توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414654
بنگلادش به دنبال کنار گذاشتن اسلام از دین رسمی این کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴
مقامات دولتی بنگلادش به دنبال کنار گذاشتن اسلام از قانون اساسی به عنوان دین رسمی این کشور هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، عبدالرزاق یکی از اعضای ارشد حزب حاکم عوامی لیگ پیشنهاد خروج اسلام به عنوان دین رسمی از قانون اساسی این کشور را داد.

وی گفت: بنگلادش یک کشور بزرگ است که در آن همگان در هماهنگی با یکدیگر زندگی می‌کنند. مردم بنگلادش از مذاهب مختلف در کنار یکدیگر زندگی کرده و اسلام نباید به عنوان دین رسمی در قانون اساسی بنگلادش درج شود.

وی ادامه داد: من همانگونه که در گذشته اعلام کردم اکنون نیز می‌گویم در زمان مناسب اسلام از قانون اساسی بنگلادش خارج می‌شود. سکولاریسم در میان مردم بنگلادش حاکم است و سکولارها در اقلیت قرار ندارند.

با این حال مسلمانان بزرگترین جمعیت بنگلادش را تشکیل می‌دهند. تعداد آنها حدود 150 میلیون نفر است که چهارمین کشور دارای بیشترین جمعیت مسلمان در جهان بعد از هند، پاکستان و اندونزی است.

براساس یک نظرسنجی ملی انجام شده در سال 2003 مذهب اولین گزینه‌ای است که شهروندان بنگلادشی برای شناسایی خود معرفی می‌کنند.

همچنین شیخ حسینا، نخست وزیر بنگلادش در سخنرانی اخیر خود بر اهمیت حمایت از اقلیت‌های مذهبی در بنگلادش تاکید کرد.
کلمات کلیدی : دولت بنگلادش + کنار گذاشتن اسلام + دین رسمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.