نظر منتشر شده
۱۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 222990
واکنش عراقچی به انتشار گسترده یک فایل صوتی؛
بازی با منافع ملی تا کجا می خواهد پیش برود
بخش داخلی الف، 27 فروردین 93
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۶
«سید عباس عراقچی» عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای نسبت به انتشار فایل صوتی منتسب به وی در فضای مجازی واکنش نشان داد و پرسید: «بازی با منافع ملی تا کجا می خواهد پیش برود.»

روزنامه وطن امروز متعلق به مهرداد بذرپاش در آخرین شماره خود گزارشی را از یک فایل صوتی منتشر کرد که در آن ادعا شده، عراقچی اظهارات رئیس جمهور در نامه اش به رهبری را اشتباه می داند. در این گزارش آمده است که عراقچی در سفر بهمن ماه گذشته به قم در جلسه ای با طلاب حاضر می شود. جلسه ای که در آن اجازه حضور به خبرنگاران داده نمی شود. اما برخی طلاب حاضر در جلسه، اطلاعاتی درباره اظهارات این نشست و همچنین بخشی از فایل صوتی پرسش و پاسخ صریح با مذاکره کننده ارشد ایران با غرب را در اختیار این روزنامه قرار داده اند. فایلی که عراقچی می گوید به صورت ناقص پخش شده و همچنین در متن منتشر شده نیز تحریف صورت گرفته است.

وطن امروز در گزارش خود آورده است: در فایل صوتی عباس عراقچی در پاسخ به سوال یکی از طلاب درباره حق غنی‌سازی، صراحتا گفته است که ادعای روحانی مبنی بر اذعان ۱+۵ به حق غنی‌سازی ایران در توافق ژنو اشتباه بوده است.

به گزارش «وطن امروز»‌، عراقچی در بخشی از برنامه پرسش و پاسخ با روحانیون مدرسه معصومیه با سوال دقیق یکی از طلاب مواجه می‌شود. این روحانی که تناقضات اظهارات عراقچی و روحانی در موضوع به‌رسمیت شناخته شدن حق غنی‌سازی ایران را متوجه شده بود از عراقچی پرسید با توجه به اینکه شما می‌گویید آمریکا حق غنی‌سازی ایران را نمی‌پذیرند؛ آیا نامه رئیس‌جمهور به رهبری بلوف بوده است یا خیر؟ که معاون وزیر امور خارجه پاسخ داد: من هم همین را می‌خواهم عرض کنم ببینید بین خود ما حتی در سطح رئیس‌جمهور کلمه حق و شناسایی حق یک مقداری قرقاطی شده است. وی افزود: اینکه آقای رئیس‌جمهور توی نامه‌شان اگر نوشتند حق ما را به رسمیت شناخته‌اند، ایشان اشتباه کرده‌اند.

اما عراقچی در واکنش به این گزارش در گفت وگو با ایرنا «با ابراز تعجب از پخش ناقص و تحریف شده سخنانش در یک جلسه خصوصی» گفته: «نگرانم که اینطور بازی با منافع ملی تا کجا می خواهد پیش برود!» عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای از همه رسانه ها خواست در شرایطی که مذاکرات به مراحل حساس و پیچیده کنونی رسیده، از اظهارات و ادعاهای بی پایه و اساسی که مغایر با منافع ملی و در راستای اهداف بیگانگان و دشمنان ایران اسلامی است، خودداری کنند.

عراقچی همچنین به رسانه ها توصیه کرد که منافع ملی کشور و احقاق حقوق هسته ای ملت بزرگ ایران را قربانی اهداف کوتاه مدت سیاسی خود نکنند. وی در عین حال تاکید کرد همان طور که رییس جمهور محترم در نامه خود به مقام معظم رهبری نیز اشاره فرموده اند توافق ژنو صراحتا حقوق هسته ای کشورمان را به رسمیت شناخته و با پذیرش ادامه غنی سازی در ایران، حق غنی سازی جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرده است.
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۳۶:۱۳
جناب عراقچی عزیز

این اقایان مدتهاست با منافع ملی این مردم بازی میکنند و برای آنها صرفا عدم موفقیت دولت کنونی در این امر مهم است چرا که بدنبال آن برخی مشکلات اقتصادی کشور رو به آرامش میگذارد که خوب بعضی ها به ادله مختلف راضی به آن نیستند. (2083632) (alef-13)
 
مهر
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۰:۰۰
ای بر آتش بیار بر ضد منافع ملی لعنت
ای بر کسانی که مى خوان فقط فضا رو که به نفع منافع شخص ى شون به خطر افتاده متشنج کنند لعنتتتتتت (2083714) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۳:۵۷
لعنت بر اوباما و امثالهم که ماها را سر مسائل الکی دچار اختلاف میکنند. (2083747) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۹:۴۳
لعنت بر اونایی که ندونسته میدان رو برای اوباما و امثالهم باز کردن (2084014) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۲:۳۲:۵۵
کسی را که نمیداند اشتباه میکند را که نمیشود لعنت کرد. لعنت متعلق به آن کسیست که عامدا و عالما و با هدف پلید گناه میکند.
مثلا آیا کسانیکه تنگه احد را رها کرده و دنبال غنائم رفتند، قابل لعن هستند؟ به نظرم خیر.
اما آیا منافقینی که در دل با کفار هستند و برای اهداف آنان برنامه ریزی میکنند، اما ظاهرا نماز میخوانند، قابل لعن هستند؟ بله. (2084966) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۲:۳۵:۴۴
یعنی شما میگویید شخصی که در حین رانندگی غفلت کرده است و به یک عابر پیاده زده است، همان قدر مجازات شود که آن تروریستهایی که با برنامه ریزی قبلی با ماشین به یک انسان میزند. (2084971) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۶:۳۴
بنا به فرمایش رهبری ما هر وقت از مواضع اصولی عقب‌نشینی کردیم. دشمن هر روز پر روتر شده و یک قدم دیگر به جلو خواهد آمد. از مسائل هسته‌ای گرفته تا انتخاب نماینده در سازمان ملل باید با تأیید آنان باشد. لابد فردا هم می‌گویند رئیس جمهور را ما باید انتخاب کنیم.

آری این است نتیجه کوتاه آمدن در برابر سیاست‌های زورگویانه آمریکا و غرب. (2084101) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۰:۱۲:۰۸
ما که لااقل در این 8 سال عقب نشینی نکردیم دیپلماسی تهاجمی داشتیم پوزه استکبار رو به خاک مالیدیم از هر تریبونی برای فحش و ناسزا به امریکا و استکبار استفاده کردیم نتیجه اش چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منافع ملی اگر ایجاب کرد باید از خیلی از حرفهای قبلیمان دست بکشیم .
برادران شعار جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم چی شد؟ چرا عقب نشینی کردیم و قطعنامه را پذیرفتیم؟؟؟؟
دنیای امروز دنیای تعامل و گفتگوست نه دنیای جنگ و خونریزی. (2084701) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۲۱:۳۰:۳۱
چند سال گذشته که ما با قدرت و اقتدار با بیگانگان رفتار می کردیم هر سال یه قعطنامه شورای امنیت تصویب می شد و به طور متوسط هر شش ماه یه تحریم اروپایی و آمریکایی و کانادایی ژاپنی و.... همچنین دائم داشتن گستاخی می کردن. حالا خوبه فقط گستاخی می کنن حداقل تحریم جدید شورای امنیتی نیست. (2085786) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۹:۰۸
آقای عراقچی گفته‌اند ما به جز آقای ابوطالبی کس دیگری را به سازمان ملل معرفی نخواهیم کرد و تا رسیدن به نتیجه بر روی خواسته خود پای می‌فشاریم. انتظار می‌رود وزارت امور خارجه بر گفته خود ثابت قدم باشد چرا که اگر عقب‌نشینی کند آمریکا فردا درخواست‌های دیگری را مطرح و وزارت امور خارجه همچون قبل باید به خواسته او تن دهد و عقب‌نشینی کند. (2084109) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۲۱:۳۵:۳۶
چه ایران قبول کنه چه نکنه آمریکا دائم درخواست دیگر خواهد کرد ولی فقط سر ایران بی کلاه می مونه که تا معلوم نیست چقدر وقت نماینده ای در سازمان ملل نداشته باشه. (2085792) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۹:۵۳
انتقاد از مذاکرات هسته‌ای تهمت بیسوادی را به دنبال دارد.

پنداری مثل داستان هولوکاست یا ثابت بودن زمین در زمان گالیله شده که باید چشم بسته بپذیریم و حق نقد و بررسی نداریم. (2084113) (alef-13)
 
محمود امیری
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۰۵:۰۷
اولا ایشان فرمودند کم سواد نه بیسواد قبول ندارید فایل صوتی را گوش کنید.
ثانیا : اگر تقوا دارید نقد کنید ، علمی بگویید و قاطعانه بگویید.

چرا اصرار دارید کلمه کم سواد را که به حق درست هم هست بیسواد بیان کنید.

آیا حقیقتا به فردای قیامت اعتقاد دارید. (2084298) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۳۵:۴۴
اگه میخوای اینطوری بحث کنی باشه پس اینو داشته باش: در کشور ما از قدیم الایام بقال سر کوچه و راننده تاکسی هم منتقد مسایل سیاسی بوده! پس اطلاق بیسواد به منتقدین نادرست نیست! (2084335) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۲۷:۵۴
نه ابنکه قبلاًشما به رسانه ها و فرهیخته گان دانشگاهی و حوزوی در انتشار و نقد 8 قطعنامه ای که شورای امنیت سازمان ملل در زمان جلیلی بر علیه ایران صادر شد اجازه دادید و همه آزاد بودند در روزنامه ها و منابر و تریبونها آن مذاکرات را نقد کنند . آخر انصاف هم خوب چیزی است شما نه منافع ملی را درک میکنید ونه آبروی افراد را (2084321) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۶:۳۰
اکنون دولتمردان دیدند که صحبت‌ها و موضع‌گیری‌های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها فقط برای مصرف داخلی نبود و به تدریج از صدور قطعنامه بی‌شرمانه علیه ایران سردرآورد (2084129) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۹:۲۳
لعنت به تمام کسانی که در دوره های مختلف منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح داده و میدهند و کسانیکه چشم بسته تایید کر ده میکنند (2084144) (alef-13)
 
علی عسک
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۳۷:۳۷
باور بفرمایید بعضی از ماها دشمنی بیشتری با منافع ملی از جناب اوباما داریم متاسفانه!!!!!!!!!!!!!!!! (2084244) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۳:۱۰:۴۶
همه اقای بذرپاش و رابطشون با رئیس جمهور قبلی رو می دونن نیازی به این حرفا نیست (2084382) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۸:۲۷:۵۰
اوباما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرد حسابی!!!!!!!!!!!!یک برادر روحانی اومده یه سوالی از یک مقام مسئول پرسیده یه آدم نا بسم الهی هم اومده اون رو ضبط کرده توی جامعه انتشار داده اونوقت تو فهش به اوباما میدی؟ ای به گور پدر اوباما؟
آدم حسابی این مملکت اینقدردشمند داخلی داره که نیازی به اوباما و امثالهم نداره. ما خودمون دشمن خودمونیم. دشمن هم خوب فهمیده (2084635) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۲۳:۰۵:۵۳
به اوباما چه ربطی داره. لعنت به کسانی که منافع ملی رو فدای باندبازی و منافع شخصی می کنن (2085880) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۵:۲۹
بله ما هم می گوییم لعنت ، اما باید بدانید این همفکرای شما بودند که اولین بار اسرار هسته ای را به بیگانگان دادند همین مجلس ششمی ها همین عباس عبدی ها !
لابد این آقایان حافظ منافع ملی هستند ؟ ولی شما حاضرید حقیقت این فایل را تکذیب کنید .
الف فحاشی ها را تایید می کنید ، حداقل نظرات ما را هم تایید کن . (2083773) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۹:۲۸
اتفاقا از تایید نظرات شما و نشر آن به شدت استقبال میکنیم چون تعداد نسبی مثبت ها تون نشون میده چقدر حرف ها (البته نه ) تهمت ها تون در نزد مردم ارزش دارد !!

فقط ای کاش الف به حرف ما هم گوش میکرد و منفی ها رو هم در سایت فعال میکرد. (2083974) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۸:۰۳
مشکل شما اقلیت تندور اینه که فکر می کنید فضای مجازی ؛ همان فضای حقیقیه .عده ای اجیر شده مثبت و منفی می دهند خیال می کنید بیشمار هستید .همینه که ادعای تقلب در انتخابات رو مطرح کردید .بیایید بین مردم از این توهم خارج شید . (2084459) (alef-6)
 
یه دانشجو
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۱:۰۴
البته نزد مردم بی کاری مثل من و شما! نه همه مردم
که اون قدر وقت فراغت دارند که نظرات یک خبر یکی از سایت های خبری را بخوانند!!
اکثر مردم اصلا کاری به این حرف ها ندارند. که حرف من و شما بخواهد برایشان ارزشی داشته باشد.
(لطفا این نظر را هم تایید کنید) (2085055) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۲:۴۹
از مسئولین دیپلماسی کشور درخواست می‌کنم که صادقانه به ملت اعلام کنند که چه رفتاری از آنها طی 7-8 ماهه اخیر سرزده که اروپائی‌ها چنین جسارتی به ملت رشید و انقلابی و شهیدپرور نمایند و با صراحت در قطعنامه خود خواستار آزادی و رواج همجنس‌بازی در ایران بشوند؟ (2084121) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۲۷:۱۲
کاش این سوال را در سال 2011 میپرسیدید که قطعنامه‌ای از همین پارلمان اروپا و البته به مراتب بدتر از قطعنامه اخیر اعلام شد. (2084318) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۱:۲۹:۲۵
شما ظاهرا خودت یه چیزیت میشه کجای قطعنامه خواستار رواج همجنسگرایی شدن ؟!! (2084516) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۴:۰۳:۰۶
نمیدانم تا کی یک مشت هر وقت صحبت از ازادی میشود .فقط به همجنس بازی و بی بندو باری و ولنگاری و....فقط به ذهنشان خطور میکند . بابا جون باید بفهمیم که همه دنیا مثل ما فکر نمیکنند خیلی ها از جمله طرفداران و مدافعان حقوق بشر متر و مقیاس خودشان را دارند که یکی از این شاخصه ها در اندازه گیری میزان بالا و بایین بودن سطح ازادی در یک جامعه . حد رعایت حقوق اقلیتهای ان جامعه است . که از جمله این اقلیتها . در کنار اقلیتهای قومی و دینی و فکری .... جدیدا دگر باشان هم به جمع این اقلیتها اضافه شده اند .که البته در کشورهای بیشرفته غربی هم مخالفت های خودش را دارد.موضوع مهم در این قطعنامه ها این است که انها با نگاه و تعهد خودشان به این شاخصه ها قضاوت و بیانیه صادر میکنند نه بر اساس نگاه من و شما.حالا وظیفه تیم مذاکره کننده ایران مذاکره با طرفهایی است که اینگونه فکر میکنند و ظاهرا قرار هم نیست که تفکر ونگاه خودشان رابخاطر خوش امدن یا بد امدن ما عوض کنند.واقعیت تلخ این هست که یک اجماع بزرگ جهانی علیه ما تشکیل شده تحت لوای نگرانی از فعالیتهای هسته ای ایران که به اینجا رسیده که قطعنامه هایی صادر کردندو تحریمهایی وضع شده که چون به نفع ما نیست ما و در اصل دولتمردان ما باید برای برداشتن این تحریمها وظیفه دارند که تلاش کنند.و حتما این میان باید امتیازاتی بدهند. نگاه و راه حل های هیئتهای قبلی امتحان خودش را بس داده است و راه طی شده امتحان عبسی است . لذا من به عنوان یک ایرانی که به اندازه کافی از این سیاست ها و راه حل های کجکی لطمه خور ده ام از اقای عراقچی و کلا هیئت مذاکره کننده انتظار دارم که کاری را انجام بدهند که به صلاح اکثریت ملت وکل کشور است .و به های و هوی یک مشت هوچی که به هر جا و هر کاری دست گذاشته اند جز خرابی و ویرانی هنری نداشته اند و نه تنها از رو نمیروند هنوز هم ادعا دارند. توجهی نکنند. (2085150) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۵۳:۱۲
چاره کار ما ادامه مقاومت و اقتدار نظام اسلامی است . بحمدالله آقای عراقچی با پافشاری بر لزوم معرفی آقای ابوطالبی به عنوان نماینده ایران نشان داده که به این سیاست پایبند است. (2083808) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۰:۴۷
آقای عراقچی این موضوع را اعلام کردند. تصمیم دستگاه سیاست خارجی همین بوده. (2083893) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۱:۱۳
از کدوم اقتدار صحبت ميکني (2083917) (alef-13)
 
amir
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۲۰:۱۲:۲۹
منظورش اون اقتداریه که نمیتونستیم پول نفت خودمون رو هم بگیریم . اون اقتداری که پول نفت رو تو جیب یه عده ی خاصی میکرد به بهانه دور زدن تحریم . اون ......... ! اینقدر خراب کاری شد تو هشت سال گذشته که حداقل بیست سال لازمه که درست بشه . (2085681) (alef-6)
 
علي فيروزي
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۳:۴۷:۲۲
خيلي حال داد، واقعا حرف حق زدي، وقتي يه ادم بي تجربه رو مديرعامل سايپا ميشه حالا حق داره طلبكار بشه (2084579) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۴:۴۱
ضمن درخواست از مجلس برای برخورد با وزیر ارشاد به علت دیدار با یک فتنه‌گر متذکر می‌شوم این حاشیه‌سازی‌ها باعث انحراف افکار مسئولین از روند مذاکرات ژنو نگردد. به ویژه این که قطعنامه اخیر اروپائیان بر اجرای توافقنامه ژنو تاکید دارد. (2084127) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۰۰:۱۳
اگر مطابق نظر شما باشد باید با چندین وزیر برخورد شود. جهت اطلاع :) نه فقط آقای جنتی (2084287) (alef-13)
 
مصطفی ش
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۸:۲۷
کاری که با دروغ پیش برود چه منافع ملی را به همراه خواهد داشت؟؟! (2083995) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۳۹:۳۵
تو اصلا فهمیدی موضوع چیه که مثل پیرزنا داری لعنت می کنی
موضوع شناسای و عدم شناسایی حق غنی سازی برای ایران ، که این به 5+1 ربطی نداره تمام اعضای ان پی تی در چهار چوب آژانس حق غنی سازی رو دارند
حالا چرا ما باید با 5 کشور صنعتی مذاکره کنیم و حقمون رو از اونها بخوایم من نمی دونم (2084075) (alef-13)
 
بی سواد
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۵۹:۱۴
لطفا از پله دوم شروع نکنید . اسم های گنده گنده هم مثل منافع ملی ، افراطی ، کارشکن و اون 8 سال کجا بودید استفاده نکنید که گوشمون از این حرف ها پره . منطقی بحث کنید توافق ژنو چه دستاوردی داشته ، پولمون را که ندادند ، شرکت های بیمه کشتیرانی که برای 6 ماه هیچ قراردادی نمی بندند. قطعات هواپیما هم تازه گفتن قطعه می دیم که اونم از زرنگیشون تا راه دور زدن ما را بفهمند . تنها نقطه مثبت این بوده که تحریم بیشتری نشدیم جاش هر کاری اونا خواستن ما مو به مو اجرا کردیم . اقا عراقچی به صراحت می گوید که اقای روحانی در نامه اشتباه کرده اند ان وقت یک سری میایند صحبت عضو ارشد مذاکره کننده را تکذیب می کنند. البته ما با اقای روحانی موافیم و توافق ژنو را تسلیم قدرت های بزرگ در برابر ملت ایران می دانیم

الف خودم کشتم تا به دولت مورد علاقت توهین نشه (2084186) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۱:۳۳:۱۲
تحریم بیشتر نشدیم؟ قبول کردیم فقط به اندازه صادرات رسمیمون صادرات نفت داشته باشیم (اضافی که با دور زدن تحریمها بود حذف شد) تحریم رادیودارویی شدیم (توسط دولت روحانی)... (2084524) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۸:۵۳:۰۲
شما عزیزان تند رو هم دنبال همین بودید و هستید که اونا همینطور که میگی عمل کنن تا شما تندروهای عزیز به خواسته نامشروعتان که همان ضربه زدن به این دولت است دست پیدا کنید (2084650) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۲۲:۵۰:۳۱
وقتی کسی از 8 سال عبرت نمی گیره از 80 سال هم عبرت نخواهد گرفت و همیشه گوشش برای حرف حق پره. (2085861) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۶:۰۷:۲۸
توافقنامه ننگین و شرم آور ژنو صدها برابر بدتر از ترکنچای و امثالهم است. چه ایشان اقرار به اشتباه بکند یا نکند چیزی که فروخته شد عزت و اقتدار ملتی بود که چندین سال خون دل خورد و جوانان دانشمندش را تکه تکه کردند و ... و چیزی که به دست آورد، دستان خالی گدایی بود که با وعده های پوچ پر شد. چیزی که ما داریم دولت دروغ، دولت ریا، دولت ناامیدی ، دولت بی تدبیری، دولت حرفهای قشنگ. دولت تحقییر ملت، دولت مغرور و متکبر، دولت بی سوادان، دولت ... (2085329) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۷:۳۳:۰۷
من موندم هیچوقت دانشگاهیان نمیتونن ازین جلسه ها و سوالات داشته باشن؟!
اصلا چند نفر از حاضرین اون جلسه میدونستن غنی سازی یعنی چی؟؟!!! (2085453) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۰:۲۰
ببخشید ارائه گزارش کلان مسائل ملی که فقط تصمیم گیری نهایی اون بر عهده مقام معظم رهبری هست چه دلیلی داره برای چندتا طلبه گفته بشه ؟ (2083762) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۱:۰۸
بذرپاش این وسط حرف حسابش چیه؟ (2083782) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۹:۱۰
هیچ ایرانی با توافق ژنو مخالف نیست . (2084086) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۰:۵۲
من ایرانی هستم ومخالفم (2084268) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۲:۲۹:۰۰
دوستان توافق ژنو که نهایی نیست، صرفا یک تعیین مسیر است. مهم توافق نهایی است.
وقتی ما هنوز این مسأله ساده را نفهمیدیم، چه جوری میخواهیم موافق یا مخالف باشیم. (2084958) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۴:۱۳
اقای عراقچی اگر مدعی هست این حرف رو نزده با مدرک ثابت کنه
البته هوچی گری کاری است که همیشه رسانه های اصلاح طلب ها بلد هستند (2084277) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۱۰:۲۸
خواهشا ازطرف خودت حرف بزن . (2084302) (alef-13)
 
یک ایرانی مسلمان
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۱:۵۴
انتقام و اخلال در وحدت بین مسئولین و علما
تا این دولت را کله پا نکنند دست بر نمیدارند، ماشالله چقدر روزنامه، همه یاران احمدی نژاد صاحب رسانه و تیریبون شدند... (2084136) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۴۰:۲۸
منافعش به خطر افتاده !!! وقتی منافع بخطر افتاد ایمان ضعیف میشود وقتی ایمان ضعیف شد تهمت و افترا ازاد میگردد (2084248) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۵:۴۷
بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولین و متخصصین هسته‌ای کشور و تاکیدات معظم‌له در خصوص تعصب داشتن مسئولین نسبت به داشته‌های هسته‌ای بدست آمده حاکی از آن است که در مذاکرات هسته‌ای صورت گرفته وضعیت ایده‌آل نیست و مشکلاتی سر راه وجود دارد. (2083790) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۱:۵۶
ایشان فرمودند که مذاکرات باید ادامه یابد. (2083874) (alef-13)
 
محیط
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۵:۱۶
این تفسیر شماست از فرموده های معظم له. خود رهب فرزانه انقلاب فرمودند: این راهی است که باید تا آخر برویم یعنی مذاکرات را باید تا آخر برویم. تفسیر از سخنان مردم کافی نیست. سخنان مقام معظم رهبری را نیز به نفع خود تفسیر می کنید (2084049) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۶:۳۰
مفاد مذاکرات هسته‌ای محرمانه است یا بررسی حساب‌های بانکی مردم؟ مگر جزو آموزه‌های دینی ما نیست که در مسائل خصوصی دیگران تجسس نکنید؟ (2083793) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۰:۰۲
در آموزه‌های دینی ما بسیاری موارد هست. نظیر تهمت نزدن. غیبت نکردن. تقوا داشتن.

ضمناً شما مثل اینکه خیلی علاقمندید از آب گلآلود ماهی بگیری. چه ربطی داره حسابهای بانکی به این قضیه؟ ضمنا قانون مصوب مجلس است نه دولت (2083870) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۴:۲۳
تقصیر خودشونه که مذاکرات را محرمانه اعلام کردن
ما نهفهمیدیم کجای این اظهارات منافع ملی را به خطر انداخته
شاید تعریف منافع ملی در این دولت تغییر کرده و منافع ملی برابر با منافع دولت فخیمه روحانی است. (2083830) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۲:۵۸
بعد اقای رییس جمهور با این گفته هاشون منافع ملی رو بخطر نمی اندازند؟؟؟
تو این کشور تنها چیزی که وجود نداره اعتدال هستش چه الان چه 4 سال پیش چه 8سال پیش (2083899) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۲:۳۲
تیتر روزنامه وطن امروز خیلی بی شرمانه و خجالت اور بود وقاحت هم حدی داره (2084004) (alef-13)
 
محمد-بجنورد
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۴۳:۴۶
حق با آقای بذرپاش و دوستانشونه. اگه دولت روحانی با همین روند پیش بره تکلیف بذرپاش ها در مجلس آینده معلومه!! حق دارند هر کاری از دستشون برمیاد برای به بن بست کشاندن مذاکرات انجام بدن. منافع ملی هم ... فعلا مهم نیست!! (2084256) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۵:۳۲:۱۷
به هر حال ملت به آقای ظریف و تیمش اعتماد دارند. مردم این تیم رو بهتر از تیم قبلی میدونن و این اخبار مغرضانه بر علیه دولت به جایی نمی رسه. (2084588) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۶:۳۳:۲۵
اگر از ابتدا پنهانكاري نمي شد و به مردم اطلاعات درست مي دادند اين مسايل پيش نمي آمد (2084594) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۰:۲۵:۰۹
دوست عزیز من شخصا منتقد توافق ژنو هستم... حالا شما میخواین مارو لال کنین؟
عزیز دلم ایران همه چیو داد ولی اونا به قول هاشون عمل نکردن و هر کاری هم میکنن میشه بر خلاف روح مذاکرات... پولمونو ندادن... دارن سره مسئله موشک بالستیک مذاکره میکنن... من نمیدونم چرا هر وقت آقای روحانی میاد سره کار ما باید تعلیق کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2084723) (alef-6)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۰:۵۶:۰۶
واقعا چطور میشه درد و رنجهایی که ما امروز از سر ندانم کاریهای این آقایان داریم تحمل می کنیم و برای هر چیزی قیمتی چند برابر پرداخت می کنیم رو به این آقایان فهماند تا بفهمند بابا غنی سازی نخواستیم. اگه قرار باشه مملکت ورشکسته بشه خوب غنی سازی واقعا به چه دردی می خوره؟ (2084772) (alef-6)
 
سینا
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۱:۴۲:۲۹
؟؟ منافع ملی
سال 88 داشتید مملکت رو به آتیش میکشیدید، داشتید میکردید مثل سوریه، مثل اوکراین، مثل عراق، مثل افغانستان!!!!!!
کدام منافع ملی؟ (2084865) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۱-۳۰ ۰۷:۲۳:۳۵
جناب آقای عراقچی


اگر آنها با منافع ملی بازی نکنند منافع خودش از کجا تامین شود؟؟
اگر آنها با منافع ملی بازی نکنند و کشور روی آزامش را ببیند آنگاه آنها چگونه از آب گل آلود ماهی بگیرند؟ (2087439) (alef-10)
 
Hossein
۱۳۹۳-۰۱-۳۰ ۰۹:۱۴:۲۰
آقای عراقچی متن کامل صحبتهاش رو پخش کنه تا باور کنیم ایشان مجبور به تکذیبیه نشده اند.
البته بازی با منافع ملی از جایی شروع شد که دولت مردم را نامحرم دانست. (2087602) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۳۹:۱۴
چرا به خاطر استراق سمع شکایت نمیشه از این روزنامه؟ (2083638) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۶:۰۴
امیدوارم هر چه سریع‌تر با این روزنامه و این افراد برخورد جدی صورت بگیره. (2083733) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۶:۱۹
اونی که باید محاکمه بشی کسیه که به دورغ تکذیب می کنه . (2083775) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۵۴:۰۷
استراق سمع؟؟؟ (2083811) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۱:۴۲
دولت و تیم‌ سابق هر انتقادی را به خود را با انگ مخالف حق مسلم ملت ایران پاسخ میدادند ، دولت و تیم‌ جدید هر انتقادی را حرکت ٔبر علیه منافع ملی‌ ملت ایران در برهه حساس مذاکرات می‌دانند، پس بیخود نیست که کشور ما در هر صورت به عقب می‌رود، چون انتقاد اصلا نباید کرد یا طرفدار آمریکا میشی‌ یا طرفدار احمدی نژاد!!! (2083643) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۱:۲۰
این موضوعی که این روزنامه مطرح کرده است چه ارتباطی با نقد دارد؟ نقد تعریف دارد. (2083718) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۵:۰۲
اینها نقد نیست تهمت و افترا است . (2083936) (alef-13)
 
هومن
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۲:۰۶
لازم نیست جلسه خصوصی عراقچی علنی بشه، متاسفانه بعد از توافق ژنو همه معنی !عزت ملی! رو دریافتند، مردم که چشماشون بسته نیست دارن میبینن چه جوری دارن باهامون رفتار میکنن!!! (2083645) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۲:۱۳
6 قطعنامه‌ی شورای امنیت و اجماع جهانی علیه ایران در زمان دولت کی بود؟
صدور قطعنامه توهین‌آمیز شورای امنیت شما را ناراحت نکرد؟ اگر کرد در پاسخ به آن چه کردی؟ (2083722) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۲:۵۹
بیشتر اون قطنامه ها دقیقا بعداز فتنه 88 تصویب شد.... (2083959) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۷:۳۳
اون موقع بهشون باج نمی دادیم و قطعنامه صادر می کردند. الان هم باهاشون مهربون رفتار می کنیم و هم باج می دهیم و هم لبخند می زنیم ولی باز هم قطعنامه صادر می کنند. (2085066) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۶:۴۰
زمانی که اون یارو رفت عکس بمب رو تو ملل متحد نشون داد و خط قرمز کشید، ناراحت نشدی؟ (2083734) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۱:۴۷
دوست عزیز اگه در 8 سال دولت پیشین پات رو خارج از کشور گذاشته بودی و رفتار و نگاه مردم دنیا رو نسبت به ایرانی می دیدی، هیچ وقت به خودت اجازه نمیدادی از عزت حرفی بزنی. همه چیز در همه جای دنیا جوری که صدا و سیمای ایران، کیهان، و وطن امروز نمایش میدن نیست. (2083744) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۴:۴۷
بله حق با شماست برای اینکه ما تنها کشوری هستیم که نمیخوایم به امریکا بله قربان چشم بگیم... افتاد آزاده خانم ... البته فقط اسمت آزاده است (2083964) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۶:۱۶
شما از ما بهترون یه پاتون داخله یه پاتون خارج اونوقت تاوان خوشگذرونی های شما رو ما باید بدیم (2083967) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۸:۲۴
بله حتما همه جای دنیا اون جوری است که بی بی سی و صدای آمریکا نمایش میده...!!! (2083971) (alef-13)
 
موجی
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۳:۰۰:۰۷
من بیش از 30 سال در خارج از کشور و یکی از کشورهای اروپایی هستم که میزبان ملیتهای متفاوتی میباشد
بعد از انقلاب هیچ دولتی مورد تائید دولتها ی غربی و حتی مسلمان نبوده است
من خود انتقادات زیادی به دولت آقای احمدی نژاد دارم ولی واقعیت این است که به تائید مهاجرینی شبیه ما، آن کسی که بیشترین تائید واحترام را بین مردم کشورهای مسلمان و کشورهای جهان سوم و حتی احزاب سیاسی مستقل کشورهای غربی داشت آقای احمدی نژاد بود که هنوز هم این ابراز احساسات نسبت به ایشان وجود دارد و همین ها اکثرشان به آقای خاتمی و آقای روحانی از بابت انعطاف سیاسی و نرمش خوشبینانه شدیدا انتقاد دارند
س. یزدی (2084364) (alef-6)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۲:۱۶
وای وای چه جوری دارن رفتار می کنند؟ (2083826) (alef-13)
 
معین
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۴۴:۵۱
هیچ جوری رفتار نمیکنن فقط ایران داره با لبخند به تمام توافق عمل میکنه و سرش رو کج میکنه اونا هم هنوز قراره پولای بلوکه رو ازاد کنن، نمیدونم چی شد هسته ای رو که دادیم ولی به جای بیست درصد یارانمونم میگن بدیم!!!!
دیپلماسی لبخند یعنی هر چی نثارمون کردن بخندیم؟!؟!؟! (2084169) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۳:۲۹
هومن جان در چه مقطعی تحصیل میکنین؟ خدای نکرده از اون 3000 عدد نیسنی که؟ (2083844) (alef-13)
 
هومن
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۳:۲۶
دوست عزیز کارشناسی ارشد دانشگاه تهران هستم، و منتقد چپ و راست، اگه دشمنو پررو کنی و بعد لبخند تحویلت بده هنری نکردی، من به تدبیر این دولت امید داشتم ولی.. (2084024) (alef-13)
 
کامران
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۳:۵۴
هومن جان حرف حسابو زدی، در جدید ترین ورژن عزت ملی فایننشال تایمز گفته اگه ایران صادرات نفتش بیشتر از یک میلیون بشکه بشه تحریم میشه!! بعضی از دوستانی که کامنت میذارن توجه ندارن لبخند آمریکا به خاطر جسارت روزافزونش علیه ایرانه. (2084019) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۷:۴۸
خخخخخ آقای تدبیر و امید حق یعنی چی؟ (2084036) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۲:۲۲
با سلام وقتي انتقاد شد جرا دم از محرم نامحرم ميزنيد وقتي شرمن و جان كري مانند نوكران حلقه به گوش اطلاعات را در اختيار صهونيست ها قرار ميدهند پس از كي مخفي ميكنيد؟ چرا به روزنامه كيهان كه انتقاد سازنده ميكرد مورد بيمهري و توهين قرار كرفت وقتي منتقدان دلسوز كه اتفاقا استاد دانشگاه هستند از مفاد دو پهلو ايرادهاي اساس حقوقي گرفتند وقتي گفتيم انها توهين ميكنند و ميگويند اصلا حق هسته اي براي ايران در نظر نگرفتند و حتي دم از توان موشكي ايران ميزند حقوق بشر را چاشني مذاكرات كردند همجنس گرايان و بهايت راموضوع قرار دادند حزب الله سوريه را شرط گذاشتند و خود سزكرده شيطان گفت اگر بتوانم پيچ ومهره سايت هستهاي ايران را باز ميكنم گفتند توهم داريد اين مطالب مصرف داخلي است بيمورد است و دايم به هم تبريك گفتند وقتي شيطان حداقل با مردم خودش رو راست بود و اسناد را منتشر كرد گفتند تخصصي است و شما نميدانيد و حال صوت منتش شده ر كه صداي جناب عراقجي است را جه ميگوييد تكذيب ميكنيد و يا دم از منافع ملي ميزنيد والا شما را فرزندان همين ملت ميدانيم شما را سفيران خود ميدانيم ولي از مكر و فريب انها ميگوييم كه رهبري هم به ان تاكيد دارد (2083646) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۵:۰۲
انتقاد سازنده‌ی کیهان؟
کدام را می‌گویی؟ اینکه صحبت‌های جلسه‌ی محرمانه تیتر کیهان شد، معنی انتقاد سازنده دارد؟ (2083728) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۲:۰۶
شما از این همه صحبت فقط کیهانش رو دیدید ... این همه روزنامه در اختیار شماهاست چشم دیدن یخ کیهان رو هم ندارید....!!!؟؟؟ (2083981) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۴:۰۵
دوست عزیز چرا هر چی میشه برای موجه دونستن حرفای خودت از رهبری مایه میذاری؟!! اگه حرفت درسته، نیازی به سند جور کردن برای توجیه حقانیتش نیست. اما مسئله اینجاست که خودت هم میدونی که دیدگاه اکثریت خوانندگان الف نسبت به شما چیه... (2083748) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۰:۳۷
مهم نیست که دیگاه شما چیه مهم اینه که مقامات آمریکایی آشکارا دارن همه واقعیتهای پشت پرده رو دونه دونه برملا میکنن (2083977) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۴:۱۶
امان از دست تو شهروند انقلابی!!!! (2083749) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۰:۳۵
همین چا هم رفتار ناچوانمردانه تحریف راکنار نگذاشت/// آقای عراقجی از ناقص وتحریف شدن خبر والبته سوء استفاده ودزدکی گوش دادن(استرق سمع)دادش بلند است . ای دریغ از یک چو چوانمردی وانصاف/// (2083840) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۴:۳۲
شما نخود هر آش هستید عزیزم نه شهروند انقلابی!!همه چیز رو قاطی کردی که چی .....مثلا (2084126) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۷:۲۰
اگر چند تا انقلابی مثل امثال شماها و هوچی گری هاتون نبود الان ما هم مثل خیلی از ملتهای دنیا هم انرزی هسته ای داشتیم وهم مثل ادم در تعامل با دنیا و احترام متقابل داشتیم زندگی می کردیم و اینهمه مشکلات با هزینه های گزاف به مملکت و جامعه تحمیل نمی شد .حالا نمیدانم تا کی میخواهید با این القاب سازی ها برای خودتان با هزینه مردم برای خودتان اعتبار دروغین بسازید..شششههههههرررررررووووووونننننندددددد اااااانننننننققققققلللللللااااااابببببببب ی ی ی ی ی ............... (2084282) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۹ ۱۶:۲۵:۵۱
لابد از نظر شما محرم و نامحرمی فقط اینجاست و قبلا که برای لاپوشونی اقدامات دولت اسبق حتی نرخ تورم هم محرمانه بود همه چی خوب بود؟
یادمون نره که اعلام نرخ ارز و طلا، اعلام نرخ تورم و اعلام قیمت خودرو هم محرمانه بود و مردم تو این بدیهی ترین اطلاعات نامحرم تلقی می شدند. (2086681) (alef-6)
 
1360
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۳:۱۹
از دست این دارو دسته پایداری ببخشید هیچکس نمیفهمه فقط اینا میفهمن ورژن جدید رسایی همون بذرپاشه چند نفر تو مجلس به جای منافع ملی چشم به جاهای دیگه دارن (2083647) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۹:۳۶
خود رییس جمهور حقوق‌دان هستند و بهتر از آقای بذرپاش مفاهیم حقوقی را متوجه می‌شوند. (2083739) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۳:۱۹:۲۴
حقوقدان بودن و اینطوری از حق ملت دفاع کردن و با این توافق غربی ها کلاه گشادی سر ملت گذاشتن اگه سرهنگ بود چی میشد.... (2084390) (alef-6)
 
حافظ
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۲:۲۹
حالا شما چیزی نگی کسی نمیگه ....هستی ها!
آخه وطن امروز و پایداری که سایه همو با تیر میزنن، چطوری وصلشون کردی بهم؟ (2083766) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۶:۳۲
دیوار حاشا بلنده مثل اینکه نه؟ (2083908) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۴:۲۵
اقا یا خانم 1360 دوره بعد به کسی رای خواهید داد که ییهو خواهید دید همین اقایون همراهش هستند (2083847) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۴:۰۰
انرژی هسته ای بهانه ای شده است برای پوشاندن عدم لیاقت مدیران در دولت قبلی وفعلی .مردم بیش از هر چیز می خواهند با عزت زندگی کنند شرایط به گونه ای شده که به قول معروف نه دنیا را داریم نه آخرت را؟ (2083649) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۴:۵۵
جناب عراقچی مردم عاقل تر از آنند که به خاطر اظهارات یک طلبه قطعا مغرض ( که اگر با برنامه واز روی غرض نبود نسبت به انتشار این اضهارات در یک جمع خصوصی اقدام نمی کرد ) اعتماد وصداقت وتلاش های شبانه روزی مسئولین بلند پایه کشورشان را زیر سوال ببرند ! (2083651) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۷:۱۳
توقعی از مهرداد خان بذرباش دارید ها؟ اینان تا آخرین توان از کارشکنی دست برنمیدارند (2083659) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۸:۵۷
مگه بذرپاش هم روزنامه داره؟ چه خبره تو این مملکت؟ (2083759) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۸:۱۷
امیدوارم این عده قلیل شکست خورده در انتخابات ، به راه راست هدایت شوند و از لجبازی با ملت دست بردارند. ملت راه خود را از این افراد جدا کرده چرا نمی خواهند بشنوند (2083661) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۷:۵۸
همچنین عده قلیل فتنه گر شکست خورده در انتخابات 88 (2083779) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۷:۰۱
خدا همه را به راه راست هدایت کند. (2083911) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۷:۰۷
آخه اینها ملت رو فقط اون کسانی میدونن که به کاندیدای مورد علاقه اینها رای داده باشه و بقیه رو بی سواد و نادان و غیر نخبه....!!؟؟ (2083990) (alef-13)
 
محیط
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۷:۳۴
شکست خوردگان 88 و سرفرازان92 (2084050) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۰:۱۱
انشاالله انتخابات 96 جبران مافات میکنیم (2083999) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۶:۴۶
قبل از انتخابات 88 تو برنامه جمهور گوینده گفت مطابق سنتی نانوشته دوره های ریاست جمهوری ایران 8 ساله است پس زیاد خودت را برای 96 اماده نکن که ما محکمتر از سال 92 خواهیم آمد (2084279) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۵۰:۲۴
بعد از زیر سوال بردن وزیر صنعت و معدن که برای معالجه به آلمان رفته , امروز با این موضوع " نگران کننده " وارد شدید و با این تیتری که زدید میخواهید به مردم این موضوع رو تحمیل کنید که دولت و تیم مذاکره کننده , با منافع ملی ایران بازی میکنند و هیچ اعتمادی به آنها نیست .
اما اینجا تنها کسی که زیر سوال می رود خود " الف " است و این سوال مطرح میشود که هدف شما از اینهمه خرابکاری و ایجاد بدبینی نسبت به دولت و نظام چیست ؟ (2083670) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۱:۰۷
به عنوان خواننده الف، به شما نظردهنده بدبین اجازه توهین به الف را نمی دهم! همین که توهین شما را منتشر کرده، به معنی آن است که تومنی 2 ریال با سایرین متفاوت است. (2083743) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۷:۳۷
یه کمی گوشاتو تیز کن چشماتو باز کن تا بدونی چه خبره و چی میگدذره (2083795) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۱:۱۴
شما برو همون انتخاب و فرارو ت رو بخون (2084001) (alef-13)
 
راشا
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۵۸:۴۰
اين مشكل از زمان هابيل و قابيل بوده و دو جور انسان معرفي شد
گروهي كه منافع فردي رو فداي منافع مردم و ملي ميكنند
گروهي كه منافع ملي رو فداي منافع فردي و حزبي و گروهي ميكنند
بعضي من رو فداي ما ميكنند
بعضي هم ما رو فداي من ميكنند (2083688) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۶:۵۵
البته باکمالِ تأسُف درکشورما،گروه اول که من را فدایِ ماکُنندمطلقاً وجودندارد! بقیه هم،أصلاًگروه نیستند،بلکه "من" هایی هستند که "ما" رافدایِ خود،که هیچ، حتی دستۀ همفکرانشان را سرِ بزنگاهها، فدایِ مطامِعِ شخصیِ خود میکنند... (2083867) (alef-13)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۵:۵۸:۵۷
این قضیه این قدرها هم پیچیده نیست و هوش چندانی هم نمی خواهد مسلما ایران در ژنو یک سری امتیازاتی داد تا اونها هم تحریم رو کاهش دادند امتیازی که ظریف داده تعطیلی کامل نیروگاه هسته ای هست وگرنه اینکه دولت میگه ما هیچ امتیازی ندادیم آمریکائیها که عاشق چشم و ابروی روحانی و ظریف که نیستند که همین طوری بدون تعطیلی نیروگاه تحریم ها رو بردارند (2083690) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۳:۵۹
لابد شما کلیددار نیروگاه هسته‌ای هستی که خبر داری نیروگاه تعطیل شده و ما نمی‌دانیم.

ضمناً فرق نیروگاه را با کارخانه غنی‌سازی را بفهمید. نیروگاه هیچ مشکلی به لحاظ بین‌المللی ندارد. (2083724) (alef-13)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۸:۴۸
من کلید دار نیستم متن توافق نامه ژنو منتشر شده و همه چی کاملا مشخص هست که چه چیزهایی از دست رفته و در عوض چه چیزهایی به دست آمده اون چیزهایی هم که از دست رفته چیزی کمتر از تعطیلی کامل تاسیسات هسته ای نیست تنها چیزی که عاید ایران شده قراره که در چند قسط پولی به ایران بدند که تا حالا هیچ پولی داده نشده اگر فقط ده درصد این امتیازات رو در دولت قبل داده میشد مسلما عواید خیلی بیشتری نصیب ایران میشد
کاش الف متن توافق نامه ژنو رو اینجا منتشر می کرد و همین طور سخنان رسایی (2084021) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۲:۱۱
پس معلوم شد خوراکت رو از کجا میگیری ما رو بگو توقعاتی داریم (2084271) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۸:۰۱
لابد کلاً فقط شما متن توافق را خواندی و ما کلاً از هیچی خبر نداریم.

تنها امتیاز ما در این توافق رقیق کردن نیمی از اورانیوم 20% بود. این طبق گفته مقام رسمی کشور آقای دکتر صالحی است.

شما به مسئولان اعتماد نداری اما من کاملاً اعتماد دارم. (2084284) (alef-13)
 
شاغلام عوام
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۷:۱۷
که شما هیچی نداری! الان فکر کردی بابای شم سیاسی رو سوزوندی!
تعطیلی کامل نیروگاه هسته ای؟! کی دولت گفت هیچ امتیازی ندادیم؟ امتیازی ندادیم که خیانت به دست آورد هسته ای باشه (2083852) (alef-13)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۲:۱۸
آقای بذرپاش! به خاطر یک دستمال، قیصریه را آتش نزن. خداوند پشتیبان تیم مذاکره کننده باشد. (2083693) (alef-13)
 
فرزند ایران
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۲:۲۹
یعنی خیانت در امانت ! کار خیلی زشته ، چه ظریف باشه در ژنو و در امانت مذاکره باشه ، چه ضبط بدون اجازه ی صدای آقای عراقچی و پخش توسط یک طلبه .
بعضی وقتا بدجور دردم میگیره (2083695) (alef-13)
 
majid r
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۲:۴۴
حالا این ضرر برای منافع ملی دارد یا ندارد نه ما بگذار حریفمان از بین برود حالا منافع ملی هم رفت به جهنم آدم در بعضی اشخاص انسان اینجور می بیند. و باید تجدید نظر کنند در کارهاشون. (2083696) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۵:۰۴
این که خبر نیست این یک شایعه است که چندین بار تکذیب شده و چنین مطلبی فقط در یک سایت بی اعتبار چاپ میشود . (2083702) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۸:۳۲
الآن اگر شورای عالی امنیت ملی وارد شود، ایراد می‌گیرند و دادشان بلند می‌شود که آی شما دهان منتقد (!) را می‌بندید!

معلوم نیست بازی با منافع ملی چه ارتباطی با انتقاد دارد.

همگان می‌دانیم اینگونه تیتر زدن‌ها مشکلی را دوا نمی‌کند. (2083706) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۹:۵۴
البته سایت الف هم با انتشار این خبر به تکرار آن کمک کرد! (2083713) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۰:۵۹
گذشته از فايل صوتي نصفه نيمه پخش شده. اين اظهار نظرها و اين مقالات و اين فايلها كه توسط آقاي بذرپاش پاشيده مي شود جالب است. به هر حال ايشان از مجموعه اقاي احمدي نژاد بودند و احتمالا در مجلس اينده هم جايي نخواهند داشت پس بهترين كار در موقع به خطر افتادن منافع شلوغ بازي و تخريب ديگران است . (2083717) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۳:۵۸
این شلوغ بازی ها که تخص شماهاست 88 یادتون رفته (2084008) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۴:۴۶
آقای عراقچی سوال من هم همین است:
بازی با منافع ملی تا کجا میخواهد پیش برود؟؟؟
خواهشا تمام محتوای اون جلسه رو منتشر کنید تا ما هم روشن بشیم خب.
یعنی اون جمع طلاب باید اطلاع داشته باشند و ما نداشته باشیم؟
کسانی که بخوان از توافقنامه ژنو دفاع کنن از کجا باید اطلاع داشته باشند؟
یه روز بیاین توی تلویزیون چند تا از نماینده های منتقد رو هم بیارید با استدلال ماتشون کنید دیگه... (2083726) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۲:۳۳
فکر کنم باید دیگه کم کم منتظر شنیدن خبر توقیف روزنامه دیگری باشیم....

زنده باد مخالف من
زنده باد دانستن حق مردم است.
زنده باد فضای آزاد نقد و انتقاد از دولت
زنده باید شعارهای همیشه تو خالی
زنده باد مخالف من به شرطی که هیچ حرفی نزنه و هیچ اظهار نظری در نقد دولت نکنه. (2083746) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۳:۱۷
همیشه همین رو گفتید و نگذاشتید قانون حاکمیت کنه.
سفسطه همین است. (2083902) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۰:۰۲:۱۴
اقای عراقچی اگر مستند دارند رو کنند.اینکه نمیشود چیزی را تکذیب کرد که فایل صوتی ان وجود دارد
البته در دولت راستگویان این چیزها کاملا طبیعی هست!!!!!!!!!!! (2084437) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۴:۵۹
این ادما هیچیو قبول ندارن فقط حرف خدا پیغمبر میزنن در عمل خیلی بی رحم هستن
خدارو شکر که روز به روز ماهیت زشت این ادما نمایان تر میشه (2083750) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۶:۴۸
يك سئوال: مسائل مربوط به انرژى هسته اى را ميبايست اساتيد دانشگاه در رشته مربوطه تجزيه تحليل كنند يا طلبه هاى حوزه علميه؟ (2083755) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۸:۰۵
اگر يك روزنامه اصلاح طلب چنين كرده بود ، نهادها در تعطيلي و زنداني كردن مسولين به رقابت مي پرداختند و هر روز با راه پيمايي هاي مردمي!!!!!!!!! مسولين روزنامه خيانتكار معرفي مي شدند (2083780) (alef-13)
 
غریبه
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۹:۲۳
من دلم برای شهدای هسته ای میسوزه (2083798) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۵۸:۵۴
منم دلم برای همه شهدائی میسوزه که کشور پابرجا بمونه که عده ای 1000 میلیارد 1000میلیارد بدزدند (2084361) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۰:۳۰:۴۵
چرا دلت برای صدها هزار کشته جنگی که ما ادامه دهنده آن بودیم نسوخت ؟ (2084729) (alef-6)
 
فرخ
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۹:۲۴
تو همه کشورهای دنیا از هر حزبی که باشی برای منافع شخصی نمی شه اهداف یا منافع ملی رو زیر پا گذاشت ولی تو ایران عمده جریان پایداری ثابت کرده فقط قدرت براش مهم و بس و منافع ملی، جان سربازان ایرانی و ... نه تنها اهمیتی نداره که هیچ پایمال کردنشون رو هم حق می دونن!!! چای بسی تأمل است ... (2083799) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۰:۲۸
مشکل اصلی اظهارات آقای عراقچی است که در جمع طلاب و در قم و در دوره ای که به راحتی می شود هر حرفی را ضبط کرد بیان فرموده اند. بهترین واکنش برکناری سریع ایشان است. (2083823) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۲:۳۷
این روزنامه را ببندید!
روزنامه های اصلاح طلب با کوچک ترین خطا مجازات می شوند ولی اصول!!! گرایان... (2083828) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۱:۳۵
توهین به مقدسات ودین کوچکترین خطاست؟؟؟؟؟ (2083895) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۷:۳۳
الان فصل تفرقه و تنش نیست در جنگ احزاب تفرقه یعنی خودکشی الان تمام باید با درایت برای حفظ منافع ملی و دینی تلاش کنند ایران هم نباید تسلیم زیاده خواهان جهانی شود و نه راه تقابل را درپیش گیرد (2083836) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۰:۰۲
تندروی و کند روی افت دین و انسانیت است تندروها کسانی هستند که برنانهای برای زندگی ندارند و همهیشه به مرگ و نیستی می اندیشند و کاری به فردا چطور می شود ندارند می گویند منفجر می منیم و می میمیریم حالا بعدش چه شود ما نیستیم ولی کندروها هم می گویند که فقط دنیا و مرگ را قبول نداریم ولی امامان شیعه هم در عبادت و مسائل دینی اخروی نگاه می کردند و هم دنیایشان را با برنامه اداره می کردند و باری به هر جهت نبودند درود بر دین اسلام و درود بر امامان شیعه و سبحان الله با وجود همچین الگوهایی به قول خاله پدربزرگم که در سال 35 قصد یفر یه کربلا و بردن بچه ها برای زیارت را داشت و عمرش کفاف نداد همیشه می گفتند یارب غیر تو نزد کی روم و پیش کی استغاثه کنم و به فرمایش ایت الله بهجت و ایت الله نائیینی این کشور صاحب دارد که پشتیبان راس نظام هستند و نمی گذارند این کشور در دام لغزشها فرو رود (2083857) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۹:۲۷
ما هر چه داریم از الطاف ائمه و توسل به انها و زیارت عاشورا داریم اقایان منافع مادی را به منافع نظام گره نزنید اسلام پشتیبان این نظام می باشد (2083869) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۵:۰۷
اینکه حق غنی سازی تصریح نشده باشد در توافق با دشمنان بازی با منافع ملی نیست ! اینکه این مساله بیان بشود برای مردم ایران بازی بامنافع ملیست ! میشه دقیقا بفرمایید چه لطمه ای به منافع ملی میزنه ما بدونیم! یا لاقاقل جواب این سوال را روشن بدهید (2083937) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۷:۴۶
بعضی بازیچه دست دشمنان هستند و خودشان هم خبر ندارند و شاید هم دانسته آب به آسیاب دشمن میریزند در هر صورت نماینده مردم نیستند . (2083940) (alef-13)
 
مهدی یزدی
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۰:۵۸
متاسفانه افراطیون و تندروها که لعنت خدا بر آنها باد اصلا به فکر مردم نیستند بیشتر به منافع مادی و جیب خود نگاه می کنند. (2083979) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۶:۳۸
طلبه ها نباید به کار های دینی و درسشان برسند ? اقای عراقچی یا هر کس دیگر،چرا باید با طلبه ها در مورد مذاکرات ژنو و نیروگاه هسته ای بپردازد? این همه دانشمند وسیاست مدار و.و. و مردم نباید بدانند و چند طلبه باید بدانند? کشور ما همیشه در بحران و بی تصمیمی است به دلیل ان است که هیچکس جای خودش نیست. سیاست را باید به سیاست مدار سپرد،اقتصاد را به اقتصاد دان و ارتش و سپاه و بسیج و.و. هم به کار نظامی گری و روحانیان به کار دین و ارشاد مردم به ارزش های اخلاقی و البته همه هم می توانند در سیاست اظهار نظر کنند ولی در یک جلسه خصوصی و یک نتیجه ی قطعی و سپس تصمیم گیری در سطح کلان با حفظ منافع ملی. بدبختانه،گروه هایی در این طبقه بندی هایی که شد،دنبال تنش و تنش زایی و بی ثباتی هستند و نه درد دین و مذهب دارند و نه درد ایران و منافع ملی و در جهت و همسو با دشمنان این اب و خاک هستند. انها باید شناسایی و برای همیشه خاموش شوند و گرنه این کشور روی ارامش را نخواهد دید و سرنوشت سوریه و عراق و افغانستان و پاکستان را خواهد گرفت. نقشه ای که دشمنان ایران سالهاست به دنبالش هستند. (2083989) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۳:۱۸
یعنی عراقچی در یه جلسه خصوصی با کسایی که نمی شناخته چیزهایی گفته که نمی خواسته همه بدونند؟ این که نمیشه! معلومه خبر دروغه. (2084018) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۸:۰۲
انتقادی که به ضرر منافع ملی باشه انتقاد نیست اسمش تخریبه که متاسفانه با روی کار اومدن دولت جدید خیلی زیاد شده در جهت اهداف سیاسیشون خواهشا یه کم به فکر مردم باشید به فکر اون پدرهایی که توی روی زن و بچشون خجالت میکشند (2084037) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۱:۱۴
تا آخرین توان ادامه خواهند داد
این خود را به خواب زده گان (2084093) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۶:۳۶
توافق ژنو! به چماقی برای فشار برکشورمان تبدیل شده است! متاسفانه در تیم مذاکره کننده کشورمان افراد خبره حقوقی و هسته ای وجود نداشته وهمین امر باعث تنظیم چنین توافق ضعیفی شده است!امیدوارم مسولان یک تدبیر حقوقی بیاندیشند (2084102) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۹:۲۲
افراد خبره وجود نداره که برن 2 ساعت درباره پایان نامه اشان بحث کنند (2084285) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۲:۳۵:۵۳
پیشنهاد میکنم شما را به جای کارشناس امور حقوقی به مذاکرات ببرند.

چون شما دکتر ظریف را که از دانشگاه دنور آمریکا دکتری گرفتند، قبول ندارید. خوب است بدانید پایان‌نامه‌ی دکتری ایشان درباره‌ی امور مربوط به تجاوز عراق به ایران بوده است و بخشی از قطعنامه‌ی 598 هم بر مبنای این پایان‌نامه به سود ایران تغییر یافت. (2084336) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۰:۱۴
منافع ملی سیخ چند منافع شخصی و گروهی رو بچسب!!!!!! (2084114) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۰۳:۰۰
بذرپاش بیاد راجع به پرونده بنیاد شهید توضیح بده! (2084193) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۱۳:۴۶
آن روز که متنی را تحت عنوان سخنان خانم کروبی منتشر کرد و به شکایت خانم کروبی رسیدگی نشد ، بذر این کار ها پاشیده شد . (2084201) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۱:۲۰:۳۵
آقای عراقچی؛ مردم قدردان تلاش شما وآقای ظریف هستند با امید و پشت گرمی مردم و با شجاعت به پیش روید که شما فرزندان شایسته این ملت هستید. یک عده نه دیپلماسی را می فهمند و نه مذاکره و الزامات آن را.ولی مردم پشت سر رهبری و با اعتماد کامل به تیم مذاکره کننده هسته ای رو به آینده دارند. (2084212) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۷ ۲۳:۴۹:۰۹
اصلا جه ضرورتی داره که ایشان با طلاب جلسه داشته باشددروغگویی امری عادی شده است. (2084422) (alef-6)
 
و
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۰:۴۷:۴۱
ما كاري به كار حرفهاي روحاني و عرافچي نداريم رهبر كشور گفته اند كه اينها فرزند اتقلاب و اسلام و ايرانند و نبايد به آنها شك كرد ما هم شك نمي كنيم و اگر اينها وظيفه خود را آنطوري كه همه انتظار دارند انجام ندادند مسئوليت متوجه مردم نيست بلكه اين خود مسئولين هستند كه بايد تمام قد و عملا در برابر خدا و مردم پاسخگو باشند
مطلب از اين روشن تر (2084482) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۶:۴۸:۱۸
توافق ژنو نه فتح الفتوح است و نه شکست.بلکه شروع یک روند سخت و پیچیده است.پس به دیپلماتهایمان که انصافا همه آدمهای تحصیلکرده و باتجربه ای هستند اعتماد کنیم و همه چیز را جناحی نکنیم. (2084600) (alef-6)
 
صريح
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۸:۳۸:۱۱
جناب عراقچي! يا حرفي را زده ايد که پاش بايستيد يا اگر نزده ايد تکذيب کنيد. اينکه شما حرفي زده باشيد که انتشارش بازي با منافع ملي است يعني چه؟ اصلاً شما چرا بايد برويد در جمع طلاب اينطور حرف بزنيد؟ به نظر مي رسد شما هم مي خواهيد خدا را داشته باشيد و هم خرما را. هم با دولت روحاني و وزارت خارجه باشيد و هم در جمع منتقدان سياست‌هاي دولت شما هم منتقد نشان دهيد خودتان را. بالاخره شترسواري دولا دولا نمي‌شود آقاجان! (2084640) (alef-6)
 
یک دانشجو
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۰۸:۵۳:۳۴
این مملکت مگر صاحب ندارد که یک نفر مثل بذرپاش به خودش اجازه می دهد با احساسات و منافع ملی یک مملکت بازی کند آن هم به خاطر شکست حزب و گروهش در انتخابات و در نتیجه از دست رفتن موقعیت و پست های کلیدی ایشان

مردم ایران به هوش باشید این آقا و امثال ایشان نه برای کشور دلشان می سوزد نه برای دین و نه مطیع رهبری معظم انقلاب هستند اینها فقط و فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند و حالا که یک دولت مردمی با رای قاطع مردم انتخاب شده است و منافع شخصی شان به خطر افتاده است از هر کوششی برای رسیدن به موقعیت های قبلی خودشان استفاده می کنند

مردم ایران به هوش هستند که در دولت قبل دروغ و نفاق و تهمت از رییس دولت وقت نشات گرفت و به زیردستان ایشان هم سرایت کرد و حالا دارد ریشه این انقلاب را می خشکاند

ما دانشجویان اجازه این کار را به این آقا که فقط بذر نفاق می پاشد نمی دهیم (2084651) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۰:۳۱:۲۷
نگه داشتن آقای دکتر عراقچی بزرگترین اشتباه دکتر ظریف بود. (2084732) (alef-6)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۰:۴۳:۵۲
از لب دریا پی توان بردن که در دریا چه طوفان است.طنز سبد کالا رو بگیربرو جلوبقیه رو باید بفهمی (2084759) (alef-6)
 
رباني زاده
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۱:۰۳:۰۷
سلام درود بر قهرمانان عرصه مبارزه سياسي با قلدورهاي کره زمين که فقط از ديپلماسي منطق زور را مي فهمند.به نظر بنده ما بايد محکم بر مواضع خود بايستسم و از اين اراذل و اوباش جهاني مثل آمريکا و انگليس و اسرائيل نهراسيم ... خدا با ماست و سراپا گوش به فرمان رهبر عزيز باشيم. (2084783) (alef-6)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۱:۲۵:۴۳
اينكه جنجال نداره خود امريكايي ها دارن ميگن ما حق غني سازي رو به رسميت نميشناسيم فقط نكته اينه كه حق گرفتني ست. (2084828) (alef-6)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۲:۱۱:۱۸
بارالهاجرات ما را سر و سامان بده
انقلابا مشق هشیاری به فرزندان بده
قهرمانا در دل میدان بمان جولان بده
رهبرا من مصطفایی دیگرم فرمان بده (2084907) (alef-6)
 
شاهرخ
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۳:۰۰:۴۰
از اینکه ما ایرانی ها در هر سطحی جدیدا در گیر یک دو گانگی مشهودی شدیم کاملا در رفتار های ما در تمام سطوح قابل لمس تر از گذشته شده!!!!!!!!!!
یعنی همیشه رفتار هامون را بر اساس مصلحته زمان و مکان تعریف می کنیم مثله داستان آقای قالیباف واسه ریاست جمهوری پارسال.........
که در دو سخنرانی در دو جای متفاوت دو موضع متضاد از خودشون نشان دادن و وقتی در مقام توضیح قرار گرفت تنها کاری که انجام داد تفسیر در رفتار کرد!!!!!!!!! و این دوگانگی و چند گانگی منتج به ریزش اقبال ایشون شد که در نتیجه مشهود رو همه در خودمون حس کردیم و در آراء ایشون دیدیم حتی نسبت به آقای جلیلی!!!!!!!!!!
شاید در گذشته این شیوه ها منتج به نتیجه می شد ولی الان به لطف وسایل ارتباط جمعی که حتی قشر ضعیف جامعه هم این وسایل را در اختیار دارند دیگه چیزی بنام در گوشی حرف زدن هم شاید نشه کتمان کرد..........
و مردم این رفتار ها را فقط و فقط دوگانگی تفسیر و به صحرای کربلا زدن جهته فرار از مخمصه و بی ثباتی در اصول می پذیرن و کاری به درستی و راستی کلمات ندارن


من فکر می کنم انتشار چنین فایلی بجای اینکه جایگاه رئیس جمهور را کم کنه بیشتر باعث میشه شنونده حضور یک آدم دم دمی مزاج که تابع زمان و مکان حرف میزنه مثله نمونه گفتاره آقای قالیباف دیده شه که به بجای اصول چه درست چه غلط از بی اصولی و گنگی یک جورایی کاملا تابع باد هستش که از کدوم طرف بوزه.......
و من شخصا احساس می کنم حضور چنین افرادی در چنین سطحی از مذاکرات که واقعا نیاز به عزم راسخ دارند نه تنها کمکی به حاله تیمه مذاکرات نمی کنه بلکه باعث میشه سر تیم علاوه بر نگرانی از طرف مقابل نگرانه منتخبین جبهه خودش هم بشه و این یعنی نگرانی از دو سو که واقعا جای نگرانی واسه همه کسانی میتونه باشه که اصول و امید خود را در انجام با اعتماد به نفسه این تیم محق میدونن و بهشون ایمان دارند
کار بزرگ مردانه بزرگ و راسخ و با اصلی راسخ می خواد نه آدم های بابنیانی مرصوص..........
خداوند همه ما را از تزویر و ریا و دم دمی مزاجی در همه حال حفظ کنه و امید را از بندگانش دریغ نکنه (2085034) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۵:۳۸:۱۸
سرمان را بکنیم توی برف. اصلا قرارداد ژنوچای خیلی باعث افتخار است. صلوات (2085284) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۲۲:۰۳:۵۵
من یک کارگر ساده هستم و برای اداره زندگی با مشکلات زیادی مواجه هستم و کاری هم به آقایانی که نفسشان از جای گرم در میاد ندارم و خواستار به نتیجه رسیدن توافق هستم چون دود تمام این تحریمها تو چشم من و امسال من میره پس کسانی که از این تحریمها هیچ گونه ضرری نمیبینند حق ندارند اظهار نظر کنند (2085814) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۳۰ ۰۸:۴۶:۳۵
این روش قدیمیه
روش مخالفین اسلامگرایان تو ترکیه
اول شنود غیر مجاز بعدش انتشار گسترده
چگونه نام خود را مسلمان نهاده اند این افشاگران دروغین (2087538) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.