توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425076
هشدار اوباما به ترامپ در خصوص چین
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
رئیس‌جمهور آمریکا طی اظهاراتی به رئیس‌جمهور آینده این کشور در خصوص پیامدهای تهدید سیاست «چین واحد» هشدار داد.

به گزارش فارس، به دنبال اظهارات تهدیدآمیز اخیر رئیس‌جمهور منتخب آمریکا علیه چین، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به «دونالد ترامپ» در خصوص پیامدهای تهدید چین هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما طی هشداری خطاب به دونالد ترامپ با اشاره به عواقب واکنش بالقوه بسیار چشمگیر و شدید پکن در صورت پایان سیاست «چین واحد» اعلام کرد: «سیاست چین واحد سیاستی است که تایوان را بخشی از چین می‌داند و اگر شما بخواهید به این سیاست پایان دهید، باید به عواقب و پیامدهای ناشی از آن بیندیشید چرا که چین در خصوص این مسئله مانند سایر مسائل و موضوعات برخورد نخواهد کرد و واکنش پکن به این مسئله بسیار چشمگیر و شدید خواهد بود.»
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز یکشنبه گذشته گفت ممکن است به سیاست دیرینه «چین واحد» پایان دهد.
او به فاکس نیوز گفت: «من سیاست چین واحد را کاملا درک می‌کنم، اما نمی‌دانم چرا باید به سیاست چین واحد پایبند باشیم، مگر آنکه با چین در مورد موضوعات مختلف از جمله تجارت، معامله‌ای انجام دهیم.»
آمریکا از سال 1979 سیاست خود در قبال مناقشه چین را تغییر داد و تایوان را بخشی از «چین واحد» اعلام کرد. سران دو کشور از آن زمان گفت‌وگو یا دیداری نداشته‌اند، اما ترامپ در اقدامی که واکنش منفی پکن را برانگیخت، تلفنی با رئیس‌جمهور تایوان صحبت کرد.
تهدید اخیر چین توسط رئیس‌جمهور منتخب در حالیست که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «ژان مارک آیرو» وزیر امور خارجه فرانسه در پی این اظهارات ترامپ، بر تعهد و پایبندی آلمان و فرانسه نسبت به این سیاست تأکید و اعلام کردند که باید از موضوعاتی که منجر به بروز اختلافات می‌شود، اجتناب کنیم.»
 
کلمات کلیدی : ترامپ+اوباما+چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.