توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508579
روسیه: درصورت نیاز به استقرار سامانه‌های تاد در کره جنوبی پاسخ می‌دهیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، این کشور در صورت نیاز، به گسترش سامانه ضدموشکی آمریکا در کره جنوبی واکنش نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در یک نشست خبری در چین به خبرنگاران گفت: توسعه سامانه ضد موشکی آمریکا در کره جنوبی سوالاتی را درباره واکنش و نیز تعادل قدرت با روسیه برمی‌انگیزد.

این اظهارارت در پی اطلاعیه سئول درباره استقرار واحدهای بیشتری از سامانه ضدموشکی آمریکا  موسوم به "تاد" در خاک کره جنوبی پس از آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی صورت می‌گیرد.

این سامانه موشکی تاکنون همچنین باعث ایجاد تنش‌های دیپلماتیک میان کره جنوبی و چین شده‌است چرا که پکن معتقد است رادار این سامانه می‌تواند فعالیت‌های چین را نیز رصد کند.

روسیه و چین که رقبای دیرینه یکدیگر هستند و به نظر می‌رسد بر سر مسئله کره شمالی به زمینه‌های مشترکی دست یافته‌اند، از اقدامات آمریکا در "نظامی‌سازی شبه جزیره کره" انتقاد کرده‌اند.

روابط میان مسکو و واشنگتن، هفته گذشته پس از آنکه دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، روسیه را مجبور به تعطیلی کنسولگری‌اش در سانفرانسیسکو و نیز کاهش حضور دیپلماتیک این کشور در واشنگتن و نیویورک کرد، بیش از پیش وخیم شد.
 
کلمات کلیدی : روسیه + آمریکا + کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.