توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505122
22 کشته و ده‌ها ناپدید در توفان چین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۷
توفان سهمگین «هاتو» که بخش های گسترده ای از جنوب چین را این هفته در نوردیده، نزدیک به 22 کشته و دهها ناپدید داشته است.

به گزارش ایرنا، «هاتو» سنگین ترین و شدیدترین توفانی است که در سال جاری میلادی در چین وزیدن گرفته و در هنگ کنگ و ماکائو دو شهر در جنوب چین خسارات زیادی داشته است.

تلویزیون مرکزی چین امروز پنجشنبه گزارش کرد که در شهر ماکائو چین بر اثر وزش این توفان با سرعتی معادل 200 کیلومتر در ساعت تاکنون 12 نفر جانشان را از دست داده اند.

برخی از شهروندان که در خودروهای خود غافلگیر شده بودند به دلیل فرو رفتن خودرو در آب جانشان را از دست داده اند.
این در شرایطی است که هنوز برق بسیاری از ساختمان ها و هتل های این شهر گردشگری چین قطع است و هتل ها گفته اند تا پایان هفته نمی توانند فعالیت عادی داشته باشند.
در شهر «جوهای» در جنوب چین هزاران نفر به مکان های امن منتقل شده اند و گزارش ها حاکی است که دستکم 10 نفر در این منطقه کشته شده اند.
شمار زیادی از اهالی هنوز ناپدید هستند و جستجو از سوی نیروهای امداد و نجات در این شهر در جریان است.
هزاران هکتار زمین زراعی در جنوب چین را سیل ویران کرده است و همزمان خبرگزاری شین هوا از زخمی شدن دستکم 150 نفر در جنوب چین خبر داده است.
دولت محلی دراستان گوانگ دونگ در جنوب چین که بیشترین خسارات را متحمل شده 15 هزار نیروی کمکی به مناطق سیل زده اعزام کرده است و به 11 هزار قایق ماهیگیری دستور داده شده است از رفتن به دریا خودداری ورزند.
کلمات کلیدی : توفان چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.