نظر منتشر شده
۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403692
ترمیم کابینه با تغییرات در ۳ وزارتخانه مهم؛
جنتی و گودرزی استعفا دادند/ گزینه های احتمالی برای تصدی وزارت ارشاد/آیا تغییرات در کابینه ادامه دارد؟
بخش خبری الف، 27 مهر 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱
پس از استعفای محمود گودرزی از وزارت ورزش و جوانان، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از سمت خود استعفا داد.

بر پایه این خبر، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان امروز جلسه‌ای را با محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان برگزار کرده بود. و در نهایت اعلام شد محمود گودرزی از سمت خود در این وزارتخانه استعفا کرده است.

هرچند برخی منابع خبری موضوعی غیر از مسئله فرهنگی و حوزه‌های آن را دلیل این برکناری یا استعفا عنوان می‌کنند اما بهتر اینگونه است که «بنویسیم استعفا بخوانیم برکناری!»

این گزارش اضافه می‌کند، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور یکی از اصلی ترین گزینه‌های تصدی صندلی سرپرستی وزارتخانه است اما در کنار او نام سیدرضا صالحی امیری نیز شنیده می‌شود باید دید حسن روحانی چه فردی را به عنوان سرپرست معرفی خواهد کرد.

تایید استعفای گودرزی، جنتی و فانی
یک منبع آگاه در دولت خبر استعفای جنتی، گودرزی و فانی را در راستای ترمیم کابینه یازدهم تایید کرد.

به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر استعفای جمعی از وزرای دولت یازدهم از جمله وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت و معدن، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، یک منبع آگاه در دولت در گفت‌وگو با ایسنا،  ضمن تکذیب خبر استعفای وزرای اقتصاد و صنعت و معدن، گفت: آقایان جنتی، گودرزی و فانی در راستای ترمیم و تقویت کابینه یازدهم استعفا داده‌اند. وزیر ورزش و جوانان امروز از سمت خود از این وزارتخانه استعفا کرد.

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان امروز جلسه‌ای را با محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان برگزار کرده بود. بعد از این اتفاقات خبرهایی از تغییر و تحولات در وزارت ورزش مطرح شد. دقایقی پیش اعلام شد محمود گودرزی از سمت خود در این وزارتخانه استعفا کرده است.

تغییرات جدید شامل کدام وزرا می شود
یک منبع آگاه در دولت گفت:‌ در آینده نزدیک ۳ وزاتخانه مهم ارشاد، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان در دولت ترمیم شده و در حوزه صنعت و اقتصاد نیز تغییراتی صورت می‌گیرد.

یک منبع آگاه با اشاره به ترمیم کابینه در آینده نزدیک گفت: در آینده نزدیک 3 وزاتخانه مهم ارشاد، آموزش و پرورش و  ورزش و جوانان در دولت ترمیم شده و احتمالا در حوزه صنعت و اقتصاد نیز این ترمیم ادامه داشته باشد.

وی همچنین گفت:‌ تغییرات در یک یا دو جایگاه ارشد دولتی نیز شامل این تغییرات خواهد بود.

گفتنی است در پی انتشار شایعاتی در خصوص استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد پیگیری‌ها حکایت از تغییراتی بزرگتر در دولت دارد؛ تغییراتی که می‌توان از آن به عنوان پروژه ترمیم یاد کرد که بعد از مدت‌ها گمانه زنی رنگ واقعیت می‌گیرد.

بپیگیری ها ابعاد تازه‌تری را روشن می‌کند که حکایت از عزم روحانی برای سرعت بخشی در اصلاح برخی نواقص دولت، افزایش کار‌آمدی و جوانگرایی در ماههای پایانی دوره‌ اول دولتش دارد.

اخبار بدست آمده در این خصوص حکایت از تغییر در حداقل سه وزارتخانه آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. پیش از این اخباری در محافل سیاسی مبنی بر ارزیابی عملکرد دولتمردان دولت یازدهم چه در حوزه اجرایی و چه در حوزه گفتمانی به گوش رسیده بود و از همین نظر برخی رسانه ها اخباری در خصوص تغییرات در دولت منتشر کردند. اگر چه آن تغییرات در آن زمان روی نداد و بعدها مقامات مطلع از اصلاح برخی نواقص با تاکید بر ضرورت ثبات مدیریتی سخن گفتند

اما قرائن و نشانه‌ها در مقطع کنونی حکایت از عزم روحانی بر برخی جابجایی‌ها برای سرعت بخشی در اصلاح نواقص و پاسخ به مطالبات عمومی دارد.

قطعاً روزهای پیش رو، روزهایی پر تب و تاب برای دولت روحانی و وزرایش خواهد بود. این که وزارتخانه‌های مورد نظر شامل چه دستگاهها و حوزه‌هایی خواهد بود و افراد جایگزین چه کسانی هستند و آیا تغییرات تا سطوح پایین‌تر مدیریتی هم ادامه می‌یابد در گمانه‌زنی‌های محافل سیاسی و رسانه‌ها دیده خواهد شد.

فانی استعفا نداده است
برخی سایت‌ها از استعفای وزیر آموزش و پرورش خبر می‌دهند اما پیگیری تسنیم از وزارت آموزش و پرورش نشان می‌دهد که استعفایی در کار نیست.

امروز یکی از سایت‌ها خبر استعفای وزرای آموزش و پرورش، ورزش و ارشاد را مطرح کرد اما پیگیری خبرگزاری تسنیم از وزارت آموزش و پرورش و محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی این نتیجه را به‌همراه داشت که استعفای فانی صحت ندارد و چنین موضوعی مطرح نیست.

استعفای سه وزیر ؛ فانی، گودرزی و جنتی می‌روند؟
درحالیکه منابع مطلع از استعفای سه وزیر ورزش، ارشاد و آموزش و پرورش خبر داده اند ، یک منبع مطلع گزینه ی تغییرات احتمالی در وزارت ورزش را اعلام کرد.

بنابراین گزارش، سیدرضا صالحی امیری یکی از گزینه های اصلی دولت برای معرفی به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس است. امیری که در حال حاضر رییس کتابخانه ملی است، یکی از وزرای پیشنهادی ورزش بود که از سوی مجلس نهم موفق به کسب رای اعتماد نشد.

این درحالیست که صالحی امیری نسبت به چنین احتمال ابراز بی اطلاعی کرد.

از سوی دیگر، برخی منابع نزدیک به دولت نیز «مونسان» مدیرعامل فعلی منطقه‌آزاد کیش را یکی از گزینه های اصلی وزارت ورزش می دانند. مونسان از دسته مدیرانیست که عملکرد وی در مناطق آزاد، با واکنش مثبت کارشناسان مواجه شده است. او اینک عضو هیات مدیره پرسپولیس نیز هست.

همچنین نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان نیز گزینه دیگر دولت برای این وزارتخانه است. سجادی نیز در ایام تشکیل کابینه در سال ۹۲، پس از صالحی امیری به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش به مجلس نهم معرفی شد که او نیز موفق به کسب رای اعتماد نشد.

منابع مطلع، سلطانی فر را نیز به عنوان یکی دیگر از وزرای پیشنهادی ورزش معرفی کرده اند.

همچنین اخبار رسیده حکایت از آن دارد که جریان اصولگرا و اصلاح طلب، هر یک گزینه های خود را برای وزیر پیشنهادی آموزش و پروروش به رییس جمهور معرفی کرده اند. 

برخی نزدیکان دولت نیز «نوبخت» را به عنوان گزینه پیشنهادی برای آموزش و پرورش معرفی کرده اند.

در همین حال، منابع مطلع  گفته اند که قرار است نجفی سرپرستی یکی از دو وزارتخانه ورزش یا آموزش و پرورش را عهده دار شود‌؛ هر چند شنیده ها حکایت از آن دارد که خود او تمایلی برای این کار ندارد.

براین اساس، اصولگرایان گزینه «حاجی بابایی» (وزیر آموزش و برورش دولت احمدی نژاد) و اصلاح طلبان «مرتضی حاجی» (وزیر اموزش و پرورش دولت اصلاحات) را به رییس جمهور پیشنهاد داده اند.

از سوی دیگر، شنیده ها حکایت از آن دارد که برخی نزدیکان دولت، با مسجد جامعی وزیر ارشاد دولت اصلاحات گفت و گوهایی را برای تکیه بر صندلی ارشاد پیشنهاد داده اند که با مخالفت وی مواجه شده اند.

در این مورد، نزدیکان دولت نیز از گزینه های قطعی بی اطلاعند و همه منتظر اعلام رسمی نظر رییس جمهور هستند. رییس جمهور اما معتقد است تنها هنگامی استعفاهای سه وزیر را خواهد پذیرفت که گزینه ی قطعی وی برای معرفی به مجلس، مشخص شده باشد.
 
کلمات کلیدی : ترمیم کابینه+دوبت روحانی+جنتی+فانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۷:۲۶:۱۴
با دستاورد " تقریبا هیچ " وزارت خارجه " برای تغییر مقدم تر است . (3978012) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۳:۱۱
تغییرات استراتژیک
روحانی هر سه وزیر را از اصولگراها انتخاب خواهد کرد تا همراهی انها در انتخابات 96 را داشته باسه
در عین حال سال بعد گزینه های خودش رو برای تصدی این وزارتخانه ها برای گرفتن رای اعتماد معرفی خواهد کرد (3978146) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۳۵:۲۰
به اسم ترميم كابينه و آنهم پس از سه سال و اندي ميخواهند اذهان را منحرف كنند
وگرنه تمام كابينه هم عوض شود تغييري به وجود نمي آيد
معترضان به وزارت نفت و راه و شهرسازي به دفعات خيلي بيشتر از اين آقاياني اند كه مثلااستعفا داده اند اما چرا دولت خودش را به آن راه مي زند؟
اگر اقتدار داري آخوندي و زنگنه رو عوض كن (3978169) (alef-13)
 
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۳۵:۴۴
این وزرای بیچاره چرا باید استعفا بدهند، خود روحانی باید استعفا بدهد. حد اقل روحانی حسین فریدون و نوبخت و آشنا را از دولت اخراج کند. (3978170) (alef-13)
 
اداره مملكت با سفارش عمه و خاله نمي شود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۰۷:۰۱
‎استعفا به نوعي طلب عفو براي اشتباهات مدير
‎است.
‎اگر خبر استعفاي سه وزير ورزش، آموزش ر پرورش و بركناري(يااستعفاي)علي جنتي راست باشد، بايد اشكال كار را در جاي ديگري جستجو كرد.
‎وزيري كه استعفا مي دهد به هر دليلي فضا را براي ادامه فعاليت مناسب نمي بيند. استعفا لزوما برآمده از فشار طيف هاي بيرون دولت نيست بلكه در بسياري موارد ناشي از فراهم نبودن امكان ادامه كار به دليل كارشكني هاي داخلي دولت هاست.
‎لااقل درباره دولت آقاي دكتر روحاني و وزراي نامبرده قطعا فشار مخالفان تاثيري در تصميم درباره استعفا يا عزل وزرا نداشته است كه اگر غير از اين بود قطعا وزراي اقتصاد و خارجه اولويت بيشتري داشتند.
‎من نقش دخالت هاي درون دولت را در اين جابجايي ها موثرتر مي دانم.خاطرتان باشد چندي پيش از نقش يك برادر در عزل و نصب هاي بانك ملت پرده برداري شد و بعد از فشار همين برادر بر يكي از وزرا براي انتصاب افراد مدنظر اين برادر در شركت هاي سودده و مقاومت وزير مربوطه و بحث داغ اين دو باهم.
‎روايتي از رفتار اميركبير درباره سفارش خاله يا مادر شاه وقت براي بكارگيري چندنفر در دولت هست كه گفته بود اداره مملكت با سفارش عمه و خاله نمي شود.
‎در چند روز آينده تلاش مي شود بركناري يا استعفاي هركه از دولت برود به گردن منتقدان دولت انداخته شود. بشنويد و باور مكنيد. (3978215) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۰۸:۳۱
وزیر خارجه نه تنها بهترین وزیر این دولت بلکه یکی از بهترین وزرای تاریخ جمهوری اسلامی است، حتی اگه کسانی که منافع ملی براشون اهمیت نداره اونو تخریب کنن (3978218) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۱۰:۱۶:۰۹
تقریبا هیچ (3978894) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۲:۲۷:۴۳
درود برظربف قهرمان ملی (3978357) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۲:۳۱:۵۶
کاش فانی 3سال قبل استعفا می داد و آموزش و پرورش را نابود نمی کرد (3978361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۰۷:۰۷:۵۵
منفی (3978576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۰۹:۱۷:۱۰
بیخیال وزارت خارجه؟اگر آقای ظریف دستاوردی نداشت یعنی اگر کنار مردم نبود لااقل رو بروی مردم هم قرار نگرفت.چرا همه وزیر بهداشت و وزارت پزشکان رو فراموش کردند؟ (3978792) (alef-3)
 
مبتکر طرح های مثمر ثمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۷:۵۲:۴۴
پیشنهاد :
با توجه به عملکردها ؛ کل کابینه + ریاست محترم کابینه استعفاء نمایند . (3978042) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۷:۵۵:۰۹
این تغییرات هیچ تاثیری در عزم مردم در انتخابات سال اینده نخواهد داشت. دولت روحانی بی شک ضعیف ترین دولت تاریخ بوده اینکه وزیری برود و معاونش جایگزین شود را ترمیم نمیگویند. همه معتقدندوزارت خانه های مهم از جمله صنعت و کشاورزی و اقتصاد ونیروبیشتر به ترمیم محتاج و نیازمندند.
هرچند به شخصه معتقدم اولین وزیری که باید استیضاح و برکنار شود جواد ظریف است که با تحلیلهای غلط چشم همه اعضای کابینه را معطوف به برجامی کرد که جز خسران ثمر دیگری برای کشور نداشت! (3978045) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۱:۳۰
ما هم از همین مردم هستیم و با نظر شما مخالفیم (3978141) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۳۸:۲۸
وزیر علوم رو فراموش کردید کسی که بعضی از حامیان اصلی فتنه ی 88 رو بلافاصله به ریاست دانشگاههای دولتی منصوب کرد. (3978174) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۴۳:۰۵
کدام تحلیل غلط ؟ تحلیل غلط را کسانی کردند که کشور در8 سال به لبه پرتگاه بردن وسالها زمان خواهد برد ازاین وضعیت خارج شود برجام اگر نبود آیا وضع کشور بهتر ازاین بود چرا واقع بین نیستد؟ (3978300) (alef-13)
 
ف.خ
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۴۳:۳۲
دستاورد های دولت روحانی غیر قابل انکار است. همین که توانسته مملکت را بعد از آن دولت مهرورز! سرپا نگه دارد خیلی هنر کرده است. (3978303) (alef-13)
 
سجاد
Canada
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۲:۰۳:۰۰
خدا وکیلی وقت گذاشتم تایپ کردم و به کسی هم توهین نکردم توش لطفا منتشر کن الف جان:

در راستای این "خسران" که فرمودید، درسته که تحریم ها کامل برداشته نشد و هنوز هم شاید موارد زیادی از تحریم ها باقی مونده باشه. ولی شاید شما یادتون نمیاد. حدود 5-6 سال پیش (سال 2011) یه سری تحریم شدید علیه ایران وضع کردن که نتیجه های اصلی ش اینا بود:

-دیگه خیلی ها نمی تونستن از ایران نفت بخرند. به همین خاطر تولید نفت کشور فکر کنم تقریبا به یک چهارم رسید!

-اگر هم می خریدن هیچ جوره به خاطره تحریم مالی پولش رو نمی تونستن به ایران برسونن. به همین خاطر وقتی چین یا هند از ایران نفت می خریدند (تازه با کلی منت که شما تحریمین و کس دیگه حق نداره ازتون بخره) به جای پولش جنس های خودشون رو به ایران می دادن که ایران تو بازار های داخلی خودش بفروشه و با پولش کشور رو بگردونه، نتیجه ش این شد که کلی تولید کننده داخلی بدبخت شدن.

-ایران برای اینکه بتونه تحریما رو دور بزنه نفت رو می داد به اشخاض حقیقی که اون ور آب یواشکی بفروشن و بعدا پولش رو بیارند بدند دولت. ظاهرا به اون اشخاض "امین اموال" می گفتند. حالا الان اسم یکی شون در اومده که "بابک زنجانی" هست در جریان پرونده شون هستین کم و بیش ایشالا، ایشون نفت رو فروخته پولشو به دولت نداده، ارقام هم که می دونین میلیارد دلاره! یه عالمه دیگه هم از عزیزان هستند که هنوز لو نرفتن یا هیچ وقت لو نمی رن.

- حالا بر فرض که بین عزیزان امین اموال واقعا آدم امینی وجود داشته باشه (عزیزان رو نه لزوما بر اساس صلاحیت بلکه آشنای انتخاب می کردن) اون عزیزان هم علاوه بر اینکه نفت رو ارزونتر می فروختن که مشتری بیاد سراغشون، یه درضدی هم ور می داشتند چون دیر یا زود لو میرفتن و آمریکا تحریمشون می کرد. یعنی دولت همون یکمی رو هم که می تونسته بفروشه مجبور بوده خیلی مفت بفروشه (تازه اگه بر می گشته پولش).

-نتیجه آخرش این شد که دولت دیگه پول کافی واسه گردوندن مملکت نداشت،همون دلارر هایی رو هم که داشت گرونتر تو بازار داخلی فروخت که پول دستش بیاد (دلار از 1000 تومان به 3700-3800 رسید تو چند ماه!). بقیه چیزام تند تند گرون شد (پراید از 7 میلیون شد 20 میلیون، مایحتاج اصلی مردم مثل شیر و ماست و نون روز به روز میرفت بالاتر...) کلی تولید کننده داخلی و کارگرشون بدبخت تر شدن...

دقت داشته باشید که ایران هنوز می تونست یکم نفت بفروشه و اوضاعش این بود، قرار بود دور بعدی تحریم ها کلن فروش نفت ایران رو به ضفر برسونن! اگر می رسید فاجعه می شد... وقتی مذاکرات شروع شد دست نگه داشتند و دور بعدی تحریم ها اجرایی نشد تا نتایج مذاکرات معلوم شه...

الان بعد برجام ایران داره دوباره نفتشو کامل می فروشه و مثل آدم ازش می خرن و خیلی از واسطه ها حذف شدن (4 میلیون بشکه در روز...) (3978331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۰۲:۱۴:۵۵
داداش میشه بگی الان که مثل ادم نفت فروش میره دلار چرا قیمتش همون 3600تومنه؟؟!!!!! (3978501) (alef-3)
 
سید
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۲:۴۹:۲۵
اگر عملکرد وزرات خارجه فعلی به اقتصاد ضربه زد توضیح بفرمایید وزارت خارجه دولت احمدی نژاد چکار کرد؟...اگر دولت احمدی نژاد الان سکاندار بود صد در صد تا الان سقوط کرده بود ...این دولت همینکه تا اینجای کار با این بحران ها استعفا نداده باید خوشحال بود و حمایت کرد...
الف لطفا منتشر بفرما... (3978373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۳:۴۱:۲۹
وزیرخارجه دولت قبل الان عنوان دانشمند رو ازطرف ظریف یدک می کشه!! مگه هرکار غلطی دولت روحانی میکنه باید حتما از احمدی نژاد بگید؟؟
یادت نره که وزیر خارجه احمدی نژاد یعنی جناب صالحی خودش از بزرگترین مجرمین برجام هست.اگه صالحی نبودحتما برجام خسارت محض به ثمر نمی نشست وزیر خارجه دولت قبل در برجام خطاش بیشتر از ظریف نباشه کمتر نیست!! (3978418) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۲۲:۱۵:۳۲
چی گفتی خودت فهمیدی (3979945) (alef-3)
 
حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۷:۵۵:۲۱
چه وزیرایی دارن استعفاء میدن !!!
هیچکدومشون با معیشت و اقتصاد و شکم مردم ارتباط ندارند !!
این استعفاء ها برای خالی نبودن عریضه است
در اصل باید وزرای صنعت و اقتصاد استعفا میدادن + سخنگو (3978046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۷:۵۷:۳۲
بزارن 6 ماه دیگه استعفا بدن (3978050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۲۳:۳۲
6 ماه دیگه دسته جمعی مردم به وسیله قانون انتخابات استعفاشون می دهند. (3978160) (alef-13)
 
سیاستمدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۰۰:۱۹
استعفای تبلیغاتی انتخاباتی !!!
مثلا با رفتن این حضرات در این 5 ماه آخر چه دردی از دردهای ملت مرتفع خواهد شد ؟! (3978054) (alef-13)
 
دیپلمات
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۲۹:۴۰
این 4 ماه آخر میخوان بگن ما انتقاد پذیریم !
مردم ؛ دوباره به ما رای بدید (3978166) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۵۲:۳۱
چقدر نظرات مردم نسبت به پارسال و مخصوصا سال اول دولت عوض شده!!!!!!!!!! (3978194) (alef-13)
 
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۰۱:۱۲
همه کابینه بعلاوه تیم مذاکره کننده برجام باید یه جا استعفا بدهند (3978055) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۰۷:۵۹
استعفا مسخره است
به زور برکنارشون کردن بعد میگید استعفا ملت چی فرض کردید؟ (3978070) (alef-13)
 
حسن
Europe
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۱۹:۵۸
پس چراوزیربهداشت استعفانمیده بره (3978083) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۰۱:۲۱
الان فردا نوبخت میگه "این وزرا استعفا ندادند، بقیه در کابینه ماندند"

الان دیگه وقتشه نعمت زاده به آرزوش برسه و وزیر از خارج وارد کنه (3978261) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۲۱:۲۲
چند وزیر دیگه هم هستن که بهتره تا دیر نشده بروند. (3978085) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۲۸:۰۹
دیر نشده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3978164) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۳۲:۵۹
از ترس استیضاح استعفا دادن (3978095) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۴۱:۴۵
اگه گودرزی رفته خدا را شکر (3978108) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۴۴:۳۸
زنده باد وزیر ورزش هر کسی که نمیتونه باید استعفا بده (3978111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۵۰:۱۲
دست راست جنتی و گودرزی روی سر فانی انشاالله!! (3978117) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۸:۵۴:۱۶
اگر بنا عملکرد باشه کل دولت دسته جمعی باید استعفا بدن
وگرنه اینا بدتر از بقیه نبودن (3978121) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۰۱:۰۷
جنتی نباید میرفت (3978126) (alef-13)
 
اصلاح طلب اصول گرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۰۷:۵۴
انصافا اقای حاج بابایی در میان کل دولت ها تا کنون بهترین کارنامه را دارند و اگر دکتر روحانی ایشان را انتخاب کنند نور امیدی روشن خواهد شد .
من به ایشان اعتماد کامل دارم (3978133) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۲۱:۳۶:۰۰
کاملاً مشخصه که یک اصلاح طلب هستی! (3979890) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۰۸:۰۷
وزرای بهداشت و ارتباطات و شخص نعمت زاده اینا باید میرفتن وگرنه این 3 وزیری که استعفا دادن خیلی اهمیتی ندارن (3978134) (alef-13)
 
سیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۰۹:۱۶
خدمات شایان این وزرای مستعفی باید در گینس ثبت شود. (3978136) (alef-13)
 
عطا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۷:۰۶
سایه شوم عملکرد وزیر اموزش و پروش برای چندیدن نسل روی فرزندان این مرز و بوم میمونه (3978154) (alef-13)
 
شركت گاز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۴۹:۲۲
ما كاركنان وزارت نفت خواهان استعفاي زنگنه هستيم (3978190) (alef-13)
 
مهندس شرکت نفت جنوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۲۲:۱۸:۴۶
بنده هم به عوان مهندس شرکت نفت خواهان استعفای وزیر نفت هستم
الان حقوق ما با این همه مشقت وخطر رسیده به ماهی 8 تومن
این عدالته (3979955) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۵۹:۴۹
چه فرقی میکنه استعفا یا برکناری وزیری که فقط اسم وزیر رو با خودش یدک میکشه وقتی هیچ اختیاری در حوزه ی کاریش نداره. (3978203) (alef-13)
 
omid
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۰۴:۱۵
استعفای این سه وزیر چه دردی ما مردم رو مداوا میکنه،وزیر کار باید بره که با وجود4 نهاد مالی زیر نظرش برای ایجاد اشتغال این وضع اشتغال کشور هست،بانک دولتی توسعه تعاون که بدتر از نزول خوران خون تعاونی ها رو توشیشه کرده تسهیلاتش برای بخش تعاون 27درصد هست،بانک رفاه کارگران چه کاری برای کارگران انجام داده،صندوق مهر رضا یا کار افرینی امید جقدر کار آفریده؟صندوق ضمانت بخش تعاون بیلان کاریشو بیاد بده ببینیم چیکار کرده
البته این نهادها برا یه عده با حقوقهای نجومی کار ایجاد کردن البته از اون طرف خون مردمو تو شیشه کردن.
وزیر اقتصاد باید بره که تو دوران تصدی با شعار کاهش تورم این چاه عمیق رکود رو بوجود آوردو کارگران بیکار شده ما با سیاستهای این باصطلاح استاد ضد تورم تبدیل به دسفروش اجناس چینی شدن
این سه وزیر کمترین اثر را توی زتدگی ما مردم بیچاره دارن (3978208) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۰۵:۳۲
وزیر صنعت و آموزش هم تغییر کنن اوضاع بهتر میشه وبقیه نیاز به تغییر ندارن

کابینه دوره بعدی باید کاملا بررسی بشه انتخاب های بهتری از طرف آقای روحانی انجام بشه

البته بهتر بود تغییرات زودتر انجام میشد (3978210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۳۷:۰۹
قطعا وزرای اقتصادی دولت باید همان سال اول به علت بی لیاقتی می رفتند در کدام زمینه عقب ماندگی سرمایه گذاری کردند و تکنولوژی آوردند فقط کامپیوتر و لپ تاپ و موبایل و موتور ولوازم استاندارد خونه گی آمار بیکاری بسیار بالا رفته (3978238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۴۴:۵۴
مجلس اینقدر با دولت کنار میاد که خود دولت مجبور شد وزیرای ناکارامدشو تغییر بده.
این وسط مجلس چکاره است؟؟؟ چرا جرات استیضاح وزرای روحانی رو نداره؟؟؟؟ (3978242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۴۶:۲۰
وزیر علوم هم باید تغییر کنه که دانشگاهها را به ورطه تعطیلی و بی انگیزگی کشونده.
ایا یک پزشک دلش به حال دانشگاهیان میسوزه؟؟؟؟؟ (3978244) (alef-13)
 
دلواپس دلواپسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۴۶:۳۶
دوستانی که میگن باید ظریف استعفا بده ... توجه کنید برید اون قسمت از حرف های ترامپ در مورد توافق هسته ای در مناظره دوم رو برید لطفا ببینید ... البته حق دارید رسانه میلی شما صدا و سیما اون قسمت رو سانسور کرد
برید ببینید و بفهمید ظریف و همکارانش چه کرده اند
متاسفم برای شما.... (3978245) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۰۲:۰۳
چرا باید وزیر ورزش استعفا بده عملکرد مثبت در المپیک ، حضور تیم استقلال تهران در جمع چهار تیم برتر ا
آسیا ( سه سال قبل ) ، موفقیت کشتی ، والیبال ، هندبال ، بسکتبال حفظ مربی خوبی چون کیروش
من دلیلی برای این کناره گیری نمی بینم بهتر نبود وزیر آموزش و پرورش و وزیر امورخارجه کنارگیری
می کردن (3978262) (alef-13)
 
ف.خ
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۳۹:۳۵
وزرا در حد توان خودشان تلاش کرده اند. وزرا با توجه به جریان غالب در مجلس نهم معرفی و انتخاب شدند و انتظار در همین حد و اندازه بود. (3978295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۴۳:۳۲
صالحی را بگذارند وزیر ورزش می ارزه به چند زبان دنیا آشناست (3978302) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۴۸:۱۱
بالای پنجاه درصد شهرک های صنعتی خوابیدن برخی از رشد پنج درصدی دروغ گویی در کشور خبر می دهند فکر کنم اعضای دولت بیشتر دوست دارند دولت یک دوره ایی باشه (3978311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۴۹:۲۵
استعفاهای زورکی. (3978312) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۵۴:۰۰
وزیر نفت باید استعفا بدهد (3978321) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۲:۰۰:۰۸
واقعاً کارنامه وزیر علوم بسیار مثبت بوده که ایشان می بایستی همچنان وزیر بمانند؟ (3978329) (alef-13)
 
ارام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۲:۴۸:۵۰
بهتر بود وزیر اقتصاد وصنعت وامور خارجه زودتر استعفا میدادند.چون حقوقهای نجومی و اوضاع بد صنعت و و وضعیت ایران در بحث خارجی بیشتر تو چشمه که چقدر اوضامون تو این سه بخش خرابه (3978372) (alef-13)
 
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۳:۰۰:۵۱
ظاهرا کلید حل مشکلات مردم رو اینا گمش کردن حقشون باید زودتر ازین معلوم می شد لابد برنامه های غلط این سه وزیر دیگه گوشت کیلوی50 هزارتومن ویا برنج ئیلوی 14 هزارتومن (3978382) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۳:۴۱:۰۵
وزارت ورزش بیهوده ترین وزارت برای ورزش و هیچ کاره ترین وزارت برای جوانان و وزیرش ضعیف ترین وزیر (3978417) (alef-13)
 
خاکستری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۳:۵۲:۵۸
تنها چیزی که این وسط مهم نیست مردم هستند.
بازم انتخابات و مانور های انتخاباتی .
وای اگر از پس امروز بود فردایی. (3978426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۰۰:۰۰:۱۹
مشکل در اقتصاد کشوره وزیر نفت و بازرگانی و اقتصاد رو تغییر بدید (3978428) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۰۸:۱۲:۳۱
حالا که شش ماه مونده به انتخابات آقایان یادشون اومده؟؟؟مردم رو چی حساب کردید؟حالا هر کی میخواد بیاد توی این 6ماه میخاد چیکار کنه؟برای نمونه آقای فانی که آموزش و پرورش رو نابود کرد هر کی بساد توی این زمین ویران شده میخاد 6ماه چیکار کنه؟ (3978644) (alef-3)
 
زارعی مرودشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۰۸:۵۵:۳۷
انشا الله فانی هم مجلس استیضاح کنه و زحمت رو از دوش ما معلم ها بر داره واقعا وجودش عذاب اور هست (3978753) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۱۴:۰۰:۴۳
مشکلات کشوربیکاری ، رکود ،فساد الودگی هو ا و محیط زیست است ما انتظار داشتیم در جهت ترمیم و کارایی دولت وزرای مسکن، صنعت ،نفت ،کار ،محیط زیست برکنار یا حداقل استعفا داده می شدند (3979253) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۱۴:۳۰:۵۳
با این استعفا های ساختگی نمی توانید عوا م فریبی کنید وروحانی را برای دولت ایند ه مشروعیت مردمی دهید درایران باید برای ما عبرت شود که دولت ها وقت بیش از چهار سا ل خود را درمعرض قضاوت مردم نگذارند (3979297) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.