توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 185596
نامه حسن سبحانی به مردم ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۶
حسن سبحانی کاندیدای مستقل انتخابات نامه ای خطاب به مردم ایران نوشت.
 
به گزارش خبرآنلاین، دکتر حسن سبحانی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری نامه ای خطاب به اساتید حوزه و دانشگاه، دانشجویان و طلاب و روحانیان، ارباب جراید و رسانه‌ها، نمایندگان مجلس و وزراء ادوار مختلف جمهوری اسلامی ایران، هنرمندان، اقتصاددانان و کارشناسان و متخصصان کشور، فعالان سیاسی در احزاب، مجامع، جبهه‌ها، جمعیت‌‌ها و ... معاونان وزراء، سفرا، استانداران و ... نوشته است.
 
وی در این نامه که عنوان آن را «نامه ای برای ایران» گذاشته است، ضمن تبیین شرایط کشور بر نقش و مسئولیت مهم افراد و گروههای مرجع در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی تاکید،و از آنان درخواست کرده است که همچون همیشه ، نقش بایسته و بسیار موثر و رسالت تعیین کننده خود را در اعتلاء وضعیت کشور با شایسته ترین روش ممکن ایفا نمایند
 
سبحانی در بخشی از نامه خود نوشته است:
 
اینجانب جریان ایفای رسالت دینی و ملی‌ام را، با شما بزرگان و نخبگان و افراد حقیقی و حقوقی مورد اعتماد و مرجع ملت و سیاسیون و... به مشارکت و مسئولیت مشترک می‌گذارم، و شرعاً همة شما را، جهت بررسی برنامه‌های دولت "قانون"،که با گفتمان "مبانی و اصول قانون اساسی"، بر آن است تا، اقتصاد را عاری از ربا کند؛ قانون‌گرایی را، که حتی قبح اعلان بی‌اعتنایی به آن زایل شده احیا نماید؛عدالت را، از طریق آگاهی و وقوف عمومی بر لزوم جستن حقوق تکوینی و تشریعی خودشان، محقق سازد و بالاخره همه این امور را، با تأسی به رسول مکرم اسلام، با اخلاق مداری، که جامعه امروز ما به شدت به آن نیازمند، و به آرامش ناشی از آن محتاج است، به سامان برساند، عندا... متعهد می‌سازم.

باشد تا در روز موعود و محاسبه، از ادای وظیفه ام کم نگذاشته باشم، و نباشند کسانی که بگویند، ما را بر آن چه جستجوگر آن بودید، و در مقام تحقق آن به صحنه آمدید، واقف ننمودید. چرا که معتقدم، با شرایطی که دارم، فقط از طریق شما بزرگان سیاست و اندیشه و تفکر و اقتصاد و فرهنگ و رسانه و معنویت، می‌توانم توده‌های عزیز و بعضاً مستضعف و گرفتار جامعه را، در جریان منویات و برنامه‌ها و اقدامات خود قرار دهم .