توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446550
تمامی مدارس مازندران فردا شنبه تعطیل است
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۳
 معاون عمرانی استاندار مازندران گفت که تمامی مدارس استان فردا شنبه به علت برودت هوا و جلوگیری از احتمال افت فشار گاز ، تعطیل است .

علی نبییان شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود که این تصمیم در جلسه اخیر ستاد مدیریت بحران استان و در پی اخطاریه های هواشناسی اتخاذ شده است.

مازندران حدود 520 هزار دانش آموز دارد که در بیش از چهار هزار مدرسه تحصیل می کنند . 

سامانه جدید سرد و بارشی از روز پنجشنبه ( 28 بهمن ) وارد مازندران شد و به دنبال آن دمای هوای استان هفت درجه کاهش یافت .
هوای مازندران از صبح امروز جمعه نیز سردتر شد و دمای هوا در بعضی نقاط استان منفی شد.

هم اکنون نیز هوای شهر ساری 4 درجه بالای صفر است در حالی که گرم ترین نقطه استان در حال حاضر گلوگاه است که دمای هوای 5 درجه بالای صفر دارد و سردترین نقطه استان هم سیاه بیشه با 8 درجه سانتی گراد زیر صفر است.

بارش برف هم که از پنجشنبه در مناطق کوهستانی شروع شده بود از عصر امروز از سمت غرب به مناطق جلگه ای رسید .
هواشناسی مازندران اعلام کرد که روند کاهشی دمای هوای استان تا فردا ( شنبه ) ادامه خواهد داشت .

همچنین هواشناسی استان پیش بینی کرده است که ارتفاع برف در شهرهای غربی استان ( از رامسر تا نور ) تا 20 سانتی متر ، از نور تا آمل حدود 15 سانتی متر و از مناطق مرکزی به سمت شرق هم تا 10 سانتی متر خواهد رسید.

مردم مازندران روز یکشنبه ( اول اسفند ) هوای صاف ، آفتابی را همراه با افزایش نسبی دما شاهد خواهند بود .
بخشی از گاز استان مازندران از واردات ترکمنستان تامین می شد که از دی ماه امسال قطع شد ولی با وجود چند مرحله سرمای کم سابقه تاکنون ، تدابیر پیشگیرانه و صرفه جویی مردم سبب شد تا هیچگونه قطعی گاز در استان رخ ندهد.
تعطیلی جایگاههای سی ان جی ، سوق دادن صنایع پرمصرف به سوخت دوم ، خاموش کردن سامانه گرمایی ادارات پس از پایان ساعات کار اداری و تعطیلی مدارس و دانشگاهها از جمله تدابیر پیشگیرانه ای است که از زمان قطعی گاز وارداتی ترکمنستان تاکنون در 2 نوبت در مازندران تجربه و سبب جلوگیری از افت فشار گاز در شبکه خانگی شد.
مصرف گاز روزانه مازندران در شرایط عادی 22 تا 26 میلیون متر مکعب است که در شرایط سرد و یخبندان تا 32 میلیون متر مکعب افزایش می یابد.
 
کلمات کلیدی : بارش برف، بارش باران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.