نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 154149
حمایت دولت انقلابی تونس از ادعاهای امارات
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۲۷
تونس از امارات در کسب حقوق تاریخی و مشروع اش حمایت می کند با این حال معتقدیم مشکلات را باید در چارچوب گفتگو و احترام روابط میان همسایگان و منافع متقابل پیگیری کرد.
تونس حمایت خود را از ادعاهای امارات درباره مالکیت بخشی از سرزمین ایران اعلام کرد!

به گزارش عصر ایران، "رفیق عبدالسلام" وزیر امور خارجه تونس در مصاحبه با روزنامه البیان چاپ دبی گفت: تونس بر حاکمیت امارات بر سه جزیره خود تاکید می کند.

وی اضافه کرد: تونس از امارات در کسب "حقوق تاریخی و مشروع" (!) اش حمایت می کند با این حال معتقدیم مشکلات را باید در چارچوب گفتگو و احترام روابط میان همسایگان و منافع متقابل پیگیری کرد.

قبل از این وزیر امور خارجه تونس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای اماراتی اش در ابوظبی گفته بود: تونس در مسئله جزایر سه گانه، با امارات اعلام همبستگی می کند همانگونه که در نشست اخیر اتحادیه عرب نیز بر این موضوع تاکید شد.

عبدالسلام همچنین از پافشاری امارات بر شیوه گفتگو و مذاکره برای حل این بحران با ایران در راستای حفظ امنیت و ثبات در منطقه تقدیر کرده بود.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات هم موضع تونس را در حمایت از این کشور در مسئله جزایر سه گانه به ویژه در نشست اخیر اتحادیه عرب قابل تقدیر دانست.

دولت جدید تونس ، برآمده از انقلاب اخیر این کشور است که با فرار بن علی به پیروزی رسید.
علی اکبر صالحی ، وزیر خارجه ایران هفته گذشته در سفر به تونس و ملاقات با همتای خود ، بر تعمیق تعاملات بین دو کشور تاکید کرده بود.

امارات مدعی مالکیت بر سه جزیره ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس است اما ایران این موضوع را به طور کامل رد می کند.

امارات چندی پیش به سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به جزیره ایرانی ابوموسی اعتراض کرده بود و برخی از کشورهای عربی از جمله اردن، مراکش، اردن و ۶ کشور جنوبی خلیج فارس از ادعاهای امارات علیه ایران حمایت کردند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۰۸:۱۸:۱۵
کاش یادبگیریم مشروعیت در این دوران به افکار عمومی و قدرت اقتصادی کشور است ، نه مشتی نقشه تاریخی (که اتفاقا با ترویج آن تاریخ نیز مشکل داریم ) (772137) (moderator18)
 
حسن
United States
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۰۸:۲۳:۲۲
بابا ما از خیر این بیداری اسلامی گذشتیم کاش عربها در خواب می موندند. بیدار شدنشون با توهم مضاعف همراه بوده است. (772149) (moderator18)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۰۸:۵۸:۱۱
30 سال پس از آغاز جنگ عراق دولت ایران تازه می فهمد که عربها در برابر ایران فقط طرف خودشان را می گیرند! (772223) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۰۹:۵۶:۰۶
تونس واین کشورک ها وتمام دنیا بداند از یک میلی متر خاکمان نمیگذریم پس ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود می بری وزحمت مت میداری (772345) (moderator18)
 
بابک
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۱۲:۱۳:۳۹
عربها غلط می کنند
به خدا قسم من با اینکه دانشجوی ارشد هستم و 28 سال سن دارم و در جمهوری اسلامی ایران بیکارم و درد میکشم از مشکلات ، ولی اگر خدای نکرده هر کسی بخواد به ایران بد نگاه کنه و حمله نظامی کنه از درس و دانشگاه می زنم و در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب مفت خور می ایستم و به جبهه های جنگ می روم.
زنده باد کشورم جمهوری اسلامی ایران (772634) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.