توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386125
قانون جدید آلمان برای عدم نفوذ تروریست‌ها به ارتش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۴
ارتش آلمان برای جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها و افراط گرایان به ارتش طرح قانونی جدیدی را به منظور تشدید کنترل‌های امنیتی برای داوطلبان خدمت در ارتش ارائه می‌دهد.

به گزارش مهر، ارتش آلمان به دلیل خطر روزافزون ترور از این پس می خواهد داوطلبان استخدام در ارتش را تحت کنترل شدیدتری قرار دهد تا از نفوذ تروریست ها به ارتش آلمان جلوگیری کند.

در طرحی که وزارت دفاع آلمان در این باره ارائه داده است آمده است که با یک طرح قانونی باید از این مسئله جلوگیری شود که ارتش آلمان به عنوان یک مرکز آموزش برای تروریست های بالقوه، افراط گرایان و جنایتکاران مورد سوء استفاده قرار گیرد.

درباره طرح تغییر قانون سربازان قرار است روز چهارشنبه در کابینه دولت تصمیم گیری شود.

روزنامه دی ولت با استناد به محافل امنیتی در شماره امروز خود نوشت: این نگرانی وجود دارد که افراط گرایان ناشناخته که در ارتش خدمت می کنند بتوانند از مهارت های به دست آمده خود استفاده کنند و به خوبی برای ارتکاب اقدامات خشونت آمیز در داخل و خارج آماده شوند.

اخیرا مدارکی ارائه شده دال بر اینکه محافل اسلام گرای افراطی عناصری را برای مدت زمان کوتاهی به ارتش آلمان وارد می کنند تا چنین آموزش هایی را دریافت کنند.

با طرح قانونی جدید باید حالا این امر امکان پذیر شود که داوطلبان خدمت در ارتش به صورت موثر تحت کنترل قرار گیرند.

به نوشته روزنامه "دی ولت"، در آلمان صدها سرباز ارتش تحت مظنون افراط گرایی قرار دارند.

سرویس ضد اطلاعات ارتش آلمان (MAD) تعداد سه رقمی از پرونده های سربازان مظنون به افراط گرایی را در دست بررسی دارند. به این ترتیب ارتش آلمان می خواهد در آینده استخدام‌های جدید را کاملا توسط سرویس ضد اطلاعات ارتش مورد بررسی قرار دهد.
 
کلمات کلیدی : ارتش آلمان+تروریسم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.