توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373911
بازداشت خبرنگار روس در ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۱
والنتین تروشنین خبرنگار شبکه تلویزیونی رن تی وی روسیه هنگام ورود به فرودگاه استانبول از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش ایرنا، همزمان با ادامه روند بازداشت شماری از نظامیان و مقام های مختلف ترکیه در سراسر این کشور برای پیگیری قضایی و امنیتی وقوع کودتای ناکام، یک خبرنگار روسی نیز دستگیر شده است.

ترکیه جمعه گذشته شاهد وقوع کودتا توسط گروهی از نظامیان میان رده بود که با ۲۷۰ کشته و حدود ۱۴۴۰ زخمی شکست خورد و تاکنون نیز هزاران نفر بازداشت و از مقام های خود عزل شده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (سه شنبه) گزارش داد: والنتین تروشنین خبرنگار شبکه تلویزیونی رن تی وی روسیه هنگام ورود به فرودگاه استانبول از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بنا به گزارش اعلام شده، نام خبرنگار این شبکه تلویزیونی در فهرست سیاه نیروهای امنیتی ترکیه قرار داشته و از ورود به این کشور منع شده بود که انتظار می رود اخراج شود.

شبکه رن تی وی نیز از وزارت خارجه روسیه و سفارت این کشور در ترکیه خواسته، اقدام های لازم و فوری را برای پایان دادن به بازداشت این خبرنگار که ممکن است ماموران امنیتی تمامی مدارک شناسایی وی را نیز گرفته باشند، انجام دهند.
 
کلمات کلیدی : کودتا ترکیه+بازداشت خبرنگار روس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.