نظر منتشر شده
۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189448
توضیح وزارت ارشاد پیرامون خبر اعزام 120 نفر به لبنان
بخش داخلی الف، 17 خرداد 92
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۱
پس از انتشار مطلبی در سایت الف، با عنوان «چرا وزارت ارشاد سفر ۱۲۰ نفر را به لبنان پنهان کرد؟». وزارت ارشاد توضیحاتی پیرامون این خبر برای الف فرستاد که در ادامه می آید؛
مسئول محترم پايگاه خبري الف
سلام عليكم

با احترام، نظر به درج خبری در آن پایگاه با عنوان "چرا وزارت ارشاد خبر اعزام ١٢٠ نفر را پنهان مي كند" موارد ذیل خاطر نشان می شود:
١- اين سفر به هيچ وجه پنهاني نبوده است و وزير محترم در چند سخنراني قبل از اعزام گروه و حين حضور گروه در لبنان و پس از آن راجع به اين سفر سخن گفته اند ضمن اين كه هيچ دليلي براي پنهان كاري وجود نداشت.
٢-هنرمندان حاضر در گروه از رشته های مختلف هنري بودند و انتخاب و دعوت آنها توسط معاونت های مربوطة صورت گرفته البته عده اي به دليل مشغله كاري و ..... آمادگي سفر را نداشتند.
٣- جمع هيئت اعزام شده ٩٧ نفر بود كه به جز بنده و دو نفر ديگر از دوستان كه كارهاي مربوط به هيئت را پيگيري مي كردند همه ( ٩٤نفر) هنرمند بودند.
٤- ميزبان اين گروه در لبنان بخش فرهنگي حزب الله لبنان بوده است. بيش از دو سال است كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با همكاري بخش فرهنگي حزب الله آموزش و اجراي برنامه های فرهنگي و هنري در لبنان را برعهده داشته و تاكنون در اين زمينه فعاليت مشترك زيادي را انجام داده است.
٥- مسئوليت سفر با اينجانب بوده است زيرا اگر يكي از معاونين تخصصي بود به دليل تنوع گروه اعزامي مشكلاتي را در اجرا بوجود مي اورد.
٦- نكته مهم و آخر اينكه هدف از سفر ديدن مناطق جنوب لبنان و دستاوردهاي مقاومت اسلامي و اثرگذاري آن در توليد آثار هنري هنرمندان و همچنين بررسي زمينه های همكاري هنرمندان با بخش های فرهنگي حزب الله بوده است. ضمن اينكه سفر به مناطق مرزي لبنان و حضور در نقطه ي صفر مرزي با رژيم جعلي صهيونيستي در اين شرايط ملتهب منطقه حتما توريستي نبوده است. گروه اعزامي از مناطق مرزي مارون الرأس، بواب فاطمه، إقليم التفاح و موزه مليتا، بعلبك و مزار شهيد سيد عباس موسوي و....... بازديد كردند.
اثرگذاري سفر فراتر از تصور ما بوده است؛ كه تحقير و ذليل شدن عيني رژيم صهيونيستي در ذهن هنرمندان حداقل آن بوده است.
ضمنا مستندي از سفر آماده شده كه إنشاء الله پخش خواهد شد.
خواهشمند است دستور فرمائید جهت تنویر افکار عمومی و بنا بر قانون مطبوعان پاسخ مذکور در همان صفحه و ستون درج گردد.
محمد مهدي فداكار
معاون اداري و مالي وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۹:۴۵
آففففرین ! (1407401) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۴۲:۵۶
واقعا دستشون درد نکنه! یعنی برای اینکه خار شدن رژیم صهیونیستی رو نشون بدن حتما باید با یه گروه 94 نفره با کلی خرج از بیت المال به سفر میرفتن؟ خب اگه این جوریه برای همه مردم یه بلیط لبنان هدیه بفرمایید تا همه مردم خار شدن اونا رو ببینن تا بلکه اونها هم به قدرت!!!!! ایران پی ببرن. واقعا جای تشگر و قدردانی داره که به خوبی پول مردم رو به باد میدن (1407435) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۲:۴۰
لطفا ما را هم به خرج!!! حزب الله لبنان ببريد بيروت را ببينيم تا از هر چي مسيحي و صهيونيسته بدمان بيايد و هيمنه اين‌ها در دل ما بشكنه! صواب داره بخدا!! (1407560) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۰:۳۶
لبنان چی باشه که هنر داشته باشه!
برو عمو ، از خدا بترس... (1407576) (alef-13)
 
اميد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۵۲:۲۹
جناب آقاي فداكار
با سلام
لطفا نسبت به محل تامين هزينه ها توضيح دهيد با بودجه تصويب نشده سال ٩٢ از كدام محل هزينه هاي به اين زيادي را تامين ميكنيد ،البته چند موسسه داريد كه عملا پولهايي از سالهاي قبل در آنها انباشته كرده ايد و هر موقع علاقه داريد خرج ميكنيد و هيچ پاسخگويي هم وجود ندارد و نه ديوان محاسبات نه دستگاههاي نظارتي هيچ نظارتي ندارند در نتيجه هر تعداد كه به سفر ببريد كسي جلوي شما را نميگيرد . ايكاش با شجاعت هزينه ها و محل تامين آنرا با مردم كه از كيسه آنها اين مخارج صورت مي گيرد در ميان مي گذاشتيد. منتظر اين پاسخگويي هستيم
اگر از راه حلال است كه انشاله هست كه ديگر نگراني ندارد (1407706) (alef-13)
 
ابوالفضل
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۸:۲۷:۴۲
احسنت
کار بسیار خوبی کردند (1407873) (alef-3)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۸:۳۸:۱۶
با سلام و احترام

"اثرگذاري سفر فراتر از تصور ما بوده است" معلومه که سفر مجانی خیلی حال داده که اثرگذاریش فراتر از تصورتان بوده است.بابا تو دیگه کی هستی خود گویی و خود خندی والا خودت یه پا هنرمندی .اصلا من بودم حتما هنرمند طنز پردازی مثل تورو تو همه سفرها با خودم می بردم آخه خیلی فراتر از تصوری و اصولا یه پا فداکار تشریف داری

با تشکر (1407913) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۹:۳۸:۵۰
سعی کنیم اگر در کشور کار خوبی انجام می شود از آن حمایت کنیم و اگر اشکالی دارد ، نقد کنیم . متاسفانه گرفتار بدبینی افراطی شده ایم . به نظر من اقدام خوبی بوده که هنرمندان - اگر پارتی بازی نشده باشد -را به لبنان اعزام کردند . (1408160) (alef-3)
 
آزاده
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۹:۲۲:۵۷
در پاسخ به حركت خوب بايد نكاتي را ذكر كرد
اگر كار خوبي است چرا يواشكي و بي سر و صدا و اين تعداد زياد در اين وضعيت بحراني مالي .حرف شما درسته ولي وقتي اينقدر بي ضابطه مخارج صورت مي گيرد كه اين سفر جزو كارهاي معمولي است مسلم است كه دچار بدبيني ميشويم و موضع گيري صورت ميگيرد (1410100) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۱۶:۵۳
مگر حزب ا.. هم از خودمان نیست. مگر خودمان نمی گوییم که از انها حمایت می کنیم. پس هزینه کردن برای این موضوع بدون دلیل خوب نیست. (1408331) (alef-13)
 
خسرو
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۲۵:۵۷
خداوکیلی این جواب رو واسه قانع کردن کی دادید؟ ما که خیلی وقته به بیت الحال اعتقاد داریم. رو در واسی رو کنار بگذارین و خیلی راحت بگین دوست داشتیم. کسی هم کاری با شما آخرت طلبان نداره.!!!!!!! (1409593) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۳:۴۵:۳۱
خب چرا بدون سند و بدون تحقیق، یادداشت میذارید و تحلیل میکنید
باید از مخاطبان عذرخواهی کنید (1409766) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۰۷:۲۳
ببینم از نظر شما افراد فقط می تونن با کامنت های گذاشته شده موافق باشند؟ مخالفین برن بوق بزنن؟ (1410249) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۱۵:۳۶
کار خوبی است فقط نگفته اید که این 120 نفر چه هنری داشته اند که بخاطرش اعزام شدند. (1411296) (alef-13)
 
المیرا
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۴:۳۷:۰۴
الف همیشه عجولانه تصمیم می‌گیرد. (1411717) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۴:۵۴:۳۱
اميدوارم واقعا به دعوت و ميزباني لبنان باشه و هزينه سفر دوستان هنرمند از جيب مردم و بيت المال نباشه چون من كه راضي نيستم با حق من بروند لبنان و... (1411814) (alef-13)
 
محمد ناصر پورصالحی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۶:۴۰:۲۷
دوستان عزیز سایت الف با سلان عرض ادب... ضمن سپاس از پیگیری آن سایت وزین درخصوص خبر یاد شده، باید به استحضار برسانم نسبت به بند 3 و بندی که اشاره به مکان ها کرده اند در جوابیه وزارت ارشاد، به شدت مشکل و اعتراض دارم... در بند 3 اشاره به حضور 94 نفر هنرمند کرده اند؛ خوبه؟ دوستان بفرمایند این 94 نفر هنرمندی که اعزام شده اند چه کسانی بوده اند؟ بنده، به عنوان مستندسازی که اتفاقا عضو "انجمن مستندسازان سینمای ایران" نیز بوده و از تهیه کنندگان و کارگردانان این عرصه در تلویریون می باشم (به عنوان تهیه کننده برنامه ای) تاکنون حدود 44 برنامه مستند در لبنان و سوریه و درخصوص موارد متعدد تولید برنامه داشته و فکر می کنم در این عرصه شناخته شده باشم، اما از این سفر و برنامه هیچ اطلاعی نداشته و ندارم و حتی دعوتی هم صورت نپذیرفته است... اشکالی هم ندارد... دوستان دیگر هم در این فرصت بسیار مناسب بوده و هست که در این عرصه حضور داشته باشند، اما خوب است که بفرمایند این 94 نفر چه کسانی بوده اند تا ما نیز تکلیفمان را بدانیم و شما نیز... دوستان آنچنان از شرایط ملتهب منطقه و حضور در مناطقی صحبت کرده اند، مانند آنکه چه اتفاقی رخ داده است. مناطقی که اشاره کرده اند چه ربطی به مناطقی دارد که در آن مشکل وجود دارد؟ منطقه جنوب سرسبز بدون مشکل، و منطقه بعلبک... مزار سید عباس موسوی هم که در همان منطقه نزدیک بعلبک است... عزیزان.. جای خاصی نرفته اید... زیاد از مناطق عجیب و غریب سخن نگوئید... البته ذکر این نکته ضروری است که اصل این حرکت وزارت ارشاد ارزشمند و به جا می باشد اما نحوه گزینش و اعزام می بایست روشن و شفاف باشد... حق نگهدار شما و دوستان وزارت ارشاد و البته همه خادمان حقیقی نظام اسلامی و حرکت عظیم بیداری اسلامی در جهان اسلام... (1412365) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۱:۰۸
بازی با کلمات بود! (1414830) (alef-3)
 
بیمار عاجز
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۰:۳۱
من دربدر دنبال داروی والفارین 5 میلی صورتی رنگ برای یکی از بستگان بیماری قلبی هستم که ماشالاه در این سرزمین نایابه اگه ممکنه یکم از این دستاورد به من عاجز کمک کنین تا باهاش قلب این بیمار رو مداوا کنم1 (1416016) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۲:۰۷
بازی با کلمات با طعم عوامفریبی.

بعنوان مثال فلان خانم بازیگر درجه چنم که نه فلم سازه نه کارگردانه و فقط یک مقدار زیباست باهاتون چکار می کرد؟ (1416761) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۲۳:۱۷:۱۹
سلام خدمت مدیر محترم سایت
اولا: کار بسیار جالبی بوده که نیاز است تداوم یابد.
ثانیا: اقای فداکار از مدیران کاری و موفق وزارت خانه بوده که لازم است از وی تقدیر گردد.
ثالثا: تلاش شود این فعالیتها گسترده و دستاوردهای ان افزون گردد.
رابعا: از وزارت فرهنگ و ارشاد هم به علت عنایت خاصی که به هنرمندان داشته، تشکر می شود. (1419424) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۲-۰۳-۲۰ ۱۲:۵۱:۳۵
اینا ازکجا ازذهن هنرمندان خبردارند که فهمیدند اسرائیل درذهنشون تحقیرشد بااین سفر؟!!! (1422115) (alef-13)
 
با نام
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۹:۰۱
برادر گرامی جناب آقای بی نا یا خانم بی نام حتما جنابعالی یه سر به صندوق هنرمندان یا موسسه های پولی معاون ایشان اقای ح - مز- زده اید والا این جوری طرف این عزیز که انشالله قرار است رایزن فرهنگی در یکی از کشورهای دوست وبرادر عربی را به عهده بگیرند را نمی گرفتی .ریاست محترم سایت بنده فرمایشات برادر امید را تایید واگر مرکزی واقعا" باشد که مدرکی از مخارج بی حساب این اقایان خواسته باشند پیام بگذارند تا مدارک ارسال که مردم عزیز بدانند با پول بیت المال به چه جهایی هزینه میشود (1427050) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.