توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418542
علت عدم حضور علی لاریجانی در اجلاس بین‌المجالس آسیایی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
رئیس هیات نمایندگان مجالس پارلمانی کشورمان حوادث هفته گذشته در حله عراق و برخورد قطار در سمنان را دلیل عدم حضور رئیس مجلس در اجلاس بین‌المجالس آسیایی در کامبوج عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، سیده فاطمه ذوالقدر در پیامی که در جلسه شورای اجرایی بین‌المجالس آسیایی قرائت کرد دلایل عدم حضور رئیس مجلس در این اجلاس را تشریح کرد. در متن سخنرانی سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

آقای رییس،

همکاران گرامی،

اینجانب مایلم از جنابعالی و همکارانتان برای سازماندهی عالی این اجلاس مهم تشکر نمایم. همچنین لازم است مراتب تأسف جناب آقای دکتر لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی از عدم حضور در این نشست را اعلام نمایم. همانگونه که مستحضرید دو حادثه ناگوار در هفته گذشته شامل حمله تروریستی به زایران ایرانی در عراق و نیز تصادم مرگبار دو قطار مسافربری که منجر به کشته شدن ده‌ها تن و مجروح گردید، ملت ایران و دیگران را عمیقاً متأثر ساخته است. بدنبال وقوع این حوادث و ضرورت رسیدگی به پیامدهای ناشی از آن، جناب آقای لاریجانی، علیرغم داشتن برنامه قطعی، نتوانستند در این اجلاس شرکت نمایند.

مایلم از طرف خود و همکارانم آمادگی هیات مجلس شورای اسلامی را بر همکاری با جنابعالی و دیگر همکاران جهت داشتن اجلاسی موفق اعلام نمایم.

متشکرم»

نشست شورای اجرایی بین‌المجالس آسیایی امروز با سخنرانی دکتر خرم معاون دبیرکل به طور رسمی آغاز به کار کرد و در ادامه پیام پادشاه کامبوج قرائت شد و رئیس ملی مجلس کامبوج نیز به هیات‌های پارلمانی حاضر در اجلاس خوشامد گفت.

در پایان سخنرانی سیده فاطمه ذوالقدر رئیس هیات نمایندگان مجالس پارلمانی کشورمان به احترام شهدای حادثه تروریستی حله عراق یک دقیقه سکوت شد. همچنین دکتر مجیدی به عنوان دبیرکل جدید مجمع مجالس آسیایی انتخاب شد و در ادامه گزارش جلسه شورای اجرایی و بررسی پیش‌نویس مجمع عمومی نهم در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، هیات پارلمانی ایران متشکل از سیدفاطمه ذوالقدر، جلیل رحیمی جهان‌آبادی، علی کاظمی و هاجر چنارانی برای شرکت در اجلاس مجمع مجالس آسیایی به کامبوج سفر کردند.
 
کلمات کلیدی : لاریجانی، اجلاس بین‌المجالس آسیایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.