توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285262
«نشریه الکترونیک ماهنامه نیستان»؛ نیستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۱
نشریه الکترونیک ماهنامه نیستان
ناشر: نیستان، ۱۳۹۳
یک دی‌وی‌دی، ۲۰۰۰ تومان

این دی وی دی در پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی با ۱۰ درصد تخفیف ویژه ارائه می شود، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید

*****

نشریه الکترونیک ماهنامه نیستان، متن ۳۱ شماره از ماهنامه نیستان است که در دهه هفتاد به چاپ می رسیده است. سردبیر و مدیر مسئول این نشریه سید مهدی شجاعی بود که در اسفند ماه سال ۱۳۷۶ تصمیم به عدم چاپ این ماهنامه در آینده گرفتند.

این ماهنامه که برای عده ی زیادی خاطره سازی کرده است، آرشیو جالب توجهی از تفکر غالب جامعه در آن دوران را ارائه می دهد و گاهی به نقد این دیدگاه می پردازد.

در ماهنامه نیستان می توان ترجمه ی آثار برجسته ادبیات جهان، داستان ها، مقالات اجتماعی ،بخش طنز ،بخش شعر،متون مذهبی ،گزارشات و ... را مطالعه کرد و با فضای فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی آن دوران تجدید خاطره نمود.

این مجموعه میتواند برای پژوهشگران ، دانشجویان و همچنین علاقه مندان به مطالعه مناسب باشد. نشریه الکترونیک با قابلیت جستجوی ترکیبی در عناوین، قالب ها و اشخاص مرتبط با هر مطلب ، امکان دستیابی آسانتر را برای مطالعه موردی فراهم می کند.

 همچنین در این مجموعه انتشارات نیستان و سید مهدی شجاعی معرفی شده اند تا مخاطبان با تفکر آقای شجاعی و چگونگی تولد نشریه بیشتر آشنا شوند. در این ماهنامه مقاله هایی از چهره‌های شاخص حوزه ی فرهنگ و ادب مثل دکتر نبوی ، محسن چینی فروشان ، محمد مهدی رسولی، محمد نوری زاده، چیستا یثربی ،حسین شیر خانی و... به چشم می خورد.

در آخرین سرمقاله ی این نشریه به قلم آقای شجاعی می‌خوانیم:
باید محترمانه و شجاعانه گفت:ببخشید،نشد و کنار نشست.همه ی قرائن و شواهد و اوضاع و شرایط ،مجله را به این سمت سوق می دهند. پاسخ من این بود که اگر نیستان، نیستان بماند و تعطیل شود ،بهتر از این است که مثل خیلی از چیز های دیگر استحاله گردد.

مبنای نیستان از ابتدا به این بوده است که زیر علم هیچ جناحی جز حقیقت، سینه نزند اما متاسفانه یکی از اصول اولیه جناح های نابالغ جامعه ما این است که:هرکسی با ما نیست ، پس قطعا بر ماست.

حرف خوبی زده است عزیز دلسوخته مان رضا برجی که <اگر نی را بشکنند، حنجره باقی ست.> و ما چند صباحی ست که فکر صفحه بندی حنجره هایمان افتاده ایم.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«نشریه الکترونیک ماهنامه نیستان»؛ نیستان