توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498446
برپایی تجمعات در آنکارا ممنوع شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱
روزنامه حریت ترکیه اعلام کرد که استاندار آنکارا با صدور حکمی برگزاری هر گونه تجمعات عمومی در پایتخت ترکیه را به مدت یک ماه ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، به نقل از این روزنامه، بر اساس بیانیه منتشر شده توسط استانداری آنکارا، این محدودیت قانونی از روز دوم آگوست سال جاری میلادی در ترکیه به اجرا درآمده است.
بنا به اعلام رسانه، استانداری آنکارا دلیل صدور این حکم را دریافت اخباری در خصوص احتمال انجام حمله تروریستی داعش به پایتخت ترکیه اعلام کرده است.

در بیانیه استانداری آنکارا آمده است: بر اساس ارزیابی های انجام شده ممکن است گروه تروریستی داعش و دیگر گروه های مشابه دست به انجام حملات تروریستی علیه شرکت کنندگان حاضر در تجمعات و شهروندان زده و امنیت عمومی را در معرض خطر قرار دهند.

در این بیانیه همچنین اشاره شده است که بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی نیروهای اطلاعاتی ترکیه، برنامه هایی برای برگزاری تجمعات مردمی در اعتراض به بازداشت نوریه گولمن استاد دانشگاه و سمیح اوزاکجا آموزگار این کشور که نزدیک به 150 روز است دست به اعتصاب غذا زده اند، تنظیم شده است.
 
کلمات کلیدی : آنکارا+ممنوعیت تجمعات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.