نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 199104
وام خرید مسکن در تهران چقدر باید شود؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۲
در خیابان زمزم در جنوب تهران يك بنگاهدار املاکی معتقد است اگر قرار باشد مبلغ وام خرید مسکن افزایش پیدا کند، باید میزان تورم قیمت در سال گذشته را که 80 درصد بوده است در نظر گرفت. به گزارش دنیای اقتصاد، امروز از تعدادی بنگاهدار املاک در مناطق مختلف تهران در غالب یک پرسش، نظر پیشنهادی آنها را مبنی بر مبلغ پیشنهادی وام خرید مسکن، جویا شده ایم و این دسته از فعالان بازار مسکن در پاسخ به «دنیای اقتصاد» اظهارات متفاوتی عنوان کردند که به این شرح است:
 
حداقل 100 میلیون تومان برای واحدهای چند سال ساخت
 یکی از مشاوران املاک در خیابان اختیاریه درباره افزایش وام خرید مسکن گفت: در حال حاضر مبلغ فعلی وام خرید در بازار مسکن شمال تهران اصلا به کار نمی‌آید یا بهتر است گفته شود که وام 20 میلیون تومانی خرید در بازار معاملات شمال تهران به هیچ عنوان مطرح نمی‌شود؛ چراکه فاقد ارزش است. وی در ادامه افزود: اکنون ارزان‌ترین واحد مسکونی در اختیاریه حدود 470 تا 500 میلیون تومان است که این قیمت مربوط به واحدهای چند سال ساخت کمتر از 90 متر هستند.
 
این مشاور املاک تاکید کرد: اگر مسوولان در نظر دارند وام خرید مسکن در شمال تهران كاربرد داشته باشد، باید حداقل 100 میلیون تومان شود؛ زیرا از این طریق خریدار با 100 میلیون تومان رهن واحدش، 200 میلیون تومان از ارزش 500 میلیون تومانی واحدش را تامین می‌کند و برای خرید واحد 500 میلیون تومانی باید 300 میلیون تومان پرداخت کند.
 
افزایش وام خرید وابسته به تورم پارسال
 علاوه براین در خیابان زمزم در جنوب تهران يك بنگاهدار املاکی معتقد است اگر قرار باشد مبلغ وام خرید مسکن افزایش پیدا کند، باید میزان تورم قیمت در سال گذشته را که 80 درصد بوده است در نظر گرفت. وی در رابطه با این مساله خاطر نشان کرد: اگر در جنوب تهران وام خرید مسکن حداقل 40 میلیون تومان شود به تعداد خریداران در بازار افزوده خواهد شد؛ زیرا در حال حاضر قیمت هر متر مربع واحد مسکونی کمتر از 3 میلیون تومان تعیین می‌شود. 
 
50 میلیون حداقل وام خرید مسکن
 همچنین یکی از فعالان بازار مسکن در شرق تهران؛ یعنی تهرانپارس ، وام 20 میلیون تومانی خرید مسکن را برای حداکثر 10 درصد از قیمت خرید واحد فروشی مناسب می‌داند. وی به «دنیای اقتصاد» اظهار کرد: اگر وام 20 میلیون تومانی حداقل به 50 میلیون تومان افزایش یابد، کارساز خواهد بود. 
 
این فعال بازار مسکن در شرق تهران با توجه به افزایش مبلغ وام، گوشزد کرد: اگر مبلغ وام خرید افزایش پیدا کند به طور یقین حجم ساخت و سازهای واحدهای متراژ کوچک افزایش پیدا می‌کند؛ چراکه مبلغ وام خرید جدید برای واحدهای متراژ کوچک بهتر جواب خواهد داد و سازنده‌ها هم با توجه به این موضوع ساخت واحدهای متراژ بزرگ را کنار خواهند گذاشت.
 
افزایش فروش واحدهای کوچک با بالاترین پیشنهاد وام خرید
 در غرب تهران در محدوده میدان پونک، يك بنگاهدار املاکی عنوان کرد: الان که قیمت یک واحد مسکونی 45 متری نوساز 250 تا 260 میلیون تومان است اگر وام خرید مسکن بیش از 50 میلیون تومان باشد برای خرید چنین متراژهایی جواب می‌دهد.
 
وام خرید بالای 100 میلیون تومان
 یک مشاور املاکی در خیابان فاطمی تاکید کرد: اگر وام خرید مسکن بالای 100 میلیون تومان عرضه شود، متقاضیان در این منطقه می‌توانند اقدام به خرید کنند؛ زیرا قیمت فعلی واحد نوساز در مرکز تهران، متری 6 میلیون تومان از سوی مالکان محاسبه می‌شود.
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۶:۴۰:۰۴
افزایش وام خرید بلای خانمانسوزی خواهد بود که با افزایش مجدد قیمت ها، به جان مردم خواهد افتاد . آقای وزیر مسکن، دست از اینکار بکش!!!! (1651837) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۷:۱۶:۵۹
الف محترم

آیا شما رشته تخصصی بنام مشاور املاک در ایران می شناسید؟!

آیا این به اصطلاح مشاوران، همان دلالانی نیستند که یکروز در بازار مسکن و روزی دیگر در بازار پیاز و سیب زمینی مشغول کاسبی از بحران کمبود هستند؟

شما را بخدا، با درج نظرات این قشر کاذب، به جایگاهشان رسمیت ندهید.

بحران مسکن 80% از ناحیه همین افراد است که هیچ بازرسی بر درآمدهایشان و منبع آن انجام نشده است. (1651909) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۷:۲۳:۴۵
بابا یکی پیدا نمیشه بگه فکر پائین اوردن قیمت مسکن باشید که قیمتش بی ضابطه بالا رفت با بالا بردن وام فقط به بیشتر کردن تورم کمک میکند. (1651925) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۳:۴۲:۱۹
وای خدا چقدر همه راحت از ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومن حرف می زنن اصلا انگار نه انگار که یک کارمند باید ۶۰۰ سال کار کنه که همچین پولی رو پس انداز کنه ! (1652846) (alef-10)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته