توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494233
تنش میان ایران و عربستان بر همکاری‌های نفتی بی تاثیر است/ اوپک منسجم‌تر می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
مدیرکل سابق امور اوپک ومجامع انرژی وزارت نفت گفت: آنچه تصمیمات سازمان کشورهای صادرکننده نفت را تحت تاثیر قرار می دهد مازاد عرضه و یا تولید از شیل اویل امریکا است که اکنون روند رو به کاهش را طی می کند.

مهدی عسلی مدیرکل سابق امور اوپک ومجامع انرژی وزارت نفت در گفت‌وگو با ایلنا درباره تغییر رفتارهای سیاسی ایران و عربستان و تاثیر آن مناسبات در کشور در اوپک اظهار داشت: برخی کشورهای اوپک همواره با هم در جنگ و تنش بوده اند اما اختلافات سیاسی هیچگاه بر تصمیم گیری های سازمان اثر گذار نبوده است.

وی افزود: روابط ایران و عربستان قبل از حمله به سفارت عربستان و در دهه شصت هم دچار تنش شده بود، و یا در جنگ ایران و عراق و یا عراق و کویت، وضعیت بحرانی تر بود اما در اوپک تاثیر نداشت.

عسلی با بیان اینکه تنش های منطقه ای بر اوپک تاثیر چندانی ندارد، تاکید کرد: آنچه  تصمیمات سازمان کشورهای صادرکننده نفت را تحت تاثیر قرار می دهد  مازاد عرضه و یا تولید از شیل اویل امریکا است که اکنون روند رو به کاهش را طی می کند بنا بر این بهبود در بازار و انسجام اوپکی ها را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تیرگی روابط قطر و عربستان تنش های ایران و عربستان کمرنگ تر شده ضمن این که در کل بعید به نظر می رسد این اتفاقات بر آنچه در اوپک رخ می دهد اثرگذار باشد.
 
کلمات کلیدی : نفت + اوپک + بازار نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.