نظر منتشر شده
۴۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312846
سوال احمد توکلی از وزیر بهداشت:
معاون شما بابت یک روز کاردر هفته ماهانه حدود ۸۰ میلیون می‌گیرد/ چرا به دنبال افزایش این درآمد به ۲۰۰ میلیون هستید؟
بخش اجتماعی الف، 4 آذر 94
نماینده مردم تهران تاکید کرد: به وزیر محترم گفتم معاون محترم شما یک روز در هفته در بیمارستان مشغول خدمت هستند و ماهانه ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان درآمد دارند. مگر ایشان چقدر در تولید ناخالص ملی نقش دارند که تصمیم دارید این حقوق را به ۲۰۰ میلیون تومان در ماه برسانید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۵
احمد توکلی در یادداشتی انتقادهای خود به ادغام بیمه‌ها و لزوم تحقیق و تفحص از طرح سلامت را مطرح کرد که متن آن به این شرح است:

اخیرا تلاش‌هایی برای ادغام بیمه‌ها و سپردن آنها به وزارت بهداشت در حال انجام است. ادغام بیمه‌ها خلاف منطق روشن و خلاف قانون است. در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده است خریدار خدمت فقط بیمه‌ها باشند و تولید کنندگان خدمت بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی و ضابطه گذار هم وزارت بهداشت باشد، متاسفانه همه قدرت و تلاش‌ها بر این است که این موارد در یک جا جمع شود. در مرحله تدوین و تصویب برنامه پنجم توسعه، بحث ادغام بیمه‌ها بر اساس ماده ۳۸ قانون برنامه در لایحه گنجانده شده بود که مجلس در فرآیند تصویب طی تبصره‌های ۲و۴ ماده ۳۸ آنرا از شمول ادغام مستثنی ساخت.

دلیل اصلی برای ادغام بیمه‌ها تعهدات و بدهی‌های مالی شرکت‌های بیمه‌ای است که امروز توان پرداخت بدهی خود را ندارند. این وضعیت البته قابل پیش بینی بود. به عنوان مثال وقتی تعرفه پزشکان را بالا بردند من و آقای نادران ۲ بار نامه نوشتیم و خسارات ناشی از افزایش هزینه‌ها و تعهدات را یادآور شدیم.

اتفاقی که سال ۸۳ هم افتاد. وقتی آقای خاتمی در آخرین روزهای ریاست جمهوری حقوق اساتید دانشگاه را افزایش داد، طبیعی بود که تقاضای افزایش حقوق در دیگر بخش‌ها نیز شکل می‌گرفت و کار بدانجا کشید که در دوره احمدی‌نژاد هزینه‌ها جاری در اولین بودجه ۴۳ درصد افزایش پیدا کرد.

جناب وزیر بهداشت من و آقای نادران را دعوت کردند و آنجا همین استدلال را مطرح کردیم که این افزایش تعرفه‌ها به رشد هزینه‌های بخش درمان می‌انجامد و بیمه‌ها توان پرداخت آنرا نخواهند داشت. نباید تعهدات پایدار را بر اساس منابع ناپایدار ایجاد کرد. آقای هاشمی و معاونانش توضیح دادند و ما در انتها گفتیم قانع نشدیم. به وزیر محترم گفتم معاون محترم شما یک روز در هفته در بیمارستان مشغول خدمت هستند و ماهانه ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان درآمد دارند. مگر ایشان چقدر در تولید ناخالص ملی نقش دارند که تصمیم دارید این حقوق را به ۲۰۰ میلیون تومان در ماه برسانید.

تصمیمی که در ابتدای طرح سلامت گرفته شد باعث شد امروز بیمارستان‌ها به شدت بدهکار باشند. امروز هم به دلیل این حجم بدهی بیمه‌ها، تصمیم به ادغام بیمه‌ها و سپردن آن‌ها به وزارت بهداشت دارند که این خلاف مسلم منطق و قانون است چرا که ناظر و تامین کننده خدمات و خریدار خدمات باید از هم جدا باشند در غیر اینصورت چاقو که دسته‌اش را نمی‌برد و با از بین رفتن قدرت و امکان چانه زنی بین این سه بخش بر سر هزینه‌ها، مردم ضرر بیشتری خواهند کرد.
منبع: کانال رسمی احمد توکلی در تلگرام
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۱۹:۳۹
روزی 80 ملیون؟
اسمش چه بود؟
قدیما می گفتن.
آها عدالت (3346665) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۰:۴۶
پاسخ پزشکها: خوب درس خونده!!! تو هم برو درس بخون (3346740) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۰:۳۹
دکترای تاریخ و الکترونیک و کامپیوتر و.... که درس نخوانده اند گل لگد کرده. اند! (3346764) (alef-11)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۵۶:۵۳
اولا به عنوان کسی که هم مهندسی در دانشگاه امیرکبیر خوانده ام هم الان دانشجوی دندانپزشکی ام به شما دوستان اطمینان می دهم که دروس رشته پزشکی به مراتب سخت تر و حجیم تر از رشته مهندسی است. دوما دانشجویان پزشکی مسائلی مثل ده شب کشیک در ماه را دارند که بماند. طرح هم به کنار که همه دانشجویان پزشکی چه آنها که سربازی رفته اند و چه خانمها باید بروند.

در هر صورت باید قبول کرد رشته هایی پر درآمد تر و با پرستیژ تر از بقیه رشته ها هستند. قرار نیست یک رشته که خروجی اش برای جامعه ناچیز است همان میزان در آمد را داشته باشد که یک رشته مفید و پر مسئولیت و دشوار. منظورم توهین به رشته خاصی نیست خود دوستان در هر رشته ای که هستند خروجی که دارند را مورد قضاوت قرار دهند. اگر این استدلال که ما هم درس خوانده ایم درست باشد یک کارگر ساده هم کلی زحمت کشیده اما درآمد ناچیزی دارد. فرض کنید فردا 10 درصد پزشکان متخصص مغز و اعصاب اعتصاب کنند. آیا این قضیه یک بحران ملی نمی شود؟ حالا فرض کنید 20 درصد کسانی که فلان رشته مهندسی و انسانی را خوانده اند اعتصاب کنند. من خودم چند سال مشغول به کار بودم با میزان اطلاعات من و کاربرد آنها در محل کارم ( که تقریبا هیچ کاربردی از 95 درصد آنها ندیدم) آیا کک کسی می گزد که من فردا بگویم نمی آیم سر کار؟؟ همه دانسته های به درد بخور من ظرف حداکثر یک دوره فشرده 10 روزه قابل انتقال به یک دیپلمه بود. متاسفانه یا خوشبختانه عرضه است و تقاضا.

به نظرم این مسائل را باید با تعدیل رشته های دانشگاهی بنا بر نیاز جامعه و همچنین هدایت تحصیلی درست افراد حل کرد. اگر به من وقتی دانش آموز بودم چهره درستی از آینده رشته مهندسی و پزشکی نشان می دادند انتخاب بهتری می کردم الان من مجبور نبودم فوق لیسانس خود را بر در کوزه بنهم و دوباره کنکور سراسری بدهم و خلاصه از صفر شروع کنم و همه دوستان هم دانشکده ای های سابقم مرا تحسین کنند و به من حسرت بخورند.

در پایان هم خدمت مبارکتان عرض کنم که این درآمدهای نجومی برای همه پزشک ها نیست. در درشته های غیر پزشکی هم گاهی افراد عضو هیئت مدیره یک شرکت دولتی و یا خصولتی می شوند و تقریبا بدون هیچ زحمتی پاداش آخر سال کلان می گیرند. نمی شود که از روی آن عده معدود نسخه برای همه رشته های مهندسی و مدیریت و حسابداری پیچید. (3348431) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۶:۰۷
همین سرنوشت شما گواهی بر غلط بودن سیاستهای اجرا شده است. شما در یکی از بهترین دانشگاههای کشور مهندسی خوانده ای و پس از صرف شدن هزینه بیت المال و از آن مهمتر عمر گرانمایه خودت دوباره رفتی از صفر دندانپزشکی میخونی. آیا رشته مهندسی برای جامعه لازم نیست. مسلما لازم است و کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی و ژاپن بخاطر همین مهندسی است که در عرصه جهانی می درخشند. امنیت، رفاه و عزت کشور وابسته به این است که استعدادهای مهندسی در آن شکوفا شود. اتفاقا مهندسی از پزشکی و دندانپزشکی خیلی هم مهمتر است. اگر ما در مهندسی پیشرفت میکردین و وضعیت آب و هوا و جاده کشورمان را بهبود می دادیم و تولیدات کشاورزیمان را سالم می کردیم شاید یک دهم الان بیمار نداشتیم.
در واقع پزشکی بخاطر ناهنجاریهای بخشهای دیگر الان پرستیژ دارد وگر نه داشتن بیمار زیاد برای یک جامعه اسلامی ایرانی ننگ است. اگر قرار است جامعه خوبی داشته باشیم هم پزشک، هم مهندس، هم هنرمند، و هم هر شغل مفید دیگر باید در رفاه نسبی مشابهی قرار داشته باشند. (3348489) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۱۶:۲۴
با قسمت اول فرمایش شما کاملا موافقم. جامعه هم به مهندس نیاز دارد هم به پزشک. اما به اندازه. ژاپن به اندازه نیازش، کشور جهان سوم هم به اندازه نیازش. این اندازه را باید سیستم های نظارتی مشخص کند. وقتی دانشگاه غیر انتفاعی فلان شهر فلان سالی هشتاد مهندس برق گرایش کنترل به بازار کار عرضه می کند، نمی توان توقع داشت که همه آن مهندسان کار با در آمد مناسب پیدا کنند.

این که مهندسی در غرب مهمتر از پزشکی است را اطلاعی ندارم. ولی همین دیروز که کتاب جامعه شناسی آنتونی گیدنز را می خواندم دیدم در مورد شغل هی مختلف نوشته که مثلا در انگلستان وکالت و پزشکی جایگاه بالایی نسبت به بقیه فیلدهای کاری دارند. البته به یک منبع ولو کتاب معتبری باشد نمی توان اتکا کرد. (3348931) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۹:۱۴:۰۹
اره دیگه تو کشور ما هم همینطور باید پزشک تولید کرد نه تربیت! و بعد باید سپردشون به بازار بدون کنترل و در دست خودشون تا هرطور که میخان برخورد کنن و هی تقاضای القایی ایجاد کنن و بعد بگن درس های ما سخت بوده و ...
کی گفته رسته پزشگی مهمه و بقیه رشته ها نه. اگه شما جون ادم ها را نجات میدی و به انداره جونشون حقوق داری پس افرادی گه برای امنیت کشور دارن کار میکنن و جون من و تو را دادن حفاظت می کنن و جون خودشون را به خطر میندازن باید کل سرمایه و ثرکت مملکلت را باید ببلعن (3518407) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۴۹:۱۴
اگر فرضا صنف تخلیه چاه فاضلاب منازل اعتصاب کنند و به کمتر از یک میلیون تومان برای تخلیه هر متر چاه راضی نباشند نظرتان چیست ؟
به عنوان شخصی که تحصیلات ریاضی دارید بهتر نیست کمی بهتر استدلال فرمائید ؟ (3348549) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۵۹:۲۳
مثال خوبی زدید قربان. اگر "همه" اعضای این صنف چنین کنند مشکل به وجود می آید و صد البته بیشتر از همه برای خود این صنف. اما این اتفاق نمی افتد. چون افراد به فکر راه های جایگزین می افتند. به علاوه اگر این وسط کسی تخفیف صد هزار تومنی بدهد همه تقاضا به سمت او هجوم می آورد. کم کم بقیه اعتصاب کنندگان راه فرد تخفیف دهنده را پی می گیرند و به یک نرخ 900 تومانی راضی می شوند. طبق استقرا همین مبلغ هم می شود کم می شود تا باز به حد تعادل در عرضه و تقاضا برسد.

به هر حال در یک کامنت مشکل است تا ریز جزئیات را هم بیان کرد. لذا باز هم بر استدلال قبلی خود پا فشاری می کنند. اگر برای هر شغلی تقاضا بیش از عرضه باشد داستان به همین منوال است. (3348907) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۰۲:۴۹
الان مهندسین کامپیوتر در دنیا سیستم های هوشمند و ربات هایی ساخته اند که کار خیلی از پزشکها رو می تونه انجام بده، پزشک اگر به معنی شخصی با محفوظات زیاد از داروهای و بیماریها باشه که کار شاقی نکرده. الان من هم می دونم که داروهای فلان بیماری چیه ....
حالا 3 ملیون نمی گیریند 5 ملیون ولی کوهم بکنی نباید 20 ملیون به بالا بگیری.

استاد دانشگاه (3348583) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۱۱:۵۲
من اطلاعی در زمینه رباط ها و اکسپرت سیستم هایی که شما می فرمایید ندارم اما، اگر چنین است که باید شغل شریف پزشکی در غرب و عن قریب در بقیه جاها با خاک یکسان شود. و با توجه به همچین رقبای خطرناکی که آینده شغلی برای رشته پزشکی باقی نمی گذارد کسانی که کاردانی دانشگاه پیام نور هم قبول نمی شوند باید بروند پزشکی دانشگاه تهران بخوانند.

اگر پزشکی عبارت است از بلد بودن داروها و بیماری ها خوب بفرمایید که طول دوره پزشکی را از 7 سال به 2 الی 3 ماه تقلیل بدهند که ما هم نفسی به راحتی بکشیم. به علاوه یک سری اطلاعات که می توان در یک کتاب صد صفحه ای همه اش را گنجاند دیگر چه نیازی به رشته پزشکی یا حداقل پزشکان با درآمد نجومی. ولی قاعدتا نه از آن سیستم های هوشمند مورد اشاره جنابعالی خبری است (حداقل فعلا) و هم رشته پزشکی فراتر اسم دارو و بیماریست.

صد البته که مهندسی کامپیوتر هم با تایپ ورد و رایت سی دی یکسان نیست. (3348923) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۱:۱۶:۵۲
البته حرف من در مورد برخی پزشکان بود. مسلما در رشته پزشکی محقیقنی که به دنبال کشف داروهای جدید، شناخت بیماریهای جدید و ... هستند جایگاه بالایی دارند. خطاب من به پزشکانی بود که تنها کارشان تجویز نسخه است و در آمد بالایی دارند. (3351188) (alef-11)
 
mostafa
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۸:۳۳:۱۸
هوش مصنوعی در راه است برای کسادکردن بازار پزشکا هم در حوزه ی تشخیص هم در حوزه درمان قول می دهم تا 30 سال اینده کسی برای پول به سراغ پزشکی نمی رود چون پول توش نیست پیش به سوی اینده (3349122) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۵:۱۶
تا سي سال اينده بسياري از رشته ها از جهات مختلف دگرگون مي شوند ولي اين تغييرات بسيار بيشتر در زمينه هاي صنعتي و مهندسي خواهد بود.
تا چند سال قبل برنامه نويسي كار سخت و پيچيده اي بود ولي امروزه ميبينيم كه با تغييراتي كه در اين حوزه رخ داده بسياري از نوجوانان هم به راحتي اپليكيشن هاي بسيار پيچيده و كاربردي طراحي مي كنند.

در بسياري از زمينه هاي ديگر مهندسي هم وضع به همين منوال خواهد بود بنابراين جنابعالي در مورد اينده خودت هم خيلي مطمئن نباش. (3350759) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۱ ۰۰:۱۳:۲۹
بهت قول میدم همه انسان ها تا صد سار اینده بیکار میشن (3360434) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۰:۲۴:۱۲
قربان آدم چیز فهم،اینا فکر میکنن تافته جدا بافته ان! (3350184) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۲:۰۲
استاد عزيز
هيچيك از سيستم هاي هوشمند و ربات هايي كه ميفرماييد تاكنون جايگزين پزشكان نشده اند وگرنه اوضاع پزشكي در كشوري مثل امريكا كه در همه زمينه هاي صنعتي پيشگام است به گونه اي ديگر مي بود. اگر جنابعالي واقعا استاد دانشگاه هستي از شما انتظار اينگونه نظر دادن به صورت سطحي نمي رود. جنابعالي بر اساس كدام اطلاعات، پزشكي را معادل مقداري محفوظات از داروها و بيماري ها در نظر مي گيري؟
وگرنه بنده هم ميتونم بگم در حال حاضر پيچيده ترين محاسبات رياضي كه شما از ان ها صحبت مي كنيد به راحتي و طي چند هزارم ثانيه توسط كامپيوترها انجام مي شود و ديگر نيازي به مهندس برق و مكانيك و . . . هم نيست.

الف لطفا منتشر كن. (3350747) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۰۷:۲۶
تقریبا موافقم. (3351633) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۲۲:۵۱
سلام دوست عزیز،

آیا تفاوت پرستیژ رشته پزشکی با دکتری مهندسی کامپیوتر چه میزان می باشد؟
تفاوت حقوق یک پزشک متخصص با یک متخصص نرم افزار چه میزان می باشد.
بنده دکترای نرم افزار خود را از آلمان دریافت نموده ام و به دلایل خانوادگی در یکی از دانشگاه های مادر در ایران مشغول به کار هستم. دوستی که دوره دکترا در آلمان همکلاس بودیم به آمریکا مهاجرت کرده و در حال حاضر سالیانه 240000 دلار حقوق میگیرد که میشود ماهی حدود هفتاد میلیون. دریافتی بنده برابر با ماهی سه میلیون و پانصد هزار تومان است یعنی یک بیستم همدوره بنده.
در آمریکا یک پزشک متخصص به طور معمول حقوقی در حدود 300000 دلار دریافتی دارد و تفاوت پرستیژ او با یک دکترا نرم افزار 30 درصد می باشد نه سی برابر.

بنده نیز گله ای ندارم و مشغول رفع مشکلات خانوادگی برای مهاجرت هستم.
آیا می توان پذیرفت که اصالت تا این حد با مریضی باشد تا آبادانی؟ (3348627) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۷:۴۸:۰۸
امریکا خرجش هم بیشتره ایران خرجش هم کمتره یعنی اگر حقوق و خرج را با هم حساب کنی تفریبا شما دو تا برابرین (3349067) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۷:۴۹:۴۶
منظورم از خرج - هزینه یه کار خاص بود . مثلا یکی از اشناهام رفته بود اتریش میکفت از فرودگاه تا شهر 150 هزار تومن به پول ایران پول دادم در حالی که در ایران نهایتا 20 تا 30 تومن برای همون مسافت میدادم (3349072) (alef-11)
 
دانشجوی پزشکی
۱۳۹۴-۰۹-۱۱ ۰۲:۰۶:۲۴
دوست بزرگوار در جواب به شما باید گفت در امریکایی که شما از ان صحبت میفرمایید هم حقوق پزشک 300000 دلار نیست بلکه با توجه به تخصص مربوطه متفاوت است ودر رشته های نوروسرجری به حدود پانصد و پنجاه هزار دلار در سال میرسد و کمترین حقوق ها هم متخصصین داخلی و امثالهم دارند در حد 250 هزار دلار به صورت میانگین از این بحث که بگذریم مشکل جامعه ما این است که اساتیدی مانند شما به جای تلاش برای بالا بردن ارتقا شغلی و وجهه رشته خود سعی در تخریب و تهمت به افرادی دارید که تمام جوانی شان را صرف تحصیل کرده اند این که میگویم تمام جوانی شان واقعا همین است بنده در حال حاضر سال 5 پزشکی ام و تا الان نه وقت تفریحاتی که شما مهندسی ها در طول تحصیلاتان میکنید داشته ام و نه حتی یک تومان از این وقتی که گذاشته ام درامد کسب کرده ام و تا 2 سال دیگر تا اتمام تحصیل هم خبری از درامد انچنانی نیست حالا بعد از هفت سال زحمت و کشیک های 24 و گاها 72 ساعته بنده تازه عمومی ام حال باید یک تخصص حداقل 3یا 4 ساله یا حداکثر 7 ساله بگیرم تا باز به ان حقوقی که میفرمایید برسم یعنی با احتساب اینکه سال اول کنکور قبول شده ام تا 25 سالگی عمومی و حداقل تا 30 سالگی تخصص میگیرم حال شما بفرمایید فردی که 11 سال از عمرش را صرف تحصیل و کشیک همزمان کرده است حق این حقوق حداقلی را ندارد؟ اگر جوابتان خیر است من به شما پیشنهاد میکنم فقط 1 ماه در بیمارستان حضور یابید و 10 کشیک رزیدنتی یا اینترنی را فقط ببینید متوجه این فاصله بین این رشته با سایر رشته ها خواهید شد خیلی ها اعتقاد دارند که بیمارستان ها تنها ارگان هایی در ایران هستند که کار مفید پرسنل اش میتواند با کشورهای اروپایی و امریکا رقابت کند (3360505) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۰۴:۱۴
دوست عزیز یعنی واقعا تصور میکنید دروس پزشکی مثلا از دروس دکترای ریاضی سختر هستند؟؟؟؟؟مثلا چه درس (حفظی) پزشکی قابل مقایسه با مبحث معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزء ای هست؟؟؟؟
آیا در آلمان فرانسه آمریکا کانادا اختلاف حقوق مهندسین و پزشکان به اندازه ایران هست.....لطفا درامد پزشکای متخصص ایران و امریکا رو یه بررسی بفرمایید (3348691) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۵۶:۰۳
آخه دکتری ریاضی چقدر واقعا" کاربرد داره (3348899) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۲۳:۵۹
والا من رشته ریاضی نخوانده ام. اما همان واحد معادلات دیفرانسیل یا فیزیک یک و دو یا ریاضی یک و دو یا تئوری احتمال که در زمان لیسانس گذراندم به مراتب راحت تر از آسیب شناسی و فیزیولوژی آناتومی سر و گردن و نورو آناتومی است. حالا شاید برای من اینگونه بوده ولی از بقیه دوستانی که شرایط من را دارند هم پرسیدم احساس مشابهی داشتند. و در ضمن صرف حفظی بودن و نبودن ملاک آسان بودن و سخت بودن یک علم نیست. حچم درسی که ما برای یک واحد پوسیدگی می خوانیم و همچنین تعداد ساعاتی که باید برای آن کلاس برگزار شود به مراتب از دروس سه واحدی مهندسی بیشتر است.

در مورد حقوق مهندسین و پزشکان در غرب اطلاعی ندارم . حتی می توانم بگویم در مورد میانگین حقوق این افراد در ایران هم اطلاع کافی ندارم و نمی توانم مقایسه کنم. اما قدر مسلم سرنوشت ما فقط وابسته به تلاشهایمان نیست . وابسته به انتخابهایمان هم هست. هیچ کس مرا شلاق نزد که سال 82 کنکور ریاضی بدهم. و هیچ کس به من جایزه نداد که سال 93 مجددا کنکور بدهم. (3348947) (alef-13)
 
شكرالله
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۱:۱۰:۳۸
به عنوان يه دكتراي رياضي، بله درس هاي پزشكي سخت تر هستند! اگر درامد ما متخصصان ساير رشته ها كم است نبايد خواستار كاهش. ستمزد پزشكان باشيم... (3349395) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۰۶:۱۹
اصل حرف اقایان یک کلمه است (ناظر ومجری ) باید جدا باشد این حرف برمبنای اصول کنترل است وصحیح میباشد وادغام هردورا یکی میکند وانوقت میشود خودگویی وخود خندی (3348810) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۴۱:۴۱
قابل توجه شما که مهندسی را رها کرده اید و سراغ شغل درآمدساز دندانپزشکی رفته اید: دندانپزشکان مملکت ما تا چه حد آموزش نکات بهداشتی و سلامتی دندان به مراجعان شان می دهند؟ شما چی؟ آیا متعهد به این هستید؟ (3348876) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۷:۰۰:۰۲
البته پزشکی در مملکت ما با پرستیژ تره وگرنه در کشورهایی مانند آمریکا چیزی جز یک کار خدماتی نیست . و چون در آن کشورها درآمد ها با هم تناسب دارند کسانی به سمت پزشکی می روند که واقعا آن رشته را دوست دارند و بر عکس دکترهای ما که فقط دنبال شمردن پول هستند واقعا به فکر خدمت به مردم هستند.
در مملکت ما بیشتر دکتر ها قبل از عمل حاضر نیستند کوچکترین توضیحی در مورد آن بدهند و بعد از عمل هم جیم هستند و نمی شود آنها را پیدا کرد!!!! (3348995) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۴۲:۲۹
ظاهرا یا مهندسی نخوندی یا نمی دونی معادلات دیفرانسیل و انتگرال های چند گانه و ... یعنی چی بله اگر منظور حفظیات باشه پزشکی خیلی سخته چون حافظه خوبی می خواد اما مهندسی یعنی ادرک مطلب و تحلبل و حل مساله که فکر کنم به مراتب سخت تر از حفظیات باشه. اینم بگم که یه مهندس خوب هیچ وقت دکتر نمیشه (3349245) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۴۴:۳۵
عجب استدلالی. شما کتاب گایتون رو با یک مسئله انتگرال چندگانه بزرا کنار هم بگو چون اون استدلالیه پس از کل کتاب گایتون سخت تر است. خدا شاهده اگر من در هر دو رشته تحصیل نگرده بودم اصلا و ابدا قضاوتی در این باره از خودم بروز نمی دادم. به شما هم چنین پیشنهادی می دهم.

به علاوه ما ادعایی بر مهندس خوب بودن نداریم. هر کس مهندس خوب است مبارکش باشد همان درآمد ماهی دو تومن. (3350267) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۲:۲۰:۵۴
اون کتاب گایتون رو منی که مهندسی مکاترونیک خوندم هم برای درس بیومکاترونیکم خوندم(فصل های مربوط به قلب)
همچین کتاب پیچیده ای نیست...حجمش زیاده
خیلی ادعا داری برو کتاب ربات های موازی انتشارات الزویر رو بخون تا بفهمی معادله یعنی چی و مهندسین برای ساخت تجهیزات شما پزشکا چه مجهولاتی رو به دست میارن (3351318) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۰:۱۹:۴۳
مهم علاقه فرد است . اگر شما یک مهندس علاقه مند و دانشمند باشید خیلی بهتر از یک دندانپزشک متوسط است . (3349318) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۳۹:۵۶
فرمایش شما متین. اما دلسوزانه پیشنهاد می کنم که در ارائه این توصیه ها به نزدیکان و اقوام احتیاط کنید. همین حرف ها را به ما زدند که 11 سال از عمر ما تلف شد. همی حرف های شعاری. همین که حل کردن یک مسئله ریاضی چقدر لذت بخش است و پزشکی حفظیاتش چقدر زیاد است. اما نگفتند در آمد و پرستیژ و احساس مفید بودن در هر کدام از رشته ها چه میزان است. (3350261) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۶:۳۰
اگر رفته گران شهرداری که تحصیلات عالی ندارند یک هفته اعتصاب کنند چه بر سر شهر می آید؟
اگر پلیسهای شهر یک هفته اعتصاب کنند، چه میزان جرم و جنایت رخ می دهد؟
وهکذا کارگران شرکت برق و آب و گاز و پمپ بنزین و...
همه مشاغل و صنوف به جای خود مهمند و تأثیر گذار در جامعه، و دارای خروجی بسیار محسوس و ملموس مانند پزشکی . انحصار طلبی در بخش پزشکی است که باعث تفاوت درآمد از زمین تا آسمان شده است. (3349451) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۳۷:۲۰
مطمئننا در بلند مدت و میان مدت هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. چون رفتگران تخصص ویژه ای ندارند که نشود جای آنها را پر کرد. لذا بیشترین ضرر را خود آن افراد زحمتکش می کنند. (3350256) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۴۷:۴۰
انحصار طلبی یعنی اجازه ورود به افراد دیگر داده نشود. من نمی دانم چه کسی راه من و شما را برای رفتن به رشته پزشکی سد کرده است.
مشاغل به کم و زیاد مهم اند اما. در عمل این بازار آزاد است که تعیین می کند چه کسی چه درآمدی داشته باشد. اگر پزشکانی که واقعا متبحرند نیاز مالیشان در ایران تامین نشود. خوب خیلی ها ول می کنند می روند در جایی که قدرشان را بهتر بدانند. ایران می ماند با کمبود پزشک متخصص و متبحر. (3350274) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۳:۲۲
من خودم پزشکم لطفا شما که دندانپزشک هستید وارد این ماجرا نشید؟ (3349569) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۳:۴۳:۳۵
دوست عزیز بدون مطالعه حرف نزن اگه مهندسین اعتصاب کنند کل جامعه مختل خواهد شد همه چیز بهم میرزد مثلا اگه برق نداشته باشی نیرو های مهندسین شبانه تلاش نکنند چه خواهد شد شما در منزل وبیمارستان ارامش واسایش داری اره قبول پزشکی سخت با امکانات کشور ما سخت تا اینحد اختلاف حقوق بنظر من صلاح نیست خودانی (3349740) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۳۵:۴۶
به شرطی این فرمایش صحیح است که اعتصاب مثلا بیست در صد از مهندسین مساوی با قطعی برق باشد. من فکر نمی کنم چنین باشد. (3350252) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۶:۵۲:۰۰
جناب آقای دکتر مهندس . بروید ببینید در آلمان بعنوان پویا ترین اقتصاد اروپا جایگاه پزشکان کجاست و مهندسان کجا ؟ متاسفم از استد.لال شما . هر چقدر پزشک درس بخواند و کشیک بدهد مستحق این همه تفاوت در درآمد نیست . بروید ببینید آیا در آن کشورها یک پزشک میتواند اینهمه از هر دری درآمد داشته باشد ؟ مثلاً یک موردش این است که پزشک یا باید در بیمارستان عمل کند یا مطب داشته باشد . متاسفانه بابت همین تبعیض بسبار زیاد در درآمد ها باعث شده مهندسان نخبه ما که زیربنای توسعه کشور هستند همه مهاجرت کنند (3349775) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۵۰:۱۷
من آلمان نرفته ام. اما هر جایی بر مبنای نیازش. آیا جامعه ما به این همه خروجی منهدس نیاز دارد؟؟ آیا واقعا فضا برای کار ( مفید البته) این همه مهندس هست؟ اگر در آلمان نجار هم مورد نیاز باشد جایگاهش رفیع می شود. با زور که نمی شود این چیز ها را جا انداخت. (3350279) (alef-11)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۲:۲۹:۱۰
ای کاش امکان جواب به اشکالات دوستان بود. اما انگار چون جواب ها تو در تو می شود الف از درج آن خود داری می کند.

این که کدام رشته به لحاظ علمی سخت تر است یک مسئله است و دیگر سختی هایی که یک دانشجو رشته خاص متحمل می شود مسئله دیگر. دوستان می دانند 10 شب کشیک در ماه یعنی چه؟ می دانید اگر دندان یک بیمار را بکشید و بعد او شکایت کند و بگوید من نمی خواستم دندانم کشیده شود یا دندانم سالم بود هفت میلیون و نیم دیه به آن تعلق می گیرد؟ دوستان دکترای رشته ریاضی آیا اجاره مطب و هزینه یونیت و تجهیزات دیگر را لحاظ می کنند؟؟

این که در آلمان مهندس چقدر مهم است خوب بر مبنای نیاز آن جامعه است. خوب به ما چه ربطی داره؟؟ اگر در لوگزامبورگ تاریخ دان مورد نیاز باشد آن هم قاعدتا شغلی پر پرستیژ و با در آمد بالا می شد. چرا باید خود را با آلمان مقایسه کنیم؟ صنعت ما چه قابلیت قیاسی با آنها دارد؟ ولی مریض شدن هایمان بدتر از آنهاست. قاعدتا هر چه نیاز باشد مورد توجه قرار می گیرد. الان جامعه نیاز به این همه مهندس ن د ا رد. این معنی اش این نیست که درسهای مهندسی اسان است و یا مهندسین بی سوادند. مهندسین ما علیرغم داشتن سواد بالا در این جا ( در حال حاضر و در اینجا نه در یک فضای ایده آل خیالی) کارایی ندارند. اگر داشته باشند یا دست به کارآفرینی می زنند یا یک شرکت خصوصی وقتی ببیند طرف برایش ماهی بیست میلیون دارد حاضر است بهش 10 میلیون پرداخت کند تا از بغلش سود ببرد. وقتی من مهندس می بینم که خودم و اطلاعات و دانشم فایده به خصوصی ندارم آیا باید در انتظار صدقه از دولت و بخش خصوصی باشم؟؟


حرف بعضی دوستان مثل این است که من در انتخاب همسر اشتباه کنم. و بعد چون همسرم بداخلاق بود از عالم و آدم شاکی باشم و از دولت بخوام ماهی پنج میلیون عوض احساس خوشبختی ای که ندارم به حسابم واریز کند. همه ما در صورت داشتن استعداد و پشتکار می توانستیم به رشته های پزشکی برویم. اگر دنبال عشقمان رفتیم که هیچ مبارکمان باشد. اما اگر دنبال ممر درآمد مناسب بودیم صراحتا عرض می کنم اشتباه کردیم.

این که اگر صنف رفتگر یا تخلیه چاه اعتصاب کنند در میان مدت و بلند مدت ( و به عقیده من در کوتاه مدت هم ) اتفاقی نمی افتد. چرا؟؟
چون اولا این مشاغل تخصص ویژه ای نیاز ندارند. و دوما دارندگان این مشاغل هم تخصص ویژه دیگری ندارند.

فرض کنید صنف تخلیه چاه اعتصاب کند و یا بابت هر متر تخلیه چاه یک میلیون تومان طلب کنند. اولش شوکی به بازار این خدمات وارد می شود. اما:
1- رقابت داخلی بین این صنف قیمت را به سمت تعادل هدایت می کند.
2- افراد دیگر که بیکار یا با درآمد کم هستند به سمت این بازار خدماتی که خالی از عرضه شده هجوم می آورند.
3- اگر کار خیلی بیخ پیدا کند افراد خود راسا اقدام به رفع نیاز خود می کنند.
4- اعتصاب کنندگان به دلیل نداشتن هیچ تخصص خاصی و نبودن هیچ بازار موازی ای به زودی به دلیل فشار مالی مجبور به تسلیم و برگشتن به روال سابق هستند
اما هیچ کدام از این چهار سناریو برای صنف پزشک صادق نیست.

اگر صنف پزشک ما مخصوصا آن دسته که متبحرند نیازشان به دلیل اعلام سیاست های دولتی به رفاه مالی مورد نظر خود نرسند خیلی هایشان مهاجرت می کنند. لذا باز هم بازار داخلی خدمات پزشکی رو به عدم تعادل می رود و کنترلش صد بار سخت تر می شود. وضع از این که هست خرابتر می شود. خود شما باز شاکی می شوید و غرولند می کنید که چرا پزشک متخصص این قدر کم است.

اگر دیگر رشته ها بتوانند برای خود کارآفرینی مفیدی کنند یا برای یک شرکت خصوصی ماهی صد میلیون ارزش افزوده به بار بیاورند قطعا آن ها هم درآمد بالایی خواهند داشت. ولی وقتی نمی توانند چنین کنند ( کما اینکه من هم نتوانستم حالا یا به دلیل تنبلی یا به دلیل نبودن فضا برای کارآفرینی) چرا توقع دارید درآمدش حتی نصف یک پزشک باشد.

همه فرمایشات دوستان پیشنهاداتی در خلا است و هیچ راه حل درستی را ارائه نمی دهد. تنها راه، تعدیل آموزش عالی بر اساس نیاز های جامعه، دادن دید درست به محصلین در انتخاب رشته و رشد اقتصاد است. این که دولت وارد شود و درآمد پزشک ها را کم کند و یا درآمد کسانی که کار مفیدی نمی کنند را دستوری زیاد کند، والله بالله تالله وضع را از این که هست بدتر می کند و هیچ کمکی به اصل داستان نمی نماید. (3350319) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۳:۱۱:۴۰
تو نمیفهمی اگر مهندسی رو از پزشکی حذف کنن چیزی از پزشکی نمیمونه ؟ دستگاه سونوگرافی ، لیزر ، MRI ، سی تی اسکن ، دستگاه های آزمایشگاهی مثل انکوباتور ، دستگاه نوار قلب و مغز ، دستگاه های پایش سلامت بیمار در اتاق عمل ، دستگاه های استریل کننده UV ، یونیت های دندان پزشکی و ...

همه اینها مثال هایی است که نشان میدهد اگر مهندسی نباشد پزشکی مثل 3000 سال پیش بزرگترین وسیله اش چراغ الکلی خواهد بود

براتون متاسفم با چنین طرز فکری ، مطمئنم در دندان پزشکی هم به هیچ جا نخواهید رسید (3350385) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۷:۱۰
كسي در مورد بودن يا نبودن يك رشته صحبت نمي كند. شما كلا مسير رو داري اشتباهي ميري (3350764) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۲:۱۵:۳۷
شما اگر دقت کنی تمام تجهیزات پزشکی رو مهندسین میسازن...حتی ترکیب و بسته بندی دارو ها هم توسط سیستم های مهندسینه
اما چون تو کشور بهشون بها داده نمیشه و جلو چشم نیستن مظلوم شدن و دکترا دارن اینطوری جولان میدن
شما دستگاه های یه دندون پزشک رو ازش بگیر...بعد دوست دارم بدونم اون وقت ان آدم به چه دردی میخوره (3351304) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۰۶:۴۷
موضوع این است که ارزش پزشکی را هر بی سوادی میفهمد و برایش خرج می کند ولی ارزش رشته های دیگر و تاثیر و ظرایف آنها را هر کسی و هر جامعه ای نمی داند و نمی تواند استفاده کند و سود لازم را ببرد لذا درامد این رشته ها بطور غیر عادلانه پایین است.

اگر معلومات شما در مدت خیلی کوتاه قابل انتقال است یعنی درست درس نخوانده اید یا درست درس نداده اند (احتمالا هر دو). (3351632) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۶:۰۸
بسیار متاسفم از این استدلال فرض کن یک هفته کار کنان برق اعتصاب کنند اقای دکتر اینده در ان صورت بعلت برقی بودن در خانه تان از درب منزل هم نمی توانی خارج شوی و....و.....و....و.... (3352417) (alef-11)
 
فرزاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۳:۴۹:۴۱
دوست عزیز با مقایسه نظام سلامت ایران و کشورهای توسعه یافته . متوسط درآمد یک جراح قلب 700 هزار دلار است که می شود که این شخص در سال 40 درصد درآمد کلش را مالیات می دهد ( مالیات بر درآمد ) شما چقدر مالیات می دهید . بعلاوه در اینگونه کشورهای شغل دوم اگر تعرییف شود مثل بساز و بفروشی توسط پزشکان باید 70 درصد آن را نیز مالیات بدهند . مشکل نظام پزشکی ایران نبود مالیات است . و این جماعت همیشه نیز معترضند (3354015) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۱۱:۵۸
جناب خالی بند اینکه گفتی حجیم تر قبول ولی سخت تر دیگه خیلی مزخرفه . ضمنا اگر کشیک دلیل بر حقوق 80 میلیونی بود چرا به پرستارها این حقوق رو نمیدن (3354343) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۱:۲۱:۳۷
من کارمند نفت هستم
کافیه دوروز تولید نفت متوقف بشه ان وقت این حقوق ها از کجا باید تامین بشه؟
اهمیت هر شغل و کسب در امد از ان شغل یک اصل هست اما باید بپذیریم که پزشکی نباید به عنوان یک شغل در امد زا محسوب بشود
یک قسم نامه ای باید قرائت بشود تا پزشکان بتوانند طبابت کنند . اما کی به ان عمل نموده اند؟
اتفاقا من از دکترها بسیار بیشتر از مردم عادی زیان دیده ام
دکتری که کارش ... است میاید و از اهالی ساختمانش بابت آپارتمانش پول اضافی میگیرد. چون یک دکتر است!!!
دکتری که تا حق ویزیت نگیرد بیمار معاینه نمیکند . یک پزشک قسم خورده است؟!!!
اینها به مقدسات اعتقادی ندارند.
البته منظورم تمام پزشکان نیست . اما بسیار زیاد شده اند
حتی اگر درصدشان کم باشد
این قشر جماعت باید الگوی مثبت باشند نه منفی
باید خیر باشند نه شررسان
که متاسفانه دارند الگوی نامناسبی برای مردم میشوند. (3357019) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۵۴:۲۸
در مملکت ما فقط تخصص هایی ارزش داره که با حذفشون مستقیما جان مردم از بین می رود مانند پزشکی
برای همین هم هر طور که می خواهند می برند و می دوزند ضمن اینکه وزیر بهداشت چون رشته تخصصی ش پزشکی می باشد هر طور که بتواند از حقوق آنها دفاع می کند ولی سایر وزارتخانه ها و سازمانها اینطور نیستند.
تعرفه های پزشکی و دارویی ظرف 5 سال گذشته بیش از 10 برابر شده در حالی که درآمد مردم تغییر محسوسی نداشته (3348989) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۲:۰۱
خوب پس چرا ما هم که درس خوندیم و دکترا گرفتیم و استاد دانشگاه هم شدیم از این پول ها نمی گیریم؟! (3346768) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۷:۳۳
هر درس خوندن كه اينا رو ندارم عزيزم. دكتراي ادبيات كه پول نداره (3348493) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۲۹:۲۲
چندروز پیش امار دادن ۱۱۰ هزار تا ادم که دکترا دارن بیکارن
مگه اونیکه دکتری داره کم درس خونده
چهارسال لیسانس
دو سال فوق
چهارسال دکتری
روهم میشه ده سال !
مگه بقیه کم درس خوندن که بیکارن
انوقت یه پزشک عمومی تازه فارغ التحصیل شده حداقل حقوقش هفت تومن به بالاست
درصورتیکه یه استاد تمام چهارپنج تومن بیشترنمیگیره
این عدالته ؟!!!!!!!!!!!
من دوستم دکتری داره بیکاره امسال رفت ازمون اموزش وپروش شرکت کرده که اونم تو مصاحبه مسخرش کردن
اون یکی با دکتری حق التدریسه ماهی ۳۵۰ تو دانشگاه تدریس میکنه
اینا عدالته (3346835) (alef-11)
 
دانیال
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۳۵:۴۹
سلام
1-دکتری چی داره
2- پس این همه دکتر بیکار چیه (3357944) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۵۳:۴۹
من دکترای ریاضی هستم جناب می بینی که درس هم خونده ام. (3346899) (alef-11)
 
منصور
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۵۷:۴۱
کلیه رشته ها سخته ولی انصافا رشته پزشکی از بقیه رشته ها سخت تره پارسال یکی از اعضای خانواده من تو کنکور ثبت نام کرد ، یکسال تمام شب و روز کارش درس خواندن بود بعد از اینکه جواب امد رتبه اش ۱۵۰۰ شد تازه با این رتبه شنوایی سنجی تهران قبول شد نه پزشکی منظورم اینه که کسی که پزشک میشه خیلی زحمت میکشه و درسهاشونم بسیار سخته و زبان اصلی شونم انگلیسیه حالا خدا وکیلی نسبت به این سختیهای که میکشند ایا ماهانه ۲۰ میلیون که نمیدن ، بهشون بدن حقشون نیست ، (3348434) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۰۳:۵۷
قبول شدنش سخته یا خوندنش؟ ممکنه برای منشی گری یک شرکت هم ده هزار نفر مصاحبه بدن یک نفرش قبول بشه، دلیل نمی شه منشی گری سخت باشه. در واقع اگر تعداد کم می گیرن، مشکل از دولته، اگر جامعه نیاز داره خوب تعداد بیشتری داشنجو بپذیرند.

رشته پزشکی مگه چی داره سخت باشه؟ مثل بقیه رشته ها اون هم یک علمه فقط حفظی جاتش بیشتره (3348804) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۱۶:۴۵
در دبیرستان همه زیست شناسی و ریاضی و فیزیک خوندیم و می دونیم کدوم برای دانش آموزها سخت تره، مساله اینه که هر بیسوادی ارزش پزشکی رو می فهمه و براش خرج می کنه. (3351641) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۷:۵۶
هركي ميره رياضي يعني دنبال پول نيست تو اين كشور (3348496) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۱:۵۴
نکته مهم و اصلی طرح تحول اینست که حامیان وزارتی طرح تحول هرگز عوارض فاجعه بار طرح تحول در بخش خصوصی را افشا نمی کنند .اقای وزیر با علم به حتی گاه سه برابر شدن پرداخت های مردم در بخش خصوصی ناشی از طرح تحول هرگز به این مسله مهم اشاره نمی کند و مکررا مدعی میشود که پرداختی مردم در اثر طرح تحول کم شده است !!.واقعیبت اینست که پرداخت های بیمار در بخش خصوصی گاه حتی دو برابر همان زیرمیزی سابق هم شده است ! یعنی با در نظر گرفتن تعرفه جدید جراح و بیهوشی و هزینه بیمارستان و اینکه بعضی از بیمه های تکمیلی یک سقف پرداخت محدود دارند، پرداختی بیمار برای یک عمل جراحی نسبت به گذشته دو برابر شده است.
در پاراکلینیک هم همینطورست در سونوگرافی شکم و لگن که پرداختی متوسط یک بیمار دارای دفترچه بیمه حدود 50 هزارتومان بود ( البته قیمت مصوب آن کمتر از این بود و 50 هزارتومان نرخ غیر قانونی ولی معمول و یا همان زیر میزی خیلی از مراکز خصوصی بود ) اکنون قانونا فقط فرانشیز یعنی پرداخت بیمار بیمه ای 99 هزار تومان شده است !
یعنی بطور خلاصه تقریبا در اثر طرح تحول اکنون پرداختی مردم بیمه برای مجموع یک بار مراجعه و ویزیت پزشک متخصص و انجام آزمایشگاه و سونوگرافی ساده و معمولی درخواستی آن پزشک نزدیک به نصف حقوق ماهیانه اداره کاری شده است ، باز شاید در جواب جبران هزینه ها از طریق بیمه های تکمیلی مطرح شود ولی واقعییت اینست که اکثریت مردم در حال حاضر تحت پوشش بیمه های تکمیلی نبوده و دیگر اینکه در عمل هنوز خیلی از بیمه های تکمیلی هزینه های جدید را به بهانه های مختلف پرداخت نمی کنند.

در ایران دو تعرفه قانونی دولتی و قانونی خصوصی وجود دارد، سازمانهای بیمه گر مثل سابق حتی در بخش خصوصی فقط 70 درصد تعرفه بخش دولتی و نه 70 درصد تعرفه بخش خصوصی را می پردازند و بقیه یعنی عمده هزینه و مابه التفاوت دو تعرفه بر دوش بیمار است شاید استدلال وزارت این باشد که خوب مردم به بخش خصوصی نروند در حالیکه به علت عدم توانایی بخش دولتی مردم مجبورند به بخش خصوصی مراجعه کنند و اغلب انتخاب دیگری ندارند .گران کردن درمان بسیار متفاوت و دردناک تر از گرانی دیگر کالاها و یا حتی مواد غذایی است زیرا مردم برای حفظ جان خود و عزیزانشان ناچار به پرداخت این هزینه ها هستند و گریزی از آن ندارند.

ریس جمهور و دولت و مجلس و سازمان بازرسی کل کشور لازم است در این امر مهم منابع خبری خود را محدود به وزارت بهداشت و ادعاهای انها نکنند بلکه با تعیین کمیته ای مستقل از و غیر وابسته به وزارت بهداشت به بررسی موضوع بپردازند و اول مشخص شود که آیا سهم بهداشت و پژوهش و آموزش به درستی در جای خود هزینه شده و یا به عمد در جهت تبلیغات وزیر فقط صرف خرید وسایل یکبار مصرف و پرداختی پزشکان در بخش درمان دولتی شده است . از مدیران طرح تحول بپرسند که در کجای دنیا سابقه داشته که نرخ خدمات و آنهم خدماتی مرتبط با جان مردم را یک مرتبه حتی تا 400 درصد گران کنند؟ خلاصه اینکه طرح تحول قطعا باعث نارضایتی مردم شده و خواهد شد و این خلاف خواسته رهبری است که گفته است یک بیمار نباید مشغله ای غیر از بیماری خود داشته باشد نویسنده این روزها به کرات بیمارانی را می بیند که فقط و فقط به خاطر هزینه های سرسام آور درمانی و تشخیصی اصلا از ادامه تشخیص و درمان خود منصرف میشوند . باید پرسبد چرا وزیر بهداشت و مدیران منتخب وی حقایق فوق که هیچکدام قابل کتمان نیست را بیان نمی کنند و فقط در جهت موفق نشان دادن طرح تحول تبلیغ نادرست می کنند . (3346967) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۵۳:۳۱
اصولا" پزشکان دنبال پول هستند. و به این منظور کارهای زیر را انجام می دهند:

پزشکان عمومی و گاها" متخصص در مناطق محروم از نا آگاهی مردم سو استفاده کرده و بر روی تابلوی مطبشان چندین حوزه پزشکی را درج می کنند. مانند: داخلی - اطفال - پوست - روماتیسم و اینجور القا می کنند که آچار فرانسه هستند!

بعضی از پزشکان عمومی بر روی تا بلوی مطب خود فقط یک حوزه را درج می کنند و اینجور وانمود می کنند که متخصص آن رشته هستند. مانند: پوست یا داخلی

بسیاری از پزشکان بر روی سر برگ نسخه خود عنوان می کنند که عضو انجمن تخصصی در آمریکا و اروپا هستند و به این صورت القا می نمایند که از سطح دانش بالایی برخوردار هستند. مانند : عضو انجمن رادیولوژیستهای آمریکا
در حالیکه برای عضو شدن در این انجمنها باید فقط سالانه چند صد دلار حق عضویت دهند.

بعضی از پزشکان از طریق آگهی دادن در روزنامه ها و مجلات و آگهی نامه های منطقه ای در محلات تهران به تبلیغ خود می پردازند.

زیر میزی و پاسکاری به همکار و آزمایشگاه دوست و ...... که دیگر جای خود را دارد.

معلوم نیست که چرا وزارت بهداشت با موارد گفته شده در بالا برخورد نمی کند.

دانش، مهارت ، انصاف ، وجدان، برخورد مهربانانه بهترین تبلیغ برای یک پزشک است.

پزشکی شغلی مقدس است. پزشک محرم انسان است. پزشک با آرایشگر، مکانیک، نقاش، مشاور املاک و... فرق دارد. اگر تبلیغات یک پزشک طوری باشد که باعث به اشتباه انداختن افراد گردد، این امر به عدم صداقت آن پزشک بر می گردد.
و این در شان یک پزشک نبوده و پذیرفته نیست.

کلیه موارد بالا نکوهیده و با شان یک فرد تحصیکرده به نام پزشک هیچ سنخیتی ندارد.

در همینجا باید از کلیه پزشکانی که با نیت خیر و با تبحر بالا و البته رعایت انصاف به مریض ها خدمت می کنند تشکر کرده و دستشان را بوسید. (3347342) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۰۸:۰۱
شما به پزشکی که می بیند فردی از بیماری شدیدا" رنج می کشد و اطرافیانش هم در اضطراب هستند و بضاعت مالی کافی هم ندارد، اما برای درمانش زیر میزی و یا دستمزد بالا درخواست می کند، چه نامی می دهید؟

شما به پزشکی که علت بیماری را نمی تواند تشخیص دهد و شهامت آن را ندارد که بگوید "نمی دانم" چه نامی می دهید؟

شما به پزشکی که با سهمیه پزشک شده و با سهمیه وارد دوره تخصصی شده و به علت دانش و مهارت پایین باعث مرگ مریض و داغدار شدن خانواده ای می شود چه نامی می دهید؟

شما به پزشکی که در حین عمل به علت تخلف قوانین نظام پزشکی بیمارش را در اتاق عمل رها کرده و از بیمارستان در می رود، چه نامی می دهید؟

شما به پزشکی که به برای گوش کردن به صحبت بیمار و بررسی مورد او بجای گذاشتن وقت کافی با چند سوال و پرسش مختصر و در یکی دو دقیقه نسخه ای برای او می نویسد ،چه نامی می دهید؟

شما به پزشکی که با افاده تمام و از روی تکبر و غرور از نگاه بالا به مریض نظر می اندازد و حتی این برخورد را با پرستاران و دیگر پرسنل بیمارستان دارد، چه نامی می دهید؟

شما به پزشکی که تمام فکرش به پول درآوردن و نگاهی مادی به حرفه اش است تا نگاهی انسانی به حرفه اش، چه نامی می دهید؟


آن پزشک خود روزی بیمار و یا دچار سانحه ای خواهد شد که حیاتش در خطر خواهد افتاد. آن روز چه زود و چه دیر اتفاق خواهد افتاد. مطمئن باشید که در آن روز به دردی که برای دیگران سالها دامن می زد، خودش گرفتار خواهد شد. (3348132) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۰:۲۹:۵۳
به او می گوییم یک جهان سومی مثل بقیه. (3349335) (alef-11)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۹:۴۴:۲۲
همکارم می گفت یکی از بستگانش بیماری سرطان داشت و پزشکی داشت بسیار بد اخلاق که نا امیدترش می کرد ان فامیل فوت کرد ولی نکته مهم اینکه یک سال بعد همان پزشک خیلی معروف هم با ان بیماری از دنیا رفت . (3353551) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۹:۵۴:۴۳
استاد می گفت یکی از بهترین مهارت ها خوب گوش دادن است . مسئولین محترم لطفا به درد دلهای مردم گوش بدهید . درمانشان باشید . حق همه مردم ایران این است که در سلامت و رفاه زندگی با نشاطی داشته باشند (3353568) (alef-13)
 
عیسی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۱۸:۲۶
هرچندتا لایک کنم کمه! (3348153) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۸:۳۵:۱۱
تمامی مواردی که شما به عنوان ایرادات وارد کردید - که بعضی از آنها هم وارد است - اشکالاتی است که به هیچ عنوان مربوط به رشته پزشکی نیست و همه رشته های دانشگاهی و غیر دانشگاهی را در بر می گیرد.

این " قانون " نظام پزشکی است که یک پزشک عمومی بر تابلو مطبش تا سه حوزه کاری که در آنها تبحر بیشتری را دارد می تواند ذکر کند. مراجع باید بداند که این دلیل بر متخصص بودن نیست. بلکه عنوان متخصص ... دلیل بر متخصص بودن است.

آگهی دادن هم تا آنجا که من می دانم نه مذموم است و نه مختص پزشکان.

زیر میزی و پاسکاری و غیره هم نشان از ضعف سیستم نظارتیست که آن هم فقط مربوط به صنف پزشک نیست،

این که دانش آموختگان سایر رشته ها دنبال پول نیستند و صرفا جهت خدمت به خلق و رضای الهی کار می کنند مسئله ای علی حده است. (3349125) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۴۲:۵۶
من از هوشمندی آقای دکتر توکلی خوشحال و متشکرم. این موارد مورد اشاره ایشان نکات ریز ولی مهمی هست که مستقیما با شکاف طبقاتی در جامعه و اقتصاد خانوار ارتباط دارد.

تقاضا می کنم دکتر توکلی به موضوع وزارت مسکن و خلف وعده محرز وزیر در مورد مسکن مهر و « شهربرانداز» خواندن طرح توسط ایشان برخورد مناسب انجام دهند. چندین میلیون ایرانی سرمایه زندگی شان را به وزارت مسکن داده اند اما اینک نه خانه دارند و نه سرمایه ای که خانه ای رهن کنند.

متشکرم (3347712) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۸:۳۰
كدوم هوشمندي برادر من ؟؟؟!!! (3348498) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۲:۳۲
آقای هاشمی علیرغم خدماتش در حوزه سلامت با ورود بیش از حد نقدینگی به این حوزه ضربه جبران نا پذیری به جامعه وارد کردند . حقوق 10 میلیونی برای یک پزشک که فقط حاضر می شود چند کیلومتر دورتر از شهر زندگیش رفت و آمد کند آن هم چند روز در هفته ... قطعا این پزشک دیگر با حقوق کم کار نخواهد کرد

دقت داشته باشید به زودی باید کسی پیدا شود و هدف مندی یارانه را در حوزه سلامت پیاده سازی کند (3346969) (alef-2)
 
کارشناس درمانی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۳۵:۲۱
شما وکیل پزشکها نیستی از طرف آنها جواب دهی (3347014) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۸:۳۷
اصلا مگه جنابعالي تعيين ميكني كه چه كسي بايد اينجا جواب بدهد و چه كسي حق ندارد؟ (3350768) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۳۵:۴۴
متاسفانه فقط پزشکان بخش دولتی یعنی اساتید که شاید اصلا در بیمارستان حضور ندارند و روزانه صدها بیمار به اسم انها توسط رزیدنت ها درمان میشود این پول به حسابشان ریخته میشود

من جراح متخصص کارمند بیمارستان دولتی ولی غیر هیت علمی هستم ،اگر شبانه روز هم صدها جراحی در بیمارستان انجام بدهم چون کارانه هیت علمی نمیگیرم فیش حقوقی بنده 2میلیون و هشتصد هزاد تومن میباشد
اما همکاران هیت علمی من که حتی در کشیکهای خود حضور ندارند و ممکن است در یک روز توسط 6 رزیدنت کشیک 100 بیمار جراحی ودرمان شود پول همه اینها به جیب این استاد میرود و حقوق انها ماهانه صد تا دویست میلیون است !!! اما بنده که در همان بیمارستان و کارمند دولت هستم و صفرتا صد کار بیماران زا خودم انجام میدهم حقوقم برابر با پرستار ارشد بیمارستان میباشد

جناب دکتر توکلی درست میفرمایند خود وزیر و معاونانش همه هییت علمی هستند و بواسطه کار اداری شاید در ماه دوبار در بیمارستان حضور پیدا کنند اما بواسطه کار رزیدنتها به اسم ایشان درامدشان همان صد میلیون میباشد

مردم عزیز فقط درصد کمی از پزشکان هیت علمی هستند بقیه پزشکان اکثرا درامدشان برابر با یک کارمند میباشد و حتی هزینه اجاره مطب را کفاف نمیدهد

ابن سیستم طرح تحول سلامت هدیه ای برای پزشکان هییت علمی و معاونان وزیر و امثالهم بود (3347016) (alef-11)
 
مردم
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۸:۱۱
خدایی 90% اونایی که پزشکی قبول نشدن یا به خاطر شرایط مالی بود یا به خاطر نبود امکانات
تازه شم گیریم که درس خوندن
قرار نیست کل درآمد مردم و هزینه های عمرانی و جاری کشور صرف اینا بشه
در حالی که نرخ بیکاری به نزدیک 40% رسیده

پس آقای پزشک محترم لطفاً . . . شو (3347056) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۹:۰۱
البته بخاطر هوش هم بوده اخوي (3348499) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۱۶:۲۶
پزشکا اگر تو ریاضی وفیزیک قوی بودن که می رفتن رشته ی ریاضی اکثر پزشکا بلد نیستن امورات ریاضی روزانه شون را انجام بدن حرف هوش نزن مخصوصا برای پزشکا که ادم خندش میگیره (3349192) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۹:۵۴
چرا بايد بروند به رشته رياضي؟ بنده به پزشكي علاقه داشتم و با وجود اينكه رياضي و فيزيك بسيار قوي هم داشتم به اين رشته نرفتم. (3350772) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۰:۰۱:۲۷
یعنی اگر شرایط جور بود الان صد در صد مردم پزشکی قبول می شدن؟؟ (3349281) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۴۱:۱۹
خدا انشاءالله عمر ١٢٠ سال بهت بده !! گفتي " درس " ! واقعا كلمه مقدسي است اين واژه درس !
حالا برادر ،از داخل اين كلمه " درس " بايد ، انسانيت ، بشر دوستي ،و اقناع و ايثار و گذشت
و فدا كاري هم تراوش كند !! گفت : " از كوزه همون برون تراود كه در اوست " ! .... مي خواهم اين را عرض كنم كه فرق يك آدم تحصيل كرده با يك فرد عامي ،همين در " درس " خواندن و نخواندن است ! ... بنده از همين جا در برابر هزاران پزشك انسان دوست و فدا كار كه در گوشه و
كنار اين مملكت در خدمت مردم هستند ،سر احترام و تعظيم فرود مي آورم و ميگويم : " رحمت
به شيري كه خوردي !! اما قربونتم من اگر درس خوانده باشم ، بايد يك مقداري هم گذشت و ايثار
و از خود گذشتگي هم داشته باشم ،تا لااقل با يك فرد درس نخوانده و عامي هم توفيري داشته
باشم !! حالا مي خوام چي عرض كنم ؟؟ مي خوام بگم بعضي پزشكان -- تاكيد ميكنم بعضي از
پزشكان - جسارتا بايد بروند " درس " بخوانند !! آخه قربونتم ! همه چيز كه پول نيست !! قديمي ها
مي گفتند مثل چرك كف دسته ! مياد ،اما زود ميره !! مثل آب شوره ، هر چه بخوري ،تشنه تري !!
چرا بايد كعبه آمال ، پاره جگر بعضي از پزشكان پول باشه !! به جان خودم ! تمام آب هاي دريا دريا كه چي عرض كنم ، تمام آب هاي اقيانوس كبير و اقيانوس هند هم بخوري ، تشنه تري !! باور كن ،راست ميگم !! طرف رفته سوگند نامه بقراط را خوانده ،وحالا همه اش ميگه :
پول ، پول ... پول ....... پول ........... پول .................. پول .....................پول .... !!!!!! (3347165) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۵۸:۲۶
طرف دکترشده ازبیت المال ملت شده باید به ملت خدمات رایگان بده تا جبران بشه نه اینکه دولا پهنا بچاپه (3348230) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۹:۲۹
مگه شما تو كارت خدمات رايگان ميدي عزيز يرادر (3348500) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۴۰:۴۷
اين ديگه از اون حرف ها بود.

شما هم با پول بيت المال پزشكي بخون بعد رايگان كار كن (3350775) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۴۳:۰۴
نه عزیزم پاسخ پزشکان این هست که ما هرگز تو عمرمون از این پولها ندیدیم! (3347174) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۵۲:۵۷
یعنی ما که مهندس شدیم درس نخوندیم؟! (3347205) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۴۵:۰۵
ایا حفظ کردن جزوه و امتحان چهار گزینه ای از دروس مهندسی که همه داری محاسبات بسیار پیچیده و سخت و امتحان تشریحی هستند سخت تر است؟ پاسخ: ظاهرا بله (3347324) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۴۳:۳۱
قرار نیست به مدرک پول و پشت میزنشینی کارمندی پول بدن. استدلال شما اشتباهه (3347598) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۵۷:۳۶
ما مهنسا پشت میز نیستیم.مثلا ما مهندسای نفتی اگه یه مثبت و منفی اشتباه کنیم یا محاسبات و فراست و ...استفاده نکنیم شمای دکتر از کجا نون میاری بخوری؟؟؟؟؟ (3348034) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۵۹:۴۷
چرا شما هم خوندید ولی شما دانشگاه ازاد بدون کنکور ، اونا ملی با کنکور فرقش خیلیه ، (3348437) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۳۲:۲۲
من دکترای برق دارم از دانشگاه اصفهان و اموزش و پرورش ماهی یک و هشتصد می گیرم و در روستای دور افتاده درس می دم.
اصلا من هیچی بی سواد و... ایا یک استاد دانشگاه با 20سال سابقه و هیات علمی که رتبه یک رقمی کنکور ریاضی بوده به اندازه یک متخصص رشته پزشکی درس نخونده یا مثل ما اموزش و پرورشی ها تعدادشون هم که زیاد نیست چرا باید فقط ماهی 3-4 ملیون درامد داشته باشند !!؟؟ (3347290) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۴۲:۴۲
به مدرک دکتری قرار نیست حقوق بدن.
اگر توان داری بیا بیرون بخش صنعت بزن پول دربیار و گرنه شما اساتید دانشگاه هم سر پزشکان سواستفاده نکنید حقوق کلان بگیرید چارماه تعطیلید بقیش هم چن ساعت تدریس در هفته با پاورپوینت این حقوق خیلی هم زیاده (3347595) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۶:۴۱
اساتید دانشگاههای دولتی با توجه به آیین نامه ارتقا باید در دانشگاه دو شیفت کار کنند تا سر سال اخراج نشوند. ضمنا مرخصی سالانه آنها هم یک ماه است که یک هفته آن اجبارا در هفته دوم نوروز داده می شود و سه هفته دیگرش هم طبق اعلام دانشگاه در یکی از ماههای تابستان. وظیفه استاد علاوه بر تدریس تحقیق هم هست که در تابستان بیشتر به این مورد میپردازند. دانشجوی ارشد و دکترا هم کلی انرژی میگیرد. لذا بدون اطلاع چیزی ننویسید.
در حال حاضر اساتید دانشگاه بویژه اساتید جوان از مظلومترین اقشار هستند. (3348518) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۲۷:۳۹
دوست من اگر دید شما از دانشگاه خصوصا بخش های فنی درس با پاورپوینت هست باید تجدید نظز کنید.
ضمنا افزایش بودجه 80 درصدی وزارت بهداشت در مقابل افزایش 7 درصدی وزارت علوم با وجود تورم 14 درصدی بیانگر چه معنی می باشد؟

این یعنی رشد بیکاری و عدم توسعه مریضی بیشتر و بازار گرم تر پزشکان محترم (3348632) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۴۲:۲۹
با اين امار غلطي كه ارائه ميكني مشخصه كه استاد دانشگاه نيستي وگرنه نيازي نيست با دروغ حرفت رو به ديگران بقبولاني (3350781) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۲۲:۰۹
صنعت روش شعور مدیران کشور می گرده و پزشکی روی نیاز همیشگی بیماران (3351642) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۲۲:۰۰
درس خونده، باشه حرفی نیست
اما ده برابر کارگرا بگیره کمه 20 برابر نه 30 برابر بگیره اما خداییش 200 برابر زیاده (3347395) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۴۶:۰۲
پاسخ مدیران دولتی نه پزشکان
مثلا یه مهندس تو این سطح مدیریتی چقدر میگیره؟ (3347463) (alef-13)
 
علیرضا صاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۴:۴۵
تو این مملکت فقطژزشکان زحمت می کشند و درس می خونند من منکر زحمت کشیدن برای ژزشک شدن نیستم ولی مگه بقیه رشته زحمت نمی کشند بر فرض که پزشکان بیشتر زحمت می کشند ولی چقدر باید فاصله درآمدی بین پزشکان و سایر مشاغل باشه. مثلا یک مهندس عمران درآمد متوسط آن هم در صورت شانس استخدام در یک شرکت معتبر ماهی 2-3 میلیون تومان آنوقت یک سونوگرافیست در آمدی بیش 500 میلیون در ماه. کجای این فاصله در مخیله و ذهن عدالت خواه انسان توجیه داره. یا کارانه ای که به پزشکان اختصتص یافته واقعا نهایت بی انصافیه.... در آمد مجرب ترین پزشکان در آلمان حداکثر 3-4 برابر در آمد یک کارگر ساده است ولی در ایران چه .... (3347565) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۱۰:۳۷
شما داری استثنا میاری پس مهندسای بساز و بفروشی هستن که ماهی چند میایارد درامد دارن (3347746) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۳۲:۵۴
انها سود سرمایه شان را میبرند نه سود خدمات ارائه شده را که اگر ابن سرمایه را توی بان هم سپرده کنند همین سود را میبرند (3348300) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۱۱:۴۵
براد من به عنوان پزشک کارمند بخش دولتی کامنت طولانی گزاشتم چرا منتشر نکردید ؟؟؟

اگه میخواین سانسور کنید توهینهارو سانسور کنید نه گفتن واقعیتهارو (3347747) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۰۳:۰۶
آقای دکتر "گذاشتم" درست است. (3348121) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۰:۴۶:۲۸
آمار ها از کدام منبع استخراج شده؟ (3350206) (alef-11)
 
ali
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۹:۱۸
هیئت علمی دانشگاه تهران، شریف که درس خوندس میدونی چند میگیره؟ 10 درصد رقم اول ایشون هم نیست با کلی سابقه تازه (3347634) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۱۴:۵۹
دوره پول گرفتن واسه اسم استادی و چار تا پاورپوینت درس دادن تموم شد.
دنبال پولی برو تو صنعت شرکت بزن .یا پروژه بگیر
وگرنه همین حقوق هم واسه چن ساعت تو ماه تدریس و چارماه تعطیلی خیلی زیاده استاد (3347840) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۰:۳۱:۰۶
برادر ! زماني كلاس پنجم ابتدايي بوديم ، در كتاب فارسي درسي داشتيم به اسم " پزشك انسان
دوست " پزشكي به اسم " آلبرت شوايترز " اهل فرانسه !! برادرم كه شما باشي، اين جناب خونه و زندكي اش و كشورش را ترك مي كند و مي رود به افريقا !! براي سير و سياحت و تفريح ؟؟ ! نه مخلصتم ! براي مداواي سياهان افريقا !! حالا با چه امكانات ابتدايي و چه كمبودهايي بماند !! حالا محل كارش كجا بود؟ ؟؟ يك اتاق تاريك مانند ! عكسش چاپ شده بود !! حالا درسته كه نوشته بود بعد ها از سراسر دنياتمام مايحتاج براش فرستادند و بيمارستان " لامبارنه " ! معروفيت جهاني پيدا كرد ، اما چند سطر آخر درس خيلي غم انگيز بود كه نوشته بود : " سرانجام اين پزشك انسان دوست در تاريخ فلان در كنار بيماران سياه خود جان سپرد " !! من يادمه موقع روخواني همكلاسي به اين قسمت درس كه مي رسيدند ، خيلي غمگين ميشدند ، از خدا پنهان نيست ، از شما هم پنهان نباشد ،خودم موقع نوشتن مشق شب ،يكي دو بار به اين سطر كه مي رسيدم دو قطره اشك روي دفترم مي چكاندم !! ... حالا متظور اين است كه خدمت شما عرض كنم ،اين طور پزشكاني هم بوده اند ، واز عجايب روز گار آن كه بعد ها اين درس - كه دو قسمت ١ و ٢ بود - حذف شد !!
حالا چرا حذف كردند ، ديگه الله اعلم !! و همين جا اگر كسي علتش را مي داند ،براي اين دعا گو
هم گويد ، كه چرا بايد درس جناب آلبرت شوايترز را حذف كنند !! حالا چرا ؟؟ اين برايم مهمه ؟؟ براي اين كه به نظرم مي رسد اگر اين درس مانده بود ، احتمالا براي برخي از پزشكان امروزي
سرمشق خوبي بود و شايد هم اون " برخي " ها يك خورده انصاف بيشتري خرج مي دادند !!!
به نظر شما اين طور نبود ؟ !!! (3349337) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۲۳:۵۳
موافقم باید خیلی بیشتر بگیرن ولی به شرطی که عادلانه انتخاب بشن نه روی روابط (3351643) (alef-11)
 
سید صادق
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۰۹:۳۳
خوب درس خوانده؟ مگر بقیه درس نخواندن؟ این استدلال شما مال سه دهه پیش است. حقوق یک جراح در ایران به اندازه ۵۰ تا پروفسور هست! یعنی اندازه ۵۰ تا پروفسور درس خوانده؟ حقوق یک جراح در آمریکا که اختلاف طبقاتی‌اش از ایران هم بیشتره به اندازه ۵ پروفسور هست. این ضریب ۱۰ اضافه از کجا میاد؟ اگر با حقوق کارگر هم مقایسه کنیم حقوق پزشکان در ایران ده برابر مشابهان آمریکایی شان است. مخصوصا با پروفسور مقایسه کردم که این استدلال مضحک و خود برتربینانه شما پزشک‌های بیسواد ببینید چقدر فاقد ارزش و واقع بینی است. درس چی خوندین؟ مگه بقیه درس نخوندن؟ چقدر ارزش تولید می‌کنید؟ شما جز نفرت چیزی تولید نمی‌کنید!! (3347655) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۴۴:۱۴
ميشه دقيقا منظورت از پروفسور رو بيان كني (3350786) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۳۶:۰۰
چند برابر خوب درس خونده؟ دويست برابر؟
مگه همه جاي دنا پزشكا خوب درس نميخونن؟ چرا به اونا اينقد پول نميدن؟
يك استاد دانشكاه مثلا يك دكتراي برق بد درس خونده ؟
اينجا توجيه كنيد
اون دنيا نخواهيد توانست جواب مردم و خدا رو بديد (3347780) (alef-11)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۲:۵۹:۲۱
مگه هرکی درس خوند باید مردم تاونش روبدن مگه بقییه اساتید دانشگاهها درس نخوندن شاید بگین جون انسانها دستشون خوب درسته پس بچه های بی ریا وگمنام امنیتی که خیلی هاشون توگمنامی برای اینکه من وشما وآقای دکتر بی دغدغه زندگی کنن به شهادت می رسن وپیچیده ترین کارهای امنیتی واطلاعاتی رو درسطح جهان انجام می دن وسپاهی ها وارتشی ها وبسیجیان بی ادعا دیگه نباید حرفی بزنن.... (3347928) (alef-13)
 
جوان
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۱۸:۱۴
سلام
منم درس خوندم و دکترا دارم ميگيرم ولی غير پزشکی و در آمدی ندارم! (3347989) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۲۲:۱۵
سلام پزشک جون!
بنده فوق لیسانس مخابرات از علم و صنعت دارم و ترم آخر فوق لیسانس نرم افزار رو در شهید بهشتی دارم تموم می کنم! یه نکته دردناک برای شما اینه که اگه ما مهندس‌های مخابرات، الکترونیک و کامپیوتر نبودیم، شما پزشک‌ها هنوز داشتید با گوشی و تلمبه بیمارهاتون رو درمان می‌کردید که اینقدر الان قیافه می‌گیرید!
آره جونم من هم درس خوندم خیلی بیشتر از اونی که تو خوندی. ولی درآمد من سه میلیون تومن هست و در آمد تو ۳۰۰ میلیون! اون هم به کمک دستگاههای پیشرفته‌ای که ما مهندس‌ها براتون ساختیم.
برو کمی فکر کن (3347994) (alef-13)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۰۶:۲۲
خوب عزیزم ناراحتی نداره تو از قبل میدونستی که پزشکی درامدش خوبه ، خوب رشته پزشکی رو انتخاب میکردی کسی که جلو تو رو نگرفته بود ، اما مشکل اینجاست که قبول شدن و ادامه تحصیل کار همه کسی نیست عزیز برادر (3348444) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۲۵:۵۴
به نظر می رسه اول روی علاقه انتخاب می کنن بعد به فکر پول میفتن، من مدرسه تیزهوشان درس خوندم و اکثر نخبه تر ها ریاضی می رفتن گرچه که پزشکی هم تعداد نخبه ها کم نبود. (3351645) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۲۴:۴۶
یه متخصص سیسکو اگه بیشتر از یه پزشک وقت واسه درس خوندن صرف نکرده باشه کمتر وقت صرف نکرده ولی حد نهایت بهشون 3 میلیون بدن!!!!!!!!!!! (3347997) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۳۲:۲۰
سلام.
چقدر خوب درس خوندن که اینقدر اشتباهات پزشکی رخ میده.
من جراحی رباط زانو انجام دادم. معلوم نیست که چه اشتباهی رو زانوم انجام داده که از وضعیت قبل از عمل پام بدتر شده و حتی قادر به پیاده روی بیشتر از 5 دقیقه نیستم. رفتم پیش دکتر (به اصطلاح فوق تخصص) میگه این اتفاقات به ندرت میفته. (بدون عذخواهی) و میگه دوباره باید مورد جراحی قرار بگیری.
ان شاالله که تاوان این پول های ناحق رو تو این دنیا بدن(راستی ازم یک میلیون درخواست زیرمیزی کرده بود که من پرداخت نکردم به احتمال زیاد برای همین هم عمل رو خوب انجام نداده این رو هم باید در نظر بگیریم که من نفر سومی بودم که تا ظهر زیر دست اون فوق تخصص ارتوپدی جوانی که می خواست ره صدساله رو یک شبه طی کنه که البته هم طی کرده عمل شدم).
حالا شرایط من: فوق لیسانس مهندسی عمران که بعد از اتمام سربازی در یک شرکت مهندسی به مدت 16 ماه مشغول به کارم که حقوق ماهیانه 900 هزار دارم و با تاخیر سه ماهه دریافت می کنم.
این درد و دلا رو کجا باید کرد.
با تشکر. (3348078) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۳۷:۰۶
خدایا مار را محتاج این دکترها و بیمارستانها نکن (3348088) (alef-11)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۴۰:۳۵
والا ما هم کلی درس خوندیم و بعد از چند سال بیکاری الان یه شغلی دارم که از ساعت 8 صبح تا 8 شب کار میکنم دریافتیم900 هزار تومنه (3348093) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۲۵:۰۱
با پول بيت المال وامكانات دولتي درس خوندن (3348169) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۴۸:۲۰
در خيلي رشته هاي ديگه هم هست كه جزو سخت ترين رشته هاي دانشگاهيه و طرف بايد تا آخر عمرش علمش رو آپديت كنه وگرنه ول معطله (بر خلاف خيلي پزشكا كه توي همون سطح علمي مي مونند) ، ولي همچين درآمدي نداره ، مثل گرايش هاي مختلف برق،مخابرات ، كامپيوتر ، شيمي و ... .يه استدلال ديگه هم دارند كه ميگن ما با جون آدما سر و كار داريم ، ببخشيد چون با جون آدما سر و كار داريد بايد خون اونها رو هم تو شيشه كنيد ؟ (3348209) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۵۴:۵۲
دهان و شکم موهبت الهی به همه انسان ها ست فقط دکترها دهان و شکم ندارند. حقوق ملت باید پرداخت شود البته تفاوت ها نه میلونی بلکه معقول عدالت است.نه اینکه کارگر و معلم وپرستار...هرروزکارکند بادرآمد بخور و نمیر ویکی هم یک روز درهفته با ماهی 80میلیون. ازتاریخ درس بگیرد وبرگردید به عدالت که "الملک یبقی مع الکفر ولایبقی مع الظلم"(پیامبر اکرم(ص) (3348220) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۴:۰۶
مگخ مهندسها و پرستارها و معلمها و.......... با سوادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ (3348284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۱۶:۲۴
پزشک ها حقشون می گیرن اگه بقیه نمی تونن گناه پژشکا چیه؟ به خدا کارمندم اما اونها که حق من را نبردن اونها عرضه دارن و حقشونو می گیرند (3348722) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۱۳:۰۵
چرا تو کشورهای دیگه این حق رو بهشون نمیدن هان جواب بده دیگه (3349187) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۳:۱۳:۲۶
تو کشورای دیگر درآمد پزشکا بیشتر از ایرانه. (3350388) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۲۸:۱۹
به نسبت درامد مهندسها و بقیه توی همون کشور نگاه کن ببین تفاوت اینقدره یا نه. (3351648) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۰۸:۳۰
تازه بچه های عالی در دبیرستان جذب رشته ریاضی میشن و مهندسی در دانشگاه. بچه های خوب میرن تجربی و پزشکی میخونن! (3348371) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۰۴:۰۶
بقیه حتما رفتن الواتی فقط شماها بچه درسخون بودین (3348689) (alef-13)
 
ارزش افزوده زور
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۵:۴۱
پس یک درصد ارزش افزوده که از جیب ملت قرار شد خرج سلامت بشه چی شد ؟ (3348738) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۰۴:۰۷
هیچکس منظور دکتر توکلی رو متوجه نشد

منظور ایشون از یک روز کار در هفته و حقوق 80 میلیونی پزشکان هیئت علمی دانشگاه میباشد که تمام بار کاری بر عهده رزیدنتها میباشد و حقوقش به جیب آقایان میرود

مخصوصا معاونین وزیر که همه هیئت علمی هستند و کار اداری دارند و وقت حضور در بیمارستان ندارند اما به اسم انها در بیمارستلن بیمار پذیرش میشود (3348805) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۷:۰۹:۲۳
سوال: چرا نگذاشتند سریال طنز انتقاد به پزشکان به کار خود ادامه دهد؟
حتی وزیز خوشنام دولت هم نامه نوشت که این سریال پخش نشود؟
واقعا من جواب این سوال را نمی دانم اگر کسی به ذهنش می رسد راهنمایی کند؟ (3351741) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۱۰:۱۲
هیئت علمی با دکترای مهندسی الکترونیک هستم با سابقه 17 ساله حقوق ماهیانه نزدیک به 4 میلیون تومان دریافت می کنم. رتبه کنکورم هم 30 بوده . دو تا از دوستانم بجای کنکور ریاضی، کنکور تجربی شرکت کردند یکیشون جراح قلب و دیگری مغز و اعصاب. دیگه بقیش رو حدس بزنید.
البته جون آقای توکلی به افزایش حقوق هیئت علمی ایراد گرفتند این رو اضافه کنم دوستانی از من که به همون لیسانس مهندسی اکتفا کردند و دنبال ادامه تحصیل نرفتند الان درامد ماهیانشون چندین برابر منه. اسم هیئت علمی بد دررفته. (3354342) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۳۸:۳۰
لطفاً تیتر را تصحیح کنید: بابت یک روز کار «در هفته» (3347160) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۰۲:۲۲
خوب بخون متن رو
ماهی هشتاد میلیون (3347224) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۲۹:۵۳
4 روز 80 میلیون تومان (3348074) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۰:۲۴
واقعا همچین حقوقهایی به افراد در کشور میدن؟آخه روی چه حساب کتابی؟بابت چی؟ (3347368) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۷:۰۱
من گمان میکنم در این رابطه حتما باید رئیس جمهور روحانی پاسخ دهند. ...
-------------------------
اگر در دولت قبل ریخت و پاش بسیار بود از باب « پاکدستی و مهر ورزی! » بوده لذا مردم توقع ندارند در دولت منتخب روحانی هیچگونه ریخت و پاشی صورت گیرد. این مسئله باید در اسرع وقت به طور شفاف بررسی و پول اضافه به بیت المال برگردد. (3347383) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۳۹:۳۳
شما ها هیچ کدوم دو شب بر امتحان بیدار موندید دو شب پشت سر هم
این عادت دانشجو پزشکیه
هر ترم هم همینه
یعنی راحتی نداره روزی باید حداقل دو ساعت مداوم درس خوند اگه میخوای موفق باشی
من وقتی کنکور دادم کمبود شدید ویتامین دی داشتم چون اصن همش درس میخوندم افتاب محرک تولید ویتامین دیه من هنش تو خونه بودم تازه بعد از قبولی دیدم بجای 44نفر توی دفترچه 58نفر سر کلاسیم اینا از کجا اومدن نمیدونم حرص ادم در میاد
استاد میاد میگه جون ملت دس شماست باید همیچیو خوب بخونید
همتون اگه یه اتفاقی برا عزیزاتون بیوفته تا اعدام پزشک راضی نمیشید پس ریسکشم بالاست
برا پزشک شدن 10سال باید مداوم درس خوند
اونم از 18 تا 28 سالگی بهترین دوران عمر
کدوم پول اینو بر میگردونه
دانشجو پزشکی
برید اون کسایی که فقط با واسطه میلیاردی پول میگرنو
حتی دو کلاس سواد ندارن و پی گیرشون باشید (3347781) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۶:۴۲
من تو رشته خودم که یکی از رشته های علوم انسانیه حداقل 12 ساعت در روز کار پ/زوهشی انجام میدم (دقت کنین، نه فقط درس خوندن و حفظ کردن مطالب!!). تو دبیرستان ریاضی و خوندم و المپیاد کامپیوتری بودم، ولی به خاطر علاقه و احساس نیاز جامعه اومدم رشته فعلیم. الان تو کانادا دارم ماهی 45 هزار دلار بابت پروژه اخیرم میگیرم، ولی تو ایران حتی نمیتونستم یه کار ساده با حقوق 500 تومن گیر بیارم. متاسفانه تا زمانی که تو جامعه ما درک درستی از ارزش رشته های تحصیلی وجود نداشته باشه، وضعمون همینه. طرف صرفاً به عشق پول و موقعیت اجتماعی میره پزشکی، پس نمیشه ازش انتظار تعهد و پایبندی به سوگندش رو داشت. (3348291) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۸:۵۸
شوهر من رزیدنته با رتبه دستیاری سه رقمی!!، حتی یک سوم من هم واسه درس خوندن زحمت نکشیده و نمیکشه. چرا بیخودی جو میدین آخه؟!! (3348294) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۳:۴۰
شما بفرماييد رشته شوهرتون چيه (3348484) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۰۹:۳۹
استدلال های درس خواندن باطله چون مهندس برق100 برابر شما درس میخونه و درساش همه ریاضیه و سخت تره و بسیار بهش بد میگذره. اینکه درامدتون بالا است خوبه من اعتراضی ندارم ولی شیوه استدلالتون درست نیست. (3348455) (alef-13)
 
بدبخت
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۴:۱۴
بله شما فقط درس خوندی،منی که هوش مصنوعی خوندم،تو صنعت داره پوستم کنده میشه با 33 سال سن دکتری دارم هیچ درسی نخوندم (3348487) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۰۳:۴۹
دو شب برای امتحان بیدار موندی؟ دو شب پشت سر هم!

طفلی !
مرد حسابی دو شب چیه؟ گاهی در رشته های ریاضی کاربردی ، جبر و ریاضی محض چند شب که نمی شود خوابید تازه احساس میکنی دیگه مغزت سر و کر شده . در ضمن در رشته های فوق واحد نمیشود پاس کرد ! (3349168) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۰۵:۴۰:۰۳
معماری ها تا دلت بخواد شب بیداری دارن (3786082) (alef-11)
 
nader
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۵۰:۴۶
من اصلاً با صحیح یا غلط بودنش کار ندارم ولی نوشته ماهانه 80 میلیون دلبندم ..... (3348022) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۲۵:۱۵
البته 4 روز 80 میلیون تومان نه ماهی 80 میلیون عزیزم (3348069) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۴۸:۰۸
اگر بیمه ها و دولت هم این هزینه اضافی را عهده دار شوند باز به معنی حذف یارانه ما و یا سایر بودجه های عمرانی و خدماتی می باشد. (3348102) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۳۲:۵۵
یک میلیون و دویست کرفتم من نمی دونم کجا خرجش کنم !!!!!!!!!!! (3348187) (alef-11)
 
عدالت
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۴:۲۸
بابا ناراحتی نداره من خودم تحصیلاتم پنجم ابتدایی است کارمند ۲۵ سال سابقه دارم الانم حقوقم ۳ میلیون است خوب یک دکتر نباید ۱۰ برابر من بگیره انصاف هم خوب چیزیه (3348467) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۶:۳۷
حسود لايسود. توهم ميرفتي ي درس خوب ميخوندي الان اونقدر حقوق داشتي ؟! (3348490) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۲۰:۳۲
الف عزیز متاسفانه روند نظرات بجای بحث اصلی به توهین و مسایل دیگر کشیده شده


همانطور که در مورد مطالب دیگر در مورد نظرات در اخر مطلب تذکر دادید و نظرات غیر مرتبط را منتشر نکردید در این مطلب نیز چنین رفتاری کنید

ایا درست است بخاطر معدودی پزشک هیئت علمی هزاران پزشک با وجدان که با کمترین درامد مشغول خدمت به مردم عزیز هستند اینچنین در نظرات مورد توهین قرار گیرند

متاسفانه فرهنگ و اخلاق در جامعه از بین رفته و در شبکه های اجتماعی تیز میبینیم مثل توهین به فوتبالیست آرژانتین
شما به عنوان یک سایت وزین نباید اجازه انتشار و میدان دادن به چنین افرادی بدهید،هرکسی میتواند بصورت منطقی بحث کند اما توهین کردن از روی حسادت و ...

حقوق یک پزشک سازمان انتقال خون 800 هزارتومن در ماه میباشد اما چرا کسی در این مورد صحبت نمیکند ؟
هزاران پزشک کشور بواسطه طرح تحول سلامت و هجوم مردم به بیمارستانهای دولتی برای رایگان بودن دیگر بیمار ندارند و تقریبا بیکار و بی درامد هستند ،طرحی که فقط به سود یک درصد از پزشکان کشور وهیئت علمی ها شد ،چرا بجای تحلیل منطقی کل پزشکان را مورد توهین قرار میدهید

درامد متوسط !!! یک پزشک عمومی در بخش خصوصی امریکا سالیانه 100 هزار دلار میباشد ،کدام پزشک عمومی ایرانی ما درامد حتی یک دهم این را دارد ؟اگر مقایسه میکنید مقایسه درست و با امار موسسه forbesبکنید (3348836) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۳۴:۱۱
درامدمهندسها بیش از اینه در آمریکا، نسبی نگاه کنید (3351654) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۸:۳۸:۰۵
به این امارها توجه کنید وببینید بودجه طرح تحول سلامت کجا رفته وایا خرج سلامت مردم شده یا پر کردن جیب عدهای؟؟پزشک عمومی روستا برای شش ساعت کار قبل از طرح سه ملیون بعد طرح حدافل ده ملیون متخصصین غیر جراح برای نهیتا روزی دو الی سه ساعت کار قبل سه تا پنج ملیون بعدطرح سی ملیون به بالا متخصصین جراح قبل طرح تاده ملیون بعد تاصد ملیون سونو گرافی کلیه قبل طرح حداکثر بیست هرار تومان والان هشتاد هزار تومان (3349130) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۰:۲۳:۵۹
اینجا شده جای دعوا بین پزشکان و غیر پزشکان به جای اینکه در مورد سیاستهای درمانی نظری داده شود .
متاسفانه این به خاطر بی تصمیمی دولت است که اینطور سبب اختلاف شده است . (3349325) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۰:۰۸:۲۰
هفته ای یکروز ,ماهی 80 میلیون یعنی :یکماه 4 هفته و هر هفته یکروز ,میشود 4 روز در ماه یعنی روزی 20 میلیون. (3350163) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۳۹:۴۶
چقدر بی عدالتی در یک کشور اسلامی.انوقت می گویند پول ندارند حقوق بازنشستگان را افزایش دهند این وزیر هم همه بچه هاش پزشک هستند جوش خودش میزنه واقعا اینهمه پول می خوان چکار در حالی که ما به سیصد تومان افزایش قانع هستیم (3346687) (alef-13)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۳:۵۳
یک سال تو بوق کرنا کردند و دو هزار بار مصاحبه به طور متوسط کمتر از دویست تومان به حقوق معلمان اضافه کرپند تازه کلی هم ذوق کردیم حالا تو وزارت بهداشت چی میگذره خنده داره والا عجب عدالتی توداین مملکت هست (3346975) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۴۰:۰۲
آقای توکلی همسر من هم پزشک هست طرح سلامت عملا شکست خورده وفقط بوق وکرناش مونده اینطور هم نیست که مثلا همه پزشکان درآمد بالایی دارند ودر ثانی پول آن را به موقع پرداخت نمیکنند بر اساس چند مورد معدود قضاوت نکنید (3346689) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۳۹:۱۲
من 6 ماهه حقوق نگرفتم.نمیدونم.یا خون این پزشکان رنگینتر است یا من به اشتباه فکر میکنم پزشک هستم!!!
(یک فوق تخصص) (3346868) (alef-11)
 
دکتر م.فوق تخصص گوارش و کبد
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۵۶:۴۶
با سلام.بنده پزشک فوق تخصص هستم.تمام جوانیم درس خواندم و زحمت کشیدم.هم دوران دانشجویی و هم الان برای دیدن یک فیلم باید از یک ماه قبل برنامه ریزی کنم.درامد بالا را انکار نمیکنم.هر پزشک متخصص درامدی میانگین 40 میلیون دارد.البته جراحانی هستند که حتی شب ها هم در اتاق علم هستند ممکنه تا 100 میلیون هم دریافت کنند.من هم مخالف هستم که یک کارگر بگیره 1 تومن یه معلم بگیره 1.5 و یک پزشک بگیره 50 تومن!بنده 3 سال در امریکا بودم و درامد پزشکان متخصص میانگین 400 هزار دلار (از 600 هزار تا 200 هزار و میانگین 325 هزار دلار) بود در حالی که حقوق معلم 50 هزار و حقوق کارگر 40 هزار و حقوق مهندس دکترا 80 هزار دلار بود.یعنی در بدترین حالت نسبت درامد پزشک به کارگر حدود 15 برابر و در حالت میانگین 8 برابر است.در اینجا این اختلاف از 20 برابر شروع میشود تا 100 برابر.من پیشنهاد میکنم پزشکان حقوق بگیر ثابت شوند!پزشکان جراح 30میلیون پزشکان فوق تخصص 25 پزشکان متخصص 20 تومن و پزشکان عمومی 10 تومن.پزشکان ناراضی هم میتوانند از کشور خارج شوند.در اروپا هم درامد پزشکان همینقدر است.و مازاد درامد صرف ترمیم حقوق معلم و کارگر و کارمند و پرستار شود و انها هم حدافل 3 تا 5 میلیون حقوق بگیرند!این بهترین روش میباشد.هر چند با این کار پزشکان جراح زیادی شاید دیگر طبابت نکنند اما این کار لازم است.و باید انجام گیرد.با حقوق ثابت دیگر پزشکان تمایلی ندارند هر یک دیقه یک مریض را ویزیت کنند.ما پزشکان هم میتوانیم اوقات فراغتی داشته باشیم و به خانواده برسیم.متاسفانه سستم درمان ایران طوریه که هر چقدر بیشتر ویزیت کنی و عمل جراحی کنی درامد میره بالاتر.یک عمر هم از خدا خواسته ام نان حرام سر سفره ام نرود و تا الان هم نرفته.هر کدوم از مریضهام بضاعت مالی نداشت ازش پولی نمیگیرم و خدا رو شکر یک خانه و یک ماشین هم دارم و از زندگیم راضیم.هر چند بخاطر مشغله زیاد زیاد به خانواده ام نمیرسم اما امیدوارم عدالت هر چه زودتر اجرا شود.الف جان امیدوارم کامنت را چاپ کنی شاید به گوش مسئولان رسید.ما هم دوست نداریم مقابل مردم باشیم.خیلی از پزشکان هستند که دلسوز بیماران هستند و با درد انها درد میکشند.نباید گذاشت عده ای قلیل نام پزشکان شریف را خدشه دار کنند. (3346909) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۵۶:۲۶
آیا این درست است که شما برای یک آندوسکوپی 5 دقیقه ای نزدیک به یک میلیون تومان بگیرید؟؟؟؟؟؟؟ (3347348) (alef-13)
 
دکتر م
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۴۷:۰۱
عزیز اندوسکوپی در بخش خصوصی 250 هزار تومن هست.البته بنده در بخش دولتی این کار را با 50 تومن انجام میدم که فقط 25 هزار تومن اون به بنده می رسد (3347884) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۵۹:۳۲
درود بر وجدانت درود برشما که نان حلال میخوری (3347352) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۸:۴۶
من پزشک نیستم اما به حوزه بیمه و بهداشت و اقتصاد آن به دلایل شخصی بسیار علاقه مندم .
جناب توکلی هم اقتصاد خوانده اند . من تعجب می کنم چرا ایشان بدقولی بیمه ها را به حساب بالا بردن تعرفه ها گذاشته اند ؟
حتی اگر بخواهیم قانونی ( و مطابق کشورهای پیشرفته مثل آمریکا ) عمل کنیم حتی اگر یک روز تعهدات بیمه ای عقب بیفتد وزارت بهداشت حق شکایت و مصادره اموال آن بیمه را دارد .
جناب توکلی دلیل خاصی برای مخالفت با تجمیع بیمه ها نیا وردند . در حالیکه دلایل منطقی و مدیریتی برای تجمیع بیمه ها بیشتر است .
یا اینکه مثل آمریکا ( طرح موسوم به obamacare) بیمه ها باید کاملا" از بازنشستگی جدا شوند و هر کس هر وقت خواست از بیمه ای بیرون بیاید یا مثل کانادا و انگلستان سیستم کاملا" دولتی ( البته با کیفیت بالا ) شود .
( البته اگر بخواهیم مقایسه کنیم الان سیستم ما نسخه بسیار ناقصی از سیستم استرالیا و تلفیق دولتی و خصوصی است )
الان یک نفر وارد بیمه تامین اجتماعی می شود مجبور است ( چون بازنشستگیش هم به آن وابسته است ) تا آخر با آن باشد . در صورتیکه با طرح تجمیع همه افراد از خدمات پایه ( که 70 درصد نیازهای افراد را در صورت داشتن زندگی سالم ) پوشش می دهد استفاده می کنند و از بین بیمه های تکمیلی هم می توانند استفاده کنند .
البته طرح تجمیع هم ناقص است و کلا" وزارت بهداشت ( بر خلاف آمریکا ) استراتژی مشخصی برای بیمه درمانی ندارد و فقط می خواهد صندوقش را پر کند .
در کل مشکل ( همانند خیلی مسایل دیگر ) " ندانستن و عدم جسارت در انجام " است . دولت کلا" در زمینه بیمه ها سردر گم است و از طرفی جسارت اقدامی در این زمینه را هم ندارد . (3347389) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۳۱:۲۵
جناب « دکتر م.فوق تخصص گوارش و کبد » .... در حالی که در کشور کرور کرور « فوق تخصص گوارش و کبد » ریخته باید عرض کنم امثال شما عادت کرده اید و فکر میکنید حق شما است .
یک نگاهی به کشورهای دیگر از جمله اروپا بیندازید . آنها هر 5 سال هم نمی توانند یک سفر خارجی داشته باشتد و شماها توی پول غلط میزنید .
------------------------
در ادامه عرض میکنم که این حقیر تا اینجا که پنجاه و اندی سال از عمرم میگذرد با مهندسی الکترونیک و ارشد در سخت افزار و طی دوره های آشنائی با سیستم هواپیماهای مختلف و طی دوره آشنائی با پرواز ،هم جوانی و هم پیری خود را صرف تحصیل و کار در تخصص سیستم پیچیده (دستگاه های شبیه ساز هواپیما ) نموده و ماهانه بیش از دو میلیون و پانصد هزار تومان درآمد ندارد.
لازم به تذکر است که متخصصین این سیستم بسیار پیچیده در کشور به اندازه انگشتان دست و پای شما هم نیست ! (3347421) (alef-13)
 
دکتر م
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۵۱:۱۲
عزیز جان شما میگویید کرور کرور از امثال من ریخته.مشکلی نیست بنده جواب توهین رو با توهین نمیدهم.از نوع تحصص بنده در یک شهر 1 میلیونی فقط5 نفر هستند!ضمن اینکه برای این به قول شما مدرک بی ارزش بنده با احتساب 4 سال طرح تخصص و 2 سال طرح عمومی و 2 سال پشت کنکور فوق تحصص 22 سال زمان صرف کرده ام!ان 5 سالی هم که برای قبولی کنکور از خانه بیرون نرفتم بماند.ای کاش بخاطر ارزش دادن به تخصص خودتان زحمت دیگران را کوچک نمیشردید. (3347888) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۰۰:۲۸
دکتر م لطفا به سازمان متولی پذیرشتخصص و فوق تخصص بفرمایید که محدودیت های انحصاری در ورود به حرفه شما رو برداره اونوقت ببین چند نفرید، مهم اینه در حالتی که محدودیتی نیست شما انگشت شمار باشید نه با رانت و زد و بند عزیزم. (3348356) (alef-13)
 
مهسا
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۳۵:۱۰
دکتر م کاش پزشکانی با ادب و اخلاق شما توی جامعه پزشکی زیاد میدیدیم . به شخصه انقدری دیدم و شنیدم که به مردم حق میدم که نه تنها پزشکان بلکه پرستاران و کلا بقیه پرسنل پزشکی رو مقابل خودشون ببینن .
بعضی از پزشکان و پرستاران با عرض پوزش بیماران رو آدم به حساب نمیارن و به خودشون اجازه میدن هربرخوردی با بیمار داشته باشن انگار که از سر خیر قراره کمکی به ما بکنن . همیشه هم که نالان از حقوق و دستمزد ها هستن گویی که سیری ندارن.
بهتره جامعه پزشکی فکر اساسی برای این جو به وجود آمده بکنه (3348408) (alef-13)
 
بدبخت
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۸:۰۸
این هم اب سیاست خودتونه که نمیخواید تو کارتون دست زیاد بشه،و ظرفیت پذیرش رو بالا نمیبرین.ظرفیت باید بره بالا که تعداد مورد نیاز متخصص باشه که شماها نشید سوگلی (3348497) (alef-13)
 
دکترا در آی.تی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۸:۴۴:۵۹
جناب دکتر م ...
1- اولا اکثر شما ها اگر « انجام آزمایش در آزمایشگاه را که هزینه اش به عهده بیمار است » و « همچنین تجهیزات نوین و فن آوری موجود و مهندسی پزشکی » را از شما بگیرند حتا قادر به یک جراحی هم نخواهید بود .
2- این فن آوری محصول پيوهش مهندسین الکترونیک ، سخت افزار و نرم افزار است که شما دارید نان آنرا میخورید .
3- در باب الکترونیک ، برق ، آی.تی ، کامپیوتر و انواع پردازنده ها ، متخصصی امر اگر به روز نباشند کلا از گردونه خارج میشوند در صورتیکه یافته های پزشکی تا بحال همین بوده که هست .
-----------------------------------
لذا آن دوست متخصص در دستگاه های شبیه ساز هواپیما واقعیت را بیان نموده نه توهین . (3349140) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۶:۰۳
5 سال پشت کنکور بودی؟ چه صبری داشتی . (3349572) (alef-11)
 
کارشناس درمانی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۰۴:۳۲
ضمن اینکه گفته شما در مورد غیر عادلانه بودن درآمد بالای پزشکان درست است ولی طرح شما یعنی حقوق ثابت کاملا نادرست و فاجعه بار است زیرا اولا حقوق مساوی بین افراد باعث از بین رفتن کیفیت و رقابت میشود ، دوما در اروپا هیچکس برای مهاجرت انگیزه ندارد ولی در کشوری مثل ایران خیلی حتی درآمد بالای خود را ترک و مهاجرت میکنند پس جمله شما که هر که نمی خواهد برود غیر کارشناسانه و اشتباه است و باعث میشود بیشتر پزشکان متبحر از ایران بروند و مردم ضرر کنند (3347506) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۰۹:۵۸
عزیز برادر کارشناس درمانی... اکثر علاقمندان به زندگی در جهان اول و به اصطلاح پیشرفته در طی چهار دهه قبل از ایران رفته اند یا فرزندان و خانواده محترم را راهی کرده خود در اینجا از بی قانونی و بی عدالتی حاکم در تمام دولتهای تا بن دندان مدعی استفاده کرده پول پارو میکنند می مانند معدودی پزشکان شریف همچون دکتر فرزان فوق تخصص ارتوپدی که مطب کوچک و ساده ای در نزدیکی میدان انقلاب دارد و هیچ گاه پست و مقام های پیشنهادی دولتی را هم قبول نکرده و بسیار متعهدانه بخشی مهمی از وقت روزانه خود را به مداوای بیماران در مجتمع بزرگ پزشکی دولتی مشغول است . کار پاکان را قیاس از خود مگیر-- در نبشتن گر چه ماند شیر، شیر... (3348456) (alef-13)
 
یک معلم دانشگاه
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۳:۰۱
سلام دوست عزیز،

من هم مثل شما سال‌ها درس خوانده‌ام. البته در یک رشته‌ی مهندسی. مشقت‌ها و بی‌خوابی‌‌ها کشیده‌ام. در ایران در بهترین دانشگاه‌ها درس خوانده‌ام و در خارج در یکی از بهترین دانشگاه‌ها دکترا گرفته‌ام و حالا در یکی از بهترین دانشگاه‌های ایران تدریس می‌کنم.

میانگین درآمد سالانه‌ی یک استاد تمام دانشگاه در امریکا، حدود نیمی از درآمد سالانه‌ی یک پزشک متخصص است. البته یک نکته‌ی مهم که در فرمایشات شما مغفول مانده بود را یادآوری می‌نمایم. آن هم مبلغ سنگینی است که هر پزشک باید سالیانه بابت بیمه اشتباهات پزشکی بپردازد (Medical Malpractice Insurance). این مبلغ غیر از مالیاتی است که به تنهایی گاه نزدیک به نیمی از درآمد پزشک را می‌بلعد. بنابراین از ۳۲۰ هزار دلاری که فرمودید حدوداً ۲۰۰ هزار دلار کسر شده و چیزی که به‌دست پزشک می‌رسد تقریباً معادل همان درآمد استاد تمام دانشگاه است.

حال سؤالات بنده از شما:
۱) چند درصد از پزشکان به واسطه‌ی اشتباهات پزشکی، که بعضاً بهای آن‌ها جان بیماران بوده، جریمه شده‌اند و خسارتی پرداخته‌اند؟ به موارد استثنا که میدانم بلافاصله در جواب خواهید گفت ماری ندارم، عرض کردم «چند درصد»؟

۲) چند درصد از پزشکانی که در ماه به قول شما بالای ۱۰۰ میلیون درآمد دارند مالیات واقعی درآمدشان را می‌پردازند؟ همان مالیاتی که پیش از پرداخت حقوقِ کارمندان دولت (و ایضاً اساتید دانشگاه) از حقوقشان کسر می‌شود.

۳) چرا به‌دلیل آن‌که مراجعه‌کنندگانِ به یک پزشک، سلامتی و بعضاً حیاتشان
در دستان پزشک است، باید به هر شکلی (چه با پول زیرمیزی و چه با افزایش تعرفه‌های پزشکی) آن ۴۰ میلیون یا ۵۰ میلیون یا ۱۰۰ میلیون درآمدِ پزشک است؟ چرا؟

یک معلم دانشگاه (3347563) (alef-13)
 
دکتر م
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۲:۰۴:۵۰
با سلام دوست عزیز.تصور شما اشتباه است.درامد پزشکان متخصص در امریکا بعد از کسر مالیات 300 هزار دلار است .در مورد اشتباهات پزشکی موافقم و لی باید به این نکته توجه کنید که در امریکا اثبات خطای پزشک بسیار بسیار مشکل تر از ایران است.شاید باور نکنید اما در امریکا سیستم پزشک سالاری بیشتر از ایران است.بخاطر همبن من گفتم ایران باید مثل اروپا باشد چون من سیتم امریکا رو هم قبول ندارم.بنده 3 سال انجا بودم و طبابت هم کردم.امکانات بی نظیر و محیط ارامش بخش بیمارستان واقعا مثال زدنیه.پرستار و بیمار و پزشک با هم دوست هستند.نه مثل اینجا که همه میخوان زیر اب همدیگرو بزنن.دلیل برگشتن به ایران خانواده ام بود.و جالب اینجاست برای تایید شدن مدرک فوق تخصصم که از امریکا گرفتم بنده یک سال صبر کردم تا وزارت بهداشت مدرکم را تایید کرد.ادعایی هم ندارم و قصد تبلیغ هم ندارم و بخاطر همین اسم کامل را درج نکردم.به امید عاقبت به خیری همه و تشکر از سایت الف بخاطر وقتی که میزاره (3347901) (alef-13)
 
بی نشان
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۷:۲۸
انسان شریفی هستی. خدا حفظت کنه دکتر عزیز. (3347628) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۸:۴۵
پزشکان جراح 20میلیون پزشکان فوق تخصص 15 پزشکان متخصص 12 تومن و پزشکان عمومی 10 (3347631) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۱۰:۵۴
سلام. آقای دکتر. من دکترای ریاضی دارم یعنی معادل تخصص شما یعنی ۱۱ سال تحصیل آکادمیک. دانشیار دانشگاه هستم. با ۱۸ سال سابقه کار در دانشگاه. ۷ و نیم میلیون حقوق می گیرم. شما می فرمایید به پزشک عمومی یعنی معادل فوق لیسانس رشته های غیر پزشکی ۱۰ میلیون بدن. فکر نکنم حق باشه. اگر به شمای پزشک متخصص ۴۰ میلیون حقوق بدن به من متخصص ریاضی هم باید ۴۰ میلیون بدن و به پزشک عمومی معادل فوق لیسانس هم باید به میزان تحصیلات و تخصصش بدن. (3347658) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۰۱:۱۷
دوست عزیز پزصک صدن بی نهایت سخت از قبولی در رشته های دیگر لست.پزصکی عمومی 300 واحد معادل phd واحد میگذراند (3347733) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۰۱:۱۹
دوست عزیز پزشک عمومی دندان پزشک داروساز معادل فوق لیسانس می باشد. چرا حرف الکی می زنی. (3348239) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۰۵:۴۸:۱۵
اگه حقوقشون رو کم کنند دیگه این همه جمعیت هجوم نمیارن برای کنکور پزشکی و فقط کسایی کهواقعا علاقه دارن میرن. اونوقتدیگه قبولیش انقدرم سخت نیست (3786084) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۰۸:۵۵
اقای دکترای ریاضی
شما دکترای خودتون رو که بصورت پاره وقت لیسانس و فوق لیسانستون رو با دو سه جلسه کلاس رفتن در هفته ودر فوق لیسناس و دکترا هم که ماهی یکبار شاید سرکلاس حاضر بشید و تعطیلات و تابستون و عید تو خونتون لم دادید رو مقایسه میکنید با پزشک متخصصی که
7 سال بصورت تمام وقت و 24 ساعته در بیمارستان کشیک داده و 5 سال دروه تخصص رو کامل بصوزت 24 ساعته در بیمارستان تحصیل کرده یکی میدونید؟؟؟؟؟؟؟ (3347743) (alef-11)
 
عای
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۳۵:۳۳
شما من را میشناسی یا پیشگو هستی؟ (3348861) (alef-13)
 
منطقی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۴۷:۴۰
عزیز جان شما ضمن احترام به شغلت به سوالم جواب بده لطفا:به فرض اگر یک سال پزشکان و ریاضیدادنان کار نکنن جامعه از نبود کدام بیشتر متضرر خواهد شد؟؟گفتم بیشتر چون میدانم وجود شما هم برای کشور لازمه.من پزشک نیستم ولی پزشکی قبول شدن و خواندن کجا و ریاضی قبول شدن کجا!در اشنایان دانشجوی دکترای ریاضی داریم که فقط شب امتحان درس میخواند (3347792) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۲۵:۴۱
جناب آقای منطقی... فرموده اید: اگر یک سال پزشکان و ریاضی دانان کار نکنند « جامعه » از نبود کدام بیشتر متضرر خواهد شد؟
-----------------------------------------------------
من از شما سئوال میکنم : اگر برادران ارتشی ، نیروی انتظامی یک شب همراه با پزشکان کار نکنند « جامعه » از نبود کدام بیشتر متضرر خواهد شد؟

نه اخوی ، شما ها را بد عادت کرده اند !!!! (3349206) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۵۳:۳۷
سلام اقا علی . 7.5 نیم میلیون برای 5 ساعت کار در هفته کم است؟؟؟معلمان از شما زحمت بیشتری میشکند با حقوق ماهی 1 تومن.پزشکی عمومی معادل فوق لیسانس است؟؟؟پس چرا از بین دانش اموزان تجربی کمتر از 1 درصد انها میتوانند پزشکی قبول شوند؟؟تعجب نکنید خودتان حساب کنید سالانه از 550 هزار داوطلب فقط 4500 نفر در رشته های پزشکی قبول میشوند در حالی که با رتبه 20000 میتواند ریاضی قبول شد.از الف میخواهم شرافت خودش را حفظ کند و کامنت را چاپ مند (3347800) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۰۲:۳۰
قرار نیست به مدرک پول بدن.
واسه چن ساعت تدریس در هفته و چارماه تعطیلی حقوق 7.5 میلیون شما خیلی خیلی زیاده (3347822) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۰۴:۱۵
شما هم پزشکی میخوندی.
شما حتی نتونستی مهندسی قبول بشی.
یک دکتری گرفتی قرار نیست بهت اینقدر پول بدن
من مهندسم چرا باید حقوقم از تویی که نتونستی مهندسی قبول بشی رفتی ریاضی کمتر باشه چار تا فرمول اینقدر حقوق کلان (3347825) (alef-11)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۲:۰۰
من رشته م هیچ ربطی به مهندسی یا علوم پایه نداره، اما واسم جالبه که اینجا همه معتقدن کسی که ریاضی خونده یعنی نتونسته مهندسی قبول شه!!! نه دوستان، من افرادی رو میشناسم که با رتبه دو رقمی ترجیح دادن رشته های غیر تاپ ایران رو بخونن، چون علاقه شون این بوده. یه نمونه ش دوست خودمه، که با رتبه 29 ریاضی کنکور 83 به خاطر توانایی و علاقه ش تصمیم گرفت ریاضی بخونه.
کاش یاد بگیریم حکم کل ندیم و دیگران رو محکوم نکنیم.
تا زمانی که فرهنگ عمومیمون این باشه و تموم مدت به فکر کوبیدن دیگران باشیم، بعیده که وضعیت کشورمون بهتر از این شه. (3348311) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۱۶:۳۵
شما که نتونستی مهندسی قبول شی دیگه همین حقوق هم خیلیه.
چار تا فرمول تکراری در هفته درس دادن هشت میلیون از جیب ملت بگیری که چه زیادم هست استاد
چارماهم که تعطیلی (3347842) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۵۰:۱۶
بسیاری از المپیادیها که در حد جهانی مدال طلا دارند و هرجای دنیا میخواستند برن براشون فرش قرمز پهن میکردند ریاضی خوندند و الان اساتید دانشگاه شریف یا پژوهشگاه دانشهای بنیادی هستند. کافیه یک سری به سایت این دانشگاهها و پژوهشگاهها بزنی.
علوم پایه از جمله ریاضی واقعا سنگینه و البته در کشورهای جهان سوم مظلومه (3348552) (alef-13)
 
دکتر م
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۵۷:۱۳
عزیز بحثی نیست.بنده استاد تمام دانشگاه نیز هستم . کل دریافتی ام از دانشگاه 6 میلیون هست یعنی از شما کمتر!درامد بیشتر من بخاطر کشیک ها و مریضهاییه که ویزیت میکنم اگرنه بنده اگر در ماه کسی رو ویزیت نکم درامدم از شما کمتر هم میشود.انصاف رو رعایت فرمایید.ضمن اینکه یک پزشک عمومی حدود 270 واحد بسیار سنگین رو پاس میکند!کتاب های 1000 صفحه ای که باید هر دو هفته یک بار یکی از انها خوانده و حفط و تفهیم شوند!پزشکی از انچه که نصور میکنید بی نهایت سخت تر میباشد.فقط کافیه یکی از اقوام پزشکی بخواند انوقت باور خواهید کرد.من هر چه بگویم شما باور نمیکنید.خودتان باید مشقت پزشک عمومی شدن رو با چشم خود ببینید (3347893) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۴:۰۱:۱۷
سلام .بنده یک کارمند ساده هستم.اما اینکه شما باید به اندازه متخصص باید بگیرید واقعا قابل هضم نیست.حجم کار شما کجا و حجم کار یک پزشک متخصص کجا.استرس اون کجا استرس شما کحا.مسئولیت اون کجا مسئولیت شما کحا.یک اشتباه اون برابر است با مرگ یک انسان.یک اشتباه شما برابراست با یک تجربه بهتر!
قیاس شما بسیار ناعادلانه بود.
باز هم میگم من کارمند هستم ولی انصاف هم باید داشت (3347936) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۵۹:۰۹
این بدبختی سیستم سازمان مدیریت بود که اومد دکترای پزشکی عمومی رو حقوقش رو معادل فوق لیسانس توی ادارات گذاشت وگرنه

رشته تمام وقت پزشکی با مثلا فوق لیسانس پاره وقت بدون حتی یک واحد عملی و لدون استرس ریاضی چرا باید یکی بشه

بله من پزشک عمومی کارمند دولتی هستم حقوقم از بقیه کارمندان اداره کمتر است

اقای دکترای ریاضی شما که با پول بیت المال درس خواندی چرا یک روز حتتی شمارا به مناطق محروم و استانهای محروم برای خدمت نمیفرستند؟و باید بلافاصله در بهترین مرکز در شهر خودت استخدام و کار کنی ؟
یک پزشک متخصص حداقل 10 سال از شهر خود اواره شهرهای دیگر میشود (3348573) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۲۰:۳۴
دکتر ریاضی عزیز

مگه هرسال تحصیل اکادمیک شما با هرسال تحصیل یک پزشک برابره ؟

شما پاره وقت اونم تازه تو مرحله دکتراتون که کلا یکی دوجلسه دانشگاه نمیرین و اون سال تحصیلیتون تو خونتون به عنوان پایان نامه میگذره خودتو مقایسه میکنی با پزشکی که فقط تو دوره عمومیش هرروز تا 3 4 ظهر بیمارستانه و ماهی 20 تا کشیک 24 ساعته داره با مسولیت
؟؟؟؟
عزیزم هر دکترایی دکترای پزشکی نمیشه دلیل نمیشه اسمت دکتره بیای بگی مثل پزشک زحمت کشیدم حقوقم باهاش یکی باشه
تازه مگه تو با بیت المال درس نخوندی ؟چرا امثال شما نباید برن استانهای محروم خدمت کنن مثل پزشکان ؟
چرا فقط تو پول گرفتن شما دکتر میشی؟

اصلا مگه هرواحد پزشکی با هرواحد شما برابره ؟ (3348941) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۰۵:۵۳:۰۵
آقاجان ما کی خواستیم یکی باشه؟
اصلا حقوق پزشک سه برابر باشه، پنج برابر باشه، نهایتا 10 برابر باشه، نه 40 برابر!!!! (3786087) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۱۴:۱۲
بعضی از پزشکان جراح در بیمارستانهای دولتی تا چند صد میلیون ماهانه دریافت می کنند. در حالی که کارکنان غیر پزشک ماهانه با کمترین دستمزد ها مشغولند .

باید سیستم اجباری و حقوق بگیری برای پزشکان تعریف شود و طوری باشد که از ماهانه 5 میلیون شروع شده و برای زحمتکش ترین ها هم از مبلغ 30 میلیون تومان در ماه فراتر نرود.
معنی ندارد از یک طرف پزشک بیکار داشته باشیم و از یک طرف کسانی که ماهانه چند صد میلیون دریافتی داشته باشند.
می توانید در قالب نظر سنجی از جامعه نظر خواهی کنید (3347667) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۹:۰۲:۴۰
داداش يا شمردن بلد نيستي يا نميدونيچند صد ميليون در ماه چقدره! (3349994) (alef-11)
 
نیکخواه
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۲۴:۴۱
قشر فرهیخته پزشکان نباید در مقابل بی عدالتی و مشکلاتی که به همرا خود دارد بی تفاوت باشند .از شما به خاطر توجه به مقوله عدالت که لازمه امنیت اجتماعیست سپاسگذارم . (3347687) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۰۵:۴۴:۱۴
یعنی عاشقتم چون حق گویی (3786083) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۴۵:۴۹
از آقای توکلی بابت افشاگری هایش متشکریم (3346705) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۳۳:۳۳
چقدر ساده اید (3347006) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۴۶:۳۵
جناب وزیر با ادغام بیمه ها می خواهند هزینه جبران ناپذیری را که بر بخش سلامت کشور بار کرده اند و نتیجه آن به بهبود وضع سلامت که بهبود وضعیت پزشکان شد را جبران کنند؟؟ (3346708) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۴۸:۲۰
طرح تحول نظام سلامت نه؟ طرح کامیاب کردن جامعه پزشکی؟؟ (3346713) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۵۳:۵۷
طرح نظام سلامت چرا اجرا شد:؟؟؟
به دلایل زیر:
1. عموم مدیران نظام سلامت که خود از ارایه دهندگان ارایه خدمات درمانی هستند از اجرای این طرح نفع بسیار خواهند برد
2. جامعه پزشکان درآمدهایشان چند برابر خواهد شد
3. شکاف درآمدی بین پزشک عمومی و پزشک متخصص که یکی از موضوعات اصلی جامعه پزشکی است ترمیم خواهد شد
4.دولت رضایت طبقات محروم اجتماعی را از طریق ارایه خدمات نسبتا ارزان در بیمارستانهای دولتی جلب خواهد کرد. (3346723) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۹:۲۹
پزشک عمومی کجای طرح تحوله ؟؟؟اطلاعاتت رو بیشتر کن (3346995) (alef-11)
 
ali
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۵۷:۱۳
جناب آقای توکلی
استحضار دارید که قانونی وجود دارد ( چون نقض آن نه به تصویب رسیده و نه اعلام شده است ) تحت عنودن حفظ کبان خانواده و فرزتدات اناث را تا زمانی که ازدواج نکرده اند هم حق عائله مندی به انها تعلق میگیرد هم بیمه سرپریت خود میباشتد حتی اگر شاغل باشند .

اخیرا و با همین هیا هو ، و بر خلاف قانون فرزندان اناثی را که شاغل میشوند نه تنها حق عائلمندی انها را قطع که بیمه انها را هم قطع میکنند و میگویند همانجا که شاغلید و بیمه میدهید دفترچه بیمه بگیرد .

بله این اقدام خوبست اگر این شغلها پایدار میبودند .

الان با سه ماه کار جوانان بیچاره از کار اخراج میشوند و تا بخواهند کاری پیدا کنند باید شش ماه به دوتد .

حال با قطع بیمه آنها باید سه ماه دوید تا بیمه آنها مجددا وصل شود . و در این فاصله با تا امنی روانی خانواده بازی میکممد .

از شما تقاضا میشود در این خصوص پی گیری فرموده پیشنهادا حق عائله را ندهند ولی بیمه را قطع نکنند و تعهد گرفته شود که در محل کار دفترچه بیمه نگبرند.

حتی با خواست سر پرست حق بیمه آزاد بگیرند ولی اینکار را نکنند. (3346733) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۵:۵۶
عزیزم بیمه شما به چه درد دخترتون میخوره که تز میدین؟؟!!!بهتره خودشون بیمه بشن تا مزایای سابقه بیمه و بازنشستگی داشته باشن.بیمه که فقط دفترچه پزشکی نیست. (3347624) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۵۸:۵۵
من پزشک متخصص ماهایانه 15 میلیون درامد دارم.اگر باور نمیکنید مشکل خودتان هست. (3346734) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۴:۵۷
خیلی کم و فقیرانه است. متاسفم. حداقل مهندسی می‌خواندید تا ماهی چند صد میلیون در بیاورید!!! (3346785) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۵۴:۳۲
چه خبره (3346901) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۴:۰۷
و من استاد دانشگاه متخصص رشته برق ماهیانه 5 میلیون تومان درآمد دارم. آقای پزشک متخصص باور می کنید؟ مدرک من PHD است مدر ک شما هم PHD
. تا همین جا شما 3 برابر من حقوق می گیرید. (3346977) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۳۲:۳۲
اونوقت شما دکترای برق چند ساعت مفید در ماه کار می کنید (3347291) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۰۱:۲۳
یعنی شما اندازه پزشک کار میکنید؟؟ (3347356) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۶:۱۶
شما مسئولیت جان انسان رو ندارید. و هرگز شب دانشجوی شما برای حل یک مسئله اورژانسی به شما تماس نخواهد گرفت.
همه چیز پول نیست که ملاک مقایسه را پول قرار می دهید استاد عزیز. (3347381) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۱۱:۴۹
اگر حفظ چان ملاکه پس نظامی ها چی بگن؟ بس کنید مغلطه رو، همه جای دنیا پزشک هست ولی هیچ جایی اینطور بهشت نیست. (3348382) (alef-13)
 
122
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۴۷:۰۲
شما 7 سال درس خوندی ولی پزشک متخصص حداقل 11 سال به اضافه کشیک شب و 2بار طرح نیروی انسانی 4 ساله در مناطق محروم و از صبح تا شب کار در بیمارستان و مطب چطور می خواهید با پزشک متخصص برابر باشید (3347465) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۵۴:۵۴
میشه بگید چرا حداقل 11 سال؟!
همسر من تخصصش رو با 9 سال درس خوندن گرفت (6 سال عمومی، 3 سال تخصص).
منم دکتری تخصصی رشته خودمو با 9 سال گرفتم (3 سال کارشناسی، 2 سال ارشد، 4 سال دکتری).
و البته اگه ملاک سنوات مجاز باشه، پزشک میتونه طبق تخصصش بین 14 1تا 16 سال درس بخونه واسه تخصص، غیر پزشک 15 سال.
بهتره کمی اطلاعاتمون رو دقیقتر کنیم. (3348340) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۷:۳۴
مشخصه كه دروغ ميگيد
پزشكي در هيچ يك از دانشگاه هاي كشور 6 ساله نيست (3348494) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۱۲:۵۴
خانم عزیز شما 4 سال دکترای خودت اصلا ماهی یک بار سر کلاس رفتی ؟

دکترا گرفتن شمارو که ما دیدیم با یه پایان نامه سرو تهشو هم میارید ، اما دکترای عمومی پزشک 24 ساعته تو بیمارستان بدون تعطیلی بدون تابستون

شما فک میکنی چون دکترات 4 سال طول کشیده باید برابر با با دکترای پزشکی باشه ؟

یه رزیدنت جراحی توی ماه 25 تا کشیک 24 ساعته داره یعنی کل ماه تو بیمارستانه و خواب نداره،حالا شما برابری ؟

اسمت شاید دکتر باشه ولی خیلی فرق داره با دکتر پزشکی (3348926) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۰۹:۴۱
6 سال عمومی؟ جهشی خونده؟ (3350227) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۱۳:۳۴
مسئولیت شما کجا و مسئولیت یک پزشک کجا. مقایسه تان اشتباه است (3347526) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۱۸:۳۳
دوست عزیز یک سری رشته ها اصلا بازار کاری ندارن و جامعه به یک درصدشون هم نیاز نداره مثلا همین مهندسی خداییش اصلا اون درسایی که در دانشگاه تدریس میشه به چه درد میخوره؟ انتگرالگیری و..؟ بخصوص در رشته برق
یک درصد مهندسهای کنونی رو جامعه نیاز نداره و فایده هم ندارن
بنده همیشه از خودم میپرسم استادم که درس رو به عنوان پرزنتیشن به ما میداد در پایان نامه هم هیچکدوم کمکی نمیکردن الان مقاله دادم از سال 93 در نشریه توسعه...است داور نمیخونه و جواب نمیدنه میگه وقت ندارم! من موندم خروجی اساتید دانشگاه چیه؟؟؟ اساتید دانشکده ما یه روز نیان اتفاقی نمیفته ولی خداییش ابدارچی یا مسئول کلاسها نبیاد همه چیز به هم میریزه
اساتید ایران خروجی ندارن (3347537) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۰۵:۵۵:۴۹
هرجای دنیا بگی جامعه به یک درصد مهندساهم نیاز نداره فکرمیکنن مشکل روانی داری (3786088) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۶:۴۹
خوب دو روز کلاس دانشگاه رفتن و از پاور پوینت درس دادن این حقوق خیلی هم زیاده. چارماه هم تعطیلید
شما برو بخش خصوصی صنعتی کار کن درامد بالا بگیر. (3347572) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۵:۳۸
من نیز phd زبان انگلیسی با 20 سال سابقه در آموزش و پرورش که 2 میلیون حقوق میگیرم. در دنیا به من ظلم میشود شاید در آخرت حقوقم اضافه شود. (3347623) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۱۲:۳۰
چی میگی استاد دکتر . من خودم مهندسم شما اساتید کاری نمیکنید غیر از سلطنت و خدایی
دوره حقوق به مدرک دادن تموم شد .
چارتا فرمول خوندی انتظار داری هفته ای چن ساعت پشت میز درس میدی حقوق کلان بگیری؟
برو کار کن پروژه صنعتی بگیر پول در بیار.
این حقوق خیلی هم زیاده و باید کم بشه (3347836) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۰۱:۱۲
شما رشته پاره وقت خودتو با رشته 24 ساعته و تمام وقت پزشکی مقایسه نکن

وقتی تو تابستونا شما تو سواحل دبی شنا میکردی دانشجوی پزشکی کشبک میداده (3348578) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۰۲:۵۱
شما چند سال طرح خدمت به مردم رفتی ؟
مگه با بیت المال درس نخوندی ؟ (3348584) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۰۸:۳۳
مگر 15 میلیون کم است؟ 10 برابر متوسط جامعه است. ضمن آنکه سوال آقای توکلی مشخص است، میزان سهم شما در تولید ناخالص داخلی چقدر است؟ (3347109) (alef-11)
 
ب
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۴۶:۱۵
خوش به حالت. ما كه پزشك متخصصيم و يك پنجم اون هم درآمد نداريم. (3347182) (alef-11)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۶:۳۵
کمتونه؟؟؟!!!!! (3347625) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۶:۲۵
خیر سرم لیسانس گرفتم خدا شاهده از بیکاری شاگردی می کنم ماهی 650 بهم می دن با زن و دو بچه و فاقد بیمه
هر جا هم رفتم پارتی نداشتم برای سر کار رفتن
بعد شما 15 میلیون می گیرید ناراضی هستید (الله اکبر)
می گی متخصص ولی قول بدم هیچ تخصصی ندارید مرد مومن الان اگر روی تخصص پول می دادند که این وضع نبود
الف منتشر کن که خودم را اتیش می زنم (3349559) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۶:۵۹:۱۵
وقتی بحث درامد میشه پزشکها دو تا مساله رو مطرح میکنن:
1-درامد ما کمه: این تظاهر به کم بودن درامد برا فرار از زیر بار مالیات و بقیه تعهدات قانونیه
2-ما خیلی درس خوانده ایم: مهندس مکانیک و برق هم مثل شما درس خونده ولی این دلیل نمیشه که دائم طلبکار جامعه باشه درسهای مهندسی از درسهای شما به مراتب سخت تر هستند یک فوق لیسانس مهندسی بین 6 تا 8 سال توی دانشگاهه
این همه طمع و طلبکاری که دقیقا در دو گروه من میبینم در بیسن تحصیل کرده ها پزشکها هستند و در مورد گروه های تجزیه طلب پانترک ها دقیقا اینا دو گروهی هستند که طلبکاران جامعه ما را تشکیل میدهند و در اعتراض و طلبکاری و طمع فصل مشترک دارند. (3346735) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۳:۰۵
این عمل در امریکا 5000 تا 10000 دلار است که البته بیمه میدهد (3346777) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۴:۴۸
عزیز جان من قبل اینکه پزشک شوم فوق لیسانس مهندسی برق از شریف داشتم.باید عرض کنم کل اون 6 سال به اندازه یک ماه پزشکی زحمت نکشیدم.متوهم نباشید! (3346783) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۵۶:۳۴
میشه اسمتون رو بگید تا با یه استعلام مشخص شه که راست میگید؟!! چون راستش حرفتون با منطق و اطلاعات موجود من جور در نمیاد!! (3348347) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۹:۱۵:۰۲
شاید دلیلش اینه که اون موقع جوانتر بودی و فشار روحی نداشتی ولی الان اون نشاط سابق را نداری و از اینکه 6 سال عمرت هدر رفته داغون شده ای و تمرکز نداری وگر نه مهندسی خیلی هم سنگینه (3350002) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۴:۵۲
در حاشیه که دوستان یادشونه! یه برنامه طنز رو تحمل نکردن سریال رو زدن داغون کردن ول شد رفت (3346784) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۱:۰۹
معلومه اطلاعاتت خیلی کمه (3347040) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۰۸:۳۸
من هم مهندس برق هستم هم پزشک!!!!زحمت 1 ماه پزشکی برابر 4 سال مهندسیه
بخاطر همینه که دانشجوهای مهندسی همیشه پی کیف و تفریحن و دانشجوهای پزشکی از فرط درس خواندن همگی عینکی و شلخته.الف جان چاپ کن.بی طرف باش. (3347831) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۱۳:۰۲
بابا مگه چیه! چارتا اسم شربت و دارو که این حرفا رو نداره! چند تا بیماری رو درمان کردید و یا چند تا دارو کشف کردید؟ الان اگر اطلاعات یک پژشک رو وارد یک برنامه کامپیوتری کنید راحت بهتون داروی هر بیماری رو می ده! (3348713) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۸:۳۹
شما با کمک مهندسین عزیزی که اینجا حضور دارن این برنامه را بسازین. بعدم نریض شدین دیگه سراغ دکترا نرید...
والا... (3350235) (alef-11)
 
mostafa
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۰:۱۲:۳۹
چیه فکر میکنی همچین جیزی امکان نداره ؟؟؟
تو رشته ی مهندسی کامپیوتر تو ارشد ی گرایشی هست به اسم هوش مصنوعی که درمود هوشمند کردن ابزار وسیستم های هوشمند هست که این علم به سرعت در حال پیشرفت هست هم از لحاظ سخت افزاری هم از لحاظ نرم افزاری وطی 30 سال آینده قول بهت می دم که هم در درمان وهم در تشخیص بتونه بهتر از ی پزشک عمل بکنه برو فکر نون باش که خربزه ابه (3352217) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۰:۱۳:۳۰
شما گفتی و بقیه باور کردند!

حضرتعالی هم مهندسی و هم پزشک! ببخشید آنوقت مهندس چی هستید؟ (3351063) (alef-11)
 
کارمند
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۰:۱۲
یک سوال مهم از آقای وزیر بهداشت

چرا عمل چشم لیزر چشم که بسیاری از عینکی ها انجام داده اند یا در حال انجام هستند با قیمت بسیار بالای 2.5 تا 3.5 میلیون تومان در حال انجام است در حالیکه این عمل بدون بیهوشی و نهایتا 5 دقیقه انجام می پذبرد!
ضمنا دستگاهی که این عمل را انجام می دهد حدود 1 میلیارد تومان می باشد، یعنی کافی است روزی 10 نفر در مدت 45 روز عمل کنند که هزینه دستگاه جبران شود!!
این بیزنس یا خدمت پزشکی است!! جناب وزیر لازم به ذکر است عمل که با بستری و بیهشوی همراه است مانند آپاندیس و.. حدود 600 هزار تومان می باشد و بیمه هم دارند! (3346739) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۳:۱۵
واقعا ظلم بزرگیه این عمل 100 هزار تومن هم هزینه نداره (3346779) (alef-11)
 
اکبر
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۳۶:۳۶
باسلام اشکالی که گرفته شده کاملا صحیح است. مگر پزشکان چقدر درس خوندن که اینقدر باید حقوق بگیرن مگر سایر متخصصین کم درس خوندن یا بی سوادن که این همه بهشون ظلم میشه. علت آنست که جذب دانشجوهای پزشکی به دست مافیای علوم پزشکی است که اجازه نمیدن دانشجو بگیرن ولی سایر رشته ها را مثل مور وملخ دانشجو میگیرن. این فضای تبعیض باید شکسته بشه یا باید حقوق پزشکان متخصص کم بشه یا به متخصصین سایر رشته ها نیز باید حقوق بالا بدهند.
در این کشور نمیشه یک عده بنام پزشک یا تاجر پولشون از پارو بالا بره که منشا اکثر بزهکاریها و فسادها همین ها است که تعادل جامعه را بهم زده به هر قیمتی شده باید جلوی این تبعیض ها گرفته یشه (3347159) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۴:۵۰
لطفا طرح تحول را بردارید!ما تمایل داریم در مطب کار کنیم.هم پوع بیت المال به جیبمان نمی رود هم درامد ما زیاد میشود
هم مردم هم پزشکان متضرر شده اند! (3346750) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۵:۵۳
دولت در چه طرحی شکت نخورده تا حالا (3346751) (alef-11)
 
سید
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۸:۵۶
اینم از جناب وزیر بهداشت که اینقدر محبوب بودند !!! (3346759) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۹:۱۹
80 میلیون در یک روز!!!!!!!
بابا بخدا من تمام وقت بیمارستان هستم و کل درامدم زیر 15 تومنه!حق مطب هم ندارم.روزی 80 تومن میدونید چقدر میشه؟؟؟مگه میشه؟؟ (3346760) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۲:۳۹
جناب وزیر باید پاسخ دهند که چگونه است که:
1. در جامعه ای که حداقل دستمزد یک انسان ماهانه 700 هزار تومان است و عموم پزشکان در مطبهایشان گاه همین حداقل هم را نمی پردازند ومنشی هایشان را از داشتن بیمه اجتماعی محروم می کنند یک پزشک عمومی در برخی نقاط این کشور ماهانه 20 میلیون تومان درآمد داشته باشد و یک پزشک متخصص روزانه بالای چند ده میلیون تومان؟
2. چگونه است که یک استاد دانشگاه در دانشگاه های علوم پزشکی ماهانه به طور متوسط 6 میلیون حقوق بابت حضور هر روزه اش حتی در تابستان دریافت کند اما پولی که برای یک شب کشیک به همان استاد در بیمارستان می پردازند بیش از 800 هزار تومان است؟
3.چگونه می شود بازار سلامت را آزاد و رها کرد و در عین حال محدودیتهایی برای ورود به این بازار اعمال کرد؟
4. چگونه می شود که تعداد دانشجویان رشته های غیر پزشکی بعد از انقلاب به سرعت برق و باد افزاش بیابد و به چند میلیون برسد اما در حوزه پزشکی محدودیت ایجاد شود و علی رغم نیاز به افزایش دستیاری تعداد محدودی هر سال پذیرش شوند؟
5. چگونه است که بازار سلامت لیبرالی اداره می شود اما مدرک پزشکانی که از برخی کشورها فارغ التحصیل شده اند پذیرفته نمی شود.
6. چگونه است که در کشوری مثل کانادا به شما نمی گویند از کجا مدرک گرفته صرفا دانش و مهارت پزشکی فرد را سنجش می کنند و اگر دارای آن بود به وی اجازه طبابت می دهند اما در اینجا به جای سنجش دانش پزشکی دانشگاه محل تحصیل فرد را بهانه می کنند و مدرکش را نامعتبر
7. چگونه می شود که حتی در لیبرال ترین نظام ها بازار سلامت را دولت کنتزل می کنند اما در اینجا دولت آزادسازی نظام سلامت می کند.
8. چگونه است که در لیبرال ترین نظام های سلامت در دنیا قائل به چند جانبه گرایی می شوند اما در اینجا تلاش می شود که بیمه ها در نظام سلامت ادغام شود
9. چگونه است که در کشورهای پیشرفته دنیا پزشکان گاه تا 50 درصد درآمدشان را مالیات می دهند اما در این جا چیزی به نام مالیات برای درآمد پزشکان وجود ندارد و اندک مالیاتی تحت عنوان مالیات مطب پرداخته می شود که بالاترین پراختی آن 10 میلیون تومان برای پزشکی بوده است که روزانه چند میلیون توما درآمد دارد.
10. چگونه است که در دنیا ساعات محدودی برای فعالیت پزشکان در نظر گرفته می شود اما در این پزشک صبح در دانشگاه است، عصر در بیمارستان، غروب در مطب و شب کشیک بیمارستان
11. چگونه است که در آمریکا برای پزشکان وب سایتی طراحی شده است و بیماران نظرات خود را در آن به درست یا غلط در همه موارد اعم از رفتار پزشک، مهارتهایش و... بیان می کنند و کسی نمی تواند آنها را مدیریت کند اما در اینجا خود پزشکان به تخلفات خودشان رسیدگی می کنند
12. و...
و در نهایت این که جناب وزیر ارزش کار یک انسان چقدر است؟
حدود 5 هزار تومان مطابق با حداقل دستمز مصوب وزارت رفاه
حدود 28هزار تومان معادل حق التدریس استادیار پایه 2 یک دانشگاه علوم پزشکی؟
یا 7 هزار دلاری که برخی پزشکان بابت یک ساعت عمل دریافت می کنند؟ (3346770) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۲:۴۱
این طرح از ابتدا هم محکومبه شکست بود.کما اینکه نمایندگان متعهدی مثل دکتر پزشکیان در مجلس هم جند بار تذکر دادن ولی جناب دکتر هاشمی کار خودش را کرد.و بازهم مثل همیشه مردم بازنده این میدان بودن (3346771) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۶:۰۳
تنها گروهي كه هم ناظر خود هستند و هم مجري و تصميم گير و .... همه كاره اند .
تگرچه منكر خوب بودن برخي از پزشكان كشورم نيستم اما عمده پزشكان باچمبره زدن بر آموزش پزشكي و نظام پزشكي و انجام انحصار شديد دراين بخش فقط وفقط به جيب خود ميانديشند . بسياري ازجوانان مستعد كشور مي تواننددر عرصه پزشكي تخصصص بگيرند اما اين گروه كه از بام تا شام وضعيت پزشكي در ايران را در سلطه خود دارد اجازه نمي دهد چون منافع آنها كم خواهد شد. (3346788) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۹:۴۸
هر مقام و مسولي و يا گروه و قشري كه نظارت بالاي سرش نباشد همين ميشود. انحصار فساد مي آورد . تا زماني كه نظام پزشكي ما در انحصارپزشكان است وضعيت ما با استاندارد جهاني فاصله خواهدداشت. (3346802) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۳۳:۵۳
من یک پیشنهاد دارم
به هر پزشک فوق تخصص 20 تومن بدید
به متخصصا 15 و به عمومی 7 تا 8 تومن
به این ترتیب پزشکان حقوق ثابت دارند و دیگر این بحثها هم پیش نمیاد
الان فوق تخصص حداقل 60 و متخصص حداقل 40 تومن دریافت دارند!
من خودم پزشک هستم و این رو تایید میکنم (3346849) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۴۴:۵۸
دوتومن بذار رو حقوق عمومی خیرشو ببینی (3348653) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۴۲:۲۵
چرا باید به پزشکلن دویست تل پانصد میلیون وام بدهند برای تجهیز و...و مطب...آقا منم مهندسم لطفا پانصد میلیون وام ۴درصد هم به من بدهید برم کارگاه بزنم.قول میدم از شغل دولتی ام استعفا بدهم.
لطفا آقای دکتر توکلی دقیقا این مساله را به عنوان نماینده شجاع ملت پیگیری کنید (3346875) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۵۲:۳۸
توصیه میشود هر پزشکی طی سالهای اخیر در تهران کارانه بیش از ده میلیون در ماه گرفته مبلغ به صندوق سلامت بازگردانده شود تا برای سلامت و جلوگیری از ابتلا به بیماری نیازمندان هزینه شود. میزان دریافتی عده ای محدود از اساتید پزشکی نباید از متوسط سایر اقشار چندین برابر بیشتر باشد. (3346894) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۷:۵۲:۴۵
من پزشکم ماهی دو و پونصد میگیرم (3346895) (alef-11)
 
پویان
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۰۳:۵۶
دیوار پزشکان همیشه کوتاه است...
این قشر زحمتکش جامعه اگه میلیاردی درآمد داشته باشه(که نداره) بازم حقشه... (3346927) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۹:۰۳
آخی.قشر زحمت کش!!!!! (3347633) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۲:۱۰:۴۳
زحمت كش ، نه ! " رحمت كش " !!!! (3349703) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۱۴:۱۹
چرا حقشه؟ مگر چقدر ارزش تولید می‌کنه که درآمد میلیاردی حقش باشه؟ مگر یک پروفسور کمتر از یک جراح زحمت میکشه که درآمد یک جراح باید اندازه ۵۰ پروفسور باشه؟؟؟ (3347668) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۰۸:۴۳
من هم متخصص مغز و اعصابم از اول شروع طرحم تا کنون (9ماه) کل دریافتیم 42 میلیون تومان بوده (باکمک هزینه مسکن، کارانه و......).... (3346942) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۰۱:۵۰
یعنی واقعاً انتظار داشتی واسه دوران طرحت بیش از این بگیری؟! انتظار بیجایی هست! (3348359) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۹:۵۸
توقع شما بيجاست كه فكر ميكني بعد از يازده سال درس خوندن نبايد اينقدر پول گرفت. البته شما گويا اصلا نميدوني طرح يعني چي. (3348501) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۰۹:۳۰
لطفا تیتر رو اصلاح بکنید، ماهانه 60 تا 80 میلیون (3346943) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۸:۱۴
من به دوستان توصیه می کنم برا امور عادی خودشون رو درگیر پزشک نکنن بیمار که میشوید یک ازمایش کامل بدهید و در اینترنت ازمایش را چک کنید بنده هر بار خودم رو درگیر این دوستان کردم فاجعه به بار اومده. طبق دستورات اینترنت پیش بروید و به پزشک فقط در صورتی که نیازمند عمل باشه مراجعه کنید.
ازمایشها و تفسیرشون در اینترنت موجوده و نیازمند پیشنیاز و..هم نیست ادم براحتی میتونه قضیه رو تفسیر کنه انواع داروها هم موجوده و عوارض هر کدام و نحوه مصرف هم مشخصه. پزشکی علم نیست پزشک یه ادم هست اونجا نشسته بین داروها و بیماری ها ارتباط برقرار میکنه که غالبا هم این کار رو اشتباه انجام میدن. (3346993) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۱۳:۲۸
احسنت
من خودم تا حدی شبیه این عمل میکنم. (3348263) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۰۵:۱۴
میخوام عرضه داشته باشی وقتی آپاندیست پاره شد و دردش داشت میکشتت با اینترنت بشینی درمان کنی

پزشکا بدن یه موقع نریا (3348589) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۶:۱۱:۴۷
شَما هم عرضه داشته باش بدون برق عمل کن
بدون آب و ارتباطات و ساختمان و گاز و انرژی و خودرو و پلیس و رفتگر و بنا و بانک و مغازه دارو باغبان و... زندگی کن (3350644) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۰:۴۱
قربون دهنت آقای توکلی حرف حق زده ، در پاسخ به اون دوستی که گفته پزشک ها درس خودن هم باید گفت چرا یک صدم این درآمد برای درس خونده های سایر رشته ها نیست!؟ (3347038) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۱:۲۳
جناب وزیر یک سری هم به اداره کل تجهیزات پزشکی بزنید تا بلبشوی انجا را ببینید.مدتی است که طرح قیمت گذاری را به شکل بسیار عجیب و غریب دارند اجرا میکنن که پوست همه را دارند میکنند و با این تفاصیل شرکت ها از پس هزینه حقوق پرسنل هم بر نمی ایند چه برسد به مالیات و هزینه های دیگر.شما را بخدا به فریاد برسید که کمرمان دارد میشکند و وقتی میگوییم با این قیمت گذاری مجبور به اخراج پرسنل هستین میگویند خوب اخراج کنید،به همین راحتی.این ادره را بررسی کنید تا به حقایقی تلخ برسید. (3347041) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۲:۵۶
من بعنوان مسوول بازرسی یک مجموعه مرتبط به صراحت میگم این طرح ها به نتیجه نخواهند رسید اقتصاد دستوری در هیچ جا جواب نداده است . کاهش کیفیت کالاها یا تغییرات در مقدار مصرف هزینه مراکز را بالا برده است (3349568) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۳:۳۵
جناب توکلی عزیز انصافا شما نماینده خوبی هستید و اگاه و مطلع از مسایل می باشید ولی حالا چرا مطرح می کنید واقعا نمی دانستید این .... افزایش در امد نجومی برای متخصصان بوده که موفق هم ... با افزایش تعرفه ها هر چقدر اعتبارات بخش را افزایش دهید باز هم کم خواهد امد ...قانون برنامه پنجم برای کار پزشکان در بیمارستانهای دولتی و یا خصوصی را اجرا نمی کند ... حوزه بهداشت تجارتخانه شده است نمیدانستید در تمام دنیا دولت ها برای سلامت و امنیت و اموزش حساسیت دارند و در کشور ما سلامت تجارتخانه کرده اند واقعا فساد در حوزه بهداشت را ... شما مرد شریفی هستید بگذار نمونه ای عرض کنم بنده در این کشور حدود سی سال مدیر میانی بوده و دارای مدرک لیسانس مهندسی هستم سوابق مدیرکلی و رئیس ساز مان استانی و چند نوبت مدیر کل نمونه کشوری در سوابقم درج است خودم هم جانبازم قبل از سال نود باز نشسته کشوری شده ام در یافتی ام در سال 94 در ماه حدود دو میلیون تومان است نزدیکانم متخصص رادیو لوژی با در امد ماهیانه 150 میلیون تومان حد اقل است اخیرا هم سو نوگرافی را چهار صد در صد افزایش داده اند حال در امد چقدر شده نمی دانم می خواهم عرض کنم ایا وجدانا انصاف است حقوق ماهیانه یک مدیر سی ساله و جانباز با مدرک لیسانس مهندسی به اندازه یک روز در امد متخصص نباشد انصاف است ما مسلمانیم یامسلمانی ابزاری برای ..... جناب توکلی تمام دولت ها و حاکمان در دنیا می گویند می خواهیم عدالت را اجرا کنیم می گویند ظلم نباشد و غیره ا....انچه مهم است و مردم داوری می کنند در میدان عمل است که ببینند چه اتفاقی می افتد ایا انصاف است یک جانباز و مدیر سی ساله به اندازه یک روز در امد متخصص در کشور در امد نداشته باشد و ادعای عدایت هم بکنیم چگونه قابل توجیه هست چگونه پیش خانواده ام از عدالت و حق صحبت بکنم در مقابل خانواده ام که سی سال تمام محدودیت های زندگی مرا بدلیل فشار مدیریت تحمل کرده و الان با کم لطفی دولت مواجه شده ام و به فقر و فلاکت با این در یافتی انداخته است صحبت بکنم این درد را به چه کسی در این کشور راستگویان باید گفت امید که دولت متوجه بی عدالتی بشود و تعرفه ها را کاهش دهد و قانون برنامه پنجم که در ان وزارت بهداشت را مکلف به انجام ان یعنی اشتغال پزشک در بیمارستان دو لتی یا خصوصی کرده اجرایی کند که ریشه فساد حوزه تجارت بهداشت در همانجا نهفته است بنده متعلق به خانواده پزشکی هستم و از فساد ریشه دار این طبقه مطلع هستم ولی قدرت اقتصادی دارند که بدنبال خود ....و نفوذ به اینها داده است مردم کاری نمی توانند بکنند جز افرادی مثل شما که جسارت و شجاعت و غیرت اسلامی و انسانی دارید شاید و تنها شاید با این ....مطمئن باشید دولت قدرت بر خورد با این ها را ندارد و توان ان در دولت نیست مردم می بینند توان دولت را ضمنا عرض کنم که اخیرا بانکهای کشور همسان سازی حقوق باز نشستگان و شاغلین را اجرایی کرده و ترمیم حقوق باز نشستگان شده است امید که دولت به جای کمک های بشر دو ستانه .....کمکی هم به باز نشستگان داخل کشور کنند و در پایان عرض می کنم سوگند به خونی که برای این نظام داده ام همچنان با تمام وجود این نظام را دوست دارم و ارزو دارم در پایان عمر خود که نزدیک هست بخشی از ارزو هایی که داشتم بر اورده شود هر گز انتظار نداشتم بعد از سی سال رنج وزحمت و مدیریت این چنین مورد تحقیر و بی حرمتی در کشور قرار بگیرم این انتظار شاید برای همه باز نشستگان کشوری دارند که باموهای سفید کرده شرمنده خانواده های خود شده اند خداوند بزرگ شما و امثال شما را در پناه خود حفظ فرماید انشالله (3347047) (alef-11)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۴:۱۵
پول بیت المال سرازیر شده تو جیب پزشکا اسمش هم شده تحول سلامت, در امد پزشکا تو بیمارستانها نجومیه , بخدا من هیت علمی ام وبا ۲۰ واحد تدریس در هر ترم درامدحقوق ماهیانه ام کمتر از سه تومنه نمیدونم چرا وزیر بهداشت فکر میکنه که فقط پزشکا درس خوندن و بقیه هیچ , در ضمن باید یاد اوری کنم وضع بهداشت مملکت اسفناکه مردم ایران بی دندون ترین مردم خاورمیانه و شاید جهانن خدمات بهداشت دهان و دندان تو ایران بی معنیه و,....وضع درمانمون هم که کافیه یه بار کارتون بکشه به بیمارستان پزشک ایی میبینید البته اگر ببینید, که از بس وزارت بهداشت تحویلشون گرفته و پول ریخته تو جیبشون توهم خدا بودن دارن, ممنون از الف و پزشکیان (3347048) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۵۰:۲۵
جناب توکلی لطفا یک بررسی هم از اداره کل تجهیزات پزشکی داشته باشید تا ببینید چگونه این اداره مشغول کارشکنی میباشد.دور نیست تا ببینیم شرکت های متخصص در امور ارتوپدی که سالهاست جدیدترین و به روز ترین پروتزهای روز دنیا را به جامعه پزشکی ارایه میدادند بخاطر رانت های ایجاد شده برای بعضی ها،از گردونه خارج میشوند و مدتی دیگر باید به همان درمان های قدیمی و از رده خارج اکتفا کرد. (3347062) (alef-11)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۸:۵۵:۴۳
با سلام

پای صحبت پرسنل بیمارستانی بنشینید . هر چه درامد است نصیب پزشکان شد . متاسفانه سیرمونی ندارند و این موضوع باعث بی احترامی های فراوانشان به پرسنل دیگر شده است . می دانید علت چیست : تمام مقامات وزارتخانه ، دانشگاههای علوم پزشکی و بیمارستانها پزشک هستند ، همین (3347079) (alef-11)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۰۳:۵۵
چه جالب....حقوق پرستاران که کم شده...حکم بعضی از همکاران ما از یک میلیون و ششصد رسیده به یک میلیون و دویست...طرح تحول نظام سلامت عملن به کام پزشکان رده بالاست و بس...روحانی متشکریم (3347099) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۱۶:۳۶
آقای توکلی چرا حالا نامه نگاری می کنید. این کار که از ابتدای طرح با آن همه طمطراق و بوق و کرنا مشخص بود.!!!!! (3347129) (alef-11)
 
خداداد
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۲۷:۴۰
ز دست دیده و دل هر دو فریاد .. از کجاش و از چی بنالیم . خدا یا خودت به داد ما برس . فریاد رسی نیست . همه به فکر جیب خودشان و هم پالکی هایشان هستند . بیچاره ملت که دستش به هیچ جا بند نیست . دکتری دو روز قبل میگفت 4 تا دکتر و 2 تا سرمایه دار با هم یک آزمایشگاه راه میاندازند و با علت و بی علت مردم را میفرستند برای mri و یک مریضی داشتم با یک کمر درد ساده که در یکسال 5 بار او را برای mri به آزمایشگاه خودشان فرستاده بودند . خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل . (3347139) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۲۹:۲۸
خاک بر سر من که دکتری دارم و الان دنبال کارم حدایا داد مظوم از ظالم بستان (3347145) (alef-11)
 
کویر
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۳۵:۵۹
عزیزان من از امروز قسم خورده ام خیلی چیزها رو که مردم عادی نمی دونند بنویسم تا مردم بخونند وواقعیت را در مورد پزشکان مملکتشون بدونند.اگر اینجا چاپ نکردند تمام تلاشمو خواهم کرد از طرق دیگر صدامو به مردم برسانم.عزیزان شوهر بنده دکتر داروسازیه که بعد از کلی دویدن مجوز یه داروخانه روستایی در بابل را گرفت اما هنوز یکسال نشده ورشکست شدیم.اما یکی از مهمترین دلایلش همکاری نکردن با پزشکان مرکز بهداشت بوده.این پزشکان از شوهر بنده خواستند داروی رایگان به انها داده تا در قبالش برای مریضهای بدبخت داروهای زیاد وگران بنویسند اما چون شوهرم حلال وحرام حالیشه قبول نکرد تا اینها شروع کردند از داروخانه ما بد گفتن پیش مریضها واینکه همون دارویی که مریض نیاز داره رو هم نمی نویسند تا ما ورشکست شده وجمع کنیم.که موفق شدند چون همیشه مردم فکر میکنند پزشکان نفعی در دارو ندارند اما بهتان بگوییم بیشترین نفع مال پزشکان هستند.اگر داروسازی با اینها همکاری نکنند نابودش میکنند.مثل شوهر بنده.این پزشکان مدتی هم در این مرکز داروفروشی میکردند.باز داستانهایی دیگری دارم که بزودی در وبلاگی نوشته تا مردم از پشت پرده خیلی چشزها باخبر شوند.اقای وزیر یه پزشکه وتمام هم وغمش .....پزشکانه.اما .....خانواده شوهرم که پزشکند در این یکی دو سال از میلیون به میلیارد رسیدند.اصلا نمی دونند با پولاشون چیکار کنند.پولایی که مریضای بدبخت خیلیهاشون با قرض وقوله تامین میکنند.برادرشوهر تازه دو ساله ارتو پد شده الان تو تبریز یه خونه 800میلیونی خریده.با ماشین چند صد میلیونی.خواهرشوهرم که از باغ وویلا از تبریز تا رامسر وکیش وتهران و...اما اینا حقشون نیست.الان هم ما که به خاطر خوردن پو ل حلال ورشکست شدیم این خانوداه محترم پزشک حتی یه یه قرونی کمکمون نکردند.اینا بی انصافند.رحم ندارند. (3347155) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۴۲:۰۲
ولله به خدا من خودم دیدم - چون همه داده های اداره در اختیار دارم - که حقوق پزشک عمومی همکار خودم به ازای فقط چند ساعت کار در روز - نه شیفت شبانه- خدا شاهده بالای دوازده میلیون است اما من فوق لیسانس کامپیوتر صنعتی اصفهان که تازه از حقوق های بالای جامعه است چهار میلونه
این یعنی بی عدالتی محض و حقوق پزشکان باید پایین بیاید و کمتر از امثال اینجانب باشد اگه بحث درس خوندن و هوش باشه فکز نکنم در حد ریاضی و مهندسی باشند.
بحث بنده شخصی نیست چون حقوقم مناسبه بحثم دفاع ایجاد عدالته (3347169) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۱۶:۱۹
چرا باید از شما پایین تر باشه جناب؟؟؟در امریکا حقوق دکترای مهندسی 60 هزار دلار سالانه و پزشک عمونی 180 هزار است! (3347261) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۳:۳۴:۵۱
حقوق دکترای مهندسی در آمریکا 120000 ظاهرا هست نه 60000، لیسانس تازه کار 60000 می گیره ظاهرا (3351677) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۸:۲۲
به هوش هیچجا حقوق نمیدن.
شما هم بجای توقع و طلبکاری و پشت میزنشینی برنامه بنویس بده بازار پول دربیار (3347580) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۰۵:۴۴
برای این کامنت متاسفم.غرور و تکبر رو از کامنت شما میشه دید.مهندس شده عین اب خوردنه.بنده قبل پزشکی لیسانس مهندسی گرفتم.به خداوندی خدا مهندسی خواندن در مقابل پزشکی خواندن اب خوردنی بیش نیست.کل 4 سال مهندسیم در دانشگاه معتبر دولتی فقط شب امتحان درس میخوندم با نمرات 19 و 18.در پزشکی روزانه 8 ساعت درس خوندم اونوقت من میشدم 13 ماکس کلاس میشد 14!!! باهوش تر بودن شما توهمه!! تعداد کسایی که مهندس هستند از تعداد کسانی که مهندس نیستند بیشتره.حالا از کجا کشف کردی که پزشک عمومی باید از شما کمتر بگیره؟؟؟؟یه سری به اروپا و امریکا بزن ببین پزشک عمومی چه جایگاه و درامدی داره.از الف میخام اگه میخاد عدالت علی رو برقرار کنه کامنت رو چاپ کنه (3347827) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۹:۵۵
دوست عزیز از کجا مهندسی گرفتی؟ ما از دانشگاه شیراز مهندسی گرفتیم معدلمون نیومد بالای 13 زیر 13 موندیم شب و روز هم درس میخوندیم این 17 و 18 که شما میغفرمایید از کجا اومدن؟ من دانشجوی پزشکی دانشگاه شیراز رو میدیدم امتحان چهار گزینه ای میداد و شب امتحانی بود دوست عزیز شما حتما مهندسی نخوندی در رشته مهندسی باید از اول ترم تلاش کنی انواع کوئیز و تمرین میدن و برای امتحان هم حداقل یک هفته تلاش و...لازمه امتحانات مهندسی همه ریاضیه که هفته ها کار میبره حفظیاتی نیست. درامدت خوبه خیلی هم عالی من حرفی ندارم ولی خواهشا خلاف اینجا ننویسید. مهندسی اصلا و ابدا نمیتونه شب امتحانی باشه من فقط درسای عمومیم شب امتحانی بود که همونها رو هم بچه های انسانی ازش میترسیدن! برای ما کار دو سه ساعت بود. شما دو فصل الکترومغناطیس چنگ رو از شبکه بردار ببین اصلا میتونی ظرف یک هفته اینو بخونی؟ حرفها میزنیدا.
بعد درمان کردنتون هم مثل کامنت گذاشتنتونه؟ (3348478) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۳۸:۰۷
بنده در دانشگاه صنعتی اصفهان از لیسانس تا دکترا در رشته مکانیک درس خوندم بیش از یک سال هم برای انجام آزمایشهام خارج از کشور بودم انصافا پیر شدم تا درسم را تموم کردم. این که میفرمایید مهندسی آب خوردنه واقعا بی انصافیه. الان نرم افزارهایی داره میاد که با گرفتن شرح حال از بیمار، دارو تجویز میکنه و چند برابر تمام محفوظاتی که در ذهن پزشکه در بانک اطلاعاتیش هست و بسیاری از زحمتهای پزشک را کمتر کرده. بنابراین این پزشکی هست که داره آب خوردن میشه. (3349238) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۳۸:۰۴
همون نرم افزارها تمام محاسبات مهندسی رو هم به راحتی اب خوردن انجام میدن (3350258) (alef-11)
 
هاشمي
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۴۶:۵۶
آبا اعتدال و توسعه يعني ترويج فرهنگ مرفهان بي درد
خداكند كه چنين نباشد (3347186) (alef-11)
 
شس
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۴۸:۰۴
وزیر اقداماتی را انجام داده، ولی در پرداخت حقوق پزشکان و سایر کارمندان نهایت بی عدالتی رو انجام داد و باعث نوعی بدبینی در صنف کارمندان شد هم وزارت بهداشت و هم کارمندان سایر ادارت (3347191) (alef-11)
 
متاسفانه آزمايشگاهي
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۹:۵۴:۳۸
جناب آقاي توكلي عزيز سلام
متشكرم از اين انتقاد شما
بنده كارشناس آزمايشگاه هستم و شاغل در تامين اجتماعي اتفاقا ميخواستم به شما نامه اي بنويسم اين مطلب شما را ديدم خوشحال شدم و گفتم در اينجا موضوع را مطرح كنم تا علاوه بر شما عده اي از هموطنان هم در جريان قرار بگيرند البته اگر شما اين مطلب را منتشر كنيد
متاسفانه شاهد رانت عظيم پزشكان در اين مملكت هستيم به بهانه اين كه اين افراد نخبه هاي مملكت هستند و اين درآمدهاي نجومي حقشان ميباشد(يعني واقعا فقط پزشكان نخبه هستند و بقيه ....)
جناب آقاي توكلي حدود 2 ماه پيش در تامين اجتماعي مسئله اي مطرح شد مبني بر افزايش پركيس كارمندان پركيس قبلي پزشكان از 4 ميليون تومان در ماه تا سي چهل ميليون در ماه كه شامل دندانپزشكان و جراحان ميشد (اين علاوه بر حقوق است قابل توجه كساني كه نميدانند پركيس چيست) و بقيه پرسنل درمان از 400 هزار تا هفتصد هشتصد هزار تومان بود و آمدند و گفتند براي پزشكان دو برابر شود
و براي بقيه پرسنل چون مبلغش پايين است سه برابر يعني اون حداقل پزشك كه چهار ميليون بود بشود هشت ميليون و حداكثر هم كه الله و اعلم و حداكثر پرسنل بشود حدود دو ميليون و از ابتداي سال هم محاسبه و مابه التفاوت پرداخت گردد
كه دوستان پزشك خود برتر بين اعتراض كه چرا براي آنها سه برابر و براي ما دو برابر
كه نتيجه شد همان دو برابر براي پزشكان و بلافاصله مابه التفاوت هم پرداخت گرديد تا ثروتمندان ثروتمنتر و اما پرسنل درمان شامل پيراپزشكان و غيره كه اكثريت طبقه متوسط و روبه پايين هستند در همان سطح بمانند به دليل اينكه در نهايت تصويب شد حدو 150 هزار تومان تا 170 هزار تومان براي پرسنل اضافه گردد
كه هنوز هم پرداخت نشده به اين دليل از يك مركزي همكاران اطلاع رساني كردند كه در ساختمان تامين اجتماعي تجمع و اعتراضي صورت گيرد( توجه فرماييد در داخل خود سازمان) كه متاسفانه نگذاشتند.
جناب آقاي توكلي ايميل من كه هست و تمام اين مطالب با سند و مدرك قابل اثبات
پس اگر ادعاي مبارزه با رانت را داريد بسم الله چون اين رانت خيلي خطرناك تر و عظيم تر ازاون رانتيست كه شامل يك شركت ميشد چون با اين رانتهايي كه اين آقاي وزير بهداشت مسبب آن بود پدر قشر پيراپزشك و درمان غير از پزشك در آمده است در حالي كه عمليات درمان توسط يك تيم انجام ميشود كه پزشك هم جزئي از آن است و زمان بوعلي سينا و تشخيص هاي منحصر به فردش گذشته است
متاسفانه بعضي از مردم گول اين بيمه هاي همگاني رايگان جناب آقاي وزير را خورده اند و خوشحال و از قضاياي ديگر بي خبر كه مطمئنا اين پروژه وزير هم مثل پرداخت يارانه به بن بست ميخورد و همان خرابيها را اين دفعه در حوزه سلامت براي جامعه به بار مياورد ولي آيا آن موقع كسي ميتواند پزشكان را راضي به كاهش اين اختلاف وحشتناك با بقيه بكند و اين شيوه پرداخت حقوق در بخش درمان از كدام كشور كپي بر داري شده است و آيا ميدانيد اكثر افراد غير پزشك كه مهاجرت ميكنند از نظر درامدي حاضر نيستند به ايران برگردند غير از پزشكان عزيز كه براي خود و افراد خانواده شان اقامت گرفته و فرزندانشان آنجا ميمانند و خود برميگردنند سراغ درامدهاي نجومي چون هيچ كجاي دنيا اين درامد را نخواهند داشت (البته بگذريم از برخوردهاي متكبرانه با بيماران)
جناب آقاي توكلي عزيز ما هم در خانواده خود پزشك داريم پس بنده با پزشكان پدر كشتگي ندارم و اين درددل همه كادر درمان غير پزشك ميباشد. (3347209) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۴۸:۳۶
دقیقا دقیقا . من هم پرسنل درمان هستم . این وزیر جدید همه چیز را به پزشکان واگذار کرده است . ولی بدبختانه همه گول حرکات پوپولیستی اش را می خورند . افسوس و صد افسوس (3347330) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۱۴:۴۰
من هم پرسنل علوم پزشکی هستم، و فرمایشات ایشون رو تمام و کمال تایید می کنم. واقعا عین حقیقت هست و بسیار صادقانه نوشته اند (3347529) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۰۲:۵۶
جناب توکلی با چی راضی شدید کامنتها را منتشر نکید و مثبتها را حذف کنید (3347229) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۰۵:۳۱
از من به شما نصیحت از سلامتیتون مراقبت کنین که نیازمند مراجعه به پزشک و بیمارستان نشین هزینه ها سرسام آور ولی ارائه ی خدمات ضعیف و بی فایده (3347237) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۱۴:۵۱
آقای وزیر منم با داشتن مدرک فوق لیسانس فیزیوتراپی مسافر کشی میکنم قیامتی هم هست (3347259) (alef-2)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۰۳:۲۱
برو شکر کن ماشین داری میتونی.خداییش اگه کلینیک بزنی خون مردم رو تو شیشه میکنی. (3347646) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۲۵:۳۵
عزیزان لیسانس و فوق لیسانس خدا وکیلی شما کشیک دادین؟؟ به جز شب امتحان درسی خوندین؟؟ الان ظرفیت این رشته های مدعی که می خوان اندازه پزشک متخصص حقوق داشته باشن از تعداد متقاضیا بیشتر هست..!! از همین نکته مشخصه چه استعدادهایی وارد این رشته ها میشن و بعد چه انتظاراتی دارن..!! (3347277) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۶:۳۲:۰۹
سلام فکر می کنید چرا تعداد مهندسین برق خیلی بیشتر از تعداد پزشکان است? به نظرم به دلیل رانت در پذیرش است چرا با وجود ادعای وجود بهترین چشم پزشکان جهان در ایران آموزش این افراد به اندازه ای نیست که آنقدر زیاد بشوند که مثل مهندس برق دنبال مریض بگردند (3347966) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۱۲:۲۵
تشریف بیارید پتروشیمی تا معنی کشیک رو بفهمید.هر روز تاخیر۵میلیارد تومن از درامد کشور کم میشه.میفهمی پولی که در میاری از کجا تولید میشه؟پول با دلار تولید میشه و دلار از صادرات پتروشیمی.تمام فرمولهایی که میگی ما اسفاده میکنیم تازه شب بیداری هم زیاد داریم (3348051) (alef-13)
 
متاسفانه آزمايشگاهي
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۱۵:۱۳
مرد مومن شبها در بيمارستان توي آزمايشگاهها راديولوژيها پرستاران و .... اينها را شما نميبيني اينهايي كه كل شب بايد بيدار باشند ولي پزشك فقط موقعي كه احتياج است بيدار ميشود و اونموقع هم كه بيدار ميشه با عالم . ادم دعوا دارد
دست بردارين از اين تكبر من خودم رشته ام علوم تجربي بود ولي خداوكيليش نخبه توي رشته هاي فني و رياضي بيشتر قابل قبوله تا توي رشته هايي كه فقط با حفظيات سرو كار داره و هرچي تايم بيشتر فقط بخوني و از حفظ كني موفق تري
آقاي عزيز ما ميگيم شما نخبه ولي بخدا بقيه هم هستند اگر احساس ميكني در اين مملكت حقت خورده ميشه مثل اكثر همكاراتون كه رفتند و در رشته پزشكي نتونستند مشغول بشن شما هم برويد البته منكر اين قضيه كه پزشكان با سواد و باوجدان ايراني مطرح در دنيا هم وجود دارن نيستم (3348268) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۰۸:۵۵
فکر نمیکنین حرفتون در مورد ظرفیت و متقاضی دقیقاً خلاف هدفی هست که میخاید بهش برسین؟! اگه ظرفیت پزشکی کمه به خاطر سیاستهای انحصاری وزارتخونه ست، نه به خاطر تافته جدا بافته بودن پزشکا! اتفاقاً از این استدلالها و حرفها به خوبی میشه تشخیص داد میزان استعداد و سطح استدلال آدمها رو! (3348372) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۲۸:۰۲
با سلام
با تشکر از اقای دکتر توکلی
من یک پزشک متخصص با سابقه ی بیش از بیست سال هستم متاسفانه اختلاف طبقاتی که در جامعه هست و آمارهای متفاوت از آن داریم در بین جامعه ی پزشکی بیداد می کند. در بخش دولتی به واسطه ی طرح تحول برخی همکاران درامد بیش از 300-400 میلیون در ماه دارند در حالی که برخی همکاران درامد زیر پنج میلیون دارند که میتوانید در طرح تحقیق و تفحص به ان برسید.
متاسفانه در این طرح که هزینه های جاری بیمارستانها به بیش از پنج برابر رسیده است عمده پول به جیب برخی پزشکان خصوصا در رشته های جراحی و برخی شرکتهای تجهیزات پزشکی رفته است.
درست است که تع-رفه های پزشکی در کشور عادلانه نبود اما راه اصلاح ان ایگونه نیست که به یکباره درامد برخی پزشکان بیش از هشت برابر افزایش یابد. بلکه ابتدا باید زیرساختها مثل تعداد تخت بیمارستانی و تعداد پرسنل درمانی خصوصا پرستار را اصلاح کرد. و بعد از ان اصلاح نظام بیمه ی کشور است.و تعهد بیمه ها در قبال کار درست و استاندارد و تفاوت از کارهای غلط و سود جویانه بعضی از همکاران
در پایان باید گفت که طبق امارهای غیر رسمی یک درصد پزشکان زندگی رویایی و ده درصد زندگی ایده ال دارند در حالی که نزدیک به 50 درصد زندگی معمولی و بقیه حتی پایین تر از ان هستند و قیاس همه با هم غلط است (3347283) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۸:۲۵
شما احتمالا دروغ میگید!!
با طرح پلکانی هرگز درآمدی بالای 50 نخواهد بود (3347388) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۰۶:۰۸
شما نگران اون ۴۰۰ میلیونی یا ناراحت این ۵ میلیون؟؟!!!عزیزم ۵ میلیون در ماه پول کمی نیست ها.فکر میکنید چند درصد مردم این کشور درامد زیر ۱ میلیون دارن؟؟!! (3347652) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۶:۲۷:۴۲
اون وقت چند درصد مردم این کشور شب بیداری و طرح و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه دارن؟؟؟؟؟ (3347964) (alef-13)
 
مصيب
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۵۰:۰۶
باسلام به جرات ميتوان گفت 90درصد حقوقشان زير 1ميليون تومان است (3348021) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۰:۴۴:۴۸
واقعا متاسفم (3347323) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۰۲:۴۰
آقای توکلی هدف شما از این متن انتقاد از وزیر محترم بهداشت بوده یا احقاق حق مردم بیچاره که بخاطر 4 تا نماینده مجلس که نتونستن مجریان مملکتی رو در همه دول به چالش بکشونن بوده؟؟؟
آقای توکلی شما فکری بحال دفترچه بیمه های الکی که توی دست مردم بوده و الان یه مقداری ارزش پیدا کردن(البته توی بیمارستانها و مراکز دولتی) بکنید؟؟؟ حق وحقوق پزشکها هم مثل مابقی بی عدالتیهای رایج در مملکت عادیه!!! (3347358) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۰۳:۱۴
پزشک ها خودشون هم اعتراف می کنند فقط برای پول درس میخوانند فقط برای پول و این فرهنگ را در جامعه جا انداخته اند که باید برای پول و ثروت درس خواند و پزشک شد
یک بار یه دانش آموز ده دوازده ساله از بنده پرسید آقا پزشکا چند سال درس میخونند گفتم حدودا دوازده سال تا سی سی و پنج سالگی گفت میصرفه تا اون موقع درس بخونیم؟ گفتم حتما میصرفه با چند تا جراحی و کندن پوست مردم جبران می کنی (3347360) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۱۱:۰۳
99 درصد به هوای پول میرن این رشته ها و طبیعیه که 99 درصد هم ادم عاشق پول اونجا باشن که به چیرزی هم قانع نباشن هر بار هم دانشجوهاشون اومدن از مسئولان سوال کنن سولاتشون حول همین بود ولی سوالای بچه های مهندسی و انسانی در مورد کل کشور و مشکلاتش بود. سوالات بچه های پزشکی هر بار من دقت میکنم در مورد خودشونه. (3347835) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۴:۳۲
متاسفانه طرح سلامت باعث شلوغی بیش از حد مراکز درمانی دولتی شده. درحالیکه زیرساختهای لازم را از قبل ایجاد ننموده اند. پزشکان متخصص نیز برای رهایی از این شلوغی کل کادر پزشکی دور و برشان را به خدمت گرفته اند برای ویزیت و عمل بیمار. بیمار به مرکز درمانی مراجعه میکند و به اسم فلان پزشک معروف متخصص یک پرستار یا دستیار پزشک او را معاینه میکند. باور کنید من حاضرم ویزیتی چندین برابر قبل بپردازم اما مطمئن باشم که خود پزشک بیمارم را ویزیت میکند نه شخص دیگری. آدم نمیدونه صدای اعتراضش را به گوش کی باید برسونه! مادر من یک سال پیش به علت ابتلا به بیماری سرطان توسط یک پزشک مشهور عمل شد. باور کنید الان یک سال است که ایشان به مرکز درمانی به اسم ویزیت توسط آقای دکتر ... مراجعه میکنند اما دکتر محترم حتی بعضی وقتها تو مرکز درمانی هم نیستش. دو ماه پیش به دلیل نبودن ایشون تو مرکز دستیاران محترمشون تا یک هفته ما رو معطل کردند و هر روز یک چیزی میگفتند. استرسی که تو اون یک هفته به ما وارد شد را هیچ گا فراموش نخواهم کرد. باور کنید تمام این معضلات از این طرح سلامت بلند میشه. خوب بزارید پزشکاتون برن مطب بزنن ما رو هم راحت کنید. من اسم این طرح رو میزارم طرح سقوط سلامت... (3347376) (alef-2)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۹:۴۶
آقای وزیر بهداشت ،فقط داره از بیت المال به پزشک ها می بخشه ، بقیه کادر درمان هم زحمت می کشند ولی درآمد فقط میره به جیب پزشک ها ، وزیر بهداشت هم با عوام فریبی از بیتالمال فقط در فکر پر کردن جیب پزشک هاست ، آقای وزیر پزشکان تافته جدا بافته نیستند ! (3347390) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۱:۲۶:۴۳
اقای توکلی
نظام سلامت نیاز به یک مهندسی مجدد دارد (3347409) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۳:۱۳:۰۵
وقتی در نظام سلامت کشور، به جای دانش مدیریت و اقتصاد، بی‌دانشی پزشکان از مدیریت حکم‌فرما باشد، نتیجه همین می‌شود که هست! جیب خودشان را پر می‌کنند و نتیجه اصلاً مهم نیست.

چقدر هزینه می‌شود؟ مهم نیست، یا بیمه‌ها بدهند یا از یارانه‌ها می‌کنیم و اگر نشد تهش بودجه که هست.

چقدر کارشان ثمر دارد؟ مگر مهم است، نهایتش بیمار می‌میرد که قبلش رضایتش را گرفته‌اند، و اگر هم در محکمه خودشان در نظام پزشکی ثابت شد که خطا از پزشک بوده، طبق مقررات جدید حبسی در کار نیست، و پولی باید پرداخت کنند که آن را هم صندوق تخصیص یافته برای عزیزان پرداخت می‌کند.

حالا شما بیا و از مهندسی مجدد بگو. اصلاً این‌ها می‌دانند مهندسی مجدد چیست، و اصلاً برایشان مهم است؟ (3351673) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۰۷:۴۱
"چرا به دنبال افزایش این درآمد به ۲۰۰ میلیون هستید؟؟"
++جشم تنگ دنیا دوست را یاقناعت پر کند یا خاک گور++
البته در این مورد فرض دوم یا همان خاک گور مصداق دارد.
80 ملیون درامد یک روز کار در هفته است. میتوان نتیجه گرفت درامد ایشان به ازای 5 روز کار در هفته در حدود 400 ملیون ت در ماه است.
مخ ما که هنگ کرد....!!!!! (3347511) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۰۸:۴۶
طرح تحول نظام سلامت در راستای تحقق عدالت درپرداخت به مانند بعضی از کشورهای اروپایی ،نظام پرداخت حقوق ودستمزد را برای پزشکان متخصص در نظر بگیرد (3347516) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۸:۱۸
پزشک متخصص زیاد تری تربیت کنید. (3347578) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۹:۲۰
جناب اقای توکلی در حالی که دانش اموزان بعلت پایین بودن بودجه اموزش وپرورش در کلاسهای درس از سرما می لرزند شما قسمت اعظم بودجه را در اختیار این وزیر پاپولیست قرار داده اید تا جیب همکاران خود را پر کند . مردم شما نمایندگان را مسئول این ناعدالتی میدانند. باید طرح تحول ثروت پزشکان متوقف و افراد متخلف مورد محاکمه قرار گیرند. (3347583) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۴۰:۰۹
چرا اینقدر به پزشکان که با جان مردم سر و کار دارند حسادت می کنید خجالت هم خوب چیزیه. (3347586) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۱۱:۰۵
این حسادت نیست
بلکه صدای اعتراض به بی عدالتی است
چه بخواهی چه نخواهی این روش ادامه پیدا نمی کند
با افزایش تعداد پزشکان و بیکاری عده ای از آنها خودشان صدای اعتراضشان بلند می شود
و بالاخره روزی خواهد رسید که پزشک هم یک حقوق بگیر شود اما اندکی بهتر از حقوق بگیران دیگر تا هم پوشش زحماتشان شود و هم عدالت اجتماعی پیاده گردد
اینکه نمی شود یک عده ای در پول غرق باشند و عده ای محتاج حداقل های یک زندگی آبرو مندانه
باید اصلاح گردد و حتما به همت افراد دلسوز و خادم که در راس قرار می گیرند
اصلاح می شود
ما منتظریم و از نمایندگان مجلس انتظار جدی داریم تا پیگیری کنند (3348049) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۷:۲۸:۰۱
پراید هم با جان مردم سر و کار دارد. بیایید کمی هم راجع به آن صحبت کنیم. خوب شد عزیز. (3349803) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۵:۱۹
سلام اگر فقط و فقط جان یک نفر از مرگ نجات پیدا کند خیلی بیشتر از اینها ارزش دارد بعضی ها با شلوغ بازی سیاسی که روان مردم را بازیچه گرفته اند ارزش اینکه یک ریال را بگیرند را ندارند افرادی که امید را از مردم میگیرند چرا حقوق میلیونی میگیرند و از طرف طیف و گروه خاص وابسته به خودشان صحبت میکنند چرا حقوق های میلیونی منازل سازمانی وسیله دولتی و غیره استفاده میکنند ایا رفته اید سوال کرده اید که اون که بازنشسته تامین اجتماعی است چرا باید سقف حقوق در بازنشتگی برایش باشد اما اونی که بیمه خدمات درمانی است تمام حقوق اخرش را کامل در بازنشتگی میگیرد بخصوص اعضای هیت علمی که لیمه تامین اجتماعی هستند حقوق بازنشستگی شان خیلی کم می شود اما اون عضو هیات علمی که خدمات درمانی است حقوق بازنشستگی اش را کامل میگیرد این را پیگیری کنید اقای محترم نماینده (3347620) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۰۳:۴۵
با بهبود درآمد یک راننده اتوبوس و جلوگیری از خستگی مفرط او هم می توان هر شب جان 30 نفر را از مرگ نجات داد--در پاسخ به قیاس جنابعالی (3348123) (alef-11)
 
جهان
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۵:۳۱
از جناب آقای دکتر توکلی تشکر می کنیم
جناب آقای دکتر توکلی وزیر محترم بهداشت اولا" باید یا مدیریت خوانده باشد با اقتصاد. متاسفانه این وزارتخانه تا زمانی که پزشک گرداننده آن باشد وضع به همین شکل است . وزیر محترم بهداشت قکر کرد با تزریق پول هنگفت به پزشکان می تواند کار را پیش ببرد از یک طرف آمد تعرفه ها را جندین برابر نمود در صورتیکه بیمه ها نیز توان پرداخت را ندارند و در پرتگاه ورشکسنگی برده از طرف دیگر جیب بیماران را خالی و در جیب پزشکان قرارداد . ایشان می بایست طبق همان 15درصدی که دولت اعلام وبه تمام حقوق بگیران اضافه شد به آنها نیز اضاف می نمود. و اگر منابعی از طرف دولت دریافت می کرد بیمارستانها را تجهیز می کرد بیمارستانهای نیمه تمام به پایان می رساند تجهیزات را به روز می کرد . نه اینکه صرف حقوق پزشکان می کرد و توقع آنها را بالا می برد . و حالا بخواهد از حقوق کارگران نیز دست درازی کند. (3347621) (alef-13)
 
شیرازی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۷:۰۳
آقای توکلی ازتون سپاسگزارم
اگر ده درصد پولی که نصیب پزشکها میشه نصیب اساتید و تکنسینهای علوم پایه و
فنی مهندسی میشد بسیاری از مشکلات کشور حل میشد و الان در این جایگاه نبودیم
ایران بهشت پزشکان هست اگر نبود شک نکنید که خیلیهاشون تا حالا رفته بودند (3347626) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۳:۲۱:۱۰
اتفاقاً پزشکان خیلی آن طرف آب می‌روند، اما فقط برای تفریح. چون آن طرف آب نه مدرکشان را قبول دارند، و نه مثل این‌جا کار راحت و درآمد میلیاردی در انتظارشان هست!
همه برای کار به آمریکا و ژاپن و ... می‌روند که با توجه به اختلاق سطح قیمت‌ها بتوانند به ایران پولی بفرستند و سرمایه‌ای برای خانواده‌شان جمع کنند. این عزیزان را ببین که چه پولی درمی‌آورند که با احتساب قیمت چند برابری کانادا و آمریکا، باز هم چند ماه در سال تفریح خارجشان به راه است. (3351674) (alef-11)
 
محمدانصاری
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۸:۴۹
سلام اقای دکتر این سامانه ۱۶۹۰ سرکاریه یکماه قابل گزارش کردم دکتراحسان صادقی دندانپزشک برای کشیدن یک دندان خلفی دختر ۱۰ ساله ام ۷۵۰۰۰ هزارتومان پول در کرج دریافت کرد گزارش به دانشگاه کرج ارسال میشود ولی معاونت درمان کرج گفت هیچ گزارشی به ما ارجاع نشده (3347632) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۰۲:۲۹
آقا راه حل اينه که پزشکا از زمان فارغ التحصيلى به مدت زمان چند سال ممنوع الخروج شوند تا به ملت خدمت کنند , زيرا آنها با مالياتى که من پرداخت ميکنم درس ميخونن در دانشگاهاى دولتى وگرنه با نفت بشگه اى هزار تومن کسى نميتونه بره دانشگاه ملى درس ببخونه (3347643) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۱:۰۰:۰۷
عزیز یک پزشک عمومی دو سال طرح داره.بعد متخصص شد 4 سال طرح داره و اگر از سهمیه محروم استفاده کرد این 4 سال میشه 12 سال.بعد اگه فوق تخصص گرفت بازم 4 سال دیگه طرح داره.جالب اینجاست تا 8 سال بعد از گرفتن اخرین مدرک هم حق خروج از کشور رو نداره.این بردگی نیست پس چیه؟؟؟؟؟ (3347819) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۸:۳۰
جناب پزشک احتمالا" فوق تخصص دنیای وارونه ای شده این روزهای ما.
در قدیم برده ها را با هجوم در قل و زنجیر با کشتی بادبانی به اقصی نقاط دنیای صنعتی و قطب کشاورزی ان روزها میبردند همراه با شلاق و شکنجه حالا افرادی حتی با صرف صدها میلیون مدارک تحصیلی و درجات مختلف میگیرند میلیاردها هموطنان بیمار و درمانده و ناچار خود را سر کیسه می کنند و با شتاب خود و اعضای خانواده محترم اشان برای بردگی نوین قرن بیست ویکمی به ینگه دنیا هجوم میبرند...!!! (3348476) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۶:۵۷
همون طرح پولش بیشتره اسمش بد دررفته (3348614) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۳:۰۷:۲۳
ممنوع الخروجی چرا؟ هیچ جای دنیا این طوری درآمد ندارند، و البته جای دیگر دنیا هم مدارکشان را قبول ندارند.
هر کجا که باشند، با کله به وطن برمی‌گردند و همین‌جا میلیاردی درآمد کسب می‌کنند. البته خارج رفتنشان برای تفریح به راه است... (3351670) (alef-11)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۰۳:۳۲
درود وسلام ما به جنا ب آقای دکتر توکلی که چهره افراد به ملت را روشن مینماید؛لذا دراین راستا ازبقیه نمایندگان محترم مجلس ونهادهای نظارتی که فقط مدعی دفاع از بیت المال و عدالت هستند،تقاضامندیم این مردخدا وشجاع را که اهل معامله ومسامح نیست را یاری دهید،تادرمحضرخدای مهربان رو سفیدباشید.
باورکنید مرگ وقیامت در یک قدمی ماست ،اینقدر محافظه کار وترسو نباشید. (3347647) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۰۹:۰۹
بنظرم زیاد منطقی نمیتونه باشه (3347653) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۲۰:۳۴
دوتا وزیر خوب تو این دولته شما محلسی ها این دوتا را هم استیضاح کنید تا خیالتون راحت بشه اروم بشینید رو صندلی مجلس تو همه کاری نظر میدین و دخالت میکنید (3347679) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۲۶:۱۱
من مسافر کشم - لیسانس دارم - خیلیم کار کردم اما پارتی نداشتم - یه دربست زدم دکتر بود - ماهی سی چهل تومن براش چیزی نبود - من مریض بشم دکتر نمی رم - چون این دکترا دنبال کاسبین تا دوا درمون (3347690) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۵۷:۱۷
حسودی نکن تا خدا بهت نعمت بده!امتحان کن مطمئنم جواب میده (3347813) (alef-11)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۳۰:۲۹
تعدادپزشکان خوب وانسان دوست وعادل در کشورما متاسفانه خیلی کم هستنداکثرا" متکبر وخودخواه وبی رحم هستند وتاجایی که تیغشان ببرد کوتاهی نمیکنند.اما نکته شایان ذکر این است که درکشورما هیچ نظارت وکنترلی نیست
ودولت قفل وکلیدنیز همه مسائل را رهاکرده وحل همه ی آنهارادر برجام نافرجام
می بیند.وسعی داردمشکلات کسربودجه اش رابا فروش کارخانجات دولتی و فشارمضاعف بردوش مردم بی پناه ،حل کند.خدابه دادمردم برسد. (3347697) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۵۶:۲۹
تعداد پزشکان انسان 10 برابر پزشکان نا انسان هست!مشکل اینجاست شما و امثال شما ((نمیخواهید)) قشر خوب را ببینید و همیشه ان پزشک بد را میبینید ئ بهش توجه دارید چون حسود و بدبین هستید.فردای قیامت باید جواب پس بدی به خاطر این کامنتت (3347810) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۵۵:۵۷
من دکترای مهندسی دارم و نسبت به اقدامات این وزیر به شدت اعتراض دارم. ولی ما حق نداریم بخاطر مدیریت و سیاستهای غلط، پزشکها را کلا مواخذه کنیم. بین هر قشری آدمهای خوب هستند و من پزشکهایی را میشناسم که آخر انسانیت هستند و اتفاقا خیلی هم حساس هستند اونها هم از اقدامات این وزیر ناراضی هستند. من دست این پزشکا را می بوسم (3349276) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۳۵:۵۰
متاسفانه طمع انسان تمامی ندارد بروید ببینید در بیمارستانی تهران چه خبر است کار را پیراپزشکان پرستاران و پرسنل خدماتی میکنند و خوردن شده مال آقایان پزشکان، بیمارستان رو کردند تجارت خونه. بخشهای عمومی رو میکنند ای سی یو تا درآمد خودشون زیاد بشه ، بیمار کیلویی چند؟
خوب وقتی قانون گذار و مجری قانون پزشک باشد دیگه چه انتظاری میشه داشت؟
مردم باید بفهمند تا یک عنوان دکتر پشت نام کاندیدایی دیدند به اون رای ندهند چون اون نفر ممکنه یک پزشک باشه نه یک مدیر ، اون فقط پزشکی و علم تشریح بدن خونده و لا غیر چون بنده خدا وقت تحصیل بقیه رشته ها رو نداشته ؛ این آقای وزیر هم کی وقت مطالعه مدیریت و حسابداری و ... داشته ، ایشان نهایتا رئیس بیمارستان خودش بوده که از ثروت میلیاردیشه و
از اول انقلاب پزشکان رو به خاطر عنوان دکتر فرستادیم مجلس و هنوز این قصه ادامه دارد.... وکیل پزشک، وزیر پزشک، معاون وزیر پزشک، رئیس بیمارستان پزشک ، مدیر بیمارستان پزشک؛ دیگه چه انتظاری میشه داشت؟ (3347702) (alef-13)
 
ماووزه
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۴۱:۲۷
کامنت شما ضمن آنکه نشان دهنده حالت عصبی و خشم شماست، نشان می‌دهد که از سیستم مدیریت بهداشت و درمان بی‌اطلاع هستید، یک مدیر بیمارستان یا رییس شبکه خوب، همانند یک سیاست مدار کار کشته باید بیاندیشد و عمل کند و بعد از سالها کار میتواند به سمت اجرایی در وزارتخانه برسد (3347784) (alef-11)
 
mehdi
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۰:۱۶
با اجازتون حدود 20 سال در همین سیستم کار کردم پس کاملا از روی آگاهی گفتم؛ حرفم اینه که یک {مدیر} باید مدیریت کنه نه یک پزشک که بقول خودشون از 18 تا 30 سالگی که فوق تخصصشو گرفته فرصت مطالعه مدیریت و حسابداری و ... نداشته ، نکنه شما هم معتقدید مدیریت ارثیه و انسانها از شکم مادر سیاست مدار کار کشته بدنیا میان، اگه مطمئن بودم الف سانسور نمیکنه به اسم سوابق حضرات رو که از اول رزیدنتی شاهد ترقی شان بودم رو اینجا میگفتم. (3349493) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۵۴:۳۳
عزیز شما به بقال سر کوچتون رای بده نه به وکیل و مهندس و پزشک.خلایق هر چه لایق (3347804) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۴۹:۴۴
طرح تحول از همان اول مشخص بود که شکست خواهد خورد. چون پایه و اساس آن بی عدالتی است. بیشترین بی عدالتی در این طرح پول های هنگفتی است که به جیب عده خاصی از پزشکان می رود و مردم آن را به حساب همه پزشکان می گذارند. من یک پزشک هستم. ولی دست به دلم نزن که خون می چکد. وقتی که می گویند پزشکان فلان مقدار دریافتی دارند و من و امثال من آن را حتی در خواب هم نمی بینیم.
جناب آقای توکلی تو را به خدا هر چه زودتر کاسه وکوزه این طرح را جمع کنید کل کشور از یک آسیب جدی در آینده نزدیک در امان بماند. (3347718) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۱۵:۱۷
جناب توکلی نتقاد کردند ولی راه حل را نگفتند . فقط لطفا" نگویید چون بیمه ها هر کاری دلشان می خواهد می کنند باید از مزایای کادر درمانی بزنیم . (3347750) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۳۱:۱۲
جناب آقای توکلی اقدام خوبی بود ولی چرا اینقدر دیر؟
من امروز مادرم را نزد یک متخصص بردم که بعد از دو ساعت انتظار بابت 3 دقیقه ویزیت مبلغ 30 هزار تومان یعنی درآمد یک روزم را پرداختم.یعنی دقیقه‌ای 10هزار تومان. هزینه دارو که بماند.
در سوگندنامه پزشکی آمده :" از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم بدارم."
ولی گویا برخی از پزشکان آنرا اشتباه خوانده‌اند: "از احقاق حقوق بیماران بپرهیزم و منافع مادی و امیال نفسانی خود را بر سلامت و بهبود آنان مقدم بدارم."(فقط بعضیا)
در یکی از برنامه‌های مناظره شبکه یک سیما در باره طرح تحول سلامت عنوان شد که درآمد یک جراح ایرانی 20 برابر یک جراح آلمانی و 7 برابر یک جراح آمریکایی است.
حال اگر این پزشکان از درآمد خود ناراضی هستنددر کدام کشور می‌توانند چنین درآمد بالایی داشته باشند؟ خوب بروند همانجا. (3347775) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۴۲:۵۴
اقاي وزير بهداشت ممكنه نيتش خير باشه ولي چون در قشر مرفه هست نمي تواند تشعيص دهد يك بازنشسته كه تا قبل از امدن ايشان با دفتر چه خدمات درماني براي يك ازمايش كلي حدود پنجاه هزار تومان حد اكثر برداخت ميكرد الان بايد براي همان ازمايش دقيقا همان ازمايش بيشتر از دويست هزار تومان با همان دفتر چه خدمات درماني برداخت نمايد برداختي براي دارو وسرنوگرافي فيزيوترابي وغيره هم همين طور است من نميدانم چرا اقاي وزير مدام مي كويند وضع درمان بهتر شده شما فقط اگر به يك دكتر متخصص مراجعه كنيد وهمين ازمايش وراديگرافي بدهد وبعد با يك نسخه دارو ونوشتن يك فيزيوتراپي با شما خدا حافظي كند تمام حقوق ان ماه را بايد پرداخت كنيددر صورتي كه قبلا با وجودي كه حقوقمان كمتر بود حد اقل نصف حقوق برايمان باقي مي ماند حالا اقاي وزير نميدانم چطور ميخواهند بمن نشان دهند كه پرداختي من كم شده است (3347787) (alef-11)
 
آریان
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۰:۵۷:۳۴
من در یکی از مراکز بهداشتی درمانی روستایی مشغول به کار هستم. باور کنید که این طرح صرفا برای افزایش حقوق پزشکان بوده و بس. قبل از اجرای طرح تحول سلامت پزشکان مریض ها رو با حقوق کمتری که میگرفتن بهتر معاینه میکردند. اما در حال حاضر با درامد بالای که دارند حتی مریض ها رو به درستی نمیبینند. صرفا از ساعت 8 شروع به کار کرده و تا 10 مریض میبینند. در حالی که بایستی تا ساعت 3 در محل کار حاضر باشند از 12 به بعد شما پزشکان رو نخواهید دهید. میلیاردها تومان هزینه شد تا وسایلی مثل لباسشویی، ظرفشویی، تلویزیون دیجیتال 42و ... برای پانسیون پزشکها هزینه بشه. اما امکان نداره مثلا اگر مریضی ساعت 9 شب مراجعه کنه پزشک اون رو ببینه. اما هزینه هر شب بیتوته در اون مرکز رو به پزشکان میدهند. پول هر جا به صورت غیر استاندارد وارد بشه فساد ایجاد میشه. در سال های بعد هزینه های فراوانی که در کنار اجرای این طرح به جیب بعضی ها رفته مشخص خواهد شد.
در بررسی که انجام دادم بالاترین درآمد یه پزشک متخصص در ایلات متحده امریکا مربوط به رادیولوژیست بود با حدود 280 هزار دلار درسال. درآمد متوسط یک معلم حدود 60 هزار دلار درسال. یعنی در بهترین حالت برترین متخصص پزشکی در آمریکا 6 برابر یه معلم دریافتی داره. حالا خودتون با ایران مقایسه کنید. اون هم سیستم پزشکی عالی اونجا رو با سیستم مریض اینجا.
ایران بهشت پزشکاست که البته اکثرا یا با سهمیه قبول شدن یا از دانشگاه آزاد با هزینه بالا و علم بالایی ندارند. پزشکان استفاده کنید که دور دور شماست دوستان. (3347815) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۳:۲۶:۳۳
من خودم پزشک خانواده هستم.
شما بگو مدرکت چیه و چقد حقوق میگیری؟؟!
و بگو خودت روزی چندساعت مفید کار میکنی؟؟
که چشت دنبال اینه که چرا پانسون پزشک رو لباسشویی دادن!! (3351430) (alef-11)
 
sam
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۲:۲۵:۰۰
با سلام
به نظر من،یک نکته مهم را هم نباید فراموش کرد و آن هم وضعیت عرضه و تقاضا در بازار مشاغل است.در این چند دهه اخیر، به دلیل تأسیس بی رویه دانشگاه های (آزاد،پیام نور،علمی کاربردی،پردیس و...) که در آن مدراک لیسانس تا دکترای غیر پزشکی به وفور داده می شود،توازن بازار کار کاملا به هم خورده است و از طرفی به دلیل تحریم ها نیز،هر روز تعداد بی شماری کارخانه صنعتی بسته شده و تقاضا برای نیروی تحصیلکرده هر لحظه کمتر و کمتر می شود. این روند موجب شده ارزش مدارک غیر پزشکی روز به روز بی ارزش تر و در حد یک تیکه کاغذ بی ارزش نزول یابد،به جرأت می گویم که در برخی از استان ها آنقدر تعداد فارغ التحصیلان لیسانس و فوق لیسانس زیاد است که حتی آدم عارش می آید که بگوید تحصیل کرده است! از بس که مدرک بی ارزش شده است.از طرفی پزشکان هم به دلیل کنترل نسبی پذیرش دانشجو در دانشگاه های پزشکی و همچنین آلودگی محیط زیست ( اعم از پارازیت ها،هوای آلوده،آب نیترات دار،مواد غذایی تقلبی و....) کارشان روز به روز سکه تر می شود و این مسائل دست در دست هم، فاصله طبقاتی بین آحاد فارغ التحصیلان غیر پزشکی را با پزشکان به حد وحشتناکی زیاد نموده است.شاید بتوان کاسبان و برندگان اصلی شرایط تحریم و انزوای اقتصادی ایران در سی و اندی سال اخیر را چند گروه ذیل خلاصه نمود :
1 - دلالان حرفه ای بازار 2 - رانت خواران وابسته به حاکمیت 3- مدیران صنایع خودروسازی انحصاری و شرکت های نفت و پتروشیمی و نیرو 4- پزشکان و داروسازان و دندانپزشکان 5 - فوتبالیست های پرمدعا 5 - هنرپیشه گان و هنرمندان خودی!6- صرافان ارز و....
و متضررین اصلی شرایط اقتصادی در سی و اندی سال اخیر :
1 - تمام تحصیلکردگان رشته های مهندسی علی الخصوص بی پارتی ها بیکار! 2 - تمام فارغ التحصیلان رشته های معدن،کشاورزی و....3 - بازاریان خرد بی مغازه! 4- کشاورزان کم بضاعت 5 - کارگران به دلیل عدم امنیت وحشتناک شغلی 5 - زنان تحصیلکرده در رشته های غیر پزشکی 6 - تمامی صاحبان صنایع خصوصی خرد غیر وابسته به دولت و.... (3347908) (alef-13)
 
بهرام
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۲۸:۳۷
هزار تا لایک. لب مطلب رو بیان کردی. (3348071) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۵۹:۲۱
تحلیل بسیار واقع بینانه ای است (3349277) (alef-11)
 
ایرانی مقیم سوئد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۲:۳۱:۰۱
در سوئد یک پروفسور رشته پزشکی که در کار خود بسیار حاذق باشه در آمدی معادل ماهی ۳۰ میلیون تومان حداکثر داره با توجه به اینکه درآمد یه پیشخدمت رستوران در سوئد حدودا ماهی ۸ میلیون تومان میباشد . هرگز هم ادای نخبه بودن ندارن و انتظار ندارن که در آمد های آنچنانی داشته باشن حالا این شرایط رو مقایسه کنید با ایران (3347913) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۱:۴۹
بالاخره سوئد باید یک فرقی با ایران بکنه . حالا همین سیستم را بهشان صادر می کنیم درست می شوند . (3349567) (alef-11)
 
بیماران ورشکسته
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۴:۰۳:۴۸
مشکل ففط درآمد پزشکان نیست، این شیوه پرداخت بر اساس ویزیت و جراحی بلای جان مردم شده است. مثلا اکثر فریب به اتفاق متخصصین زنان زایمان طبیعی را قبول نمی کنند، یا همین بابت بیماری سرطان بسیاری از نردیکان خودم متحمل هزینه های چند ده میلیونی غیر ضرووری شده اند. همچنین هیچ راه قانونی موثری برای تخلفات پزشکان وجود ندارد. (3347938) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۴:۰۸:۰۳
در بیمارستان امام سجاد برگه ای چسبانده اند که رویش نوشته شده بود:" بنا به فرموده استفاده از بیمه برای بررسی پزشکی مشمولین ممنوع می باشد"
بنده تا الان برای مراحل پزشکی سربازی ام دویست و پنحاه هزار تومان خرج کرده ام و در حالی که بیماری من صراحتا در آیین نامه پزشکی معاف دایم اعلام شده است،من را معاف موقت کردند و در وضعیت برزخ به سر می برم و به زودی دوباره همین مراحل را تکرار خواهند کرد و در هر مرحله پول زیادی باید واریز کنم.من تازه فارغ التحصیل شده بیکار بیمار چرا باید این همه خرج کنم؟ تازه اگر معاف کنند باید صد هزار تومان دیگر به علاوه مبالغی دیگر واریز کنم.چرا هزینه بررسی پزشکی مشمولان رایگان نیست؟ گناه کرده ایم بیمار شده ایم؟ چرا حداقل نمی گذارند از بیمه استفاده کنیم؟ بنا به فرموده استفاده از بیمه ممنوع است ،ظلم نیست ؟ اصلا چرا بار اثبات بیمار بودن ما بر عهده مشمول باید باشد؟ نظام وظیفه ثابت کند مشمول سالم است....
دوستی می گفت در شورای پزشکی از او پرسیده بودند: بار اوله میای شورا؟ گفته بود بله،معاف موقت زده بودند تا مراحل را دوباره انجام دهد. (3347939) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۵:۴۶:۰۹
باسلام مامقصراصلی را نمایندگان می دانیم چون طی لیستی که تهجبزات پزشکی که بین نمایندگان ووزارت تهیه شده واز طریق پول طرح نظام سلامت خریداری شود وبیمارستان مناطق محروم رامجهز کند تا بیمار بخاطر نداشتن دستگاهای تشخیصی به جای دیگری نرود وانرا درهیات امنا ارزی وزارت گذاشتند وفقط بیمارستان ها نور چشمی دریافت کردن البته خرید تهجیزات بصورت یکجا خوب بود ولی شرکت ها ی تهران فقط فروش داشتند وبه تشخیص یک شخص خریداری میشد درصورتی که هربیمارستان خودش می توانست خرید کند ونگهداری وراه اندازیش را هم به عهده ان فروشنده می گذاشت حال که پول ان فقط دراختیار اقایان بود ودرصد خرید ان به جبیب خودشان رفت وبیمارستان های مناطق محروم فقط بدنام شدندواز اقای وزیر بپرسید هتلینگ بیمارستان که قراربود درست شود چه شد ساخت کلتیک ویژه ها کجا عنلیاتی شد نام ببرید ساخت اورژانس های بیمارستان ها کحا عملیاتی شد فقط دارو وملزومات که با فرمول محاسبه دو ونیم برابر از جیب مردم دارد پرداخت می شود اقای نماینده واقای وزیر دست شما درد نکند خوب فرمایشات مقام معظم رهبری را عملیاتی کردید پزشک سالاری بیماری است که وزارت بهداست دچار ان است وقتی پول زیاد بیاد اقای وزیر ابوذر هم باشید فاسد می شوید سفرخارجی تیم خودرا نگاه کن وهزینه انها را محاسبه کن واز بیمه ها ومردم بگیر. .وسلام یک اصلاح طلب (3347956) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۶:۳۲:۲۶
جناب آقای توکلی به عنوان یک پزشک متخصص جراح که تو یک ماه کارانه بالای پنج میلیون نداشته بهتون از بابت توهین تحقیر و تمسخر جامعه پزشکی تبریک میگم و فقط امیدوارم روز قیامت جواب مناسبی در پیشگاه خدا برای من و امثال من داشته باشید. در حال حاضر دریافتی بنده حدود سی و پنج تا چهل درصد عملکرد من اون هم بعد شش ماه هست. فاین تذهبون؟؟ خجالت هم خوب چیزی بود البته قدیم ها (3347967) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۶:۳۳
حقیقت تلخه برادر
متخصص فقط دکتر خدادوست هست تو ایران ن امثال شما .خیلی سرتر از شما تو این مملکت ماهی دوتومن هم نمیگیرن (3348321) (alef-13)
 
امیر محمد فاطمی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۲۶:۲۶
1- درآمد جامعه پزشکی با دو فاکتور رعایت حقوق بیمار و حقوق اجتماعی قابل بررسی و کنکاش است یعنی شرافت پزشکی در برخورد با آلام دردهایی که بیماران را می آزرد یا دردهایی که برای بیماران می سازند و حقوق اجتماعی یعنی تمامی آنچیزهایی که باید در برابر درآمدهایی اینچنین پرداخت کنند.
2- پس از تحمل نگرانی عمل جراحی که پزشک متخصص ارتوپدی(شانه) با دیدن نتیجه MRI برای همسرم تجویز کرده بود به پیشنهاد پزشک فیزوتراپ به پزشک معالج دیگری با همین تخصص مراجعه کردیم پزشکی به تقریب سالخورده و با حوصله که ابتدا با دقت کامل به توضیحات همسرم توجه و سپس معاینات کاملی انجام داد و با قطعیت گفت شما مشکلی نداشته و با مختصر رعایت برخی حرکتهای ناحیه شانه مشکل برطرف می شود سپس MRI را نیز مشاهده و بر تشخیص ابتدایی تأکید فرمود. ایشان نیز می توانست بعنوان پزشک معتمد با تجویز جراحی حداقل 4 الی 5 میلیون تومان از طریق ما درآمدزایی داشته باشد. درآمدی که شرافتمندانه ، به سادگی و به نفع سلامت بیمار نادیده گرفته شد.
3- آقای توکلی عزیز می دانید که سالانه هزاران هموطن بی هیچ دلیلی و صرفا برای رفع طمع و ولع سیری ناپذیر بخشی از به اصطلاح کاسبان جامعه پزشکی غارت می شوند غارتی کع توأما در خصوص دارایی و سلامت مردم انجام می گردد اقدام وحشیانه ای که قطعا روی بسیاری از زورگیران خیابانی و بیابانی و کسبه معمول گران فروشی را سفید کرده و می کند. غارتگری دارایی و سلامتی که متأسفانه هرگز مورد بازخواست و پیگیری قابل قبول نگرفته و نمی گیرد.
4- آقای توکلی عزیز شاید برخی گمان کنند که خوی غارتگری و تجاوز به حقوق مردم از ویژگیهای امروزی جامعه باشد اما در دوران دفاع مقدس به روایت اسناد و مدارک و جانبازان زنده می توان اثبات کرد که در آن ایام نیز توسط بخشی از جامعه پزشکی چه داستانهای جان سوزی بر مدافعین از شرافت ، ناموس و خاک ایران گذشت چگونه یک پزشک با یک بی توجهی و بی تفاوتی بی هیچ دلیل و آسیبی برای تمامی ایام زندگی رزمندگانی را به قطع اعضای از بدن مانند دست ، پا ، چشم و ..... محکوم کردند. اعمال غیر انسانی که بدلیل فقدان ساز و کارهای مردمی و غیر دولتی دفاع از حقوق بیمار و جامعه همچنان نیز بی هیچ نگرانی توسط بخشی قابل توجه از همین جامعه به مردم و کشور تحمیل می گردد
5- آقای توکلی در ذیل مطلب ارزشمندتان کامنتهایی درج گردیده که بیانگر واقعیتی تلخ است واقعیتی که هرگز مورد توجه قرار نگرفته است واقعیت اینکه جامعه پزشکی همواره در برابر هر طرح جدیدی ابتدا شکوه و مقاومت و سپس در فاصله ای بسیار کوتاه به افزایش درآمد موفق گردیده است چنانکه در خصوص طرح سلامت نیز کامنتی به درستی به مواردی اشاره فرمودند.
6- توکلی عزیز یا الیاس دوست داشتنی دوران دانکشده اقتصاد می توانستند آقای نظر علی عسکری رییس کل سازمان مالیاتی را که از دوستان دوران دانشجویی است به مجلس فراخوانده و در خصوص مالیات پرداختی معاون محترم مذکور در وزارت بهداشت مورد سوال قرار می دادند معاون محترم براساس ارزش پولی جاری برای پانزده سال گذشته حداقل درآمدی بالغ بر پانزده میلیارد تومان را کسب کرده اند لذا باید حداقل برای پانزده سال حدود یک تا دو میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده باشند. اتفاق علی الظاهر قانونی از حقوق اجتماعی که قطعا هرگز توسط هیچ پزشکی تجربه نشده است.
7- معتقدم آقای معاون که حتما مانند شخص وزیر پر تلاش و ارزشمند بهداشت از پزشکان حاذق نیز می باشند باید که براساس شایستگی و با اتکا بر کار شرافتمندانه و مورد رضای بیماران و مراجعه کنندگان از درآمد مکفی نیز برخوردار باشد و نباید پزشکی متخصص و متعهد و شرافتمند مانند متصصی که مورد اشاره بنده نیز بود را بدلیل تعداد بسیار بیماران مراجعه کننده و طبیعتا درآمد قابل توجه مورد سرزنش و برخورد قرار داد چرا که در خدمت صادقانه جامعه قرار دارد خدمتی که با رعایت قوانین و پرداخت حقوق اجتماعی مانند مالیات بسیار قابل احترام تر خواهد بود. (3347998) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۳۳:۵۰
دولت تدبیر و امید و ایضا" متعادل!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3348004) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۷:۵۵:۰۰
بدون شک طرح تحول جیب پزشکان یکی از نقاط تاریک دولت امید و اعتدال خواهد بود که صرفا منافع پزشکان توسط "وزارت درمان و امور پزشکی" را شامل شد و در آینده همانند طرح مسکن مهر از اجرایش پشیمان خواهند شد . بیچاره کارمندان سایر بخش ها و سایر کارمندان دولت (3348029) (alef-13)
 
از سار
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۸:۱۰:۱۹
اگر معاون ایشان یک جراح و فوق تخصص باشد از معاونت ایشان استعفا دهد خودش می تونه روزی ۸۰ میلیون در بیاره (3348047) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۰۰:۱۷
باسلام
کارمند سیستم بهداشتی """"درمانی"""" هستم.حقوق ماهیانه ام با مدرک مهندسی از یکی از بهترین دانشگاههای دولتی کشور 2 تومن است (با15سال سابقه) و دریافتی ماهانه پزشک مرکز در اتاق همجوارم با مدرک پزشکی از یک دانشگاه آزاد معمولی و با 4 ماه سابقه کار حدود 9 میلیون.پدرانمان انقلاب کردند برای عدالت ..... (3348115) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۴۶:۵۸
خوش بحالت اخوی بنده دقیقا شرایط شما رو دارم با این تفاوت که تو وزارد جهاد کشاورزی ام و دریافتی ام حدود یک میلیون تومن می شه . خیلی ناراحت نباش شما . (3348206) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۰۱:۴۵
وقتی یک فوتبالیست در یک فصل 800/000/000 تومان میگیره مخوای یک پزشک که جان یک انسان را نجات میده 80/000/000 تومان نگیره .هرچند که در هر دو مورد عدالت نیست. (3348116) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۳۲:۰۴
فوتبالیست های مورد اشاره شما کمتر از 50 نفر هستند و پزشکان مورد نظر ما بیش از 50000 نفر.هر کسی در رشته ای استعداد دارد و آن 50 نفر بایستی با 50 نفر اول ردیف پزشکان مقایسه شوند که پزشکان رده اول ماهیانه بیش از یک میلیارد درآمد دارند (3348185) (alef-11)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۲۸:۵۳
کاش وزیر بهداشت به فکر سایر کارمندان زیر مجموعه اش هم بود .ایشان با اجرای بی عدالتی در پرداخت ها انگیزه سایر کارکنان بهداشتی و درمانی را از بین برده است اگر مدرک ایشان مدیریت بود قطعا فقط به فکر پزشکان نمی بود (3348178) (alef-11)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۳:۱۸
کاملا حق با شماس.بخش سلامت محرومه.واقعا بی عدالتی بیداد میکنه.یکی مث بابک زنجانی یک بار دزدی میکنه اینها مادام العمر دزدی میکنند (3348313) (alef-13)
 
ح.م
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۰۵:۲۹
با سلام معلم فیزیک هستم با 20 سال سابقه در اموزش و پرورش با مدرک دکتری 2 تومن حقوق دارم درسته پزشکی و طبابت شغل مقدس است اما اختلاف حقوق تا این حد یعنی تا 100 بر ابر یک کارگر دور از عدالت است در سالهای 75-90 دانش اموزان بسیار مستعد ی داشتیم تعمدا رشته ریاضی را انتخاب می کردند که الان یا دست پیمانکاران با حقوق یک تومن کار می کنند یا بیکارند اگر تجربی می خواندند پزشک می شدند همه ما طعم تلخ زیر میزی و بی عدالتی را از بعضی از پزشکان چشیده ایم درسته که قسم خوردند امین جان و اسرار بیماران خواهند بود بعضی از ان ها خود را صاحب ان می دانند من بع عنوان معلم مهندس ها را با سوادتر و لایق تر می دانم (3348247) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۰۹:۰۱
اگر هر کدام از مدعیان توانستند رنج پزشک که تا صبح با استرس بیدار است و به درمان بیماران مشغول است را پذیرا باشند بفرمایند و ادعا کنند که در رشته های دیگر دکترا دارند و کم حقوق می گیرند. (3348254) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۵۶:۱۹
این رنج و استرس را دیگر عزیزان ما هم می‌کشند، از جمله سربازی که با چند ده هزار تومان حقوق لب مرز مشغول نگهبانی دادن است. ای کاش از درد خانواده‌هائی که جسد فرزند شهیدشان را که لب مرز برای بنده و شما جان داده است می‌بینند درک می‌کردید. (3351666) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۱۴:۰۸
با سلام در عرض یک هفته بیست میلیون فقط زیر میزی دادیم و ده میلیون خرج مریض کردیم و تمام نشده شما ببینید چقدر مالیات می دهند من هر قدر هم کم مالیات بدهم پزشکان خواهند گرفت فرهنگ سازی مالیات با درمان ارزان و دغدغه اینده نداشتن زمینه سازی می شود اقا اگر من پس انداز نداشتم از کجا باید پول پدر مریضم را می دادم سوال این است خود من مدرک دکتری دارم ولی پزشک نیستم پزشکان متخصص از در امد صد میلیون تا یک میلیارد تومان در امد دارند چشمتان را باز کنید می بینید (3348265) (alef-13)
 
بیمه گر
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۰:۵۱
من بیمه گر هستم رفتیم جهت بیمه گذاران محترممان قراردادی با یکی از پزشکان متخصص زنان و زایمان ببندیم منشی گفت باید بنشینید تا نوبتتان برسد در مطب مشاهده کردم که هر 10 دقیقه 10 تا خانم وارد اتاق دکتر می شوند جالب اینکه خانم ها ایران چک 50 تومانی به منشی می دادند که زودتر آنها را بداخل اتاق دکتر بفرستد پس از یک ساعت منشی گفت مبلغ ویزیت را بپردازید که ما گفتیم فقط می خواهیم قرارداد ببندیم منشی گفت فرقی نمی کند در هر صورت شما وقت دکتر را می گیرید پس پول را پرداخت کنید.جالبتر اینکه دکتر قرارداد نبست گفت من پول نقد از بیمارانم می گیرم چرا باید دنبال قرارداد باشم تا مدارک به بیمه گر بفرستم و بعد پول بگیرم من وقتی برای فرستادن مستندات بیمارانم به بیمه گر ندارم.
واقعیت اینستکه پزشکان متقلب از بیمه گران می ترسند چون تخلفشان مشخص می شود ، دندانپزشکی دنبال مطالباتش از بیمه گر بود پرونده را که بررسی کردیم در یک ماه 2000 دندان تک کاناله و دو کاناله مستندات ارسال کرده بود با بیماران تماس گرفتیم و نهایتا مشخص شد 600 مورد کار انجام شده و برای بقیه کاری صورت نگرفته بود .
طرح شکست خورده سلامت یک خیانت به همه مردم ایران است بطوریکه این طرح بیمه گران را به ورطه ورشکستگی درآورده قبل از طرح سلامت هزینه یک سونوگرافی از شکم 45 هزار تومان بود حال صد هزار تومان می باشد جناب آقای وزیر بهداشت مردم را مسخره کرده اند و 100 درصد پول هدفمندی یارانه ها را که به وزارت بهداشت اختصاص یافته صرف افزایش تعرفه و حقوق و مزایای پزشکان عمومی متخصص فوق تخصص و ... به بهانه های تمام وقت و پاره وقت کرده است در حال حاضر هزینه مردم در بخش درمان 3 برابر نسبت به قبل از اجرای طرح سلامت افزایش پیدا کرده و تمام بیمه گران که در بخش درمان فعالیت دارند را به ورشکستگی رسانده بطوریکه بیمه گران نیز هزینه خدمات را بشدت افزایش داده اند تا جبران آمار منفی قراردادهای درمان شود و دود همه اینها به چشم مردم می رود جناب آقای وزیر بهداشت ، شما در حق مردم و بیت المال خیانت کردید و به نظر بنده بایستی محاکمه شوید .اکنون چون می دانید اکثر صندوق های بیمه را طرح شما ورشکسته کرده دنبال تجمیع بیمه ها هستید تا باز نسبت به افزایش تعرفه ها و حقوق های میلیاردی اقدام کنید.یادمان باشد اینها در تاریخ ثبت خواهد شد و جامعه پزشکی با اینکه می داند چه فجایعی این طرح بیمه سلامت در حوزه سلامت ایجاد کرده لیکن یک گزارش به نهادهای نظارتی یا حتی به مردم ارائه ننموده .جناب آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت شما روزی محاکمه خواهی شد چرا که ملت ایران اعتقاد به عدالت دارند و آنرا از شما بعنوان مجری این طرح خانمان سوز ، طلب خواهند کرد .جناب آقای دکتر توکلی نماینده شجاع و کاردان مجلس لطفا در طرح تحقیق و تفحص (طرح سلامت وزارت بهداشت) از بیمه گران نیز در اینخصوص گزارش بخواهید تا واقعیت تلخ این طرح با جزئیاتش بر همگان مشخص شود. در این طرح حقوق متخصص و فوق متخصص بصورت نجومی افزایش یافته بطوریکه قبل از اجرای طرح متخصص 15 و فوق 20 و بعد از اجرا متخصص 45 و فوق متخصص 80 دریافت می کنند.(به بهانه های تمام وقت جغرافیایی ) موفق باشید (3348276) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۰:۴۴
درود بر شما اقای دکتر توکلی
من خودم یک پزشک عمومی هستم و از حرفهای آقای هاشمی وزیر بهداشت ک میگوید عدالت و.... خنده ام میگیرد.اذعان میکنم بی عدالتی بیشتر شده حتی از قبل.من در دوران تحصیل دوستانی داشتم ک وارد رشته های مهندسی در بهترین دانشگاههای ایران شدند و ب جرئت میگویم و قسم میخورم ک از همه لحاظ از خودم یکی ک پزشکم سرتر هستن والان خودم دارم ماهی 11میلیون پول بی زبون از وزارت بهداشت میگیرم در حالی ک دوستانم ک رنج بیشتری کشیده اند مثلا در رشته های مکانیک،برق،شیمی،عمران و نفت درس خواندند ب زور ماهی 3 میلیون درآمد دارند.این واقعا بی عدالتی است.
آقای دکتر توکلی خدایی این سزاواره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باشد تا بیشتر ب فکر سلامتی مردم باشیم ن ب فکر درمان سلامت از دست رفته (3348309) (alef-13)
 
مهندس جوان
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۲:۱۲:۲۷
خوب بیار پس بده !خودت که میگی سزاوار نیست و اضافی بهت دادن! (3350307) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۴:۲۷:۱۲
درامد اونا که کمتره رو گفته حتما نه درامد خودشو (3351697) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۵:۱۸:۲۰
کاملا معلومه پزشکی و اصلا دروغ نمیگی (3350565) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۵:۱۸:۳۶
اصلا مگه هرسال تحصیلی یک دکترای برق با هر سال تحصیلی یک پزشک برابره که همش افراد غیر پزشک دم از تعداد سال برابر میزنین ؟

برادری که دکترای برق داری شما توی دوره لیسانست نیمه وقت هفته ای چند جلسه سر کلاس رفتی و تابستون و عیید و تعطیل بودی تو دوره فوق لیسانست یکی دوسال اخر هفته رفتی سر کلاس و تو دوره دکترا که با پایان نامه دکترا میگیرین

کور که نیستیم داریم میبینیم چجوری دکترا و فوق لیسانس میگیرن

الان چطوریه که کارمندای دولت حین کار هم دارن فوق لیسانس هم دکترا میگیرن ؟؟؟؟؟

یه پزشک فقط توی دوره عمومیش دو سال اولو تا شب تو دانشگاه سر کلاسه و بعدشم اکسترنی صبا بیمارستانه و عصر وشب سر کلاس وهمزمان کشیک میده و بعد تو دوره انترنی از صبح تا 4 عصر بیمارستانه و ماهی حداقل 15 تا کشیک 24 ساعته داره ،بدون تابستون بدون تعطیلی بدون عید

ماهی فقط یک روز مرخصی داره
اونوقت شما اینجوری درس خوندی ؟

شاید سالهای تحصیلتو جمع کنی برابر باشه با پزشکی اما مهم کیفیت تحصیله نه کمیت برادر من ؟

تازه شما هم با بیت المال درس خوندی و هزینه تحصیلت روی دوش دولت از پزشکی هم بیشتره چون دانشجوی پزشکی تو بیمارستان برای دولت کار میکنه ،پس چرا نباید بری طرح ؟
چرا نباید بری مناطق محروم ؟
چرا نباید مدرکت گرو نگه داشته بشه ؟

بله منم موافقم ظرفیت پزشکیو 100 برابر کنن اما به شرط این که این تبعیضها و طرح خدمت هم برداشته بشه اونوقت ببینم اون 100 برابر افزایش طرفیت که شماها باشین دلبخواهی یکیتون میره منطقه محروم (3350566) (alef-11)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۰:۰۲:۲۴
برادر عزیز من خودم پزشکم و دانشگاه شیراز خوندم و به حق میگم انقد ک شما میفرمایین سخت نیس.کسانی ک رشته ریاضی رتبشون 1000 میشه تو رشته تجربی اگه بیان یک میشن.نمونه اش برادر خودم دو سال کنکور ریاضی داد زیر 3000 نشدو بعد از دوسال رشته تجربی کنکور داد شد 312.
من خودم پزشکم.خوبه ک انصاف داشته باشی و شیفت دادنو سخت تر از درس خوندن ندونی.اگه شیفت میدی پولشو هم میگیری برادر
حاضر نیستیم ی شیفت مفتی کار کنیم هممون حتی خودم (3351043) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۰۹:۲۷
حتما شما پزشکی (3353606) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۵۴:۳۰
آقای محترم چرا دروغ می‌بافی؟
کجا دانشجوی رشته برق نیمه وقت هفته‌ای چند جلسه سر کلاس رفته؟
یک دانشجوی برق و بسیاری از رشته‌های فنی و مهندسی، دانشجوی تمام وقت است و تمام سال از جمله تابستان باید هر روز هفته و اواخر کارش حتی روزهای تعطیل در آزمایشگاه حاضر باشد و سگ‌دو بزند تا بتوان مقاله‌های پژوهشی حاوی نوآوری‌های‌اش را ارائه بدهد و دفاع کند.

شما اگر زحمت کشیدی، این زحمتت که نوآوری علمی نمی‌شود. کارگر ساختمانی هم زحمت می‌کشد، اما باید 100 برابر از مردم حقوق بخواهد؟ (3351665) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۰۹:۰۵
عزیزم جواب درست بده ،چجوریه که کارمندای دولت میتونن انواع دکترا بگیرن ؟؟؟؟؟؟

اگه تمام وقته پس چجوری میرن سر کلاس ؟؟؟؟؟؟

عزیزم من پزشکیو تو یه دانشگاهی خوندم که دانشکده فنی کنارش بود ،سال اول که ما تا شب تودانشگاه بودیم دانشکده های اطراف رو میدیدم ،

دروغ به این بزرگی ؟یعنی شما میگی فوق لیسانس برق تمام وقت تابستون هرروز از صبح تا شب دانشگاهه؟عزیزم یا هنوز دانشگاه نرفتی یا تو تخیلاتت برق خوندی (3353605) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۳:۰۴:۲۴
هیچ وقت یادم نمی‌رود که دقیقاً موقع تحویل سال، سایت دانشجویان ارشد و دکتری دانشکده برق و کامپیوتر جای سوزن انداختن نبود. همه استرس این را داشتند که بالاخره کی کار مقاله پژوهشی، ارسال و اخذ پذیرش آن تمام می‌شود که بتوانند دفاع کنند.

حالا بیا و ببین چی نوشته! دوره نیمه وقت هفته‌ای چند جلسه سر کلاس و دکترا با پایان‌نامه!!

طرح خدمت در مناطق محروم هم اسمش شده تبعیض!

طبیعتاً حقوق چندصدبرابری که تبعیض نیست! (3351669) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۰۵:۲۳
مقاله پژوهشی !!!!!

چقدم اختداعاتتون بدرد دنیا و کشور خورده (3353594) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۰۰:۴۲:۰۸
پس امثال پزشکان دانشگاه آزادی با کدام تجهیزات پزشکی کار می‌کنید؟ جز این است که از ابداعات دانشجویان برق و کامپیوتر و دیگر رشته‌های مهندسی استفاده می‌کنید؟

و صرفاً جهت اطلاعت عرض می‌کنم: بله. دانشجویان تحصیلات تکمیلی برق، کامپیوتر، مکانیک و بسیاری از رشته‌های فنی و مهندسی تمام تعطیلات تابستان را باید صرف انجام پروژه کنند، وگرنه نمی‌توانند دفاع کنند.

اگر به کامنت‌های همین پست‌ها هم دقت کنیم، می‌بینیم که کسی که از خودش و ارزش تحصیلاتش مطمئن است، بی‌محابا و بی‌دلیل دیگری را زیر سؤال نمی‌برد. این وسط امثال شما که سواد چندانی ندارند و استفاده از علامت سؤال و علامت تعجب را هم هنوز درست یاد نگرفته‌اند به رشته‌های دیگر می‌پرند.

کل بحث این‌جا عدالت در قیمت‌گذاری خدمات است. ای کاش سواد و انصافش را داشتی. (3356378) (alef-13)
 
ن
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۵:۴۱
اقای توکلی در این که اینهمه اختلاف در امد منطقی نیست هیچ جای شکی نیست.ولی اینکه شما این قضیه را بهانه ای قرار داده اید که جلوی تلاش وزیر بهداشت برای بهبود وضعیت در مانی و از همه مهمتر از بین بردن مافیای بیمه را بگیرید ،شرم اور است.بودجه تامین اجتماعی به اندازه بودجه کشور است ولی خروجی ان در حد صفر است. چرا تامین اجتماعی تا کنون برای شما مسئله نشده است؟! (3348319) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۱۷:۱۸
و جا داره تشکر بشه بازم از مهران مدیری (3348387) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۲۸:۲۰
لطفا از فواید طرح سلامت هم بگویید.روشن کنید که وزیر چه میزان امکانات در اختیار داشته تا تحولی در درمان ایجاد کنه.پدر یک خانواده گاه درآمدش چند صد میلیونه گاه چند صد هزار.مسلما هرچقدر دلسوز باشه به اندازه پولش میتونه خرج کنه.مطلب دیگه هم خود پزشکان محترمند.البته بقیه مشاغل را شاید نتوان با پزشکی مقایسه کرد.رشته تحصیلی سنگین به اضافه استرس برخورد با مریض وتشخیص درست ودرمان بجا وپاسخگویی در برابر بیمار و...ارتباط مدام با محیط بیماری ومرگ و...که خود نیازمند توان روحیست.البته اینها توجیه گر سواستفاده های برخی پزشکان از شرایط خود نمیباشد.متاسفانه با وجود تعرفه ها باز هم ویزیتهای بیشتری دریافت میکنند.شاید لازمه بالاسر هرپزشک یک مامور بگذارند تا حقی ضایع نشه!!!!!!!!!!!! (3348399) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۵۸:۵۰
خداشاهده تبعیض درنظام پرداختها دردستگاههای دولتی وحشتناکه.پس این نظام هماهنگ بوده!!!متاسفانه فساداداری بیداد میکنه وهیچکس به فکرنیست. (3348435) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۰:۵۲
منابع بیمه سلامت دریک شرکت سرمایه گذاری واریز می گردد وان شرکت بجای سلامت منابع راوام می دهد باسود 35درصد تجهیزات پزشکی وارد می کند سودش را اشخاص می برند اقای قاضی هاشمی بررسی کنند (3348460) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۴:۵۹
راستی میزان دستمزد دکترای هنر و هنرمدان میزان چقدر است ؟ (3348514) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۵۲:۰۹
خدا نياره در بيمارستان دولتي بستري بشوي اينقدر ميگن شبها كشيك مي دهيم بطور نا محسوس بررسي بفرمائيد ببنيد شبها بجز چند پرستار كه به نوبت مي خوابند شما پزشكي مي بينيد حال مريض بد باشه تلفني تماس مي گيرن ببنيد وجدان كاري چقدر است انوقت كلي هم پول مي گيرن خواهش مي كنم بررسي فر مائيد (3348558) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۵۹:۳۴
جناب دكتر هاشمي
فعاليت هاي شما با ارزش و قابل قدرداني است ، ولي با افزايش تعرفه هاي پزشكي زحمات خود را زير سئوال مي بريد زيرا هزينه اين افزايش را خانواده هاي متوسط و ظعيف بايد متحمل شوند. در مملكت ما درآمد پزشكها كم نيست ،اين حركت رضايت همكارانتان را جلب مي كنيد ولي مشكلات آنرا اقشار مستضعف اين مملكت بايد به دوش بكشند. (3348574) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۳۸:۵۵
طرح سلامت باید بدنبال منافع جامعه باشد نه اینکه کارانه پزشکان را چندین برابر کنن.چرا خدمات پزشکی را رایگان نمیکنن؟چرا باید30درصد از حقوق خودمون رو بدیم به فلان سازمان بیمه گر ولی دفترچه بیمه آن اصلا ارزشی ندارد؟چرا بیمه ی تکمیلی باید باشد؟قانونی نیست که بتوان به آن مراجعه کرد.فقط برای تسهیل در رفاه خودشون آقایون وکلای مجلس قانون نویسی میکنن.یه نمونه بگم براتون.
دفترچه طرح سلامت برای خودم و پسرم گرفتم،بیمه تکمیلی بیمه ایران بدون سقف برای ختنه دارم.اما رفتم بیمارستان بقیه الله برای ختنه،از من 280 هزار تومن گرفتن.یعنی دفترچه بیمه سلامت کشک.خوشحال بودم که 80% آنرا از بیمه تکمیلی میگیرم. رفتم اسناد رو دادم بیمه ایران،در کمال تعجب به من 120 هزار تومن دادن،گفتم چرا 120 هزار تومن؟گفتن تعرفه ختنه150 هزار تومن هست. از شما زیاد گرفتن.یعنی قانونی نداریم که نرخ ها رو کنترل کنن.اگر شکایت کنیم باید یه کفش آهنی به پا کنیم و اونوقتم دستمون به جایی بند نیست.حالا پیدا کنید پرتقال فروش را.آخه مملکت به این خر تو خری دیدید؟آقای توکلی انصافا سانسور نکن اگر تو مجلسی و 3 ماه دیگه میخوایی کاندید بشی به خدا قسم من از حقوق خودم از شما نمایندگان نمیگذرم. (3348645) (alef-13)
 
mahdi
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۳۹:۱۸
باید برای همیشه ریشه های این تبعیض را خشکاند

وگرنه انگیزه ها و عوامل انگیزشی سایر افراد موثر و کارآمد که اثر بخشی و کارآیی آنان خیلی بیشتر از این پزشکان برای خوشبختی رشد و توسعه کشور بیشتر است از بین میرود


کجای دنیا کجای دنیا ؟؟؟؟ یک پزشک ماهیت کارش سودا گری است؟؟!!!

آنهم با عزیزترین دارایی بشر یعنی سلامت و درمان دردها و آلام انسان بی دفاع

واقعا بی مفهوم است این خیمه شب بازی در آمدهای چند صد میلیون و میلیاردی ماهانه و سالانه

در کل کشورهای پیشرفته از اروپا گرفته تا آمریکا و کل کشورهای عقب افتاده آفریقایی یک مورد سراغ ندارید که وضعیت پزشکانش شبیه کشور ماباشد

وقتی نفس و ماهیت نگاه یک پزشک پول و کسب درآمد شد اولین قربانی آن به حاشیه رفتن سلامت و درمان است

باید این بدعت های نامیمون از جامعه رخت بربندد

باید از نگاه مریض دردمند بی دفاع که دستش از زمین و آسمان کوتاست نگریست و با درک متقابل لحظه ای فقط لحظه ای خود را به جای اوید ببینید چه حالی به آدمی دست می دهد

برای درمان این درد بزرگ باید منشاء ریشه و روند این بلای حوزه سلامت راغ شناخت و برخورد بازدارنده با آن داشت (3348646) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۴۵:۰۴
آقايون پزشك، شماها زماني كه دانش آموز بوديد از امتحان رياضي بيشتر ميترسيديد يا علوم!! آقايان پزشك، آمريكا و اروپا ، فارغ التحصيلهاي پزشكي رو ميگيرن يا مهندسي؟ شريف بيشتر ارزش داره يا پزشكي تهران؟ كدوم رو دنيا بيشتر قبول داره،؟ نه آقا بحث اينها نيست، آقاي توكلي شما هم با راه اندازي اين مباحث و به جان هم انداختن قشر تحصيل كرده، فقط در پي در پوش گذاشتن خطاي حكومت هستيد كه با پذيرشهاي مسخره، به اعتبار مهندسي لطمه زدند، به كساني كه به زور جدول ضرب بلدند، مدرك ارشد و در حال حاضر دكترا ميديد! در ضمن رانت هم بيداد ميكنه، و همين ميشه كه ميبينيد، وگرنه زندگي مرفه حق هم پزشكان و مهندسين و اساتيد دانشگاه است. مهندسين قرباني عدالت آموزشي !!! شدند. بد هم نيست يه گريزي به درآمدهاي دزدان و رانت خوران و كارخانه دارها و واردكننده ها بزنيد ، و دست از سر دانشگاهيان برداريد.
لطفا سانسور نكن. (3348654) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۴:۳۱:۵۸
قسمت اول درسته و تایید زدم ولی بقیه رو که خوندم دیدم درست نیست اشتباه کردم زود تایید زدم. (3351699) (alef-11)
 
سمانه
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۵:۲۳
من دانشگاه علوم پزشکی تهران روانشناسی بالینی دارم میخونم رتبه من 3 کارشناسی ارشد شد من با دانشجویان پزشکی همخوابگاهی و هم اتاق هستم همشون جزوه میخونن و در واقع از اول هم این ها رو خود بزرگ بین پرورش میدن در حالی من و همکلاسی هام کتاب میخونیم جزوه نخونیدم در این 3 ترم و خیلی سخت گیری داریم نسبت به پزشکیا این وضعیت بهترین دانشگاه ایرانه دانشگاه آزاد دیگه تکلیفش مشخصه (3348737) (alef-13)
 
گرفتار ی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۵۱:۲۰
اقای وزیر بهداشت توجه فرمائید برای یک عمل کوچک دردی کلینیک پارسال 5میلیون زیر میزی و1میلیون میخواستند امروز برای همان عمل مراجعه کردم 10میلیون زیر میزی و3میلیون میخواهند برای ازمایش خون پارسال 27هزارتومان همان ازمایش امسال 79هزار تومان وحقوق بازنشستگی 1300000تومان شما غرق در رفاهیات هستید ازمردم خبر ندارید میفرمائید بیمارستان دولتی بهتر است شما بعنوان ناشناس وقت نلفنی بخواهید اگر توانستید یک بیمارستان مجهز جایزه دارید خلا صه چه بگویم کمی بفکر مردم باشید هزینه فقط چند بیماری وبیمرستانهای دولتی نیست 90درصد بیماریها توسط بخش خصوصی است لطفا بفکر باشیدو.. (3348777) (alef-13)
 
mortgol@yahoo.com
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۳۴:۳۳
اینقدر دکترها دم از تحصیلات عالیه وتخصص میزنند باید بازخورد آن تشخیص درست

مریضی باشد! بنده شخصا 3 بار نزدیک بود دراثر تشخیص نادرست پزشک زیر تیغ

جراحی بروم !! ا- 4سال پیش بخاطر قلبم به بیمارستان ارجائ شدم 2- دراثر صدمه

به کتفم دستورجراحی فوری دادند 3- بخاطر مشکل ...دستور جراحی بیضه رادادند.

حتما برای بقیه مردم هم چنین تجویزهائی بوده . (3348858) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۴۰:۲۸
بابا وقتي اقاي وزير بهداشت ميگه ايشان را من انتخاب نكردم واقاي روحاني او را به من معرفي كرد لابد اقاي رييس جمهور تشخيص داده اند كه ماه دويست مليون تومان حق ايشان هست چرا اقاي توكلي اصرار ميورزند چند بار بگيم اين دولت مال پولدار هاست فقط سه وزير هزار ملياردي دارد
خدا حفظشون كنه (3348872) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۱۹:۵۱
ضمن تشکر از دقت نظر آقای توکلی . یک نکته را فراموش نکنیم کلا درآمد بی رویه تو کشور زیاد شده ربطی هم به دکتر و نانوا نداره وقتی حقوق مدیران دولتی تا صد برابر کارمند میرسه وقتی درآمد بساز بفروش سر به فلک میزنه و... پزشک هم به خودش حق میده درآمد بالا داشته باشه (3348939) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۳۰:۵۱
وزير بهداشت دارد بد عمل مي کند. (3348959) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۷:۲۰:۲۷
هدف محوری و اساسی پزشکان باید تامین سلامت و درمان دردها و بیماری مردم باشد وقتی هم و غم پزشک در کانال پول پرستی جهت داده شود ، اولین ضربه اش ، ضعیف شدن بهداشت و درمان عمومی است، اثر دومش، تقویت روحیه اشرافی گری و فاصله عمیق طبقاتی است، یعنی ظلم و بی عدالتی. اثر سومش این است که عمده هزینه این زندگی اشرافی و شاهانه پزشکان نه از جیب ثروتمندان بلکه از جیب مردم فقیر یعنی همان هایی که حقوق معلمی و کارمندی و کارگری و مانند آن را دارند تامین می شود ، در نتیجه به جای مهربانی و انسان دوستی روحیه قساوت را در پزشکان پرورش میدهد ، آیا واقعا کسب و تحصیل ماهی ۵۰ میلیون ۱۰۰ میلیون ۲۰۰ میلیون در ماه از جیب مردم بیچاره ای که مخارج معمول روزانه خود را به سختی تامین می کنند این حق است؟؟!! این حقوق است؟؟! یا نوعی زورگیری مدرن است؟؟؟!!! پزشکان قدیم ما سرآمد روزگار خود در علم و دانایی بودند کتب ابن سینا سالهای متمادی مرجع علمی پزشکان جهان بود ، اما ابن سینا و صدها پزشک ایرانی دیگر آیا مردم را برای مداوا سرکیسه می کردند؟؟؟!! فرهنگ دینی و فرهنگی ایرانی و ملی ما براساس انسانیت و محبت و نوع دوستی و خدمت به بندگان خدا بنا شده است نه بر پول پرستی و خالی کردن جیب مردم، به بهانه دو دهه درس خواندن، آقایان پزشکان منصف باشید، شما وارث ابن سیناها هستید که محبوب و مایه افتخار ملتند ، کشور ما هم اکنون در شرایط اقتصادی خوبی نیست، فشار بر مردم به دور از انصاف و جوانمردی است. در حدی از مردم پول بگیرید که آنها را مقروض و زندگی آنها را فلج نکنید، و از سوی دیگر از نظر اقتصادی و فاصله طبقاتی به مردم نزدیک باشید. البته پزشکان بسیاری هستند. روحیه پول پرستی ندارند مسولین با کمک اینها باید روحیه پول پرستی را در جامعه پزشکی ایران از بین ببرند نه اینکه با پزشکان ثروت اندوز هم نوا شوند. (3349030) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۷:۳۸:۲۹
جناب اقای توکلی چرا اینقدر دیر که الان داره مدت کار این مجلس به پایان می رسه ولی شما رو بخدا حداقل این تریبون الف را برای فریاد این ناعدالتی بین پزشکان و سایر اقشار تحصیلکرده و طرح ....بیت المال سلامت به نفع عده ای قلیل حفظ کنید تا مردم بیدار شوند (3349058) (alef-11)
 
کارمند
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۱:۲۰:۱۷
هرکس اینها رو معرفی کرده ویا هرکس به اینها این حقوقها رومیدهد مدیون دنیا وقییامت این ملت مظلوم است آقا در دانشگاه ملی رایگان از بیت المال درس خوانده ودکتر شده حالا برای یک روزش حقوق دو روز را بگیرد نه حقوق یک عمریک کارمند بدبخت را عدالت را شرمنده نکنید از خدا بترسید (3349409) (alef-11)
 
میم ر
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۲:۰۶:۰۰
هر کسی دوست داره بچه اش درس بخونه قلم چی بره کلاس خصوصی بره تا پزشکی قبول بشه تا زندگی خوبی داشته باشه یعنی میدونیم راه رو حالا اگه یکی برسه باید آفرین بگیم نه ... الان آرایشگر زنانه موبایل فروش از پزشک بیشتر درمیاره ولی این کجا و ان کحا همه پزشکی رو گرفتند اگه اشتباه کنه پزشک باید دیه بده ولی ارایشگر.. (3349469) (alef-11)
 
آرام
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۲:۲۳:۳۳
خواهشا انقدر نگيد دكترها خيلي عذاب كشيدن و .. من نميدونم چي خوندن.ولي اينو ميدونم اكثرا بيسوادن و توانايي تشخيص درست بيماري رو ندارن.خيلي كم دكترهاي باسواد و كاردرست داريم (3349485) (alef-11)
 
م.م
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۸:۴۰
همه هقشار در این کشور زحمت کش هستند و باید به اندازه خود درامد داشته باشند البته ار راه درست و حلال و قانونی
در این کشور باید عدالت باشد و همه در زندگی خود با اقدامات دولت به نسبت تلاش که می کنند بتوانند با ابرو زندگی کنند (3349563) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۰:۲۵:۳۰
آیا طبیبی مثل بوعلی سینا هم مثل دکترای الان اینقدر پولکی بوده؟ (3349623) (alef-11)
 
پيمان
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۵:۱۶:۰۵
عزيزان بنده نمي خوام برداشت و استدلال خودم رو به سايرين ديكته كنم. چنتا واقعيت رو ياداوري مي كنم ، برداشت و استدلالش با خودتون:
يكي از دوستان بنده دكتري همزمان با بنده دكتري مديريت دانشگاه تهران مي خوندن. ايشون يكروز در هفته كلاس داشتن! الباقي روزها رو صرف كار در شركت هاي خصوصي مي كردن و زندگي كم تنش و راحتي داشتن
يه دانشجوي دكتري تخصصي گاها ١٥ شب در ماه رو نبايد بخوابه و كشيك بده( اونم در محيط بيمارستان كه حتي ١ ساعت هم براي خيلي ها غير قابل تحمله)
يك پزشك متخصص تا گرفتن مدرك حد اقل ١٣ سال مداوم درگير درس و كشيكه
حد اقل درامد يه پزشك متخصص در آمريكا ٢٠٠ هزار دلاره يعني معادل ٧٠٠ ميليون تومان!
يه دانشجوي پزشكي در دوره عمومي ٣ آزمون جامع و پس از قبولي در دوره تخصصي هم ٣ آزمون جامع را مي گذراند
يك دانشجوي پزشكي در محيط درس و كار در معرض انواع بيماريهاي عفوني و خطرناك قرار دارد
يك پزشك متخصص جمعا حداقل ٦ سال تعهد به دولت و طرح دولتي در مناطق محروم دارد
قضاوت و مقايسه با خود عزيزان (3349749) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۵:۱۶:۳۹
احسنت ،این دکتراهای غیر پزشکی فک میکنن چون اسما مثلا 4 سال دکتراشون طول میکشه جمعش میکنن با دوره لیسانس و فوق لیسانس میگن پس ما بیشتر از حتی پزشک عمومی درس خوندیم

درحالیکه ساعت مفیدشونو جمع کنی یکسال تحصیل یک پزشک عمومی نمیشه (3350563) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۴۸:۵۹
رشته مدیریت یک رشته خاص است که شما به تمام رشته‌های فنی مهندسی تعمیمش دادید. برای نشان دادن این‌که اطلاعی از رشته‌ای جز رشته خودتان ندارید، به این موارد اکتفا می‌کنم:
1. برای اخذ دکترای تخصصی در رشته‌های مهندسی، باید حداقل 4 سال لیسانس، 2 سال فوق لیسانس و 4 تا 5 سال دوره دکتری را بگذرانید که جمعاً 11 سال تحصیل است، و البته با توجه به این‌که باید در رشته مهندسی در تز فوق لیسانس و دکترایتان نوآوری داشته باشید، تمام کردن این دوره کمتر از 13 سال تقریباً محال است.
2. در رشته پزشکی، شما نوآوری ارائه نمی‌دهید، حال آن‌که در رشته‌های فنی و مهندسی، شما باید نوآوری مهمی داشته باشید تا بتوانید آن را در ژورنال‌های بین المللی به چاپ برسانید. کار عزیزان پزشک متخصص ما شده گذراندن دوره کاربری فلان دستگاه و فلان روش عمل روتین.
3. همان طور که یکی از دوستان بالاتر اشاره کردند، اگر میانگین درآمد پزشک متخصص در آمریکا 300 هزار دلار است، یک متخصص رایانه هم 240000 دلار در سال حقوق می‌گیرد و این اختلاف 30 درصدی (و نه 30 برابری مانند ایران) طبیعی است. ضمناً هر وقت مانند پزشکان آمریکائی کار کردید، توقع حقوق آمریکا را داشته باشید. شما به سبک ایران کار می‌کنید، ولی پول آمریکائی‌ها را طلب می‌کنید، و اگر مقایسه‌ای میان قیمت‌های ایران و آمریکا داشته باشیم، به طور نسبی از آن‌جا هم بیشتر حقوق می‌گیرید. (3351662) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۱۶:۱۵
بابا هی سال تحصیلیتونو جمع نبندید

کل ساعت حضور در کلاس و درسیه یه دکترای برق رو جمع کنی یکسال یه پزشک عمومی نمیشه

عزیزم پزشکی رشته تمام وقت و بدون تعطیلاته و در ضمن با کشیکهای 24 ساعته

دوره 7 ساله پزشک عمومی 2 سال اولش تو دانشگاه تا شب سر کلاسن بقیش از صب تا شب بیمارستان کار و تحصیل باهمه و ماهی 15 تا کشیک 24 ساعته

بدون تعطیلی بدون تابستون و فقط یک روز مرخصی درماه
اونوقت یه دکترای مدیریت که دوره 4 سالش کلا شاید 20 جلسه کلاس داشته و بقیش با مقاله و پایان نامه تو خونه سرهم میاد با یه دکترای پزشکی عمومی برابره ؟؟

پزشک متخصص که بماند که مثلا جراح مغز و اعصاب دوره تحصیل 8 ساله داره و 8 سال تو بیمارستان شب و روز کشیک میده (3353622) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۰۱:۱۳:۲۰
نوشتی:

"کل ساعت حضور در کلاس و درسیه یه دکترای برق رو جمع کنی یکسال یه پزشک عمومی نمیشه"

ببخشید، شما چند واحد ریاضی پاس کردی؟ آیا جمع زدن بلدی؟ یا فکر کردی بقیه هم مثل شما از انجام چهار عمل اصلی ناتوان‌اند؟

جناب کمی تا قسمتی نامحترم، گرفتاری‌های تحصیل و کار برای همه هست، و ضمناً بحث این نیست که چرا پزشکان زیاد پول می‌گیرند، بحث اختلاف غیرمنطقی میان درآمد پزشکان و دیگر تحصیل‌کردگان جامعه است که اتفاقاً به لحاظ دشواری مطالب درسی، نوآوری و نیز هوش و استعداد تحصیلی یک سر و گردن بالاتر از پزشکان هستند. (3356399) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۰:۱۳:۲۹
لطفا داخل امریکا ترتیب حقوق ها رو کامل در بیارین.الان پزشک عمومی تو ایران داره از خیلیا بیشتر میگیره تخصصو بیخیال (3351514) (alef-11)
 
mostafa
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۰:۳۷:۲۸
باعرض معذرت لطفا تعداد مقالات دوستتون را با تعداد مقالات خودتان که 15 شب رو کشیک دادین وکلی درس خوندین رو مقایسه کنید وکلا شما چقدر به علم جهانی کمک کردید ؟؟؟ لطفا صادقانه جواب بدید (3352260) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۳۶:۵۹
حالا حقوقشون چند برابر باشه خوبه؟ (3353057) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۶:۱۷:۵۸
تا صحبت از پزشک و درآمد می‌شود ،هزاران کامنت و توهین به کل جامعه پزشکی شروع میشود و این اصلاً علامت خوبی نیست. درآمد بالای پزشکان نه چیز جدیدی در این زمان است و نه محدود به کشور ما. متأسفانه اکثر هموطنان با تحصیلات عالیه همین که صحبت از درآمد بالای پزشکان می‌شود راست می‌روند سر این استدلال که ما هم همونقدر درس خواندیم. مگر قرار است که بر اساس سالهای تحصیل حقوق و دستمزد بدهند؟ بین رشته های تخصصی هم بهضی مانند تخصص اطفال ، پزشکی اجتماعی و چند تای دیگر درآمد بالایی ندارند. آقایان مهندس و دکترای شیمی و فیزیک و غیره شما که از فلان وکیل که بابت یک پرونده چند میلیارد تومان حق وکاله گرفته بیشتر درس خوانده اید پس چرا یقه اونها را نمی‌گیرید؟ آنچه تعیین کننده درآمد است عرضه و تقاضا است. بنده ده سال قبل یک آنژیوگرافی را در عرض چهل و پنج دقیقه انجام می‌دادم اما الان ظرف پنج دقیقه پس باید دستمزد کمتری بگیرم؟ متأسفانه ریشه تمام این داوریهای خشم‌آلوذ نه در عدالت طلبی که در جای ذیگری است. وقتی یک پزشک قلب نیمه شب با انجام آنژیوپلاستی جان یک انسان را نجات می‌دهد ،کارش را با تحصیل و تدریس در سختترین رشته های علمی قابل مقایسه نیست. (3349763) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۱:۰۱:۰۴
حرف شما در مورد عرضه و تقاضا درسته، پس چرا عرضه را بیشتر نمی کنند؟ خوب دانشگاههای پزشکی بیشتری راه اندازی کنند و یا بیشتر دانشجو بپذیرند.

زمان ما دانشجوهای با استعداد می رفتند رشته ریاضی و دانشجوهای متوسط رشته تجربی رو انتخاب می کردند. اگر واقعا نیاز ما به این رشته است، دانشجویان با استعداد را تشویق به انتخاب این رشته کنند. (3350218) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۹:۰۳:۲۳
ببه
ا منم موافقم ظرفیت پزشکیو 100 برابر کنن اما به شرط این که این تبعیضها و طرح خدمت هم برداشته بشه اونوقت ببینم اون 100 برابر افزایش طرفیت که شماها باشین دلبخواهی یکیتون میره منطقه محروم
ل
صلا مگه هرسال تحصیلی یک دکترای برق با هر سال تحصیلی یک پزشک برابره که همش افراد غیر پزشک دم از تعداد سال برابر میزنین ؟

برادری که دکترای برق داری شما توی دوره لیسانست نیمه وقت هفته ای چند جلسه سر کلاس رفتی و تابستون و عیید و تعطیل بودی تو دوره فوق لیسانست یکی دوسال اخر هفته رفتی سر کلاس و تو دوره دکترا که با پایان نامه دکترا میگیرین

کور که نیستیم داریم میبینیم چجوری دکترا و فوق لیسانس میگیرن

الان چطوریه که کارمندای دولت حین کار هم دارن فوق لیسانس هم دکترا میگیرن ؟؟؟؟؟

یه پزشک فقط توی دوره عمومیش دو سال اولو تا شب تو دانشگاه سر کلاسه و بعدشم اکسترنی صبا بیمارستانه و عصر وشب سر کلاس وهمزمان کشیک میده و بعد تو دوره انترنی از صبح تا 4 عصر بیمارستانه و ماهی حداقل 15 تا کشیک 24 ساعته داره ،بدون تابستون بدون تعطیلی بدون عید

ماهی فقط یک روز مرخصی داره
اونوقت شما اینجوری درس خوندی ؟

شاید سالهای تحصیلتو جمع کنی برابر باشه با پزشکی اما مهم کیفیت تحصیله نه کمیت برادر من ؟

تازه شما هم با بیت المال درس خوندی و هزینه تحصیلت روی دوش دولت از پزشکی هم بیشتره چون دانشجوی پزشکی تو بیمارستان برای دولت کار میکنه ،پس چرا نباید بری طرح ؟
چرا نباید بری مناطق محروم ؟
چرا نباید مدرکت گرو نگه داشته بشه ؟

بله (3350929) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۴:۳۷:۵۹
آفرین ، عرضه بیشتر بشود و رانت برداشته شود و اجازه مطب و بیمارستان بدهند ولی تخلف شد ببندند. (3351701) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۳۷:۲۸
حرف شما اشتباه است. مگر قرار است بر حسب جان انسان‌ها به شما پول بدهند؟ پس باید به یک ناخدای کشتی چند هزار نفره، پول جراحی چند هزار نفر را بدهند؟
قیاس شما اشتباه است، چرا تنها منفعت خود را در نظر می‌گیرید، و هر انتقادی هم که می‌شود، توهین به خودتان حساب می‌کنید.
نه نجات جان انسان‌ها منحصر به شما است (آتش‌نشانان، پلیس، ارتش و ... فهرست طولانی است) و نه تحصیلات شما در مقایسه با دشواری‌های تحصیلات رشته‌های ریاضی و مهندسی، چیز محیر العقولی است.
تا وقتی این بی‌عدالتی باشد، صدای مردم هم بلنداست. توقع دارید هم چند صد برابر حقتان دریافتی از جیب مردم داشته باشید، و همه دهانشان را ببندند که خدای ناکرده خاطر نازکتان آزرده نشود؟ (3351656) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۷:۳۸:۱۱
یک بام و چند هوا حکایت ماست اگه واقعا دولت با مشکل مالی مواجه برای همه است نه فقط یک قشر خاص (3349814) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۷:۴۲:۰۳
اول اینکه اگه یک قشر برپایه درست حق خودش بگیره کجاش بده
اتفاقا بقیه صنوف باید از پزشکها یاد بگیرن وحق خودشون رو زیاد تر کنند مشکل دید ماست نشستیم میگیم اونایی که تند میرن هم بشینن مشکل ما پزشک نیست مشکل تو چرخش سرمایه است (3349819) (alef-11)
 
طاهر
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۸:۳۱:۰۴
علت در آمد پزشکان ، نه درس خواندن و تخصص آنهاست که خیلیها هم درس خوندن و هم تخصص دارند و حتی تخصصهای بسیار پیچیده ، بلکه علت اصلی سرو کار آنها با جان و سلامتی مردم است . مردم حاضرند بدون هیچگونه چک و چونه و اعتراضی هر چقدر پزشک محترم بفرمایند پرداخت کند چون بحث سلامتی در میان است .برای خیلی از پزشکها متاسفانه تنها وزیت و پول گرفتن مطرح است و کاری ندارد طرف دارد یا ندارد. هیچکس با درآمد معقول پزشکان مشکل ندارد اما پزشکان محترم نباید با جان و درد و رنج مردم تجارت کنند که این بدترین تجارت است. قدری ملاحظه انسانهای رنجور ودردمند را کردن جای دوری نمی رود و رضایت و دعای خیر آنان سرمایه کمی نیست. (3349948) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۰:۱۰:۵۶
خیلی جالبه همه مردم ما از کار وحقوقشون ناراضیند این برای یک جامعه شناس معرکست اما بدونید از ماست که برماست (3350168) (alef-11)
 
هم وطن
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۲:۳۸:۱۷
تفاوت حقوق و درآمد چند برابر؟ (3350339) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۶:۳۱:۲۹
اگر افراد فقط به دنبال پول هستند ودنبال علائق خود نیستند همان بهتر که درس نخوانند وبه شغل شریف ارایشگری دلالی صرافی بنگاهی وماشبن شویی مکانیکی نقاشی ساختمان رانندگی گکامیون وتاکی وهر شغل ازاد دیگر باشید واگر می خواهید درس بخوانید وکم بخوانید ودر کنکور بین تنبلها اول شوید به دنبال وکالت باشید کهد چگونه پول در می اورند اگرنه گروه پزشکی نسبن به تلاشش وعمر طولانی گذاشتن دران ورفتن به طرح به شهرهایی که حتی اسم ان را نود درصد مردم نشنیده اند کار بسی سخت وجانفرساست وگروه دوم مهندسین هستند که بعضی از انها مانند راه وساختمان وبا قارگرفتن نامشان برسر در ان ساختمان اندازه چند جراح معروف درسال درامد ماهیانه دارند وگذشته ازان هرکدامتان که میتوانستید یا علاقه داشتید باید به همان رشته پر درامد میرفتید چرا نرفتید یک پزشک یا دندانپزشک استخدام زیر دومیلیون حقوق می گیرد حقوق همین است چه مهندس باشی چه دکتر هر کدامتان می توانید کار ازاد در ارتباط با رشته تان طراحی کنید واز درامد ان بهره گیرید ودست چند نفر را در کارتان بند کنید (3350667) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۲:۳۲:۳۳
اشتباه شما این‌جا است که دقت نفرمودید که در وضعیت فعلی ضعیف‌ترین دکتر درآمد بسیار بالائی دارد، ولی بهترین مهندس هم باید در قبال پزشکان معمولی ...یاندازد. بحث این نیست که چرا پزشکان زیاد پول می‌گیر ند، بحث اختلاف غیرمنطقی میان درآمد پزشکان و دیگر تحصیل‌کردگان جامعه است که اتفاقاً به لحاظ دشواری مطالب درسی، نوآوری و نیز هوش و استعداد تحصیلی یک سر و گردن بالاتر از پزشکان هستند. (3351651) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۸:۲۶:۳۷
آقاي توكلي عزيز لطفا خيلي زود جلوي أين بي عدالتيهاي بزرگ رو كه فرهنگ كشور رو نشانه رفته اند بگيريد (3350858) (alef-11)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۴:۱۲:۴۱
پزشکان اگر با مسئولیت پذیری و اخلاق کار خود را انجام بدهند باز هم نوش جانشان ولی مشکل زمانی است که پولهای دلاری از مردم با درامد ریالی طلب می کنند و سپس جانشان را هم شفا نمی دهند . و هزار درد هم به انها اضافه می کنند . چرا باید ویزیت یک متخصص 250 هزارتومان باشه و با دقت هم معاینه نکند؟
اقای وزیر بهداشت چرا جلوی این پارازیت ها گرفته نمی شود ایا می دانید در روز چقدر از جوانان با سکته و سرطان از دنیا می رود؟
ایا حق مردم ایران این است ؟ (3351692) (alef-11)
 
سیدعباس
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۰۹:۵۵:۳۱
در وزارت بهداشت , پزشک سالاری حاکم شده است , ولی کارمندانش بسیار مظلومند. (3352176) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۳:۲۵:۴۵
چرا پيشنهاد مي دن حقوق پزشك عمومي زياد باشه همانقدر كه فوق ليسانس ميگيره پزشك عمومي بايد بگيره تازه اينا همان سه چهار سال اول درس مي خونند وبقيه بصورت كارورزي در بيمارستانه كشيك هم خيلي از مشاغل دارند كه نام بردن خارج از حوصله اين مطلبه. بياييد عادلانه تصميم بگيريد همه درس مي خونند زحمت مي كشند وبايد به نسبت تلاششان از بيت المال سهم ببرند اين ديدگاهاي خود خواهانه پزشكان محكوم به شكست است ومردم از مسئولان نا اميد ودر مقابل پزشكان قرارشان مي دهد كشور ميدان زور خانه نيست كه هر كه قويتر بود سهم خواهي بيشتر داشته باشد با تشكر. (3352663) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۲۲:۴۱
درامد فوق لیسانسی که دور وز سر کلاس رفته چرا باید با پزشکی که تمام وقت درس خونده برابر باشه ؟

در ضمن از پزشکی اطلاع نداری حرف نزن ،پزشک دوسال اول دانشگاهه که اونم تا 9 شب سر کلاسه بعدم که میگی میره مثل سایر مشاغل سالهای بعدیو کار میکنه !!!!!! باید بگم
که وارد بیمارستان میشه کارگر نیست که همینجوری تو بیمارستان بارببره
اونجا باید درس بخونه و امتحان بده و کلی استاد اونجا دارن اموزش میدن و بهش تدریس میشه

مثلا انتظار داری فوق لیسانس کتابداری با دکترای پزشکی درامدشون یکی باشه ؟؟ البته به لطف بخیلانی مثل شما در سازمان مدیریت قبلی در بخش دولتی کارمندان با دکترا کمتر از فوق لیسانس حقوق میگیرند (3353630) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۰۱:۱۰:۴۲
عزیز دل، چرا باید درآمد توی پزشک عمومی که از دانشگاه آزاد مدرک فله‌ای گرفتی با کسی که درس خوانده برابر باشد؟

یک بار بالاتر دروغ «دو روز رفته سر کلاس» رو گفتی جوابت رو شنیدی، اما هنوز بر تکرار این ادعا اصرار داری. اشکالی ندارد، این هم نشانی دیگر از سواد و سطح درک جنابعالی.

تو اگر سواد داشتی که کامنت نوشتن با ادب و احترام و آداب نوشتن را بلد بودی. جای تأسف دارد که در این مملکت امثال تو حقوق چند ده میلیونی می‌گیرید. (3356398) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۰۸:۰۶
جناب توکلی عزیز این تنها مخاطبان الف هستند وای ب حال ملت (3353601) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۳:۳۱:۰۷
از یه طرف مسئولین ما افتخار میکنند که مثلا ظرفیت قبولی کنکور ریاضی رو بردن بالا و حتی اونایی که کنکور ندادن میتونن انتخاب رشته کنند و قبول بشن!
بعد که بهشون میگی که چرا ظرفیت تجربی رو بالا نمیبرید، میگن کار اونا با جون مردم ارتباط داره!!! (3353985) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۹:۱۷:۰۷
دعوا نکنید دوستان
من یه کارگر کارخانه هستم با ماهی 800 هزار تومان سه ماهم حقوق نگرفتم زن و بچه و قسط هم دارم.


پول چرکه دسته .چی بگم اگر نگم مردیم دکترا بدرد مردم برسید قبل از مردنتون (3354492) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۵۷:۱۰
جناب دکتر توکلی سلام

گمان نکنید که با افزایش بوجه وضع بهتر میشه
چرا که هزینه کنندگان بوجه (پزشکان) بر مبنای درصدی که قبلا برای خودشان برمیداشتند(حداقل60 درصد) از بودجه های جدید هم برای خودشان کنار میگزارند
که با این نحوه توزیع هیچوقت عدالت درمانی در این وزارتخانه اجرا نمیشود
با این اوصاف فاصله فقیر و غنی بیشتر از پیش میشود امااین وزارتخانه همیشه فقیر ومحتاج نشان داده میشود! (3355712) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۷:۰۰:۳۹
قرار بودبا هدفمندی یارانه ها فاصله فقیر وغنی کم شود
ولی در وزارت اقای هاشمی به بهانه های عوام پسند این فاصله عمیق تر شده است (3355718) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۲۰:۳۷:۱۵
در شیراز برای بیشتر چاپیدن بیت المال یه طرح راه انداختن به عنوان پزشک خانواده شهری که به شدت از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز حمایت می شه. چون خود مسولین اونجا هم به عنوان پزشک خانواده عمومی حقوق ماهی حدود 10 میلیون میگیرن.
یکی ازمسولین گفته بود که این طرح ها باعث شده که پزشکان عمومی از فلاکت دربیان (3356036) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۴:۱۵
به میزهای اداره ها وشرکتها چسبیده اید وانتظار پول در اوردن دارید اداره کارمند شرکت برای افرادی است که میخولهند یک اب باریکه داشته باشند اگر پول می خواهید ان کله هارا بکار اندازید وکاری مناسب بارشته تان درست کنید بعد ببینید ایا در امد شما زیادتر است مهندسین که شرکتهای بابیش از صد کارمند دارند که شاید خیلی ازشماها هم جزئی از ان کارمندان باشید می دانید چه درامدی دارند پس کار خلق کنید ودیگران راهم بهرهمند سازید اگرنه حسرت خوردن به کار دیگران فایده ای ندارد مخصوصا که فکر نمی کنم هیچ دکتری وقت روی این سایتها وحرفها بگذارد وارزشی برای این نوشته ها قائل باشد (3359644) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.