توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497888
جدول فروش فیلم‌ها در وضعیت قرمز!
بخش فرهنگی الف، 11 مرداد 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
جدول فروش فیلم‌های سینمای ایران در نیمه دوم امسال وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد.

به گزارش فیلم نت نیوز، جدول فروش فیلم‌های سینمای ایران در نیمه دوم امسال وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد. علی سرتیپی رئیس کانون پخش کنندگان سینما معتقد است فیلم‌های باقی‌مانده برای شش ماه دوم سال ۹۶ توان و پتانسیل لازم برای جذب مخاطب به سالن‌های سینما را نخواهند داشت.
 

علی سرتیپی رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران درباره فیلم‌های باقی مانده برای شش ماه دوم سال و ماه‌های پیش رو گفت: «متاسفانه باید اعلام کنم شش ماه دوم سال وضعیت سینمای ایران به لحاظ فروش اصلا قابل مقایسه با وضعیت فروش در شش ماه اول سال نیست. به دلیل اینکه فیلم‌هایی که برای شش ماه دوم سال باقی مانده توان و پتانسیل لازم برای جذب مخاطب به سالن‌های سینما را نخواهند داشت. متاسفانه من به عنوان رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران وضعیت قرمز را برای سینمای ایران به لحاظ فروش در شش ماه دوم سال اعلام می‌کنم.»

سرتیپی درباره عدم مدیریت اکران گفت: «در جشنواره فیلم فجر شاهد آثار اجتماعی زیادی بودیم که برآورد یک سال کار و تلاش سینماگران در این عرصه بود اما متاسفانه باید گفت این آثار به دلیل نزدیک بودن به شرایط جامعه و پررنگ بودن رئالیزم در سینمای اجتماعی توان جذب مخاطب گسترده را ندارد. متاسفانه هیچ نهادی هم وجود ندارد که برای اکران فیلم‌ها به درستی برنامه ریزی کند و پیشنهاد مناسب به تهیه‌کنندگان بدهد تا در طول سال شاهد رونق سینماها باشیم. با شرایط فعلی تمام تخم‌مرغ‌ها را در سبد شش ماه اول سال قرار دادیم و شش ماه دوم سال نمی‌توانیم با فیلم‌های موجود مخاطب را به درستی جذب کنیم.»

رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران درباره اکران فیلم‌ها در ماه‌های بعد توضیح داد: «سال گذشته در شهریور ماه فیلم «فروشنده» در گروه آزاد اکران شد و توانست به سینماها رونق ببخشد. فیلم «سلام بمبئی» هم اکران خوبی برای شش ماه دوم سال رقم زد اما امسال در ماه‌های پیش رو هیچ فیلمی نداریم که بتواند به سینماها رونق دهد و اکثر آثار با مضامین نزدیک به هم رونق چندانی به سینماها نخواهند داد و ما نمی‌توانیم پیش بینی خوبی از اکران و رونق در سالن‌ها داشته باشیم.»

سرتیپی درباره سیاست‌گذاری مناسب برای اکران و تولید گفت: «سیاست‌گذاری مناسبی باید در حوزه اکران و تولید صورت بگیرد تا بتوانیم شاهد رونق سینماها باشیم. امسال نسبت به سال گذشته با کاهش مخاطب روبه‌رو بودیم که اگر چند فیلم با مضمون کمدی اکران نمی‌شد احتمالا با کاهش مخاطب چشمگیرتری نسبت به سال گذشته روبه‌رو می‌شدیم.»
 
 
کلمات کلیدی : سینمای ایران+علی سرتیپی+فروش فیلم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.