توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428316
رشد 100درصدی اهدای عضو درشمال شرق کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شاخص اهدای عضو در این دانشگاه که شمال شرق و شرق کشور را زیر پوشش دارد طی سالهای اخیر رشد 100 درصدی داشته است.

ابراهیم خالقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون شاخص اهدای عضو(pmp) در دانشگاه علوم پزشکی مشهد 22 اهدا به ازای یک میلیون نفر جمعیت است؛ این میزان در مدت مشابه پارسال 10 اهدا بوده است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کنار دانشگاههای شیراز و تهران یکی از سه دانشگاه علوم پزشکی کشور است که بالاترین شاخص اهدای عضو را در سطح ایران به خود اختصاص داده اند.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شاخص اهدای عضو این دانشگاه را در سال 1380 همگام با نخستین پیوند عضو از بیمار مرگ مغزی یک اهدا به ازای یک میلیون نفر جمعیت عنوان کرد.

وی گفت: هم اینک میانگین شاخص اهدای عضو در سطح کشور حدود 10 اهدا به ازای یک صد میلیون نفر جمعیت است.
خالقی افزود: هم اکنون شاخص اهدای عضو در کشوری مانند اسپانیا 35 اهدا و در کشورهای آمریکایی و اروپایی بین 20 تا 25 اهدا به ازای یک میلیون نفر جمعیت است.

وی ادامه داد: پارسال اعضای بدن 56 بیمار مرگ مغزی اهدا شد و این میزان از ابتدای امسال تاکنون 69 مورد بوده است.
تاکنون اعضای 628 بیمار مرگ مغزی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیماران نیازمند اهدا و پیوند زده شده است.
 
کلمات کلیدی : مرگ مغزی + اهدای عضو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.