توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431150
تجمع ۳ روزه دانشجویان تربیت مدرس در اعتراض به گرفتن پول بابت دروس جبرانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
ایلنا نوشت: دانشجویان تربیت مدرس در اعتراض به گرفتن پول بابت دروس جبرانی از روزانه‌ها سه روز دست به تجمع زدند.

«تا شهریه پابرجاست وعده ما همین جاست» شعاری اعتراضی که صدای آن در سه روز اخیر از سوی دانشجویان تربیت مدرس بارها در دانشگاه بلند شد. براساس آیین‌نامه سال 94 وزارت علوم، به دانشگاه‌ها این اجازه داده شده که بابت دروس جبرانی از دانشجو پول دریافت کنند.

یک فعال صنفی دانشگاه تربیت مدرس در همین رابطه به خبرنگار ایلنا، می‌گوید: «برمبنای آیین‌نامه ابلاغی وزارت علوم در سال ۹۴ در مورد دروس جبرانی مبلغی از دانشجویان روزانه باید اخذ شود و دست دانشگاه را باز گذاشته بود که هرچقدر که می‌خواهند از دانشجو بگیرند.»

این دانشجو درباره هزینه اخذ شده از دانشجویان مدعی شد: «رقم‌ها متفاوت است؛ از ۳۰ هزار تومان شروع می‌شود تا ۸۰۰ هزار تومان! دروس جبرانی برای ورودی‌های امسال در نظر گرفته شده که البته اصلا لازم نبوده است؛ دروس جبرانی را برای دانشجویی در نظر می‌گیرند که از رشته نامرتبطی می‌آید یا در کنکور در آن درس ضعیف بوده است؛ به طور مثال دانشجوی رتبه ۱ ما از رشته مرتبط هم آمده، اما باید ۴۰۰ هزار تومان بابت دروس جبرانی بدهد.»

وی افزود: «شنبه ۸ صبح بچه‌ها به معاون آموزشی نامه‌ای با امضای ۲۵۰ نفر از دانشجویان دادند و تجمع از‌‌ همان روز ساعت ۱۱ در ساختمان مرکزی آغاز شد؛ درخواست ما این بود که آیین‌نامه وزارت علوم حذف شود، چرا که غیرقانونی است از دانشجوی روزانه پول بگیرید. در نهایت در پی این اعتراض‌ها معاون آموزشی در جمع ما حاضر شد و گفت؛ من کاره‌ای نیستم و ابلاغیه آمده و صرفا مجری هستم. ما هم گفتیم شما نماینده ما هستید و باید کاری کنید.»

یک فعال صنفی دانشگاه تربیت مدرس یادآور شد: «خبر پرداخت هزینه برای دروس جبرانی را چند روز قبل از انتخاب واحد دادند و گفتند باید بدهی را بدهید تا سایت باز شود.‌‌ در حالی که همان روز اول گفتند؛ سایت باز است، اما بسته بود. روز دوم درخواست ما این بود که معاون آموزشی در جمع ما حاضر شود که باز هم نیامد. روز دوم رییس دانشگاه آمد و هیچ اعتنایی نکرد. و روز گذشته بعد از سه روز اعتراض به بچه‌ها گفتند که سایت دانشگاه باز است و تا اردیبهشت پرداخت بدهی‌ها تمدید شده است.»
 
کلمات کلیدی : تربیت مدرس + اعتراض دانشجویان + آموزش عالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.