توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497059
پسر علی عبدالله صالح در امارات بازداشت شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸
منابع نزدیک به علی عبدالله صالح رئیس جمهور اسبق یمن از بازداشت «احمد علی» پسر علی عبدالله صالح در امارات به بهانه قطعنامه‌ای بین‌المللی خبر دادند.

به گزارش فارس، «احمد علی» سفیر سابق یمن در امارات و پسر علی عبدالله صالح رئیس جمهور اسبق یمن در راستای اجرای قطعنامه سازمان ملل و اعمال تحریم‎ها درباره ممنوعیت ورود و خروج وی در امارات بازداشت است.

به گزارش پایگاه خبری البوابه، «حسین عزیز» افسر بازنشته ارتش یمن و نزدیک به علی عبدالله صالح تاکید کرد که پسر رئیس جمهور اسبق از ابتدای جنگ عربستان علیه یمن در امارات بازداشت و ممنوع السفر است.

سازمان ملل در قطعنامه شماره 2216 خود که در آوریل سال 2015 صادر شد، احمد علی سفیر سابق یمن در امارات و عبد الملک الحوثی رهبر گروه انصارالله یمن را به بهانه تضعیف اقتدار دولت مستعفی یمن در لیست مشمولان تحریم‌ها قرار داد و لذا بلوکه شدن حساب‌های بانکی و ممنوع السفر شدن آن دو را خواستار شد.

«عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن اواخر سال 2015 «فهد سعید المنهالی» را به جای احمد علی به عنوان سفیر در امارات تعیین کرد.

 

برخی منابع یمنی می‎گویند که امارات احمد علی را به منظور امتیازگیری و باج گیری از علی عبدالله صالح که همپیمان انصارالله یمن است، تحت «اقامت اجباری» قرار داده است.
 
کلمات کلیدی : علی عبدالله صالح+امارات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.