توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404971
جوابیه دوم سلیمی نمین به صحبت های اخیر کرباسچی
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸
جوابیه  دوم آقای سلیمی نمین به صحبت های اخیر آقای کرباسچی   مطابق با قانون مطبوعات انتشار یافته و در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

متن کامل نامه آقای عبای سلیمی نمین:


جناب آقای کرباسچی!

باسلام، باز هم ناگزیرم ابتدا تأسف خود را از قرار گرفتن صاحب ادبیاتی توهین آمیز در رأس یک کارتل مطبوعاتی ابراز دارم، اما چه باید کرد که کشوربه سویی می رود که ثروت (به ویژه از نوع باد آورده آن) به تدریج نقش تعیین کننده ای می یابد و نه کمال، متانت و سعه صدر.
حضرت عالی این سخن که «کرباسچی بسیار پیچیده عمل می کرد، آن موقع هیچ چیز در شهرداری مکتوب نمی شد.» را نابخردانه خوانده اید. اجازه دهید خواننده بعد از شنیدن استدلال ها، خود به این جمع بندی برسد که کدام سو غیر منطقی و به تعبیر شما احیاناً نابخردانه به میدان بررسی ناهنجاری ها آمده است.

جناب آقای کرباسچی! خواننده اظهارات بنده و شما از سخن بالا این گونه برداشت نمی کند که در شهرداری تحت مدیریت شما امور عادي، مکتوب نمی شده است بلکه همگان مي‌توانند اين نكته ساده را دريابند كه مراد از آن امورخلاف قانون است. این ادعا به مانند آن است که اگر مجرمی به دلیل حرفه ای بودن، اثري از خوددر صحنه جرم بر جای نگذاشت نتوانیم بگوییم جرمی به وقوع پیوسته است.

برای نمونه، شما در دوران مدیریتتان بر شهرداری، کمیسیون ماده 5 را به عنوان تنها مرجع قانونی تصمیم‌گیر در زمینه بلند مرتبه سازی، نادیده گرفتید و از طریق يك کمیسیون منتخب خودساخته به حل و فصل مسئله بلند مرتبه سازی پرداختید. امروز برخی از آن برج ها که تصمیم نهایی در مورد ساخت آنها در خارج از شهرداری اتخاذ شد، وجود خارجی دارند. اگر بنده بتوانم ثابت کنم دلیل اقدام غیر قانونی شما در کنار گذاشتن کمیسیون ماده 5 بر جای نگذاشتن نشانی از تخلف بوده است آیا باز هم می توانید حرمت شکنانه ادعای مرا نابخردانه بخوانید؟

جناب آقای کرباسچی! بدون تردید شما بهتر از هر کسی می دانید که بنده با دعوت از شما برای گفت و گویی منطقی و محترمانه در یکی از نشریات تحت مدیریتتان قصد دارم شناختی همه جانبه در طیفی ایجاد کنم که تحت تاثیر کار رسانه ای یک سویه اند. دستکم تجربه اخیر به بسیاری از صاحبنظران ثابت کرد که دوستانتان در حجم عظیمی از رسانه های امروز کشور که شما را مادر معنوی خود می بینند حاضر نمی شوند سخنی متفاوت در مورد صاحب یک کارتل رسانه ای را منتشر سازند.

بسیار تأسف بار بود که روزنامه ها و سایت هایی که مطلب سراسر توهین آمیز جناب عالی علیه من را به طور کامل درج کرده بودند، برخلاف قانون مطبوعاتصرفاً بخش هایی از جوابیه مرا به صورت گزینشی منتشر ساختند تا مبادا در ذهن مخاطبانشان نسبت به جناب عالی تردیدی به وجود آید. برخی نیز چون روزنامه «همدلی» كه اظهارات شما را به صورت کامل پوشش داده بودند، حتی یک سطر از دفاعیه مرا درج نکردند! شایسته است بدانید تماس های مکرر و یادآوری ضرورت رعایت حقوق این جانب در چارچوب قانون مطبوعات در کارکرد یک سویه آنان تأثیری نگذاشت و به درج جوابیه بنده مبادرت ننمودند.

با حاکمیت چنین مناسبات غیر عادلانه ای از این که به فردی نا آشنا با پیشرفت علم ارتباطات! یادآور شدید که می تواند مطالبش را در کانال تلگرامی قرار دهد سپاسگزارم، اما اطمینان داشته باشید که از غبارآلودگی و آلوده بودن فضای مجازی بی اطلاع نیستم، لذا نه تنها آن را عامل رشد سیاسی نمی دانم که صرفاً مسیری کم هزینه برای جریانات سیاسی پیشرفته!! و گام نهاده در وادی تخریب می پندارم. به عبارت دیگر ابتدا اقدامی برای ملکوک کردن چهره رقیب در کانالی کلید می خورد، سپس رسانه های همسوی معتبرتر به آن پوشش گسترده می دهند. مطمئن باشید که اگر این شیوه می توانست موجب رشد سیاسی جامعه شود به فردی که متکبرانه برای کوچک کردن مخاطب خود به توهین متوسل می شود پیشنهاد گفت و گوی رودررو نمی دادم.

در شرایط کنونی رقابت های سیاسی بعضاً به هیچ یک از اصول اخلاقی و دینی پایبندی ندارند و صرفاً عرفی گرایانه آغوش بر قدرت گشوده اند؛ لذا جز برگزاری بحث های دو سویه در فضای منطقی و به دور از توهین و اتهام زنی و پوشش کامل آن در رسانه های به ویژه تخصصی راه دیگری برای همگانی و واقعی کردن مبارزه با فساد وجود ندارد، از این رو همچنان بر پیشنهاد خود اصرار می ورزم.

جناب آقای کرباسچی!

از کدام فراز از عرایضم استنباط نمودید که «بخش اعظم نوشته های آقای سلیمی نمین در مقام یک وکیل مدافع تمام عیار و دفاع از واگذاری املاک نجومی است»؟ در کجای جوابیه، بنده در مقام رفع اتهام از کسی برآمده ام؟ چگونه تصور می کنید می توانید قبل از اثبات وقوع جرم به مخاطب خود القا نمایید که بنده نه تنها از موضع حق طلبانه سخن نمی گویم بلکه همچون وکیل مدافعی به منفعت مادی چشم دوخته ام؟ آیا این گونه اتهام زنی به کسی که دعوت می کند تا در محیطی شفاف به بررسی ادعا های مطرح شده بپردازیم به دور از مروت و انصاف نیست؟ بنده به صراحت اعلام کردم در صورتی که وقوع تخلف در شهرداری اثبات شود با تمام توان قلمی خود در مقام محکوم نمودن مدیریت کنونی شهر تهران برخواهم آمد، حال باید پرسیدجنابعالي بر اساس كدام منطق بنده را «وکیل مدافع تمام عیار» شهردار تهران خوانده‌ايد؟!

جناب آقای کرباسچی!

شمابااین گونه برچسب زنی های غیر منصفانه و بیگانه با حقیقت می خواهید کار را بر خود آسان سازید، اما مطمئن باشید کارنامه بیش از سه دهه عملکرد رسانه ای ام در مقابله با فساد را به سهولت نخواهید توانست با توسل به توهین و افترا مخدوش سازید. البته می دانم که به دلیل برخورداری از شبکه رسانه ای منسجم،تبحر خاصي در موج سازی عليه ديگران داريد، اما شایسته نیست افراد آگاه از مناسبات نا سالم بعضاً رخنه یافته بر کارکرد رسانه ها از ترس اتهام زنی ها، با فضاسازی های شما و دوستانتان همراه شوند؛ لذا مادامی که عین اسناد ادعایی شما را از نزدیک نبینم و بر صحت آن وقوف نیابم به اقدام شما و دوستانتان با تردید خواهم نگریست.

البته در یک صورت جامعه می توانست با تردید کمتری به ادعایتان نزدیک شود و آن برخورداري شما از سابقه مقابله با فساد به عنوان یک وظیفه ملی و دینی بود. اما شما و دوستانتان طبق پرونده عملکرد خود نه تنها در این مسیر گامی برنداشته‌اید بلکه در افکار عمومی شهره اید به ترویج دنیا طلبی به مثابه ام الفساد ها. همان گونه که اشاره شد نوع عملکرد اخیرتان در مورد فیش های غیر متعارف جدیدترین برگ ازاين کارنامه درخشان! شما به حساب می آید.

در پایان امیدوارم با کنار نهادن شيوه اتهام زنی، ضمن توصیه به رسانه های متأثر از خود، آنها رابه رعایت حقوق افراد در چارچوب قانون مطبوعات تشويق و ترغيب نماييد و کمک کنید تا همگان در خدمت رشد سیاسی جامعه قرار گیریم. بنده اعلام مي‌كنم هر پيشنهادي در مورد بررسی کارکرد خودتان و نيز کارکرد مدیریت کنونی شهرداری ارائه دهید را می پذیرم منوط به آن که همه مباحث را پوشش دهید. ضمناً اگر نمی پذیرید خودتان وارد یک بحث دو سویه شوید زمینه گفت و گوی مفصل با یکی از جراید تحت مدیریتتان را در این موضوعفراهم سازید. همچنین با توصیه شما در مورد بررسی عملکرد کنونی مدیریت شهری تهران موافق خواهم بود، باز هم به شرط همان پوشش کامل رسانه ای البته با چراغ سبز شما.
 

 
 
کلمات کلیدی : سلیمی نمین+کرباسچی+املاک شهرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.