توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446370
الزام نهادهای دولتی به استانداردسازی آسانسورها
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰
معاون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از الزام دستگاه‌های دولتی به استانداردسازی آسانسورها خبر داد و اعلام کرد: در صورت رویت ایراد فنی پس از بازرسی‌های انجام شده آسانسورهای مربوطه پملب می‌شوند.

سعید تاجیک در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد تهران حدود ۲ ماه است که دستگاه‌های دولتی را ملزم به استانداردسازی آسانسورها کرده است، اظهار کرد: بازرسی کلیه دستگاه‌های دولتی تهران چند ماهی زمان می‌برد اما بلافاصله پس از بازرسی‌های انجام شده در صورت وجود ایراد فنی این آسانسورها پملب می‌شوند و اگر مورد تایید قرار گیرند به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: در مورد آسانسورهای دستگاه‌های دولتی سازمان ملی استاندارد به صورت جدی به مسئله ورود کرده است و مطمئن باشید که پس از بازرسی‌های لازم در صورتی که آسانسورها از استانداردهای مربوطه برخوردار نباشند، پملب می‌شوند. بنابراین طرح مذکور در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شدن آن با توجه به بازرسی‌های لازم چند ماهی زمان می‌برد.

معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همچنین در مورد آسانسورهای ساختمان‌های مسکونی و شرکت‌های خصوصی نیز تاکید کرد: در مورد کلیه آسانسورها نباید همه نگاه‌ها به دولت معطوف شود بلکه مردم و بهره‌بردارها نیز باید در این زمینه حساسیت‌های لازم را به خرج دهند.

تاجیک ادامه داد: در مورد ساختمان‌های مسکونی باید بهره‌بردار به فکر ایمنی باشد و الزاما نباید با دستورهای قانونی استانداردسازی مدنظر قرار گیرد. بنابراین اگر ایرادی نیز وجود دارد، مردم و یا بهره‌برداران می‌توانند با مراجعه به سامانه از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد راهنمایی‌های لازم را کسب کنند و پس از ارائه معرف با شناسایی ایراد در جهت رفع آن اقدام کند.
 
کلمات کلیدی : استاندارد+ایرانآسانسورها+استانداردسازی آسانسورها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته