نظر منتشر شده
۱۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 233133
گزارش وزارت اقتصاد از نتایج اجرای فاز اول هدفمندی:
مردم فقیرتر شدند، شکاف طبقاتی بیشتر شد
بخش داخلی الف، 13 تیر 93
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۶
وزارت اقتصاد با انتشار گزارشی ضمن بررسی نتایج اجرای فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد که پس از اجرای این قانون قدرت اقتصادی خانوارهای کشور ۲۵ درصد کاهش یافته و هم‌اکنون ۳۱ درصد خانوارها زیر خط فقر هستند.

به گزارش فارس، نشریه شادا (نشریه رسمی وزارت امور اقتصادی و دارایی) در گزارشی به بررسی نتایج اجرای فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها پرداخت و نوشت:

از همان روزهای که مردی در کسوت رئیس دولت بر صفحه تلویزیون ظاهر شد و از پولی گفت که برکت دارد، مال صاحب‌الزمان است و حق همه مردم تا امروز که مرد دیگری در کسوت رئیس دولت یازدهم از مردم درخواست کرده تا با انصراف از دریافت این پول به دولت و اقتصاد کشور و در واقع به خودشان کمک کند، روزگار سختی بر مردم و بر اقتصاد کشور گذشته است.

این نشریه آورده است سخن از یارانه نقدی است که این روزها انصراف و یا عدم انصراف از دریافت آن نقل محافل عمومی و اقتصادی است. یارانه‌ای که جز استقراض از بانک مرکزی، ندادن حق تولید و صنعت کشور و در نتیجه ورشکستگی کارخانه‌های تولیدی و عادت دادن عده‌ای به تنبلی و بیکاری با این امید که یارانه نقدی ماهیانه به حساب آنها واریز خواهد شد، نتیجه‌‌ای برای اقتصاد کشور نداشت اما در هر حال نمی‌توان منکر شد که بخشی از مردم به دلیل گرانی فشار اقتصادی به بودن یارانه نقدی عادت کرده‌اند.

حالا در دولت جدید آخرین اطلاعاتی که از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها منتشر شده، نشان می‌دهد که مردم ایران پس از اجرای این طرح،‌ فقیرتر شده‌اند، میزان قدرت خرید خانوارهای ایرانی طی دوره‌ اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها به میزان ۱.۵ درصد کاهش یافته است.

طی اجرای فاز اول طرح هدفمندی یارانه‌ها قیمت حامل‌های انرژی ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. بررسی‌هایی که وزارت مسکن و شهرسازی برای اجرای طرح‌های مسکن انجام داده،‌نشان می‌دهد قدرت اقتصادی خانواده‌ها طی دوره نخست اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها ۲۵ درصد کاهش داشته است.

حتی پیش از این از هر صد خانواده‌ای که وارد بازار مسکن می‌شدند، حداقل ۶۰ خانوار به سمت مسکن ملکی می‌رفتند ولی همین عدد در حال حاضر به ۶۵ خانوار رسیده که به سمت مسکن اجاره‌ای می‌روند.

همچنین بر اساس آمارگیری سالانه هزینه و بودجه خانوار مرکز آمار ایران، در سال ۸۴ نرخ مالکیت ۷۱.۵ درصد بوده که در سال ۹۱ به ۶۶.۶ درصد رسیده است تا سال ۸۵، حدود ۲۵ درصد خانوار زیر خط فقر بودند ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد این عدد در حال حاضر به ۳۱ درصد رسیده است.

نتیجه تحقیقی دانشگاهی نشان می‌دهد که افزایش قیمت‌ها حداقل در آمریکا منجر به کاهش میزان فقرا شده است ولی در مورد ایران افزایش قیمت‌ها بر تعداد خانوارهای فقیر افزوده است. از سوی دیگر در تازه‌ترین گزارش این مرکز شکاف قیمتی هر متر مربع آپارتمان و حتی اجاره‌بهای این متراژ در مناطق گران و ارزان شهر تهران حدود ۴۱ برابر اعلام شده است.

در این گزارش، منطقه دو شهرداری تهران گران‌ترین منطقه برای خرید آپارتمان ذکر شده است. قیمت فروش هر متر مربع آپارتمان در این منطقه ۲۱.۶ میلیون تومان است در مقابل، ارزان‌ترین آپارتمان در تهران متری ۵۲۶ هزار تومان معامله می‌شود آپارتمان‌هایی با این قیمت در منطقه ۱۵ شهرداری تهران قرار دارند.

مرکز آمار ایران در گزارشی مربوط به وضعیت قیمت مسکن و اجاره‌بها در پاییز ۹۲ و در شهر تهران است متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان را ۳.۹ میلیون تومان ذکر کرده است بررسی این اعداد نشان می‌دهد، هر متر آپارتمان افراد ساکن در منطقه ۲ تهران ۴۱ برابر گران‌تر از اهالی منطقه ۱۵ تهران است که آپارتمان نشین هستند به این ترتیب این آمار نشان می‌دهد هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی تنها باعث افزایش فاصله میان فقیر و غنی شده و تاثیر مثبتی بر اقتصاد نداشته است.
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۰۶:۳۳
حالا متوجه میشوید که چرا تورم کمی‌ از ۳۵ درصد به ۲۷ درصد کأهش یافته، اصلا دیگر پول و درامدی برای خانواده‌ها باقی‌ مانده که برن خرید و در ماههای آینده این رکود باعث عدم نیاز به تولید و افزایش بیکاری و کاهش رشد اقتصادی و فقر بیشتر خواهد شد، البته دولت تدبیر هم مانند دولت قبل همچنین بیشتر از کاهش تورم نقطه به نقطه صحبت خواهد کرد!!! (2236330) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۸:۱۵
گذشت یک سال از فعالیت دولت و عدم تحقق وعده‌های داده شده هنوز معلوم نیست که دولت قصد مهار تورم را دارد یا پله کردن آن را. وزیر صنعت معدن و تجارت به تکرار می‌گوید ثابت نگه داشتن قیمت سیاست دولت نیست اما سخنگو اعلام می‌کند که دولت قصد گران کردن اجناس را ندارد و از دیگر سو معاونت ریاست جمهوری نیز حرف وزیر را تکرار می‌کند و در این گرد و غبار مردم تاوان گرانی‌ها را پرداخت می‌کنند. در ماه مبارک رمضان سبد کالایی پرمصرف مردم افزایش قیمت داشت. آیا این شیب ملایم اعلام شده ریاست جمهوری است؟ (2236435) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۵:۵۷
فازدوم هم تیر خلاص بود بر پیکر بیجان اقتصاد ایران (2236446) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۲:۱۴
یکسال از دولت جدید گذشته، هنوز در حال ذکر فجایع دولت قبل هستند.

لطفا بگویید در این یکسال چه کردید؟

لطفا بگویید چند نفر از کادر مدیران قبلی را تغییر دادید؟

طرحی که اخیرا سایت الف فراهم کرده بسیار عالی هست.

طبق این طرح، افراد صاحب نظر در اقتصاد، ارائه نظر می کنند که به جهت جایگاه علمی قابل توجه است.

من از الف گرامی خواهش می کنم بدون وقفه این گزارشات را درج کنند تا رشته کار کارشناسی پراکنده نشود.

از اساتیدی مثل استاد خلعتبری هم تقاضا دارم جدا در این مورد شرکت کنند.

به این ترتیب، اگر خدای نخواسته ، بر اثر ناتوانی تیم فعلی وزارت اقتصاد، مملکت مجبور به دریافت وام از کشورهای خارجی شد و مردم به روز سیاه افتادند، دیگر هیچ عذری از ایشان پذیرفته نخواهد بود. (2236674) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۳:۱۰
افراد صاحب نظر در اقتصاد اظهار نظر می کنند ولی کسی وقعی نمی گذارد. یادتان باشد که بخشی از اقتصاد کشور در دست دولت است و بخش اعظم آن را در جایی دیگر باید جستجو نمود. (2236856) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۷:۵۴
مدیران را که تا می خواهند عوض کنند دلواپسان آمپر می چسبانند که با داس امدید چرا !
کلا این دولت هر کاری کنند همه طلب کارو شاکی اند گویا ! (2236886) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۰:۳۸:۲۴
برخی از استادامونم رانتی هستند و کارشناس پول پروژه و تائید کننده بالایی ها. احمدی نژادو نگاه می داشتید تیر خلاص می زد به اقتصاد و سیاست و فرهنگ (2236974) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۳:۲۸:۳۴
در این یکسال، از ادامه روند اشتباه دولت قبلی جلوگیری شد.
همینکه رییس دولت، نسبت به رییس دولت قبلی، حرفهای نامربوط کمتر می زند، یک گام بزرگ است.
هنوز سخنرانیهای احمدی نژاد را فراموش نکرده ایم. (2237092) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۰:۵۵
بعد هم با اين ركود و با اين وضعيت كه قدرت خريد ملت ايران ٢٥ درصد كاهش يافته اداره فخيمه ماليات بشدت مالياتها را افزايش داده و عملكرد١٣٩١ توافقات را ابطال و مالياتهاى ٢ تا ٣ برابر مطالبه و به مرگ ميگيرند تا به تب راضى شويم ! بنده كسب و كارم را با سه كارگر تعطيل نمودم . (2236457) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۸:۳۹
یعنی خوشم میاد هنوزم که هنوزه جرات ندارید و قبول نمی کنید که مقصر اصلی کیه... سوزن انتقادتون روی دولت تدبیر و امیده، واسه چیزی که بهش از پاکترین دولت تاریخ ارث رسیده! (2236535) (alef-10)
 
حمید صحرایی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۷:۳۲
منم خوشم میاد که خوب همه سر کار گذاشتن. این تقصیر قبلی میاندازد و قبلی هم تقصیر قبل از خودش و مردم را هم سرکار گذاشتن و سر مردم را با دولت قبل گرم کردند. خوب اگر دولت قبل خلاف کرده چرا دستگیر نمیشود تا جواب مردم را بدهد؟ اینها همه فیلم است. بیچاره مردم (2236667) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۲۲:۵۷
کاملا درست گفت این دوست گرام . دولت روحان نیز مانند احمدی نزاد فقط از کاهش تورم نقطه به نقطه حرف میزنه ولی در عمل ما نیدیدم چیزی ارزون بشه (2236582) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۲۴:۵۱
دولت روحانی دائما تبلیغ میکنه که تورم کاهش داره میکنه ولی ما که چیزی ندیدم هر روز قیمت ها گران ت میشه (2236585) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۱:۵۶
شیب ملایمه ولی به سراشیبی قبر نزدیک شدیم. (2236774) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۰:۰۲:۲۶
نفت ملی را دولتی کردند وولش را بین کارمندانی که تنها 20 دقیقه کار می کنند تقسیم کردند کسی معترض نیست حالا به یارانه مردم گیر دادند ما ول نفتمان را می خواهیم از کارمندان دولت صدقه نخواستیم (2237128) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۰۷:۲۱
مجلسیان تحویل بگیرید اینم از قانونی که تصویب کردید (2236332) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۰:۳۹
آقای مجلسیان
در انتخابات به دولتی رای دادم که با دادن لایحه به مجلس، قوانین را اصلاح کند و خطای دولت قبل را تکرار نکند.
اما متاسفانه همان برنامه ها، گاه با شدت بیشتر، توسط همان مدیران اقتصادی در حال اجراست.
آیا درست می گویند که اقتصاد در دولت جدید ادامه راه اقتصادی احمدی نژاد است؟ (2236456) (alef-10)
 
دانشجوی اقتصاد
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۴:۰۷:۳۰
طبق آمار سالهای بعد از اجرای هدفمندی یارانه ها و همچنین تایید بانک جهانی اجرای این سیاست باعث کاهش فقر و کاهش اختلاف طبقاتی شد! متاسفانه وزارت اقتصاد در آمارش یک چیز رو نادید میگیره و اون هم بزرگترین فاجعه اقتصادی 35 سال اخیر در ایرانه! تحریمها!!! تحریم ها بودن که باعث شدن نرخ رشد اقتصادی به منفی 6 درصد برسه! البته این انتقاد هم از مجلس و هم از دولت وقت وجود داره که چرا زمانی که کشور به سوی تحریم شدن (کاغذ پاره البته!!!) پیش میرفت دست به جراحی بزرگ اقتصادی زدن! و یا اینکه مبلغ 45 هزار تومن آیا واقعا عملی و قابل پرداخت بود؟ آیا درآمد حاصل از حذف یارانه ها برای پوشش این مبلغ کافی بود و یا دولت با چاپ اسکناس قصد عوام فریبی داشت؟
اصل طرح هدفمندی یارانه ها اقدام کاملا درستی بود! نادیده گرفتن فاکتور تحریم در یک تحقیق جامع آماری در مورد اقتصاد کشور باعث عدم اعتبار اون تحقیق میشه!
اگر بخوام به زبون ساده بگم این حرکت مثل این بود که یک بیمار سرطانی رو در هنگام زلزله عمل جراحی کنن!!! بیمار سرطان داشت ولی هنوز چند سالی میتونست زنده بمونه! ولی در عمل جراحی مرد و فاتحه مع الصوات!!! (2236505) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۳:۱۳
دانشجو جان؟
منظورتون از تحریمها همون کاغذ پاره ها هست؟

کسی مخالف طرح هدفمندی نبوده. ولی زمان برای هدفمندی مناسب نبود و نیست.
در جامعه ای که خط فقر و خط فلاکت تعریف می شود و درصد قابل توجهی از جامعه امکان فرهم کردن حداقل نیاز آموزشی، بهداشتی، اقامتی و ... را ندارند، دامن زدن به گرانی ها کار عبثی است که عوارضی نظیر فساد مالی، جرائم سرقت و مواد مخدر و .. در پی خواهد داشت.
یعنی طبق مثال شما، آن بیمار سرطانی را خواستند درمان کنند ولی متاسفانه آزمایشات نشان میده هم سرطان درمان نشده هم اینکه بیمار را به ایدز و هپاتیت هم آلوده کردند. (2236791) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۵:۱۰
این قانون شکست خورده بهتر یارانه ها به حالت قبل برگرده (2236573) (alef-13)
 
ذکیه افسریان
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۰۹:۱۹
خیلی بیشتر از 25 در صد است دست آقای احمدی نژاد درد نکند!!!! (2236335) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۰:۲۳
یارانه شیر را حذف کرده‌اند. سیمان را تا 30 درصد افزایش قیمت داده‌اند بلیت هواپیما تا 30 درصد گران شده است آیا معنا و مفهوم تدبیر و امید این بود که امروز معاون اول رئیس جمهور بگوید قصد نداریم جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیریم؟ (2236340) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۴:۰۵:۵۳
همه این گرانیها با توجه به قانون مجلس بوده عزیز
منطقی باش (2236500) (alef-10)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۹:۵۵
نه بابا مجلس کی تصویب کرده سیمان و بلبط هواپیما و تعرفه های پزشکی گران بشه؟ شماها قصد دارید هر جوری شده از روحانی حمایت کنید شما اصلا منطق می دونید چیه؟ در ثانی بر فرض محال هم کار مجلس بوده اگر قرا باشه دولت هر چی که مجلس گفت انجام بده پس نقش رئیس جمهور چیه؟ در ثانی اگر این دولت واقعا گوش به حرف مجلس میده مجلس با توافقنامه ژنو مخالف هست با عزل و نصب ها مخالف هست پس چرا اونجا به حرفش گوش نمیده؟ (2236619) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۴:۳۱
تعرفه های پزشکی در بیمارستانهای دولتی کاملا بنفع مردم شده است. من از این دولت از این بابت متشکرم .الان ویزیت من پزشک فوق تخصص 3600 تومان است (2236935) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۹:۵۸
خوشم میاد دولت رمحانی انقدر بهتون آزادی داده که حتی ذیل مطلبی که درباره بی تدبیری دولت قبل هست، ازدولت فعلی نقد میکنید و هنوز جرات نمیکنید اسمی از دولت قبل ببیرید! (2236539) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۰:۵۵
معاون اول گفت قصد كنترل مستقيم قيمت را نداريم ! (2236569) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۰:۴۷
آقای نوبخت که دولت را دولت قانونی می‌داند و کاهش ساعت کاری در ماه مبارک را خلاف قانون می‌داند چرا در پرداخت حقوق کارمندان براساس تورم، قانون را اجرا نمی‌کند؟ (2236341) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۲:۱۹
كارگران و كارمندان بيست درصد حقوقى كه ميگيرند كار نميكنند . بايد حقوقها را كاهش داد . (2236459) (alef-10)
 
یک کارمند
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۴:۴۳
جناب آقا یا خانم محترم اینجانب در یک مجتمع 16 واحدی زندگی می کنم که همگی آنها کارمند هستند . و کل مایملک منقول و غیر منقول آنها برابرقیمت یک ماشین نه چندان گران قیمت که در خیا بان های تهران تردد میکند نمی شود خجالت بکشید ودیگر اسم کارمندهای بیچاره که بعضا با حقوق کمتر از یک میلیون فقط شکم خود را سیر می کنند نبرید (2237000) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۳:۵۷
حقوقها بايد بر مبناى راندمان و نتيجه باشد بسيارى از حقوقها بمراتب بيشتر از راندمان و نتيجه كار است در حقيقت بنظر ميايد كه اين حقوقها بايد كاهش يابد (2236464) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۷:۰۲
میزان راندمان به مدیران ارشد و برنامه ریزان و قانون کار و میزان حقوق و ... مربوط است دلیلش هم این است که همین فرد کارمند ایرانی در محیط کاری کشورهای پیشرفته دارای راندمانی بسیار بالاست. (2237142) (alef-10)
 
کامی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۴:۴۹
حرف حق زدی اگر قانون وجود دارد پس باید بدون هیچ ملاحظه ای اجراء شود ولی متاسفانه ،اقایان قوانین کشور را هرجور که اقتضاء کند به نفع خود وهمکیشانشان تفسیر واجراء میکنند.در این کشور قانونی نوشته شده که در آن حداقل حقوق خود را بدست بیاوریم برای منو شما وامثال ما نوشته نشده واین مایه تاسف یک دولت اسلامی است که میگویید همه مومنان در برابر قانون یکی هستند.اگر این چنین نیست مسببان شکاف طبقاتی و... را مجازات کنیدچیزی نگفتیم سانسور نکن الف (2236481) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۰:۱۷
مجلس اجازه نداد (2236567) (alef-10)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۲:۵۶:۳۰
عزیزم! مجلس افزایش حقوق را 18 درصد تعیین کرد (توجه شما را به مذاکرات بودجه در مجلس جلب میکنم) ولی دولت آقایی کرد و آنرا به 20 درصد افزایش داد. (2237212) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۱:۱۳
آیا این مرد اول نبایستی به مانند رییس جمهور فرانسه محاکمه شود؟ (2236342) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۲:۰۵
طی 3 روز گذشته شیر 400 تومان گران شد. آیا نظارتی بر فروش لبنیات و... وجود دارد؟ این چه شیب ملایمی است در افزایش قیمت‌ها؟ (2236344) (alef-13)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۴:۱۲
خوب حال این شیر که 400 تومان گران شد کار احمدی نژاد بود؟ (2236465) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۱۲:۵۹
نخیر نبود. اما کاهش ارزش پول ملی ظرف یک ماه به یک سوم کار آن آقا بود. یادت رفته؟ (2236990) (alef-1)
 
یک شهروند معمولی
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۱:۵۲
محمد جان! بعضی ها اصلاً فراموشکار به دنیا آمده اند مثل آقا جلیل. (2237214) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۴:۱۸
معلومه كار احمدي نژاد بود :

مثال براي نمونه : سال 89 كود شيميايي هر گوني 2000 تومان بود كه در سال 92 به گوني 35000 تومان رسيد ، حالا توقع داريد حالا چطوري و با چه قيمتي علوفه ( يونجه - ذرت - . . . ) توليد شود . اكثر كشاورزان توليد علوفه را رها كردند و هزاران مشكلات براي روحاني مظلوم به وجود آمد .

ببين چقدر احمدي نژاد منافعتون تامين كرده كه هنوز حمايتش مي كنيد . (2236999) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۱:۴۷
اكثر توليد كننده هاي لبنيات بر شكسته شدند ، شما بودي چكار مي كردي ؟ (2236570) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۲:۲۲
اگه با 4 برابر کردن قیمت در این دو سال باز هم ورشکست شده اند که خدا رو شکر. دولت اگر لبنیات را از سوییس وارد کند هم ارزانتر تمام می شود هم کیفیت بیشتری دارد و هم سالم تر است. بهتر از شیرخشک چینی و روغن پالم محلول در آب به علاوه مقادیری شیر آب ژاول زده شده است که هر روز در این دو سه سال صحبت آزاد سازی قیمت آن است و با وجود صد بار آزاد سازی قیمت هنوز هر چند ماه 20 درصد غیر رسمی و بی سر وصدا گران می کنند و بعد هم رسما 30 درصد گران می کنند. (2236878) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۳:۱۷
تا کی فقط مقاله نویسی؟ (2236880) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۵:۵۴
وقتی به کارگرهای ساختمانی که برای کار پیدا کردن سر گذر مردم می‌ایستند و یا به کسانی که روی ماشین دیگران کار می‌کنند سبد کالا ندادند معنا و مفهوم تدبیر و امید را در این دولت متوجه شدیم ببخشید. فقط تهمت بیسواد به ما نزنند! (2236354) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۶:۲۱
دولت می‌گوید سیصد میلیارد تومان یارانه برای ثابت نگه داشتن قیمت شیر اختصاص داده است و برای هر ایرانی حدود چهار هزار تومان قرار است یارانه پرداخت شود. از سویی به دامدار مظلوم که پایه تولید و اشتغال است می‌گوید نهاده دامی بیش از 30 درصد گران شده است. من یارانه دادم شما نیز قیمت را ثابت نگه دارید! این است احترام به شهروندان و ولی‌نعمتان نظام از جانب دولت منادی کرامت ملت! البته خدا ناظر اعمال مسئولان به خصوص در قبال مستضعفین است. (2236356) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۲:۲۱
هدفمندی همه را بیچاره کردواین مقامات دست بردارنیستند.میگفتندپول ان پول امام زمان است برکت داردحالا45500تومان ارزش5000 تومان داردمیگفتند جزئ 10اقتصاد برتر میشویم رفتیم150همین شدیم از این کارباید کنارگیریکرد (2236365) (alef-13)
 
محسن۱۳۶۲
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۱:۱۷
آقای احمدی نژاد حتی گامی فراتر قرار داد! و گفت این ۴۵۵۰۰ را با باقی پول هایتان مخلوط نکنید !!! انگار همه مردم خدای ناکرده ....هستند !! و پولهایشان شبهه ناک است!!!
و جالب اینکه با حساب وکتاب فوق العاده جناب رییس جمهور سابق، طی ۱۰ تا۱۵ سال با این پول یارانه خانه بخرید!!!!! (2236704) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۴:۴۲
70درصدخانوارهازیرخط فقر هستند اقای وزیر اطلاعات خود را بهنگام کنید (2236368) (alef-13)
 
حمید صحرایی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۷:۲۷
اجرای صحیح طرح هدفمندی یارانه ها، میتوانست به بوجود امدن عدالت اجتماعی کمک کند و اگر مازاد درامد صرف بالا بردن سطح رفاه در طبقه ضعیف میشد و نه پرداخت مستقیم، امروزه شاهد این وضعیت در اقتصاد نبودیم. لازمه اجرای صحیح ابتدا ثبات در قیمت ارز، بعنوان پایه اصلی کنترل قیمت ها بود که با توجه به اشتباهات دولتهای پس از انقلاب، چنان که در هیچ دوره ایی شاهد ثبات نبوده ایم بجز دوران خاتمی انهم با تزریق ارز به بازار و بالا بردن 200% نرخ ارز، مدتی بازار با ثبات همراه بود، در حالی که همین قانون هدفمندی یارانه ها با اجرای نا صحیح و همزمان با افزایش قیمت ارز،وضعیت مردم را از انچه که بود به مراتب بدتر کرد. بجای ایجاد عدالت اجتماعی، شکاف طبقاتی را چندین برابر کرد. بیشتر شدن فاصله بین ارزوها و واقعیت ها در طبقه متوسط و ضعیف جامعه، فساد اداری و امار طلاق را افزایش داد (2236373) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۵۹:۰۶
نه برادر من ؛ از ابتدا این طرح غیر علمی بود . قبول بفرمایید. دهها استاد دانشگاه این طرح را غیر علمی و کارشناسی می دانستند که همگی بازنشست اجباری شدند و در مقابل تعداد اندکی استاد خارج نشین به تعریف و تمجید آن پرداختند (2236637) (alef-13)
 
حمید صحرایی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۶:۳۷
این طرح درست است. چرا که در زمانی که برای بنزین و نان و برق سوبسید پرداخت میشود. افرادی از این سوبسید بسیار استفاده میکنند و بعضی در روستا نه اتومبیل دارند و نه گاز و نه اب اشامیدنی سالم و از برق هم محدود استفاده میکنند. این عدالت در استفاده از منابع نیست.قیمت ها باید ازاد باشد و اضافه درامد باید صرف ایجاد رفاه برای مناطق محروم و طبقه ضعیف شود. (2237052) (alef-1)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۴:۳۱
این آمار برای کارمندان نیست. چون افزایش حقوق کارمندان حدود یک و نیم تا کمتر از دو برابر بوده ولی قیمت ها بیشتر از سه برابر افزایش یافته است. (2236382) (alef-13)
 
بازنشسته فرهنگی
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۷:۲۴
افزایش حقوق را چگونه و برای چه مدتتی حساب کردی که به عدد "یک ونیم تا کمتر از دو برابر" رسیدی؟ (2237218) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۵:۵۳
افزایش قیمت مسکن نتیجه تزریق نقدینگی است چرا بعد از 35 سال قانونی برای کنترل بانک مرکزی نداریم (2236383) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۸:۰۵
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مُجمل...!!! (2236387) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۰:۴۶
اظهار نظر وزیر اقتصاد در آغاز کار در مورد سود سپرده بانکی:


- نرخ سود سپرده‌های بانکی در گذشته عملا منفی است و باید واقعی شود. سپرده‌گذار در نظام بانکی ما در حال تنبیه شدن است. تعیین نرخ سود جزو وظایف بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است اما وزارت اقتصاد هم در این تصمیم گیری ها حضور دارد. اجازه نداریم براساس عقود اسلامی نرخ سود را به صورت دستوری تعیین کنیم بلکه باید سود واقعی تحقق یافته را بین سپرده گذاران تقسیم کنیم.

- مشکل اصلی واحدهای تولیدی کمبود نقدینگی و تامین سرمایه در گردش آنها است. باید ایجاد جاذبه کنیم تا مردم پس اندازهای خود را به نظام بانکی بیاورند.

-----

فاصله حرف تا عمل، تا به کجا؟ (2236392) (alef-13)
 
شهروند زیر خط فقر
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۱:۲۷
احمدی نژاد که میگفت اختلاف طبقاتی کم شده، مردم وضعیت اقتصادیشون بهتر!!!من که ازش نمیگذرم، خدا هم نگذره (2236395) (alef-13)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۶:۰۷
شما از روحانی نگذر که قیمتها رو همین طوری بدون حساب و کتاب بالا می بره و یارانه نقدی رو هم حذف می کنه (2236469) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۶:۴۴
چرند نگو عمو احمدی نژاد همه چی رو 3 برابر کرد و رفت (2236576) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۵۲:۵۲
پراید 6 تومنی شد 20 تومن حساب کتاب پشتش بود :) شما تا کی می خواهید خودتان را گول بزنید . اقتصاد با رشد منفی 5 درصد می دونید یعنی چه ؟ توقع دارید یک دفه اقتصاد -5% بشه اقتصاد المان ؟! وضع رفاه مردم هم بشه سویس ؟! (2236623) (alef-13)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۹:۳۲:۵۲
اتفاقا اونی که خودش رو گول میزنه شمایید احمدی نژاد 7 سال محکم جلوی رشد قیمت پراید رو گرفت اما یکعدفعه با تحریم شدید و کارشکنی سرمایه داران و احتکار خودروسازان قیمتها اوج گرفت که در این افزایش قیمت کارگزاران هم نقش داشتند در حقیقت هدف اونها این بود که به دولت احمدی نژاد ضربه بزنند تا خودشون رئیس جمهور بشند کشور در زمان احمدی نژاد در اوج رشد و پیشرفت اقتصادی بود و یارانه نقدی هم در حال افزایش بود لا اقلش مردم از گرسنگی نمی مردند (2236909) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۶:۴۲
كم آورديد چرا تهمت مي زنيد ؟

مثال افزايش بي حساب بزن ؟
روحان يارانه را حذف كرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2237003) (alef-1)
 
یک منصف
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۹:۵۵
چرا جو سازی میکنی؟ یارانه نقدی کسی قطع نشده. (2237219) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۰۰:۱۲
یک سوال مطرح می شود. آیا این اقدامات خطا و سهو را افرادی از کره مریخ در ایران انجام دادند و یا همین مدیرانی که هنوز در بوس و بانک و بیمه بر سر کار هستند؟
جناب آقای طیب نیا! مهمترین و اساسی ترین مشکل دولت قبلی در مدیریت اقتصاد بود. اما تاکنون اقدام عملی حتی در تغییر مدیران ضعیف ندیدیم.
آقای وزیر محترم. یک پزشک حاذق قبل از اینکه آغاز اقدام برای بهبود بیمار کند، سموم و آلودگی را از بدن او خارج می کند. شما نیز لطفا سم زدایی از مدیریت بازارهای اقتصادی کشور شروع کنید. یکسال گذشت و هنوز ... (2236402) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۰:۰۲
اشتباه نکن داداش اینها همه ابشخوری فکریشون نطریات اقتصاد غربی است افراد زیاد فرقی ندارند (2236702) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۰۷:۳۴
اوضاع زندگی مردم روز به روز بدتر میشه
ولی مسوولان مینشینن جلوی مردم و همه چیز رو گل و بلبل میبینن و صداشون از جای گرم در میاد
کمرمون زیر بار مشکلات شکسته
پس کی به داد مردم میرسن (2236413) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۱:۴۹
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من آنچه جایی نرسد فریاد است (2236640) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۰۹:۲۱
از خدا یک سوال دارم اینم که چرا من تو همچین شرایطی باید زندگی کنم؟؟؟؟؟؟ (2236416) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۸:۱۴
تلاش کن و صبر کن، خدا اجر صابرین را ضایع نخواهد کرد. (2236515) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۷:۲۵
براي شكم گشنه صبر و تحمل معني ندارد . (2237004) (alef-1)
 
vahid
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۴:۵۶
اين بحثي كه امروز در اين سايت نوشته شده است را مردم عادي و از نظر دولتمردان مردم بي سواد در زمان شروع اين قانون بي قانون گفتند. ولي كو گوش شنوا. به عنوان مثال بنده كه داراي يك بنگاه اقتصادي بسيار كوچك هستم و تا قبل از اجراي اين قانون كذايي هم خودم و هم سه تا چهار نفر ديگر از آن روزي كسب مي كرديم ديگه بجايي رسيده ام كه حتي قادر به اداره يك نفر هم نيستم. فشارهايي كه از طرف دولت و ديگر مكانيسم بر ما وارد شد توانمان را كاملا از بين برد. اگر در سال 88 يا 89 يك خودرو حداقلي را با قيمت حدود 8 يا 9 ميليون مي خريديم. امروز حتي ديگر نمي توانيم به آن فكر كنيم. اگر سالي يك بار خانواده را به يك مسافرت معمولي مي برديم ديگه حتي نمي توانيم تا سر خيابان هم برويم. اينها همه و همه بعلت تدبير خوب و دقيقي و با مديريتي است كه دولتمردان با سواد ما براي ما ملت رقم زدند. جالب نكته اينجاست كه دولت جديد هم بطور كاملا نامحسوس و در پشت پرده راه آنها را در پيش گرفته و در ظاهر حامي مردم ميباشد ولي در باطن فشارهاي دولت فعلي اعم از ماليات و عوارض و بيمه و . . . از دولت قبلي صدها بار بدتر ميباشد. تنها راه حل ظهور آقا امام زمان (عج) ميباشد. هيچ مقام و هيچ فردي در اين مملكت ديگر نمي تواند اوضاع را سر و سامان دهد. (2236421) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۸:۲۴
درود به شرفـــــت که حرف دل خیلی ها رو زدی "هموطن گرامی"...... (2236490) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۳:۲۲
خیلی نا امیدی!!! نترس! از ماست که بر ماست (2236527) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۱:۲۸
این گزارشها را خود مردم هم میتوانند بدهند فقط باید صداقت داشته باشید یه میکروفون بردارید برید تو کوچه و خیابون و حرفهای مردم را صادقانه پخش کنید
اقدام عملی برای کاهش این شرایط چی درچنته دارید؟ اونو بفرمائید! (2236428) (alef-10)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۱:۴۰
الان یکساله که از این دولت گذشته یک روز نشد از احمدی نژاد بدگویی نشه دولت احمدی نژاد قیمتها رو آزاد می کرد و در مقابل یارانه نقدی پرداخت می کرد این یارانه های نقدی کمک خیلی بزرگی برای مردم بود مخصوصا مستاجران که اجاره شون رو پرداخت می کردند و این یارانه های نقدی نه تنها موجب کاهش قدرت خرید نشد بلکه موجب افزایش قدرت خرید شده بود حالا این دولت هم قیمتها رو آزاد می کنه و هم یا قصد داره با این دروغها یارانه های نقدی رو حذف کنه
اگه فاز اول اجرای یرانه ها بد بود چرا فاز دوم رو اجرا کردید دیگه حتی یه بچه هم می دونه که شما اصلا کاری به بد و خوب بودن قانون ندارید فقط از روی لجبازی با اجمدی نژاد بدون اینکه معلوم بشه خو ب بود یا بد بود فقط دارید لغو می کنید چون احمدی نژاد تصویب کرده بود
ایندولت مثل یه بچه لجباز می مونه و اصلا به فکر بهبود و پیشرفت کشور نیست (2236458) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۲:۳۷
کجا یارانه ها کمک بزرگی برای مردم بود ؟ متوهم. (2236733) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۱:۵۹
جلیل جان دوباره پیدات شد؟! (2236745) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۹:۰۴
جليل احتمالا خود محمود است . . . ! (2237005) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۷:۴۷:۰۹
ببخشید شما مگه چند نفرید که با یارانه کرایه خونه میدید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2237294) (alef-10)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۳:۱۳
احمدی نژاد مسئولیت تمامی مشکلات رو از صدر اسلام تا الان پذیرفت دیگه بسته آقایون تدبیر وامید بچسبید به کار (2236462) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۹:۳۴
پذيرفتن كافي نيست بايد مجازات شود . (2237006) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۱:۱۹
قبول اما سنگی رو که ایشون انداخته توی چاه، صد تا دولت تدبیر و امید هم نمیتونه دربیاره! (2237066) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۰:۲۷
هیچ وقت تو ایران بد نرفته که خوب بیاد.همیشه بد رفته بدتر اومده.روحانی هم یه کاری میکنه که آخرش همه بگن خدا پدر مادر احمدی نژاد رو بیامرزه (2236508) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۵:۰۷
وقتی دستور و اصرار بدون منطق به جای کار کارشناسی بنشیند، اگر نتیجه ای غیر از این به دست بیاید باید تعجب کرد!! حالا چند سال دیگر همین نتایج را می توان برای طرح های زورکی و بی منطقی مثل محدود کردن روش های جلوگیری از بارداری و ... هم مشاهده کرد. (2236562) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۶:۱۸
این بی لیاقتی مقاماته در 20 سال گذشته..
ببینید ترکیه چی شد توی بیست سال...
قطر ثروتنمد ترین کشور دنیا در بیست سال گذشته
امارات اباد ترین کشور منطقه و...
اونوقت ایران درگیر مرگ ومیر در صف گرفتن سبد کالا
زندگی هر روز سخت تر..
ایا نباید این مسولین بی کفایت مجلس و دولت رو دادگاهی کرد تا جوابگوی این
تصمیمات اشتباهشون باشن.. (2236575) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۰:۵۹
حرف دل تمام مردم بود . (2237009) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۲:۵۴:۰۴
عزیز به خاطر اینکه به دنیا پشت نکردن فقط رو کنن به روسیه و چین ! (2237060) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۲۵:۱۳
خبر فوری:
احمدی نژاد گفت بنده همه تقصیرات از زمان حضرت آدم تا زمان مخابره این خبر را می پذیرم به شرطی که از این به بعد دولت روحانی کار کند. (2236586) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۶:۳۹
نمکدون. (2236923) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۲:۳۲
جواب فوري :

روحاني گفت هروقت احمدي نژاد دادگاهي شد و به مجازات لازم رسيد آنوقت پيشرفت واقعي شروع مي شود . (2237011) (alef-1)
 
هادی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۶:۳۶
اقایون دولت چرا حالا این گزارش رو مطرح میکنن؟؟
معلومه این حرفها همش با برنامه است. هر وقت این دولت یه گندی میزنه سریع یه چیزی از دولت قبل میذاره جلو وحاشیه سازی میکنه تا از زیر مسئولیت شانه خالی کنه.
الان که فاز دوم اجرا شده من چند تا سوال دارم وجدانتون رو بذارید وسط وکلاهتون روقاضی کنید
1. در فاز اول، حاملهای انرژی اصلاح قیمت شد در ازای اون 45500تومن واریز شد به حساب مردم.در فاز دوم چی شد؟
ایا پولی واریز شد؟؟ قیمتها همه حاملهای انرژی افزایش پیدا کرد شیر سی درصد برق واب و گاز همگی سی درصد بنزین 75 درصد
حالاچی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در دولت قبل به مدت قریب به دوسال قیمتهای بعد از هدفمندی تغییر زیادی نداشت. اما الان چی؟
یادمون نره درست شش ماه قبل انتخابات اون بحران ارزی وتحریمهای فلج کننده اعمال شد.اما الان چی؟
وزارت اقتصاد برای پوشش دادن افتضاحش توی بورس داره این امار رو منتشر میکنه تا افکار رو منحرف کنه (2236605) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۵:۵۸
1- تحريم ها نتيجه عملكرد 8 ساله بود.

2- هنگام اجرا فاز اول وضعيت اقتصادي چطوري بود الان چطوري است ؟

3- بنزين 100 توماني شد 700 تومان آنوقت تغيير زيادي نداشت !!!!! (2237013) (alef-1)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۲:۳۴:۱۲
آفرین واقعا لذت بردم به این منطقی حرف حساب منطقی ترین و بهترین نظر نظر هادی هست اصلا طرفداران روحانی منطقشون اینه که به احمدی نژاد فحش بدند تا یه کسی از روحانی انتقاد می کنه می گند پس چرا تو دولت قبل انتقاد نمی کردید یا می گند این دولت تازه شروع به کار کرده و همه گرفتاریها متعلق به دولت قبله اگر ما طرفداران احدی نژاد تو این سایت نبودیم و کامنت نمی ذاشتیم سایت یکنواخت . خشک میشد بلاخره ما می آییم و با نظرات منطقی خودمون سایت رو از حالت یکنواختی خارج می کنیم (2237038) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۲:۵۸:۰۲
ببین عزیز جان خودتم می دونی داری چی میگی و چقدر حرف حساب پشتشه !
همه چیز 400-500 % افزایش پیدا کرد ان زمان ( امیدوارم به خاطر بیاورید که قبض های گاز 2000 تومانی سر از 50 -60 هزار تومان سر در اورد . برق 1000-2000 به بیست سی هزار تومان رسید اب هم به همینطور و ... بنزین 400% افزایش داشت و ... به شما 40 هزار تومان یارانه دادند !!!
حالا الان نهایت بنزین 75 % گران شده بقیه چیز ها نهایت 30% با این حساب اگر یارانه شما از 45 هزار تومان به 65 هزار تومان افزایش یابد تمام مشکلات اقتصادی شما حل می شود ؟! مشکل شما همینه فقط ؟ 15 هزار تومان ؟ جدی لنگه 15-20 تومنی ؟! فک نمی کنم کسی که لنگه 15-20 تومن باشه تو اینترنت بچرخه :) (2237064) (alef-1)
 
توحید
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۵:۵۵:۳۴
و همه مشکلات کشور تقصیر هدفمندی بود
و تحریم ها و ناکارآمدی بعضی ساختار ها اصلاً دخیل نبوده تو این زمینه
جالبه که سال 89 رو تحلیل می کنید و از وضع موجود می نویسید در نتیجه (2236630) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۹:۲۰
افتاب امد دلیل افتاب!!!!!!!! باز هم دوستان چشم بسته غیب گفتن!!!!! افسوس که بنیاد خانواده ها به دلیل گرانی و بیکاری در حال فروپاشی است اما دوستان هنوز از امار می گویند و کشف مشکلات!!! درمان کنید درمان !!! مردم بهتر از هر منبع اماری و اقتصادی می دانند که چه فاجعه ای به سرشان امده!! درمان کنید ومتناسب با درامد قیمت دلار را تعیین کنید یا برابر با ارزش ریالی دلار دستمزدها را بالاببرید! (2236646) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۷:۱۴
شما كه شعار درمان مي دهيد لطفا راه حل هم ارائه كنيد . (2237014) (alef-1)
 
رودسری
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۲:۴۸
وقتی نظرات برخی از دوستان را مطالعه می کنم تاسف می خورم که همه مشکلات و گرفتاریهای دولت نهم و دهم را به دولت 9 ماهه یازدهم ربط می دهند که از دیدگاه من نوعی کم انصافی و بد اخلاقی است و یک تحلیل عامه پسند نیست وقتی از واقعییت ها فرار می کنیم هرگز به عدالت دست پیدا نخواهیم کرد ( در ادبیات غنی خودمان که موضوع گناه کردن اهنگر بلخ و گردن زدن مسگر شوشتر را داریم متوجه قضاوت های خودمان باشیم ) . (2236705) (alef-13)
 
م ح
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۵:۲۸
با توجه به متن گزارش پس چرا ادامه میدهید/ (2236807) (alef-1)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۸:۳۱:۰۸
روحانی به درستی گفت که آن 8 سال دیگر برنخواهد گشت ولی اثرات خرابی آن حالا حالا ها جای کار دارد تا پاک شود و برگردیم سرجای اولمان در سال 84.
یارانه دادن به همه افراد یکی از این حرکات پوپولیستی بود که میشد درست اجرا شود و به نیمی از مردم فقط داده شود. حالا که گند زده شده و داده شده درست کردنش سالها زمان میخواهد. (2236830) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۱:۳۴
والا وضع از این هم بدتر هست هرکی پول ثروتی یا کار کاسبی درست حسابی داشته باشه در این هیری وری وضع مملکت آسانسوری رشد میکنه ولی اقشار ضعیف که ضعیف تر و اقشار متوسط هم ضعیف شدن.. بهانه تحریم تا حدی درست هست ولی فساد و مدیریت پر اشتباه در این وضعیت فعلی مملکت بیشترین تاثیر نسبت به تحریم ها داشته (2236869) (alef-1)
 
مستقل
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۷:۳۰
از کرامات شیخ ما این است شیره را خورد گفت شیرین است ! (2236902) (alef-1)
 
/ایرانی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۹:۲۷
خدا نیامرزد آن کسی را که پیشنهاد هدفمندی را داد نتوانستند فقر زدایی کنند با این طرح مسخره فقیر زدایی کردند فقط به نفع سرمایه داران شد تا از این آشفته بازار نهایت استفاده را ببرند یک بچه هم میدانست که این طرح به ضرر قشر محروم جامعه است وقتی خانوار 5نفره 225تومان یارانه میگیرد ولی ماهیانه به خرجش 500هزار تومان اضافه میشود کجا به نفع است فقط بدبختی وبدبینی همراه داشت وبس وبرای بعضی ها هم ثروتهای باد آورده مجلس هم گناهکار است خودش تصویب میکند بعد گناه را گردن مجریان می اندازد (2237018) (alef-1)
 
hadi
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۱:۵۱:۰۷
مردم قدرت خریدشان پایین آمده...بیماریهایی بوجود آمد از کمبود ویتامین شایع شده....اون وقت فکر باروری اجباری هستند (2237020) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۳:۵۰
مجلس مقصر اصلی است دولت که مجری است قانون توسط مجلس تصویب شد!!!!!!!!!!! البته پاکترین دولت که البته کاردان ترین هم بود در یک رشته بخصوص اختلاس نقش زیادی داشته. (2237049) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۱:۰۵
الان ساعت 22 و 53 دقیقه است و 65 کامنت در این قسمت گذاشته شده است . 4 کامنت معادل 6 در صد کامنتها متعلق به آقای جلیل است که از آقای احمدی نژاد و دولت ایشان دفاع کرده و به دولت جناب آقای روحانی که وارث فساد اداری طول تاریخ ایران و ورشکستگی اقتصادی است حمله شده است . آقای جلیل جان فدات شوم آقای روحانی که سهل است مردم مظلوم ایران حداقل تا 25 سال آینده باید تاوان خرابی های دوران احمدی نژاد را بدهند . یادت هست آقای احمدی نژاد میگفت قطعنامه ها ورق پاره است ؟ حالا میبینی آقایان ظریف و عراقچی باید حریف 15 نفر از کارکشته ترین دیپماتهای مار خورده و افعی شده آمریکائی شوند تا با تدبیر و عقل و نه شعار بتوانند محق بودن ایران را ثابت کنند . شما اصلا با چه روئی از دولت احمدی نژاد دفاع میکنی در حالیکه تعداد بیشماری از عوامل دولت او هر روز در گوشه و کنار کشور دستگیر میشوند و آخرین مورد ده نفر از مدیران دولت احمدی نژاد در استانداری اصفهان . از حساب و کتاب 800 میلیارد دلار فروش نفت در دوران 8 ساله چه خبر ؟ جوابی دارید ؟ (2237065) (alef-1)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۳:۳۶:۴۳
با سلام
ارز تو کشور ما بود 1000 تومان شد 3000 تومان یعنی قدرت خرید مردم شد یک سوم چون دولت به جای اینکه حقوق مردم را 3 برابر بکند بعد 20 درصد به ازای تورم به آن اضافه کند فقط 15 درصد به عنوان تورم به آن اضافه کرد.خوب این یعنی توهین به مردم.
یعنی اینکه تمام جوان های دم بخت نتوانند ازدواج کنند،همه بیکار ، تححصیل کرده ها همه بیکار تو خونه،عده زیادی از زن مرد پسر و دختر معتاد و کارتون خواب
در هر خانه 3 یا 4 پسر و دختر دهه 60 هستند که نه کار دارند نه توانسته اند ازدواج کنند
به نظر شما حق مردم و پدر و مادر ها ضایع نشده که جوان هایشان همه دارند افسرده می شوند و از بین می روند
آقا پارسال گفت سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مردم کار خودشونو که حماسه سیاسی بود انجام دادند ولی دولت چی حماسه اقتصادی را چه کار کرد
دولت تدبیر و امید ادعا می کند که جلوی تورم را گرفته ولی به چه صورتی ؟با رکودی که زندگی همه را دارد به مرور زمان نابود می کند سرمایه مردم در بورس دارد به مرور زمان از بین می رود، ساخت و ساز از بین رفته همه بیکار شدند

یعنی واقعاً در کشوری مثل ایران با این همه امکانات الهی باید مردم به این صورت زندگی کنند

به جای اینکه پول نفت سر سفره مردم بیاید می شود دزدی های 3 هزار میلیاردی خاوری و 30 هزار میلیاردی زنجانی و می رود آن ور آبها و استفاده آن را بهه جای اینکه مردم استفاده کنند خارجی ها استفاده می کنند

آمریکا منطقه نفتی به اسم سیلک ولی دارد که از کل دنیا از رشته های برق عمران نفت مهاجر می پذیرد و حقوق های بالا می دهتدو از نفت و گاز آنجا کلی درآمد کسب می کند ولی ما چی پارس جنوبی تعطیل گاز ما رو قطر می برد و جوانان خودمان به علت نبود سرمایه ( چون رفته آن ور آب بوسیله زنجانی )بیکار و نمی توانند درپارس جنوبی کا کنند و متخصصین خودمان می روند به کشور های دیگر و به عنوان پیمانکاران خارجی می آیند و برای کشور ما کار می کنند

کل حرف دیگر هست ولی دیگر اد امه نمی دهم

به امید روزهای بهتر و به قول رهبر خودمان سید علی امیدوارم حماسه اقتصادی انجام شود (2237101) (alef-1)
 
ببوگلابی
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۳:۴۶:۴۹
اکثر دوستان منتقد به دولت روحانی بدلیل فشارهایی که در 8 سال گذشته بهشون وارد شده دیگه طاقت خودشون رو از دست داده اند و در حرفهاشون انصاف را از دست داده اند.تمامی کارشناسان تایید میکنند که در پایان دولت احمدی نژاد متاسفانه در زمینه اقتصاد به مرحله ورشکستگی رسیده بودیم حالا بگذریم از مسائل فرهنگی و سیاست خارجی و غیره که به چه جایگاهی رسیده بودند!!!!!!خب آیا الان این آرامش در بازار و کاهش تورم و ثبات نسبی در بازار را واقعا میشود انکار کرد؟من فکر میکنم باید صبر کرد و با نقد منصفانه و دادن پیشنهاد های سازنده منتظر بهبود شرایط کشور بود (2237111) (alef-1)
 
مینا
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۲۳:۵۶:۱۱
اجرای هدفمندی انگار شده مبدا تاریخ شاخص های سال 89 و 90 را برای اثار هدفمندی مقایسه کنیم اما سال 91 و 92 تحریم خیلی موثرتر بود از هدفمندی بعد اگر اینقدر مخرب بوده چرا گام دوم اجرا شد (2237120) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۰:۰۲
میلیونها نفر که در بورس بیش از نصف سرمایه خود را از دست دادند چطور؟آقای وزیر اقتصاد و تیمش و شخص آقای روحانی چه جوابی برای این فاحعه دارند؟ (2237135) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۰۱:۲۷:۱۹
بدون مهار تورم و بدون اصلاح زیر ساختها واقعی کردن قیمتها و هدفمندی بی معنا و دور باطل است انهم با وجود تحریم های اقتصادی وسیاسی. (2237180) (alef-10)