نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458674
آیا آزادی 15 ملوان هندی ارتباطی با پرونده نرگس کلباسی دارد؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، در مورد اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر این‌که احتمالا بین آزادی 15 ملوان هندی از سوی ایران با حکم تبرئه چند روز پیش نرگس کلباسی ارتباطاتی وجود دارد، گفت: این دو موضوع هیچ ربطی به هم ندارند.

به گزارش ایسنا بهرام قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که برخی از رسانه‌ها مطرح کرده‌اند، ممکن است بین آزادی 15 ملوان هندی با حکم تبرئه نرگس کلباسی بانوی نیکوکار ایرانی از اتهام قتل توسط دادگاهی در هند، ارتباط‌هایی وجود داشته باشد و به نوعی در این زمینه بین ایران و هند توافقاتی انجام شده باشد، تصریح کرد:‌ این دو پرونده دو مورد متفاوت از هم هستند و هیچ شباهتی بین آنها وجود ندارد، چراکه از دو جنس متفاوتند و با یکدیگر هیچ ارتباطی ندارند.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان این‌که ممکن است در جریان ترددهای زمینی و آبی اتباع کشورها، برخی از اتباع به دلایل مختلفی از جمله ناآشنایی به قوانین اقدام به انجام تخلفاتی از جمله ورود غیر مجاز به خاک کشوری کنند، ادامه داد: این‌گونه پرونده‌ها در سیستم‌های قضایی کشورها روند خود را طی می‌کند و دستگاه قضایی با حفظ استقلال خود به آنها رسیدگی می‌کند که  این امر شامل پرونده اخیر نیز می‌شود.

به گزارش ایسنا، صبح روز دوشنبه 14 فروردین وزیر امور خارجه هند در توییتری اعلام کرد، 15 ماهیگیر هندی از سوی ایران آزاد شده‌اند. در اواسط نوروز نیز نرگس کلباسی در کانال تلگرام خود نوشت که حکم تبرئه‌اش از اتهام به قتل توسط دادگاهی در هند اعلام شده است.
 
کلمات کلیدی : ملوانان هندی+نرگس کلباسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۲۰:۲۶:۴۶
ربطی ندارن فقط همزمانی و هم کشوری اتفاق افتاده (4232817) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.