نظر منتشر شده
۵۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 188674
صبحانه انتخاباتی الف؛
دوقطبی کوی طلاب-طرقبه کلید خورد/ پاسخی که احمدی نژاد را شوکه کرد/خیز حداد
بخش داخلی الف، 8 خرداد 92
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۴
روز گذشته وزیر کشور واجدین شرکت در انتخابات را ۵۰ میلیون نفر دانست. همان عددی که چندی پیش رئیس جمهور گفت و برخی آنرا غیرواقعی دانستند. احمدی نژاد گفت اگر همه سلایق باشند ۵۰ میلیون رای خواهیم داشت. اما حالا که مشائی نیست احتمالا رئیس جمهور خیلی امید به مشارکت ندارد. آخرین نظرسنجی ها اقبال به مشائی را حدود ۴ درصد می دانست. یعنی کمتر از امروز محسن رضائی و بیشتر از غرضی.

سوال این روزهای محافل سیاسی و گعده های دوستانه این است که برنامه احمدی نژاد چیست؟ گفته است صبر کنید. مشائی هم گفته تا شب انتخابات داغ داغ هستیم. احمدی نژاد طرفدارانش و مشائی را به سعه صدر دعوت کرده است و البته وعده نصرت.

خبرنگار الف کسب اطلاع کرده است که رئیس جمهور برای کسب حکم حکومتی تلاش زیادی هم کرده اما موفق نشده است. شوکه و بعد هم ناامید شده است. شاید پیش بینی هم نمی کرد که چنین واکنشی ببیند. بگذریم.
اما گام بعدی چیست؟ هیچ کس نمی تواند حدس بزند. چون احمدی نژاد حدس زدنی نیست. حتی طرفدارانش هم نمی دانند. روز گذشته برخی رسانه های حامی احمدی نژاد که این روزها بیش از بقیه ذکر گرفته اند و به انتظار نشسته اند، نوشتند که جلیلی همان برگ آس احمدی نژاد است. اما این خبر که غیرواقعی بودنش نیاز به تکذیب نداشت تکذیب شد. جلیلی و احمدی نژاد تنها به هم شباهت دارند اما جلیلی مددوف نیست.
خبر آزادی غفاری که به رمال دولت شهرت دارد تکذیب شد. پس بعید است خبری هم از رمل و اسطرلاب باشد. پس چه می شود؟

دوقطبی کوی طلاب و طرقبه کلید خورد
شب گذشته محمد باقر قالیباف در برنامه ویژه خبری شبکه دوم حاضر شد. مجری همان سوالات شب های گذشته را پرسید. یارانه و سیاست خارجی و پیشرفت و مواردی از این دست. می شود برای شب های بعد از مجری هم استفاده نکرد. تفاوتی نمی کند جلیلی باشد یا غرضی یا قالیباف. مجری همان است و سوال همان.

اما قالیباف ازبرنامه خود گفت. بیت الغزل سخنان قالیباف وعده آرامش اقتصادی ظرف ۲ سال است. ضمانت حرفهای خود را هم سابقه اش در شهرداری تهران می داند. قالیباف از مردم خواست این برنامه را به خاطر بسپارند.

همه اظهارات قالیباف یک طرف و ۵ دقیقه پایانی هم طرف دیگر. قالیباف که شروع سخنان خود را با تقدیر از دولت هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد شروع کرده بود در پایان سخنانش تعریضی هم به نامزدهای منتسب به سیاست خارجی و دیپلماسی داشت. روحانی، جلیلی و ولایتی.

اما با تک جمله ای جلیلی را خطاب قرار داد. وقتی که گفت:" در گذشته دیپلماسی ما را چه کسانی اداره می‌کردند؟ همان عزیزانی که امروز در مسئولیت قرار دارند و نامزد هم شده‌اند. همین‌ها مسئول دیپلماسی یا در حوزه شورای امنیت در دبیرخانه بوده‌اند. کارنامه آنها همین است که الان وجود دارد."بعد هم تاکید کرد که من برای پایان دادن به همین‌ها آمده‌ام.

مقدمه ای برای طرح انتقاد از شورای امنیت نبود. زمینه ای برای خطاب قرار دادن جلیلی هم وجود نداشت. به نظر می رسد قالیباف با برنامه قبلی جلیلی را خطاب قرار داد. قالیباف گفت که آمده ام این فضای خسته را پایان دهم.

به این ترتیب قالیباف شب گذشته دو رقیب اصلی خود را که در نظر سنجی ها پشت سر وی قرار دارند را از یک جنس دانست و جبهه اصلی مقابل خود را مشخص کرد.

جلیلی این روزها ولایتی را پشت سر گذاشته است. از یک درصد در نظر سنجی ها به ۱۲ درصد رسیده است. رقیب اصلی قالیباف، جلیلی است. قالیباف طی هفته های گذشته مواضع خود را متناسب با رقیب اصلی خود تنظیم کرده است. روزی که فکر کرد هاشمی قطب مقابل اوست خط انتقاد از دولت سازندگی را پیش گرفت. بعد که ولایتی در نظرسنجی ها بالا آمد،خودش علنی حرف نزد اما ستاد وی جبهه و رسانه هایش آرایش رزم گرفتند.

اما این روزها از هاشمی تقدیر می کند. حتی از خاتمی. نگرانی اش فقط از جلیلی است که خیز برداشته است. قالیباف متولد طرقبه مشهد است. جلیلی هم از کوی طلاب مشهد آمده است. به نظر می رسد دوقطبی اصلی این انتخابات رقابت میان این دو باشد.

کوی طلاب از محله های قدیمی مشهد است. گفته می شود آیت الله حاج میرزا حسین فقیه سبزواری کوی طلاب را برای رفاه حال طلبه ها ایجاد کرده است. اما کوی طلاب را خیلی ها با آشوب دوران سازندگی می شناسند که علیه سیاست های هاشمی شکل گرفت. کوی طلاب از حیث جغرافیای طبقاتی، خاص جامعه متوسط درآمدی است. محله ای که البته به انقلابی گری هم شهرت دارد. سبک زندگی این کوی خوش نشینی نیست. کارمند و دکان دار با سطح درآمدی متوسط. این محله بزرگانی چون "بابانظر"، "حاج اصغر محراب" و "علیمردانی" به خود دیده است. شهرت به پاکی این محله در مشهد زبانزد است هرچند مثل همه محله های دیگر همه تیپی در آن پیدا می شود مثل کریم شیره ای که باعث شد این محله توسط خدادعزیزی مورد طعنه قرار گیرد. عزیزی وقتی جمعی از محله کوی طلاب خواستار برکناری وی شده بودند با تندی گفت: من هم می توانم همین الان نامه ای با ۵ هزار امضا از منطقه طلاب مشهد مبنی بر حمایت از «کریم شیره ای» جمع کنم!

اما طرقبه به معنای آبادی بزرگ است. معنای دقیقتر آن را این طور گفته اند که طرقبه از دو بخش «تُرُق» و «بَذ» تشکیل شده است که به معنای بهترین راه ها است. گفته می شود طرقبه به دستور ناصرالدین شاه ساخته شده است. این محله که قدیم ترها بیشتر به ده شباهت داشت سالها است که یکی از مراکز توریستی کشور است. شیشلیک شاندیز و طرقبه معروف است.

حدادعادل خیز برداشت
غلامعلی حدادعادل خیز برداشت. در نظرسنجی ها رشد کرده است. حدادعادل که به نظر می رسید خیلی انگیزه حضور ندارد و تنها فردی هم بود که هیچ گاه علیه ائتلاف موضع نگرفت این روزها مثل روزهای اول جدی شده است. کمر بسته و ستادش را جان تازه بخشیده است. گفته می شود به وی تکلیف شده است بماند و محکم کار کند. تکلیفی از علما یا دوستان یا هرجای دیگر.

پیش از این گفته بود که راه پاستور از بهشت می گذرد. یک جا هم گفته بود که ممکن است به نفع جلیلی کنار رود. اما این روزهایش به سخنان پرحرارت می گذرد تا یأس آور. طرفداران و ستادش هم خوشحال هستند.

خبرهای روز گذشته نشان می دهد که حدادعادل با تیم زاکانی آمده است و ستاد وی را در اختیار دارد. از خود زاکانی خبری در دست نیست. آخرین خبر از زاکانی این بود که بین حدادعادل و جلیلی یک نفر را بزودی معرفی و حمایت می کند. اما ستادش فعلاً در اختبار حدادعادل است.

نادران که پیش از این سخنگوی ستاد زاکانی بود دیروز به عنوان سخنگوی اقتصادی حدادعادل معرفی شد. شاکری هم از جمعیت ایثارگران سخنگوی سیاسی اش شده است. ایثارگران پیش از این اعلام کرده بود که بین حدادعادل و زاکانی وجلیلی یکی را انتخاب خواهد کرد. مجتبی توانگر هم که روابط عمومی ائتلاف پیشرفت را در اختیار داشت بعد از اینکه ائتلاف به رقابت ختم شد به ستاد حدادعادل معرفی شد.
احتمالاً باید منتظر تغییر آرایش صحنه ماند.
 
mohamad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۳۳:۳۰
آقای قالیباف فقط بخاطر عکس العمل مردم بعد از مواضع تندش در قبال آقای هاشمی و ریزش آرایش سعی داشت با احترام به هاشمی و خاتمی آب رفته را به جوی برگرداند.
البته این موضع گیری را به فال نیک میگیریم به شرط آنکه بعد از انتخابات و در صورت پیروزی سخنانش را فراموش نکند. (1375434) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۲۸:۴۶
جهش از شهرداری به ریاست جمهوری غلطه ، آقای قالیباف حداقل باید یه دوره معاون اول باشه تا بخواد به ریاست جمهوری حتی فک کنه .

بخاطر همینه که میگم ترکیب ایده آل ، ریاست جمهوری مردی شناخته شده و امتحان پس داده ای مثل ولایتی هست و معاون اولی قالیباف تا تجربه و نیروی جوان و جهادی باهم ممزوج بشه . (1376032) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۶:۱۶
جهش از مذاکره کننده هسته ای و از دیپلمات بازنشسته و از وزیر بازنشسته و از کارمند فرهنگی به ریاست جمهوری که غلط تره! (1376291) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۱۱:۴۳
برادر من شرح وظایف دبیر شورای عالی امنیت رو بخونید متوجه میشید آقای جلیلی فقط یه مذاکره کننده هسته ای نیست. (1377896) (alef-15)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۷:۱۲
ببخشید ایشون حتی مذاکره کننده هسته ای هم نیستند. ایشون فقط نامه برند. شما فکر می کنید با این بیان ناطقشون مذاکره هم میتونن بکنند؟؟؟؟؟؟ (1378039) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۵۴:۳۴
کاش نگاه کنید ببینید دوست و دشمن چه کسی را تخریب می کند اگر ادعای شما درست باشد که کسی به جلیلی محل نمی گذارد ولی اگر کمی دقت کنید اکثر کاندیداها به جلیلی حمله می کنند و برنامه بی بی سی و صدای امریکا هم که شده تخریب جلیلی . پس کمی منطقی نگاه کنید (1379805) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۴:۵۷:۰۸
از این حد و اندازه هم کمتر و اون کسی که مدرک نشان می داد حالا بیاد و مدرک تحصیلی جلیلی را نشان بدهد که چکونه دکتر شد و از چه مو قعیتی استفاده کرد ......شد که مدیر شود ......مقام کسب کند .......پس فی سبیل ا....چه می شود و حق کار کردن با زحمت برای خیلی ها نیست اما منصب ها از ابا و اجداد اینها فراتر رفته این است خدمت که امروز چیزی بدهی به امید فردا که چند چیز دیگز بدست اوری یا بگیری ....... (1381272) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۳:۱۷:۳۳
سلام اینکه میگی انصاف نیست بروسایت جلیلی ببین چه خبره هزاران شاهد ازدوست ودشمن براتجربه 20 ساله اش ازجنگ تاحالا وجود داره که مذاکره کننده هسته ای یکی ازکارای کوچیکشه
آقایون توجه کنید اگر ماتکلیف داریم توانتخابات شرکت کنیم پس باید بگردیم اصلح بادلیل نه الکی توهمین 8نفر پیداکنیم فقط خداوکیلی دیگه فرصت آزمون وخطا ندارم
تنها کسی که ازخودش تعریف نمیکنه وفقط تفکرو باور واعتقاد قلبیش رو بیان میکنه وتجربه علمی وکاریش روداره وتز دکتراشه وتحقیق کرده جلیلیه وبس
جلیلی میگه ماتاحالا مسلمون اسمی بودیم وخداییش به اسلام واقعی عمل نکردیم بیایید به اسلام باهمه اجزاش عمل کنیم تابه نتیجه برسیم وگرنه خداو پیامبرو اماما دروغ گفتن - میگه مگه میشه خدادروغ بگه کسی که کاراش خدایی باشه خداکمکش میکنه وخداهم اگه همهمون بخواهیم کمکمون میکنه وچون تاثیر پاکی واخلاق ومعنویت رییس دولت (بجز تجربه ای که باید داشته باشه )برمردم خیلی مهمه وهمه اعتراف دارن که بهترینه پس اصلح همینه -
باورش کردم چون همه دارن برضد جلیلی حرف میزنن ولی خدامیاردش بالا (1382899) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۶:۵۶:۴۸
ایشون هیچ وقت حتی نتونستن نظر مذاکره کننده ها را متوجه شوند بعد از هر بار مذاکره در دیدار با خبرنگاران اعلام می داشتند که مذاکرات سازنده بوده ولی هنوز به تهران نرسیده 10 تا تحریم دیگر تصویب می شد و تیم مذاکره کننده غربی اعلام می کرد مذاکرات هیچ نتیجه ای نداشته
سوال اینجاست طی این چند سال که ایشان همیشه می گفتند مذاکرات سازنده بود لطف بفرمایند و دستاوردهای آن را هم بیان کنند
زمانی که دلار روزی 200 تومان افرایش قیمت داشت آقای احمدی نژاد هم تکذیب می کرد و می گفت دلار 900 تومان است گفتند دلار دارد 3000 تومان می شود با تمسخر یک جوری نشان دادند که اصلا چنین چیزی امکان ندارد و هنوز از استودیو بیرون نیامده دلار 3500 بود
جنس جلیلی و احمدی نژاد یکیست و فقط لباسشان عوض شده و حتی حامیان انها هم یک جنس هستند
گفتمان احمدی نژاد بیشتر به جلیلی شبیه است تا مشایی . مشایی حرفهای متفاوتتری می زد. (1382952) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۲۲:۳۵:۱۱
سعید جون هیچ وقت یه نامه بر رو برای مذاکره به نمایندگی از کشور نمی فرستند. دبیر این شورا و ظایفی داره که زحمت بکش. بعد از تحقیقت نظر بده. (1384842) (alef-13)
 
زينب
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۱۲:۳۱
بي ادب! بي نزاكت! (1396300) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۲۶:۱۵
راستی شما که آگاهین یک سوال:
چرا ستاد های مشایی را در اختیار جلیلی قرار دادند؟ (1378158) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۵۰:۴۹
این موضع گیریها نشان دهنده این است که جلیلی از دیگران پیشی گرفته . (1379175) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۳۴:۵۳
این دروغه
دروغ گه چرا نداره (1379292) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۴:۰۳:۰۰
منبع این خبر به ظاهر موثق!!!!!!!!!!!!!! شما چیه؟ شما که از همه آگاهتری!! (1379515) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۵۵:۱۷
کی اینو گفته . ستادهای مشایی برای خودش فعالیت می کنند و انتظار فرج از نیمه خرداد می کشند (1379807) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۹:۱۹:۰۷
سایت محترم الف هرچی بگن بدون هیچ مدرکی، شما هم تایید می کنی؟
انتساب جلیلی به جریان انحرافی از بی بی سی شروع شد ، یک عده از دوستان هم ظاهرا خوششان آمده است. (1382062) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۱۹:۴۹:۴۱
نه با با مثل اینکه شما اگاهتری چون ما که برا اولین بار از شما شنیدیم (1389590) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۹:۲۱:۳۸
برادر جان، آقای جلیلی حتی مذاکره کننده خوبی هم نیست چه برسه به چیزهای دیگه (1378575) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۲۲:۵۷:۴۵
چه کسانی از جلیلی می ترسند؟
چرا از جلیلی می ترسند؟
پاسخ روشن است برای اهل فکر و انصاف.
نوکران هاشمی و سرمایه داران مملکت خور می ترسند.
اگر نمی ترسیدند این همه تخریب نمی کردند.
البته ترس در وجود اونها از همه چی وجود داره. ترس از لو رفتن.ترس از امریکا.ترس از از دست دادن ثروت و قدرت و مسئولیت.... (1390226) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۰۲:۲۴:۵۵
دوستان خوب اگه جلیلی مذاکره کننده خوب و یا اصلا کاره ای نیست پس چرا اینقدر نگرانید؟ (1390791) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۶:۰۸
برادرجان آيا بايد قسمتي از خاك ياعزت يا استقلال وطن را ميداد تامذاكره كننده خوبي باشد مثل مرد ازكيان مملكت دفاع كرده جانم فداي ايران (1396270) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۱۴:۰۵
دغدغه ی من راجع به اوضاع کشور تو لینک زیره
http://alef.ir/vdcauan6a49nai1.k5k4.html?188628
البته نه اینکه با همش موافق باشم ولی با نود درصدش موفقم لذا به دنبال فردی هستم که علیرغم اینکه در فتنه موضع شفافی داشته باشه و پشت رهبری رو خالی نکرده باشه بتونه دغدغه ی فوق الذکر رو که به نظرم اولویت اول مکشور است بر طرف کند
اولویت اول از این جهت که اگر فرهنگ برادری بین وفاداران به نظام و رهبری ایجاد شود خیلی از مشکلات خود به خود حل میشه و دندان طمع غرب کشیده میشه
من این ویژگی رو در حداد عادل می بینم ولی متاسفانه در نظر سنجی ها وضعش خوب نیست
به نظر من حداد کسی است که می تواند از ظرفیت همه ی نیروها از عارف گرفته تا رسایی و کوچکزاده استفاده کند (1378730) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۴۳:۴۹
یا تو نمیدونی حداد عادل کیه یا من الان تو خوابم! (1379325) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۳:۱۸
برو خودکشی کن با این فکرهات (1380464) (alef-13)
 
خاکباز
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۲:۳۳
عزیزم شما نمی خواد فکر کنی
درصد بسیار بالائی از مردم جامعه دیگه می دونن کی چی کاره است و قراره چی کار کنه
آقای حداد هم مثل همه یک وظیف کلی داره که همون اطاعت محض است و یک وظیفه خصوصی که خدمت به اهل بیت خود و اطرافیانش
وقتی با ساختار موجود و نظام حاکم ما حرف از مردم سالاری، دموکراسی و انتخابات آزاد می زنیم یعنی 4 سال بعد که سهله 400 سال بعد هم خبری از بهبودی شرایط خیالی خام و آرزوئی کمیکه

خوش به سعادت بعضی ها که در دوره بت پرستی ما ایرانی ها ( یعنی همین الان )آرزوی مردم سالاری دارن و براش تلاشم می کنن واقعا فکر کن ما تو دنیائی فکاهی زندگی می کنیم اونم چه زندکی!!!!!
تو جامعه ما حتی نظرات معمولی مثل این حرف هائی که من زدم را هم اجازه چاپ بهش نمیدن و از سایت حذف می کنن
حالا ت نشستی مثلا فکر کردی کی برای ما بهتره؟//!!!!
نازییییییییییییییییییییییییییی (1381484) (alef-13)
 
هدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۰۰:۲۸:۱۱
اقای حداد بسیار ادم خوبی است اما نه در جایگاه ریس جمهور.
ببخشید ولی ریس جمهور علاوه بر پاکی و ایمان باید یکسری چیزهای دیگه هم داشته باشه (1390572) (alef-13)
 
هدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۰۰:۲۸:۱۱
اقای حداد بسیار ادم خوبی است اما نه در جایگاه ریس جمهور.
ببخشید ولی ریس جمهور علاوه بر پاکی و ایمان باید یکسری چیزهای دیگه هم داشته باشه (1390573) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۲۴:۲۱
بله درسته.اونجا ظرفیت های زیادی هست که نباید فرصت استفاده از ظرفیت هارو ازدست داد!!!!با این ظرفیت ها همه چی حل میشه!!!!
خدایی بدون تعصب دقت کنید ببینید غیراز کلمات بالا چیزی از جلیلی شنیدید؟بامردم هم کلی گویی ومثل مذاکرات هسته ای؟؟؟
توروخدا عوام فریبی بسه.توروخدا مردم ساده اندیشیدن وگول خوردن بسه (1378749) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۶:۲۵
باید نباشد ولی هست (1379216) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۰۸:۲۱
آمریکا تحریم فروش موبایل و کامپیوتر به ایران را لغو کرد!!

فقط برای انهایی که با کاغذ پاره خانندن تحریم ها ذوق زده و با لغو ذره ای از ان ذوق مرگ شدند.فقط مردمند که له می شوند. (1379842) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۴۲:۴۸
رضايي از همشون با برنامه تره (1379971) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۸:۲۱:۵۱
نتایج مذاکرات ایشون رو هم که نیاز به خوندن نداره با پوست و گوشتمون داریم حس میکنیم ولی تو صحبت های ایشون هیچ نشونه ای از اقتصاد نیست و فقط مقابله با کفار با گفتمان انقلاب مطرح
آخه برادر من پیامبر هم اول با دعوت پنهانی و مهاجرت شروع کرد بعد مقابله شما که موضوع تز دکتراتون همین بوده چرا آقای جلیلی؟ (1381918) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۴:۵۷:۵۴
خب شما که خوندید بفرمایید بجز 6 مذاکره جه تاج دیگری بر سر ما زده شده؟ توطئه برای آذربایجان ؟ افزایش قومیت گرایی؟ برداشت منابع مشترک توسط همسایگان؟ خط و نشانهای همسایگان؟ ایجاد جبهه ایران ستیزی به جای مبارزه با صهیونیسم در منطقه؟ مشکلات سوریه ینی متحد استراتژیکمان به خاطر تند روی ما؟ تحریم پس از هر ملاقات ( اسمش را مذاکره نمیگذارم . ایشان با 5+1 ملاقات میکنند ) . در ضمن گیریم شرح وظایف دبیری شورای امنیت از زمین باشد تا ثریا ، چه ارتباطی به عملکرد آقای جلیلی دارد؟؟؟ فکر نمیکنید جای صورت و پاسخ مسئله را عوض کردید؟ ایشان در وظایف خود ناموفق بودند و شاهد آن همین اوضاعیست که داریم. البته از شما ممنونم که مثل بسیاری صورت مسئله را پاک نکردید (1383742) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۲۷:۵۷
من اینرو چون داره رویه میشه گفتم . بقیه حرفت با عرض معذرت ارزش جواب نداره . (1377953) (alef-15)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۶:۵۷
كاش 8 سال پيش بدون توجه به اينكه اصلاح طلبان را حتما كنار بزنيم از قوه مجريه .. شخص قانون شكن و غيررجل سياسي مثل احمدي نژاد رو كانديدا نمي كردند. (1379438) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۲۳:۴۳:۲۶
بس کنید تو رو خدا
به اندازه کافی از همشون کشیدیم
30 سالمون شده و با مدرک فوق لیسانس بیکاریم و امیدمون هم صفره
یکی بیاد به داد ما برسه
بسه هر چی توو سر و کله هم زدن (1398650) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۷:۱۴:۰۵
جليلي داراي پشتوانه عظيمي از نخبگان كشور است ودرساده زيستي و مردمي بودن و پركاري شبيه احمدي نژاد است نه در . . .
داراي نقاط قوت احمدي نژاد منهاي نقاط ضعف اوست. (1381722) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۹:۳۲
ترکیب ایده آل؟ (1376412) (alef-13)
 
امید احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۴۶:۵۵
جهش از کجا به کجا درسته؟
از شورای امنیت ملی به ریاست جمهوری؟
از هیچی به ریاست جمهوری؟
از یک عمر مشاور بودن به ریاست جمهوری؟
از کار اجرایی نکردن به ریاست جمهوری؟
این چه حرفیه شما میزنید..
آقای جوادی در دیدار با آقای قالیباف فرمودند:کسی که شهر را با نگاه کشور گونه اداره کند میتواند کشور را نیز اداره کند. (1376609) (alef-6)
 
خیرخواه
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۵۰:۰۹
از قدیم گفتن شهر داری ، نه مملکت داری .
هرکس شهردار خوبی هست شرط نیست که مملکت دار خوبی هم باشد .
هرکس ناظم خوبی بود ، حتما مدیر خوب مدرسه نمیشود .
هر معاونی نمی تواند رئیس شود و ...... (1379051) (alef-10)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۸:۰۵:۱۱
ژاک شيراک بهترين رئيس جمهور فرانسه از ديد خودشون در دوره‌هاي اخير قبلش شهردار پاريس بود (1379625) (alef-13)
 
بي نام
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۶:۳۴:۰۰
مدير ماشين امضاء هستش ولي تمام مسئوليتها روي دوش معاون پس يه شهردار ميتونه يه مملكت دار بشه (1397400) (alef-13)
 
گلستانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۱۵:۰۹
مردم از همین تجربه می ترسند / شهردار پایتخت مردی بحران دیده نیست / اگر مرا مشاور خود کند وضع بهتر می شود / ایران را گلستان می کنیم . (1379389) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۲:۵۱
از کرامات طرح هفده شهریور و اتوبان بصف و نیمه وبزرو افتتاح شده آقا معلومه تشنگی قدرت درچه حده
حتما به دیوانگان قدرت نظر داشته باشین که به مصلحت رای بدست آوردن هر روز رنگ عوض میکنند
وای براین نژاد پرست قدرت طلب
وای برما اگر یک همچین نبریده هایی رییس شوند (1383491) (alef-13)
 
پرسون
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۴:۳۷
درسته ،ولی اگر اینطور فکر کنی هیچکدام از آقایان دیگر هم این شرایط را ندارند. شاید همان ولایتی که گفتید. (1377045) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۳۸:۵۴
از زماني كه نظاميان پا به عرصه سياست و اقتصاد و فرهنگ و سينما و ورزش و ... كشور گذاشتند مشكلات كشور ما شدت گرفت. آيا با وجود اين نهادها مي توان ادعا كرد كه مي توان اقتصاد را مردمي كرد؟ فرهنگ را مردمي كرد؟ ورزش را به دست متخصصان و اهلش رساند؟ جالبه نظاميها رفتند توي سياست و اقتصاد و ورزش .. ورزشيها رفتند توي سياست مثل شوراي شهر و .... سياسيون رفتند توي ورزش مثل هيات مديره باشگاههاي فوتبال.. !! هيچ كس سر جاي خودش نيست. (1379302) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۵۴:۴۵
عارف معاون رییس جمهور بوده وزیر بوده رییس سازمان برنامه بوده رییس دانشگاه بوده از مهمترین دانشگاه دنیا فارغالتحصیل شده (1380345) (alef-13)
 
Turkey
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۵:۳۷
قابل توجه دوستانی که میخواهند به حسن روحانی رای بدن:
در ۲۱ شهریور۸۲ ، 18 روز پس از اولین رویکرد تعاملی ایران ، سه کشور اروپایی اولین قطعنامه علیه ایران را به شورای حکام آژانس ارائه می کنند

بعد از امضای توافقنامه سعدآباد و ادامه مسیر تعامل و قبول پروتکل الحاقی در 19 آبان 82 ، 5 آذر دومین قطعنامه آژانس برضد ایران صادر می شود.

تعهدات ایران در 27 آذر 82 در بروکسل : تعهدات سعدآباد + تعلیق مونتاژ ، آزمایش و ساخت سانتریفوژها و غنی سازی. تعهدات سه کشور اروپایی : هیچ !

ما پس از امضای بیانیه سعدآباد دست خودمان را در عرصه فنی بسته و همه را تعلیق و تعطیل کردیم فقط صرفا به اصطلاح اینکه داریم تعامل می کنیم !

اول خرداد ۸۳ ما براساس پروتکل الحاقی برنامه های هسته ای خود را براساس ده سال ارائه دادیم و 29 خرداد چهارمین قطعنامه بر ضد ایران صادر شد.

اینکه طرف مقابل، هر چه بگوید می‌پذیریم و بعد به ما اردنگی می زند ، می شود مذاکره؟
---------------------------
و این است کارنامه ی درخشان آقای روحانی که قصد داشت با هیجانی کردن برنامه های تلوزیونی مثلا موج ایجاد بکنه!!!!
انشالله مردم دیگه به هیچ تند روی نه اصولگرا و نه اصلاحطلب رای نخواهند داد.
کاندیدا ها بهتره برنامه بدن و انشالله یه نفر بی حاشیه با رای منفی پائین انتخاب بشه تا بتونه اتحاد و همدلی رو به کشور برگردونه (1377126) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۴۲:۵۹
بنده هم پیشنهاد میکنم مستند تازه از تنور در اومدۀ شاه کلید رو ببینید ؛

http://www.nasimonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=539928 (1378220) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۲۷:۱۰
من مستند رو دیدم
جالب بود اما 1 جای کار می لنگه
اونم اینکه ایشون می گه نماینده رهبری در شورای امنیت در ان زمان بودن و الان هم هستند
اگر کار ایشون درست نبود و ایراد داشت چرا هنوز بر سر آن پست مانده اند؟
میشه در این مورد یکی از دوستان توضیح بدهد؟
الف لطفا چاپ کن چون واسم مهمه و باید بر اساس این دلایل رای بدیم (1379273) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۵۵:۲۰
بيشتر پيشرفت‌ها اما از سال 81 به اين‌سو بود كه پرونده علني شد و نصب سانترفيوژها و غني‌سازي در نطنز از نشانه‌هاي پيشرفت قلمداد مي‌شد كه بعدها فردو نيز به آن اضافه شد. در دولت خاتمي درگيري‌هاي سياسي ميان ايران و غرب بالا گرفت و همانطور كه همگان مي‌دانند با مذاكرات متعددي كه از سوي شوراي امنيت ملي هدايت مي‌شد منجر به پذيرش تعليق غني‌سازي شد. تعليق تصميمي نبود كه دولت آن زمان به تنهايي گرفته باشد بلكه تمام مسوولان نظام از اين تصميم حمايت كردند. حتي در نماز جمعه تاكيد شد كه آنچه تدبير نظام است زير سوال نبرند.

مهم مهم مهم

قطعا دولت خاتمي با روند تعليق موافق بود و بر روي اتخاذ اين تصميم تاثير داشت اما اين سياست را به تنهايي در پيش نگرفت بلكه تمامي مسوولان به همراهي يكديگر اين نظر را داشتند.

منبع : http://www.asemanweekly.com/article/2191/%D8%B9%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C (1379356) (alef-13)
 
رشيد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۰:۰۰
اتفاقا سخت در اشتباهي
اطلاعاتت ناقص و جانبدارانس
به نظر بنده تنها 1 نفر بين اين 8 نفر ميتونه ايران و مثل دوران خاتمي پر افتخار بكنه اونم فقط حسن روحاني
شما ها مثل دوره قبل متاسفانه عوام گونه رفتار ميكنين و جو گير ميشين و بعدش سخت پشيمان ميشين اما كي؟ زماني كه حد اقل 4 سال عمر مملكت و فدا كردين
اميدوارم تكرار اشتباه قبلتون و نكنين (1378281) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۵۵:۱۶
یا عارف (1380349) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۶:۱۴
خواب دیدی خیر باشه ایشون تا به حال یک برنامه عملیاتی هم ارائه نداده فقط داره فرار به جلو می کنه کسی که همه فعالیت های هسته ای را تعطیل کرد حالا حرف از نحوه مذاکره صحیح می زنه نقد پذیریشون هم که تو برنامه گفتگوی ویژه خودش رو نشون داد. (1383257) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۰۸:۳۸:۱۲
آقای خاتمی هیچ گلی به سر این ملت نزد این املای نانوشته است که غلط نداره اما از خوش شانسی اش این روزها احمدی نژاد اینقدر گند زده که ملت زمان خاتمی را از یاد برده اند (1386433) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۲۰:۴۲
اینکه طرف مقابل هرچی به ما گفت بگیم نه، و اسمش رو بزاریم مقاومت و همینطور کشور و مردم بیگناه رو ببریم زیر بار سنگین تحریم اسمش شد مذاکره؟!!
واقعا که، دیگه دارم مطمئن می شم که درصد زیادی از تحریم های موجود به شخص آقای جلیلی مربوط می شه، ما که هموطنشیم نمی گیریم حرف حسابش به غیر از یه سری شعار و آرمان گرایی چیه، طفلکی خانوم اشتون چی می کشه!
اقتصاد درستی هم نداریم که بخوایم انقدر آرمان گرا باشیم و هیچ جوره از یک درصد مواضعمون هم کوتاه نیایم، ما فقط از نظر سلاح و مهمات و موشک قدرت هستیم تو منطقه، اما در کل اصلا حسابمون نمی کنن بخدا تو دنیا!
ضمن اینکه فقط خودمون الکی احساس عزت بکنیم که نشد کار! ما فکر می کنیم که غرورمون حفظ شده، در حالی که همینطوری وجهه ی عمومی کشور و شهروندای ایرانی داره بدتر و بدتر می شه، ولی ما تو خواب خرگوشی موندیم! (1378361) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۲:۵۸:۱۷
طبق نظرشما پس شاهان قاجار بهترین بودن نه (1379495) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۲۸:۴۳
کاملا موافقم کشور از تندروی های نادانسته خیلی ضربه خورده بخصوص در این 8ساله شوم شمارا به خدا به فکر انقلاب و خون شهدا باشید واز اتخاب کسی که تنگنا ایجاد کنه و مردم را از انقلاب که همان اسلام است بیزار کنه دوری کنید (1378391) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۲۹:۴۳
آخه دوست عزیز از کی تا حالا بیانیه را امضا می کنند؟
چقدر عوام فریبی و دروغ پشت دروغ؟ (1378396) (alef-6)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۳۸:۵۱
با سلام، شما دارید از کارنامه ی کسی حرف می زنید که باعث شد ما تحریم نشویم. شما یه سر به بیمارستان بزنی می فهمی که مردم اون موقع مجبور نبودن داروی چینی مصرف کنند. رشد اقتصادی 6 درصد بود. بله قطعنامه صادر کردن اما روابط اقتصادیمون با جهان قطع نشد. شما انگار مشکلات بین المللی ما رو نمیبینی. ما اون موقع با اروپا و همسایه هامون روابط بهتری رو داشتیم. (1378444) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۴۴:۰۱
من طرفدار آقای روحانی نیستم اما شما در صحبتهاتون یه چیزایی رو یادتون رفته که بهتر در نظر بگیرید
1- جورج بوش دیوانه
2- جو سنگین ناشی از لو رفتن فعالیتهای هسته ای پنهان ایران
بنظرم اون توافقات و بیانیه ها حداقل توانست جلوی جنگ دیگر در منطقه را بگیرد (1378462) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۰۷:۳۴
الان مثلا موجی که تو ایجاد کردی!!! باعث شد که من دیگه به روحانی رای ندم. از یک طرف میگین سیاستهای هسته ای ایران رو رییس جمهور تعیین نمیکنه، از یک طرف برای کوبیدن طرف مقابل مسائل هسته ای رو مطرح میکنید. نفست از جای گرم بلند میشه. از نظر من وضعیت اقتصادی مهمتر از هسته ای است. (1378709) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۱۰:۱۱
توی این فرمایش های شما مردم کجا قرار دارند این که الان انجام میدهیم مقاومت نیست حماقت که مردم به این وضع فلاکت بار انداخته حداقل انها به نفع مردم تعامل میکردند (1378718) (alef-6)
 
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۱۰:۱۸
فكر نكنم هيچ آدم عاقلي قبول كنه كه درست يكي دو سال بعد از رييس جمهوري احمدي نژاد ايران يه دفعه از صفر به صد رسيد. قطعنامه هاي شوراي حكام با شوراي امنيت زمين تا آسمون تفاوت داره. ضمن اينكه توي اين 5 سالي كه جليلي دبير بوده چه گلي به سر ما زده. يه بار شده بگن مذاكرات سازنده بوده و فرداش تكذيب نشه؟ جليلي احمدي نژاد دومه از جهاتي بدتر از اون (1378720) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۱۷:۰۰
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3202
اگه نظر مقام معظم رهبري برات مهمه اين متنو از سايت خودشون بخون اگه نظر حسين شريعتمداري برات مهمه برو كيهان بخون (1378734) (alef-6)
 
رحمتی کارشناس ارشد تاریخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۲۰:۳۹
عزیز از یک نکته مهم غافلی که سیاست هسته ای ما از ابتدای امر زیر نظر مستقیم رهبری بوده است و آقای روحانی نمی توانسته بدون هماهنگی سر خود کار کند .پس مهمترین تلاش ایشان بکار بردن دیپلماسی فعال و هوشمندانه همراه با روش ها اخلاقی پخته بود که از طرفی اجازه نمی داد اجماع بین المللی علیه ما صورت بگیرد تا ما را در وادی تحریم و تبعات آن قرار دهد و از طرف دیگر فرصت تحقیق و پیشرفت در مسائل هسته ای فراهم می شد. اگر به گزارشات آن دوره آقای روحانی که متن کامل در مجلات پیام امروز چاپ شده بود مراجعه نمایید متوجه می شوید که ساخت تعداد قابل توجهی سانتریوفوژ ،توانایی غنی سازی اورانیوم، چرخه آب سنگین ،کیک زرد و غیره تماما در خلال آن مذکرات بوجود آمد و از آنجا که شیوه مذاکرات کارشناسانه و منطقی بود " با تمام تلاش ها آمریکا "بیانیه هایی را که آژانس صادر می کرد در حد همان کاغذ پاره معروف احمدی نژادی بود و نمی توانست هیچ اجماعی را شکل دهد.خصوصا اینکه وجهه جهانی و سیاسی ما نمایشگر کشوری در حال توسعه بود که می خواهد از حقوق رسمی هسته ای استفاده کند و عملا محور شرارت خواندن ما از طرف آمریکا اثری در ایجادیک بحران جدی بعلیه ما نداشت. که متاسفانه سیاست خارجی حساب نشده آقای احمدی نژاد ما رااز موضع کشوری که قدرت های بزرگ به او زور می گویند به وضعیت فعلی کشاند و تمام دنیا را در مقابل ما قرار داد. که تشریح این سیاست از حوصله مطلب خارج است. (1379404) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۶:۵۰:۲۲
پس عملکرد دولت شاد اصولگرا خوبه حتما؟

که 8 سال دارن مذاکره میکنن و فعالیت هسته ای ما هم متوقف نشده

میشه لطف کنید بگید دستاورد 8 سال تندروی ها و افراط جلیلی ها و احمدی نژادها چی بوده؟

به جز تحریم و گرانی و بیکاری فلاکت اقتصادی و ارزش پول ملی که به اینجا رسیده چیه!!!

از این 8 نفر یک نفر هم به درد ریاست جمهوری نمیخوره!!

با اقتصاد دولتی هیچ کس نمیونه معجزه کنه

هر کی هم بگه 6 ماه و 2 سال و 1 سال دروغ میگه مثل....

نمونه بارزش این 35 سال بوده

که فقط اقایون اومدن و رفتن و خیلی هاشونم خوردن و بردن

پس خواهشا دست از افراط بردارید واینقدر حرف مفت نزنید

عزت و استقلال و دانش و فناوری محور بودن یک کشور اگر در داشتن انرژی هسته ای بود الان کره شمالی و پاکستان و هند ابر قدرت های دنیا بودن!1!

پس الکی حرفهای مفتی که رسانه های افراطی تکرار میکنن را هی نگید

مشکل این مملکت بیکاری و تورم و گرانیست

که هیچکدوم این 8 نفر براش برنامه علمی ندارن وهمشون فقط شعار میدن

و الکی حرفای صدمن یه غاز میزنن

اقای قالیباف که ادعای مدیریت در شهرداری دارن سر کل کل با دولت همه دیدن چه به روز حمل و نقل عمومی بویژه مترو اوردن!!!

فقط کسانی که در ایستگاههای مترو رفت وامد دارند و
با دیدن نحوه سوار شدن ملت میفهمن که من چی میگم

بقیه اقایون هم که تکلیفشون معلومه

حتی کار اجرایی ساده هم نداشتن

دبیر شورای امنیت یا وزیر امور خارجه حتی 1 جمله هم مستقلا حق نداره بگه

پس دوستان الکی عملکرد جلیلی و روحانی و ولایتی را با هم مقایسه نکرده و نتیجه گیری نکنند

مواضع این 3 کاملا در راستای مواضع نظام بوده و هیچ دخلی به حضور این 3 نفر ندارد

تنها تفاوت موجود افراط گرایی دولت احمدی نژاد نسبت به مواضع دولتهای قبلی بوده و اینکه دولتهای قبلی کمی و فقط کمی معقولانه تر به مساله نگاه کرده اند و در کلیت ماجرا هیچ تفاوتی نمیبینیم

تکلیف 5 نامزد دیگر هم که کاملا مشخص است

و به زودی هریک یا در راستای مواضعشان به نفع دیگران کنار میکشند یا میمانند و رای نمیاورند

پس خواهشا از بین 8 نفر نگوییم فلانی بهتر است که فقط موجبات خنده دیگران میشویم

بهترین گزینه از نظر من کسی است که افراط گرا نباشد و بدون تعصب جناحی و...عمل کند چراکه در کلیت دوستان هیچ فرقی با هم ندارند


به امید ایرنی آباد (1379561) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۷:۴۹:۳۹
لطفا نادانسته مطلبی رو بیان نکنید.
در سعد آباد بیانیه صادر شد نه توافقنامه که البته در پاراگراف چهارم اصلاح شده.
بیانیه سعد آباد رو چه کسانی امضاء کردند؟ لطفا بررسی کنید.
قطعنامه های آژانس ضمانت اجرایی ندارد آنچه مهم است قطعنامه های سازمان ملل است.
تعداد سانتریفوژها را قبل از بیانیه سعد آباد و یک سال بعد از این بیانیه مقایسه کنید تا ببینید نمیشود ادعا کرد همه چیز تعلیق شده بود
و.... (1379608) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۸:۴۵
برادر یا خواهر عزیز که ظاهرا شما هم مثل من خارج نشینی و از رنج مردم کوچه بازار بی خبر

مردم امنیت و امید و کار و سر سفره اشون نون می خواهند

ما روی دریای نفت زندگی می کنیم ولی اگه نفت سر سفره مردممون آمده اونوقت انرژی هسته ای هم می آد

کره و آرژانتین و برزیل و ژاپن و..... هم نیروگاه و غنی سازی دارند اما اقتصاد در اونجا حرف اول را میزنه - خدا همه ما را از جو گیر شدن نجات بده (1383508) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۳:۵۸:۵۸
آقای محترم بهتره قبل از قضاوت و توهین یه نگاهی به وضعیت فعلی کشور بندازید:
شما میگوئید که اقای روحانی غنی سازی را تعلیق کرد .خوب اگه اینطوره چرا مقامات بالاتر و مجلس و یا مقام معظم رهبری و خود شما اقایان محترم همان موقع اعتراض نکردید و جلوی آن را نگرفتند.
اولا با فرض اینکه حتی اینکار صورت گرفته باشه.هنر جنگ که فقط با سروصد و هوچی گرائی نیست گاهی عقب نشینی تاکتیکی برای اینکه به هدف رسید لازم است

دوم اینکه مگر الان که غنی سازی در حال انجامه چه کاری انجام شده. با صرف میلیاردها دلار حتی 1 مگاوات برق هم تولید نشد .. مشکلی از مردم حل نشده .. بیکاری , تورم , اختلاص و فساد مردم را بیچاره کرده ... حداقل خوبه که در هیچ جای اسناد شما سندی از فساد نیست

چرا شما به این همه اسناد از فسادهای مالی , اجتماعی و سیاسی در 8 سال گذشته اشاره نمیکنید..چرا نمیپرسید بر سر این همه درآمد نفتی بی سابقه که حدود 900 میلیارد دلار بوده چه آمده است..این درآمد متعلق به شما و ما و همه ملت بوده است. ایا به نظر شما این خیانت است یا یک عقب نشینی تاکتیکی آنهم با موافقت همه مسئولین برای خنثی کردن توطئه دشمن و تجدید قوا..؟؟!!

نظر سنجی هائی که در سایتها انجام میگیرد و سایت الف و هر سایت دیگری به آن استناد میکند به طور کلی در کشور ما معنی ندارد...تجربه و تاریخ نشان داده که مردم ایران غیر قابل پیش بینی اند. و تا استخراج نتیجه هیچ کس نمیتوتند بگوید هر کسی چقدر رای دارد

در خصوص تندروها هم باید گفت هیچ کس تندروتر از اقایان دولت فعلی و سه کاندید مورد نظر شما یعنی جلیلی ولایتی و حداد نیست که مورد حمایت کیهان و مصباح میباشند..این افراد به همراه احمدی نژاد نقش مهمی در ایجاد اختلافات و درگیری و بروز مسائل سال 88 داشتند..جمع تندروها اینها هستند نه هیچکس دیگه (1383641) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۳:۴۸:۳۸
حالا رو هم مى گفتى كه دو ماه يه بار كاترين اشتون با جليلى قرار مى ذاره ، مذاكره! مى كنن كه مذاكره بعدى كى و كجا باشه و بعد از اين به اصطلاح مذاكره موج جديدى از تحريمها اجرايى مى شن و يهو تو ايران اين تهديدها تبديل مى شن به فرصت براى دلالهاى نون به نرخ روز خور! (1394950) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۴۵:۲۳
با سلام
آفرین؛ این بهترین شکل چیدمان است. اگر آقایان ولایتی و قالیباف به ائتلاف خود پایبند بمانند، بهترین شکل ایجاد اعتدال آن است که ولایتی رئیس جمهور شده و قالیباف معاون اول او.
ولایتی تجربه اجرایی ندارد و قالیباف تدبیر دیپلماسی.
از طرفی قالیباف مورد غضب طرفداران احمدی نژاد هم هست و ایشان در یکی دو سال اول ریسات جمهوری او شدیدا سنگ اندازی خواهند کرد.
حتی باید منتظر حضور مجدد لباس شخصی های زمان خاتمی باشیم.
اما با درصدر قرار گرفتن ولایتی چنین احتمالی کمتر خواهد شد. (1377386) (alef-10)
 
سيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۹:۱۰
آقاي دكتر ولايتي نتوانسته خودش رو همزمان با اتفاقات وجاري و اوضاع فعلي كشور و جهان به روز آوري بكنه ايشون هنوز تو حال و هواي دهه 70 هستند و تو صحبت هاشون حرف جديدي براي مردم نداشتند و خيلي هم زياد از خودشون تعريف ميكنند به نظر من تو جبهه اصول گرا بهترين كانديد آقاي قاليباف هستند كه ميتونه با آقاي روحاني براي دور دوم رقابت كنه .اقاي جليلي هم با اين مواضعي كه مطرح كردند نشون دادند هنوز خيلي از احراز سمت رياست جمهوري فاصله دارند به نظر من بهتره يه چند سال ديگه تو شوراي عالي امنيت ملي بمونند و به تجربياتشون اضافه كنند انصافا از نظر سني و تجربه در قدو قواره رياست جمهوري نيستند هرچند آدم ساده زيست و باتقوايي باشند. آقاي رضايي به عنوان كانديد مستقل ميتونه تو كورس رقابت باقي بمونه و آقاي حداد هم در برنامه گفتگو با ايراني هاي خارج از كشور بيشتر از خودشون تعريف كردند و سابقه و تعدد مشاغل ايشون نشون ميده بيشتر در زمينه امور فرهنگي و آموزش و پرورش صاحب سبك هستند پس چه بهتر كه به نفع ريالاليباف كنار بره و اگه ايشون انتخاب شد تو كاينه وزير آموزش و پرورش بشه .

و من الله توفيق (1377544) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۳:۳۲
يه بار يه آدم ساده زيست رئيس جمهور شد براي هفت پشتيمون بس بود!!
ترجيح ميدم يه اشراف‌زاده با منطق رئيس جمهور بشه تا يه ساده زيست تظاهر گرا! (1378293) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۳:۴۲:۴۸
قربون دهنت برم. (1380923) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۳۲:۵۳
ایده ولایتی ، قالیباق رو هستم
کار اجرایی را بده دست قالیباف خودش هم راه بیافته این مملکت اون مملکت برای بحث های دیپلماسی و تحریم و هسته ای و ... (1378186) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۳۰:۲۵
عملکرد قالیباف در شهرداری خیلیییییییییییییی بهتر از احمدینژاد بود. (1379278) (alef-10)
 
دانش
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۱۳:۱۵
جناب محمد گرامی،نمونه کسی که از شهرداری تهران به ریاست جمهوری رسید را هم داریم"آقای احمدی نژاد"در سال 84. (1379387) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۳:۳۷:۳۳
حداقل یک رئیس جمهوری می خواهیم که بتونه یک خط شعر بخونه! (1379512) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۵۰:۵۷
بخشی از بدبختی های امروز به سیاست های اشتباه ولایتی برمی گردد خدا رحم کند به مردم ایران که یکی بدتر از احمدی نژاد بیاید (1380318) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۶:۰۱:۳۷
نه قالیباف و نه جلیلی...
فقط ...
طلاب. (1381510) (alef-15)
 
بهرمانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۶:۵۲:۴۳
دوست عزیز!
توجه کنید که ساده ترین وظایف رو در بین معاونان رئیس جمهور، معاون اول داره.
معاون اولی یه کار غیر اجراییه. حالت زاپاس و تقویت روحیه و ریش سفید و اینجور چیزا داره. اگه دقت کرده باشین، اصولا(به جز دولت دهم) افرادی معاون اول می شن که یه شخصیت متعادل و مورد توافق اکثریت داشته باشن. معمولا از شخصیت های علمی-فرهنگی استفاده میشه. حبیبی، عارف، داوودی........

خیلی بدیهیه که قالیباف، با ریاست قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، نیروی انتظامی و شهرداری تهران، تجربه و جنم مدیریتیش از معاونین اول بیشتره.... (1381661) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۹:۳۸:۱۱
بسیار نظر عالی و متینی است من هم موافقم (1382116) (alef-13)
 
دلسوخته
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۰۹:۱۱:۰۶
مثلا احمدي نژاد خيلي امتحانش را پس داده بود ؟ ايشون هم كه از شهرداري به رياست جمهوري رسيدن .البته كارهايي آقاي قالي باف در شهرداري انجام دادن 1000 برابر بهتر و بيشتر از احمدي نژاد است . (1386572) (alef-13)
 
Amir
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۱:۱۵
به نظر من الان فقط یک مدیریت فقط قوی و تخصصی است که توان نجات کشور را داره ، یکی مثل قالیباف (1376051) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۱:۳۹
از روی تعصب نباید صحبت کرد.

یه دلیل باید داشت. رییس جمهور باید به فکر منافع مردم باشه ، نه منافع خودش و تیمش (1376339) (alef-13)
 
Turkey
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۸:۱۵
کاملا موافقم و دقیقا به همین دلیل باید روی قالیباف و حسن روحانی خط کشید.
کشور به افرادی مثل محسن رضایی احتیاج داره که توان کار با هر سلیقه ای رو داشته باشن.
فقط یه نگاه به ویکی رضایی بندازید تا فرق نامزد با برنامه و بی برنامه دستتون بیاد (1377210) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۰۷:۴۱
ویکی رضایی پر از آمار بدون منبع، نمیگه چرا این طرحها خوبه، از کجا میخواد پولشو بیاره برای اجرا!! برنامه دولت باید عملی و درسطح کلان باشه. وگرنه میشه مثل سفرهای استانی احمدی نژاد (1378711) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۲۴:۰۴
برنامه كلي ميدن ميگيد چرا حرف هاي قشنگ و شعاري ميديد و برنامه نداريد
جزءي ميدن ميگيد نه بايد در سطح كلان باشه و الا ميشه احمدي نژاد
بعدش اگه دقت كنيد زير هر جدول منبعش هست (1379726) (alef-13)
 
جوان
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۲۰:۵۶:۳۳
با سلام
بیشتر مطالب ارائه شده از سوی دکتر رضایی مستند به آمارهای رسمی کشور به ویژه مرکز آمار ایران، بانک مرکزی و همچنین برای طرحهای پیشنهادی هر شهرستان مستند به سند آمایش ملی است. بسیار طرحهای خوبیست و صد البته اگه ایشون رئیس جمهور شوند با توجه به امکانات دولتی و استمداد از استانداریها و فرمانداریها میتوانند برنامه های بسیار دقیقتر تدوین و اجرا نمایند.
از سوی دیگر، صحبتهای آقای روحانی رو باید با توجه به مقتضیات همان زمان تفسیر کرد. در آن زمان جمهوری خواهان جنگ طلب در آمریکا روی کار بودند که 100 البته نسبت به دمکراتها و اوباما افراطیتر هستندو این هنر روحانی و خاتمی بود اوضاع سیاست خارجی و داخلی بهتر می نمود.
دکتر جلیلی نبز با توجه به بی برنامگی و کلی گویی و آرمان خواهی اصلا در شرایط واقعیتات جامعه نیستند. آقای قالیباف هم نباید عملکردش در یک شهر را به کل کشور تعمیم دهد. چون قیاس مع الفارق است.
با سپاس فراوان (1382258) (alef-13)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۲:۲۹
کشور به درایتی که جلیلی داره و تفکر قرآنی نیاز داره.اگر آقای قالیباف طرح درست وحسابی اقتصادی برای درست کردن اقتصاد انقدر که مطمئن حرف می زند داشته است پس در قبال سکوت چند ساله اش محکوم است/وضعیت اقتصادی را دید و حرف نزد (1376437) (alef-13)
 
ایمان
Netherlands
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۶:۳۲
مشکل همین هست که شما فکر می کنی برای اداره کشور فقط نیاز به یک نفر هست با تفکر قرانی
کسی مخالف نوع تفکر و درایت اقای جلیلی نیست اما اقای جلیلی سابقه مدیریت کلان و اجرایی نداشته (1377321) (alef-10)
 
احسان خواجه
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۱۷:۲۷
قالیباف سابقه مدیریت کلان داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جلیلی دبیر شورایی بوده که ۸ وزیر رپیس کمیته های زیر مجموعه اش بودن.
اخبار شورای عالی امنیت ملی بخاطر مساپل امنیتی رسانه ای نمیشه. (1379393) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۶:۵۲
حرف زد ما گوش ندادیم (1377325) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۸:۰۵
شما یکم فکر کن
ببین داری درست میگی؟ (1377332) (alef-10)
 
هادی عباسی کلاته زنگنه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۷:۴۰
زنده باد دکتر جلیلی که آقایون تموم همتشونو صرف تخریب اون کردن
من به کسی توهین نمیکنم و انتظار دارم دوستان نظراتشونو بدون توهین به شخص خاصی بیان کنن
مخصوصا آقایونی که طرفدار آزادی اندیشه هستن در کمال احترام آزاد به بیان اندیشه هاشون باشن (1377536) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۱۷:۵۷
تخریب چیه؟خوب واقعا حرفی برای گفتن نداره (1377923) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۹:۳۲:۴۵
جلیلی همان احمدی نژاد است
ولی ساکت تر
و بی برنامه تر (1378602) (alef-6)
 
سیا ساکتی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۲:۳۱
شما هم همان برادر رجوی هستید
ولی مرموز تر
والبته بی رحم تر (1380266) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۵۲:۴۱
بنده خدا اقای جلیلی حالا ادم خوب واصلح است ولی اگر خدای نکرده زبونم لال رییس جمهورش کنند خراب میشه وجایش در زندان است ووووو..... (1391850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۲۱:۰۰
حتما رئيس جمهور هم گوش ميكرد؟؟؟ (1377622) (alef-10)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۳۵:۱۲
درایت جلیلتون را هم دیدیم
فلاکت امروز کشور کمبود دارو گرانی ارز بیکاری سرسام اور تورو دردناک همه وهمه حاصل تلاش وحمایت دولت وجلیلی با درایت شماست (1377706) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۰۵:۱۲
جلیلی که در وضعیت فعلی اختیار دار کامل بوده که بیشتر مقصر است! (1377868) (alef-10)
 
فلانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۱۶:۵۳
جلیلی شاید از لحاظ اخلاقی فرد برجسته ای باشه. اما مدیرت کشور نیاز به تجربه و برنامه داره. آقای جلیلی تا الان فقط همون شعار های کلی احمد نژاد84 رو داره فریاد می زنه. (1377919) (alef-15)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۲۸:۰۳
کی گفته حرف نزد؟ شما نشنیدی نزار به حساب حرف نزدن اون. طرح درست و حسابیش هم تو سایتش هست. برو بخون (1377954) (alef-15)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۲:۲۶
مگر احمدی نژاد به برنامه بیست ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام گوش کرد که به توصیه های قالیباف گوش کنه؟؟؟ چه حرفها میزنید! انگار توی این مملکت زندگی نمی کردید! (1377971) (alef-15)
 
دوست
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۷:۴۰
درایت داشتن لازمه اصلی انتخاب یک رئیس جمهور است. اما آیا واقعاً اقای جلیلی این درایت را دارا است اگه جواب مثب است با چه سندی ؟ ایشان به جز پرونده هسته ای که آن هم پیشرفتی نداشته پرونده ای برای ارزیابی ندارند. پرونده هسته ای هم با درایت حضرت آقا و مقاومت مردم شریف در درون در حال رسیدن به قله است اما در سطح بین الملل پیشرفتی در سطح دیپلماسی مشاهده نشده است. اما در مورد نطق دوم مگر احمدی نژاد اجازه اظهار نظر را به کسی داده اند که شما این ایراد را وارد می کنید. (1378042) (alef-6)
 
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۱۲:۰۹
چرا خودمان را زدیم به کوچه علیچپ هرگز نرود میخ اهنی به سنگ میدانی چند تا از وزرای احمدی نزاد به علت گفتن تفکری مدیرانه از وزارت خلع شدند تا برسد به شهرداریکی از شهرهای ایران.در مورد جلیلی جلیلی انسان ولایتمداری به نظر میرسد مثل ابتدای احمدی نزاد ولی او طوطی رجال دجه یک است و هر چه انها میگویند بدون کم و کاست بازگو میکند ما حالا به کس نیاز داریم که ذهنی خلاق مبتکر و مدیر جدی ومدبر و راسخ در امور و البته پیرو ولایت فقیه باشدهمانند قالیباف (1378098) (alef-6)
 
mehdi
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۳۹:۰۰
کی گفته جلیلی تفکر قرانی داره.باز شروع شد.تو رو خدا . احمدی نژاد درس عبرت براتون نشد.اخ این چه حرفیه که شما میکن. (1378445) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۵۳:۰۵
خب برادرمن احمدي نژادحرف كسي رو گوش نميكنه وگرنه خيليها بهش تذكردادن ولي او آنقدرخودشيفته بودكه........كار كارشناسي هم ازنظراحمدي نژاد اينه كه عده اي كارشناس جمع شن وفقط نظرات اونو تاييد كنن. (1378486) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۹:۰۲:۵۴
كي ميگه ديد و حرف نزد؟ من با قاليباف موافق نيستم ولي اين حرف هم چرنده. قاليباف مدير اجرايي خوبي خواهد بود ولي سياستمدار خوبي نيست. (1378517) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۹:۰۴:۱۶
برادر نیما! تفکر قرآنی به تنهایی کافی نیست! 30 و اندی سال از انقلاب گذشته، دیگه وقت آزمون و خطا و تجربه سازی نیست. جوونا از این بازیها خسته شدن. بسه دیگه! تا کی چوب تندروها رو بخوریم!!!! فکر کردید فقط امثال شما امام عصر رو میشناسن؟ بقیه کشکن! فکر کردید خیلی خوب قرآن و اهل بیت رو می شناسید!!! (1378525) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۳:۱۹
ببخشيد اگه حرفي ميزد به نظرتون جناب احمدي نژاد گوش مي دادند و عمل مي كردند اونوقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! چه استدلال جالبي بود!!!! (1379432) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۵۲:۵۳
درایت اقای جلیلی همین بس که مملکت را به ورطه نابودی کشانیده است .هر چند نتیجه این انتخابات هم از پیش تایین شده و سکه به نام اقای جلیلی ضزب شده اما خدا به داد این مردم و کشور برسد بخدا قسم اگر اینطور شوذ کشور وضع بسیار بسیار بدی خواهد داشت (1380014) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۱:۵۶
یعنی واقعا اینطوری فکر میکنی یا میخوای بری رو اعصاب ملت؟؟ (1380388) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۹:۱۴
مسئولیت شهرداری تهران در حد یک وزارت است اما اداره جایی مثل آن با کل کشور خیلی فرق ها می تواند داشته باشد. ساخت پل و بزرگراه و ... بسیاری از مسائل و مشکلاتی که ریاست جمهوری دارد ندارد و با آن متفاوت است. به نظرم مقایسه این دو خیلی جالب نیست. (1377151) (alef-10)
 
Turkey
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۳:۵۴
فقط یه نگاه به رفتار حسن روحانی با مجری شبکه ی 2 بندازید!
فرض کنیم مجری منتقد و یا اصلا فرض کنیم مغرض هستش
آیا حسن روحانی اینجوری میخواد با مخالف خودش رفتار کنه!!!
بنظرتون این آقا رئیس جمهور بشه همین مسیر تندروی رو ادامه بده میشه همدلی رو به کشور آورد!؟
رفتار هاش با منتقدین شما رو یاد رفتارهای احمدی نژاد نمیندازه؟
واقعا که راست گفتن ادب مرد به ز دولت اوست.
انشالله زمان حذف تمامی تندروها از هر دو جناح فرارسیده
مردم ما به فردی معتدل و کارآمد رای خواهند داد که بتونه همدلی رو به کشور برگردونه نه اینکه مثل آقای روحانی نیومده شمشیر کینه رو از رو بسته باشه (1377185) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۵۵:۳۵
حركات آون كاملا درست بود خوب روحاني پاسخ قاطع داد چرا ناراحتين (1378497) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۵۰:۱۴
روحانی که فرق مدیرکل و معاون وزیر خارجه رو نمی دونه ...
اگه اونا اون طور تعلیقی رو قبول نمی کردن الان (1379791) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۹:۰۴:۰۵
گوش آقا! این هدف صدا وسیمای فرصت طلب بود تا با بیان دو موضوع بحث برانگیز در پنج دقیقه پایانی به افرادی مثل شما القا کنه که روحانی انتقادپذیر نیست. چرا؟ چون ابتدا با بیان بحث دروغ تعطیلی تمام فعالیت های هسته ای در دروان روحانی و از طرفی با مطرح کردن موضوع انتقادپذیری اون هم تنها در پنج دقیقه پایانی سعی کردند به مردم القا کنه که روحانی انتقادپذیر نیست !! از شما میپرسم آیا کسی در مورد شما ادعای دروغی مطرح کنه میشینید و نگاه میکنید و تشکر می کنید که انتقادپذیر هستید یا که جوابش رو میدید؟ روحانی از خودش و عملکرد صحیحش دفاع کرد و ربطی به انتقادپذیری نداشت و او افرادی که به دروغ متوسل میشوند رو بی سواد خطاب کرد نه منتقدین. برادر تو که تحصیل کرده ای! عوام باید این حرفو بزنن (1378523) (alef-6)
 
amir
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۰۰:۲۳
پسر خوب
وقتي همه چيز دست رقيبته و داره از فرصت محدودي كه در اختيارت هست براي بيان نظراتت استفاده كني و مجري هي پارازيت ميده چي كار ميكني؟
به نظرم رفتار ايشون يه جور مديريت مجري بود برخلاف ميل گرداندگان برنامه كه مي خواستن روحاني رو مديريت كنن.. ويان خودش نشون ميده كه روحاني مدير خوبيه (1380052) (alef-13)
 
Hossein
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۰:۲۰
فکر کنم اگر آقای قالیباف در مورد خرید دلار به مقدار بسیار زیاد توسط شهرداری در اوایل دوران نابسامانی ارزی جواب بدن بد نباشه، اینکه آیا واقعا سود اقتصادی مجموعه شهرداری مهم تر از آرامش بازار و ثبات اقتصاد ملی هست یا نه؟؟؟ (1377485) (alef-10)
 
عليارى
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۰۶:۳۳
هركسى كه خاك جبهه خورده بياد بالا بهتره ،مخصوصا اكه از رزمندهاى تحصيل كرده وباتقوى استفاده كنه (1379699) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۳۰:۴۵
در حوزه توسعه شهری، باید دید فاصله تهران - استانبول در زمان تصدی آقای قالیباف تو چه وضعیتی است. بعد به ایشان نمره داد. آیا با افتتاح نمایشی اتوبان امام علی میشه پست ریاست جمهوری داد. دولت فعلی هم ارز را تثبیت کرد آن هم با قیمت 1226 تومن. این که نشد حرف. اقتصاد یعنی تعادل و رشد.
ما در حال حاضر در تحریم بانکی هستیم ما در حال حاضر با فروش نفت و صادرات مشکل داریم. پس به سیاست خارجی و دیپلماسی فعالی نیاز داریم که آقای قالیباف هم هیچ تخصصی ندارد اصلاً حرفی ندارد. ایشان فقط می گوید من مدیر اجرایی موفقی هستم. آیا با جیب خالی هم میشه کار کرد؟ بله میشه میلگرد و شن و ماسه و سیمان و قیر اعتباری در کشور تهیه کرد و اتوبان ساخت اما کشور داری اون هم تویه این شرایط تخصص های دیگری در اولویت است شما به خط انتقال گاز ایران - پاکستان - هند نگاه کنید از نظر اجرایی پایپنگ تا مرز ایران پاکستان تمام شده اما رفع مشکل در دیپلماسی است پس به این راحتی نیست که کشور بخاطر موقیعت جغرافیایی خطر ترانزیت باشد پس ما در حال حاضر به رییس جمهور و وزیر امور خارجه بسیار قوی نیاز داریم که در حوزه حقوق و علوم سیاسی قوی و صاحب نظر باشند. من فکر می کنم اگر در حوزه دیپلماسی قوی باشیم بعداً میشه گفت با رفع سوء مدیریت میشه خیلی از مشکلات را حل کرد. یکی از مشکلاتی که ما داریم بحران اقتصادی در اروپاست درست است 20.30 با شوق این اخبار رو پوشش می دهد اما در واقعیت این یعنی رکود در اروپا، کاهش تقاضا نفت اروپا از اوپک یعنی کاهش درآمد صادر کننده نفت یعنی افزایش قیمت کالاهای اروپایی. پس اروپا برای نجات از این بحران مجبور است از اقتصاد چین و آمریکا کمک بگیرد و این یعنی کاهش نفوذ ایران در آلمان - فرانسه و ایتالیا و افزایش اصطکاک با اروپا. در حال حاضر چین دارد به اروپا کمک می کند که از این بحران نجات پیدا کند تا بازارش را در اروپا حفظ کند و رکود اقتصادی و رشد 2 درصدی در خود بوجود نیاید ما داریم از شوق در پوست خود نمی گنجیم زیرا فکر می کنیم محدوده اقتصادمون از سرخس تا خرمشهر و از بازرگان تا چابهار است در صورتیکه اقتصاد مرز جغرافیایی ندارد.
پس با این شرایط داخلی و خارجی فکر می کنم ما باید در حوزه دیپلماسی بسیار فعال باشیم (1379737) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۵:۰۳
چرا شما اینقدر خوش خیالی! این نشون میده هر وقت کسی در برابر این آقا قرار بگیره به باد بدترین تخریب ها گرفته میشه! الان صحبت کردنش در مورد هاشمی به چه درد میخوره واقعا؟ اگر میخواد اون رای های سوخته اش رو برگردونه کاملا در اشتباهه ، مردم میفهمند بین صدق و ریا رو. در ضمن میتونید الا ببینید که چون روحانی و ولایتی در برابر این آقا هستند در گفتگوی دیشب طعنه ای زد به این دو . پش نشان میدهد ماهی گیر خوب است، در آب گل آلود.
در ضمن این آقا گفت که کشور نیاز به دیپلماسی جدید داره ، بر چه مبنایی میگه تماما سیست خراجی گذشته خراب بوده (دوره فعلی رو کار ندارم که وضعش عیان هست) این آقا فقط با گفتن صرف اینکه به دیپلماسی "جدید" رای بدید میخواد رای کسب کنه؟ (1376082) (alef-13)
 
م.قمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۶:۲۰
تفاقا منطقی ترین رویکرد رو نسبت به سیاست خارجی داشت و اظهار کرد که سیاست خارجی حق حاکمیت و سیاست کلی نظام هست که طبیعتا باید در درجه ی اول زیر نظر رهبری باشه.پس قالیباف مثل بعضی نگفت که میام و تحریم هارو حل میکنم و ... و یا شعارهایی ازین دست.پس مشخصه که به اختیارات رئیس جمهور اشراف کامل داره.
بعدم تجربش در شهرداری و پلیس نشون داده که مرد عمله نه چاپلوسی و ریاکاری. (1377459) (alef-6)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۴:۵۹
وقتی قالیباف برای به قدرت رسیدن از 9ماه قبل تمام شهردارهای تهران رو عوض میکنه جوریکه تو انتخابات به نفعش عمل کنن و هرجا میبینه یکی رقیبش شده، با حافی میارتش پایین حتما هم باید بهش رای داد!!!!!!!!!
رای من فقط دکتر محسن رضایی با درایت (1377976) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۰:۴۷
یعنی واقعا قالیباف در شهرداری موفق بود ؟؟ (1376331) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۴:۲۲
داداش دنبال رایه ها! تو هم دلت خوشه! کیه که ندونه قالبیاف مثل کرباسچیه فقط حزب الهی تر! (1376363) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۱۱:۰۰
این قدر تهمت نزدید.
این انتخابات میاد و میره و ما در آخرت به خاطر حرفهایی که زدیم جواب پس بدیم (1377893) (alef-15)
 
ناامید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۴۰:۲۱
با توجه به حرفها وشعارهای اقای جلیلی، اگر ایشان پیروز شوند دیگه مذاکرات هسته ای هیچ پیشرفتی نخواهد داشت. و تحریم پشت تحریم خواهیم داشت.

مذاکره جای بحث ابتکار عمل و خلاقیت است. ایشان فقط حرف بچه گانه می زنند! مطمنم که غربی دوست دارند دوباره پیروز شوند!!! (1376568) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۳:۲۹
تحلیل خیلی آبکی بود (1376656) (alef-10)
 
سید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۳۳:۳۸
یه تصور غلط در کشور هست و این که مردم فکر می کنند کسی که شهردار تهران است و میدیریتش خوب است بنابراین بدرد رییس جمهوری میخورد، این را باید ذکر کرد که
اولا: نمونه بارز احمدی نژاد هست
دوم: تهران چون پایتخت است، بنابراین اکثر پول کشور که از نفت و گاز خوزستان و بوشهر تامین میشود، در ابتدا صرف تامین بودجه تهران میشود. بنابراین شهردار تهران هرکس باشد مشکلی از لحاظ بودجه و پول ندارد در حالی که رییس جمهور برای اداره کشور همواره دچار کسری پول هست و باید کل کشور را اداره کند و با تفاوتی که در این زمینه وجود دارد، بدترین شخص برای اداره کشور همواره شهردار تهران است چون با تفکر اشتباه وارد این گود میشود. (1376900) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۵۴:۳۲
اولا که مدیریت احمدینژاد بر شهرداری خوب نبود. اتفاقا دقیقا سبک مدیریتش همین سبک ریاست جمهوریش بود. 3ماه مونده به انتخابات 84 نفری 100000 تومن به معلمین تهران عیدی داد. اگر قالیباف یه همچین کاری کرده بود الان شما چیکار که نمیکردید
دوما که اتفاقا دعوای 8ساله ی قالیباف با احمدی نژاد یه بخشش سر ندادن بودجه شهرداری از سوی دولت بود کدوم پول نفت و گاز؟؟؟
حرف حسابم خوب چیزیه (1378800) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۲۶:۳۱
سابقه مديريت كلان نيروي انتظامي رو فراموش كرديد؟ ايشان كه مثل احمدي نژاد كه فقط سابقه شهرداري رو دارند نيست بلكه سابقه مديريت نيروي انتظامي و فرماندهي نيروي هوايي سپاه و قرارگاه خاتم رو دارند. مگر آقاي رستم قاسمي فرمانده قرارگاه خاتم نبودند كه وزير نفت شدند كه اتفاقا قويترين وزير دولت هستند و مديري كارآمد. خوب قاليباف كه چندين مديريت كلان ديگر هم داشتند و اتفاقا خوش درخشيدند. مگر ولايتي و رضايي چه مديريت و پستي داشتند؟ يا روحاني و جليلي سابقه يك روز كار اجرايي دارند؟ اونهايي هم كه مي گويند سابقه معاون اولي بايد داشته باشند پس لطف كنند و بروند رحيمي رو بياورند و كانديد كنند. (1379890) (alef-13)
 
7940
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۱:۰۲
عملکرد دکتر قالیباف در درازمدت بسیار بهتر از احمدی نژاد بوده ، لطفاً هر شهرداری رو با هم مقایسه نکنید. (1383227) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۸:۱۰
سلام
من بین رضایی و روحانی رای میدم (1377001) (alef-10)
 
از مشهد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۵:۴۵
با توجه به دو جلسه صحبتهای آقای دکتر حسن روحانی در شبهای گذشته فکر کنم کلیه آراء آیت ا... هاشمی و اصلاح طلبان رو ایشان به خود اختصاص خواهند داد و میشود نتیجه گرفت حتی ریزش آراء آقای قالیباف هم به نفع اعتدال و اصلاحات جذب خواهد شد . (1377197) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۱:۳۴
با حرفهای مدون و برنامه ریزی شده آقای عارف و اینکه آقایان خاتمی و هاشمی را سفرای ویژه خود در روابط کشور خواهند کرد به همراه هوش رتبه دومی و 30 سال تجربه تا معاون اولی ،معقول است برای نجات کشور حتی اقای روحانی نیز به نفع ایشان کنار رود اگرچه اقای روحانی نیز معقولانه ارائه ی برنامه داد ولی تجربه ی کمتری در اجرا دارد و همه ی دلسوزان و علمگرایان به دور از قهر به یکی از ایندو ( ترجیحا عارف) رجوع کنیم تا بعداز 4سال بتوانیم به نتایج آن افتخار نماییم
و بدانیم با قهر چیزی درست نمی شود و هر کس رای آورد در رنگ سفره ی ما خواه نا خواه تاثیر دارد
مردیم از بس شرمنده ی زن بچه شدیم (1379227) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۴۸:۳۰
محمد جان! توهم زدی بد جور! انتقاد از هاشمی باعث ریزش آرایش می شود. کاری به قالیباف ندارم ولی این توهم که انتقاد از هاشمی باعث ریزش آرا میشود به لطیفه شبیه است. فراموش نکردی که اصلاح طلبان و خاتمی در سال 76 با همان مواضع تند علیه هاشمی قدرت را به دست گرفتند و رای آوردند و به اصطلاح حماسه دوم خرداد با مواضع تند علیه هاشمی شکل گرفت. (1378474) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۲۷:۱۵
كلا كسي كه متناسب با شرايط ، موضعش را تغيير ميدهد و ثبات ندارد آدم قابل اعتمادي نيست . (1379001) (alef-6)
 
ناشناس
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۱:۴۱
البته قالیباف باید احترام اقای هاشمی رانگهدارد.بحرحال هاشمی بزرگتر و قالیباف جای پسربزگ هاشمی میباشد. (1379228) (alef-10)
 
شهریار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۸:۴۹:۰۹
این موضع گیری نشان دهنده ی ریاکار بودن و دروغگو بودنه و بس! چی رو به فال نیک میگیری برادر من؟؟؟؟؟؟؟؟ (1379673) (alef-13)
 
فرخ نیا
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۱:۰۰
یکی نیست این وسط بپرسه چرا سایت الف از روحانی وعارف کمتر مطلب می زنه وانتقاداتش فقط به سمت جلیلی معطوف شده است (1380246) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۷:۴۶
ما که د ر طلاب چیزی ندیدم اگر شما دیدی چند عکس بر ما ارسال کن یا علی قالیباف (1380488) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۰:۴۲:۰۱
فکر کنم منظور ایشان آقای ولایتی بود که 16 سال وزیر خارجه بوده است ونه جلیلی
ضمنا این صف بندی های کوی طلاب و طرقبه هم بیشتر به درد سرگرمی برای کاغذ پرکردن می خورد نه یک تحلیل در خور سایت الف
آقای توکلی از شما انتظار داریم افراد قویتر را همکار خودت قرار بدهید
البته می دانم مثل رضایی پولدار نیستید (1382691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۴۲:۵۲
نظرسنجی های جدید چی میگن؟ رای اصلاح طلب ها و کاندیداهای معتدل در چه حدیه؟ تو رو خدا خبر بدین؛ من از تکرار این هشت سال خیلی نگرانم... (1375477) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۶:۴۱
نظر سنجی های جدید بعد از تبلیغات سیما نشون میده آرای حسن روحانی و محسن رضایی روز به روز بالاتر میره
نظرسنجی سایت انتخاب 53 هزار نفر روحانی اول
نظر سنجی عصر ایران 104 هزار نفر روحانی اول (1375960) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۸:۵۹
واقعا خسته نباشی ، مثال نقض گفته شما مراجعه به نظر سنجی های مثلا حامی آقای جلیلی هست . نظرسنجی دوتا سایت هم جهت که میشه شهادت دم روباه .

شما هم بهتره به هیچ نظرسنجی دل نبندی چون تجربه نشون داده که اولا هیچ نظرسنجی اصلا قابل اعتماد نیست و ثانیا تا دو هفته دیگه خیلی چیزا تغیر میکنه ، میگی نه اوضاع الان رو با بعد از مناظره جمعه مقایسه کن . (1376172) (alef-10)
 
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۸:۱۴
امار جمعیتی سایت پایداری چند نفره //؟ (1377147) (alef-10)
 
ناميرا
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۲:۵۱
مناظره ها ٨ نفره است و نيز به خاطر تعدد كانديداها و ضيق وقت ؛ بسيار بعيدست حالت رويارويى و چالشى پيدا كند .لذا زياد روى مناظره حساب نكنيد (1377178) (alef-10)
 
نامیرا دوست
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۳۰:۲۹
لازمه بگم که مدت مناظره‌ها 210 دقیقه است ، یعنی سه ساعت و نیم .

پس بهتره حوصله داشته باشی . (1378174) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۳:۱۹
منم اگر سایتی داشتم حتما تو نظر سنجی هاش اول میشدم
بقیه نظر سنجی ها میگه قالیباف اوله جلیلی دوم
ولی به هیچکدوم نمیشه دل خوش کرد
فعلا باید صبر کرد و دید چی میشه (1376513) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۳۰:۱۹
این نظر سنجی ها معتبر نیست چون فقط کسانی که از سایت دیدن می کنند در ان شرکت می کنند (1376881) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۴:۴۳
بنده روحانی و ولایتی رو برای ریاست جمهوری برازنده میدونم و البته به روحانی رای خواهم داد. اما نکته ای که هست اینکه برون یابی نتایج حاصل از یک نظرسنجی از میان 53 هزار یا 104 هزار نفر برای یک جمعیت 80 میلیونی صحیح نیست و خطای بسیاری داره و قابل تفسیر نخواهد بود. تا منبع نظرسنجی رسمی و معتبر با جامعه آماری بالا در کشور فراهم نشه به این نتایج نمیشه اعتماد کرد. (1377049) (alef-10)
 
سید
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۰:۰۶
این دو تا سایت که مال آقای رد صلاحیت شدست.هیج ماست فروشی نمی گه ماست من ترشه! (1377484) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۴:۴۶
سال 84 نظر سنجی برخی سایت ها نشون می داد معین 60 در صد و هاشمی 30 در صد و سایرین جمعا 10 درصد.

امام نتیجه چی شد؟

نظر سنجیهای خیابانی ملاک است نه سایتهای حامیان. (1376364) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۹:۲۸:۴۱
من چنین چیزی خاطرم نیست
بر عکس در اغلب نظرسنجیهای اینترنتی هاشمی و احمدی نژاد اول بودند. اتفاقا اون موقع ما مثل الان شما توجیه می کردیم که این نظر سنجیها معتبر نیست (1378590) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۶:۴۵
رقابت اصلی میان قالیباف وجلیلیه
اگه میخواین دوباره دورانی مثل دوران احمدی نژادشکل نگیره باید همه به قالیباف رای بدیم
وگرنه سابقه جلیلی وروندمذاکرات هسته ایش کاملامشخصه
2ساله داره مذاکره میکنه با خانم اشتون هرروز به تحریم هااضافه ترشده .رییس جمهوربشه ببین تحریم ها جی میشه (1376469) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۷:۵۰:۳۷
حرف حساب
با تمام وجود موافقم (1379610) (alef-13)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۰۲:۳۰
با رای خود یک معتدل را رییس جمهور کنیم (دکترروحانی) (1377856) (alef-10)
 
تبریزی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۵:۰۸
با حرفهای امشب عارف و مقایسه ی منصفانه فقط عارف (1379239) (alef-10)
 
م. مردم
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۴۴:۴۳
1- خوبه که قالیباف هم مشابه جلیلی، ادعای برنامه و تز جدید اقتصادی نداره و به دنبال اجرای سیاستها و برنامه های مصوب و ثبات اقتصادیه، برخلاف ولایتی و رضایی نمیخواد 100 روزه و 6 ماهه اقتصاد رو سامان بده، برخلاف روحانی، از اختیارات محدودش در سیاست خارجی مطلعه و نمیخواد تنش داخلی ایجاد کنه، و مشابه شهرداری و نیروی انتظامی، به دنبال ایجاد نشاط و تحرک در بدنه دولت و مردمه.

بااینجال اگر جلیلی تیم اقتصادی قوی معرفی کنه، قطعا ترجیح داره. قالیباف بیشتر از هر چیز برای معاون اولی و وزارتهای اجرایی مناسبه. چون:
----------------------------------
2- آقای قالیباف ادعا کردن: "در شهرداری تهران، جز در 2 مورد، قولی ندادم که عملی نکرده باشم"
اولا: در همین تهران طرحهای نمایشی نظیر پیاده راه شهدا-امام حسین و پل عابر رسالت، و حتی دوطبقه کردن صدر و ... برخلاف نظر شورا و با خودرایی ایشون و هزینه زیاد انجام شد و بی نتیجه موند و حتی عذرخواهی هم نکردن.
ثانیا: مهمترین مشکل قالیباف، مقایسه شهرداری تهران با ریاست جمهوریه. معمولا نهادهایی که ایشون فعالیت کرده، دارای بودجه نامحدود و ثابت از جیب مردم بودن. ولی ظاهرا متوجه وضعیت بودجه کشور و تحریمها نیستن.
در اینصورت تعداد مواردی که بعد از ریاست جمهوری ناچار به عذرخواهی میشن، خیلی بیشتر از 2-3 مورد خواهد بود!
----------------------------------
3- ادعا کردن: "نباید رانت اطلاعاتی در اقتصاد باشد"
اتفاقا مشکل دیگه در شهرداری تهران، باندبازی در پروژه ها بود که اگرچه خوب و به موقع انجام میشد، ولی چند برابر هزینه داشت که گاهی صرفا برای نمایش خوش قولی قالیباف انجام میشد (125 میلیارد تونل رسالت، تبدیل شد به 625 میلیارد و بیشتر!).
چنین اسراف ها و هزینه هایی در دولت و خصوصا با بودجه فعلی غیرممکنه و باز هم آقای قالیباف مجبور میشه عذرخواهی کنه!
----------------------------------
4- ادعا کردن "الان هر کس به مرکز نزدیک‌تر است برخوردار است. اینها خوب نیست"
مشکل بعدی در شهرداری، پروژه های نمایشی بود نظیر همون پیاده راه شهدا-امام حسین که صرفا برای جلب نظر انصار حزب الله و با هزینه زیاد و برخلاف نظر شورا انجام شد و شکست خورد.
احتمالا در دولت هم ایشون بیش از اونکه به ضرورت و هزینه طرحها و "نیاز" مردم توجه کنن، به میزان رای آوری و "توی چشم بودن" پروژه ها دقت میکنن. دراینصورت مانند دوران سازندگی، صرفا کلانشهرها مدنظر ایشون خواهد بود.
----------------------------------
5- ادعا کردن "ظرف ۲ سال یک ساماندهی و آرامش در اقتصاد باید وارد کنیم"
ولی اگر آقای قالیباف توضیحی برای رفع این مشکلات (بودجه کم، باندبازی و اسراف، توجه زیاد به کلانشهرها و پروژه های نمایشی و ...) نداشته باشه، بعیده بعد از 2 سال و با این بودجه، بتونه آرامش رو به اقتصاد برگردونه. در اینصورت یا باید عذرخواهی کنه یا بگه نذاشتن کار کنیم! (1375482) (alef-1)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۲۱:۳۳
اقای جلیلی و اقتصاد!!
اصلا دو تا چیز متناقضه عزیز من
چون ایشون اصلا اعتقادی به مدیریت تخصصی اقتصاد ندارن
ضمنا از حامیان ایشون هم اشخاص خیلی ضعیفی در این امر هستن
برخلاف کسانی مثل اقای روحانی، قالیباف و ولایتی و عارف که حداقل از جاهای خوبی حمایت میشن (از نظر اقتصادی) (1375988) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۰:۰۱
ود آقاي جليلي گفتند براي كانديداتوري برنامه نداشته ..چطور كسي كه يك شبه نامزد شده ميتونه برنامه داشته باشه؟ايشان حتي در حد يك بخشدار يا فرماندار هم سابقه كار اجرايي نداشته . (1376243) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۹:۴۸
شما بهتره برید حیطه‌ی وظائف شورای عالی امنیت ملی رو به خوبی مطالعه کنید تا بفهمید از نظر گستره‌ی نظارتی و ستادهای بحران و حساسی که داره، تجربه‌ی بسیار نزدیکی به نوع مدیریت در ریاست جمهوری داره (1377482) (alef-10)
 
یاسر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۳۶:۴۷
عزیز من بحث کردن و پشت میز نشستن با اجرا کردن از تا اسمون متفاوت است
اقای جلیلی هیچ سابقه ای به جز وزارت خارجه ندارد و همین مدت اخیر هم هست که رفته شورای عالی امنیت ملی علی رم همه خوبی ها به نظر نمی رسد ایشون بتواند کشور را اداره کند (1378199) (alef-6)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۸:۵۸
واقعا موافقم
حتما یه کله گنده مثل دولت پشت جلیلیه که باوجود اینکه تاحالا سابقه کار اجرایی نداشته و بین مردم شناخته شده نیست حالا الان انقد سروصدا درست کرده (1377985) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۴:۳۸
دروغ و گرنه از یک سال پیش شایعه شده بود (1380414) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۸:۳۸
ظاهرا سیاست الف بر تخریب همه به نفع رضایی است ها! نظرات مخالف رو اصلا تایید هم می کنید؟ خدا کند شما به قدرت نرسید وگرنه چه دیکتاتوری ای راه بندازید! (1376397) (alef-13)
 
م. مردم
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۱:۳۰
1- تا الان به جنین برداشتی از جلیلی نرسیدم. ایشون بدرستی به نداشتن برنامه اقتصادی افتخار میکنه و "برخلاف احمدی نژاد"، بر اجرای صحیح برنامه های مصوب فعلی مجلس و سند چشم انداز و ... تاکید میکنه. بهتره کمی صبر کنید و بدون حب و بغض، درست انتخاب کنید. مهم، تیم اقتصادی ایشونه که باید قبل از رای گیری مشخص بشه.

2- اشکالات اقتصادی قالیباف رو عرض کردم.
3- در مورد برنامه اقتصادی ولایتی هم همین بس که میخوان 100 روزه مشکلات رو حل کنن!
4- عارف هم که نه برنامه داره، نه تیمش مشخصه و نه مثل جلیلی و قالیباف قصد اجرای مصوبات فعلی رو داره.

5- روحانی صرفا امید بسته به تغییر در سیاست خارجی و ارتباط با امریکا و عقب نشینی هسته ای و ... که قطعا بعد از پیشرفتهای فعلی هسته ای و پرداخت هزینه سنگین تحریمها و .... غیرممکنه چنین اجازه ای پیدا کنه و صرفا تنش سیاسی در داخل ایجاد میکنه و اوضاع از هر جهت بدتر و بی ثبات تر میشه.
روحانی به دورانی افتخار میکنه که رهبری فرمودن مجبور شدم خودم وارد میدان بشم و دستور لغو تعلیق بدم و ... لذا حاصل حضور روحانی (و هاشمی) چیزی جز تنش سیاسی نیست. (1376426) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۴۴:۳۷
آقا یا خانم م. مردم
حضرت علی فرمودند از دروغگویی همین بس ترا که هر آنچه بشنوی بازگو کنی. حاضرم قسم بخورم در مورد اشکالاتی که به قالیباف گرفتی هیچ حجت شرعی نداری و بدون تحقیق صحبت کردی. به احتمال زیاد از یکی از این سایتهای پایداری مثل رجانیوز چشم بسته کپی کردی. آخه عزیز من گرون شدن تونل رسالت چه ربطی به قالیباف داره اونکه بیشتر کاراش قبل از ایشون انجام شده بود حداقل اگر تونل توحید یا نیایش یا اتوبان امام علی رو می گفتی یه چیزی. بعدش هم همه مون می دونیم دولت به علت خصومت با شهرداری و اختلاف در مسائلی مثل مترو و مونوریل بودجه قانونی تهران رو پرداخت نکرد و قالیباف با استفاده از عوارض املاک و فروش داراییها و ... هزینه طرحهاشو پرداخت کرد و با مدیریت صحیح اغلب اونها رو سر موقع به انجام رسوند. دو طبقه کردن صدر خلاف نظر شورا بوده؟ از خدا و قیامت نمی ترسی آقا یا خانم م.مردم؟ اگر اینطور بود که تا حالا صد تا بیانیه داده بودن و این پروژه رو محکوم می کردن. اونم پروژه ای به این عظمت!
نمی خواستم جوابتو بدم ولی این جمله ات شاهکار بود و این شد که دست به قلم (ببخشید کیبورد) شدم: "ایشون (آقای دکتر جلیلی) به درستی! به نداشتن برنامه اقتصادی افتخار می کنه!" عزیز من قانون برنامه پنج ساله یک چهارچوب کلی است مثل یک طرح جامع که دولت باید برمبنای آن "طرح هادی" و "طرح تفصیلی" خودشو اعلام کنه. نداشتن برنامه حتی اگر قابل گذشت باشه قطعاً "مایه افتخار" نیست. بخشید دیگه وقت ندارم بقیه شو بگم.(الف جان لطفاً برای روشنگری چاپش کن)
یا علی (1378006) (alef-10)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۰۵:۲۵
سلام :
آقا رضا خیلی احساساتی شدی عزیزم ،
اگر تو نل رسالت به آقای قالیباف ارتباط ندارد پس چرا موقع افتتاح این طرح ( که به اندازه ساخت یک پل نیز نیاز به تبلیغ نداشت ) افتخاراتش را نصیب اقای قالی باف کردند و علاوه بر بریز و بپاش های معمول در شهرداری، اکثر مقامات را دعوت کردند و فقط کم مانده بود که دبیر کل سازمان ملل را هم دعوت نمایند. انگار که شهرداری تهران اولین ماهواره بشریت را به هوا پرتاب کرده بود .
ما که قهرمان سازی در شهرداری فراموش نخواهیم کرد .
در مورد تونل توحید به این جمله به نقل از یکی از جراید روزاته کشور توجه کن :
مقایسه هزینه منابع
هزینه احداث تونل 2 کیلومتر و 136 متری توحید طبق گفته شهردار تهران، 300 میلیارد تومان بوده است. به عبارتی هزینه ساخت هر کیلومتر تونل توحید به طور متوسط 140 میلیارد تومان بوده است.

در مقابل، هزینه ساخت کل آزادراه 140 کیلومتری خرم آباد – پل زال، 750 میلیارد تومان بوده است. البته این رقم شامل احداث 12 پل بزرگ و رودخانه‌ای، 2 پل زیرگذر و تقاطع غیرهمسطح و 15 قطعه تونل به طول مجموع 24 کیلومتر و 977 متر هم هست.
مطلب برای ناتوانی در مدیریت آقای مورد حمایت شما فراوان است و بیان آنها حوصله لازم دارد . (1379832) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۲۲:۲۳
دروغ تا کی؟؟
عروسک خیمه شب بازی نباشین دوستان!
یکم مطالعه کنین
البته نه از کیهان!
تیم اقای جلیلی رو هم دیدیم! اکثرا از دولتی های فعلی و جبهه پایداری هستن که حتی یک اقتصاد دادن درست و حسابی ندارن!
اگه داشتن این جناب فقط یک جکله که با مبانی پایه اقتصاد جور باشه می زد!
ضمنا شما اصلا عارف رو میشناسی؟؟ یه سر به سایتش بزن! مطمئن باش برنامه هاش از بقیه بهتر نباشه، بد تر نیست!
توصیه میکنم یه نگاهی به سند چشم انداز بندازین!
داخلش گفته نشده که مثلا شما دقیقا این تاریخ این کار انجام بده و ... ، بیشتر هدف گذاری هست!
برای رسیدن به این هدف باید برنامه داشت
ضمنا یه چیز مهم هم بخشنامه هایی هست که صرفا دست دولت هست نه مجلس، به شخصه میگم باید دنبال برنامه ای باشیم که علاوه بر مطابقت با قانون اساسی، از این قدرت دولت استفاده کنه که انگار اقای جلیلی اصلا از وجود چنین اختیاراتی خبر ندارن!
ضمنا کمی کارنامه دولت اصلاحات رو بخونین، شاید بعضیا به سیاست و بحث فرهنگ انتقاد کننف اما هیچ کس به قانون مدار بودن اقای خاتمی و معاون اولشون که اقای عارف بودن شکی نداره
0 و صد نباید دید (1378142) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۰:۲۳
عارف برنامه نداره؟!!
این حرف نشون میده که خیلی احساسی حرف میکنی و نظر میدی
شما اصلا به سایت ایشون سر زدی؟ برنامه ایشون رو دیدی
اتفاقا برعکس تنها کسی که با برنامه کاملا روشن و البته عملی اومده عارفه.
پیشنهاد میکنم به دور از حب و بغض بشینی و برنامه ایشون رو بخونی تا بفهمی ماجرا از چه خبره (1381474) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۴:۳۴
حرفهای بی اساس و بدون مدرک یعنی تخریب که شما انجام دادی دوست عزیز.
یادت باشه اونایی کهمعاون اول و وزیر بودن و به راس رسیدن کاری نتونستن بکنن ، مهم اینه که بدونی چیکار باید بکنی تا اوضاع روبراه بشه و بعد آدم لایق و کاری باشی تا بتونی با انتخاب یه کابینه قوی کارهارو پیش ببری.
کسی خالی از اشکال نیست اما اینکه نسبت کارهای درست به غلط جقدر هست مهمه ، اگر ساکن تهران باشید تو این چندسال کارهایی انجام شده که زیربنایی بوده و برای نسلهایبعدی هم باقی میمونه ، این خیلی مهمه که مشکلات ریشه ای حل بشه ، فکر میکنم مردم تهران تایید می کنن که کارهای مثبت شهرداری خیلی بیشتر از اونی بوده که چند اشکال پیششون به چشم بیاد.
چشمهارا باید شست ، جور دیگر باید دید...

امیدوارم هرکس که انتخاب شد وضعیتمون در همه عرصه ها از این حالت دربیاد و رو به پیشرفت و ارتقا بره.
موفق باشید. (1376277) (alef-10)
 
مازیار
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۵:۰۲
سلام دوست عزیز.ی مسئاله ایی رو میخواستم بت بگم ک شاید ندونی.اونم اینه که کسی نگفته ک آقای قالیباف معصومه که.اونم ی انسانه مثل همه ماها.اونم اشتباه میکنه مثل همه ما.چیزی که این وسط مهمه اینه که درصد اشتباهات آدما چقدره.آقای قالیباف چ در دوران فرماندهی ناجا چ در زمان شهرداری تهران نشون داده که طرفداره پروپا قرص ابتکار و نو آوریه.الانم در سخنرانیهای تبلیغاتیشون اعلام کردن که در دولتشون هم همین رویه ثمر بخش رو دنبال خواهند کرد.در کنار ضعف های ایشون بد نیست به پروژه BRT هم اشاره کنی که چ سهم بسزایی در توسعه حمل و نقل درونشهری کلانشهری مثل تهران داره.توسعه مترو رو هم بگو.با کنایه گفتی ایشون با پول مردم اینکارارو انجام داده.خب عزیز دل مردم مالیات رو برای همین کارا پرداخت میکنن دیگه.نکنه انتظار داشتی از جیب خودش خرج کنه؟ (1376526) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۳:۲۲
جلیلی نسخه دو احمدی نژاد است ملت نباید دوباره اشتباه کند (1376654) (alef-6)
 
صداقت
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۷:۴۹
لطفا در مواردي كه اطلاع كافي نداريد نظريه پردازي نكنيد در مورد اتوبان صدر نيايش اتفاقا اصرار شوراي شهر بوده كه ايشون كار رو انجام بدن چون آقاي قاليباف در سخنراني هاي متعددش گفته كه با اين پروژه موافق نبوده و چون از لحاظ فني توجيه داشتن مخالفين ايشون، آقاي قاليباف هم پذيرفته
--------------------
در خصوص هزينه در تونل رسالت هم هر كسي ميتونه هر عددي بگه كيه كه بر برسيش بكنه
-----------------
ايشون هم انسان مثل بعقه و مطمئنا هم خطاهايي داشته و در مقايسه با موفقيتهاش و خدماتش قابل چشم پوشيه
---------------
براي من جالب شما از آقاي جليلي كه هيچ تجربه اجرايي و تجربه مديريت بحران نداره حمايت ميكنيد و بهش اميد بستيد!!!!!!!! (1376683) (alef-6)
 
احمد
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۵:۴۶
متاسفانه این کامنت پر از مطالب بی دلیل و بدون مدرک است
دقیقا روش احمدی نژاد ....
تو را به خدا بس است. مردم منتظر کسی هستند که مانند شما پاچه نگیرد ...
به فکر مردم باشد و برای حل مشکلات اقتصادی شان برنامه ارائه دهد (1376730) (alef-10)
 
فوق لیسانس حمل و نقل و ترافیک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۰:۵۲
با سلام خدمت شما دوست عزیز م.مردم
من قصدم طرفداری از نامزدی نیست ولی مواردی که شما گفته اید خلاف واقع است (بنده فوق لیسانس حمل و نقل و ترافیک می باشم و شغلم آزاد است) چون بنده مانند خیلی های دیگر در امام حسین تهران زندگی میکنم و این مورادی که میگویید خلاف واقع است.
1 و 2 -طرح امام حسین -شهدا کاملا طرح درست در جهت راه حال مردم بوده است و اصولاً همانطور که همه در خصوص پیاده راه بازار جبهه میگرفتند در این مورد م جبهه گرفته اند چون دوست دارند از درب منزل با ماشین حرکت کنند و قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را ندارند.
در خصوص پل عابر پیاده رسالت این طرح در حال اجراست و اینکه مردم ایران هنوز فرهنگ استفاده از پل عابر را ندارند و از زیر آن عبور میکنند تقصیر قالیباف چیست؟ و این طرح مشکلی ندارد
-----------------------------
3- در خصوص صدر شورا با این امر مخالفت نکرده است و این طرح تکمیل شبکه بزرگراهی است و مقرر شده است زیر آن نیز BRT بخورد که سهم حمل و نقل عمومی نیز در آن دیده شده است.
همچنین این بزرگراه بیشتر برای فرار و کاستن ترافیک شرق تهران است نه برای قشر مرفه شمال تهران دوست عزیز.
در خصوص پروژه رسالت چون حرفهایتان کارشناسی نیست روی بی اطلاعییتان میگذارم. آن پروژه تونل توحید است نه رسالت، که رسالت در زمان آقای احمدی نزاد افتتاح شده است.
ولی در خصوص این پروژه شایان ذکر است پروژه مذکور با بالا رفتن موراد اقتصادی دولت به این مرحله رسید و می بایست هزینه پرداخت شود نه اینکه پیمانکار ضرر کند دوست عزیز ( کرامت انسانی چیز خوبی است)
-------------
4- مجدد تکرار میکنم اگر شما در پروژه امام حسین - شهدا ضرر کرده اید چرا آن را زیر شوال می برید ( رفتار های دوستان رئیس دولت در ذهن تداعی می شود.) چون چه ربطی به انصار حزب الله دارد این موضوع این کار برای کاهش ترافیک بود و در حال حاضر که بزرگراه امام علی افتتاح شده است از بار ترافیکی امام حسین - شهدا کاسته می شود.
---------------
5- ایشان اعلام کرده اند که اهل شکایت نیست همان طور که در شهرداری هم بودجه حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو و نوسازی تاکسی رانی را دولت نداد و ایشان هم از جاهای دیگر درست کردند.
بعد اجازه بده ایشان کار بکنند و اگر نشد آنوقت شما و امثال شما طور بنویسید و امضا جمع کنید و عین مردانگی است اگر فرد عذر خواهی کند و نشانه قدرت نه مثل دوستان دولتی شما آنرا به گردن دیگران بیادازند. (1376826) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۵:۵۵
نمیدونم چرا ملت ما از مغز و فکرشون استفاده نمی کنند
اقای محترم دکتر رضایی دکتری اقتصاد دارن و از اصلاح اقتصاد حرف می زنند
سایر کاندیداها چی؟
با اصطلاحات اقتصادی هم اشنا نیستند
فکر نعمت بزرگی از پروردگار است که بعضی ها از ان هیچ استفاده ای نمی کنند (1377256) (alef-10)
 
شفق
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۸:۱۶
خجالت بكش! ملت ما با فكرترين و با شعورترين ملتهاست! (1380302) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۴۶:۰۲
آقا جون این بازه زمانی 2 سال رو سخت نگیر.
ایشون خودش گفت که مثل شهرداری برای هر کاری بازه زمانی میدهد. البته راست گفته ولی می یاد ندارم که پروژه ای باشه روش از این تابلوهای زمانی گذاشته باشه و در آخر زمانش منفی نشده باشه :)
احتمالا تابلو زمانی 2 ساله ایشون 2سال تاخیر میشه و منتظر انتخابات ریاست جمهوری بعدی خواهد بود


البته نظر شخصی من اینه که اگر قالیباف رئیس جمهور بشه، رئیس جمهور 4ساله خواهد بود نه 8ساله (1377774) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۴:۰۷:۵۰
انصافا قالیباف برای رسیدن به قدرت ، تلاش زیادی می کنه. حتی اگه لازم باشه شهردار خوبی باشه. من پیشنهاد میدم به قالیباف قول بدیم اگه 4 سال دیگه تو شهرداری خوب کارکنه برای انتخابات 96 بهش رای میدیم. چون این آخر کاری به هر ضرب و زوری که بود خواست یک سری پروژه های نیمه کاره رو تو ایام انتخابات افتتاح کنه. مثل همین اتوبان امام علی که خیلی از ورودی خروجی ها و راه های دسترسی اش حالا حالاها کار داره. (1381065) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۳۷:۴۸
سلام اخوي ديكته نانوشته غلط نداره، كسي كه تا حالا كار اجرائي نكرده و به غير درآمدماهانه خودش بودجه اي براي هزينه كرد نداشته تا بتوان نقدش كرد رو كه نمي شه تخريب كني يا تعريف . اينهايي كه مي گم حال آقاي جليلي كه با تمام ارادتي كه بهش دارم و از سر ارادت به بچه هاي جبهه و جنگ حاضرم دستش رو ببوسم لكن برخي حقايق رو اگه الان نگي بعداً ديره بگي . اگه آقاي احمدي نژاد به اينجا رسيده بخاطر ديكته هاي ننوشته ايي بوده كه وقتي از رو تخته دانشگاه آورد رو ميز كارش تازه همه ما فهميديم كه حد و اندازش اين نبوده و ظرفيت اين كار رو نداشته . البته من از قاليباف هم حمايت نمي كنم و اصولاً هدفم حمايت از گفتمان اصولگريي بر پايه تعقل و تدبر كه مي تونه منتج به گزينه هايي همچون ولايتي و حداد بشه. (1378441) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۴۷:۱۶
جلیلی دقیقا احمدی نژاد است.
کاش جلیلی مدودف بود. آنوقت می دانستی با که طرفیم. اما الان معلون نیست با آمدن جلیلی چه اتفاقی بافتد. احتمالا یک باند قدرت دیگر و حلقه های مختلف دیگر و ..... خدا رحم کنه.

احتمالا رسایی رئیس دفتر، حسینیان وزیر اطلاعات، کوچک زاده وزیر کشور و ......

خطر جلیلی بیشتر از خطر مشایی است. (1375489) (alef-1)
 
M/S
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۰:۵۰
به نظر خيلي هاشون حرفي براي گفتن ندارن اونايي كه حرفي براي گفتن دارن اجازه اي براي امدن و گفتن ندارن.iهمه يك نفر با شخصيتهاي لرزان و ناثابت.
الف اگه ذره اي به ازادي بيان اعتقاد داري چاپش كن تا اين دم انتخابات ببيني چقد با اين نظر هم رأي وجود داره. (1375921) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۷:۰۲
تو بجای تخریب برو از نامزد خودت دفاع کن
مثل اینکه توی سایت الف بیشتر دنبال تخریب کردن هستند تا دفاع از نامزد خود (1376099) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۵۷:۵۸
تخريب نيست برادر
واقعيت است
اگر جليلي مدودف باشه حداقل کسي مثل احمدي نژاد کنارشه که 8 سال ازمون خطا کرده و نمره اي در حد 7 (برا تک ماده کردن) مي تونه بياره
در غير اين صورت نقطه سر خط هست و 4 سال ازمون خطاي جديدي در راه است (1376230) (alef-13)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۵:۲۶
جلیلی یعنی:
آمدن یک احمدی نژاد دیگر
آمدن یک مشایی دیگر
آمدن یک رحیمی دیگر
آمدن یک بهمنی دیگر
آمدن یک حاجی بابایی دیگر
تحقق رویای دلار 10,000 تومانی و بالاتر
تورم بالاتر
انزوای کامل ایران در عرصه ی بین المللی
بیکاری بیشتر جوانان به خصوص دانشجویانی که امسال فارغ التحصیل خواهند شد
برگزاری 1000-امین دفعه ی مذاکرات بی نتیجه ی هسته ای

خلاصه تا 8 سال دیگر هم وضع به همین منوال می گذرد... (1376282) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۱۵:۱۸
آمدن جلیلی یعنی ادامه آبادکردن روستاها و شهرهای کوچک و رسیدگی بیشتر به محرومان . (1377912) (alef-10)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۴۳:۱۱
همون مگه با اسم آباد کردن روستاها به یه جایی برسن
آدم حسابی ما تو گوشت و مرغمون موندیم حالا بریم هی راه درست کنیم (1378001) (alef-10)
 
تام
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۵۳:۲۵
حاجی بابایی رو خوب اومدی............. (1379181) (alef-13)
 
کامیار
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۱:۳۹
اول) عرض کنم که من همونی هستم که مطلب بالا رو نوشتم. "جلیلی دقیقا احمدی نژاد است...."

دوما) من هنوز نامزد مورد نظرم رو انتخاب نکردم. اما به کسی رای میدم که بدونم برنامه اش چیه. آقای جلیلی تنها شعار می ده و میگه "فقر مساله مهمی هست"، "تورم مساله مهمی هست " و ......
تا حالا هیچ برنامه ای ارائه نکرده.

ضمنا در مورد تخریب فرمودید فقط به همین نکته اشاره می کنم که آقای احمدی نژاد رو یادتونه چهار سال پیش چه کرد؟ شاید بگی واقعیت ها رو گفت. اما اون هم تخریب بود. از برنامه هاش چیزی نگفت. چون مثل جلیلی برنامه ای نداشت. و تنها با تخریب دیگران آرای آنها را کم کرد.
پس اگر فرض کنیم که من هم دارم جلیلی رو تخریب می کنم، از رئیس جمهور محبوب یاد گرفتم.

روش من در انتخاب فرد اصلح اینه که :
1) اعتقاد دارم هیچ کسی بدون عیب نیست. پس باید علاوه بر نقاط قوت، نقاط ضعف رو هم دید.

2) نقاط قوت افراد رو تنها در آرمانهاشون نمی بینم. بلکه برای رسیدن به آرمانها باید برنامه داشت. پس می بینم که اونها برنامه ای که ارائه می کنند با آرمانهاشون همخوانی داره یا نه.

3) اطرافیان آنها رو هم نگاه می کنم. چون قطعا قرار است پس از انتخاب با آنها کار کند.

خوب. حالا یک مقایسه می کنم بین جلیلی و سایرین:
1) جلیلی مانند احمدی نژاد آرمانهای خوبی داره. اما از برنامه هاش چیزی گفته؟ آیا بررنامه هاش مدون هست؟
قالیباف در مورد تمام مسائل کاملا سنجیده و اجرایی صحبت می کنه.
ولایتی در مورد هر سوالی کاملا بررنامه ارائئه می ده تا بیان آرمان.
حتی افرادی مثل روحانی و عارف دارای تیم قوی هستند و همه می دونن که اصلاح طلب ها داراری برنامه اند.
در مورد مسادل اقتصادی آقای جلیلی چه نکته ای داره که بگه؟

2) اطرافیان جلیلی رو ببین. همان هایی که عاشق سینه چاک احمدی نژاد هستند، دور و بر جلیلی اند. همان هایی که خواب می دیدند امام زمان از احمدی نژاد حمایت می کنه و براش دعا می کنه ، جلیلی رو اصلح می دونن.
حالا اطرافیان ولاینی رو ببین. نهاوندیان (رئیس اطاق بازرگانی)، علاء الدین بروجردی و .... هر کدام از اینها در حد یک رئیس جمهور قوی هستند.

فراموش نکنیم که اطرافیان احمدی نژاد آبروی اون رو بردن.
اطرافیان جدید یعنی باند جدید و این یکی از بزرگترین نقاط ضعف جلیلی هست که من اصلا نمی تونم قبولش کنم.


من در آقای جلیلی نقطه قوت خاصی ندیدم به غیر از آرمانهاش. من هم آرمانهای بزرگی دارم . اما توانایی رئیس جمهور شدن را دارم.

شما از نقاط قوت جلیلی بگو. (1376704) (alef-6)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۸:۱۸
شما ببین تا حالا یک اظهار نظر نسنجیده از ایشان دیده ای؟ بر خلاف آقایان احمدی نژاد و مشایی و خیلی کسان دیگر که هنوز نیامده، کلی اظهارت نسنجیده داشته اند.
آدم اگر میخواد کسی را بکوبه هم باید یه چیزی بگه که پذیرش آن وجود داشته باشه. مثلا به شما پیشنهاد میکنم بیشتر روی تجربه و سن و سال ایشان مانور بدید تا مقایسه او با مشایی. (1376107) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۰:۳۳
دوست عزیز ایشون اظهار نظر نسنجیده نداشتن!‌ایشون در کل اظهار نظر خاصی نداشتن!‌مدام از ظرفیت حرف میزنن ولی مععلوم نیست کدوم ظرفیت!
یکبار اظهار نظر کردنُ اونم افاضات فرمودن ؛نیاز به تنش زدایی نداریم و سیاست خارجیمون خوبه؛ که فکر کنم همین برای رای ندادن بهش کافی باشه! (1376698) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۳:۲۳
سن و سال اصلا مطرح نیست. ایون بزرگترین ضعفش بی برنامگی و اطرافیانش هست. (1376719) (alef-10)
 
صداقت
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۱۷:۲۹
ساخت چوب بستني!!!!!
اين يك حرف نه سنجيده
براي شما اين سوال مطرح نشده چرا چوب بستني بايد از آلمان وارد بشه و اگه قرار وارداتي باشه از چين وارد نميشه كه سودش هم بيشتر؟ يا اينكه كارخانه هاي بزرگي مثل كاله كه خصوصي هستن و هرچي در توليد كالا صرفه جويي كنن پول بيشتري نصيبشون ميشه؟؟؟
ولي ميبيني كاله هم چوب بستني از آلمان وارد ميكنه ؟؟!!
چون چوب بستني تكنولوژي خاصي نياز داره... (1376797) (alef-10)
 
کامیار
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۹:۴۷
شما ببین اصلا جلیلی اظهار نظر کرده؟ این بنده خدا فقط آرمانها و آرزوهاش رو می گه. (1377222) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۰:۵۴
دوست عزیز آقای احمدی نژاد و مشایی هم اولا کاملا سنجیده بودند بعد نسنجیده شدند
دوست عزیز کسی نمی خواد آقای جلیلی رو بکوبه
ایشون در برنامه گفتگوی خبری و شبکه 1 کامل خودشون رو کوبوندن
من فعلا کسی رو انتخاب نکردم اما واقعا جلیلی مهره ای نیست که حتی بهش وزارت بدی چه برسه به ریاست جمهوری ایشون بیاد بدتر از آقای احمدی نژاد کار خواهد کرد (1377286) (alef-10)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۹:۰۴
تفاوت این دو اظهر من الشمس است.

احمدی نژاد مثل بسیاری از کاندیداهای فعلی به دنبال ارائه وعده های توخالی بود.

جلیلی با اینکه میدونه این حرفها رای آوره حتی حاضر نیست یک وعده بده

چون کارم در زمینه پژوهش فناوری و اقتصادیه می دونم اتفاقا اطراف هیچ کدام از نامزدها به اندازه ایشون تیمه پژوهشی و آشنا در زمینه های مختلف وجود نداره. اما ایشون حتی حاضر نیست برای رای آوردن حرفهای ما را صرفا لفظی بیان کنه.


کاش یک ذره تقوا و انصاف بیشتر بود (1377475) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۳:۳۳
آقای جلیلی دیشب جام جم برنامه داشت. بعد از سوال مردم در مورد ایرانیان خارج از کشور و اوردن سرمایه هاشون به داخل کشور و ارز دانشجویی و فرار مغزها پاسخ دادن: اصولا کشورهای غربی غیر از ظرفیت خودشون برنامه برای جذب ظرفیت سایر کشورها هم دارند و ما باید یک برنامه ریزی اساسی بکنیم برای برگردوندن این ظرفیت ها و نگه داشتن ظرفیتها مون در داخل کشور و آزاد سازی این ظرفیت ها و اون ارز دانشجویی هم ذیل همون برنامه ریزی اساسی قرار میگیره. کدوم برنامه ریزی اساسی؟ خوب همین مگه برنامه نمیخواد؟ وعده پیشکشش همین برنامه ریزی اساسیش رو ارائه بده. شما خودت ماشین میخوای بخری بیارن جلوت آره همینه هیچ توضیحی هم دربارش ندن رانندگی هم باهاش نتونی بکنی میخری یا نمیخری انصافا؟؟ (1378295) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۸:۳۱:۵۰
وابستگی ایشون به احمدی نژاد خود خود شمس است.

چون ستادهای مشایی یکی یکی داره تبدیل می شه به ستاد جلیلی. چرا مشایی ستادهاش رو تعطیل نکرد؟ برید ببینید یواش یواش دارن برای جلیلی کار می کنن. با پول بیت المال. (1379655) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۴۷:۱۷
اقای قالیباف مدیر خوبی اند اما سیاست مدار نیستند.جلیلی فقط برای مذاکرات خشک و جدی خوبه اما روحانی علاوه بر مدیر خوب یک سیاستمدار واقعی هم هست. (1375490) (alef-1)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۵۰:۳۹
موافقم. به زبان دیگر شاید قالیباف حیف باشد که رئیس جمهر شود...
احتمالا این قدرت اجرایی بالا بین کشمکشهای سیاسی مستهلک می شود.

ای کاش قالیباف (اگر پیروز نشد) در کابینه جای مهمی داشته باشد. مثلا وزارت کشور... (1376183) (alef-10)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۹:۰۳
ایشون از نظر سیاسی ضعیف هستن اما واقعا نمیشه قدرت اجرایی شون رو انکار کرد ، بهتره یکی مثل روحانی یا ولایتی یا حتی عارف رئیس جمهور باشن و ایشون یکی از وزرا
کاش یه قانونی داشتیم که اگه دو نفر اول انتخابات خیلی زیاد رای میاوردن یا اختلاف کمی داشتن هردو نفر در دولت حضور پیدا می کرد تا تک جناحی شدن پیش نیاد (1376404) (alef-13)
 
صداقت
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۱:۰۹
بخشيد براي من دوتا سوال مطرح شد
1. از كجا تشخيص داديد ايشون سياستمدار خوبيه؟(از سابقه دبير شوراي امنيت كه به اين نتيجه نرسيديد؟)
2. از كجا تشخيص داديد مدير خوبي ايشون؟؟؟؟؟(با كدوم سابقه مديريت!!!) (1376827) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۱۲:۰۶
چون ما بی بصیرتیم مدیریتا رو زود متوجه میشیم بنابراین میگیم روحانی مدیریت داره. شما با بصیرتا باید 8 سال صبر کنین!! (1378826) (alef-6)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۴۷:۳۰
انشاالله امسال مرد عمل و دارای همت جهادی رای بیاره تا مردم یه کم روی آرامش و رفاه رو ببینن...
فقط کسی میتونه رفاه رو در جامعه فراگیر کنه که اندیشه بزرگ منشانه و طبع بلند داشته باشه...
به افتخار قالیباف... (1375492) (alef-10)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۴۸:۴۷
در پایان سخنانش تعریضی هم به نامزدهای منتسب به سیاست خارجی و "دیپلماسی زد. جلیلی و ولایتی."
آقای نویسنده روحانی جا افتاد... (1375497) (alef-1)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۵۱:۱۲
گفتمان قالیباف [متاسفانه] بسیار طرفدار دارد. گفتمان یکی به نعل یکی به میخ و بلعکس...

اما در کل، پیروزی قالیباف اتفاق بدی نیست (1375507) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۱۲:۰۳
اشکال شما اینه که تفکر صفر وصدی دارید انتظار دارید قالیباف فردی مثل هاشمی رو 100 درصد تایید یا 100 درصد تخریب کنه در حالی که قالیباف هم به نکات مثبت و هم به نکات منفی دوره ایشون اشاره کرده که منطقی هم هست. (1377562) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۵۳:۴۹
همه مثه هم هستند مداوم برای رای جمع کردن یا به دیگران می پرند یا میخاند دیگران را زیر سوال ببرند یکی شهادت عباس دوران وشجاعت این شهید سرافراز را اصلا نادیده میگیرد وتغییر مکان نشست غیر متعهدها را کار خود میداند .یکی شروع میکنند به این واون پریدن. یکی هیچی برای داشتن ندارد یه جریان خاص پشت سرش افتاده اندفقط رضایی هست برنامه دارد واسفها برای ملت (1375517) (alef-1)
 
صداقت
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۴:۱۹
خيلي ها برنامه دارن ولي مهم اينكه كدومشون برنامه هاشون رو اجرايي كردن
آقاي رضايي الان 16 سال هست كه فقط طرح و نظر ميده و يك كار اجرايي دست نگرفته كه با موفقيت به انجام برسونه و توان اجرايي خودش رو به مردم نشون بده (1376845) (alef-10)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۱۴:۰۳
توان اجراییش رو تو متحول کردن سپاه و برگرداندن ورق جنگ به اثبات رسونده اونم تو سن سی سالگی!
ببین وقتی مسئولیت سپاه رو گرفت، سپاه چی بود بعدش چی شد!
همین قرارگاه خاتمش تو دوران هاشمی کلی کار سازندگی انجام داد. (1378969) (alef-6)
 
دوست
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۵۴:۱۵
خیلی دوست دارید که متنتون نشون نده که حامی جلیلی هستید اما کما فی السابق ضعیف عمل می کنید
10 خط در تمجید کوی طلاب و حسن شهرت آن در مقابل 4 خط در برابر خوش آب و هوایی و مرفهی طرقبه!
ملت ایران هم رییس جمهور ساده زیست و 504 سوار دیده و هم رییس جمهور مرفه و بنز سوار و فکر کنم این شعور رو داره که انتخاب کنه (1375523) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۷:۱۶
همین الان من از کوی طلاب مشهد این تاپیک را می فرستم البته کوی طلاب منطقه کوچکی است ( مثل خیابان علیمردانی ، خیابان مفتح و ایثار ) اما قسمت بزرگی از منطقه فقیر نشین اطراف آن نیز به نام طلاب اطلاق می شود . هر کسی به شما گفته اینجا مثلا جای صالحین و مردم شهیدپرور است خالی بسته .. اینجا مکانی است با سطح سواد تقریبا پایین و مردم نسبتا مستضعف و جمعیت بالای مهاجرین خارجی بخصوص افغانی، این منطقه مشابه خیلی از نقاط دیگر دارای فاسد اخلاقی ، دزدی و اعتیاد و غیره می باشد ، اگر به فکر هستید به خاطر کوی طلاب جلیلی باید رای بیاورد . کاملا در اشتباه هستید . چون تولد و رشد و نمو او در این منطقه هیچ نقطه مثبتی برای او به حساب نمی آید . (1376991) (alef-6)
 
منتقد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۹:۵۷:۱۰
نه از این 3سوار یعنی جلیلی وقالیباف وحداد خیری برای ملت نیست از دکترحسن روحانی بگویید که مرد مجتهد عالم ومدیرکارکشته وتوانا است با مدیریتهای زیاد ودرجاهای بسیارحساس_ مشهدیها قوربون اون آقا برممممم (1375536) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۰۳:۰۱
نوشته اید:
"شهرت به پاکی این محله در مشهد زبانزد است هرچند مثل همه محله های دیگر همه تیپی در آن پیدا می شود "

چرا اطلاعات غلط می دهید؟ من مشهدیم. بیا مشهد از هر کس میخواهی بپرس ببین کوی طلاب به چی زبانزد است؟ به پاکی؟
چرا اطلاعات غلط می دهید؟
چرا اطلاعات غلط می دهید؟ (1375552) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۰:۲۹
منم بچه طلابم عزیز جان. طلاب هم مثل بالا شهر شما هم مدل ادمی داره چرا ناراحت می شی که پایین شهر رو به اسم پاک گفته باشن نویسنده مودب بوده یه چیزی گفته شما چرا ناراحتی؟؟؟؟؟؟؟ می خوای بگی بچه بالا شهری؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1376326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۲:۴۵
بگو به چي مشهوره. اگرچه که کاملا ميشه حدس زد ! (1376347) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۵:۰۹
دوستان عزیز، فعلا که محله ی طلاب محله ی اقامت اکثر خواهران و برادران مهاجر افغان ساکن مشهد هست و ایرانی هاش کمترن. بنابراین طلاب فعلی خوب یا بد اصولا نشون دهنده ی چیز خاصی درباره ی ما ایرانی ها نیست. نه پاکی نه خلافکاری (1377829) (alef-6)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۳۱:۳۴
ما دوسال توی این منطقه زندگی میکردیم...
حدود ۱۰۰ میلیون پولمونو خوردن بعد برگشتیم شهرمون!
به همین راحتی!...
آخر دریای اول (1379282) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۰۴:۰۱
ما همگان را دیدیم خیلیاشون هم دو سه برنامه ازشون از تلویزیون پخش شد جز محسن رضایی بقیه چیزی برای گفتن نداشتند (1375554) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۷:۱۰
دوست عزیز تا الان روحانی و رضایی و بعد ولایتی بهتر بود
بزرگترین اشتباه ولایتی تعریف و تمجید بیش از حد از خودش بود
البته امشب عارف نیز میاد و باید منتظر ماند و حرفای او را هم شنید
من امسال به هر کسی که با تخریب دیگران تلاش کند رای بیاورد رای نمی دهم
آقای قالیباف دیشب کارشو خراب کرد (1377062) (alef-10)
 
داوود
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۰۴:۰۵
الان بزرگترین خطر روی کار آمدن جبهه پایداری است . حداد و ولایتی باید بمانند تا چیزی به آرای جلیلی اضافه نشود (1375555) (alef-1)
 
meysamasd
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۲:۱۶
سلام شما حواستون نیست.
جبهه پایداری خیلی وقته تایید صلاحیت نشده.
جلیلی با پایداری یکی نیست (1376130) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۷:۱۶
شما مثل اینکه خبر نداری همه پایداری ها رفتن تو تیم جلیلی و اونم باهاشون کار میکنه
نمونه اش همین رسایی که همه جا باهاشه (1376541) (alef-10)
 
SAGm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۰۶:۲۲
رقیب اصلیه قالیباف روحانیه (1375566) (alef-10)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۱۰:۴۲
جالبه این ائتلاف که میخواستن به نفع جلیلی کنار برن حالا خودشون نمایشی دارن رقابت میکنن!
اقای قالیباف فعلا که در سیاست خارجی خیلی ضعیفه، در مورد برنامه های فرهنگی هم که هیچی
فقط فعلا صحبت از اقتصاد بوده که انصافا این مورد خوب بوده
اما متاسفانه اقای قالیباف انگار هر روز رنگ عوض میکنن!!
یه بار منتقد شدید الحن هاشمی هستن یه بار میگن خوب بوده اما اشتباهاتی داشته
یه بار خودشون رو اصولگرا میدونن یه بار هم میانه رو
این چیزا باعث میشه ادم به شک بیفته
اما در مورد اقایان روحانی و ولایتی و جلیلی که نامزد های سیاستمدار هستن،
جلیلی که اصلا اقتصاد درک نمیکنه انگار
اما اقای ولایتی و روحانی تیم اقتصادی خوبی دارن، که به شخصه اقای روحانی رو ترجیح میدم (1375579) (alef-1)
 
amir
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۴۸:۲۸
همينه كه ميگم قاليبالف منايب نيست
هر روز يه حرفي مي زنه چون باد هر روز از يه طرف مياد
كسي كه مي خواد رئيس جمهور 75 ميليون بشه حداقل بايد ثبات شخصيت داشته باشه
فك كنم روحاني با برنامه تر و مديرتر هست ضمن اينكه چالش اصلي ما كه الان روي معيشت و اقتصادمون تاثير گذاشته سياست خارجه هست كه قاليباف و خيلي هاشون اصلا از سياست خارجه سر در نميارن
در هر حال بايد ديد مردم كسي براي بهبود معيشت شون كسي رو انتخاب مي كنن كه چند تا بزرگراه ساخته يا اينكه مشكل معيشتشون رو از تحريمها ميدونن و يك مرد مدير و داراي سابقه در سياست خارجه رو انتخاب مي كتن (1379996) (alef-13)
 
رضا
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۱۱:۱۱
با سلام
الف جان با رد صلاحیت و خروج هاشمی از انتخابات دیگر تب انتخابات پایین آمده است و فکر می کنم مشارکت به شدت پایین می آد دیگر مردم از کاندیداهای احراز صلاحیت شده خیلی صحبت نمی کنند و اگر حرفی از انتخابات در محافل مردمی زده میشه بیشتر در مورد اومدن هاشمی با حکم حکومتی هست. (1375583) (alef-1)
 
عمار
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۱:۴۷
روحانی هاشمی دوم است با ورژن جوان تر (1376122) (alef-10)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۱۹:۵۱
باز هم مثل 84 احمدي نژاد2 در راه است بدبخت شديم رفت (1375626) (alef-1)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۱۹:۵۷
كدام نظر سنجي ها؟! كدام دو قطبي؟! انگار شما خودتان مي بريد و خودتان هم مي دوزيد و به تنها جايگاه و خاستگاه اصلي انتخابات كه جامعه است وقعي نمي نهيد.اين رسم تحليل و حتي الفباي اطلاع رساني نيست.كوي طلاب و طرقبه شناسايي شايد بدرد طرفداران جغرافيا بخورد ولي براي خوراك فكري و شناخت درست از مسائل حاد دوره كنوني بلا استفاده است و تنها جنبه مختصر تبليغ دارد كه يقينا دست اندركاران سايت وزين "الف" بهتر مي دانند كه طيف مخاطب اين سايت به اينگونه اطلاعات و تحليلهاي بي مايه و يا حداقل كم مايه احتياجي ندارد.برخلاف تبليغ شما روي باصطلاح دوقطبي: آقايان جليلي و قاليباف تا اينجاي كار و پخش برنامه هاي هشت كانديداي رياست جمهوري و استقبال و يا عدم تمايل راي دهندگان به سخنان اين آقايان نامزدها تاييد كننده برداشت دوقطبي شما نيست.آنچه به ذهنيت نزديك تر است قريب به احتمال يقين(در حد 100 درصد) لااقل يكي از دو قطب پيشتاز در انتخابات يكي از بين آقايان:1-جناب دكتر حسن روحاني 2-جناب دكتر محمدرضا عارف و 3-جناب مهندس غرضي خواهند بود و قطب ديگر از جناح هاي تقريبا همسوي مقابل كه به نظر ميرسد به ترتيب اولويت يكي از بين آقايان:1-جناب دكتر علي اكبر ولايتي 2- جناب دكتر سعيد جليلي و 3- جناب دكتر غلامعلي حداد عادل 4-جناب دكتر محسن رضايي و 5-جناب دكتر محمد باقر قاليباف شانس حضور در صدر رقابت را با قطب ديگر خواهند داشت.پيشنهاد ميكنم دوستان بيننده نام دو نفر تشكيل دهنده احتمالي دو قطبي(دو كانديدايي كه انتظار مي رود رقابت اصلي ميان آن دو شكل بگيرد) را اعلام كنند. (1375628) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۴:۰۴
ارزوهاي خودتو نوشتي به جاي تحليل؟! (1376972) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۷:۲۳
روحانی-جلیلی (1377063) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۰:۰۰
از کانديداهاي رياست جمهوري مي خواهم:

1-اولاقولهاي قابل عمل به مردم بدهند و به شعار بسنده نکنند.

2ـ اگر راي نياوردند (که قطعا 7 نفر راي نمي آورند) طرح هاي سياسي، فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي خود را به رئيس جمهور منتخب ارائه دهند.

3- اگر راي آوردند طرح پخته تر رقيب را بپذيرند.

4- بلافاصله پس از شکست پيام تبريک را به نامزد منتخب اعلام نمايند. (1375629) (alef-10)
 
Malaysia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۶:۲۴
انتخاب بین بد وبدتر منجر به خوبی نخواهد شد. (1376094) (alef-13)
 
کوه سیاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۰:۰۶
سلام چرا جریان سازی دو قطبی می‌کنی آقای جلیلی چگونه می‌تواند با قالیباف رقابت کند من همه نظر سجی‌‌ ها رو دنبال کردم هیچ جا احساس نکردم رقیب قالیباف جلیله الکی یکنفرو بزرگ نکنید به خاطر منافع شخصی‌تون به کشور و آینده اش خیانت نکنید (1375630) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۰:۲۱
اکنون با يک انتخاب درست کشور ما مي تواند به راحتي از پيچ تاريخي عبور کند. لذا قدرتهاي شيطاني يا شبکه رسانه اي صهيونيستي تبليغات خود را عليه ما بيشتر کرده اند از جمله اين تبليغات تنگ تر کردن حلقه محاصره اقتصادي و تبليغات درباره آن است. اما خداوند در قرآن مي فرمايد: خدا راهي براي سلطه کافران بر مومنان نگذاشته است. و اگر کاستي هم براي ما پيش آيد نشان از ضعف خودمان دارد. لذا بايد ضعف ها را حل کنيم و دنبال تقويت کردن نقاط مثبت باشيم. در شرايط اقتصادي فعلي بايد از برتري تکنولوژي و علمي و نبوغ ايراني استفاده کنيم. (1375633) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۱:۳۴
به کساني که خوش خيالند و مي گويند ما را با اسرائيل چه کار! بايد گفت اين اسرائيل است که در هر نقطه اي از جهان مثل يزيدبن معاويه دست به هر خيانتي زده و به خون مسلمانان و شيفتگان و دوستداران اباعبدالله الحسين(ع) تشنه است. اين واقعيتي است که در سوريه، بحرين، ميانمار، فلسطين، عراق و ... به وضوح ديده مي شود و از برکات نظام و ولايت است که نگذاشته دست خون آشام صهيونيسم گريبانگير ملت ايران شود. (1375639) (alef-10)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۷:۵۸
شما دیگه واقعا توهم توطئه داری عزیز من!
دشمنی اسرائیل با ایران به خاطر دشمنی ما با اوناست!
هیچ دشمنی ای خونی نیست عزیز منف به خاطر تفاوت مواضع و تفکر هاست!
دخالت اسرائیل در سوریه هم به همین دلیله
اما میانمار و عراق چه ربطی به اسرائیل داره؟!! (1375971) (alef-13)
 
یک هموطن دیگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۷:۰۶
اگر خدا را قبول داری برو یه کم قرآن بخون
فکر کنم خدا منش خیلیا را مشخص کرده و شاید همه رو (1376302) (alef-13)
 
ase
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۵:۳۶
اسرائیل دشمن انسانیت است وبا هرچه انسان مشکل داد
شما را نمیدونم ؟؟؟؟؟؟ (1376458) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۱۲:۱۲
عزیزم بجای اتهام توهم زدن بدیگران بهتره یه نگاه به پروتوکلهای صهیون که مدارک و اسناد مورد تاییدخوداسراییله و بخشهاییش تومدارس اسراییل تدریس میشه بندازی تامتوجه بشی توبهش کارداشته باشی یا تپنه اون بهت کارداره (1378724) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۹:۳۰:۱۹
نمیدونم به تو یکی دیگه چی باید گفت ,خود اسراییل صریحا. میگه با هرچه غیر ماست مشکل داریم اونوقت... پرواضحه که توکل دنیا می‌شناسند این غاصب رو و ما هنوز اندر خم این کوچه ایم و فقط به فکر شکم خود هستیم ونه فکر واندیشه... فکر کتم این توهم شماست که فکر میکنی همه عاشق چشم وابروت هستن ومیخوان اوضاع گل بلبل باشه... چشماتو باز کن ببین کشورهایی که با خون وخونریزی گلستانش کردن!!! (1382090) (alef-13)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۳:۲۱
صحبتهای دیشب قالیباف خیلی ها رو تحت تاثیر گذاشت او خیلی شفاف و منطقی سخن می گفت (1375651) (alef-10)
 
تتریس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۳:۳۴
به نظر من بر خلاف گفته های عده ای که معتقدند ایران کشوری فاقد دموکراسی است و می گویند در کشوری با وجود یک نظام دیکتاتوری،اگر رای دادن باعث ایجاد دموکراسی میشد،اصلا انتخابات برگزار نمیشد،اعتقاد دارم که ایران دارای دموکراسی است ولی هنوز با مدینه فاضله،فاصله دارد.
از این جهت اعتقاد دارم چون هاشمی آمد،خاتمی آمد،احمدی نژاد آمد و هیچیک از آنها زیر سقف یک حزب یا جریان نبودند.
مشکل ما برای ایجاد یک کشور آرمانی که تمامی عقاید بتوانند در کنار هم به زندگی ادامه دهند و آزادانه و بدون ترس به بیان عقاید خود بپردازند،کمبود سواد و فرهنگ زندگی اجتماعی ست.کمبود این بینش که زندگی در این کشور به همان اندازه که حق من است حق تک تک افرادیست که صاحب شناسنامه ایرانی هستند.
اتفاقا به نظر من بزرگترین نهادی که در تحقق این امر نقش دارد مجلس است نه دولت.
چون دولت مجری قوانینی ست که مجلس تهیه و تصویب می کند.مجلس است که در برابر تخلف دولت ایستادگی می کند و قدرت برکنار کردن عالیترین مقام دولت را دارد.
در صورت داشتن یک مجلس قوی،فرقی میان این هشت کاندید نخواهد بود.چون اراده مردم از طریق کانال مجلس بر کار هر کدام از این هشت تن موثر است.
اگر خواهان کشوری سربلند هستیم،انرژی خود را برای انتخاب نمایندگانی وطن پرست و آگاه مصرف کنیم و بگذاریم آنها بر روند اجرای قانون نظارت کنند. (1375653) (alef-13)
 
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۳:۴۸
حسن روحانی را در ردیف اول یا دوم قرار دهید و از نظرسنجی سردار نقدیها بیرون بیائد و نظراط مردمی پر دغدغه را ببینید بعد خواهید دانست البته سیاست شما هم تبلیغ جلیلی هست تا مورد تشر سردار نقدی و شریعت مداری قرار نگیرید (1375656) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۴:۴۶
اون قسمت بررسی کوی طلاب و طرقبه هیچ ربطی به انتخابات نداشت.این دو منطقه هیچ ربطی به این دو بزرگوار ندارد.اون ها مدتهاست که مشهد رفته و حضوری در این محله ها و مناطق نداشته اند.پس بیخود توی این دو کلمه ریشه یابی نفرمایید. شما هم مثل روزنامه های ورزشی تیتر های آب دوغ خیاری می زنید واسه جلب خواننده !!!! (1375661) (alef-10)
 
مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۴:۵۴
فضاسازی رسانه ای درباره اقدامات حسن روحانی در مذاکره با سه کشور اروپایی سبب شده است بسیاری تصور کنند بیانیه سعدآباد، نسخه ای دیگر از قرارداد ترکمنچای است؛ حسن روحانی در برنامه دوشنبه شب با دفاع از مذاکرات سعدآباد به نظر رهبر معظم انقلاب در این باره اشاره کرد و به سخنرانی 18 آبان 1382 ایشان ارجاع دادند.
به همین دلیل به بازخوانی این سخنرانی تاریخی از طریق سایت رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار پرداختیم: http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3202

"کارى که مسؤولان کردند، کار درستى بود. با تدبیر و بدون پذیرش تسلیم و قبول حرف زور انجام شد تا توطئه‌اى که از طرف امریکاییها و صهیونیستها علیه جمهورى اسلامى طرّاحى شده بود، شکسته شود."

"افراد مؤمن و غیور ما تصوّر مى‌کنند دولت تسلیم شد، که باید گفت این‌طور نیست و هیچ تسلیمى تا این‌جا وجود نداشته است. این یک حرکت سیاسى و کار دیپلماسى است."

" آنچه که تاکنون مسؤولان محترم - چه آقاى دکتر روحانى و چه آقاى رئیس‌جمهور و مسؤولان دیگر - حقیقتاً زحمت کشیدند، این است که با دقّت و ملاحظه جوانب، کار کرده‌اند و حواسشان جمع است که کارى برخلاف مبانى و اصول انجام نگیرد. بنده هم مطّلع هستم و هرجا احساس کنم که برخلاف ضوابط، اهداف و عزّت ملى و جهتگیرىِ نظام اسلامى کارى انجام مى‌گیرد، مطمئنّاً نخواهم گذاشت و جلوش را مى‌گیرم. البته تاکنون چنین مسأله‌اى پیش نیامده و به فضل الهى امیدواریم بعد از این هم بتوانند با همه جهات، این کار را پیش ببرند."
اميدوارم مردم آگاه باشند و بدون سند هر حرفي رو قبول نكنند
الف خواهشا قرار بده (1375662) (alef-13)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۶:۱۷
ممنون از اينكه مطالب به اين مهمي را خيلي هم بموقع به بينندگان سايت "الف" انعكاس داديد با تشكر از جنابعالي. (1376378) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۵:۳۵
رهبر معظم انقلاب در سخنان ارزشمند خود بيان کردند رئيس جمهور آينده بايد برنامه هايي رو به جلو داشته باشد و اشتباهات گذشتگان را تکرار نکند اين فرمايش بايد مورد تاکيد قرار گيرد. چرا که دشمن مي خواهد کانديداها برخلاف آن عمل کنند. اگر اين رهنمود حضرت آقا براي مردم روشن و تبيين شود بسياري از اهداف رئيس جمهور آينده مشخص مي شود چه براي آنان که قصد سوءاستفاده دارند و چه براي آنها که شبهاتي نسبت به افراد دارند (1375666) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۵:۴۵
من موندم چرا دکتر رضایی هر 4 سال یک بار احساس تکلیف میکنه و هزینه گزافی که بابت این احساس تکلیف از جیب مردم باید خرج بشه رو در نظر نمیگیره؟!
{عزیزم تو که می دونی نمیشی.. چرا میای؟!} (1375668) (alef-10)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۴۲:۴۴
مردم ما دنبال فردی برای ریاست جمهوری هستند که هیحان واحساساتشون رو تحریک کنه.مثل احمدی نژاد سال 84 و88 تو زمان تبلیغات با تحریک و عوامفریبی تونست.آقای رضایی اهل این کار ها نیست که تهییج کنه مردم رو.من قصد شرگت نداشتم در انتخابات ولی وقتی برنامه های محسن رضایی رو دیدم و هم
چنین کتابش رو نظرم عوض شد.همین دیگه مردم ما دنبال برنامه نیستند دنبال شعارند.رضایی سال پیش قشنگ اوضاع رو پیش بینی کرد والان هم همون شد.احساس تکلیف می کنه چون دلسوزه . (1376587) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۳:۲۷
اگر چه من طرفدار ایشان نیستم اما بهرحال آقای رضایی حرفهایی برای گقتن دارد و من به او حق می دهم حضور داشته باشد . (1377448) (alef-10)
 
21
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۱۳:۱۴
ببخشيد جه هزينه اي ؟؟؟ بس حتما بايد مثه جليلي و روحاني و غيره اجير شده
كروه خاصي باشه كه براي رسيدن به قدرت حاضرند همه جي رو ناديده بكيرن ؟؟؟
تازه ايشون هم شبيه قاليباف و حداد عادل يكبار در معرض راي مردمي كه برنامه و
منطق و متانت و حقي كه ايشون بر كردن ما دارن رو نميفهمند قرار كرفتن؟ ايشون
دكتراي اقتصاد داره و مطالعات زيادي را روي اقتصاد اين مملكت انجام داده و برنامه هاي جامعي را هم ارايه كرده - به خدا 8 سال فرمانده جنك بودن ان هم در سن 27 سالكي بالاتر از صدتا بست رياست جمهوري هست - اكه ايشون مثه خيلي كساي
ديكه بر مردم منت ميكرد شايد شبيه اونها الان كلي افكار عمومي رو به بازي ميكرفت (1377902) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۶:۱۲
با توجه به اينکه ريشه و بنيان هر کشور به فرهنگ آن کشور وابسته است و تمام تلاش دشمنان قسم خورده نيز براي تغيير فرهنگ هاست لازم است متوليان فرهنگي و رییس جمهور آینده از کيد دشمنان غفلت نورزند و به ترميم فرهنگ و خنثي سازي تلاش دشمنان همت گمارند (1375670) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۶:۲۶
هر کس میخواد بیاد بیاد فقط جلیلی نیاد، جلیلی بیاد انگار احمدی نژاد دوباره رئیس جمهور شده (1375672) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۹:۱۹
دوست عزیز من ترجیح می دم خود احمدی نژاد رئیس جمهور شه ولی جلیلی نشه (1377341) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۰۹:۲۵
من هم دقیقا همین نظر شما رو دارم احمدی نژاد صد برابر از جلیلی بهتره (1378087) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۲۳:۱۸:۱۷
عزیزم نترس، خیلی درد نداره!!!
من نمی دونم شما چه رفتار و عملکرد شخصی دکتر جلیلی رو با احمدی نژاد مقایسه میکنی؟ شخصیت و رفتاراش؟ بی حاشیه بودنش؟ متانتش؟
اینکه آقای احمدی نژاد اومد و از گفتمان انقلاب اسلامی سوء استفاده کرد و تهش به گفتمان بهار رسید باعث نمیشه که مردم دست از گفتمان انقلاب اسلامی و آرمان هاش بردارن!
این نظرا البته برای تخریب مصرف داره ولی در نهایت تصمیم مردم با این حرفا تغییر خاصی نمیکنه! ضمنا طوری راجع به همه کاندیداها صحبت کنید که اون دنیا بتونید جواب خدا رو هم بدین؟! امیدوارم هرکسی رییس جمهور این مملکت میشه در مسیر گفتمان انقلاب اسلامی شجاعانه، باتدبیر، پرنشاط و با عزت قدم برداره! (1385098) (alef-13)
 
جهان بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۶:۴۵
هیچکدام به شایستگی رضایی نیست این را همه می دانند اما سرخود را زیر برف کرده اند (1375675) (alef-10)
 
آمنه
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۸:۵۴
الف عزیز متشکریم
تخریب همه جانبه جلیلی از طرف سایت روشنفکر نمای الف ما را در اصلح بودن جلیلی مطمئن تر می کند (1375685) (alef-13)
 
آتنه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۵۳:۱۲
اقلا خودت یک مثبت به خودت بده زیادتر شه ! (1376197) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۰۴:۳۵
میشه بگید شما در جلیلی چی رو دیدی که طرفدارشی؟ اگر چهار تا کلمه ظرفیت فرصت ساختار و ساز و کار و ولایت رو ازش بگیری که نمیتونه حرف بزنه. با دم زدن از ولایت که چیزی درست نمیشه (1378942) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۹:۲۳
قالیباف راست میگوید

جلیلی پرونده کاری جالبی ندارد

روحانی دفاع کرد ولی جلیلی فکر میکند که درست عمل کرده (1375688) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۰:۲۸
چندان معلوم نیست که عملکرد آقای قالیباف در ریاست جمهوری چگونه باشد!
ساخت و ساز در شهرداری کارچندان مشکلی نیست که البته اگر ریز بنگریم کارهایی مثل فروش بی رویه تراکم و قطع بی رویه درختان و... را هم ایشان در پرونده دارند.
به نظر من دکتر ولایتی گزینه مناسب تری است! (1375692) (alef-13)
 
صداقت
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۱:۱۸
كمي مطالعه كنيد بد نيست، فروش تراكم كه براي دوره كرباسچي بوده مهندس از اواخر دوره احمدي نژاد و اوايل دوره قاليباف فروش تراكم ممنوع شده بود (1376946) (alef-10)
 
امیر اسد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۵۳:۴۸
عالیجناب نمی دونم تو تهران زندگی می کنی یا نه ولی جهت اطلاعت، آقای قالیباف ادامه دهنده راه آقای کرباسچی است با حدت و شدت زیاد و تا کنون بالای 80 درصد درآمد شهرداری تهران از فروش تراکم و جریمه های ناهنجار سازی است (1378918) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۱۵:۲۶
اگر چندان مشکل نیست چرا قبلی ها نکردند؟ چرا احمدینژاد برج میلاد و تونل رسالت رو تکمیل نکرد؟ انصافا قالیباف درخت قطع کرد یا کاشت؟ سرانه فضای سبز تهران کم شده تو این 8 سال یا زیاد؟ میخواید انتقاد کنید بکنید چرا دروغ میگید؟ (1378341) (alef-6)
 
امیر اسد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۵۴:۵۳
عزیز دلم اینکه این نکرد و آن نکرد بحث دیگری است، بحث اصلی این است که آبادی یک نقطه از یک شهر با ویرانی دیگر نقاط همان شهر ،هنر و مدیریت نیست، ..... است.

دوباره جهت اطلاع دوستان ،به این مدل درآمدی در دنیا ، درآمد های مافیایی می گویند، چون اولین بار از ایتالیا اومده که در اونجا سالهای پیش چند تا از شهرداری های چند شهر ایتالیا با شیتیل هایی که از مافیا می گرفتند شهر سازی می کردند چون خیلی راحت بود ، مافیا هم مردم و کسبه شهر رو سر کیسه می کرد باج می گرفت و شهر داری مافیارو آزاد گذاشته بود تا بگیرد و بعد بدهد. (1379184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۳:۰۱
هیچکدام از این نظرسنجیها درست نیست اونی که به فکر ملت هست فقط به رضایی رای میده چون بقیه واقعا همون سیر گذشته هستند (1375700) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۳:۱۳
اما تا اينجاى كار بنظر ميرسد از همه صادق تر و شفاف تر اقاى روحانى است و همينطور اقاى حداد عادل اين دو خيلى روراست هستند . (1375702) (alef-13)
 
1201
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۵:۱۰
من فقط اينو ميگم احمدي مرموز رفته تو لاك خودش مشكوكه! (1375713) (alef-10)
 
Malaysia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۳:۴۱
احمدی نژاد به فکر جلیلی است .البته خیلی دوست داشت معاون اول مشایی شود (1376136) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۰:۰۴
زیاد این احمدی نژاد رو گنده اش می کنید، اعتماد ملی رو که از پنج یا شش سال پیش از دست داده و پشتوانه های سیاسی را هم از سه سال پیش.
دلش به دو سه تا سند موهوم خوشه که با تهدیدهای بگم بگم فکر میکنه میتونه ازشون استفاده کنه.
نام احمدی نژاد در تاریخ رفت بغل فتحلیشاه ،محمد شاه قاجار و شاه سلطان حسین (1376322) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۵:۵۰
برهمه عیان شده که قالیباف برای تکیه بر مسند ریاست دولت دست به همه کار می زنه اینکه رقیباشو آنالیز میکنه و هر کدوم بهش نزدیک بشن تخریبشونو کلید می زنه از اخلاق اسلامی و از سیاست اسلامی نیست و از تعاریف سیاست غربیه که رسیدن به قدرت رو تحت هر شرایطی مباح می دونه
بنظر بنده قالیباف برای سمت معاون اولی بسیار مناسبه البته باید بهش جهت و برنامه جهادی درست و عملی داد نه در حرف
جلیلی رو باید بیشتر شناخت
فعلا فضا مبهمه
حداد آخر کار به نفع جلیلی کنار می کشه زاکانی هم نظرش جلیلی بود. (1375717) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۹:۰۰
این آبکی ترین صبحانه بود که خواندم
اگر نویسنده محترم حافظه اش یاری کند باید بداند که نظرسنجی ها زیاد هم قابل اتکا نیست (1375734) (alef-10)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۰:۲۷
الف جان شما یه روز یه نامزد رو میکوبی و روز دیگه ازش حمایت میکنی!
جالبه
در ضمن قالیباف هم محاسن سه دولت گذشته رو گفت هم انتقاد هایی که بهشون وارده
در مورد 5 دقیقه آخر به نظر من منظورش هم روحانی بود هم جلیلی تا دو قطبی جعلی-خودساخته سازش-مقاومت رو تو ذهن مردم نندازن (1375744) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۰:۳۳
من نمیدانام چگونه چنین افکاری میتوانند به مقام دیپلماتیک ارشد کشور برسند... کسانی‌ که شعارهای خود یا صدا و سیما را مبنی بّر ضعف غرب و غیره باور کردند و واقعاً خیال میکنند در آستانه پیروزی موهوم هستند.. این بزرگترین خطر برای یک کشور است که زمامدارن آن ارزیابی اشتباهی‌ از وضعیت داشته باشد و مردم ایران با پوست و استخوان خود نتیجه این دید غیر واقعی‌ را از قدرت کشور و مناسبات دنیا در ۸ سال گذشته پرداخته‌اند و خدا نکند با انتخاب اقای جلیلی برای ۸ سال دیگر مجبور باشند این توهمات را به اسم اقتدار و از این حرفها دوباره تحمل کنند (1375746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۱:۱۴
پيروي از ولايت فقيه بايد اولويت اول را در برنامه هاي کانديداهاي رياست جمهوري


داشته باشد در اين صورت ساير مشکلات کشور حل شدني است. (1375752) (alef-13)
 
پارسا از شیراز
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۱:۴۲
زنده باد حسن روحانی . با رای دادن به حسن روحانی تیم مدیریتی آقایان هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی دوباره روی کار می آیند و با داشتن رابطه قوی با کشورهای قدرتمند عزت و رفاه را به کشور برگردانیم . به امید پیروزی حسن روحانی انشاالله (1375758) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۱:۴۷
یعنی نظرسنجی مهر حالا اینقدر معتبر شده که شما کل تحلیلتونو بر اساسش تنظیم کردین؟ نظرسنجی ای که توش روحانی و عارف از حداد کمتر باشن معلومه چجور نظرسنجی ای یه... (1375760) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۵:۵۳
"حدادعادل خیز برداشت". خیلی خنده داره. واقعا مردم رو جیگر فرض کردید. تو رو خدا حداقل برای یک بار هم که شده منابع نظرسنجیتون رو اعلام کنید، ما هم بفهمیم این آمار رو از کجا در می آرید. (یاد نظر سنجی فارس می افتم که مجموع درصد ارا به 110 درصد می رسید!!!)
در ضمن، به نظر میرسه بدجوری نگران روحانی هستید که از خیز برداشتن اون چیزی نمیگید. (1375780) (alef-13)
 
fatema
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۳:۱۴:۵۱
سلام.
چرا آقای حدادعادل راحت در شور انتخاباتی شماها حذف می شود.متاسفانه همه می گوییم عمل ولی فقط هوای کسی داریم که خوب حرف بزنه به قول معرف شیرین باشد.
به احتمال زیاد آقای حداد عادل نه خوب وچرب ونرم حرف می زند نه تبلیغات هیجانی دارد همین است زورتون این وسط به اورسیده.
اما ایشون مثل یک معلم خوب منطقی وآرام حرف می زند وباید بماند.
کسی باید رئیس جمهور شود که هم در مسائل سیاسی هم اقتصادی هم فرهنگی وهم اجتماعی طبق قوانین خدا ومعصومین (ع) رفتار کند رفاه اقتصادی تنها، ارزشی ندارد .ما نباید سایر مسائل را ندید بگیریم.پس منصفانه قضاوت کنید.
آقای جلیلی یا حداد عادل یا قالیباف یا ولایتی وسایرین را از همه نظر مورد سنجش قرار دهید وبدون آگاهی وتحقیق کافی هرگز کسی را زیر سوال نبرید.
متاسفانه در اکثر خبرگزاری ها ونظرات می بینم ضعیف ترین وغریب ترین فرد بین این 8 نفر آقای حداد عادل است.مثل اینکه بدجور حرفش به مذاق خیلی ها خوش نمیاد.خوشم میاد که اصولش وعقایدش را می گوید بدون اینکه بترسد خیلی ها به خاطر این چیزها به او رای ندهند.دنبال خوش اومدن آدمها به قیمت از دست دادن رضایت خدا نیست.
تقوا اولین ومهمترین کلید حل همه مسائل هست.
یک انسان با ایمان به کسی رای می دهد که روشش به روش مورد پسند خدا ومعصومین (علیهم السلام)) نزدیکتر باشد. (1383526) (alef-13)
 
امیر
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۹:۲۷
دیشب گفتگوی آقای قالیباف تا قبل از رسیدن به بحث سیاست خارجی تا حدودی قابل قبول بود اما به محض اظهار نظر در مورد مسائل خارجی نقطه ضعف بزرگ ایشون آشکار شد. ایشون گویا در بحث سیاست های خارجی هیچ نقطه نظر خاصی ندارند و جوری که از صحبت هشون بر می اومد حتی اراده و حقی برای دولت در این زمینه قائل نیستند. در مورد هسته ای که ما نفهمیدیم ایشون بالاخره طرفدار تقابلند یا توافق. آخه مگه میشه شما کاندیدای ریاست جمهوری باشی و در این موارد بسیار حساس فاقد نظرمشخص باشی یا بخواهی به این مشخصی از پاسخ دادن شونه خالی کنی. (1375794) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۹:۵۷
"یشون گویا در بحث سیاست های خارجی هیچ نقطه نظر خاصی ندارند و جوری که از صحبت هشون بر می اومد حتی اراده و حقی برای دولت در این زمینه قائل نیستند."

به نظر من هم دقیقا همینطور بود. وقتی از سیاست خارجی ازشون میپرسیدن میگفت باید داخل رو درست کرد. مگه میشه بدون ارتباط سازنده با خارج داخل رو درست کرد؟؟ (1376117) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۹:۴۰
با سلام و احترام به همه ی انانی که درد دین میهن و مردم کشورمان ایران را دارند و اکنون از تحسر نگرانند که چه خواهد شد؟؟؟؟؟!!!!!!!همان کاری که سال 84 کردید و کردند در حال تکرار شدن است و همان نهادها در حال همایش بصیرت افزایی و همان جریان با منتسب کردن خود به بزرگان در حال شکل گیری است اکثر مردم نتیجه را حدس می زنند و جالب است که اصولگرایان هم خودشان را بی خبر جلوه میدهند تا بگویند غافلگیر شده اند و خلاصه 8 سال گذشت و چه گذشتنی و 8 سال تکرار میشود و چه تکرار ی کاش همه ی این ها خواب بود و یک کابوس ولی 16 سال و شاید 160 سال کشور با افراط گرایان به عصر فتحعلیشاه برمی گردد !!!!! و ایت الله حایری تازه متوجه شدند که با انقلاب چه کرده اند و جناب طبا طبایی از سر درد به سید حسن نامه ی تشکر مینویسد تا در تاریخ بماند که راضی به این وضع نیستند و هر دلسوزی اکنون با اعتراض میخواهد بگوید ما حجت را تمام کردیم ....... (1375795) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۱۴:۰۵
آفرین درد دل همه مردم ایران بود چندیین بار نظر شما را خواندا هر چند درد دلم زیاد شد کاش مسئولین محترم تامل بیشتری میکردند (1378113) (alef-10)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۹:۴۲
به نظرم فارغ از تمام دسته بندی های سیاسی و جناحی در شرایط کنونی بهترین گزینه برای ریاست جمهوری احتمالا آقای قالیباف هست . (1375796) (alef-10)
 
زیر خط فقر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۹:۵۰
میشه بفرمایید این نظر سنجی ها را کدام موسسات آماری انجام می دهند که گزارش لحظه به لحظه دارند؟ جامعه ی آماری آنها چیست و نمونه های تصادفی خود را چگونه انتخاب می کنند؟ خوب میدانید که ما موسسه ی مستقل و حرفه ای نظر سنجی، همانند کشورهای دیگر نداریم. بنابر این، به این گونه، به اصطلاح نظر سنجی ها نمی شود اعتماد کرد. (1375798) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۶:۴۳
من دوستم دارم این نظرسنجی ها رو ببینم میشه آدرس بدید؟ (1375961) (alef-10)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۵۳:۰۳
ما همان خواهیم بود .هرکس با بهترین برنامه ها و تز ها هم که بیاید.نمی تواند تغییر ایجاد کند.فقط ماله ای به دست بگیرد و روی این خاکستر شده ماله بکشد
گندی که محمودی به مملکت زده با اینها جمع نخاهد شد (1375809) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۵۸:۳۳
شما حسن روحانی رو کلا فراموش کردید او پدیده ی این دوره است (1375834) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۲:۰۹
رقابت بین قالیباف ولایتی و جلیلی ست. بقیه خودشونو الاف نکنند (1375862) (alef-10)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۰:۳۷
به تعداد مثبت هایی که گرفتی نگاه کن میفهمی کی خودشو الاف کرده! (1376118) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۵۲:۵۶
به علاوه دکتر روحانی (1376195) (alef-10)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۹:۰۷
"" علاف """ نه "" الاف """ .... (1376872) (alef-10)
 
1982
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۲:۵۶
حرفای دلسوزان کشور علی مطهری رو جدی بگیرید
از ائتلاف 2+1 میخوام یکی رو انتخاب کنن هر چه سریعتر تا یه وقت بی تجربه ها شانس دار نشن
نظر سنجی کنند ببینن کی بیشتر تو تهران رای داره به نفع اون برن کنار پشت هم واستن مملکت نیاز به یک رییس جمهور مقتدر و مدیر داره (1375866) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۳:۳۰
من از کوی طلابم. این طور که شما نوشتید نیست. الان بزرگترین بازارهای مشهد در کوی طلاب قرار گرفته مثل بازار سی متری و فردوسی و بیست متری (1375869) (alef-10)
 
علی اقا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۳:۳۹
سلام0جناب اقای توکلی تشکر که حقیقت را می گویی0واقعا اقای قالیباف تست مدیریت قوی خود را در شهرداری تهران داده0ویک اشتباه بزرک مرتکب شد که بر علیه اقای هاشمی واصلاح طلبان معتدل صحبت کرد0پیشنهاد می دهم بفوریت 0سخن دل را بیان کند ورسما حذر خواهی نماید0 چون مدیرت اجرای وسلامت کار وشخصیت فردی ایشان میبایست تمام انانی که دل درگرو دین وکشور ونظام دارند0باید ازایشان حمایت کنند تا ریس جمهور همه مردم بردلها غلبه کند0ومدیریت اجرای کشور راهمچون شهرداری پیش ببرند0انشاا000 (1375873) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۵:۲۱
واقعا تحلیل هاتون کاملا جانبدارانه و مذخرف هست و نظرسنجی هاتون هم نظرسازی است نه نظرسنجی، در تمام نظرسنجی های معتبر دکتر روحانی با اختلاف فاحش نسبت به سایرین در صدر قرار داره و بعد از ایشان هم دکتر عارف و قالیباف قرار دارن، افسوس که شرف و مردانگی ندارین که بخواین نظر حق را منتشر کنین (1375885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۲:۵۴
حالا ازکجا معلوم که شکا نظرسازی نمیکنی برادر؟شما بگوتوکدوم نظرسنجیا روحانی اوله؟؟اونم با این نظرضایعی که راجع به سیاست خارجی اخیرا داده (1376257) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۶:۰۵
با این جور مقاله ها نمی تونید القا کنید که این دو نفر رای بالایی دارند جالب اینجاست در مقاله دیگر همین سایت می نویسید که دبیر شورای امنیت ملی که این روز ها احتمالش زیاد هست که پیروز نشه !!!!
نظرسنجی ها اولا درست نیست ثانیا قبل از برنامه های صدا و سیما بوده
آیا آقای جلیلی در برنامه های تبلیغی سیما چیزی در چنته داشت !!!!؟؟؟؟
آیا این القای سایت های اصول گرا مثل شما معنی و مفهمومی نداره !!!؟؟؟
جوجه رو آخر پاییز می شمارند... (1375891) (alef-13)
 
آرمان
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۹:۵۲
سلام الف جان
جان خودم خیلی دارین به خودتون فشار میارین که فضای انتخابات رو نفس گیر جلوه بدین-این طلاب و طرقبه و شاندیز که نمیشه فضای رقابت!
اما واقعیت اینه کسی برنامه نامزد هارو توی تلوزیون نگاه نمیکنه اصلا مردم بخاطر رفتار بد صدا و سیما حاضر نمیشن وقت با ارزششونو صرف شبکه 1 و 2 و 3 کنن
.
الف جان بعضی وقتا میشه جوگیر میشی یه خبرا و آمارهای باحال منتشر میکنی،بابا الانم بگو که کسی دیگه نمیشینه تلوزیون نگاه کنه چرا اعتراف نمیکنی؟؟؟
میترسی؟؟؟
من این چند روز نشستم یکی دو کلمه از قالیباف رو گوش کردم
بابا همش چرت و پرت میگن
درسته بزرگترین مشکل امروز ما اقتصاده اما چرا مشکل فرهنگی رو کسی بهش نمیپردازه ما خیلی داریم از فرهنگ دور میشیم
همه کاندیدا دارن میگن اقتصا-شغل-کار-اقتصاد مقاومتی و ...
تو رو خدا بیخیال بشین
اگه هاشمی اومده بود فقط و فقط 5 دقیقه صحبت میکرد تو تلویزیون دلار رو میرسوند به 2000 تومن ولی اینا فقط دارن الکی حرف میزنن
لطفا منتشر کنید (1375915) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۶:۴۸
مگه به حرف دلار پایین میاد؟؟ با حرف زدن کمبود دلار تو بانک های کشور پر نمیشه (1377265) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۰:۱۱
قالیباف خوب دوپهلو صحبت می کنه. اگر دقت کنید مبنای تمام صحبتهاش اینه که نه سیخ بسوزه نه کباب. همش میگه این خوبه البته ایراداتی هم داره. ولی با این جملاتی که در مورد سیاست خارجیش گفت خیال ما رو راحت کرد. پس قالیباف هم پر!! (1375916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۰:۲۰
ﻗﺎﻟﯿﺒﺎﻑ ﺭﺍﺳﺖ ﻣﯿﮕﻪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻗﻮﻝ ﻫﺎﺵ ﺩﺭ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻋﻤﻞ ﮐﺮﺩﻩ ﻭﻟﯽ ﺍﻭﻧﻬﺎ
ﺭﻭ " ﺑﻪ ﻫﺮ ﻗﯿﻤﺘﯽ" ﻋﻤﻠﯽ ﮐﺮﺩﻩ . ﯾﻌﻨﯽ ﻣﺜﻼ ﺑﺮﺍ ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺑﺰﺭﮔﺮﺍﻩ ﺍﻣﺎﻡ
ﻋﻠﯽ ﮐﻠﯽ ﻣﺴﺠﺪ ﺧﺮﺍﺏ ﮐﺮﺩ ﺑﺮﺍ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻭﻗﺖ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻣﺴﯿﺮ ﺑﺰﺭﮔﺮﺍﻩ ﺭﻭ
ﻃﻮﺭ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﯼ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﮐﻨﻪ ﯾﺎ ﻣﺜﻼ ﺩﻋﻮﺍﻫﺎﯼ ﺗﻮﻧﻞ ﺗﻮﺣﯿﺪ ﺭﻭ ﯾﺎﺩﻣﻮﻥ
ﻧﺮﻓﺘﻪ ﮐﻪ ﭼﻨﺪ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻗﯿﻤﺖ ﻗﻄﻌﯽ ﻃﺮﺡ ﺗﻤﻮﻣﺶ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻫﻤﻮﻥ ﻣﻮﻗﻊ
ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﻩ ﻫﺎﯼ ﻣﺠﻠﺲ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﮐﺮﺩﻥ .
ﺣﺎﻻ ﺍﻣﺮﻭﺯ 120 ﺗﺎﺷﻮﻥ ﺍﺯﺵ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﮐﺮﺩﻥ !!! (1375918) (alef-13)
 
majid
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۱:۴۹
آقای قالیباف با تشکر از هاشمی و خاتمی میخواد نشون بده که اگر اصلاح طلبان هم ازش حمایت بکنن هواشون و داره اما به امید خدا روحانی در مناظره ها همه توجه ها رو بیشتر از امروز متوجه خودش میکنه (1375928) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۱:۳۶
نه اتفاقا آقای قالیباف اینطور حرف زد تا نشون بده درراستای صحبتهای رهبری عمل میکنه، مثل ایشون هم خوبی هارومیبینه وتقدیر میکنه، به توصیه شون گوش میده اهل سیاهنمایی بیخود نیست و ازاونطرفم ازکارهای غلط با جدیت وتند انتقاد میکنه. (1376338) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۲:۰۱
الف می دونم معیار نیست ولی یه نگاه به مثبت های کامنت های طرفداری از جلیلی بکن !!!! (1375929) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۳:۰۰
آنطور که من از صحبتهای آقای قالیباف فهمیدم ایشون هیج برنامه رابطه خارجی ندارند و نوع تفکرشون برای مدیریت شهرداری خوبه. یعنی جاییکه به اونجا یک بودجه تخصیص داده بشه نه اینکه خودشون بودجه زایی کنند.
ضمن اینکه در شرایط بحرانی کنونی واقعا نمیشه کشور رو با یک جناح اداره کرد و ایشون هیچ اشاره ای به فراجناحی بودن نکردن (1375933) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۷:۱۳
چرا جناب !
ایشان هزینه سازه های شهری را از پول تراکم و جریمه های ساخت و سازهای ناهنجار تهران می آورند و از کسی و یا نهادی پولی نمی گیرند! (1377140) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۴:۱۴
با سلام و احترام
قابل توجه دوستان گرامی
اون قسمت که از افراد بزرگ طلاب از قبیل بابا نظر و افراد دیگری نامبرده شده که در منطقه طلاب هستند. این افراد همگی حمایت قاطع خود را از دکتر قالیباف اعلام نموده اند و اکنون در ستادهای دکتر قالیباف با همان روحیه خدمت و جهادی مخلصانه در حال فعالیت هستند.
یا علی (1375943) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۴:۳۱
این انتخابات پیش بینی ش خیلی سخته
روحانی، قالیباف، جلیلی و حتی ولایتی (کمتر) (1375946) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۴:۳۴
قالیباف مشکل اصلیش اینه که هیج تیمی در حد وزارت نداره و افرادی که اطرافش هستن حداکثر برای مدیر کلی خوبن
که این میشه همون سعی و خطا مثل 8 سال گذشته (1375947) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۴:۵۷
بین اینهایی که هستند قالیباف از همه بهتره (1375950) (alef-10)
 
n.a
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۵:۵۲
فقط روحانی (1375955) (alef-13)
 
کامران
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۷:۳۳
در مشهد فعلا تک قطبی هست.
90% طرفدار قالیباف هستن.
غرضی از جلیلی در مشهد بیشتر رای داره (1375970) (alef-10)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۵:۱۹
از قديم گفته اند: جواب "هاي" "هوي" دست.(اگر اشتباه نكرده باشم) اين هم كامنت دوستي كه جواب نظرسنجي هاي شما را با اين شيوايي داد. دست مريزاد جناب كامران عزيز. (1376085) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۰:۴۱
من مشهدي هستم و بيشتر كساني كه ميشناسم رايشان جليلي است .البته راي خودم هنوز معلوم نيست. (1376119) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۱:۳۳
با این اماری که دادی فهمیدم از مشهد حداقل 35 کیلومتر فاصله داری. (1376121) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۴۸:۰۶
من مشهدی هستم و اکثر کسانی رو که می شناسم اصلا نمی خوان رای بدن.
قربونت برم تو هم مثل من.دلیل نمیشه چون خونوادت و رفیقات از یکی حمایت می کنن،چند میلیون دیگه هم بیان دنبالت (1379169) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۸:۰۵:۱۶
اتفاقا اماری که من در مشهد دارم 91 درصد رایشان روحانی است (1379626) (alef-13)
 
شفش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۸:۲۰
ترابه خدا یکی بگه آخه دکتری فلسفه چه کمکی به اقتصاد ایران میتواند بکند (1375974) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۲۱:۳۴
من سوال دارم یکی به سوال بنده جواب بده؟
شما یک نظامی رو در نظر بگیرید، این نظامی وقتی داخل پادگان می شه یهو بهش نمی گن برو فرمانده لشگر شو، اول می شه ستوان بعد سرگرد بعد سرهنگ بعد فرمانده لشگر، بعضی از این کاندیداها تا به حال تو دولت یه فرماندار و یا استاندار نشدند، حتی سابقه وزارت ندارند، چه طور یهو می خوان بشن رئیس دولت؟؟؟؟؟؟
بهتر نیست آقایان سردار و بعضی آقایان یه مدت در دولت تجربه وزارت داشته باشند بعد بشن رئیس دولت ؟؟؟
لطفاً منتشر کن تا جواب بگیرم. (1375989) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۲۳:۵۶
من نمیدونم اسم بردن از آقای خاتمی جرم شده یا جرات زیادی میخواهد که خیلیها
از جمله آقای قالیباف ندارند.
اسم هاشمی رو گفت (برای رای گرفتن از هواداران هاشمی)اما فقط میگفت دولت اصلاحات
این اقا که جرات گفتن یک اسم رو نداره چطور میخواهد جلوی تندروها ایستادگئ کنه؟؟؟ (1376004) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۲۴:۰۵
برای من که ساکن کوی طلاب هستم این مطلب شما خیلی جذاب بود.
درمورد اعتشاشات سال 72 مشهد گفتید باید بگویم اون اتفاق مربوط می شود به بلوار طبرسی که شاه راه اصلی کوی طلاب بحساب می آید و شامل دوبخش بولوار اول طبرسی و بلوار دوم طبرسی می شود. در سال 1372 قسمت بولور دوم طبرسی هنوز وجود نداشت و خارج از محدود شهر بحساب می آمد. آن موقع عده ای از مردم بدون مجوز شهرداری دست به ساخت وسازهای غیرقانونی دراین قسمت شهر نمودند. و درنهایت با برخورد هایی که صورت گرفت که در ادامه اعتشاشات بوجود آمد.
درحال حاضر بلوار دوم طبرسی تبدیل به یکی از مناطق پر جمعیت مشهد شده است طوری که به دلیل تراکم بیش از حد منازل مسکونی گرفتار معضلات زیادی است .
در حال حاضر اگر بیننده با انصاف سری به این منطقه بزند و بی نظمی ها و معضلات ریز و درشت آنجا را ببیند ببیند اعتراف می کند که در سال 1372 حق با شهرداری بوده که نمی گذاشت در آن منظقه ساخت وسازها شکل بگیرد . (1376005) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۲۴:۵۹
سایت الف خیلی سعی داره از کنار روحانی و عارف بگذره! مثلا می گید حداد خیز برداشته و اونوقت نمی گید که رو حانی از گفتگوی شبکه دو به بعد یه جهش بلند داشته و تونسته یه موجی رو در حمایت از خودش ایجاد کنه
نفرات اول تا سوم قالیباف، روحانی و جلیلی خواهد بود اما اینکه درصدهای نهایی به چه شکلی میشه و آیا رقابت به دور دوم میره یا نه فعلا چندان مشخص نیست (1376012) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۲۸:۲۰
با چه استدلالهای ضعیفی طرفدار جذب میکنید؟! محله طرقبه و کوی طلاب کجاست دیگر؟ ما چه میدانیم بابا نظرکیست و کریم شیره ای از کجا آمده که حالا با شناخت انها رای به جلیلی بدهیم و از مثلا قالیباف بگذریم! مردم دیگر اینقدر شعور سیاسی پیدا کردند که با در نظر گرفتن سابقه سیاسی و خوش خدمتی نامزدها و در نظر گرفتن خط مشی و وابستگی حزبی شان بهشان رای بدهند. (1376030) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۰:۵۹
ا_روحانی2_عارف3_رضایی4_ولایتی 5_قالیباف نتیجه انتخابات این خواهد شد (1376047) (alef-13)
 
فربود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۵:۳۵
يعني عارف به نفع روحاني کنار نميره ؟‌يعني آدم انقدر خودپسند ؟ يعني ايشون ميخواد بخاطر رئيس جمهور شدن مملکت رو دستي دستي بده دست تند رو ها ؟‌
ايشون منظورشون اينه که "‌آشي که براي من نجوشه ، ميخوام سر سگ توش بجوشه " ؟‌
من باور نميکنم !
آقاي خاتمي کجائيد ؟ يکي ايشون رو توجيه کنه ! (1376457) (alef-13)
 
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۱:۱۰
اصولگراها هيج وقت به نفع هم كنار نمي روند چون هر كدام خودشان را برتر ديگري مي دانند در اين ميان فقط آقاي دكتر ولايتي و روحاني و رضايي حرف و برنامه قابل توجه داشتند بقيه هم كه فقط حرف هاي بيخود و بي سر و ته آقاي جليلي كه فقط گفتمان انقلاب اسلامي اخه تنها مشكل ما گفتمان است ايشان در واقع رايت شده ي آقاي احمدي نژاد است (1376049) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۲:۵۸
فرقی نداره همشون از یک خط فکری و یک گرایش هستند پس خیلی هم مهم نیست که چه کسی از صندوق ها بیرون بیاید و یا بیرون بیاورند (1376061) (alef-13)
 
دای
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۲۸:۰۸
بااین نظر موافقم احسنت به این تشخیص. (1379417) (alef-13)
 
محمد - بجنورد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۵:۰۳
اعتدال، نیاز امروز جامعه ایرانی
چه با هاشمی، چه با روحانی (1376081) (alef-13)
 
مش باقر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۵:۰۶
اندر افاضات مش باقر
1- بنظر بنده منظور آقای قالیباف دکتر روحانی بود و نه جلیلی!
2- سناریو احمدی نژاد سال 84 برای آقای جلیلی باز نویسی شده است هر چند مردم 84 با مردم 92 تفاوتهای زیادی دارند!
3- آقای قالیباف در نهایت علیرغم داشتن رای بیشتر از دو کاندید دیگر ائتلاف جهت کناره گیری تحت فشار قرار خواهد گرفت و البته ایشان کسی نیست که از حق خود بگذرد
4- فقط در صورت امکان رقابت با ائتلاف احتمالی روحانی و عارف، آقای قالیباف امکان حضور پیدا خواهد کرد در غیر اینصورت جهت کناره گیری تحت فشار شدیدی قرار خواهد گرفت

فکر کردید! فقط آقای زیبا کلام افاضات دارند! (1376083) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۵:۳۸
جناب نویسنده بنده مشهدی هستم چرا چرت و پرت مینویسی از زمان قدیم محله طلاب مشهد اصلا خوشنام نبوده و اکثر جاهلان قدیمی مال اون محل بودند تازگی به همت شهردار عزیز مشهد وضعیتش بهتر شده در ضمن متاسفم که جلیلی را در حد قالیباف میدونی به نظرم جلیلی اگر حمایت چراغ خاموش دولت و یکسری تندروها را نداشت الان درنظرسنجی ها 0 مطلق بود چرا اینقدر یزرگش میکنی در ضمن در خصوص سیاست خارجه آقای قالیباف باید کمی منطقی باشیم رییس جمهوری که میآید در درجه اول مشکلات داخلی را حل کند اینکه کاندیدایی بگوید من ال و بل میکنم در زمینه سیاست خارجه حرف الکی است چون در این زمینه رهبر تضمیم گیرنده است پسس بسیار منطقی است که آفای قالیباف روی وضعیت اقتصادی ومعیشتی تمرکز کنند (1376088) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۱:۵۳
نظر خیلی منطقی و خوبی بود. خوشم آمد از دقت نظر شما. (1376431) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۲:۰۱
آفرین، نظرت منطقیه با وجود اینکه قالیباف رو هم قبول ندارم ، اما نظر شما رو قبول دارم و صحیح است (1377101) (alef-10)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۶:۲۰
ما طرفداران احمدی نژاد مثل خودشیم پس اصول گراها فکر نکنند 20میلیون رای دارند هر 5نامزد اصولگرا روی هم 7میلیون رای ندارند (1376093) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۷:۲۹
جليلي همان احمدي نژاد است كه پدر مردم را درآورد

پس اگر 8سال ديگر ميخواهيد زجر نكشيد و فقيرتر نشويد و آبروي ملت بزرگ ايران از دست نرود به جليلي راي ندهيد (1376101) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۷:۵۳
نتیجه انتخابات از سال 76 چهل وهشت ساعت قبل از انتخابات مشخص می شود بانگاه کردن به نظر سنجی های دوره های قبل این قضیه اثبات می شود اگر روحانی برنده دور اول شد تعجب نکنید (1376103) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۹:۵۲
من نمي دانم چرا شما فكر ميكنيد هر كس جاي احمدي نژاد بود بهتر عمل مي كرد ؟؟؟؟ (1376116) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۷:۵۵
عزیزم! احمدی نژاد اصلا عمل نکرد. فقط حرف زد.
به همین دلیل بهتر و بدتر بودن برای کار احمدی نژاد اصلا قابل تعریف نیست. (1376740) (alef-10)
 
کریمی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۲:۳۸
چون با اینهمه امکانات که در اختیارش بود و بنوعی همه چیز آماده بود و ایشون سر سفره آماده ای حاضر شدند و ادعای آشپزی هم کردند نیازی به مهارت چندانی نداشت اگر کاری هم نمیکرد مملکت چرخش خود بخود یرای 8 سال میچرخید
علاوه بر یک صندوق پر از 60 میلیارد دلار بنام ذخیره ارزی و درآمد هنگفت از نفت صد و بیست دلاری و کلی اعتبار سیاسی و اقتصادی بین المللی برای جذب سرمایه های اقتصادی و علمی خارجیها
ازعلوم و فنون مهمی چون نانو و هسته ای و هوافضا گرفته تا صنعت سیمان و پتروشیمی و نفت و فولاد و سد سازی و راه سازی تا الی آخر جملگی شسته و رفته در اختیارش قرار گرفت
البته قبول دارم او و دولتش خیلی خیلی زحمت کشید تا هم یاد بگیره هم این همه نعمت و دستاوردو به باد بده
واقعا کار سختی بود! (1377297) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۵:۰۶
خیز حداد!!!!!!!
حداد تو مجلسی که همه هم جناحیش بودن ریاست مجلس رای نیاورد. حتی نتونست عضو هییت رییسه بشه. حالا میگی خیز برداشت
الان هم از غرضی هم پایینتره
عجبا (1376147) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۳۲:۱۹
تو کدوم نظرسنجی معتبر از غرضی عقبه؟

بگو ما هم بدونیم. (1378184) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۴۸:۴۵
باسلام
لنظرم کمی با غرض نوشتید.اولا که آقای قالیباف درابتدای برنامه از کارهای خوب هردولتی تعریف کردند و گفتند که انتقادهای جدی هم بهشون وارده. دوما که اصلا هم بی مقدمه اون جمله رو نگفتند.درجواب سوال مجری درباره ی سیاست خارجه گفتند که الگوی اصلی رو قانون وسیاست ها ازقبل مشخص کردند و رئیس جمهور ملزم به اجرای مدبرانه ی آنهاست. (1376171) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۵۱:۲۵
من دیشب فهمیدیم رای من قالیباف نیست
منتظر رضایی و عارفم تو گفتگوی ویژه خبری (1376186) (alef-10)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۹:۵۶
نه بابا!
مطمئنی که فهمیدی! (1376876) (alef-10)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۱:۵۴:۴۲
اقاي قاليباف با موضع گيري عليه هاشمي خودرا ضايع كرد (1376204) (alef-10)
 
مجید تهران
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۰:۴۰
مهمترین رقیب روحانی قالیباف است. این که شما می خواهید نگاه ها را به سمت دو قطب جلب کنید اشتباه محض است.همه کاندیدا ها طرفداران خود را دارند تنها مسئله ای که تعیین کننده است ائتلاف ها و کناره گیری ها به نفع یک کاندیدای خاص است. فعلا تا این جا کناره گیری عارف به نفع روحانی تأثیر بیشتری براذهان عمومی و رای روحانی دارد تا کناره گیری ولایتی و حداد عادل به نفع قالیباف.
اگر این احتمال داده شود که عارف به نفع روحانی کناره گیری کند و در ادامه هاشمی و خاتمی حمایت خود را از روحانی علنی کنند شک نکنید که پیروز قاطع انتخابات در دور اول روحانی است.
زنده باد روحانی (1376246) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۱:۴۵
باید به کسی رای داد که علاوه بر فکر خوب ، توانایی انجام و البته سابقه خوب هم داشته باشد. امروز برای هر ایرانی این امکان وجود داره که سری به تهران بزنه و تیپ مدیریتی قالیباف رو از نزدیک ببینه .
قالیباف نه مثل شهردار قبلی ژست مستضعفین رو گرفت و نه فسادی بالا آورد مثل قبلتری ها ، کاری کرده کارستون. شهری ساخته بیا و ببین و همه اینا را با عمل نشون داده نه با زیاد حرف زدن و شاخ و شونه کشیدن .
زنده باد متحول کننده نیروی انتظامی از نیرویی غیر سازمان یافته به نیرویی چابک با نظم و خوب.
زنده باد شهردار خوش قول تهران
زنده باد رئیس جمهور آینده ایران (1376252) (alef-6)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۳:۲۳
باسلام چرا ولایتی می گویدمن مشکل تورم را 100 روزه حل می کنم ولی قالیباف می گوید من مکشکل تورم را دوساله حل می کنم این چه معنایی دارد و اما جلیلی که برایش احنرام قائل هستم چرا تا امورز مسئله پرونده هسته ای حل نکرده و حلا که می خواهد رئیس جمهور شود قول حل پرونده را میدهد (1376265) (alef-10)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۵:۱۲
به نظر بنده رقیب اصلی این رقابت جلیلی و قالیباف است باید دید در این مناظره ها کی برنده میدان میشه کی میدونست در دوره اول و دوم احمدی نژاد رای میاره این دوره هم همان است. (1376281) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۵:۳۶
شما چرا غلط به خورد مردم می دهید کجا رقابت اصلی بین قالیباف و جلیلی است این دو روی هم کمتر از روحانی رای دارند بین مردم برید و ببینید، خدا را هم در نظر داشته باشید اگه صداتون به جایی می رسه چون ابزارشو دارید الکی جهت به مردم ندهید. (1376286) (alef-13)
 
نگین
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۶:۰۶
فقط مردعمل واعتدال روحانی ،وتمام پیشرفتهای هسته ای درزمان ایشون عملی شدامابدون سروصدا،ولی دولت فعلی باسرووصداوتبلیغات تحریمها روبه مردم تحمیل کرد.وکسی است که ازهمه سلایق وطیفها استفاده خواهد کرد.
پس به امیدپیروزی روحانی در24خرداد...(روحانی=هاشمی) (1376290) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۸:۲۸
الان به انسان پخته ای مثل ولایتی نیازه نه اینکه کسی بیاد 4 سال بکشه تا پخته بشه اونوقت دیگه نمیشه این کشور رو جمع کرد (1376310) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۲:۰۰
بازی تازه شروع شده
پس راجع به دوقطبی زود قضاوت نکنید
روحانی فقط یه سخنرانی کرد کلی رای جمع کرد
روز های آینده همه چیز مشخص میشه
فقط شیخ اعتدال (1376343) (alef-13)
 
لیلا
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۵:۱۱
من تا حالا حرفهای همه کاندیداها رو گوش دادام و تحلیلم اینه:
ولایتی و عارف و روحانی:
میخوان با سیاست خارجی قوی به اقتصاد قوی برسن.
رضایی و قالیباف و غرضی:
میخوان با اقتصاد قوی به سیاست خارجی قوی برسن.
حداد عادل این وسط اصلا معلوم نیست میخواد چیکار کنه.
جلیلی هم میخواد با مقاوت به همه چیز برسه و ظرفیت ها رو آزاد کنه.
..
.

.
من به شخصه به نظرم وقتی اقتصاد ایران قوی بشه، خود به خود سیاست خارجی هم خوب میشه چون کشوری که اقتصاد قوی داره جهان یه طور دیگه بهش نگاه میکنه. به همین دلیل ترجیح میدم از بین رضایی و قالیباف و غرضی یکیشون رو انتخاب کنم و همه چیز بستگی به مناظرات روز جمعه داره. (1376368) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۱۰:۲۵
مگه میشه بدون ارتباط خارجی قوی تولید داخلی قوی داشته باشیم؟؟؟!!!
اگر ارتباط خارجی قوی نداشته باشیم، بر فرض که تولید داخلی هم داشته باشیم، چطور میشه صادرات انجام داد؟؟؟ (1377553) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۵:۲۹
آقاي عارف با شما هستم . حتما اين کامنتها رو ميخونين. پس کي ميخواين به نفع آقاي روحاني کنار برين ؟‌ يا ميخواين بخاطر مصالح ملت رو فداي مصالح شخصي خودتون بکنين ؟ که البته از سياست مردان ما هيچ بعيد نيست ! (1376371) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۰۴:۲۸
عارف از روحانی با سوادتره هر چی باشه فارغ التحصیل استنفورد هستند..روحانی و عارف در یک سطحند...فک کنم رقابت اصلی بین این دو باشه و قالیباف.اگه جز این سه رئیس جمهور شن مملکت ضرر میکنه و بس. (1378941) (alef-6)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۸:۳۷:۴۳
بعد از 35سال به این نتیجه نرسیده اید که نماینده 70میلیون ایرانی لازم نیست حتما یک آخوند باشه؟ دکتر عارف بعنوان یک اصلاح طلب میانه رو و قلیباف بعنوان اصولگرای میانه رو بهترین گزینه برای رقابت هستند بقیه کاندیداها نمی توانند تغییری در وضع موجود کشور ایجاد کنند (1382987) (alef-13)
 
ربیع زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۷:۵۷
بله اتلافی هم نباید درکار باشدچون یک سوم کاندیدا رواءتلاف پیشرفت تشکیل داده ولی آیافکرکردیدکه ازبین این 8 کاندیدافردی قوی وبه قول آقای زیباکلام ابرکاندیدی وجودنداردوهمینطورانتخاباتی تک بعدی داریم (1376390) (alef-13)
 
France
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۸:۵۸
خواهید دید مرد جبهه وجنگ سردار محسن رضایی را درردای ریاست جمهوری که بحق دربین اینا برازنده اوست (1376403) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۹:۱۸
همين رفتار دو هفته گذشته قاليباف مى تواند معيارى براى عيار صداقت او باشد تا وقتى هاشمى را رقيب خود مى دانست درصدد تخريب او بود تا شوراى نگهبان خيالش را راحت كرد كه ديگر هاشمى درصحنه نيست مى خواهد با تعريف ازهاشمى وخاتمى دل هواداران انها را به دست اورد اين يعنى بى توجهى به اخلاق
من نمى توانم قيافه اقاى قاليباف را كه سوار بر موتور سيكلت هزار وچماق در دست به صف دانشجويان زده بودند رافراموش كنم وباور كنم كه ايشان انسانى معقول واهل گفتگواست نه اهل چماق
ذهن بوالفضول من خاطره ديگرى را هم از اقاى قاليبافياداورى مى كند ومى گويد اقاى قاليباف يكى از ٢٤ امضا كننده نامه تهديد اميز به خاتمى بودند ايشان رييس جمهورى قانونى مردم را علناً تهديد به كودتا كردند كارى كه اولاً خلاف بين وصيت نامه حضرت امام بود ثانياً جرم مشهود بود براى همين است كه مى دانم ايشان ذاتاً نظامى است وما امروز به مرد اخلاق نياز داريم نه به بگير وببند (1376408) (alef-13)
 
علي رضايي
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۴:۴۳
پيروزي دكتر روحاني غيرممكن نيست اگه همه تلاش كنن حتماً شدنيه بچه بيكار نشينيد .
زنده باد منادي اعتدال و عقلانيت (1376448) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۵:۴۰
رقابت با جلیلی در این انتخابات گناهی نیست که مردم و مراجع به سادگی از آن بگذرند جلیلی مرد مقدسی که مقدر شده اسلام را به مسیر وحی بازگرداند و خداوند حافظ او خواهد بود و الله هو خیر الحافظین (1376462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۳:۰۶
خدا شفات بده . توهم زدی ؟ مثل دار و دسته مشائی حرف میزنی ! (1377301) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۱:۲۱
چقدر این حرف آشناست. فکر کنم در مورد احمدی نژاد میزدند! (1377431) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۳:۱۱
عزیز دل هیچ کس را مقدس نکن تا با کمترین خطا او دچار افسردگی شوی احتمالا خیلی جوان هستی ازمن پیر شنو که در این 35 سال چه چیزها که ندیدیم.
نردبان این جهان ماومنیست عاقبت این نردبان افتادنیست (1378024) (alef-10)
 
طالقانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۲۲:۲۲:۱۸
توهم توهم توهم. (1382424) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۹:۳۲
من حرفای آقای قالیبافو گوش کردم.ایشون با صداقت کامل حرف میزد.بهترین ویژگی که من از دکتر دیدم این بود که مثل بقیه تخریب نکرد.بلکه نقد منصفانه کرد.برنامه هاش کاملا عملیاتیه و معلومه که چندین ساله روش کار کارشناسی شده.کارنامش تو پستهای قبلیم کاملا روش و شفافه.یک مدیری از جنس مردم و سخت کوش و مقتدر و ولایی.تو دوران جنگم مثل خیلیا تو خونه و پستهای دولتی نگرفته بیخیال بشینه و فقط حرف بزنه.عمل کرده.برادرش شهید شده و خودشم سردار واقعی جنگ بوده.یک فرد اعتدال گراست.من دیشب با قاطعیت دکتر محمدباقر قالیبافو انتخاب کردم و بهش رای میدم انشاالله (1376488) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۱:۵۹
اقای رجبی قائم مقام مصباح :اگر آقای جلیلی هم می دانستند؟/ که آقای لنکرانی باقی می ماند ثبت نام نمی کرد ولی وقتی فهمید آقای لنکرانی انصراف ؟؟می دهد در روز پایانی ثبت نام کرد. (1376504) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۷:۲۸
آقاي قاليباف تنها كسيه كه واقعبينانه مشكلاتو ميبينه كسي كه رقيب اصليش حل مشكلات مردمه نه جليلي يا هر كس ديگه (1376543) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۸:۰۹
به عنوان یه کارشناس ارشد روابط بین الملل با لیسانس علوم سیاسی عرض میکنم صحبتهای اقای قالیباف در مورد سیاست خارجی کاملا درست ومنطقی بود
ما باید در داخل کشور اجماع داشته باشیم تا بتوانیم درصحنه روابط بین الملل حرف برای گفتن داشته باشیم همچنین باید از منافع قدرت وتوانمدی ملی خود شناخت جامعی داشته باشیم تا با توجه به این فاکتورها استراتژی سیاست خارجی خود را تعیین بکنیم که صحبتهای دیشب اقای قالیباف بااین واقعیات انطباق دارد.ضمنا تعیین استراتژی های کلان سیاست خارجی کشور به عهده رهبری انقلاب است مانندمذاکره باامریکا .انانکه میگویند سیاست خارجی را متحول میکنیم خودشان خوب میدانند که دروغ میگویند.انانکه میگویند قالیباف برنامه ندارد مگر نشنیدند که دیشب گفت برای
هر استان با توجه به مسائل وچالشهای ان برنامه ریزی کرده ایم. در مورد تیم اجرایی هم باید گفت که دکتر ظریف وزیر خارجه دولت اقای قالیباف است ودکتر صادق خرازی دبیر شورای عالی امنیت ملی. تیم سیاست خارجی بهتر از این میخواهید.الف جان تورابه جان خانم فاطمه زهراسلام اله علیها منتشر کن. (1376555) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۸:۲۴
من فکر میکنم قالیباف فقط به درد امروز میخوره و میتونه مردم رو از یاس و خستگی وضع موجود رهایی ببخشه (1376559) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۲:۱۴
قالیباف بسیار منطقی بود (1376645) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۸:۱۰
والا تا جایی که من می دونم تو این همه سال که مشهد زندگی کردم. منطقه طلاب در مشهد جزو منطقه پایین شهر محسوب می شه. و اسمش هم خیلی خوبی در نرفته تو مشهد! (1376686) (alef-6)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۲:۵۹
شرایط کنونی کشور ما مثل ماشین خرابی است که مدتها در اختیار راننده ناشی بوده وهم اکنون دیگه بیشتر قسمتهای آن مستهلک شده ونیاز به یک مکانیک حرفه ای دارد تا دوباره چرخ آن را به حرکت در آورد و آن مکانیک کسی نیست بجز هاشمی ویا شاگردانش که از او ساپورت میشوند. (1376715) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۳:۲۰
از قدیم گفتن تجربه را تجربه کردن خطاست قالیباف هم مثل 8سال پیش احمدی نژاد و از همون راه می خواد وارد بشه مردم دو بار از یه سوراخ گزیده نمیشن (1376717) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۱۳:۵۹
دوستان.باید به کسی رای داد که واقعا برنامه داشته باشه.الان همه میدونیم که اوضاع اقتصادی خوب نیست.حالا همه کاندیداها میان از این وضعیت انتقاد میکنند.ولی باید پیشنهاد هم بدهند.مثلا اقای جلیلی حرف ازگفتمان ولایت وانقلاب میزنه هیچ راهکاری نشون نمیده.اخه این نشد که برنامه.کار اجرایی خاصی هم نداره. (1376775) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۰:۳۷
نمی ذارن قالیباف رئیسجمهور شه بین ولایتی و جلیلی یکی رو انتخاب می کنن.
کلا از شخصیت قالباف خوشم نمی یاد (1376823) (alef-10)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۵:۲۹
وقتی آقایان ولایتی و حداد و قالیباف به قول و قراری که با هم گذاشتند که فقط یک نفر بماند پایبند نیستند چطور ممکن است به قول و قرار و وعده هیی که به ملت میدهند پایبند باشند متاسفم از این همه عوام فریبی (1376850) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۵:۳۱
به نظرم آراء شرکت کننده در نهایت پائین باشد ولی روحانی شانسش از همه بیشتر است (1376851) (alef-10)
 
جواد عابد خراسانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۳۳:۲۱
دوست عزیز و ارجمند.
طرقبه را ناصرالدین شاه درست نکرده است. ناصرالدین شاه در سفر خود وقتی به طرقبه می رسد، در محلی که امروزه به نام عنبران مشهور است اتراق کرده و به سبب زیبایی وطراوت محیط و سرسبری و شادابی آب و هوا چند روزی را در این شهر می ماند.
حتی ناصر خسرو در سفر نامه خود به طرقبه و آبادی های اطراف آن اشاره داشته است. (1376898) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۳۴:۳۰
قبای ریاست جمهوری برای آقای جلیلی بسیار گشاده (1376907) (alef-10)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۳۸:۲۴
ما رئیس جمهوری میخواهیم
که سیاست خارجه را خودش هم بفهمد
شورای امنیت سازمان ملل را بشناسد
تحریم را کاغذ پاره نداند
آثار تحریم را که مردم با گوشت و استخوان درک میکنند رئیس جمهور هم باید بفهمد و برای آن چاره کند
رئیس جمهور نباید لجباز و خود رای باشد ، نباید برای جمع آوری رای تمجید بیجا و بیجهت از کسی بکند
بنده تا به حال این خصوصیات را اول در دکتر حسن روحانی دیدم و ایشان را اصلح میدانم و در صورتی که ایشان کناره گیری کنند در آقای ولایتی میبینم (1376927) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۱:۳۳
مدیر و مدبر قالیباف (1376952) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۴:۴۹
محمد باقر قالیباف شب گذشته با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به پرسشهای مطرح شده در زمینه های مخالف پاسخ داد. نکته جالب در این گفتگو حمله هم زمان قالیباف به جلیلی , ولایتی و روحانی و استفاده از برنامه ها و کلید واژه های محسن رضایی بود.

به گزارش پایگاه جامع انتخاباتی ایران ؛ محمد باقر قالیباف در پاسخ به این سؤال که هدفمندی یارانه‌ها را شما به همین شکل ادامه می‌دهید یا در آن تغییراتی را ایجاد می کنید، اظهار داشت: یکی از مزیت‌های این دولت این بود که هدفمندی را اجرا کرد، البته انتقاداتی به اجرای آن وجود دارد.

این نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم تصریح کرد: یارانه‌ها ادامه می‌یابد و طبق قانون که مجلس تصمیم‌گیر است و دولت مجری است،‌ادامه می‌یابد؛ ضعفش این بود که دولت کامل قانون را اجرا نکرد و در واقع یارانه به تولید، صنعت و کشاورزی اختصاص نیافت.

وی یادآور شد: حتماً بحث یارانه‌ها را انجام می‌دهم؛ و به ویژه حوزه کشاورزی که باید به آن یارانه سبز داده شود تا مشکلاتش حل شود

این درحالی است که استفاده از واژه یارانه سبز برای رونق بخشیدن به بخش کشاورزی ابتدا توسط محسن رضایی مطرح گردید و جالبتر آنکه پایگاه های خبری حامی قالیباف استفاده وی از این واژه را سانسور کرده اند. (1376978) (alef-6)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۴:۴۴
آ1- قای جلیلی رویکردی همانند آقای احمدی نژاد دارد. ایشان در حوزه اقتصاد، فرهنگ ، و اجتماعی فاقد هرگونه رویکرد و تجربه ی کاری است. مشکل کشور ما در حال حاضر بیشتر این سه مورد است.
2- می خواهید کسی را بشناسید از اطرافیان او پی به طرز تفکر و ایده هایش ببرید. آقای جلیلی با رسایی، حسینیان و آیه الله مصباح و ... مرادوه داشته و مورد تایید ایشان است. علاوه بر آن برنامه ی در سایه آقای احمدی نژاد پس از رد مشایی است.
3- فعالیت آقای جلیلی در طور مسئولیت مذاکرات جز رکود و عدم موفقیت و تکرار جملاتی که کلی گویی و مبهم و سرکار رفتن است چیزی بیش نیست.
4- تلویزیون و جراید دولتی و دارای حمایت های آن چنانی به بهانه ی پخش اخبار و ... سعی در تکرار و یادآوری حضور ایشان و به نوعی تبلیغ غیر مستقیم دارد. به عنوان مثال نشان دادن نوع ماشین و فیلم برداران با رفتارهای حرفه ای آن را تعدیل می کردند برای چیست ؟ راستی آیا صرف محبوبیت ویا داشتن صفت های فردی می توان کشور را اداره کرد.
5- مقام معظم رهبری به انحاء مختلف بویژه در سخنرانی نوروزی خود فرمودند احدی از رای من خبر ندارد و چند روز پیش ریئس مجلس در همین زمینه مطلبی را فرمودند که مقام معظم رهبری فرد خاصی را مشخص نکرده اند. چگونه است که طرفداران محترم جناب آقای جلیلی به طور غیر مستقیم گاهی القاء این نظر را دارند منظور مقام معظم رهبری ایشان است. آیا این مصادره به مطلوب نیست. (1377050) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۵:۱۴
مدیریت آقای قالیباف به عنوان یک مدیر اجرایی در شهرداری واقعا ستودنی است. امید است با این دیدگاه برای
بالاترین مدیر اجرایی کشور نگاه شود (1377053) (alef-6)
 
شایسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۵:۳۸
مشایی برای رد گم کردن آمده بود
گزینه اصلی احمدی نژاد جلیلی است
جلیلی در هیچیک از مصاحبه هایش از برنامه های اقتصادی احمدی نژاد انتقاد نمیکند
باقری (معاون جلیلی) تنها کسی در نامزدهای ریاست جمهوری است که گفته است مطرح کردن هولوکاست از طرف احمدی نژاد بسیار خوب بود !!
گزینه اصلی احمدی نژاد جلیلی است نه مشایی (1377055) (alef-6)
 
یک مشهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۰:۰۶
طلاب محله ای فقیر نشین است. متوسط و متوسط به پایین (1377083) (alef-10)
 
nashenas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۰:۳۵
پاسخ جواد لاريجاني به علي اکبر ولايتي / سياست خارجي و فرصت هاي سوخته


مجادله لفظي ميان «علي اکبر ولايتي» و «محمد جواد لاريجاني» دو ديپلمات اردوگاه محافظه کاران سنتي به اوج خود رسيده است. هنوز چند روزي از افشاي وجود اختلافات سنگين ميان دو مرد عرصه سياست خارجي نگذشته است که اين دو نفر تمام قد وارد صحنه شده اند و با پاسخ هايي که به موارد ادعايي يکديگر مي دهند، موضوع اختلافات قديمي خويش را علني مي کنند. آخرين موضع گيري از سوي «محمد جواد لاريجاني» انجام شده است که به اظهارات ولايتي راجع به قطعنامه 598 و اينکه برکناري لاريجاني از وزارت خارجه به درخواست وزارت اطلاعات بوده است، پاسخ داد. لاريجاني در قالب يادداشتي ولايتي را متهم کرده که هيچ گاه ايده يي نداشته است و مسلک «قبه نوري» را در طول 16 سال وزارت خارجه در پيش گرفته است. لازم به يادآوري است متن اين يادداشت را سايت بازتاب منعکس کرده است.1- اختلاف من و ولايتي خيلي روشن و ساده است، براي من مملکت داري و کار حکومتي همانند يک پروژه بايد «از قبل» هدفدار و صاحب نقشه اقدام باشد: اين همان چيزي است که آن را «روش پروژه يي» ناميده ام. در منطق کاري ولايتي، ابتدا بايد تير را رها کرد و هرکجا اصابت کرد، دور آن را خط کشيد و آن را هدف اعلام کرد و براي آن پيروزي جشن گرفت و تيرانداز را تشويق کرد، اين هم مسلک «قبه نوري» است که آقاي ولايتي در تمام طول شانزده سال وزارت خارجه و پس از آن، همواره به آن عمل کرده و مي کند.

2- اين دو روش کاملاً آثار و نمودهاي مختلف دارند: در روش پروژه يي، فرد بايد ابتدا پروژه را تعريف کند و آن را براي مسوولان نظام مطرح کند و پس از طي مراحل قانوني، شجاعانه دنبال کند تا ـ اگر خداي سبحان مصلحت دانست ـ به هدف برسد و در اين راه تشويق يا سرزنش ديگران نمي تواند باعث تغيير مسير شود. اما در مسلک قبه هاي نور، کار از «ايده نو» شروع نمي شود و اصلاً بدان ربطي ندارد. اصل اين است که فرد در پناه درخت بلندي قرار بگيرد و به عنوان قبه نور مورد احترام باشد و مناصب دودستي به او تقديم شود و لذا عجيب نيست که آقاي ولايتي در مدت سه دهه که از انقلاب مي گذرد، به رغم عناوين مفصلي که همواره يدک کشيده اند، هرگز ايده يي را که تا حدي جديد باشد، ارائه نکرده اند، اين خشکسالي، امر کوچک و بي اهميتي نيست.

3- رويه ديگر تفکر «قبه نوري» بي اعتنايي به کار کارشناسي است که در کلام و رفتار ايشان موج مي زند. ايشان اين بي رغبتي را در پناه قانون مداري و لزوم طي مراحل تصويبي در سلسله مراتب حکومتي پنهان مي کند، اما چه فايده که اين مساله روشن تر از اين حرف ها است.کافي است، به دو نمونه زير توجه کنيد تا معلوم شود سرنخ کار کجا است:

در مورد قطعنامه 598 در تمامي مراحل مذاکرات و سفرهاي من به نيويورک و ديگر کشورها، نه تنها نخست وزير محترم، رئيس جمهور و رئيس مجلس بلکه حضرت امام )ره( در جريان قرار مي گرفتند و تا من مطمئن نمي شدم که آن بزرگوار نظر مساعد دارند، قدمي برنمي داشتم. اما آقاي ولايتي در تمام طول اين مذاکرات، حتي يک لحظه هم حاضر نشدند به موضوع، نتايج، متن و مسير توجه کنند و همواره مي گفتند: چون حساسيت عمومي وجود دارد، من مخالفم، مثلاً در برهه يي تحت فشار امريکا، شوراي امنيت سازمان ملل متحد به ايران اخطار داد که اگر موضع خود را نسبت به قطعنامه 598 روشن نکند، قطعنامه جديدي صادر خواهد شد که ايران را تحت فشار مي گذارد. تمام کارهاي کارشناسي و نظر مسوولان بر اين بود که نبايد اجازه داد چنين قطعنامه يي صادر شود. آقاي ولايتي در اتاق آقاي شيخ الاسلام جلسه برگزار کرد و مرا که مسوول مذاکرات قطعنامه 598 بودم صدا کرد و گفت: «تا من وزير خارجه ام، اجازه نمي دهم که اين قطعنامه قبول شود». درست دوازده ساعت بعد، مرحوم حاج احمدآقا )ره( زنگ زدند و گفتند که حضرت امام فرموده اند برويد نيويورک و آنها را متقاعد کنيد که ما قطعنامه را رد نکرده ايم و قصد رد کردن هم نداريم. لذا ملاحظه مي فرماييد که خشکسالي فکري و عملي در ديپلماسي چگونه در زير لعاب قانون گرايي و اينکه «مملکت صاحب دارد»، «يک کارشناس حرفي زده که نمي شود» و از اين قبيل امور پنهان شده است،

نمونه ديگر امضاي قرارداد CTBT است. آيا ايشان مي توانند بگويند کدام مقام مسوولي در سلسله مراتبي که بر آن تاکيد دارند، به ايشان اجازه داد که اين قرارداد را امضا کنند؟ و چگونه شوراي عالي امنيت ملي، مساله را پيگيري کرد؟ حقيقتاً اين دسته گل چگونه قابل توضيح است؟

4- در مسلک پروژه يي، بزرگ ترين جايزه براي پيگيري کنندگان، نفس تحقق پروژه است، در حالي که در دنياي قبه هاي نور، «خبر» رسانه اصل است و مدال و تحسين ها. همين قطعنامه 598 که در تمام طول مذاکرات آن از طرف آقاي ولايتي به عنوان قرارداد «ترکمانچاي» و عنصر «حرام زاده» معرفي مي شد، به محض پذيرش، تبديل به امامزاده شد و تازه آقاي ولايتي مي نازد که قرارداد 1975 و مرزها را هم صيانت کرده است،

ايشان فراموش کرده اند که وقتي براي انجام مذاکرات پس از قبول قطعنامه 598 جامه مي دريدند، حتي متن آن را درست نمي دانستند، تا چه رسد به نحوه پيشبرد آن و عملاً شد آنچه شد، يعني وقتي موضوع از سکه رسانه يي افتاد، پيگيري آن به فراموشي سپرده شد و ايشان مشغول سفرهاي دوره يي و مخابره خبرهاي آن شدند. ضمناً حتي مواردي وجود دارد که ملاقاتي انجام نشد، ولي خبر آن به تهران مخابره شد،

-5 انتقادات من از آقاي ولايتي جديد نيست. من در کتاب هاي متعددي که در زمينه تئوري و عمل سياست خارجي نوشته ام، آنها را به تفصيل بيان کرده ام. اما در قبال نقد دقيق و موضوعي و محترمانه اينجانب، آقاي ولايتي با اضطراب و مرعوبانه پشت سر دستگاه امنيتي کشور مخفي مي شوند و چنگ و دندان نشان مي دهند. اين هم مظهر ديگري از همان مسلک قبه نوري ايشان است، اما تعجب من از آقاي ولايتي است که در سال هاي آغازين انقلاب...، مجلس شوراي اسلامي به صلاحيت ايشان براي منصب نخست وزيري راي نداد و داغ اين مطلب هنوز بر دل ايشان وجود دارد، چگونه ايشان به جاي اينکه بگويند چرا اين همه فرصت هاي طلايي را در سياست خارجي کشور با نديدن و نخواستن و ندانستن سوزانده اند و به جاي اينکه فداکاري هاي جبهه ها را به حساب خود بنويسند، نگفته اند که براي حراست و کمک به اين دستاوردها، چه فکر و انديشه و برنامه يي را ـ حتي يک نمونه ـ انجام داده اند و حال به خيال خود به افشاگري و ترور شخصيتي پرداخته اند؟ در مسلک قبه هاي نور، اين امر مسلماً يک ناپرهيزي است، زيرا ممکن است ساحت مبارک را هم بگيرد،

جناب آقاي ولايتي ظاهراً از فرط هيجان فراموش کردند که اينجانب وقتي از وزارت خارجه رفتم، براي مدت بيش از پنج سال در شوراي عالي امنيت ملي ـ که بالاترين نهاد امنيتي ـ سياسي کشور است ـ در مقابل ايشان در تمام جلسات مي نشستم و در حالي که ايشان به «چرت» ملوکانه خود مشغول بودند، حقير ـ بر اساس نوارهاي ضبط شده جلسات ـ دقيق ترين تحليل ها و گزارش ها را که محصول کار جمعي کارشناسان متعدد و دبير محترم شورا بود، ارائه مي کردم، و پس از آن هم براي دو دوره در مجلس خدمت کرده ام و مرکز پژوهش هاي مجلس را با بيش از دو هزار کارشناس همکار تاسيس کردم. بد نيست آن مقام عالي رتبه و قبه نوراني بفرمايند که در اين سال ها چه تاج گلي بر سر ملت زده اند و چه دروازه يي به روي روابط خارجي کشور گشوده اند، جز اينکه همواره مطالبه «اسب زين کرده» براي تصدي مقامات عالي داشته اند،


روزنامه اعتماد، شماره 1446 به تاريخ 28/4/86، صفحه 6 (سياسي) (1377088) (alef-6)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۷:۴۵
قالیباف همان حرف های روحانی را زد و در مورد یارانه سبز هم که همه می دانند ایده آقای محسن رضایی است . مشکل کشور معلوم و مشخص است و تقریبا اکثر کاندیداها به این امر واقفند ، باید دید چه کسی توان برطرف کردن مشکلات را دارد . (1377145) (alef-10)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۹:۵۷
بهترین گزینه: 1- رضایی رییس جمهور (مهاتیرمحمد ایران) 2- قالیباف (معاون اجرایی ریس جمهور) 3- ولایتی (وزیر خارجه) (1377158) (alef-10)
 
محمد
Germany
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۵:۰۷
من اصالتاً مشهدی هستم. اصلاً اینطور نیست که بخوام بخاطر همشهری بودن به کسی رأی بدم.
تا الآن از حسن روحانی بیشتر خوشم اومده. (1377192) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۰:۲۵
قالیباف با صحبت های دیشب کرد نشون داد که میشود اعتماد دوباره به مردم برگردوند اعتمادی که احمدی نژاد و تیمش از بین بردند و وضع مملکت رو به اینجا رسوند که هر کالایی ساعتی روش قیمت گزاشته میشود .

رای ما قالیباف (1377225) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۲:۵۹
البته آقای جلیلی اصالتا بیرجندی هستند.ایشان واقعا انسان سالمی هستند ولی نمی دانم این قضیه به تنهایی می تواند فاکتور تعیین کننده باشد؟ به نظر می رسد آن سوی دیگر مشهد اوضاع و احوال به گونهی دیگری باشد. طرقبه را می گویم. (1377240) (alef-6)
 
صادقص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۹:۵۶
اقای قالیباف خیلی متناقض صحبت میکند و هر روز آرایش جدیدی میگیرد یک روز برعلیه هاشمی یک روز دیگر بنفع وی. اول تصمیم داشتم به وی رای دهم ولی الان نه ، شاید روحانی (1377279) (alef-10)
 
پیمان ترابی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۴۳:۰۶
سلام به نظرم آقای قالیباف در شهرداری موفقتر خواهد بود .انشالله هرچی خیر کشور است در انتخابات رقم بخوره............30 ساله بیکار لیسانس صنایع غذایی (1377364) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۴۸:۵۵
این دیگه چه استدلال هایی بود الف جان،کسی تنگه رو خالی نکرده ،بر عکس دارند درس در صحنه بودن میدن ....

من اولش نمی خواستم به دکتر جلیلی رای بدم ولی چند وقتی هست که دارم درباره ایشون مطالعه می کنم تا حالا که نظرم روی ایشون است به هر حال امیدوارم با فکری باز و منطقی و تحقیق مناسب بهترین رو انتخاب کنم ،دوستان خواهش می کنم با منطق و تدبیر تحقیق کنید و بهترین رو انتخاب کنید حالا هر کدوم رو که خودتون تشخیص دادید ،در شان یک ایرانی مسلمان این است که با عقل و تدبیر فکر کند و حوزهای تمدن استراتژیک را در نظر بگیرد, ...به امید ایرانی شایسته برای من و تو که به دست من و تو ساخته خواهد شد پس من و تو نیز باید شایسته باشیم.انشاالله ...... (1377410) (alef-10)
 
محروم
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۳:۰۹
به نام خدا

مديريت محترم سايت الف
با سلام و احترام

اينجانب موارد ذيل را جهت استحضار شما و دوستان عزيز عرض مي كنم:

1- كشور عزيز ايران اسلامي بايد رئيس جمهوري داشته باشد كه:

-مسلمان
-پيرو قرآن
-كفر ستيز و اسلام خواه
-حامي مستضعفين
-طرفدار جامعه هاي ارزشي انقلاب
-معتقد به ولايت فقيه
-ملزم و مكلف به احقاق حقوق آحاد جامعه
-مدير و برنامه ريز
-مسلط بر فضاي روابط خارجه
-مشاركت پذير و انتقاد پذير
-داراي شخصيت مناسب براي نمايندگي ملت و كشور اسلامي عزيزمان ايران
......
كه به نظر من بايد كانديداي اصلح براي اداره كشور تمامي آن ها را در خود و گروهاي كارشناسي به همراه داشته باشد تا بتواند در سامان دادن وضع موجود از همه آحاد و گروهاي جامعه بهرمند شود و تهنا يك امتياز و يك ويژگي راه گشا نمي باشد .در نهايت درس اندشيدن و احساسي نبودن در اين راه ره عقلاني و صحيح است.بنده و خانواده خود تنها گزينه موجود را فقط جناب آقاي دكتر حسن روحاني مي دانم و آرزوي موفقيت براي ايشان دارم.به اميد ناكام ماندن دشمنان و حضور حد اكثري مردم و شادي قلب رهب عزيزمان (1377442) (alef-10)
 
امید به وعده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۳:۲۶
سلاح ما دعاست وتلاش وخواهیم دید که وعده ی خدا حق است اگر ایمان داشته باشیم . کسانی که از بیت المل استفاده میکنند,کسانی که دم از اسلام آمریکایی میزنند,کسانی که تخریب محور کارشان است و.... جایی در وعده الی نخواهند داشت. (1377447) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۸:۰۵
رای ما به روحانی است ولی بعد از ایشان قالیباف از بقیه کار آمد تر است. (1377467) (alef-10)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۸:۳۳
کدوم نظرسنجی نشون میده حداد خیز برداشته؟ هر چی ما دیدیم غرضی از حداد بیشتر رای داشت !!!! تو این نظرسنجی های شما اصلا چیزی به اسم عارف و روحانی وجود نداره؟ رقابت قبلا بین قالیباف و ولایتی بود؟ حالا شده قالیباف و جلیلی؟! حداد هم که خیز برداشته!! بعد چهار سال اومدم الف دیدم هنوز همون بی انصافی هستید که بودید. حداقل 4 سال پیش قبل انتخابات منصف شده بودید، هر چند بعد از انتخابات خوب جبران کردین. اما الان گویا قبل انتخابات هم خبری نیست (1377472) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۴:۵۷
اقای جلیلی درایت قرآنی داره برای خودش داره نمیخواد دانشگاه امام صادق درس بده که!!! برای ریاست جمهوری باید درایت کشور داری بلد باشه که متاسفانه اصلا بلد نیستند .ایشان همان آقای احمدی نژاد هستند ولی ورژن مظلوم نما ترشون. (1377517) (alef-6)
 
ياسر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۵:۱۰
در عين حال كه آقاي قاليباف با برنامه اومده اما شخصيتي تشريفاتي و پر خرجه.كه اين اين براي دولت هزينه داره. (1377521) (alef-10)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۹:۵۸
سلام من مي خوام سليقه و نظر خودمو در مورد كانديداها با امتياز بگم . امتيازها از 20 است
1- روحاني=امتياز 20
2- عارف =18
3- قاليباف= 15
4- محسن رضايي= 13
5- ولايتي= 12
6- غرضي= 2
7- حداد عادل= 1
8- جليلي= 0 (1377551) (alef-10)
 
حق گو
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۰:۴۴
آفرين نظرت درست و منطقيه (1392195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۳۰:۳۳
سلام
دکتر سعید جلیلی در شورای امنیت با خیلی از مسائل اقتصادی و تحریم ها و افراد متخصص در اون مسائل آشنا شده اند با مشکلات اقتصادی کشور و این که چه کسانی در این زمینه ها توانایی دارند، ،، و با تعهد و تقوا و حسن تدبیری که از ایشان مشاهده شده انشا الله تیم قوی را برای این کار بر می گزینند ،از جمله آقای زاهدی وفا که از جمله افراد و برنامه ریزان اقصادی ایشان است و رئیس دانشکده اقتصاد یکی از بهترین دانشگاههای ایران است.
اقتصاد ما نیاز به انقلاب و محور مقاومت و تولید علم دارد ،تا اقصادی دانش بنیان و بومی و سالم و مهم تر از همه بدون ربا شکل بگیرد ،تا ربا در ساختار بانکی وجود دارد هر گونه اصلاحات دیگری چندان فایده نخواهد داشت و امید است که دکتر جلیلی با توجه به پشتوانه علمی و مدیریتی تیم اقتصادی و مدیریتی خود به چنین مهمی دست یابد ،همان گونه که اصلاح ساختار اداری را در دست دارند و موضوع بسیار مهمی است،امیدواریم زمین فعالیت های مدیریتی و اقتصادی باز تعریف و آنوقت به شارژ این منبع بپردازیم.
استراتژِی نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی باید در اقتصاد عملی شود ،و جدای از مکتب آدام اسمیتی و فریدمنی و نئوکینزی اندیشه شود...که اوج این اندیشه ها در غرب در حال فروپاشی است،و ما نباید برنامه های توسعه و مالی خود را طبق غربی ها پیش ببریم گرچه بعضی از کارهای آنها مناسب است ،اما اقتصاد باید از حالت سود و فرد محوری دور شود و از ربا خالی گردد تا هم موجبات تعالی مادی و معنوی خانواده را فراهم آورد و موجب عزت و کرامت ایرانی شود.
مشکلات اقتصادی نیاز به اصلاحات اصیل و علمی و دین محور دارد ......امیدوارم با شناختی که از دکتر جلیلی هست از عهده این مهم برآیند.
انشا الله.... (1377683) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۱۳:۰۹
در بي تقوايي وي همين بس كه پرونده هسته اي و تحريم هاي همه جانبه ناشي از آن را رها كرده وارد بازي قدرتي شده كه راهي براي برگشت وي به پرونده هسته اي نخواهد بود . (1378107) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۳۱:۲۲
يه رئيس جمهور ساده زيست و به ظاهر با تقوا داشتيم بسته! به جاي اين چيزها يه مدير واقعي مي‌خواهيم! کسي که شعار نده و توهم نزنه!

اقتصاد غرب نابوده داداش؟ اونجا تورم ميشه 5% مردم اعتراض مي‌کنن! نه 110 % ايران (دروغ 30% رو که باور نمي‌کنيم). (1378405) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۳۷:۱۴
مثلا این اقتصاد نه غربی نه شرقی که شما ادعا دارید چرا در این سی و چند ساله اجرا نشده است و ما حالا رسیده ایم به بانکداری اسلامی با بهره 30 درصدبه بالا نگو این بهره بالا به خاطر نرخ تورم است که عذر بدتر از گناه خواهد بود . الان بانکداران یهودی که به عنوان رباخوار می شناسیم با بهره 4 تا 6 درصد در جهان کار می کنند و جرئت گرفتن چنین سودهایی را ندارند .
به مرحوم نوربخش رئیس سابق بانک مرکزی گفتند چرا اینقدر بهره بانکها بالاست ایشان دلیل آورد اگر بهره پایین باشد در اینصورت از ما بهترون دست بکار شده و با استفاده از عقبه قدرت خود، مفت و مسلم از تسهیلات بانکی استفاده کرده و دیناری برای بقیه نخواهند گذاشت همان بهتر که بهره بالا باشد تا رانتی برای این افراد مهیا نشود
مگر همین کاهش دستوری بهره باعث نشد تا دزدهای سرگردنه در این مدت از فرصت استفاده کرده و میلیارد میلیارد وام با کارمزد پایین بگیرند . به نظر بنده این سیستم اقتصادی فاسد به این راحتی قابل اصلاح نیست و آقای جلیلی فقط شعار می دهد (1378439) (alef-6)
 
حمید
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۳۳:۴۴
متاسفانه حافظهء تاریخی،سیاسی ما ملت بسیار ضعیفه. لیاقت ما همان چیزیست که بر سرمان میاد . (1377700) (alef-10)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۴۱:۰۹
براي رييس جمهور شدن بايد فردي را انتخاب کرد که تحليلگر مسايل داخلي و بين المللي باشد ، درک و فهمش از مسايل خرد و کلان بالا باشد، با عباراتي همچون :
من مي توانم، قول مي دهم که نميشود رييس جمهور يک کشور شد يک روز عليه اين حرف بزني يک روز تعريف کني ؟ برنامه ريزي با بودجه محدود ، بله پول که باشد هر کسي مي تواند کار کند ، مهم با پول کم برنامه ريزي کرد . (1377740) (alef-10)
 
سیدمحمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۴۷:۰۱
بجز رضایی هیچ یک دیگر حرفی برای گفتن نداشتند.
من با افتخار به رضایی رای خواهم داد. (1377781) (alef-10)
 
mohadese
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۴۷:۲۳
من مشهدیم، طرفدار کس خاصیم نیستم.
ولی باید بگم راجع به طرقبه درست ننوشتین. طرقبه جزء مشهد نیست. در واقع شهری ییلاقی در کنار مشهده. از نظر آباد بودن، محله های طرقبه قابل مقایسه با کلان شهر مشهد (حتی کوی طلاب) نیست. (1377785) (alef-10)
 
میهن
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۳:۰۴
دوستان،شما چطور؟

برای من افراد مهم نیستن. برنامه داشتن و معرفی یک تیم فکری، کارشناسی و اجرایی «منسجم» و «کاربلد» و «توانا» مهم هستن.

دوستان, بفرمایید کدام نامزدها بیشتر به برنامه توجه دارند؟ (1377819) (alef-10)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۳۴:۴۳
دو نفر برنامه های مدون ارائه کردند.دکتر عارف و دکتر رضایی.برنامه های دکتر رضایی را بع عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران مطالع کرده ام.خوب وجامع بود.برنامه های عارف هم خوب بود.ولی رضایی دقیق تر برنامه ریزی کرده.
بقیه نامزدها کلی گویی می کنند و شعار هایی می دهند تا با تهییج احساسات مردم رای جمع کنند. (1378871) (alef-6)
 
جامانده
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۴:۵۰
عجب خیزی بر داشته الف برای تخریب جلیلی!!!!

داشتن برنامه در همه زمینه ها ویژگی اصلی دکتر جلیلی هست. در عین پرهیز از شعار زدگی (1377826) (alef-10)
 
سیدمهدی موسوی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۶:۰۱
دوستانی که می گویند قالیباف در بخش خارجی هیچ برنامه ای نداره بهتر است خوب توجه کنند

اتفاقا تنها کسی که بین سایر کاندیداها واقع بینانه چهارچوب های روابط خارجی را گفت اقای قالیباف بود و این نشان دهنده اشراف عالی ایشان به مساله هست چرا ؟؟
چون خوب شماه نگاه کنید به دوره اصلاحات دوستان اطلاح طلب آن موقع شدیدا" دنبال برقراری رابطه با غرب بالاخص آمریکا بودند و سعی در از بین بردن این دیوار بی اعتمادی چند دهه بودند چرا نتوانستند؟
چون نگذاشتنید !!!
چه کسانی نگذاشتند ؟
رهبری - مجمع تشخیص مصلحت و ...
پس نتیجه می گیریم که سیاست های کلان روابط خارجی انحصارا" در اختیار دولت نیست بلکه سایر قوا مانند کمیسیون های تخصصی مجلس در بخش روابط خارجی و امنیت - رهبری- مجمع تشخیص مصلحت و حتی ستاد نیروهای مسلح در این بخش دخیل هستند و می توانند در راستای امور اظهار نظر و دخالت نمایند
متاسفانه آقایان ولایتی و جلیلی و روحانی علیرغم دانستن این موضوع از بی خبری مردم سوء استفاده می کنند و به دروغ در صدد نشان دادن حاکمیت مطلق دولت در این بخش می باشند که این افراد دروغ گو قائدتا" نمی توانند و نباید مورد اعتماد واقع شوند.
نقش دولت در حوزه سیاست خارجی صرفا" محدود به روابط دیپلماتیک و اجرای دستورات ستادی حوزه های بالادستی می باشد

بعبارت ساده ریل گذاری های سیاست خارجی فقط در دست دولت نیست بلکه سایر قوای که عرض کردم دخیل هستند ولی قطار و لوکوموتیو ران فقط دولت است که می تواند با سرعت حرکت کند یا کند !!!! (1377832) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۹:۱۹
پس رقابت بین مشهدی هاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1377845) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۰۳:۱۵
مشکل ما اینه که هشت ساله رفتارهای احمدی نژاد رو دیدیم و اگرچه باهاش مخالفیم اما یک چیزی از رفتارش تو ذهنمون رسوب کرده و اونم اینه که فکر می کنیم اگه یک نفر نخواست خشک و سرسخت، تو هر قضیه ای فقط یک طرف ماجرارو بگیره، لابد حتما یکی به نعل می زنه و یکی به میخ، و لابد حتما این کار غلطه. در صورتی که اتفاقا یک رئیس جمهور باید همینطور عمل کنه. چون رئیس قوه ی مجریه است و باید برای آبرو و عزت کشور با سلیقه های مختلف کار کنه. تئوریسین نیست که. هاشمی رفسنجانی که من خیلی دوست داشتم می بود تا بهش رأی میدادم خودش همین منش رو داره. بنابراین به نظر من این عیب قالیباف نیست. ما اگه الان تو سیاسی خارجی به این روز افتادیم واقعا بخش بزرگیش اقتصادیه. وقتی من ایرانی میرم عراق می بینم باهام بدرفتاری می شه چون دیگه پولم ارزش نداره، این یعنی سیاست خارجی فقط درافتادن با دولت های غربی نیست. تو همین منطقه ی خودمون خاک بر سر شدیم. اگه اقتصادمون جون بگیره از این وضع تو منطقه در میایم و کم کم درهای کشورهای دیگه به رومون باز میشه. (1377861) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۰۳:۲۹
اگر قالیباف جلیلی رو خطاب قرار داده، خوب کرده چون جلیلی قبلاً رسماً اعلام کرده بود که من چون دیدم آدم حسابی کاندید نشده، اومدم کاندید شدم.

یعنی جلیلی خودش رو از بقیه برتر می دونه و این رو عنوان کرده. پس جلیلی باید منتظر باشه تا واکنشی مشابه قالیباف رو از بقیۀ کاندیداها هم دریافت کنه. (1377863) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۵:۵۲
خب همه اونایی که کاندید شدند خودشون رو از بقیه بهتر می دونند. و الا چه توجیهی برای اومدنشون دارند؟؟؟! (1378032) (alef-10)
 
م
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۴۲:۵۹
ترکیب روحانی و قالیباف بسیار جالب است.به نظر من روحانی از بالا به مسایل می نگرد و قالیباف از روبرو. بنابراین ریاست روحانی با معاون اولی قالیباف قوی به نظر می رسد. آقای قالیباف در عالم اجراست اگر به یکباره وارد سیاست شود با فشار زیادی روبرو می شود و در آن حال کسی را دور خود نخواهد داشت.
قالیباف برای جنگیدن عالیست و روحانی برای هدف سازی. (1377999) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۵۸:۵۰
دوست عزیز اگر این سیاستمداران ما از حزب ها و تفکرات مختلف می توانستند با هم کار کنند و این کشور آفت باند بازی نداشت, الان به جای نیاز به رییس جمهوری که اقتصاد اشفته را اصلاح کند همه به دنبال رییس جمهوری بودند که حرف از توسعه اقتصادی و سیاسی می زد! (1378807) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۶:۳۱
اگه یه کم انصاف داشته باشیم می بینیم هیچکدام از اینها شاگرد حاجئ محسن رضایی هم نمی شوند (1378036) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۰۱:۲۷
آقای جلیلی تا بحال تجربه مدیریتی نداشته ، حتی وزیر هم نبوده است و ایده ی اقتصادی هم ندارد.
با عدم اتحاد برروی روحانی با قالیباف به استقبال سانحه 84 می رویم. (1378056) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۰۷:۳۴
اين ادعاي 50 ميليون واجد شرايط از اولين ابهامات انتخاباتي است.
آمار واجدين شرايط بر طبق اطلاعات سايت آمار به راحتي به دست مي آيد و هر كس با كمترين سواد رياضي قادر به محاسبه آن است.
بر طبق سايت آمار 71% جمعيت كشور بالاي 18 سال مي باشند و جمعيت فعلي با تابعيت ايراني هم 75 ميليون نفر مي باشد كه بر طبق اين اطلاعات آمار واجدين شرايط برابر است با:
0.71 75=53.25
يعني كمي بيش از 53 ميليون نفر.
لطفا كارشناسان آن سايت اين ادعا را راست آزمايي نموده و در صورت روشن شدن حقيقت، آنرا جهت تنوير افكار عمومي در يك مطلب مستقل منتشر نمايند. (1378083) (alef-6)
 
الف
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۱۴:۴۲
این درصدهای نظرسنجی شده رو شما از کجا اعلام می کنید؟ اینطور که شما از رشد کردن یکی و عقب ماندن دیگری نوشتید، انگار به طور لحظه ای مردم پشت کامپیوترهاشون نشستند و نظرشون رو از این و اون اعلام می کنند!!
لطفا مستند حرف بزنید و اگر از محبوب بودن و نظرسنجی صحبت می کنید، منبع این نتایج رو هم اعلام کنید. (1378117) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۳۴:۰۶
به نظر من هيچ كدام در حد و اندازه رياست جمهوري نيستند فضاي موجود مخاطرات پيش رو نياز به كار جمعي و وحدت رويه دارد پايبندي به قانون نو اوري در شيوه هاي اجرا دين مداري و وامدار كسي نبودن و انتخاب و تصميم منطقي و شجاعانه گرفتن نياز است هر كس فكر كند كشوري در حال تحريم و در جنگ پيدا و ناپيدا و جمعيت جوان و بيكار و انتظارات بي پايان اجتماعي و فرهنگ رفاه زده و بدون تلاش را با تنها با يك فرد مي تواند اصلاح كند دروغ گوي بزرگي است كشور بايد يك طبل زن و كلي پارو زن داشته باشد تا پيش رود تعصب به فرد ارزش ندارد كار جمعي در سايه نظريات ولايت و انتظار پاداش اخروي نه دنيوي در سايه برنامه ريزي دقيق و مقرراتي كار امد و به روز با بكارگيري تكنولوژي مناسب بوسيله ادم مناسب در زمان مناسب با جريان منابع پايدار و در سايه عفو عمومي و عدالت اجتماعي مناسب امروز است خذ العفو و امور به عدل و اعرض عن اجاهلين دكتر عباس كوهساري عاشق امام و ولايت (1378189) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۴۰:۲۱
عارف از همه سرتره
بابا میدونید دکترای برق از استنفورد یعنی چی؟ (1378210) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۷:۴۸:۱۳
سلام به همه

دوستانی که میفرمایند نظرسنجی ها قابل اتکا نیست بر چه مبنایی می فرمایند طبق آمار وزارت ارتباطات نزدیک به 40 میلیون مشترک اینترنت داریم فرض کنیم از این 40 میلیون 20 میلیون نفر می توانند رای بدهند یعنی نصف اون حال اگر فرض کنیم هر 5 نفر نماینده یک خانواده باشه پس یعنی حدود 4 میلیون خانوار مشترک اینترنت داریم با توجه به اینکه از سال 88 تندروها و اصولگراها تاثیر اینترنت و جامعه های مجازی رو فهمیدند ( به فیسبوک و سایر قسمت ها نظر بندازی متوجه میشی ) کاملا حضور فعالی دارند نظرسنجی عصر ایران و فرارو که اتفاقا هر دو در بهترین حالت بی طرف هستند هرچند اصولگرا هستند نشون دهنده شرکت نزدیک به 100 هزار نفر در این نظرسنجی بوده یعنی یه جامعه آماری وسیع در سراسر کشور که از هر قشری میتونه باشه اختلاف کاملا محرز هست جالب اینجاست که ارای منفی جلیلی بسیار وحشتناک هست در نظر سنجی جدید که تا الان نزدیک به 14000 نفر شرکت کردن بیش از نیمی از کاربرها گفته اند به هیچ وجه به جلیلی رای نمیدهند بعد از اون اقای روحانی با 17% این نشون میده برادران عزیز اصولگرا هم خیلی بیکار ننشسته اند بسیار فرق هست بین گستره کاربری اینترنت 92 نسبت به 88 دوستان گرامیمن باز هم میگم بین این 3 نفر جدای از هر تفکر جناحی یا افراطی یکیشون بشه رئیس جمهور وضع مملکت خوب میشود (روحانی - رضایی - قالیباف) و خدانکند روزی که جلیلی بشود رئیس جمهور شما پرونده اش رو فقط در مورد مذاکرات هسته ای نگاه کنید همه میگند باقری همه کارست همه چه از طرف های غربی و چه اینوری میگند ایشون فقط یک پیام اور هست نه مذاکره کننده در ثانی موفقیت ایشون چی بوده تا الان؟؟ با اجازه دوستان بیشتر اورانیوم غنی شده ایران تبدیل شده به میله سوخت ( به درخواست غرب) همین الان تیم ایشون پیشنهاد تعلیق رو دادن والا امتیازاتی که خواستند رو غرب باهاش موافقت نکرده پس اینهمه هی مقاوت و انقلابی نگوئید کدوم یکی از این دوستان کاندیدا انقلابی نیستند؟؟؟
اگه ایشون به جنگ رفته آقای دکتر رضایی فرمانده ارشد جنگ بوده
اگه ایشون میرند به عنوان مذاکره کننده درخواست تعلیق میده اما نمیتونه امتیاز بگیره و ما مدام تحت فشار قرار میگیریم اقای روحانی و تیمشون با تعلیق ( اونهم تو اون موقعی که هر ان بوش دیوانه حمله میکرد کلی امتیاز گرفت و خودشون هم تعلیق رو برداشتند نه دولت بعدی خود دولت خاتمی تعلیق رو برداشت و UCF رو فک پلمب کردند) همراه با پیشرفت اتمی (که مدارک غیر قابل انکارش موجوده ) نزاشتند هیچ فشاری به ملت بیاد طوری که جضرت اقا هم از ایشون و دولت وقت تعریف و ستایش کردند لینکش رو هم که دوستمون گذاشته اند برید بخونید.

گول عوام فریبی مجدد رو نخورید لطفا دوران تندروی در هر جهتی به سر اومده به خدا از اونور دنیا تا اینجا حتی تو رژیم غاصب صهیونیست هم همینجور هست با اعتدال و میانه روی و عقل ورزی موفقیت همه جانبه عایدمون میشه (1378239) (alef-6)
 
شهر بابک
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۳:۰۴
زنده باد مرد فرهنگ و سیاست و اقتصاد دکتر محسن رضایییی (1378292) (alef-6)
 
لنگه ای فرهنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۱۶:۵۴
سلام اصلا مگه منصب ریاست جمهوری مکتبخانه قدیمه که آقای جلیلی بیاد الفبا به بچه ها یاد بده.در حد یک بخشدار هم نیست. او برای سیاهی لشکر اومده. اصلاح وضعیت اسفبار مملکت فقط به دست آقایان روحانی یاولایتی امکان پذیر است.چون افراد پیرامونشان تجربیات سیاسی واقتصادی زیادی دارند.با تعصب به موضوع فکر نکنیم تعقل وتفکر کنیم .سپاس (1378346) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۴۴:۲۰
تا حالا کدوم رئیس جمهوری به وعده ای که داده عمل کرده؟ (1378464) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۹:۳۶:۴۱
تا جایی که من میدونم رضایی رشد داشته بعد شما زدین بعد از غرضی آخره؟ چرا دروغ میگین؟ (1378616) (alef-6)
 
فرزین
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۱۰:۱۵
اقای روحانی انتخاب الیت جامعه و اعتدال گرایان است. (1378719) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۰:۴۶:۴۲
ishan sobat e siyasi nadarad va braraye entekhab shodan har chizi miguyad hata ezharat e zedo naghiz baste be vaze raghiban. in haman chizist ke ma dar gharb mibinim. velayati va Rohani daraye sobat e siasi hastand (1378790) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۲۳:۴۳
اقاي جليلي تا حالا به عمرشون يك چك امضا نكردن
٢٠ تا ادم متخصص كنارش نيستن
كسايي كه دارن پشت ايشان سينه ميزنن معلوم الحال هستن
شمارو به خدا واقع بين باشيد و مملكت رو دست افراط گراها
ندهيد
اقاي روحاني به نظر بهتر از بقيه هستند (1378851) (alef-6)
 
الشتری
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۲:۴۲:۵۱
به نظرم معلوم الحال تر از تو کسی نیست چونیاوه سرای بیش نیستی (1379488) (alef-13)
 
ali
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۲۵:۵۴
ba salam
lotfan yek nafar ro entekhab konid keh be fekr Iran basheh va kasani keh ba ishan hamkari khahand kard adamhay kar azmodeh bashand. Faghat yek nafar nemitoneh be ozaei bad eghtesadi va kam bood kar va ghaireh anjam bedeh.Man az in aghayoon hich kodom ra anghadr ashenaei nadaram vali toro khoda yek nafari keh betooneh ham syasat khareji/dakheli/eghtesadi dasheteh basheh ra entekhab konid.Alef agar momkeneh inha ra beh font farsi benevisid keh man emkan anra nadaram.Agar az hich kodom candidha in karha bar nemiad behtareh ray nadim keh shawra bedanad keh adamhay khoob entekhab nakardehan. (1378853) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۳۹:۱۰
انصافا" قالیباف هم برنامه دارد و هم معتدل تر است آقای جلیلی برنامه ندارد و ادامه همان دولت قبلی است . (1378881) (alef-6)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۴۶:۳۵
بگذارید یک نکته مهم را بگویم:

اصولا یک مدیر اجرایی باید و بتواند بر اساس واقعیات موجود "قول" دهد و بر سر قولش باشد و آنها را به انجام برساند. کلی گویی و اینکه بگوییم شاید بشود و اگر بتوانیم و ظرفیت اگر باشد و اگر بشود استفاده کرد!!! و امثالهم بهیچوجه پذیرفتنی نیست.

آنهایی که می گویند "رئیس جمهور نباید قول بدهد و فقط بطور کلی بگوید چنین چنان" باید نصیحتشان را به عزیز و مولایم علی(ع) ارائه می کردند که اینطور قول نمی داد و توی زحمت نمی افتاد زمانی که مثلا گفت "من اموال بغارت رفته بیت المال را اگر جواهر شده باشد در گردن زنان و.... همه را بر میگردانم" خوب اگر آقایان تئوری کلی گویی بودند به آن عزیز خورده لابد می گرفتن که قول نده!!

و در آخر بگویم که افرادی که میترسند قول بدهند بقول یکی از دوستان که خیلی جالب بود در جابجایی حروف مشکل دارند : آنها "مدیر" نیستند ، "مرید" هستند، خوب قبول دارید که یک مرید نمی تواند قول دهد. (1378905) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۱۰:۴۱
ما بخاطر صحبت های اقای جلیلی باید بیشتر از اینها تحریم میشدیم
اخه هیچ کس نمیفهمه کی این اقا جی میگه جه برسه به خارجیها (1378956) (alef-6)
 
عبد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۱۲:۳۹
به نظر بنده باید ببنیم اینا واسه حل بحران توی جامعه چه برنامه هایی دارین؟؟؟؟؟ خدایی نکرده جامعه ما جوانه ،قشر تحصیلکرده زیاد داره بنظر من باید از هیاهوی الکی پرهیز کنیم .... قالیبافت مدیر خوبیه اما بنظر من آقا محسن هم خیلی با برنامست (1378962) (alef-6)
 
محسن محقق
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۲۲:۱۹
عقلا و افرادی که با حساب و کتاب رای میدهند نظرشان ولایتی هست تیمی که الان در ستاد ولایتی هست واقعا ادمای مجرب و متخصصی هستند (1378989) (alef-6)
 
محمد علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۲:۳۴:۵۵
بهترین گزینه اقایان عارف و روحانی هستند و به گمانم بدترین انتخاب آقای جلیلی به دلیل بی برنامه بودن ایشان و عدم تجربه مناسب است (1379016) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۱۶:۵۷
عارف بسیار طوفانی شروع کرد صد در صد به او رای میدهم (1379116) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۰:۳۰
فارغ از صف بندی و جناح بندی، آقایان روحانی، عارف، رضایی و قالیباف گزینه های قابل قبولی برای رییس جمهور شدن هستن. اما آقایان حداد عادل و جلیلی کشور را با بحران های جدی مواجه می کنند. خوشبختانه خطر آقای جلیلی خوب درک شده اما خطر آقای حداد عادل را هم باید جدی در نظر گرفت. (1379225) (alef-13)
 
جمال محمودى
United Arab Emirates
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۴۰:۲۶
زمان روحانى نفت چند بود زمان اقايون چند؟ (1379150) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۴۴:۰۳
رئیس جمهور شدن عارف و روحانی برای ما رویا است . بهتره همه روی قالیباف اجماع کنیم با واقعیت باید کنار بییام (1379160) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۸:۰۸
چی میگی تو؟

در سایت بی بی سی دیدم قالیباف در سال76 در روی موتور هزار مردم معترض رو سرکوب میکرده! (1380494) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۴۶:۳۹
بین عارف و روحانی مردد هستم. شک ندارم که دولتی که مشترکا توسط این دو عزیز تشکیل شود می تواند ناجی ملت باشد. (1379167) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۳:۴۸:۴۶
عارف عارف عارف . تجربه مدیریتی ایشان برتر از سایر کاندیداهاست. ایشان یک اصلاح طلب اصولگرا هستند. (1379170) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۵:۱۳
ظلم بزرگی به دولت شد
دولتی که 25 میلیون رای داشت حتی یک نماینده ندارد...
حیف محمود ... (1379209) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۵:۴۲
مردم به این دلیل به روحنی رای می دهند
1-حقوق دان است ورشته تحصیلی ایشان حقوق اساسی از دانشگاه گلاسکو انگلستان است وبهخ زبان انگلیسی وعربی مسلط است
2- ایشان از صنف روحانیت است وبا وجود صعود سپاه به قله قدرت پس از جنگ وزیاده خواهی سپاهیان در قدرت باعث افول روحانیت از قدرت گردیده است وروحانیت مبارز تهران وسایر روحانیون منتقد نیز به ایشان رای می دهند تا توازون قدرت بین سپاه وروحانیت بهم نخورد
3- تجربه دیپلماسی دارد وپرونده هسته ای که عامل اصلی تحریم اقتصادی است ایشان می توانند به نفع ایران مذاکره را هدایت کنند ورابط با اروپا وامریکا را عادی کنند
4- با ایت اللع خامنه ای رابطه دوستانه ای دارد وهم سن سال هستند و20 سال است در امنیت ملی خدمت کرده اند وزبان گفتگو با رهبری را بلد هستند و رهبری به ایشان اعتماد دارند وبا ایشان همکاری خواهند کرد چون هر دو روحانی هستند وهمدیگر را به از همه می شناسند ومی توانند برای پیشرفت ایران به هم کمک کنند
5-اعتدال گرا هستند وافراطی مذهبی از جنس مصباح و جلیلی نیستند ولایت مداری را در حوزه خصوصی می داند وهیچ امتیاز اجتماعی به حساب نمی اید وخیلی از علمای شیعه هستند که به ولایت فقیه اعتقادی ندارند تا دکان عرضه ایمان بنا کنند هر کسی به خدا نزدکتر باشد اجرش با خداست وهیچ ربطی به سایرین ندارد (1379212) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۶:۱۴
یک بار گفتی ، باور کردم
دو بار گفتی ، شک کردم
سه بار گفتی ، مطمئن شدم که دروغ میگویی (1379241) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۶:۵۶
چه شهرداریی ؟؟!! درست کرده که شاهد هم میاورد.!! (1379244) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۴۰:۰۶
شهردارتهران بودن با اونهمه بودجه و حمایت با رییس جمهوری ایران محروم وتحریم شده یکی نیست (1379309) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۰:۴۳:۲۵
اقای قلیباف در نهادهای مختلف کارنامه قابل قبولی را در اذهان ملت به یادگار گذاشته و برای مردم کاملا قابل ارزیابی هستند به دلایلی که ذکر ان رفت و این پروسه سالها زمان برده است اما اقای جلیلی با کدام کارنامه و پشتوانه خود را درگیراین کار دشوار نموده اند شاید ملاکشان تنها عبور از سد تایید صلاحیت بوده !! . (1379321) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۰۰:۱۲
با سلام
به نظر می رسد آقای قالیباف منطقی تر، اجرایی تر و موثرتر خواهند بود.
آقای ولایتی امروزی و دردآشنایی کمتری دارد.
آقای روحانی هم قایل تامل است.
رضایی شاید وزیر کشور یا وزیر دفاع باشد بهتر است.
بقیه کاندیداها در قامت رئیس جمهوری نیستند.

با آرزوی توفیق برای ایران و ایرانی (1379372) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۲۰:۱۴
سعید جلیلی با گفتمان تازه ای که ارائه کرده است می تواندسرعت پیشرفت کشور چندین برابر کند . (1379874) (alef-13)
 
مشهدی
Germany
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۱:۵۰:۴۹
این دیگه چه تحلیلیه؟؟!!!
دو قطبی!!!
ز همین الان دارین لشگر کشی میکنین!!! (1379444) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۲:۰۳:۰۲
بسم الله الرحمن الرحیم
قبل از انقلاب به دلیل خلأیی که در بحث صنعت وجود داشت دولتها برای فربه شدن نقش صنعت در اقتصاد ایران بسیار تلاش می کردند و لذا از فلج شدن بخش کشاورزی باکی نداشتند زیرا با کشورهای مهم تولید کننده محصولات کشاورزی(کانادا، آمریکا، استرالیا، و ...) رابطه ی خوبی داشتند و چاله های سهم کشاورزی در اقتصاد ایران را با واردات پر می کردند همچنین دولتهای قبل از انقلاب از خرج کردن ریالی ارز نیز ترسی نداشتند به همین دلیل پول نفت چه به صورت محسوس و چه نا محسوس سهم زیادی در بودجه کشور داشت کاملا مشخص است که این دیدگاه غلط در میان مجریان اقتصادی هنوز هم بعد از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب حفظ شده است اما در یک اقتصاد "مقاومتی" (اقتصادی غیر منفعل و همگون و منضبط) راهی جز کم کردن تدریجی سهم پول نفت از بودجه و منع خرج کردن ریالی ارزها به اضافه سرمایه گذاری عظیم در بخش کشاورزی وجود ندارد زیرا در ایران همیشه تورم از طریق بخش کشاورزی به اقتصاد تحمیل شده است - مسئله ی دیگر در یک اقتصاد مقاومتی "تنظیم بازار" است بیش از 60 سال است که دولتها مسئولیتهای خود در تنظیم بازار در کشورمان را به عهده نمی گیرند و بخش خصوصی نیز بسیار ضعیف تر از آن است که در این مورد کمک کند لذا دولت بعد باید به با تشریک مساعی با بخش خصوصی تنظیم بازار را بسیار جدی بگیرد - مسئله ی بسیار مهم تر این است که دولت بعد با مشورت با کارشناسان همراه با تحقیق های میدانی فراگیر در پی طراحی مدلی بومی برای اقتصاد ایران باشد نه اینکه تئوری پردازان اقتصادی در غرب را در جایگاه معصومین قرار دهد تئوری پردازانی که خود بعد از مدتی تئوری خود را نقد ویا حتی رد می کنند. مثلا تا فرهنگ مفید بودن برای مردم در میان بخش خصوصی جا نیافتاده باشد نمی توان به سرعت به خصوصی سازی بخش های دولتی پرداخت... - مسئله مهم بعد تعامل با مجلس است دولت بعد اگر تعامل جدی با مجلس داشته باشد و قوانین کارآمدی را به تصویب برساند قطعا موفق خواهد شد مجلس یعنی 290 کارشناس ملی و محلی که این برای هر دولتی یک فرصت است دولت بعد باید اعتماد مجلس را به دست بیاورد و از خود محوری که اولین آفت اقتصاد است به شدت بپرهیزد. (1379457) (alef-13)
 
وحيد
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۳:۱۲:۴۸
اين نظرو احتمالا كس زيادى نبينه، ولى امشب آقاى عارف فوقالعاده بود، با برنامه، پرتجربه، مسلط، موادب، با يه كارنامه قابل دفاع، خداحفظش كنه، يادگاره اميدبخشه دولت اصلاحاته. (1379505) (alef-13)
 
مهرای ساغشکی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۵:۲۲:۲۱
شاید این بار مثل دفعات قبل و مثل دیگر رسانه های اصولگرای دیگر نظرات مرا سانسور کنید ولی در بر قضا من متولد همان ناحیه طرقبه مشهد جناب قالیبافم ولی بزرگ شده همان محله طلاب مشهد.
ما در این انتخابات نظاره گر بی اخلاقی شدی بودیم بویژه از سوی اصولگرایان. مثلا همین سایت شما در رفتار ناجوانمردانه یی با رفسنجانی کردید که ابتدا او را کوبید ولی وقتی رد صلاحیت شد شروع کردید به پوز پوز کردن...
من در وبلاگم گفتم که هیچ یک از نامزدها دلخواهم نیست ولی بی تفاوتی جایز نیست اگر در انتخابات شرکت بکنیم باعث آگاهانه باشد و اگر هم شرگت نکیم باز هم آگاهانه باشد. ایرانیها نباید باری بهر جهت باشند.
اگر منافع مردم و کشور ایجاب کند بایست حتا نامزدها دلخواهمان نبود در انتخابات شرکت کنیم و لااقل آن کسی که کمتر گند میزند انتخاب کنیم و بهمین خاطر همزمان نام آقایان قالیباف و رفسنجانی را بردم تا بیندیشید که مشکل دعوای جناحی نیست و هر ادم که کمی اطلاع از وضعیت ساختار جمهوری اسلامی آشنایی باشد میداند تو ایران رئیس جمهور چکاره حسنه!
میام ببینم نظرت منتشر کردید یا باز هم سانسور (1379529) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۵:۴۷:۱۱
فقط دکتر جلیلی

عارف و روحانی دست نشانده های خاتمی و رفسنجانی اند
کسایی که می گویند خاتمی بهترین بود باید به احضارتون برسونم اگه خاتمی یکسال دیگه مونده بود مملکت را دو دستی می داد غربی ها
مثل اینکه قرارداد ترکمنچای 2 را یادتون رفته
که بعد این قرار داد وزیر امور خارجه ی انگلیس گفت:هدیه ی جنگ عراق را از خاتمی گرفتیم
اگه می خواهید خاتمی و دار ودسته اش را خوب بشناسید این خط را در اینترنت سرچ کنید""ضیافت بلوط سبز با حضور خاتمی ""
احمدی نژاد وقتی اومد اول شروع کرد افتضاحاتی را که خاتمی به بار آورده بود برطرف می کرد
سخنرانی روحانی را دیدید همه ی حرفاش درباره ی انرژی هسته ای دروغ بود دوران این آقا کل انرژی هسته ای پلمپ و تعلیق شد
این خط را در اینترنت سرچ کنید""ضیافت بلوط سبز با حضور خاتمی ""
این خط را در اینترنت سرچ کنید""ضیافت بلوط سبز با حضور خاتمی ""
این خط را در اینترنت سرچ کنید""ضیافت بلوط سبز با حضور خاتمی ""
این خط را در اینترنت سرچ کنید""ضیافت بلوط سبز با حضور خاتمی ""

امیدوارم سرچ کنید و بخونید بعد ببینیم احمدی نژاد خیانت کرد یا خاتمی (1379536) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۶:۲۷:۲۸
رضایی چهار نعل و با اسب سفید وعده های قشنگ به سمت پاستور می تازد و الان از همه پیشی گرفته البته اصلاح طلبان هم فکر می کنند مردم از ترس بر خورد امنیتی به انها رای می دهند ولی با درایت مسئولین این حربه نقش بر اب شده ائتلاف سه نفره بازنده بزرگ بازی انتخابات خواهد بود البته هنوز تا مناظره ها وقت باقی است (1379552) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۶:۵۶:۴۱
طرقبه (شهر قالیباف)به معنای آبادی بزرگ است. معنای دقیقتر آن را این طور گفته اند که طرقبه از دو بخش «تُرُق» و «بَذ» تشکیل شده است که به معنای بهترین راه ها است (1379567) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۸:۲۸:۱۱
یک واقعیت در هشت جهره . (1379650) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۰۸:۱۲
انقدر جلیلی جلیلی نمی کردید ......ره هم برایه این بزرگوار کسی خرد نمی کنه چه برسه به این که سرنوشت مملکتش را به اون بسپاره . بابا یه کم فکر کنید مگر این آقا تا حالا چه کار مثبتی انجام داده که مردم به ایشان رای بدند . والا این بزرگوار را یه عدهای جلو انداختند که از بقل ایشان به منافعشون برسند و گرنه خودش کاره ای نیست . با اومدن ایشون مملکت به نابودی کشیده می شه ببینید کی من گفتم (1379701) (alef-13)
 
حامی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۰۹:۳۰
الف جان برات متاسفم فقط حرفهای آبکی رو منعکس می کنی و حقیقت رو سانسور میکنی!!!!!!!!!!! (1379706) (alef-13)
 
mehdi sh
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۹:۲۲
همینطور که آقای قالیباف هم اشاره کرد آقایان جلیلی ، روحانی و ولایتی کسانی هستند که الان راس کار هستند و سیاست خارجی رو دارن تقریبا اداره میکنند. و آقای حدادعادل هم که توی مجلس حتی نتونستن رای بیارن تا رئیس مجلس باشن.... آقای غرضی هم که سالیان ساله که کنار نشسته و حال حرف زدن هم نداره ... پس با رفسنجانی از نظر جسمی فرق نداره (فقط جسمی) آقای عارف هم که والا چی بگم تقریبا مثل آقای غرضی... و امام آقای قالیباف هم در کار اجرایی بوده و هست و هم کارنامه درخشانی داره . پلیس + شهرداری +جبهه و جنگ و..
به نظر من گزینه قالیباف میتونه بهتر باشه ... سرحال با نشاط با ایده های خوب ... راستی آقای رضایی یادم رفت ایشون هم که پای ثابت انتخاباته .. خدا بهشون صبر داده و میده (1379718) (alef-13)
 
حامی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۳۵:۳۱
آقایون بنظر شما این مشکوک نیست که احمدی نژاد اینقدر آروم و ساکته فکر نمی کنین که کاندیدای جریان انحرافی کسی بجز مشایی باشه ؟؟؟؟ چطور میشه که یه کاندیدا که مردم شناخت زیادی ازش ندارن به یکباره همچین تبلیغاتی رو به این وسعت انجام میده؟ مشخصه که همه چی از مدتها قبل طراحی شده و جلیلی همون بهاریه که زییس جمهور وعده داده بود حالا که به کارای احمدی نژاد تو روز ثبت نام مشایی فکر می کنم متوجه میشم احمدی نزاد چقدر بافکر و درایت مهره هاشو چیده : اینقدر حاشیه درست کرد تا مهره اصلی با آرامش خودشو مطرح کنه. نتیجه اینکه جلیلی برا 8 سال دیگه همین راهو ادامه میده با تیم احمدی نژاد و جالبتر اینکه بجز باند قالیباف بقیه همه موافق این قضیه هستن ولی بخاطر عملکرد 8 ساله دولت ،باید جلیلی رو فراحزبی معرفی کنن.یعنی تکرار انتخابات سال 84 و به حاشیه راندن قالیباف. (1379748) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۳۸:۱۲
جلیلی را شماها گنده اش کردین. والله تو مردم کوچه و بازار همه مسخره می کنند. دیروز یه راننده اتوبوس می گفت. طبق اصول قانون اساسی رییس جمهور باید سالامت جسمی داشته باشه این که سالم نیست ... و کلا شما مردم کوچه و بازار دست کم نگیرید (1379753) (alef-13)
 
قوچانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۴۳:۲۵
پس اینو میشه فهمید که قلیباف که یک خلبان قهاری هست مـثل سالهای قبل هوا پیمایش را در فرودگاه اصولگراها فرود نیاورد چون خیلی زود بیگانه میشود واز جبهه اصولگرا دیپورت میشود (احمدی نژاد) بهتر به یه فرودگاه بیطرف یا لااقل بالاتر از همه ی طیفها فرود بیاد.در اسمان کوی طلاب هم ظاهر نشود ........ (1379771) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۰۹:۴۴:۵۷
من برداشتی که از رفتارهای آقای قالیباف از چند ماه پیش تا اینجا کردم به این نتیجه رسیدم که ایشون در منار خدمت تشنه قدرت هستند و دلیلم هم تناقض گویی های ایشون در صحبتهاشون هست که در یک کجا میگویند "تو برای چی اصلا آمدی" که منظورشان آقای هاشمی بود و در جایی دیگر تقدیر می کنند و تناقضات دیگر که من فکر می کنم ایشون هر کاری می کنند تا در انتخابات پیروز باشند و با هر روشی و هر حرفی و این یعنی عطش قدرت (1379776) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۰۵:۴۹
سلام به کلیه دوستان!!
من کاملاً بی طرف هستم و نظر شخصی خودم رو می گم!!
اول بگم بحث من بحث اقتصادیه، چون در پرونده هسته ای همه یک نظر دارند و همه می دونیم که باید رو حقوق هسته ایمون مقاومت کنیم، مسئله مذاکره سیاسی هستش و امتیاز دادن یعنی باختن!! پس کسی رو با این چوب نمی زنیم!

من برنامه های کاندیداها رو خوندم و دقیق گوش کردم، هر کدوم در بخشی خوب به نظر میان، مثلاً عارف تو اقتصاد و مدیریت، ولایتی سیاست خارجی، رضایی برنامه های خوبی دارند،
اما مارگزیده باید از مار بترسه!!!
میگین چرا؟؟؟
طهرانی های عزیز باید بدونید هرکسی که شهردار خوبیه نمی تونه رئیس جمهور خوبی باشه، جبهه جنگ، اداره پلیس، شهردای فقط بخش های کوچکی از مملکت هستند، مدیریت در این سطح بزرگ انسانهایی می خواد که تجربه این کارو داشته باشند. من به نظرم قالیباف به درد ریاست جمهوری نمی خوره.

رضایی هم خوبه اما اجرای برنامه های رضایی مثل قانون حقوق مالکیت معنوی تو ایرانه، خوبه و باید باشه اما هنوز قابلیت اجرا نداره، چون زیرساخت هاش موجود نیست.

جلیلی هم خوبه ولی به نظر من هم همون سمتی که داره و مذاکره کننده است برا خودش و مردم بهتره، کار اقتصادی نکرده، در بدنه دولت ها نبوده، حالا تا بیاد و آشنا بشه، خیلی ها می تونند سوء استفاده کنند، باز هم به نظر من جلیلی بهتره مذاکره کننده باشه.

در مورد غرضی بگم که دیگه با داشته های قدیمی اش نمی تونه کمک خاصی بکنه، کاریماتیک هم نیست که قدرت زیادی داشته باشه.

حدادعادل و روحانی هم عملاً تو حوزه های اقتصادی دستی بر آتش نداشتند، و همه صحبت هاشون از مشاوره با دیگران و تخصصی در این حوزه ندارند، بهتره که به نفع سایر کاندیداها کنار برند،

بین عارف و ولایتی هر دو خوبند، عارف تجربه خوبی در معاون اولی و مدیریت در بخش های اقتصادی و پژوهشی داره، کارنامه قابل قبولی هم داره، این نظرش در مورد مبارزه با فساد به نظرم عالی بود، که باید از مبداء و شروع کار مسئله حل بشه، نه این که بذاریم تا نفر آخر بره و بعد رسوایی بزرگ و اتلاف پول بیت المال حاصل بشه، می دونیم که راه حل خیلی از مشکلات مملکت خصوصاً اقتصادی از همین مسیر عبور می کنه، برنامه هاش هم خوبه، آدم افراط و تفریطی هم نیست، در کل دوستش داشتم،
ولایتی هم صحبت هاش خوبه، ما با ولایتی با چرخش در سیاست خارجی می تونیم اقتصاد رو بهبود بدیم، همه تمرکز ولایتی که قول 100 روزه هم می ده همینه، یعنی چرخش مواضع در روابط خارجی و آزادسازی پول های بلوکه شده، که با توجه به سابقه اش و روابط نزدیکش با سایر کشورها کاری انجام شدنی است.

نمی خوام خیلی ریز بشم، ولی عقلانیت من حکم می کنه، بدور از علایق سیاسی نظرم رو بگه،
گزینه اول عارف
گزینه دوم ولایتی

حل مشکل اقتصاد و خصوصاً بیکاری می تونه بیش از 70 درصد سایر مشکلات رو هم حل کنه، پس معقولانه به نظر می آد که به یکی از این دو رای بدهیم. (1379834) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۱۰:۴۷
با سلام من اصلا به اندازه شما دم از رهبري نميزنم ولي كسي واقعا پشت و دوست رهبر هست كه بتواند اين گند زده شده به اقتصاد و اعتماد مردم را درست كند اين فرهنگ دروغ و رفتارهاي چيپ كه هشت سال از طرف بالاترين مقام اجرايي كشور دامان اين مملت را گرفته درست كند. خطر تجزيه و خاورميانه جديد امريكا ايران عزيز را تهديد ميكند. بيدار بشيد كه روزي افسوس نخوريد. افكار و قضاوت ها و امالتون با احمدي نژاد را بياد بياوريد شماهايي كه ادعاي دين داري داريد مومن دو بار از يك سوراخ گزيده نميشود نذاريد بجاي دوبار چند بار بشه (1379849) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۰:۳۶:۰۵
خدا به داد مردم برسد!! با عدم مشارکت مردم جلیلی ب_خوانید احمدی نژاد دوم_ روی کار خواهد آمد. این آقا مثل اینکه تازه از خواب بیدار شده . گفتمان انقلاب!! سیاست تهاجمی!! ای کاش آقای توکلی می آمد.کارشناس ارشد سیاسی. (1379930) (alef-13)
 
غلام
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۴:۵۴
الف
جان هرچی دوست داری
یکبار برای همیشه راست بگو
نکنه شمشیر رو از رو بستی
چرا اظهار نظر های طرفداران جلیلی را کمتر می زنید
شما مر رسانمه آزاد نیستید (1380285) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۴:۲۳
من فکر میکنم این که جلیلی مطرح شده . به دلیل بیش فعالی همین چند تا طرفدارش هستند.. هیاهو گرند.. ما متاسفانه فقط حرف می زنیم و انرژی نمی زاریم برای روحانی یا قالیباف (1380408) (alef-13)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۳:۳۵:۴۱
درود بر محمد باقر قالیباف و تاسف برای طرفداران جلیلی که همان احمدی نژاد مدل 1384 هست و حالا هم که جریان انحرافی ستادهایشان را در اختیار جناب جلیلی قراردادند!!
در میان این 8 نفر قالیباف تنها کسی بود که 8 سال منتقد دولت بود و روبروی احمدی نژاد و تفکرات دیکتاتوریش ایستاد .بقیه کاندیداها کجا بودند !!
اکثریت مردم تهران به قالیباف رای می دهندو قدردان زحماتش برای پیشرفت وابادانی تهران همیشه خواهند بود

پاینده باد ایران سربلند (1380892) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۴:۵۶:۱۱
کسانی که وی گویند ولایتی رئیس جمهور بشود و قالیباف معاون اول یه تا ایده تخیلی را با هم دارند بیان می کنند:
اول این که ولایتی از کجا ایشان را قبول داشته باشد و بگذار د معاون
دوم این که قالیباف از کجا ولایتی را قبول داشته باشد و بخواهد با او کار کند
سوم آن که چه کسی گفته ریاست جمهوری در کشور ما برای پرستیژ است و کارها برای معاون اول
تا به حال که عکس این بوده (1381270) (alef-13)
 
faeze
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۵:۴۹:۰۲
آقای قالیباف گفت ضمانت اجرایی من پروژه های تهرانه
5ماه از قولی که برای اتوبان صدر دادن گذشت هنوز خرابه ست!!!!!
زندگی مردم منطقه فلج شده
شهرستانی ا گول نخورن .برا تهران هیچ کاری نکردن! (1381466) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۶:۱۳:۱۵
تا زمانی که با دنیا در جنگ باشیم به هیچ جا نمیرسیم (1381550) (alef-13)
 
منصور
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۷:۱۰:۳۴
به نظر من هيچ كدوم از ايناي كه تاييد صلاحيت شدند نميتونن اوضاع كشور رو به سامان كنند، وقتي جبهه گيري سياسي تو تاييد صلاحيتهاي شوراي نگهبان حكفرماست هيچوقت نميشه انتظار داشت قانون اجرا شده باشه، كسي مثل رفسنجاني رو به دلايل صرفا سياسي و بعضا بدني (كه بهونه هست) رد ميكنن كه يك ادم فوق العاده قدرتمند و باتجربه بالا هست ديگه چه انتظاري ميشه داشت، رفسنجاني رد صلاحيت بشه!!! باور كنيد هنوزم باورم نميشه... خب اين كه نشد سيستم. (1381710) (alef-13)
 
حیدری ازقصرشیرین
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۷:۵۶:۰۹
قالیباف نمادی از خدمتگزاری وکوله باری از تجربه است.الان اوضاع ایشون درکشور بهتر سایرین است.الان دراستان کرمانشاه بالای 70درصدمردم به قالیباف رای میدن.درگیلانغرب(دومین شهرمقاوم کشور)واسه ایشون جون میدن.همین طور توی سرپلذهاب وقصرشیرین.
درایتدای نطرات دیدم که یکی ازدوستان نوشته قالیباف نمیتونه از شهرداری به ریاست جمهوری برسه(غلطه) اما به عقیده بنده وهمشهری های عزیزم این تنها قالیبافه که میتونه تحولی عظیم ایجاد کنه چراکه دارای کارنامه ای روشنه.ولذا ایشان هم رییس پلیس کشور بودن وهم رییس پدافند هوایی سپاه.کسی که درسن 17 سالگی فرمانده لشگر باشه نمیتونه رییس جمهور شه اما کسی که یک شبه ریاست یک ارگان رو بر عهده گرفته میتونه.
والسلام (1381845) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۸:۲۳:۵۹
من الان با خوندن این متن احساس کردم عارف و روحانی رد صلاحیت شدن (1381927) (alef-13)
 
استاد دانشگاه
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۸:۳۵:۰۰
به نظر من مجددا ریسک کردن و رای دان به یک فرد بی تجربه و تندرو موجب وارد کردن بزرگترین ضربه به کشور است. در واقع تکرار اشتباهی است که مردم در طی 8 سال گذشته تابان آنرا تا کنون داده اند. به هر کدام از کاندیدها غیر از جلیلی را توصیه می کنم . "آزمودن آزموده خطاست!" (1381963) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۹:۴۲:۱۲
پيش بيني دور دوم
قالي باف
رو حاني
جليلي
موافقا دستا بالا (1382124) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۲۱:۴۰:۳۲
سلام آیا صحت داره که ستادهای مشایی در اختیار جلیلی قرارگرفته؟ (1382342) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۲۳:۳۰:۲۵
بیچاره این خانوم اشتون ... چی کشیده (1382548) (alef-13)
 
بیدار
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۰:۰۱:۴۷
در تعجبم با این برنامه روشن و تخصص و کارآمدی و شخصیتی که محسن رضایی دارد حق را نمی گویید؟ (1382600) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۰:۱۹:۱۹
کلا سایتتون با جلیلی مشکل داره
چرا؟؟؟؟؟؟ (1382634) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۰:۵۸:۰۹
واقعا هر فردي با عقل سليمي از چنين شعور و شور و اشتياق كاربران و تعدد و تكثر نظرات و ارا چه موافق و مخالف لذت ميبره. بله درسته الان كه معلوم ميشه سطح اطلاعات اجتماعي و سياسي هر فرد و بينش و خرد او چيست . اميداورم نامزدها و اعضاء ستاد انها به اين نظرات گوشه چشمي داشته باشند . با تشكر از سايت جامعه خبري تحليلي الف در خصوص انعكاس نظرا موافق و مخالف . (1382719) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۹:۱۴:۵۳
جلیلی همان احمدی نژاداست مردم گول نخورید کسی است که مصباح معرفی کرده است احمدی نژادهم نوچه مصباح بود جلیلی هیچ از اداره کشور نمیداند فقط بیخودی حمایت میشود (1383009) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۰۹:۳۴:۲۰
ای کاش یکبار هم شده ملت شرایط زمان را می دیدند و مرد میدان حل مشکلات را انتخاب می گردند به خدا جلیلی خیلی پاک است شکی نیست ولی مدیر نیست در حدی که مشکلات جور واجور ایران را بتواند حل کند سرکارش می گذارند همان طور که احمدی نژاد جو گیر شد و خودش و ملت را بدبخت کرد . بیایید قالیباف را به خاطر ملت انتخاب کنید تا هم ولایت حفظ شود و هم منافع ملت . (1383035) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۰:۵۴
با سلام
از نظر من در حال حاضر تنها آقای محسن رضایی صلاحیت ریاست جمهوری دارند.
والسلام (1383225) (alef-13)
 
سرباز ولایت
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۱:۲۱
چرا اینقدر به رمالی اشاره دارید؟
یعنی اینقدر بدبختید که تو دین چیزی برای گفتن ندارید؟
پس اگه دین احمدی نژاد از دین شما برتره که منم هم کیش احمدی نژادم و دین اونو قبول می کنم.
ما منحرف از هرچی زمستان و بهاریم
جریان بهاریم و در این راه بمانیم
با مدعیانم نرود آب به یک جو
ما منحرف از راه کج منحرفانیم (1383247) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۲:۲۶
احمدی نژ خیلی زرنگ است جلیلیمخفیانه فرستاد و مشایی را علنی علم کرد تا کسی متوجه سیاستش نشود .خواهید دید (1383251) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۶:۱۰
نشون دادید خیلی اهل سانسورید از چینش مطالب تون هم روشنه چون تمام مطالب یا تعریف از خودتونه یا تخریب جلیلی ، تا الان حتی یکی از نظرات منو تو قست نظرات درج نکردید. (1383385) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۱۴:۱۵:۰۶
همه سرکاریم (1383669) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۲۱:۵۲:۰۲
فقط جلیلی (1384657) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۸:۲۷
تنها کسی که از تیم کاریش اسم برد ولایتی بود. فقط اون جرات کرد. (1385183) (alef-13)
 
مهدی طرقبه
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۰۸:۰۰:۲۱
با سلام خدمت به عنوان یک طرقبه ای خواستم بگم معنی بذ دره و فاصله بین دوکوه است و دوم اینکه طرقبه از شهر مشهد قدمت بیشتری داره و بیش از 2هزار سال پیشینه ای برابر با طوس داره و ناصر الدین شاه فقط یک بار از این منطقه رد شده و در همان زمان این روستا از بسیاری از مناطق تهران آباد تر بوده که ایشان را ذوق زده کرده و گفته که اینجا بهترین راه رسیدن به مشهد است ودر نهایت طرقبه به تولید بهترین میوه ها مشهوره مثل گیلاس ،آلو ،گردو ،زد آلو و.... واین نشان از همت بال و خلاقیت این مردم است و امروز هم که شهرستان طرقبه شاندیز به عنوان شهر برتر غذا ایران نام گرفته باز هم از توان این مردم حکایت میکنه (1386311) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۱۹:۱۰:۰۸
جناب آقای دکتر جلیلی نسبت به جناب آقای دکتر قالیباف مزایائی دارد یکی اینکه در دبیرخانه ای بوده که چالشهای اصلی جامعه در زمینه های مختلف چه در زمینه اقتصاد چه در زمینه امنیت چه در زمینه ایمنی و محیط زیستی چه در زمینه چالشهای دیوانسالاری و ...در آنجا مطرح و راه حلها بکمک کارشناسان درگیر مسائل بصورت تخصصی و میدانی مورد توجه قرار می گیرد ضمنا رابطه مسائل مختلف و تعامل فاکتورهای جهانی و خارجی بر این مسائل در داخل کشور مطرح می گردد لذانسبت به آقای قالیباف برتری دارد بلحاظ جامعیت آگاهی و اشراف به مسائل و حل آنها. نکته دیگر آقای قالیباف متاسفانه خیلی منم منم می کند که تا حدی قابل پذیرش است که نشان بدهد به خودش و توانائی های خودش اعتماد دارد لیکن بنظر می رسد در صورت رشد چنین مسئله ای ممکن است به آسیبهائی که خودمحوری بزرگانی چون هاشمی و احمدی نژاد ایجاد نمودند مواجه شویم به شکلی دیگر که بنظر میرسد آقای دکتر جلیلی برنامه هائی را که ارائه داده است نگفته است دولت من. و این مهم است. برای اهمیت آن به دورشدن ابلیس از درگاه حضرت حق بخاطر منیت و نه بخاطر مخالفت با امر باریتعالی توجه کنیم نسبت به تخلف حضرت آدم (ع) در اطاعت از امر حق که چون در آن منیت نبود اجازه توبه یافت و این توبه تازه سبب خلیفه الهی او شد و بعنوان اشرف مخلوقات توسط باریتعالی مطرح گردید. لذا منم منم م. ب ق خیلی خطرناک است که هم خوش را به نابودی خداناکرده می کشاند هم عده دیگر پیرو او را. خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر نماید. انشاالله. (1389441) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۱۹:۱۴:۰۰
بنظر می رسد جناب آقای دکتر جلیلی بلحاظ صلاحیت در جمهوری اسلامی ایران در مراتب بسیار بالاتری از جناب آقای دکتر قالیباف دارد. لذا انشالله حماسه سیاسی 24 خرداد با رای 25 تا 30 میلیونی مردم انقلابی ایران به آقای دکتر سعید جلیلی بعنوان یازدهمین رئیس جمهور اسلامی ایران محقق خواهد شد. برای جناب آقای دکتر قالیباف و خودم هم آرزوی توفیق و مبارزه با نفس را از خداوند متعال خواستارم. (1389458) (alef-13)
 
سلماني
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۲۷:۵۹
مهمترين ويژگي رييس جمهوري اسلامي ايران، طرفداري از اسلام "عزيز" و "غريب" است و از لحاظ "فني"، مهمترين آنها گول

نخوردن و مرعوب نشدن از بين چنگال هاي سرويس هاي هزار توي فريب و جاسوسي اربابان دنيا و نوكران شيطان است كه دكتر

جليلي، هر نقصي هم داشته باشند در اين مورد در برابر ساير عزيزان محكم تر هستند و منادي گفتمان اسلام و قرآن و حافظ واقعي منافع اين مردم و اين پرچمِ "الله" كه امانت صاحب الزمان (عج) هستندمي باشند. (1393525) (alef-13)
 
saeed
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۳۰:۱۵
سلام به نظر من اقاي حدادعادل از هر نظر يك سرو گردن از بقيه كانديداهاي محترم بالاتر هست. خودم دارم مي بينم كه هرچي ادم محترم دورو برم هست از ايشون به خاطر اخلاق مداري و فرهنگي بودنشون حمايت مي كنن. ايشون واقعا سياستمداري اخلاق مدار هستم. انشاءالله با پيروزي منطقي ايشون فضاي سياست كشورمون اخلاقي بشه. چون خيلي ها رو كه دارم مي بينم با سياست قهر كردن به خاطر همين بي اخلاقي ها بود. من تمام تلاشم رو براي اقاي حدادعادل خواهم كرد.
پيامبراكرم ميفرمايند من براي به كمال رساندن مكارم اخلاقي مبعوث شدم. (1394051) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۶:۵۱:۴۰
انحراف تا کجا؟ رهبری صراحتا فرمودند که سیاست خارجی دولت احمدی نژاد مورد تایید ایشان است. امثال شما و آقای قالیباف هیچگاه این سیاست را قبول نداشته اید. (1397464) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۰:۴۸:۱۳
شب انتخابات نهایتا 4 تا کاندید میمونن!
غرضی-جلیلی- روحانی- قالیباف-رضایی
این که گفتم 4 تا به این دلیله که غرضی رو اصلا کاندید نمیدونم! مگه این که 84 تکرار بشه که خیلی بعیده! (1399041) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.