نظر منتشر شده
۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 82012
محکومیت یک عضو خيابان فاطمی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۵۹
معاون سابق استانداري تهران به اتهام اختلاس به مبلغ 5 ميليارد و 765 ميليون ريال محكوم شد. به گزارش "الف" از پايگاه اطلاع رساني مجتمع قضايي اموراقتصادي "قسط " مستشار شعبه 68 دادگاه تجديد نظر استان تهران حكم قطعي معاون سابق استاندار تهران را كه متهم اصلي يك پرونده اختلاس بود صادر كرد.
براساس اين گزارش اسماعيل مسعودي فرزند تقي معاون سابق استانداري تهران به اتهام اختلاس به مبلغ 5 ميليارد و 765 ميليون ريال به تحمل 4 سال حبس تعزيري و پرداخت جزاي نقدي به مبلغ 11 ميليارد و 530 ميليون ريال درحق صندوق دولت معادل 2 برابر وجه مورد اختلاس و انفصال دائم از خدمات دولتي و رد مبلغ 765 ميليون ريال درحق استانداري تهران محكوم شد.
متهم همچنين از حيث اتهام تصرف غيرقانوني در اموال و وجوه دولتي به پرداخت جزاي نقدي به مبلغ 100 ميليون ريال در حق دولت بدل از شلاق تعزيري و از حيث اتهام اهمال و تفريط در انجام وظيفه منجر به تضييع اموال و وجوه دولتي به تحمل 74 ضربه شلاق تعزيري محكوم شد.
گفتنی‏ست الیاس نادران پیش از چندین بار درباره وجود حلقه فسادی متشکل از برخی افراد شامل مسعودی، جابر الف و یک دانه درشت و ضرورت پیگیری این پرونده تاکید کرده بود.

مرتبط: در خانه فاطمی چه گذشته است؟
مرتبط: انتقاد نادران از عدم دستگیری رحیمی
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۵:۳۵:۲۳
فعلا كه اين آفتابه دزدشان بود (352965)
 
يخي
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۶:۵۲:۱۵
واقعا حق با شماست
500ملیون که چیزی نیست
فدای سرش
من حلال کردم
هر چند امیدوارم دوتا چشمش رو از حدقه در بیارن و چهار انگشت دستش رو ببرن ولی باید بگم:
شما برید دزدای چاههای نفت رو بگیرید
برید دزدهای کارخانه های واگذار شده به بخش مثلا خصوصی رو بگیرید.
یکی دو تا آقا و آقازاده بگیرید.
دستتون درد نکنه که خیلی زحمت کشیدید ولی مردم تخم مرغ دزد نمی خوان شتر دزدها رو بگیرید (352998)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۱۲:۲۲:۲۷
یخی جان شما اگر فکر میکنی اقای مهدی هاشمی چاه دزده اشتباه میکنی بنده خدا اینها برای اینکه راحتتر دزدی کنند ادرس غلط میدند بنده خدا (353317)
 
بيگي
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۸:۵۳:۱۶
تا جايي كه ما خبر داريم يعني از همين جرايد شنيده ايم خط قرمز اينجا كه شما توقف كرده ايد نيست خيلي جلو تر است لطفا به پاس انقلاب و آرمانهاي آن كه خود شما (آقاي توكلي ) از آن دم ميزديد و ما به ياد داريم يك خورده برويد جلو تر.شما و همه مسئولان ولي نعمت مردم نيستيد.شايد و بدون شك بپاس امكاناتي كه به شما داده شده به آنها مديون هم باشيد.توجه داشته باشيد كه اگر ميداني باشد اكثر مردم بدون ادعا در پي خدمت به كشور هستند و بسياري جان شيرين فدا كرده اند.چگونه شما و بعضي مسئولين پر مدعا در برابر چپاول كشور يعني چپاول حقوق همين مردم توسط افرادي سود جو تا اين حد كوتاه مي آئيد؟. (353068)
 
علی
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۲:۳۲:۵۶
اگر قوه قضائیه صداقت دارد دانه درشتها رامعرفی کند نه اینکه ابن اقادرباندنیست اسمش اعلام بشه (353137)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۰۰:۱۲:۳۰
چندي پيش چند خرده دزد در همدان قطع يد شدند، منتظر اجراي حكم قطع يد براي دزدان واقعي آنهم دزدان بيت المال هستيم اگر حكم خدا را دستگاه قضايي اجرا مي‌خواهد كند. (353171)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۵:۳۹:۱۲
حیف که اسامی را منتشر نمی کنید وگرنه می گفتم از اقایونی که تا بحال درباره این پرونده خیابان فاطمی دستگیر شدند تا در الف ثبت بماند ...

انشالله دستگیری جابر الف، مسعودی و سایرین مقدمه ای باشد برای دستگیری آقای م.ر (352969)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۹:۱۱
برای عبرت گرفتن یا حتی محض خنده یا تاسف فرمایشات این مسئول سابق در زمان تصدی مسئولیت را در لینک زیر بخوانید:

http://iscanews.ir/fa/PrintableNewsItem.aspx?NewsItemID=274975 (352982)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۲:۴۱
شکر خدا بالاخره شاهد محکومیت یکی از مفسدان اقتصادی دانه درشت شدیم که رییس جمهور محترم چند بار اشاره کرده بودند که لیست آنها را دارند. (352984)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۱:۴۷
خدا انشالله ما را به جایی برساند که چشممان را بر روی حقیقت نبندیم وبرای کوبیدن شخصی تمام سوابق را زیر سوال نبریم...

با کدام دلیل می گویید تا به حال هیچ دانه درشتی مجکوم نشده؟ ایا شهرام جزایری را ندیدید؟ آیا اینها را به یاد ندارید؟

http://www.jahannews.com/vdcfvjdyew6dxxa.igiw.html
http://www.fararu.com/vdcdjf0o.yt0o56a22y.html
http://www.alirajabi.blogfa.com/post-46.aspx (352990)
 
سید
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۶:۲۲:۱۱
شنیدن اخبار اینچنینی ما را به اجرای عدالت مستقل در كشور اسلامی مان امیدوار می كند. ممنون از پوشش خبری. و ممنون از قوه قضا (352987)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۲:۱۸
http://www.jahannews.com/images/docs/000104/n00104067-b.jpg (352991)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۷:۰۰:۳۲
اگر اين اقا در زمان اصلاحات اين مقام را داشت شما تيتر مي زديد\" معاون استاندار تهران در زمان رياست جمهوري خاتمي و اصلاح طلبان به جرم اختلاس و حيف و ميل و... محكوم شد\" (353002)
 
محمدرضا روزبه
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۸:۰۷:۰۵
چه بچه گانه

گرچه میزدن هم بد نبود

چون از اون فضاحت ها چه در اقتصاد چه در فرهنگ زمان آقای خاتمی کم ندیدیم

اگر بحثی هست این پایین جوابگو هستیم (353044)
 
يخي
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۱۲:۰۶:۴۹
آقا محمد رضا
گرچه در بیشتر موارد با شما هم عقیده بوده ام
ولی مفاسد اقتصادی و بخور بخور نه شوخی بردار هست و نه باید جناح بازی کرد.
این انگلها را باید زیر پا له کرد.
از هر جناحی که باشند.
وابسته به هر کسی که باشند.
باید راه تنفس اقتصاد را باز کنیم.
هر چند معتقدم 500میلیون اصلا چیزی نیست که بخواهیم بحث کنیم و بیشتر شبیه جک هست ولی با این سیستم قضایی ناکارامد و بیمار ما همین هم جای شکر دارد که این جوجه قصر در نرفته. (353310)
 
رحمانی
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۹:۴۰:۱۱
با سلام
1- اول ایشان در دوره اول ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد مسئولیت داشته است.
2- در همان زمان رئیس کار گروه پیشگیری و مبارزه با رشوه در استانداری تهران نیز بوده و سخنرانی های جالبی در باره لزوم مبارزه با فساد اقتصادی کرده است که یکی از آنها را یکی از خوانندگان لیک داده است.
3- اصلا مهم نیست که در چه زمانی اختلاس کرده است. مهم این است که این جور مسئولان که نمونه دیگر آن همین الان بر سر کار است در زمان آقای احمدی نژاد مسئولیت دارند. (353085)
 
iranaftab
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۱:۲۳:۱۷
خدمت آقای رحمانی
1:اگر این اتفاق در آمریکا یا جاهای دیگه شده بود همه ماها اون کشور رو تحسین میکردیم که در زمان قدرت اون حزب با متخلفین برخورد شده !
2:در هر دولتی فساد هست ،مهم برخورد با مفسده اون هم در زمان قدرت اون حزب بخصوص اینکه قوه قضاییه با دولت کنونی همسوست
3:اهمیت کار زمانی مشخص میشه که دولت هیچ همایتی از اون متخلف نکرده!حمایت های دولت خاتمی از کرباسچی رو فراموش که نکردید!
4:و در آخر آقای رحمانی زیاد خوشحال نشید بگفته دستگاهای مسئول از جمله سازمان بازرسی فساد اقتصادی توی این دولت به مراتب از دولتهای قبلی کمتر بوده! (353121)
 
نادر
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۸:۰۳:۳۰
آقای م.ر اگر ادامه پیگیری های قوه قضاییه ادامه پیدا کنه احتمالا مسولیت های بیشتری توی دولت پیدا میکنه! (353042)
 
علی علیپور
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۸:۴۰:۰۰
بلی - خیال تخت و تخت تا زمانی قانون از کجا آوردی را در جامعه اسلامیمان عملی نسازند.اینگونه مشکلات شامل اختلاس و حیف و میل و غارت و چپاول بقوت خود باقی خواهد ماند . (353062)
 
مجید
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۸:۵۹:۴۴
این محکومیت این ضرب المثل را به یادم اورد « تانباشد چیزکی مردم نگویند چیزها» خدا را شکر که قوه قضایی حرکتی مقتدرانه از خود نشان داد حالا نوبت خلافکارهای اقتصادی دانه درشتر است . امیدوارم قوه قضایی ضمن صبوری و دقت و دور از هرگونه جو سازی با کمال عدالت و براساس احکام اسلامی و بدون ترس از شانتاژها ی گروه های فشار ، به کارش سرعت کافی رابدهد تا دنیا بداند چرا مردم هنوز بعد از سی سال به این نظام عشق می ورزند (353071)
 
امین _ حسابرس
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۱۹:۱۳:۱۹
باسلام
به کارکنان محترم سازمان بازرسی کل کشور نیز خسته نباشیدعرض می کنم. (353075)
 
ali ahmadi
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۰:۴۳:۲۷
به نظر من این خبر اونقدرها هم سیاسی نیست که هی بیایم تو سرخودمون بزنیم که تو دولت های قبلی چه جوری بوده. در واقع باید بگم که تو تمام دولت ها خلافکار در دستگاه حکومتی وجود داره و کسی هم نه می تونه منکرش بشه و نه کسی هست که منکرش بشه. ولی چیزی که مهمه اینه که در هر صورت دست یه مفسد اقتصادی رو شذه.

(البته من خیلی در جریان این موضوع نیستم و نمی خوام زود قضاوت کنم. ولی بنا به گفته ی الف که گفته مفسد اقتصادیه، ما هم میگیم مفسد اقتصادیه.) (353105)
 
iranaftab
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۱:۰۶:۲۳
امیدوارم مثل آقای مرعشی بعد از یک هفته به بهانه مرخصی آزاد نشن!و انشاا... این اتفاق مقدمه ای باشه برای مفسدین دانه درشتر (353115)
 
عدالت جو
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۲:۱۴
اگر حقیقتا\" جرم به اثبات رسیده که لازم بود دادگاه علنی و با حضور رسانه ها تشکیل شود تا گزارش روند دادرسی هرگونه شائبه سیاسی بودن حکم را منتفی کند اما نظر به اینکه خود قوه قضائیه متاسفانه متهم به فساد است آرای اینچنینی چندان محلی از اعراب ندارد . به عنوان مثال وقتی رئیس محترم دستگاه قضا در مورد پرونده محمدجعفر بهداد به ماده 698 قانون مجازات اسلامی استناد می کند اما در عین حال فراموش می کند که ماده 727 قانون مجازات اسلامی تصریح دارد که مدعی العموم نمی تواند شاکی باشد و از آن طرف می بینیم که دادستان تهران شاکی پرونده است اینها نشان میدهد که مسئولین قضا تا چه اندازه به قوانین موجود پایبند هستند . اگر حکم این بنده خدا هم از نوع حکمی است که برای محمدجعفر بهداد و غیرهم صادر شده است انتظار نداشته باشید که این رای در نظر مردم چندان اعتباری داشته باشد . (353117)
 
محسن
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۳:۱۴
خوبیش اینه که زمان احمدی نژاد هرکی اختلاس کنه میگیرنش. درصورتی که زمان خاتمی همه این آدما چاق میشدن. اونها گندشونم الان لندنه. (353126)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۲:۵۰:۴۷
اینکه که بالاخره تو حکومت اسلامی یک نفر رو به جرم اختلاص بالاخره گرفتن جای کلی شکر داره چون تو کشورهای صد در صد کافر که کسی جرات همچین کارایی نداره اگه داشته باشه هم که ابرو حیثیتش رو می برن همین چند روز پیش بود یکی از وزرای کره به خاطر اینکه دخترش استخدام شده با رانت استعفا داد خدا وکیلی خودمون رو مسخره کردیم ما. این یک مشت کوچک بود . آقایون الف من سوال دارم جواب بدین :
مخابرات چجور واگذار شد به کی چرا بی مناقصه ؟
چرا سهام ایران خودرو و سایپا برگشت خورد با چه قیمتی معامله شدن چرا برگشتن /؟
صدرا چجوری واگذار شد ؟
21 میلیارد دلار قرار داد ادعا شده واسه توسعه پارس جنوبی کجاست کی داره روش کار می کنه پیش پرداختهاش به جیب کی رفت ؟
2 میلیارد $ قرار دادتوسعه بندر چابهار چی شد چرا به رغم هزینه هیچ کاری انجام نشد . پولاش به جیب کی رفته ؟
بازهم سوال دارم اول همینارو جواب بدین آقایون مدعی اصولگرایی و کسانی که ادعاتون می شه معیار و محک اسلام شما هستین ؟ کسایی که هرکی از شما ها تعریف تمجید نکنه و این سوال ها رو بپرسه می شه حزب شیطان و خود فتنه جواب من بی سواد هیچ چی ندون رو لطفا خیلی دقیق و مستند بدین. (353141)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۵ ۲۲:۵۱:۴۶
آقایان ما که عادت کرده ایم .در دوره بازسای ایران ( 68 تا76) دو سه تا از این موارد داشتیم .در دوره توسعه سیاسی (از 76 تا 84) نیز چند مورد متجاوز به حقوق عمومی وبیت المال دستگیر و محاکمه شدند ودر این دوره که بازگشت به اصول انقلاب نامگذاری شده هم دستگیری و محاکمه شروع شده است و ما هم فقط عنوانمان عوض می شود مستضعف ,آسیب پذیر , کم درآمد و عنوانهایی که در راه است . (353142)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۰۲:۳۸:۳۴
اگر دست یک دزد سادهی را که برای سیر کردن شکمش دزدی کرده را
قطع میکنند وانرا شرع میخوانند.متاسفانه در مورد این اقا وامثال ایشان بعد از مدتی بی سرو صدا دارند در خارج از کشورزندگی شاهانه میکنند با ده ها برابر پولی که در ایران دارند و بازهم با ارتباطاطی که در ایران دارن تجارت خودشانرا ادمه میدهند وبعد از مدت دیگری به ایران رفتو امد میکنند.
اما در مورد دانه درشتها انها که در امنیت کامل هستند. (353204)
 
Cave_Man
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۱۱:۱۳:۴۱
این یکی رو هم گرفتن احتمالا جیره و مواجب و دستخوش یکسری رو نداده بوده اونها هم خواستن با به دام انداختن این یکی ، یک خط و نشونی برای بقیه بکشن که جیره و مواجب رو به موقع به حساب واریز کنن وگرنه اونها هم دستشون رو میشه .

اگر خیلی راست میگویند بروند ببینند اون چند نفری که طبق آمار خودشون بیش از 60 درصد بدیهی های بانکی را دارند و پرداخت نمی کنند کیا هستند و چرا پرداخت نمی کنند ( میدونید که اینگونه وام ها که به افراد خاص داده میشه با بهره 20 درصد به بالا هم نیست بلکه با بهره های 4 الی 6 درصدی هستش ) (353293)
 
رضا
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۱۲:۴۵:۴۶
از سایر اعضای باند یعنی ا م رئیس اسبق مجتمع قضایی اقتصادی و معاون اول رئیس جمهور دکتر ر چه خبر! (353311)
 
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۱۳:۱۵:۱۶
آقای ر چی شد؟؟؟ ناداران قبل از هر کسی اسم ر رو برده بود. (353330)
 
علي
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۱۴:۴۷:۳۹
متاسفانه بعضي از روزنامه ها وسايت ها كه حتي حركات گروه به اصطلاح فتنه را براي يكسال آينده پيش بيني مي كنند ازكنارچنين تخلفات براحتي مي گذرند واين تخلفات را دنبال نمي كنند0 (353406)
 
چرا به رفقا...؟
۱۳۸۹-۰۶-۱۶ ۱۵:۰۷:۴۷
چرا به رفقا کار ندارند؟لابد شهادت داده اند که پول ها را برای ... خرج کرده اند.شما که ادعای اصول گرایی و حق طلبی دارید, چرا مردم را در جریان نمی گذارید؟مسدود نشدن سایت برایتان مهم تر از حق مردم است؟ (353416)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته