوتی بوده که شامل 458 مرد و 381 زن می شود.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه 422 نفر نیز در خارج از سازمان دفن شده اند، اضافه کرد: این تعداد شامل 260 مرد و 158 زن و 4نوزاد هستند.

وی با بیان اینکه کمترین علت فوت به بیماری سرطان حنجره مربوط می شد، تصریح کرد: تنها یک نفر به این دلیل فوت شد. این در حالیست که سکته قلبی بیشترین عامل فوت طی یک هفته ای که هوای شهر آلوده بوده؛ است. به طوری که 129 فوتی شامل 75 مرد و 54 زن به دلیل سکته قلبی دارفانی را وداع گفتند.توکلی با اشاره به منطقه 19 با کمترین تعداد متوفی اذعان کرد: در این منطقه تنها 7 جان باخته داشتیم. این در حالی است که بیشترین تعداد متوفیان به منطقه 12 اختصاص داشت. در قلب تاریخی تهران 100 فوتی شامل 53 مرد و 47 زن را طی یک هفته ای که هوای پایتخت از میزان آلاینده های بالاتری نسبت به قبل برخوردار شده بود، شاهد بودیم
 
کلمات کلیدی : سکته قلبی + آمار مرگ و میر + آلودگی هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.