نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499138
توئیت‌های خواندنی درباره مراسم تحلیف دوازدهم؛
از دعوت نکردن نماینده ی اهل سنت به مراسم تا واکنش های گسترده به سلفی نامتعارف نمایندگان با موگرینی
بخش خبری الف، 15 مرداد 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷
توییت های خواندنی امروز تنها معطوف به مراسم تحلیف ریاست جمهوری است. بخشی از توییت های ذیل بازتاب صحبت ها و موضوعات مطرح شده در مراسم بویژه سخنرانی حسن روحانی و بخش دیگر آن واکنش افراد مختلف به سلفی گرفتن نمایندگان مجلس با فدریکا موگرینی مهم ترین میهمان خارجی مراسم تحلیف است.

از شما دعوت می کنیم تا توییت های خواندنی امروز را مشاهده کنید:
توییت های حسن روحانی در مورد مراسم تحلیفتوییت احمد مازنی نماینده مجلس در مورد مشکلات پیش آمده در مراسم


محمود صادقی نماینده مجلس هم در توییتی نسبت به حواشی مراسم تحلیف واکنش نشان داد


توییت محمد رضا باهنر نماینده اسبق مجلس در مورد دولت دوازدهمتوییت حسام الدین آشنا در خصوص سخنرانی روحانی در مراسم تحلیف


توییت مصطفی میرسلیم در مورد صحبت های روحانی


محمد ابطحی معاون رئیس دولت اصلاحات، در توییتی سخنرانی حسن روحانی در مراسم تحلیف را به یک جهاد تعبیر کرد


توییت دکتر عبدالمالکی کارشناس مسائل اقتصادی در مورد سوگند یادکردن حسن روحانی در مراسم تحلیف


توییت الیاس حضرتی در مورد نظر نمایندگان در مورد رای اعتماد گرفتن وزرا که روز تحلیف


توییت الهه کولایی در خصوص دعوت نشدن نماینده اهل سنت به مراسم تحلیف
عطالله مهاجرانی در توییت خود در مورد رای مردم در انتخابات 96 و خواسته ی آنان گفتحسام الدین آشنا توییت دیگری را در خصوص کیفیت و نحوه ی اجرا مراسم تحلیف منتشر کرد


توییت یکی از روزنامه نگاران کشور در مورد میهمانان مراسم تحلیف و کیمیا علیزاده**همانطور که گفته شد توییت های امروز در دو بخش هستند و در اینجا به بخش دوم آن یعنی توییت های مرتبط با سلفی گرفتن نمایندگان با فدریکا موگرینی می پردازیم: 
توییت داریوش سجادی روزنامه نگار اصلاح طلب در مورد سلفی گرفتن نمایندگان مجلس


توییت احمد دهقان نماینده مجلس در مورد حواشی مراسم تحلیفامیر سیاح کارشناس مسائل اقتصادی در حساب توییتر خود نسبت به رفتار نمایندگان مجلس واکنش نشان دادکیان عبدالهی سردبیر خبرگزاری تسنیم، در توییت های خود ضمن انتشار عکس نمایندگان سلفی بگیر، نام آنها را نیز برای اطلاع رسانی آورده است. او همچنین در توییت دوم خود به توضیح یکی از همین نمایندکان هم پرداخته استتوییت مختصر و مفیدِ محمد صالح مفتاح مدیر پایگاه خبری فردا در مورد سلفی گرفتن نمایندگانتوییت سید مصطفی موسوی نژاد دبیر سرویس اقتصادی خبرگزاری دانشجوتوییت علی نادری سردبیر رجانیوز در خصوص سلفی نمایندگان و انتخاب چشم بستهحسین دهباشی در توییتر خود از پیدا نکردن تعبیری مناسب در وصف رفتار نمایندگان گفته است


توییت دیگر امیر سیاح در مورد رفتار نمایندگان در مراسم تحلیف


مهناز افشار هم در حساب توییتر خود نسبت به رفتار نمایندگان مجلس واکنش نشان داد


حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور هم در توییتر خود نسبت به رفتار نمایندگان مجلس واکنش نشان داد


توییت فرشاد مهدی پور سردبیر روزنامه صبح نو، در خصوص سلفی گرفتن نمایندگان مجلس


یکی از فعالان در توییتر با انتشار عکسی نسبت به رفتار زشت برخی از نمایندگان اشاره کرده است


توییت دیگر علی نادری در خصوص برجام و سلفی گرفتن نمایندگان


 
 
کلمات کلیدی : توییت های خواندنی+تحلیف رئیس‌جمهور + روحانی + صحن مجلس + سلفی نمایندگان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۷:۲۸
دولتی ها مولوی عبدالحمید را دعوت نکردند، بعد که طرف اعتراض کرده، گفتن مجلس مقصره!!!!
درس خوبی شد تا عده ای خود را پیاده نظام جناح ها نکنند. (4506756) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۶:۴۱:۰۴
این حرکت سخیفی بود، یعنی به هر حال نماینده مردم بودند و یک تحقیر برای خود ملت بود، یعنی اگر بحث خودشان بود و عنوان نمایندگی را نداشتند، می‌گفتند شخص، شخص خودباخته است، اما با توجه به اینکه عنوان نمایندگی را دارند، قبح کار بسیار بالاست و نشان می‌دهد که مفهوم نمایندگی را نفهمیدند و نه تعهد و مسئولیتی نسبت به این عنوانی که ملت به آن‌ها سپرده‌اند،‌ ندارند، آن‌ها هیچ تعهد و حساسیتی به این موضوع ندارند و به راحتی با چنین حرکت زشتی،‌ ملت را تحقیر کردند، نکته جالب اینجاست که یک نفر نبوده و چند نفر بودند، در میان این اشخاص، یک فرد روحانی هم دیده می‌شود، این حرکتی که اتفاق افتاده، قبحش نسبت به این کاری که یک نفر روحانی انجام داده است،‌ دوچندان می‌شود.

البته اگر جناح مقابل هم، چنین کاری می‌کردند، باز هم محکوم می‌کردیم، حال این اقدام اگر برای جناح دیگر بود، کلی مانور تبلیغاتی انجام می‌دادند، کما اینکه در یادداشتی که در فضای مجازی یکی از وابستگان این جریان نوشته بود، دیدم که می‌گفتند: «این موضوع بی‌اهمیت بوده و این حاشیه‌ای از مراسم بوده و نباید در متن غلبه دهیم»، منتها برخی مسائل، قبحش مانند این حرکت نبوده، این جریان، جار و جنجال راه‌ انداخته و خیلی بازتاب داده،‌ مانند عکس بی‌حجاب خانمی در یک کشور دیگر را در بوق و کرنا مطرح کردند.

اما این اتفاق در خانه ملت اتفاق افتاده، بزرگ است، حال آنها می‌گویند مجلس هر روز حاشیه دارد و نباید بزرگ کرد! در حالی که این حادثه، بزرگ است،‌ نه اینکه ما بخواهیم بزرگ کنیم، این کار، کار سخیف بسیار بزرگی است،‌ البته به نظرم این اتفاق نادر نیست، در واقع زبانه‌های جریان غرب‌زدگی است که کم‌کم دارد خودش را آشکار می‌کند، در واقع عصاره غرب‌زدگی به تدریج در نهادهای حکومتی نفوذ می‌کند، و این دلبستگی به غرب وجود دارد، حال این نمایندگان احساس کردند جمع خودمانی است و باطن خودشان را به خوبی نشان دادند! نباید بگوییم این کار، یک اتفاق بوده است، بلکه یک حرکت غرب‌زده است.

چنین انسان‌هایی که خودباخته هستند و با نماینده غربی این گونه به شکل تحقیرآمیز عکس می‌گیرند، مشخص است که کلاً واداده هستند و هیچ وقت منافع ملی برایشان مهم نیست، نمی‌دانند یا نمی‌خواهند حساس باشند، در حالی که همه جریان‌های سیاسی انقلابی باید روی این مسأله غرب‌زدگی و وازدگی حساس باشند و به صورت جدی کار کنند.

به جای اینکه روی این مسأله سرپوش بگذاریم، کم‌اهمیت نشان دهیم و وقت بگذاریم این حرکت را توجیه کنیم و بگوییم یک کار فردی بوده و آسیب‌های‌شناسی اجتماعی و سیاسی نکنیم و بگذاریم با این روحیه غرب‌زدگی که میراث طاغوت است که گذشته و رفته و برجای مانده است، به مراتب مخرب‌تر است.

لذا همه جریان‌های سیاسی که تعهدی به نظام و انقلاب و اصالت ملی و منافع ملی دارند، باید گرایش‌های جناحی را کنار گذاشته و روی این مسأله تفکر کنند و مشترکاً‌ به حل این معضل غرب‌زدگی بپردازند و به طور مشترک تقبیح کنند، در ابتدا خود نمایندگان مجلس شورای اسلامی متفاقاً‌ این حرکت را تقبیح کنند، زیرا این اتفاقی که رخ داد، خود مجلس را هم زیر سؤال می‌برد که این وضع مجلس ما است، یعنی مجلس، مجلس غرب‌زده است، بنابراین برخورد نمایندگان مجلس ضروری است که ساده از این موضوع نگذرند، باید واکنش نشان داده، ضمن اعلام برائت، این کار را تقبیح کنند.

باز تأکید می‌کنم نباید فکر کنیم این کار، یک کار اتفاقی و شخصی بوده،‌ در واقع ظهور و بروز غرب‌زدگی است که یک جلوه‌اش در مراسم تحلیف بوده، در حالی که نمونه‌های فراوانی وجود دارد که رگه‌های آن را در قضیه برجام مشاهده می‌کنیم، به نظرم این مسأله غرب‌زدگی باید جدی گرفته شود، باید مطابق هویت ملی،‌ منافع ملی، اصالت ایرانی و اسلامی، نسبت به این جریان غرب‌زدگی واکنش و برخوردهای جدی نشان دهیم. در درجه اول خود نمایندگان باید هرچه سریع‌تر واکنش نشان دهند، قبل از آنکه دیگر مراکز بخواهند عکس‌العمل نشان‌دهند. (4507159) (alef-13)
 
شهروند...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۸:۰۳:۰۵
با سلام بی خیال بیکاری تورم گرانی سلفی بگیر حالش ببز سلفی بگیر پزش بده سلفی بکیر برای یادگاری اصلا جوان بیکار نداریم دردمند نداریم سلفی بگیر پزش بده (4507350) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۲۰:۴۸:۳۶
به این دعوت نکردن ها میگن اعتدال و آشتی ملی (4507712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۳:۵۲:۳۶
اگر ایوانکا ترامپ می امد ، اصلاح طلبان چه می کردند؟!!!! حالا می فهمیم چرا این جناح ، اصرار به رابطه با امریکا دارد! (4506765) (alef-13)
 
جاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۶:۴۹:۴۶
بابا یه نگاهی در سایت ها بکنین ببینین عکس با شخصیت های سیاسی و حتی عکس گرفتن خود اونا با هم بعد یا قبل از یک مراسم رسمی یه چیز عادیه توی دنیا.اینهمه بزرگنمایی مخصوص کشور ماست. معلومه اهداف دیگه ای از این شانتاژ دنبال میشه. چه معنی داره از هر موضوعی در کشور یه بهانه پیدا میکنن و چند روز روی اون مانور میدن؟ شعار همکاری با دولت و همدلی و وحدت و تموم شدن انتخابات رو هم میدن.اینجوری. (4507179) (alef-13)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۸:۵۴:۳۱
خوابی داداش.بد جور خوابی. (4507433) (alef-3)
 
مهران
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۴:۱۱:۵۹
کاری به عقاید سیاسی ندارم ولی خنده داره علی دایی و ... دعوت میشن احمدی نژاد و مولوی عبدالحمید دعوت نمیشن (4506804) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۵:۲۶:۵۸
یکی از افراطی ترین کارهایی که با شعار اعتدال میشد انجام داد را انجام دادند (4506979) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۴:۲۸:۵۷
درود بر دکتر روحانی
درود بر اعتدال
درود بر اصلاح طلبان (4506840) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۲۰:۴۷:۵۱
دل خوش به درودها ماندن نتیجش همینه (4507710) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۴:۴۴:۴۵
وقتی 24 میلیون نفر به همچین تفکراتی را داده اند باید تاسف خورد. (4506886) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۸:۴۸:۱۵
من اصلاطلم و به روحانی رای داده ام ولی دعوت نکردن از آقای مولوی عبدالحمید و احمدی نژاد و خاتمی و خانواده هاشمی را اصلا قبول ندارم . کار خیلی زشت و اشتباهی بوده است . (4511365) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۶:۳۰:۱۴
واقعا" باید به این نمایندگان مجلس رای داد برای حوزه انتخابی آنها متاسفم (4507128) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۷:۲۳:۲۸
هیچ کدام از نامزدان ریاست جمهوری هم دعوت نشدند بجز معاون اول! (4507255) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۲۰:۳۶:۴۷
دعوت نشدن مولوی عبدالحمید اشتباه بزرگی بود. باید این اشتباه جبران شود. (4507683) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۲۲:۱۸:۲۱
به نام خدا

از قدیم گفته اند ودرست هم گفته اند: از کوزه همان تراود که در اوست! (4507880) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۷:۵۳:۲۸
آقای باهنر
متن شما کلی ایراد نگارشی داره (4508277) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
از دعوت نکردن نماینده ی اهل سنت به مراسم تا واکنش های گسترده به سلفی نامتعارف نمایندگان با موگرینی