نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293641
خاطرات تکان‌دهنده دختر ایزدی/ با ۸دلار برده‌جنسی داعش شدم +عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۰
"جینان" پس از اسارتش در اولین حملات داعش به شمال عراق، مدتی توسط این گروه به نقاط مختلف منتقل شد. وی در کتابش نوشته است: زیبا‌ترین دختران را برای مشتری‌های پولدار اهل کشورهای حاشیه خلیج فارس کنار می‌گذاشتند.

به گزارش جام نیوز، یک دختر جوان ایزدی که از اسارت تروریست‌های داعش گریخته، کتابی به نام "برده داعش" را در فرانسه منتشر کرده است. این کتاب به کمک تیری اوبرله، خبرنگار روزنامه فیگارو نوشته شده است.

"جینان" دختر ایزدی

"جینان" پس از اسارتش در اولین حملات داعش به شمال عراق، مدتی توسط این گروه به نقاط مختلف منتقل شد و در ‌‌نهایت توسط دو مرد، یک مامور سابق پلیس و یک عضو داعش خریداری شد. به نوشته سایت فرانسوی زبان، "لالیبر" بلژیک، جینان می‌گوید «قیمت من ده هزار دینار عراق یا هشت دلار بود.» 

دختران و زنان ایزدی و مسیحی در بازارهایی که در عراق دایر شده‌اند به عنوان برده‌های جنسی به فروش می‌روند. جینان این دختر ۱۸ ساله ایزدی که خبرگزاری فرانسه گفت‌وگوی مفصلی با او انجام داده است، اوایل سال ۲۰۱۴ در شمال عراق توسط  داعش اسیر شد ولی حدود سه ماه پیش توانست فرار کند. 

به نوشته رادیوفردا، جینان در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه شرایط اسارت دختران ایزدی را اینطور توضیح داد: «آنها ما را شکنجه می‌کردند و می‌خواستند به زور دین ما را  تغییر دهند. اگر مخالفت می‌کردیم ما را به شدت کتک می‌زدند و یا بیرون زیر آفتاب ما را با زنجیر می‌بستند و مجبورمان می‌کردند که آب کثیف که جسد موش در آن بود را بخوریم. گاهی اوقات تهدید می‌کردند که ما را با برق شکنجه خواهند کرد.» 

 اینان می‌گوید: «اینها انسان نیستند و فقط به مرگ و کشتن فکر می‌کنند. همیشه در حال مصرف دارو و مواد مخدرند. از هر کسی که بتوانند انتقام می‌گیرند و گروهشان بر سراسر جهان حکومت خواهد کرد.» 

در بخشی از این کتاب با عنوان "برده داعش" که جمعه گذشته منتشر شد، جینان توضیح می‌دهد که در اولین روزهای اسارت، او و تعداد دیگری از زنان را در یک سالن بزرگ جشن در شهر موصل جمع کرده بودند. جینان چنین می‌گوید: «پیکارجویان [تروریست‌های] داعش لابه‌لای ما می‌چرخیدند و وحشیانه می‌خندیدند.» 

جینان می‌گوید دقیقا به یاد دارد که یکی از مردان می‌گفت: «من دنبال یک زن ایزدی چشم‌آبی با پوست روشن هستم و حاضرم برایش هر قیمتی بپردازم.» او در این بازارهای برده‌فروشی علاوه بر مردان عراقی و سوری، مردان اهل کشورهای غربی را هم دیده ولی ملیت آنها را نتوانسته تشخیص دهد. 

او افزود: زیبا‌ترین دختران را برای مشتری‌های پولدار اهل کشورهای حاشیه خلیج فارس کنار می‌گذاشتند.

پس از فروش جینان او را در خانه‌ای حبس کردند و خریداران او هر روز به سر وقتش می‌رفتند.

 یک هفت تیر در ازای یک مو قهوه‌ای

او یکی از صحنه‌های این بازار را اینطور تصویر می‌کند: «مسئول بازار وضعیت زنان را مثل حیوان بررسی می‌کرد و روی هر کدام قیمت می‌گذاشت. معامله‌گری در بازار خطاب به یکی از اعضای داعش گفت هفت تیرت را با این مو قهوه‌ای عوض می‌کنم. اگر می‌خواهی پول نقد بدهی قیمتش ۱۵۰ دلار است. دینار عراقی هم قبول می‌کنم.»

 
هر دو مردی که صاحبان جینان بودند مطمئن بودند او عربی بلد نیست و با خیال راحت جلوی او صحبت می‌کردند. یک شب او مکالمه‌ای را شنید که نشان می‌داد تجارت برده‌های جنسی تا چه حد شبیه هر کار اقتصادی دیگری با نظم و مقررات پیش می‌رود.

 یکی از دو نفر به نام ابوعمار می‌گفت: «هیچکس نمی‌تواند بیشتر از سه برده بخرد مگر اهل ترکیه، سوریه و کشورهای خلیج فارس باشد.» دیگری به نام ابو انس در جواب گفت: «این برای کاسبی خوب است. مثلا کسی که اهل سعودی است به نسبت یک عضو گروه داعش که اینجاست برای سفرش پول زیادی خرج می‌کند و برای اینکه این هزینه را تامین کند باید حق داشته باشد تعداد بیشتری بخرد.» 

جینان پس از سرقت کلید خانه توانست از محل اسارت خود بگریزد و خود را به شوهرش برساند. او امروزه در اردوگاه پناهجویان ایزدی در کردستان عراق زندگی می‌کند.

 
کلمات کلیدی : ایزدی، داعش
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۱۱:۴۶
خداوندا خودت کمک کن (3172617) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۱:۵۶
لعنت بر داعش...لعنت بر ال سعود.... (3172664) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۳:۱۹
شغل جدید داعشیان وهابی:دلالی محبت........مرگ بر آمریکا و آل سقوط (3172665) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۷:۱۷:۳۳
1- در صحت و سقم اين سخنان ترديد وجود دارد چون به طور كامل مستند نيست.
2- انتشار جزئيات اين رفتار و آن بدتر بازنشر تصاوير اين زنان اشتباه است ، كيست كه معني خريد و فروش زنان را نداند ، لازم نيست جزئياتش را منتشر كنيد . (3173056) (alef-13)
 
سجاد رضاییان
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۲:۲۹
خدایا هر چه زودتر منجی عالم بشریت را از پرده غیبت نمایان نما تا ریشه این جهالت مدرن و طراحی شده آمریکایی - اسراییلی را نابود نماید و عدل واقعی را در جهان حاکم نماید. (3173115) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۲:۴۸:۴۶
اینها همان جاهلان صدها سال پیش هستند. داعش و سایر وابستگان فکریش هیچ چیز جدیدی برای بشریت نداشته و ندارند و ونخواهند داشت. آنان مشتی موجوداتی پست و با پیشینه ای پست و جاهلانه هستند.دورود بر انسانهای بی ادعا با هر دین و آیین که بدون هیچ ادعایی دارند. به بشریت خدمت می کنند. مثل بودایی ها و مسیحیان و ایرانیها و غیره.به گذشته ملتهای بی ادعا اگر دقت کنید کارنامه درخشانی از خدمت به بشریت می بینید. ولی اگر به گذشته داعش و سلفی ها و تکفیریها و سعودیها اگر نگاه کنید . با این مسائل مواجه می شوید. تجاوز. زنده به گور کردن دختران. شکم چرانی. شتر چرانی .خشونت. ثروت اندوزی از نوع منفی . زراندوزی.چپاول و غارت همسایه ها .آتش زدن انسانها. سربریدن و بردگی گرفتن انسانها. نژادگرایی. خودبزرگ بینی. بی منطقی. تحجر. جمود فکری . خرافات. توهم . حالا شما قضاوت کنید ایا مردم جهان برای این موجودات کثیف ارزشی قائلند. مطمئن باشید. که هیچ ارزشی برای این جانداران پست قائل نیستند. لعنت خداوند بزرگ بر این موجودات رذل و کثیف باشد. (3173608) (alef-13)
 
حیدری
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۲:۱۰:۱۰
بسمه تعالی
لَعَن الله آل سعود وآل اُمیّه (3178581) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۱۵:۳۰:۲۵
ای مولا ظهور کن (3205797) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۳:۵۵
لعنت بر پدر و مادر این داعشی های بی ناموس اعصابم خورد شد (4422112) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۰۱:۴۴:۵۱
مواظب امنیت کشورمون باشیم..... با غیرت باشیم... چون ما هم ناموس داریم (4503840) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.