توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399904
آیت الله سعیدی: لزوم برخورد با برگزارکنندگان کنسرت در قم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳
 امام جمعه قم با انتقاد از برگزاری کنسرت در قم گفت: مسئولان از تکرار این مراسم در قم جدا خودداری کنند و با کسانی که چنین مراسمی را بدون اطلاع و مشورت با صاحبنظران، ائمه جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی برگزار کردند باید در چارچوب مقررات برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به اینکه تقابل بین حق و باطل همیشه در طول تاریخ بوده است اظهار داشت: در برهه کنونی نیز این موضوع وجود دارد، یک طرف نهضت امام و ملت مسلمان و طرف دیگر جبهه کفر و تکفیر با هم برای مقابله با نظام اسلامی متحد شدند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه امروز نیز فریاد "هل من ناصر ینصرونی" به گوش می‌رسد افزود: هیچ صف بندی مثل واقعه عاشورا نبود، در آن واقعه در زمانی کوتاه صف حق در برابر صف خالص باطل قرار گرفت، در صف کفار منافق وجود نداشت و همه انسان‌های بی دین مسلمان و خود فروخته‌ای بودند که پسر پیامبر را خودشان دعوت کردند اما با قصاوت آب را به روی آن‌ها بستند و خاندان اهل بیت (ع) را به شهادت رساندند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) با بیان اینکه به جز طفل 6 ماهه امام حسین (ع) 4 طفل صغیر دیگر را نیز به شهادت رساندند عنوان کرد: امروز در 4 هزار نقطه در کشور مادران شیرخوارگان خود را برای اعلام بیعت با سیدالشهدا (ع) آوردند و همایش با شکوه شیرخوارگان در سرتاسر کشور برگزار شد.

وی یکی از مصادیق تقوا را رعایت حرمت و حریم اهل بیت (ع) برشمرد و ادامه داد: از وظایف ما در تمام ایام توجه به امر به معروف و نهی از منکر است، قیام سیدالشهدا (ع) نیز براین محور بوده است.

آیت الله سعیدی با اشاره به فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: برگزاری نماز عاشورا و وقت نماز را مورد توجه قرار دهند و شیعیان و محبان اهل بیت (ع) این نماز را با شکوه برگزار کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه امروز در 41 کشور جهان و 4 نقطه کشور همایش باشکوه شیرخوارگان حسینی برگزار شد افزود: در کشور مثل انگلستان از قمه زنی و انجام کارهای خشن که چهره اسلام را زشت نشان می‌دهد حمایت می‌کند اما از همایش شیرخوارگان حسینی که پیام مظلومیت امام حسین را به جهان منتقل می‌کند نه تنها حمایت نمی‌کنند بلکه آن را محکوم می‌کنند.

وی ادامه داد: اسرائیل همایش شیرخوارگان بمب‌های خطرناک می‌نامد و به آن واکنش نشان داده، آن‌ها این از این مراسم به عنوان سربازگیری ایران یاد کرده‌اند؛ اما اسرائیل بداند ایران با همین سربازان کوچک روزی طومار ننگین و جنایتکارانه آن‌ها را به هم خواهد پیچید.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (ع) با اشاره به تقارن مسابقه فوتبال ایران و کره در شب عاشورا افزود: اصل مسابقه مشکلی ندارد اما حواشی این مسابقه در شب عاشورا مسئله ساز می‌شود.

آیت الله سعیدی با تاکید براینکه اینکه بارها گفته شد شهرها همه مثل هم نیستند بلکه برخی شهرها قداستی دارند که احترام خاصی را می‌طلبد اظهار داشت: آنچه در کنسرت اداره کل فرهنگ و ارشاد قم رخ داد از 2 جهت مشکل داشت که مورد اعتراض مردم و علما قرار گرفت نخست آنچه در مجموع در متن و حاشیه مراسم رخ داد خلاف مسلم بود و جای توجیهی ندارد، دوم آنکه آن مقداری هم که گفته می‌شود حلال بوده با قداست قم سازگار نبوده است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه دو خواسته اساسی از مسئولان داریم تصریح کرد: مسئولان از تکرار این مراسم در قم جدا خودداری کنند و با کسانی که چنین مراسمی را بدون اطلاع و مشورت با صاحبنظران ائمه جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی برگزار کردند باید در چارچوب مقررات برخورد شود.

به گفته تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، این خواسته از آن جهت است که برخی براین نظرند این کار را کردند که دیگران هم بتوانند این راه را ادامه دهند از همین رو باید این موضوع درس عبرتی برای دیگران شود.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای از مردم قم و هیئت‌ها بنا دارند حادثه 12 ماه محرم همزمان با واقعه 15 خرداد 42 را گرامی دارند عنوان کرد: امام (ره) نهضت خود را با قیام عاشورا انجام دادند، این پیام در خاموش کردن فتنه 88 قدرت عاشورا و عاشورائیان این پیام به تمام دنیا رسید.
 
کلمات کلیدی : کنسرت+قم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.