توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453328
مرد همسر کش، 13سال در دو راهی اعدام و بخشش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۷
ایران نوشت: مرد میانسال که حدود سیزده سال قبل در جریان مشاجره شدید، همسرش را با چاقو کشته بود طی دو مرحله در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد و این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور تأیید شد. اما هنگامی که او در یک قدمی طناب دار قرار داشت فرزندانش از خون‌مادر گذشتند و پدر را بخشیدند.

 بدین‌ترتیب صبح دیروز این مرد برای سومین بار برای محاکمه در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران، در برابر دادرسان قرار گرفت. اما این بار خواهران مقتول، با وجود تلاش قضات برای نجات قاتل از اعدام، حاضر به گذشت از قصاص شوهر خواهر نشدند و برای او درخواست قصاص کردند.

عامل قتل نیز در آخرین دفاع به قضات گفت: خواهش می‌کنم هرچه زودتر تکلیفم را روشن‌کنید. من سیزده‌سال است که در زندان، شب و روزم با کابوس روبه‌روست و دیگر نمی‌خواهم زنده بمانم.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران» این جنایت، خرداد سال 83 در یکی از خانه‌های کمالشهر کرج رخ داد که در جریان‌ آن زنی به‌نام‌«شهلا» کشته شد. ساعتی پس از جنایت، شوهر مقتول خود را به پلیس معرفی کرد و پرده از راز جنایت برداشت.

او به‌کارآگاهان گفت: «چند وقتی بود که با همسرم بر سر مسائل مختلف خانوادگی اختلاف داشتیم. او هم از خانه قهر کرده و به منزل دخترم رفته بود. از آنجا که زمان امتحانات فرزندان نوجوانم فرا رسیده بود دامادم از من و همسرم خواست که دعوا را کنار بگذاریم و اختلاف‌هایمان را حل کنیم. اما فردای همان روز با همسرم مشاجره کردیم. من که عصبانی بودم با چاقویی که از آشپزخانه برداشته بودم ضربه‌ای به شکمش زدم.» پس از اعتراف‌های متهم 50 ساله وی در دو مرحله محاکمه شد. سرانجام پسران مقتول با اعلام رضایت، از قصاص پدرشان گذشتند و از دادگاه خواستند که پدرشان باید متعهد شود که وقتی از زندان آزاد شد از تهران مهاجرت کرده و هیچ وقت به سراغ‌شان نیاید و هیچ تماسی هم با آنها نگیرد!

این اظهارات پسران مقتول در دادگاه باعث شد متهم که به سختی نفس می‌کشید و به بیماری آسم مبتلا بود به گریه بیفتد. اما برخلاف رضایت پسران قاتل خواهران مقتول کماکان از قضات خواستار قصاص متهم بودند.

در حالی که نمی‌توانستند تفاضل دیه را پرداخت کنند و قضات از آنها خواستند هر چه زودتر در این رابطه تصمیم بگیرند و بیشتر از این موجب اطاله دادرسی نشوند.پس از پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند تا درباره سرنوشت متهم تصمیم بگیرند.

 
 
کلمات کلیدی : قتل+ قتل خانوادگی + جنایت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.