۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 42439
عيدي و پاداش غيرقانوني به مديران را گزارش كنيد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۱۳
در سالهاي اخير هيات دولت به هنگام تعيين ميزان عيدي كاركنان دولت و موسسات وابسته، تاكيد مي‌كند كه «عيدي پرداختي به همه مديران بايد با كارمندان برابر باشد و هر گونه پرداختي ديگر علاوه بر عيدي متعارف كارمندان تحت عنوان پاداش آخر سال در بانك‌ها، شركت‌ها، نهادها و موسسات وابسته حتي شركت‌ها و موسساتي كه داراي مقررات خاص هستند نظير شركت ملي نفت و... ممنوع است».

نمايندگان مجلس نيز امسال به هنگام بررسي لايحه بودجه سال 88 هرگونه پرداخت نقدي و غيرنقدي اضافه بر پرداخت‌هاي مصوب قانون بودجه سال 88 را تحت هر عنوان (اعم از عيدي يا پاداش آخر سال مديران و...) ممنوع و تاكيد كردند «اين حكم قابل تجديدنظر در اصلاحيه‌ها يا متمم‌هاي بودجه سال 1388 شركت‌ها در مجامع عمومي آنها نيست».

لازم به يادآوري است قبل از روي كارآمدن دولت فعلي، مديران و اعضاء هيات مديره برخي شركت‌ها، موسسات و دستگاههاي دولتي، پاداش و عيدي‌هاي نقدي و غيرنقدي بسيار هنگفتي براي خود تصويب مي‌كردند كه پرداخت اين مبالغ در كارمندان و كاركنان اين موسسات احساس تبعيض و بي‌عدالتي شديدي ايجاد مي‌كرد.

با وجود تلاش مجدانه دولت‌ آقاي دكتر احمدي‌نژاد براي قطع عيدي و پاداش هنگفت براي مديران دولتي، در سالهاي گذشته شايعاتي مبني بر نقض اين مصوبه دولت در جامعه و به ويژه در ميان كاركنان دستگاهها و شركت‌هاي دولتي وجود داشت.

جامعه تحليلي خبري الف با هدف شفاف‌سازي و پايش ميزان عمل به اين مصوبه مهم و عدالت‌گرايانه دولت، از همه كساني كه به نحوي مدارك و مستنداتي از پرداخت عيدي و پاداش بيش از رقم مصوب (براي سال 85 مبلغ 175 هزار تومان براي سال 86 رقم 200 هزار تومان و براي سال 87 مبلغ 250 هزار تومان) دارند، دعوت می‌کند موارد را براي اطلاع عموم و پيگيري توسط نهادهاي ذيربط به الف ارسال فرمايند.

الف اميدوار است اين فراخوان، فضا را براي قانون شكنان و رانتخواران، تنگ و خطرناك كند و براي مديران پاكدست، مايه دلگرمي باشد.

الف همچنين اميدوار است در اثر اين فراخوان ، هيچ مورد مستندي از پرداخت عيدي و پاداش و... بيش از رقم مصوب عادي ، وصول نكند و اثبات شود شايعات مطرح درباره ادامه پرداخت عيدي و پاداش نجومي به برخي مديران و اعضاء هيات مديره شركت‌ها و موسسات دولتي و...، كذب بوده است.

جهت ايجاد احساس امنيت براي داوطلبان شركت در اين فراخوان، معرفي هويت و حتي نشاني الكترونيك ارسال كننده مدارك و اطلاعات، ضروري نيست اما فقط نظرات و مداركي منتشر و پيگيري مي‌شود كه كاملا مستند باشد.

داوطلبان مي‌توانند براي ارسال مدارك خود علاوه بر قوطي زير، از پست الكترونيك  info@alef.ir و يا شماره نمابر 88937555 استفاده کنند.

 
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
كاوه
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۲:۳۷:۴۵
واقعا اگر مطبوعات را ركن چهارم دموكراسي بدانيم،‌ اين گونه مطبوعات هستند، مانند كاري كه الف در قضيه مدارك جعلي، پرواز دولتمردان به حج چند باره، و اين اقدام جاري است!
بنده هيچ صنمي با اين سايت ندارم! اما اين اقدام را مي‌ستايم و يكي از وظايف اصلي مطبوعات را اينگونه اقدامات مي‌دانم.
خاصه آنكه قيود جناحي را در آن ناديده بگيريم! (108606)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۳ ۰۵:۲۸:۱۹
جناب توكلي, جريان 100 ميليون پول نقد و يك ماشين بيست ميليون توماني, كه نمايندگان مجلس بعنوان مزايا براي خودشان تصويب كردند, به كجا رسيد؟ لطفا اطلاع رساني بفرمائيد. انسانهاي با وجدان, پاكسازي را از خود و خانه خود شروع ميكنند. (108825)
 
حسين والدي
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۳:۱۹:۵۸
ببينيد پاداش ها در مجامع و در فصل تابستان توزيع مي شود. مهم اين است كه كسي شغل هاي متعددي در شركت ها كه بتواند از آنها عايدي داشته باشد و پاداش هاي متنوع بگيرد نداشته باشد. به نظرم شما بايد روي اين بخش بيشتر زوم شويد كه كساني را كه شغل هاي متعدد دارند توسط مردم معرفي شوند.
خود به خود كسي كه در مجموعه دولت شغل هاي متعدد داشته باشد دريافت هاي نجومي هم خواهد داشت. (108614)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۳:۴۱:۵۹
کار بسیار جالبی است و در سایر زمینه ها نیز می توان از این الگو استفاده نمود ولی یک نکته مهم وجود دارد که این پرداخت ها به صورت مخفیانه صورت می گیرد و بدنه اصلی دستگاهها در اکثر اوقات از واریز وجوه به حساب مدیران بی اطلاع است (108620)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۵:۰۲:۰۵
بابا مگه شرکت نفتی ها چه می گیرند که معلمان گرامی تمام دنیا را یا فراموش کرده اند یا جرات نام بردن آنه را ندارند.دوست عزیز همه جا امکانات زیادی برای کارمندان قایلند شما چرا به نفتی ها گیر داید. (108641)
 
l. p . k
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۵:۲۳:۰۶
بسمه تعالي دست اندركاران سايت الف ضمن عرض سلام و خسته نباشيد چند نكته در خصوص اين فراخوان بايد عنوان نمود .
1- فرض كنيم كه مواردي خدمت سايت الف مطرح شد آيا شما قدرت اجرائي داريد كه با اين موارد برخورد كنيد ؟
2- سازمانهائي از قبيل حسابرسان قانوني - حسابرسان داخلي شركتها ، سازمانها ، ديوان محاسبات و ديگر سازمانهاي نظارتي اينگونه تخلفات را در گزارشات خود ساليانه ميآورند آيا تاكنون نتيجه اي گرفته شده است ؟
3- اين فراخوان شما تاثير بهتري دارد يا گزارشي كه براي آقازاده ها و دانه درشتها تهيه گرديد؟
4- صميمانه درخواست ميكنم سايت الف اظهار نظر عزيزان را در خصوص اين فراخواني مطالعه دقيق كرده و جوابيه مناسبي بدهند تا ببينيم ديدگاه شما و قدرت اجرائي و پيگيري شمما در چه حد و توان است ؟
حرفهاي ديگري ميباشد كه ميگذارم بعد از جوابيه سايت در صورت صلاحديد عنوان ميشود . لطف چاپ كنيد . التماس دعا (108646)
 
احسان
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۸:۱۱:۰۶
همین حرف غلط رو قبلا در مورد کردان شنیدیم، مگه در مورد کردان قدرت اجرایی داشتن؟ وظیفه یک رسانه اطلاع رسانی است (108667)
 
سردبيري الف
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۶:۰۱:۴۰
از اولين ساعات انتشار اين فراخوان، تعداد قابل ملاحظه اي از بينندگان محترم ذيل آن نظر داده اند. اغلب اين نظرات غير مستند است و به عيدي و مزاياو رانتخواري هايي در دستگاه هاي حكومتي اشاره دارد. از آنجا چنين ادعاهاي غير مستند و اثبات نشده اي قابل انتشار نيست و الف قصد ندارد در انعكاس نظرات رسيده در اين فراخوان از {...}استفاده كند مجددا از خوانندگام محترم تقاضا مي شود ادعاهاي غير مستند ارسال نفرمايند. اين كه «همه مي دانند» ، «بنابر اطلاعات موثق واصله» يا «خودتان برويد بپرسيد» و عباراتي از اين دست سند و مدرك محسوب نمي شود.
به اين ترتيب ذيل اين مطلب فقط نظراتي منعكس خواهد شد كه يا حاوي راهنمايي موثري براي به نتيجه رساندن اهداف اين فراخوان باشند و يا مستندات و مدارك محكم و غير قابل خدشه داشته باشند (108597)
 
مهدی شاکر
۱۳۸۷-۱۲-۲۶ ۱۰:۴۹:۵۴
پاداشی که به افراد اعم از مدیر یا غیر مدیر داده می شود یا در فیش حقوقی یا به صورت چک است. فیش های حقوقی اگر چه محرمانه نیستند اما عملا در قالبی محرمانه چاپ و منتشر می شوند لذا اطلاع از مندرجات مستلزم شکستن فرمت محرمانه و یا نشت اطلاعات از طریق حسایداری واحد ذی ربط است. چک های حقوقی نیز عنوان پاداش ندارند و از مصادیق قانونی نظیر حق الجلسه و حق و التحقیق و ... استفاده می کنند.
اینها البته پاداش های نقدی است. پاداش های غیر نقدی شکل متفاوت تری دارند. از اقامت در هتل و مهمانسرا تا بن های خرید و ...
اگر اراده قوی برای اطلاع یافتن از پرداخت پاداش وجود داشته باشد بهتر است که سازمان بازرسی که معمولا در همه دستگاههای دولتی هیات مستقر دارد نمایندگان خود را موظف کنند تا به حسابداری دستگاه مراجعه و صورت پرداختها را اخذ و ارزیابی کنند. (109578)
 
صفر
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۸:۱۸:۴۲
یکی دیگر از مصادیق رانت خواری سفرهای خارجی مدیران است که از طریق پیمانکاران طرف قرارداد و ظاهرا با هزینه انها مکررا به کشورهای خارج سفر میکنند.البته مستحضر هستید که ان شرکتها هیچ وقت از جیب خود هزینه نمیکنند بلکه اینگونه هزینه ها را در قرارداد ها میبینند. (108668)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۱۸:۲۷:۰۶
حال چه ايرادي دارد يكي به دوتا كامند هم پاداش بدهد (108673)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۱ ۲۲:۱۵:۲۰
مگر اینجا دادگاه است که سند و مدرک قطعی میخواهید. اینجا فقط باید اطلاع رسانی شود و اگر واقعا ارگانی خود را موظف میداند که پیگیری کند میتواند از برخی از مشاهدات مردمی استفاده کند که ممکن است بسیاری از آنها هم موثر نباشد. بهرحال این گام بسیار ارزنده ای از جانب سایت الف است که میتواند رسالت رسانه ای خود را در جهت شفاف سازی و امنیت اقتصادی جامعه ایفا کند. بهرحال به نظر من شما فقط باید مشاهدات مردمی را بدون مسئولیت پذیری منعکس کنید و خود را درگیر ارائه اسناد و مسائل حقوقی نکنید. (108702)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۴ ۱۱:۱۶:۲۶
لطفا منطقي باشيد ! يعني هركي هر چرت و پرتي گفت بدون سند و مدرك مستدل بايد در معرضه ديد همگان قرار داده شود (108926)
 
کربلائی محمد
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۰۵:۳۵:۳۶
اولاً : کسی که دسترسی به مدرک و سند داره خودش هم از پاداشهای تپل بی نصیب نیست و عمراً نمیاد نون خودش رو آجر کنه
ثانیاً : در سخنرانیهای انتخاباتی آقای احمدی نژاد میشنیدیم که \" ما تافته جدا بافته ای به نام مدیران نداریم \" و فکر میکردیم هر روز تعداد قابل ملاحظه ای از مدیران رو میندازند داخل دیگ روغن داغ اما میبینیم که مدیران هم اکنون دارن تپلتر از گذشته دریافت میکنند
ثالثاً : بنده در یکی از زیرمجموعه های وزارت دفاع شاغل هستم و همه ساله شب عید جلسه ای برای مدیران برگزار میکنند و پاداش تپل رو آخر جلسه بهشون تقدیم میکنند درصورتیکه این کارگر ننه مرده است که جونشو کف دستش میگیره و چرخهای تولید رو میگردونه (108723)
 
علی
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۰۶:۴۹:۳۲
از شعار تا عمل فاصله بسیار است. (108724)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۰۷:۰۲:۵۴
پرداخت پاداش در شرکتهای خصوصی که بر اساس قانون تجارت اداره میشوند با توجه به عملکرد مدیران توسط هیات مدیره تعین میگردد که قاعدتا در دایره این بحث قرار نمیگیرد در مورد شرکتهای دولتی نیز برابر قانون با تصویب هیات مدیره وتایید مجمع پرداخت پاداش حداکثر تا دو ماه قابل پرداخت خواهد بود برای وزارتخانه ها نیز پرداخت پاداش تا سقف یکماه برای کارکنانیکه تلاش مضاعف داشته اند تا یکماه وبا تصویب هیات محترم وزیران تا دو ماه قابل پرداخت خواهد بود .
در مورد شرکتهای دولتی نظیر شرکت ملی نفت ،سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران و.. نیز قاعده حداکثر دو ماه رعایت میگردد آن هم با تایید وزرای محترم لیکن ممکن است از محل سر جمع دو ماه به تعدادی محدودی از مدیران رقمی بالاتر پرداخت گردد که با مطالعه عملکرد آنها متوجه خواهید شد که رقم پرداختی در مقابل عملکرد آنها بسیار ناچیز است بعنوان مثال مدیر عامل شرکت تولیدی دولتی که از محل سود خالص شرکت مبلغ 500 میلیارد تومان مالیات به دولت پرداخت نموده است وحجم عملیات مالی آن 7 هزار میلیاردتومان در سال بوده است چقدر باید پاداش بگیرد(این مثال واقعی بود بدون ذکر نام شرکت)واین در حالی است که اگر این مدیر عامل یک مقدار فرد معتقد ومتعهدی نباشد صدها برابر این پاداش ناچیز را از محل قراردادها ی پیمانکاری میتواند اختلاص نماید .
از طرفی لیست تمامی پاداش های پرداختی شرکتهای دولتی در اختیار دیوان محاسبات وسازمان بازرسی مستقر در این سازمانها قرارداد وتحت کنترل میباشد
به نظر بنده مناسب است وقتی از پاداش چند میلیونی مدیران صحبت میشود اولاد رقم دقیقا مشخص شود ودر کنار آن عملکرد مالی ،سود خالص ومالیات پرداختی به دولت ارائه گردد تا مشخص شود پاداش پرداختی به این مدیرمناسب بوده است یا خیر.
با تشکر (108725)
 
بهناز
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۰۷:۲۰:۲۶
يكي از اموري كه بعضي از مديران سازمانها و شركت هاي دولتي از آن استفاده مي كنند مسئله شترمرغ بودن شركت است. يعني در زماني كه نياز پول دارند خود را دولتي حساب مي كنند ولي در زماني قرار بر پرداخت پاداش است خود را يك تشكيلات خصوصي محسوب مي كنند. اين مسئله به وفور در مورد شركتهايي كه ذيل اصل 44 قانون اساسي هستند ديده مي شود. مسئولين دولتي يكبار و براي هميشه بايد مشخص كنند كه شركت هايي كه طبق اصل 44 واگذار مي شوند جزء شركتهاي خصوصي هستند يا دولتي؟ اگر خصوصي هستند پس هرچقدر پاداش هم پرداخت كنند هيچ منع قانوني ندارد. (108727)
 
احد اسدی
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۰۷:۲۱:۰۴
بسم الله الرحمن ارحیم
باید ا ین ابتکار سایت الف را عیدی نوروزی به همه ازادی خواهان و عدالت طلبان دانست و ا ن را ارج نهاد.
از جرعت و شهامت سایت الف کمال تشکر رادارم.
امید هست در اینده نه چندان دور اکثریت یا همه سایت های انترنتی یا روزنامه های دولتی و خصوصی ابتکار سایت الف را سرمشق قرار بدهند تا در موضو عات مختلف
دیگر نیز این ابتکار بکار گرفته شود مثلا چه ایرادی دارد روزنامه های پر تیراژ اعلام کنند اگر در بدنه ادارت و دیگر نهاد های دولتی و یا خصوصی پارت بازی یا درخواست یا رد وبدل رشوه یا دیگر عملکردهای خلاف قانون دیده شد سریعا به قسمت مربوطه روزنامه ارسال یا تلفنی اطلاع دهید با دلیل و مدارکی سایت الف در نوشته اصلی بدرستی به ان اشاره کرده است.
دولت و نظام تنها قادر نیست فساد های مختلف و عملکردهای غیر قانونی را به تنهایی حل کند جامعه باید برخیزد و همکاری کند تا ریشه همه نوع فساد از بین برود .
پیشنهاد می کنم قوه قضائیه محترم شماره تلفن مخصو ص و اسانی را انتخاب و برای دریافت عملکردهای غیر قانونی اعلام کند.......
انشاالله. (108728)
 
بیچاره
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۰۸:۲۹:۵۵
لطفا به سایت دانشگاه علوم کشاورزی گرگان http://www.gau.ac.irمراجعه و خبر سایت در خصوص مصوبه هیات رییسه برای پرداخت پاداش پایان سال را مرور کنید .
ایا این پرداختها از بودجه دولت است یا خیر ؟
عنوان خبر : مصوبات هيات رئيسه دانشگاه پيرامون پاداش پايان سال کارکنان
متن خبر:
با تصويب هيات رئيسه دانشگاه علوم کشاورزي ومنابع طبيعي گرگان در جلسه چهارم اسفند ماه، به تمامي کارکنان دانشگاه اعم از رسمي، پيماني، قراردادي به ميزان يک برابر حقوق و مزاياي دريافتي مستمر، پاداش پايان سال پرداخت مي شود.
همچنين هيات رئيسه دانشگاه با پرداخت 175 ساعت اضافه کار در اسفند ماه سالجاري به تمامي کارکنان دانشگاه تا سقف 3 ميليون ريال موافقت نمود.
شايان ذکر است پاداش پايان سال کارکنان دانشگاه در سال 1386 يک ميليون و پانصد هزار ريال و اضافه کار اسفند ماه سال گذشته، مطابق ماههاي قبل اعمال شده بود.
ارسال توسط : روابط عمومي در تاريخ 11/12/1387 ساعت 10:15:09 (108731)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۰۹:۰۱:۰۰
بنام خدا
یکی از مسائل رایج در دوائر دولتی استفاده بی جا از حق ماموریت است
یعنی ماموریت بی هدف که فقط برای دریافت وجه دریافت میشود
باید دولت با دستور عملی جلوی این سوء استفاده رابگیرد رقم این عمل زشت خیلی بالا می باشد. (108735)
 
سيد عليرضا
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۱۱:۰۳:۱۳
با سلام :
برادر عزيز مدير عامل مبلغي واريز مي كند به حساب مدير كل ،ما هم به گونه اي خبر دار مي شويم خوب از مدير عامل سند بگيريم يا از مدير كل يا از بانك كدام از اين ها همكاري مي كنن! تورا به خدا كارمند ها را وسوسه نكنيد خودشان را بد بخت كنند من شخصا با روي كارآمدن جناب اقاي احمدي نژاد گول همين شعارها را خوردم اسناد ومدارك تخلفات مدير كل ... استان اصفهان را براي رياست محترم جمهور، نمايندگان محترم مجلس ،ادارات بازرسي وزارتخانه وشركت پست ارسال كردم ودو سه سال اعصابم خرد شد ،مليونها تومان ضرر مالي وشغلي دادم به صد جرم متهم شدم ونتيجه چي شد. بازرس فلان سازمان آمد ورفت بعد فهميديم بچه خواهرش در پست استخدام شد !وهمه ..........هركس ديگر هم كه آمد بعد فهميديم يا از طريق پسر خاله ، عمو ، دائي و.....با رابطه مجبور بود مسائل را ماست مالي كند ويا نديده بگيرد مديران مثل تارهاي عنكبوت با هم ارتباط دارند وكارمندان افشا گر مثل مگس مي افتند در اين تارها ونابود مي شوند ، بگذاريد بگويم نتيجه كار من چه شد !
مدير كل به تهران منتقل شد - معاون ايشان جانشين وي شد - متخلفان وبقيه همكارن مدير يك پله جابجا شدند ودر مشاغل بهتر مشغول به كار شدند و... يك ادم ساده لوح مثل بنده ، هم تنبه شد هم ضرركرد ، هم اعصابش خرد شد ،هم پير شد ، هم حالا بايد دائما منتظر باشد كي برايش يك پاپوش درست مي كنند تا نابودش كنند 0000اگر پنج دقيقه از روي صندلي اش بلن شد يك توبيخي مي آيد روي ميزش !تورا به خدا اقايان امر به معروف ونهي از منكر را ببوسيد بگذاريد كنار وگول اين حرفها را نخوريد هيچ كس گوشش به اين حرفها بدهكار نيست . اگر هم شخصي مثا جناب آقاي احمدي نژاد بخواهد كاري بكند در اين سازمانها انقدر هستند كه سنگ اندازي كنند كه عمر نوح داشته باشي به جائي نمي رسي . حكايت دونفر همكلاسي يادتان هست يك مي گفت پدرم سناتور است ماهي چند مليون مي گيرد قانون وضع مي كند ديگري گفت پدرم پاسبان است پنج ريال مي گيرد قانون باباي تورا لغو مي كند . اميد وارم سايت الف نوشته بنده را منعكس نمايد . با تشكر . (108733)
 
شریف
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۱۳:۰۳:۵۴
ازشما الفی ها یسیارمتشکریم.البته دوستان هم اشاره فرمودندکه مستند بیان کردن مشکلاتی دارد که بهتراست بگوییم نمی شود..اماپدیدهءجالبی که جدیدا برای بعضی ادارات دولتی مد شده\"بردن مدیران دولتی به سفرهای زیارتی مثل عتبات عالیات ومشهدمقدس است.آنهم بطوررایگان..هتلهای 4و5ستاره مشهدشبی 170الی300هزارتومان هم تخمین زده شده.اماجالب اینجاست که بعضی ارگانها باتعدادی هتل درجه یک برای مدیران لایقشان قراردادبسته وآنهاراروانهءسفرهای سیاحتی می کنند.البته درقالب تشویق. کارسختی نیست.عیدنزدیک است وشماسری به لب دریادرخزرآبادبزنید.ماشینهای پلاک دولتی راهم رویت میکنید بی شک.امااگرپلیس راهی جلوی یکی ازاین ماشینها رابگیردوسوال کنداین ماشین پلاک دولتی است اینجاچه کارمیکند سریعا بابرگهءماموریت دهنش بسته می شود.ودهها مورددیگر..بااین کارفقط دل مردم میسوزد که میشنوند بیت المال تبدیل شده به بیت الحال..یاعلی (108757)
 
با سلام خدمت آقای توکلی !!
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۱۸:۳۷:۵۳
با سلام
من نمیدانم شما در این سو و آن سو به دنبال چه هستید !
چرا به این شکل برای مطرح کردن یک موضوع می پردازید !؟
خودتان می دانید که در سطح کلان کشور هیچ گونه مدیریتی در این خصوص وجود ندارد !
این وظیفه شما مجلسی هاست که تحقیق و تفحص از این گونه تخلفات را بکنید نه اینکه مردم عادی که بر روی اینترنت می چرخند بخواهید که گزارش کنند ! من معنی این کار را نمیفهمم !
تو رو به خدا به قشر ضعیف یاری برسانید ! این گونه مسائل مطرح نمودن آن هم بر روی وب به صلاح و کار خبری سالم نیست !
امیدواریم این خبر را از روی سایت حذف و بایگانی نمائید.

با تشکر _ یک شهروند از اهالی خودتان (108678)
 
علی
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۲۱:۵۳:۳۱
هی هی هی ، شما چقدر ساده هستید مگر می شود به سادگی اسرارپاداش و ... را کشف کرد پاداش فقط نقدی نیست هزاران راه وجود دارد یادم است در بانکی که چندین طبقه دارد کار می کردم در زمان افتتاح گفتنند برای فایل های شعبه و ادرات کمدهای فلزی بخرند و اینچنین هم شد بعد از چند ماهی همه آنها را به قیمت بسیار نازل فروختنند و و کمدهای چوبی خریدند و حتی می خواستند دور ستون هم ام دی اف بیگیرند ای بابا در اینگونه خریدها چندین برابر پاداش برای مدیران سود دارد یکی از دست اندرکاران می گفت برای بستن قرارداد با شرکت خدماتی خاص به من پیشنهاد پژو و... می دادند به امید آنکه روزی همه مان با خدا شویم. (108785)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۲۲:۲۳:۴۰
من یکی از دوستانم در ایران مسئل کامپیوتر یکی از ارگانهای دولتی است. چند وقت پیش که باهاش صحبت میکردم گفت که تمام کامپیوترهای سرور آنجا را ارتقائ دادند و یا عوض کردند. وقتی مشخصات سرورهای قدیمی را گفت من گفتم که اینجا ما از دستگاههای حتی قدیمی تر هم داریم استفاده میکنیم و نیازی به ارتقاء ندارند. بعد دوستم گفت میدونی آخه سقف آشپزخانه خونمون ریخته و کلی خرج روی دستم افتاد برای همین مجبور شدم سرورهای اداره را عوض کنم. من هم گفتم آهان از اون لحاظ... واقعا که ارتباط تکنولوژی با سقف آشپزخانه شگفت انگیز است. این قانع کننده ترین جوابی بود که میتوانستم برای سوالم بشنوم! (108799)
 
آرمان-آ
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۲۲:۴۸:۳۳
باسلام ازکلیه دست اندرکاران سایت الف که باعث امیدواری ما شدند هرچنددردی رادوا نمیکنه اما بازهم خوبه.

البته این گفته های ذیل شامل بیشترمدیران می باشد نه همه مدیران .مدیران خوب انگشت شمارند.

مدیران نیاز به این پاداش(دوماه حقوق ومزایا)که بالای5میلیون میشه یقینا کمترنمیشه ندارند.همین تائید پیمانکاران(سرقفلی) به بهانه رضایت ازخدمتشان کافیه(منظورم راگرفتیتد یانه حتما گرفتید.(بکسل کردن پیمانکار).

درمناقصه ها شرط گذاشتن1-سابق کاری(شرکتهای جدیدالتاسیس پذیرفته نمیشن)2-رضایت ازکارفرمای قبلی-3-داشتن حداقل چندقرارداد4-شرکت درقبول ویا ردآن مختاراست.اینها کافیه تانیاز به پاداش نداشته باشند

خیلی جاها کارمند رسمی رابخاطر پیمانکار توبیخ میکنند-اضافه کاری اش-مزایا و..قطع میشه وکارمندشرورمحسوب میشود تاجایی که زندگی اش ازهم می پاشند.

دردت رابکی میتونی بگی بهرکی بگی آنتن اون مدیره خدابدادمابرسه به کجاداریم میریم.

اگرازماموریت خارج ازکشور هم بگذریم .درماه به بهانه سرکشی به زیرمجموعه های خود10-15روزی رامیرند وآب وهوایی عوض میکنند وپذیرایی مفصل و...

بگذریم آب توهاون کوفتنه. (108801)
 
A.Z
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۲۳:۱۲:۵۵
میان عاشق ومعشوق رمزی است چه داند انکه اشتر می چراند. (108805)
 
رضا
۱۳۸۷-۱۲-۲۲ ۲۳:۲۷:۴۰
دولت پاداش عملكرد مدیران و اعضای هیئت مدیره شركت‌های دولتی را حداكثر معادل 2 ماه حقوق و مزایا تعیین كرد.
به گزارش شبکه خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیئت وزیران ، پاداش عملكرد سالیانه افرادی كه عضویت هیئت مدیره یا مدیریت عامل شركت‌های مادر تخصصی یا شركت‌های زیرمجموعه آنها را برعهده دارند، با توجه به میزان، نقش و اثرگذرای عملكرد به تشخیص رئیس مجمع عمومی مربوطه معادل حداكثر 2 ماه حقوق و مزایا تعیین کرد.

، همچنین افرادی كه در چند شركت عضو هیئت مدیره هستند، فقط از یك شركت پاداش دریافت می کنند. مطلب بالا از سایت الف است فکر می کنید حقوق ومزایای این اقایان چقدر است بنده به صراحت عرض می کنم که کمتر از دو میلیون تومان نداریم وبیشتر از ده میلیون تومان هم داریم پس حداقل چهار میلیون تومان وحداکثر بیش از بیست میلیون تومان حالا چه کسانی افتخار این سمتها دارند همانهایی که بخشنامه می کنند عیدی دویست و پنجاه هزار تومان وانهم فقط برای ضعفا عمل می شود ولی بنده اعتقاد دارم اجرای قانون چیز خوبی است واز این اقدام سایت الف مبنی بر اینکه کار خلاف قانون در این ارتباط را گزارش دهیدتشکر مینماید وامید است این رویه بصورت کلی ملاک عمل قرار گیرد (108807)
 
منشاوی
۱۳۸۷-۱۲-۲۳ ۰۷:۲۸:۳۵
با عرض سلام

لطفا به دو اطلاعیه زیر که در وب سایت داخلی کتابخانه ملی درج شده و سپس به آن عمل کرده اند توجه فرمایید.

به نطر می رسد با نزدیک شدن انتخابات این سازمان دولتی از هر وسیله ای برای جلب نظر و جمع آوری آرا استفاده می کند. علیرغم اینکه در قانون بودجه امسال پرداخت هر وجه مازادی تحت هر عنوانی ممنوع اعلام شده اما متاسفانه در این سازمان این مساله براحتی انجام می شود. فرهنگ حاکم بر این نوشته ها نیز چنان امری و اعلیحضرتی است که بدون آنکه خودشان بدانند نه تنها تبلیغ نیست بلکه مشمئز کننده هم هست. گویا از جیب نامبارک رئیس و معاون به کارمندان بخشش می شود.ما کارمندان اسم این پرداختها را یارانه انتخاباتی گذاشته ایم.این پرداخت عامی است که صورت گرفته است ولی علاوه بر اینها به مدیران و معاونان هر یک دو یا سه سکه طلا و مبلغ 600 تا 800 هزار تومان هم عیدی داده شده است.

« اطلاعيــــه »


به مناسبت ايام دهه فجر و همچنين سی امین سالگرد انقلاب، حسب الامر مشاور محترم ریاست جمهور و ریاست سازمان به هریک از کارکنان رسمی و قراردادی سازمان دو ماه حقوق (سقف پانصد هزار تومان )پرداخت خواهد شد.

اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی
« اطلاعيــــه »

به مناسبت ايام دهه فجر و همچنين دومين سالگرد تأسيس صندوق وام ضروري كاركنان و به منظور افزايش سرمايه اين صندوق ، حسب دستور معاونت محترم پشتيباني ، امور حقوقي و استانها ، مبلغ پانصد هزار ريال به هر يك از اعضاء صندوق پرداخت و به حساب صندوق واريز گرديد .« اداره كل امور اداري »

پايان زمان خبر


امید است رسیدگی کنید (108827)
 
بهناز
۱۳۸۷-۱۲-۲۳ ۱۲:۰۱:۰۹
با توجه به بخش نامه هيئت دولت در خصوص پاداش به مديران(معادل 2 ماه حقوق و مزايا) عملا\" اين بحث موضوعيتي ندارد. البته معلوم نيست اين مصوبه هيئت دولت در تضاد با مصوبه مجلس است يا خير؟ در ضمن بسياري از مديران دولتي دستگاه خود را يك شركت دولتي محسوب مي كنند( مثلا\" شركت فرودگاه هاي كشور-شركت نفت و گاز پارس و شركت مديريت زيرساخت حمل ونقل و ... )و رسما\" قانون را دور مي زنند. (108840)
 
مهدی313
۱۳۸۷-۱۲-۲۳ ۱۵:۴۶:۴۶
حقیر از کارمندان بانک هستم که حقوق دانشگاهیان وپرسنل تامین اجتماعی را می پردازم .
در طول سال علاوه بر حقوق وعیدی واضافه کار وامثال ان .به کرات مبالغی تحت عنوان کارانه وبهره وری وحق مدیریت به این افراد پرداخت می شود .
حقیر اگر می دانستم که واقعا شما پیگیر هستید ایمن مسائل را بیان می کردم .مثلا حدود 220000تومان حق مدیریت برای شرکت درافتتاح یک بیمارستان .
یکی از اعضا که ظاهرا دانشگاه علوم پزشکی کار می کند .کارانه ده ماهه اش که دود یک ماه قبل پرداخت کردیم .حدود ده میلیون وجهارصد هزارتومان شده بود (دقت کنید ده میلیون وچهارصد هزار تومان .)
به همراه شرکت در کمیسیون ها و امثال ان .و حق مدیریت هایی که نصیبشان شده بود .(اینها اضافه بر حقوق رسمیشان است).تاجایی یادم هست 15میلیون وخورده ای تومان دریافت کرد از بانک .
کارمندان عادی هم هر سه ماه یه سه ماه کارانه ای دارند که به گفته یکی از خودشان حداقل 800000(هشتصد هزار تومان )است .تازه این علاوه بر بهره وری است .یعنی یک کارانه دارند یک بهره وری .این دو مجزا از اضافه کار است .چون به شخصه در بانک هستم واین مسائل را شاهدم .به کرات اینها را می بینم .به جز کارانه واضافه کا ر وحق بهره وری.وانهایی هم که مدیرند حق مدیریت در یافت می کنند ..بعضی سرفصلهای دیگر هم وجود دارد .که بعضی ها را منصفانه می بینم مثلا کمک هزینه تحصیلی برای کارمندان دانشجو.
اما اضافه براینها اگر یک روز گزارش کارکرد حساب یکی از این پرسنل معمولی را هم ببینم شاید حدود چهار پنج سرفصل دیگر هم برایشان واریز می شود .
جالب انست که مدیران چیزهای علاوه براینها مسائل دیگری دارند .
مثلا در گزارش ریزکارکرد یک مدیر نوشته می شود .
13000000ریال بایت شرکت در فلان کمیسیون .
2200000ریال .برای شرکت درافتتاح فلان بیمارستان .
1400000برای فلان کار .
شما اگر واقعا قصد دارید این مسائل رابررسی کنید .بروید به سراغ دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تامین اجتماعی .
یک گزارش ریزکارکرد از بانکهایی که حقوقشان را می دهد بگیرید .متوجه می شوید که حدود هفت هشت سرفصل برای کارکنان عادی وحدود سه چهار سرفصل اضافه برای مدیران وجود دارد درحسابشان . (108849)
 
سپهر
۱۳۸۷-۱۲-۲۳ ۲۰:۵۹:۱۰
با سلام:پرداخت پاداش به مدیران در شرکتهای دولتی به روشهای مختلف صورت میگیرد که یکی از مصادیق از مد افتاده ان پرداختهای مستقیم و نقدی است.در زیر به نمونه هایی دیگر از ان اشاره میشود:
1-پرداخت بصورت ماموریتهای نشسته(ماموریتهایی که هیچ وقت صورت نگرفته ولی فرم ماموریت تکمیل و وجه ان پرداخت میشود)
2-پرداخت بصورت اعزام های مکرر به خارج از کشور به بهانه های مختلف یا مستقیم یا غیر مستقیم از طریق شرکتهای زیر مجوعه یا از طریق پیمکانکاران مربوطه که شایع ترین نوع ان است
3-پرداخت بصورت غیر نقدی
4- پرداخت در قالب اضافه کارهای تشویقی
5-پرداخت تحت عنوان حق جلسه و....(جلسات مدیران هم که الحمدا...پایانی ندارد)
6-پرداخت به مدیرانی که مدارک تحصیلی دروغین دارند
7- و.... (108863)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۲-۲۴ ۰۱:۴۸:۴۶
من امشب اخر وقت یه لطیفه خوب شنیدم که خندهام گرفت اونم این جوک شما در مورد گزارش تخلفات عیدی ادارات میباشد
خدا خیرتون بده که باعث خندیدن ما قشر آسیب پذیر هم شدید (108875)
 
علی
۱۳۸۷-۱۲-۲۴ ۰۷:۲۳:۴۷
یکی دیگر از مصادیق پرداخت های غیر مجاز بکار گیری مجدد نیرو های بازنشست شده در شرکتهای زیر مجموعه شرکتهای دولتی با حقوق و مزایا وپاداشهای کلان است.اصلا گوئی این شرکتهای زیر مجموعه برای همین منظور تشکیل شده اند و هیچ هدف دیگری ندارند. در شرائطی که مملکت این همه بیکار دارد معلوم نیست این مطلب دیگر چه صیغه ایی است که مرسوم و متداول شده است؟!. اقایان در توجیه اقدامات خود مدعی هستند که این گونه شرکتها مشمول قانون بودجه نبوده و ازادند هر کاری دلشان میخواهد بکنند .حال انکه اکثر سهام اینگونه شرکتها مال دولت و اصولا بودجه انها نیز غیر مستیم از طریق دولت تامین میگردد. (108886)
 
مقدم
۱۳۸۷-۱۲-۲۴ ۰۸:۱۷:۱۰
دولت پاداش عملكرد مدیران و اعضای هیئت مدیره شركت‌های دولتی را حداكثر معادل 2 ماه حقوق و مزایا تعیین كرد.
به گزارش شبکه خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیئت وزیران ، پاداش عملكرد سالیانه افرادی كه عضویت هیئت مدیره یا مدیریت عامل شركت‌های مادر تخصصی یا شركت‌های زیرمجموعه آنها را برعهده دارند، با توجه به میزان، نقش و اثرگذرای عملكرد به تشخیص رئیس مجمع عمومی مربوطه معادل حداكثر 2 ماه حقوق و مزایا تعیین کرد.

، همچنین افرادی كه در چند شركت عضو هیئت مدیره هستند، فقط از یك شركت پاداش دریافت می كنند. (108887)
 
محمدرضا.ش
۱۳۸۷-۱۲-۲۴ ۱۶:۳۷:۴۱
جناب سایت الف شما که مدرک می خواهید بگویید برایتان کپی چکی که آن مدیر دریافت کرده رابفرستیم یا صورت حساب بانکیش و یا عکس زمانی که دارد آن عیدی را میگیرد؟ خدا خیرت دهد از کجا باید مدرک بیاوریم آن هم از رییس و مدیرانمان! (109048)
 
۱۳۸۷-۱۲-۲۴ ۲۱:۵۶:۲۲
مبحث مفیدی برای مدیران محترم است ، خواهش می کنم ادامه دهید . اطلاعات شما در مورد فناوری های کسب پاداش و امتیازات مدیریتی در ادارات مختلف خودش دوره مدیریت تکمیلی است و البته به مدرک و کاغذ پاره احتیاجی نیست . (109112)
 
محمدی
۱۳۸۷-۱۲-۲۵ ۰۱:۱۴:۳۴
با سلام
من از این کارهای آقای دکتر توکلی تعجب می کنم. ایشان با سابقه خدمات دولتی و عضو هیات علمی دانشگاه، بهتر از هر کسی می دانند که یک ریال جابجا کردن از اموال دولتی از چشم ناظرین و حسابرسان دور نمی ماند. هیچ ذیحسابی اجازه پرداخت وجهی به عنوان پاداش نمی دهد مگر اینکه مصوبه هیات دولت داشته باشد. یا اینکه مجمع عمومی شرکت دولتی (که معمولا اعضای دولت در آن نقش اصلی را دارند) مبلغ و مورد پاداش را تایید کند. تازه با این کارا، شما دستگاههای دولتی را که مبلغ ناچیزی در کنار عیدی به کارکنان خود می دهند، قطع کنند. در واقع دود این کار صرفاً به چشم کارمندان دون پایه می ره. به جای این کارها بهتر است جناب آقای دکتر توکلی کارهای زیر را در دستور کار هیات های تحقیق و تفحص رسانه ای و مجلسی قرار دهند:

1- مدیران یا کارکنان دستگاههای دولتی یا نمایندگان محترمی که دارای دو یا چند شغل هستند که حداقل یکی از آنها دولتی و حداقل یکی نیز با استفاده از رانتهای دولت بوجود آمده اند، شناسایی و میزان دریافتی سالانه آنها مشخص شود.
2- اعضای محترم هیات علمی دانشگاهها که بایستی 40 ساعت موظف در هفته در دانشگاه حضور داشته باشند و کارهای آموزشی و پژوهشی انجام دهند، اما کمتر از 10 ساعت در هفته در محل کار خود حاضر می شوند و در همان حال عضو هیات مدیره یا هیات موسس و یا هیات امناء چندین و چند موسسه آموزشی و شرکت دولتی و خصوصی هستند، میزان دریافتی سالانه آنها مشخص و اعلام شود.

در هر حال به نظر من آنچه که مهم است اینست که میزان دریافتی سالانه یک نفر کارکن دولت، یا مدیر دولتی یا نماینده مجلسی که همگی بایستی تنها دارای یک شغل باشند، چقدر است؟ ! (109042)
 
علی
۱۳۸۷-۱۲-۲۵ ۲۲:۴۲:۱۳
جناب محمدی
نمی دانم با کدام ذهنیت این حرف را راجع به هیئت علمی زدید لابد مصداقی سرغ دارید. اما بهتر بود کمی رعایت کرده و همه را در یک صف قرار نمی دادید. (109420)
 
محمدی
۱۳۸۷-۱۲-۲۶ ۱۴:۳۶:۴۷
البته منظور بنده همه اعضای محترم هیات علمی نبوده و نیست و این تذکر شما کاملاً بجا است. ضمن اینکه بخشی از نوشته های بنده در متن حذف شده و برخی قسمتها را دچار نارسایی کرده است( بخصوص پاراگراف انتهایی) (109692)
 
حسین
۱۳۸۷-۱۲-۲۵ ۰۱:۲۵:۴۰
برخی از مدیران دولتی به عنوان مدیرعامل یا رئیس هیات مدیره یا عضو هیات مدیره در شرکتهای خصوصی شاغل هستند که تابع قانون تجارت است.
درآمدهای کلان این افراد که احتمالا منع قانونی هم ندارد باعث شده که فراموش کنند که مدیر دولت جمهوری اسلامی هستند و باید به فکر اقشار کم درآمد باشند. (109010)
 
جعفر
۱۳۸۷-۱۲-۲۵ ۱۰:۵۴:۵۳
شما هی مطلب بنویسید انها پاداش خودشان را از طرق مختلف میگیرند.زیاد سر خودتان را درد نیاورید.... (109233)
 
احمد
۱۳۸۷-۱۲-۲۵ ۱۷:۰۳:۴۱
مهمترین پاداشها و پولها در فوتبال رد و بدل میشود و خیلی از آنها را علنا اعلام میکنند ولی هیچ اقدامی نمی شود. تیم سرخ به خاطر یک پیروزی آبکی نفری 1000 دلار پاداش میدهد. جالب است یکبار بعد از باخت پاداش دادند. ضمنا فوتبالیستها از مدیران نیز مدیر ترند.
و ایذا تیم آبی. (109336)
 
افسر
۱۳۸۷-۱۲-۲۵ ۱۷:۴۷:۱۳
اقا کمی هم به پاداش شرکتهای مثلا خصوصی نظیز سایپا و ایران خودرو وامثالهم بپردازیدتا ببینید پاداش انها در قبال پاداش مدیران شرکتهای دولتی چقدر بالاتر است... (109348)
 
MOSTAFA
۱۳۸۷-۱۲-۲۶ ۰۰:۵۴:۴۹
فرض براینکه پرداخت پاداشهای غیر قانونی گزارش شود می خواهید چه کنید ؟
بعضی از دوستان نظر داده بودند که قوه قضائیه تلفنی را برای گرفتن گزارشات مردمی در این زمینه اعلام کند ، من می پرسم اگر در قوه قضائیه این امر رخ داد کسی جرات بیان آنرا دارد ؟
آیا پرداخت ها به قضات قانونی است ؟ (109452)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته