نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509253
توضیحات سخنگوی ناجا درباره کشته شدن دو شهروند در بانه: ارتباطی به بحث کولبران نداشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی ضمن اظهار تاسف و تاثر از جان سپردن این دو شهروند، موضوع فوق هیچ ارتباطی به بحث کولبری و مناطق و معابر مشخص شده برای تردد کولبران نداشته است.

به گزارش میزان، سردار سعید منتظر المهدی گفت: دو شب گذشته، در نیمه های شب و دردل تاریکی، مرزبانان هنگ مرزی شهرستان بانه متوجه ورود افرادی از مناطق ممنوع و نقاط قرمز امنیتی مرز به داخل کشور می شوند که با اخطار و هشدارهای پی در پی و تیراندازی هوایی سعی بر جلوگیری از استمرار تردد غیر قانونی آنان می کنند.

وی افزود: در سایه بی توجهی آنان؛ با توجه به حساسیت منطقه و سوابق تهدیدات امنیتی گذشته به جهت پیشگیری از هر نوع پیشامد ضد امنیتی؛ ناگزیر مبادرت به تیراندازی نموده که تعدادی از آنان متواری و متاسفانه دو نفر جان خودشان را از دست می دهند و در بررسی های بعدی مشخص می گردد این دونفر از شهروندان همان منطقه و حامل محموله مواد محترقه بودند.

وی گفت: پلیس بر سر امنیت مردم هرگز مماشات نخواهد کرد و در واقع مردم بر ما نمی بخشند هر گونه کوتاهی در این حوزه را و اساساً فلسفه وجودی مرزبانان هر کشوری حراست و صیانت و پاسداری از سرحدات مرزهای آن کشور است، یادمان باشد بخش اعظمی از امنیت جاری در بستر جامعه علی رغم تمام تهدیدات ضد امنیتی مرهون هوشیاری وتلاش مرزبانان کشورمان است.
 
کلمات کلیدی : نیروی انتظامی، کولبر، بانه
 
جعفر
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۳:۵۵:۲۴
واقعا مایه تاسفه که سریع قضیه رو توجیه کردن (4549727) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۸:۵۵:۰۵
مایه تاسف اینه که چند نفر که به صورت غیرقانونی و قاچاق از مرز وارد شدند و پلیس مرزبانی بر حسب وظیفه ذاتی و در جهت حفظ و حراست از امنیت مرزها و کشور برابر مقررات اقدام کنه بعد یه عده بی منطق و از روی احساسات کار پلیس رو.
تخطئه کنن (4550003) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۲۰:۲۷:۳۲
اون عده چه کار دیگری می تونن انجام بدن جز به قول شما فاچاق!!! (4550098) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۲۲:۳۷:۰۵
عزیزم گفته قاچاقی اومدن نگفته کالای قاچاق داشتند (4550219) (alef-11)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۲۳:۰۸:۱۰
ببخشید اگه نتونستن تو اون موقعیت برن ازشون بپرسن شما قاچاق دارید یا موارد محترقه یا احیانا تروریستین...
ناشناس عزیز اگه قرار باشه هرکس میاد تو مرزهای مملکت و بزارن بیاد تو دیگه مرزبانی به چه کار میاد؟ (4550231) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۲۳:۳۰:۱۲
نیروهای مرزی با استفاده از ابزارهای دید درشب ودوربین ها باید بتوانند افراد عادی را از افراد مسلح مزاحم تشخیص بدهند واز کشتن وهدف قرار دادن مستقیم افراد احتراز کنند.. (4550238) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۰:۳۱:۲۲
ضمن ابراز تاسف از فوت شهروندان بانه ای باید عرض کنم کار پلیس مرزبانی کاملا" منطقی هست قرار نیست که در مبادی ورودی کشور تساهل صورت بگیره سهل انگاری در حفظ مرزها یعنی اقدامات تروریستی در عمق کشور .
از سایت محترم الف هم درخواست دارم تذکری داده بشه به کلیه احزاب سیاسی که موضوع امنیت کشور رو دست مایه کشمکش های سیاسی قرار ندهند .
امید وارم نمایندگان مجلس و دولت طرح و لایحه ای را مصوب کنند تا هر کسی که نسبت به مسائل امنیتی اقدام به اظهارات تحریک آمیز کنه برخورد جدی شود .
کسانی که اقدام پلیس مرزبانی را تخطئه می کنند لطفا" یک بار سعی کنند بدون مجوز از همون مرز به سمت کردستان و عراق حرکت کنند تا ببینند چه برخوردی خواهد شد .
بنده توفیق خدمت سربازی در کردستان را داشته ام و همچنین توفیق خدمت در کسوت معلمی در مرزهای ترکمنستان فقط یک نکته عرض کنم ابتدای خدمتم در منطقه مرزی ترکمنستان به اتفاق همکاران از روی کنجکاوی به سمت مرز رفتیم و موقعی که برگشتیم روستا، اهالی از شنیدن حضور ما در نزدیکی مرز وحشت کردند وقتی علت را پرسیدیم گفتند هر آن ممکن بود ماموران مرزبانی ترکمنستان به سمت شما شلیک کنند بله ماموران مرزبانی سایر کشور ها اینگونه از مرزهای کشورشان مراقبت می کنند نه مثل مرزهای ایران که اتباع عراق کرد و افغان و پاکستان و هر کس و ناکسی مثل آب خوردن از مرزها عبور می کنه ؛ جهت استحضارتون یه نگاه به آمار مهاجران غیر قانونی در شهر ها بکنید چقدر افغانی چقدر عراقی چقدر پاکستانی چقدر بنگلادشی ..... اگر خدای نگرده یک درصد از این مهاجران تروریست باشند کشور قیامت میشه .
پس لطفا" در مورد محافظت از مرزها از سر لجاجت و احساسی اظهار نظر نکنیم . (4550280) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۰:۵۴:۲۲
مواد محترقه که از چین میاد اخوی. (4550298) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۲:۵۸:۱۲
مواد محترقه با منفجره فرق داره (4550356) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۵:۵۰:۱۴
چرا ماها با هم دعوا داریم ؟ ما باید این حس را داشته باشیم وقتی یک هموطن کشته میشه انگار عضوی از خانواده امان ازدست رفته است . این چندمین بار است این اتفاق می افتد و خانواده هایی عذادار می شوند . کسی شک ندارد قاچاق کار بدی است اما عزیزان هر یک از اون افراد نان آور خانواده ای هستند . وقتی شغل نیست چه باید بکنند ؟ دزدی کنند؟ راه درست این است که دولت فعالیت اقتصادی بیشتری در منطقه داشته باشد . (4550374) (alef-11)
 
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۷:۰۲:۲۸
موضوع اصلی کشته شدن دو کولبر نیست لطفا فرار به جلو نکنید موضوع بیکاری حاکم در کردستان است که باعث رواج کولبری شده. اگر کار بود هیچکس برای این پول کم 100 کیلو بار نمیزد از کوه و تپه بالا بره و جونش در اثر پرت شدن مین رفتن یا شلیک مرزبانی از دست بده (4550387) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.