توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415770
وزیر کشور در خصوص انحصاری شدن بیمه زائران اربعین پاسخگو باشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه همه امور بیمه ای اربعین امسال به صورت انحصاری به یک شرکت واگذار شده بود گفت: وزارت کشور باید در این خصوص پاسخگو باشد.

به گزارش تسنیم، سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت وگویی، درخصوص بیمه زائران اربعین حسینی(ع) گفت: درخصوص بیمه زائر، رانتی برای یکی از شرکتهای بیمه‌ای ایجاد شده است و این موضوع از طریق کمیسیون فرهنگی مجلس  از یک ماه قبل مورد پیگیری قرار گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه با اتخاذ تمهیداتی میتوانستیم زمینه‌ای فراهم کنیم که هزینه بیمه زائران کاهش یابد، گفت: در این راستا باید اجازه داده می شد شرکتهای بیمه‌ای دیگر نیز در این موضوع مشارکت داشته باشند.

نماینده مردم شاهرود  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اربعین  امسال زوار  به نوعی مجبور بودند که توسط یک شرکتِ بیمه خصوصی، بیمه شوند، تاکید کرد: موضوع انحصاری شدن بیمه یک رانت محسوب می‌شود.

وی افزود، وزرات کشور به عنوان متولی اصلی امور مربوط به اربعین باید در این خصوص پاسخگو باشد.

حسینی شاهرودی ادامه داد: درحالی که رقابت در صنعت بیمه باید به نحوی باشد که هزینه های بیمه ای کاهش یابد، وجود رانت در بحث بیمه زائران اربعین حسینی قابل قبول نیست.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:  زائران اربعین حسینی(ع) امسال با پرداخت 25 هزار تومان،  بیمه شده اند، این درحالی است که شرکتهای بیمه ای دیگر حاضر بودند با نرخهایی به مراتب کمتر، زوار اربعین حسینی را بیمه نمایند.
 
کلمات کلیدی : وزیر کشور + بیمه زائران + زائران اربعین + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.