توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305845
آتش گرفتن بوئینگ ۷۶۷ در فرودگاه فلوریدای آمریکا/ نجات ۱۰۱ مسافر
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
روز گذشته موتور یک هواپیما بوئینگ ۷۶۷ از هواپیمایی دینامیک که ۱۰۱ سرنشین داشت آتش گرفت. قرار بود این هواپیما از فلوریدا به سمت کاراکاس ونزوئلا پرواز کند.

به گزارش خبرآنلاین؛ به گفته یک سخنگو فرودگاه ۱۷ نفر از سرنشینان به مرکز پزشکی برووارد فرستاده شده اند. در میان این ۱۷ نفر یک کودک وجود داشت. ۲ نفر از آنها هم دیروز درمان و مرخص شده. خلبان یک هواپیما که پشت این بوئینگ ۷۶۷ قرار داشته می گوید قبل از آتش گرفتن هواپیما او دیده است که بنزین هواپیما نشتی داشته است.

یک از شاهد این حادثه گفت: از این هواپیما صداهای فریادی را شنیدیم، به بیرون پنجره نگاه کردیم همه جا پر از دود بود. چیزی که ما دیدیم دود زیاد و انسان هایی بودند که از هواپیما بیرون می آمدند. به گفته یک پلیس عملیات نجات ۲ دقیقه پس از حادثه شروع شد و در ۶ دقیقه همه مسافران از هواپیما تخلیه شده بودند.

فرودگاه تا حدود ۳ ساعت بعد بسته شده بود. گرگ میر، سخنگو فرودگاه، می گوید تا باز شدن باند شمالی فرودگاه به شکل کامل کار نمی کند. تاکنون در این فرودگاه ۲۱۹ پرواز به تاخیر افتاده اند و ۴۳ پرواز هم لغو شده اند.

در صداهایی که برج مراقبت فرستاده شده معلوم است که یک خلبان می گوید: به نظر می رسد از موتور چپ سوخت زیادی نشت می شود. ۳۰ ثانیه بعد وقتی که برج مراقبت در حال هماهنگی برای پرواز نکردن این هواپیما بود، خلبان گفت: موتور ها در آتش اند، موتور ها در آتش اند. گفته می شود نهایتا ۲۲ تا ۲۴ نفر پس از این حادثه زخمی شده اند. هواپیمایی دینامیک که اعلام کرد همه مسافران به بدون مشلی و مصدومیت تخلیه شدند.

این هواپیما در سال ۱۹۸۶ ساخته شده بود.
 
کلمات کلیدی : فلوریدا، آمریکا، هواپیما، سانحه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.