توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468061
مارین لوپن به سرقت ادبی متهم شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۸
«مارین لوپن» نامزد راست افراطی در انتخابات فرانسه به کپی برداری از بخش های از سخنرانی «فرانسوا فیون» رقیب محافظه کار سابقش متهم شده است؛ اتهامی که مدیر کمپین و مشاورانش سعی در کم اهمیت نشان دادن آن دارند.

به گزارش رکنا، مشاوران لوپن نامزد حزب جبهه ملی فرانسه که سیاست های در مخالف با اتحادیه اروپا در پیش گرفته است، تلاش می کنند به انتقادها درباره استفاده وی از بخش هایی از سخنرانی فیون بی اعتنا باشند.

«فلوریان فیلیپیو» معاون حزب جبهه ملی فرانسه گفت که حزب متبوعش بر این حقیقت واقف است که سخنرانی لوپن در جمع هوادارانش به مناسبت روز جهانی کارگر شباهت هایی به سخنرانی ماه گذشته فیون داشته است.

وی افزود: سخنرانی این نامزد انتخاباتی تایید ضمنی گفتمان فیون درباره هویت فرانسه به منظور «آغاز مناظره ای واقعی» بوده است.

شباهت های سخنرانی لوپن با رقیب سابقش باعث شد که مخالفان نامزد حزب راست افراطی در رسانه های اجتماعی آن را به تمسخر بگیرند. رسانه های فرانسه نیز به اتفاق بر شباهت ها در سخنرانی اول ماه مه لوپن با سخنرانی فیون در تاریخ 15 آوریل، یعنی قبل از شکست در دور اول انتخابات فرانسه تاکید کرده اند.

لوپن که در دور دوم انتخابات فرانسه در تاریخ 7 مه (17 اردیبهشت) با دیگر نامزد پیشتاز دور نخست «امانوئل ماکرون» به رقابت خواهد پرداخت، روز دوشنبه در جمع هوادارانش در شمال پاریس درباره تاریخ طولانی و پرافتخار فرانسه و ریشه های این کشور در اروپای غربی سخنرانی کرد.

لوپن در این سخنرانی به «سه مرز دریایی» فرانسه با کانال انگلیس، دریای شمال و اقیانوس اطلس اشاره کرد که دقیقا همین عبارت در سخنرانی فیون استفاده شده بود.

وی در پرداختن به موضوع مرزها و روابط فرانسه با ایتالیا از عبارت «ایتالیا، خواهر ما» استفاده کرد که باز هم عبارتی است که در سخنرانی فیون بکار رفته بود.

لوپن همچنین نقل قولی از «ژرژ کلمانسو/ Georges Clemenceau» نخست وزیر فرانسه در اوایل قرن بیستم استفاده کرد که گفته بود: «زمانی سرباز خدا و اکنون سرباز آزادی؛ فرانسه همیشه سرباز ایده ال ها خواه بود.»

فیون در گردهمایی 15 آوریل کلمه به کلمه از همین نقل قول استفاده کرده بود.

«دیوید راشلین» مدیر ستاد انتخاباتی اش نیز تلاش کرد که اتهامات سرقت Stealing ادبی را کم اهمیت نشان دهد و آن را نوعی ادای اخترام به فیون به تصویر کشید.

وی درمصاحبه با تلویزیون فرانس 2 گفت اشاره به این موضوعات حتی در بین همه حامیان فیون تمجید شد.

نظرسنجی های کنونی در فرانسه نشان می دهد که «امانول مکرون» در انتخابات 7 مه (17 اردیبهشت) با کسب حدود 60 درصد آرا بر لوپن غلبه خواهد کرد.

دیگر نامزدهای انتخاباتی فرانسه از جمله «ژان لوک ملانشون » نامزد چپ افراطی و «بنوا آمون» نامزد سوسیالیست ها نیز نتوانستند به دور دوم و نهایی انتخابات راه یابند
 
 
کلمات کلیدی : مارین لوپن+فرانسه+سرقت ادبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.