توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 224231
طرح ویژه همراهی مسئولین با مردم در اقتصاد مقاومتی
بخش تعاملی الف - روح الله کمالی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۵۲
چند سالی است که شعارها و اقدامات اساسی در کشور ما روی محور اقتصاد می چرخد امسال هم با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، اقتصاد حرف اول رو چه تو سخن مسئولین و چه در زندگی مردم میزند که البته نباید از فرهنگ غافل شویم حتی در حوزه اقتصاد که مطلب من در همین زمینه است.

روزهایی گذشت که مسئولین اجرایی، مدیران دولتی، و حتی منتقدین دولت یازدهم همه و همه تاکید بر انصراف افراد ثروتمند از گردونه دریافت یارانه داشتند، آن هم به خاطر شرایط اقتصادی کشور.

شاید در نگاه اول فکر کنیم مردم با ثبت نام ۷۰ میلیون نفری در این طرح با دولت همراه نبودند ولی واقعیت امر چیز دیگری است و آن هم همراهی مردم با دولت توام با سعه صدر و متانت در چنین شرایط اقتصادی است، از این نظر که حداقل انتظار مردم از دولتمردان، قبل از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، (طبق وعده خود آنها) مهار قیمت ها و جلوگیری از انجام قیمت گذاری های خودسرانه توسط شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بود که این حداقل انجام نشد پس مردم با سعه صدر و خویشتن داری بدقولی مسئولین رو به جان خریدند و با ثبت نام در مرحله دوم علی رغم تهدیدات رسانه ای دولتی ها اعتراض ابتکاری خود را نشان دادند.

اما اکنون آن چه بیشتر به اجرای درست برنامه های دولت کمک می کند همراهی مسئولین با مردم است، آری همراهی مسئولین با مردم.

با توجه به افزایش نرخ ها قبل از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، مردم می دانند حتی اگر مسئولین بگویند که جلوی افزایش قیمت ها رو می گیریم در عمل عکس این، اتفاق خواهد افتاد.

اما آن چیزی که اگه انجام شود اعتماد مردم را به مسئولین نه تنها چند برابر بلکه صد برابر می کند پایین آوردن سطح زندگی خود به سطح متوسط جامعه است.

مصداق عملی: رفت و آمد خود و خانواده، با وسایل نقلیه عمومی، قرار دادن نوع پوشش خود، همسر و فرزندان را در سطح متوسط جامعه، نخریدن لوازم لوکس و غیر ضروری چه برای زندگی شخصی و چه برای اداره، نرفتن به مسافرت های تفریحی تجملاتی، ساده برگزار کردن جلسات و همایش ها، کم کردن همرهان در سفرهای کاری، استفاده کردن از مهمان سراهای دولتی یا هتل های ارزانتر در مسافرت های کاری.

این همراهی عملی که بهتر است بدون تبلیغات رسانه ای انجام شود باعث اعتماد بیشتر مردم به مسئولین و قبول حرف آنها می شود.

امیدواریم جناب آقای جادری استاندار و دیگر مسئولین استان هرمزگان همانطوری که در انصراف از یارانه پیشقدم بودند در این امر نیز جلودار باشند.
کلمات کلیدی : روح الله کمالی