توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458567
نشانه‌های هشدار دهنده سرطان معده بی‌ارتباط با درد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
سوزش سر دل، سو هاضمه، و دیگر نشانه‌های شایع یک دستگاه گوارش ناسالم می‌توانند از نشانه‌های اولیه ابتلا به سرطان معده باشند.

سرطان معده یکی از دردناک‌ترین انواع سرطان محسوب می‌شود. درد مرتبط با سرطان معده حالتی پایدار دارد و این گونه نیست که یک روز آن را احساس کنید، دو هفته از بین برود و دوباره باز گردد. درد کلاسیک سرطان معده دردی مبهم در میانه معده است. اما برای بسیاری از مبتلایان به سرطان معده ممکن است احساس درد در میان نخستین نشانه‌های ابتلا به بیماری قرار نداشته باشد.

طی مراحل اولیه سرطان معده در حقیقت ممکن است با هیچ نشانه‌ای مواجه نباشید. همه ما گاه به گاه با معده درد مواجه می‌شویم و این شرایط می‌تواند نگرانی درباره ابتلا به سرطان معده را به همراه داشته باشد. اما در بسیاری از موارد معده درد یا احساس درد در این ناحیه از بدن به واسطه سرطان شکل نگرفته است.

مشاهده خون در مدفوع یا استفراغ

مشاهده خون در مدفوع یا استفراغ نشانه‌ای قطعی از ابتلا به سرطان معده نیست زیرا به عنوان مثال بیماری کرون یا کولیت‌ها نیز می‌توانند وجود خون در مدفوع را موجب شوند. اگر خونریزی مرتبط با سرطان معده باشد، خون در مدفوع احتمالا به رنگ خرمایی تیره یا سیاه قیری است. این شرایط به واسطه تاثیر آنزیم‌های گوارشی شکل می‌گیرد. اگر خون در استفراغ وجود داشته باشد، احتمالا به رنگ قرمز روشن دیده می‌شود و ممکن است بافتی مشابه با پودر قهوه زبر داشته باشد زیرا اندکی گوارش شده است.

از بین رفتن سریع اشتها

پیش از آغاز غذا خوردن حسابی احساس گرسنگی می‌کنید، اما پس از خوردن تنها چند لقمه اشتهای شما به سرعت از بین می رود و غذا دیگر جذابیتی برای شما ندارد. این احساس سیری زودرس می‌تواند نشانه دیگری از ابتلا به سرطان معده باشد، به ویژه اگر این احساس با آن چه قبلا تجربه می‌کردید، متفاوت است. به سادگی از کنار این شرایط عبور نکنید و به پزشک مراجعه کنید.

کاهش وزن غیر قابل توضیح

بسیاری از بیماری‌ها مانند دیابت نوع 1، بیماری ادیسون، و بیماری کرون می‌توانند به کاهش وزن غیر قابل توضیح منجر شوند. سرطان معده را نیز می‌توانید به این فهرست اضافه کنید. اگر رژیم غذایی خاصی را دنبال نمی‌کنید و با کاهش وزن غیر طبیعی مواجه شده‌اید، باید به این شرایط توجه ویژه‌ای داشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که کاهش وزن می‌تواند تدریجی نیز باشد.

از بین نرفتن سوزش سر دل

سوزش سر دل، سؤهاضمه، و دیگر نشانه‌های شایع یک دستگاه گوارش ناسالم می‌توانند از نشانه‌های اولیه ابتلا به سرطان معده باشند. این قبیل نشانه‌ها می‌توانند با موضوع دیگری به غیر از سرطان مرتبط باشند، اما مراجعه به پزشک و بررسی دقیق شرایط ایده خوبی است.

نفخ، اسهال و یبوست

منطقی است که رشد سرطان در معده به شکل گیری نفخ و اختلال در اجابت مزاج منجر شود. در شرایطی که این نشانه‌ها به طور قطع با سرطان معده مرتبط نیستند، اما در صورت همراهی با نشانه‌های دیگر که در این فهرست به آنها اشاره شد، مراجعه به پزشک و بررسی دقیق شرایط بهترین گزینه محسوب می‌شود.
 
کلمات کلیدی : سرطان معده + زخم معده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.