توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483081
حمله انتحاری به هتلی در پایتخت سومالی 17 کشته برجای گذاشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷
پلیس و شاهدان عینی در ماگادیشو پایتخت سومالی بامداد پنجشنبه اعلام کردند که در حمله انتحاری به هتلی در این شهر، 17 کشته و 26 زخمی برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری «سی بی اس» آمریکا، شاهدان عینی تاکید کردند که پس از این حمله انتحاری، صدای شلیک بین نیروهای امنیتی و افراد مسلح به گوش می رسید.

«خلیفه زهیر» راننده آمبولانس در این باره گفت: بامداد پنجشنبه 17 جسد و 26 زخمی را به بیمارستان انتقال داده است. مردم محلی همچنین تاکید کردند که پس از انفجار، نیروهای امنیتی و پلیس سومالی، منطقه را محاصره کردند.

«سروان محمد حسین» افسر پلیس سومالی در این باره اظهار کرد: دو فرد مسلح کشته شدند و 10 گروگان نجات پیدا کردند و همچنان گمان می رود که پنج مهاجم دیگر در هتل باقی مانده باشند.وی پیشتر به رویترز گفته بود که فرد انتحاری با خودرو وارد ورودی هتل شده است، درحالی که افسر دیگری اعلام کرد که افراد مسلح ناشناس به رستوران مجاور هتل «بوش تریتس» در مرکز ماگادیشو حمله کردند.

پلیس سومالی شمار کشته شدگان را 9 نفر اعلام کرد و گفت: بیشتر کشته شدگان مردان جوان بودند. پلیس سومالی با اشاره به اینکه مهاجمان پس از انفجار خودروی بمب گذاری شده، قصد ورود به کاخ پیزا را داشتند، خاطرنشان شد: یک جوان سوری نیز در میان کشته شدگان به چشم می خورد.
گروهک تروریستی الشباب مسئولیت حمله به هتل بوش تریتس در مرکز ماگادیشو را برعهده گرفت.

«عبدالعزیز ابومصعب» سخنگوی نظامی این گروه تروریستی مسئولیت حمله به هتل را به عهده گرفت. الشباب از سال 2007 برای براندازی دولت سومالی دست به اقدامات تروریستی زده است اما در سال 2011 کنترل پایتخت و چند پایگاه دیگر همچون شهر «افجویی» را از دست داد.

این گروه که در گذشته نیز بخش هایی از مرکز و جنوب سومالی را در کنترل داشت، از سال 2012 به عنوان بخشی از شبکه تروریستی القاعده عمل می کند.
الشباب در سال 2015 شهرهای بزرگ این کشور را از دست داده و اکنون فقط چند منطقه روستایی را در تصرف خود دارند.
 
کلمات کلیدی : حمله انتحاری، هتل، پایتخت سومالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.