نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370140
عامل انتحاری شهر مدینه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳
وزارت کشور عربستان اسامی عاملان انتحاری دو انفجار شهر مدینه منوره و القطیف را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان تحقیقات درخصوص این دو انفجار که یکی در نزدیکی مسجد نبوی و دیگری در نزدیکی یکی از مساجد مجاور بازار میاس در استان القطیف رخ داد، این اطلاعات حاصل شد:

اول: در جریان تحقیقات، مشخص شد عامل انتحاری انفجار تروریستی مسجد نبوی شهروندی عربستانی به نام "نائر مسلم حماد النجیدی البلوی" ۲۶ ساله است که سابقه مصرف مواد مخدر نیز داشته است.


دوم: در تحقیقات هویت عاملان انتحاری انفجار تروریستی استان القطیف نیز مشخص شد که عبارتند از: "عبد الرحمان صالح محمد العمر" ۲۳ ساله که در سال ۱۴۳۵ هجری به جرم شرکت در تجمع‌هایی که در راستای آزادی زندانیان پرونده‌های تروریستی برگزار شده بود،‌ دستگیر شد. "ابراهیم صالح محمد العمر" ۲۰ ساله و "عبد الکریم ابراهیم محمد الحسنی" ۲۰ ساله.


سوم: در جریان تحقیقات به عمل آمده در این انفجار و آزمایش آثار باقی مانده از آن وجود ماده منفجره نیتروگلیسیرین ثابت شد و این همان ماده‌ای است که در انفجار شهر جده در پارکینگ بیمارستان سلیمان فقیه به دست آمد و همچنان تحقیقات در خصوص انفجار جده نیز ادامه دارد.


چهارم: به دنبال انفجارهای تروریستی شهر مدینه و استان‌های جده و القطیف ۱۹ مظنون از جمله هفت عربستانی و ۱۲ تبعه پاکستانی بازداشت شدند. شواهد و مدارکی دال بر ارتباط این ۱۹ تن با انفجارهای مذکور وجود دارد.

دستگاه امنیتی عربستان همچنان به تحقیقات خود درخصوص این انفجارهای تروریستی ادامه می‌دهد و به زودی بیانیه الحاقی در خصوص آخرین تحولات و اطلاعات به دست آمده از این پرونده‌ها صادر خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : انفجار در مدینه+قطیف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۱:۳۹:۱۱
از نسل يزيد ومعاويه است كه البته ال سعود نيز از همين تبار ناپاك است (3811566) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.