نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464811
حسینی: حضور کاندیدای پوششی در کنار رئیس‌جمهور اعتراف به ناتوانی و نداشتن عملکرد است
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در رابطه با ورود برخی افراد کاندیدای پوششی به عرصه انتخابات، گفت: گذاشتن کاندیدای پوششی در کنار رئیس‌جمهور خودش نوعی اعتراف به ناتوانی و نداشتن عملکرد است.

به گزارش فارس، سیدمحمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در نشست «ضرورت مشارکت در انتخابات» در جمع دانشجویان گفت: طبق بررسی‌هایی که داریم نشان می‌دهد در انتخابات پیش رو، مشارکت خوبی صورت خواهد گرفت و قطعاً زمانی که تبلیغات آغاز شود انگیزه‌ها هم برای مشارکت بیشتر خواهد شد. 

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با اشاره به عملکرد ضعیف دولت باعث سرخوردگی بخشی از مردم شده است، تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر برخی از نیروهای محروم جامعه دچار سرخوردگی شدند که باید با آنها هم صحبت کرد و گفت که کنار کشیدن و نیامدن پای صندوق رای فایده‌ای ندارد.

وی ادامه داد: امروز نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد کمترین میزان حضور مربوط به شهر اهواز و خوزستان است و این هم به دلیل بی توجهی‌های مسئولان است در زمانی که مشکلاتی برای آنها پیش آمد.

وزیر اسبق ارشاد یادآور شد: اگرچه در زمان جنگ، رزمندگان ایستادند و نگذاشتند صدام آب و برق مردم خوزستان را قطع کند، ولی متأسفانه این ناکارآمدی و رها کردن امور که از طرف دولت وجود داشت، باعث شد آب و برق مردم خوزستان مدتها قطع شود و این موجب نارضایتی مردم شد. حال با این شرایط عده‌ای از مردم ممکن است بگویند ما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم ولی به آنها باید بگوئیم  اگر دولت کارآمد باشد، قطعاً مشکلات کمتر خواهد بود. 

حسینی تصریح کرد: اگر مسئولان در بین مردم باشند و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنند، قطعاً بیشتر کار خواهند کرد تا اینکه شما یک کابینه‌ای داشته باشید که اعضای آن از افراد خسته و در آستانه کهنسالی هستند و یا افرادی هستند که به دنبال مسائل اقتصادی و زندگی خودشان هستند. 

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: گاهی دیده می‌شود برخی از مسئولان آنقدر ثروت دارند که نمی‌توانند آمار ثروت خود را به قوه قضائیه ارائه دهند، این افراد کمتر می‌توانند مشکلات مردم را درک کنند و با روحیه انقلابی به فکر افراد محروم و متوسط جامعه باشند. 

وی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هر جا ما ضعفی داریم، به خاطر ضعف مدیریت‌ها بوده است، حال تردید نکنید که هر جا مسئولیت دست افراد باانگیزه، انقلابی، فعال، کوشا و ساده‌زیست نبوده، ما ضربه خورده‌ایم.

این استاد دانشگاه گفت: شما در گذشته دیدید که چقدر کار در کشور انجام شد، این مسئله به این دلیل بود که مجموعه‌ای از نیروهای متدین، جهادی، حزب‌اللهی و انقلابی آستین همت را بالا زدند و کار کردند. 

وزیر اسبق ارشاد تصریح کرد: کشور ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و خیلی کار می‌شود انجام داد، امروز کسانی که از وضع موجود ناراضی هستند باید با حضور در انتخابات تلاش کنند تا مشکلات برطرف شود. 

این استاد دانشگاه افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه شفابخش آماده شده است و اگر درست اجرا شود خیلی از مشکلات حل می‌شود، ولی متأسفانه به آن بی‌توجهی شده است و مسلماً خود به خود کاری صورت نمی‌گیرد. 

وی گفت: امروز می‌بینیم که بسیاری از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی متوقف مانده است، البته چون نزدیک انتخابات است، برخی طرح‌ها مجدداً افتتاح می‌ شود و هر چقدر می‌گوییم فلان پروژه که شما می‌خواهید افتتاح کنید در دولت‌ گذشته یکبار افتتاح شده است،  بی‌توجهی می‌شود. 

حسینی خاطرنشان کرد: اگر ضعف مدیران وجود دارد بخش عمده‌ای به خود مردم بازمی‌گردد چون مردم هستند که رئیس‌جمهوری انتخاب می‌کنند مردم هستند که نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند و مردم هستند که مدیریت کشور را با واسطه‌ یا بی‌واسطه انتخاب می‌کنند، پس مردم باید به انتخاب خود توجه کنند. 

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران یادآور شد: متأسفانه در 4 سال اخیر مشکلات زیادی برای کشور ایجاد شد و اگر چه وعده‌های زیادی داده شد، ولی هیچ‌کدام محقق نشد و ما بیشتر شاهد حرف و شعار بودیم. 

وی گفت: شاید یکی از دلایلی که امروز روحانی به تنهایی وارد عرصه انتخابات نشده است به این دلیل است که نمی‌تواند از عملکردش دفاع کند. 

حسینی اظهار داشت: وعده‌ها و شعارهای بسیاری به مردم داده شد، ولی امروز که وقت ارائه عملکرد رسیده است، خود انکار می‌کنند، مگر اینها نبودند که می‌گفتند با برجام همه تحریم‌ها برداشته می‌شود و همه مشکلات هم حل خواهد شد، ولی هیچ اتفاقی رخ نداد. 

این استاد دانشگاه در پاسخ به سؤالی یکی از دانشجویان در رابطه با تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان در انتخابات یادآور شد: بهتر است قوانین طوری طراحی شود تا کسانی که شرایط دارند برای انتخابات ثبت‌نام کنند، اینطور نباشد که یک عده که شرایط ندارند ثبت‌نام کنند بعد شورای نگهبان مجبور شود آنها را تأیید نکند. 

وی در پاسخ به سؤال دیگری در رابطه با ورود برخی افراد کاندیدای پوششی به عرصه انتخابات، گفت: بعد از انقلاب سابقه نداشته است یک دولت مستقر برای دور بعدی بگوید چند نفر با عنوان کاندیدای حمایتی کمک من کنند، تاکنون اینگونه بوده که خود فرد یک کارنامه 4 ساله دارد و با افتخار از آن دفاع می‌کند و برایش فرقی نمی‌کند طرف مقابل چند نفر باشند، حتی در دوره اصلاحات رئیس‌جمهور وقت هم چنین کاری انجام نداد. 

وی خاطرنشان کرد: گذاشتن کاندیدای پوششی در کنار رئیس‌جمهور خودش نوعی اعتراف به ناتوانی و نداشتن عملکرد است. 

وی در پاسخ به سؤال دیگری گفت: در اینکه می‌شود وضع کشور را بهتر کرد، هیچ تردیدی وجود ندارد و می‌شود کارهای خوبی را شروع کرد، همین که افراد پرتوان و پرتلاشی را سر کار بگذاری و جلوی مفاسد را بگیری خودش خیلی مسائل را حل خواهد کرد. 

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: دولت در رابطه با مسکن اجتماعی که وعده داده بود هیچ اقدامی نکرد، وقتی بخش مسکن با مشکل روبه‌رو شود همه بخش‌ها هم با رکود مواجه خواهند شد و متأسفانه شاهدیم رکود بازار مسکن را فراگرفته است. 

وی در رابطه با ثبت‌نام احمدی‌نژاد گفت:‌ احمدی‌نژاد خدمات بسیار زیادی انجام داد و در دوره‌های مختلف کارهای خوبی کرده است، ولی اینجا اشتباه کرد، همین که وی توصیه مقام معظم رهبری بی‌توجهی کرده است، درست نبود و نباید چنین کاری انجام می‌داد. 

حسینی یادآور شد: آقای احمدی‌نژاد خودش اعلام کرد شرکت نمی‌کنم از هیچ کس هم حمایت نخواهم کرد، ولی یک دفعه دیدیم از بقائی حمایت کرد، این چه توجیهی دارد؟ مگر چقدر بقایی مدیریت کارآمدی داشته که از وی به عنوان کاندیدا حمایت کرد؟ از طرفی برای حمایت از بقائی به وزارت کشور می‌رود و خودش هم ثبت‌نام می‌کند، بنابراین این تناقض‌ها درست نیست. 

وی ضمن تأکید بر حمایت از نیروهای انقلابی در ریاست‌جمهوری و شورای شهر گفت: آنطور که در نظرسنجی‌ها آمده، بالای 40 درصد نارضایتی از دولت وجود دارد، یعنی افرادی که اعلام نارضایتی کردند و گفته‌اند رأی نمی‌دهیم. از طرفی رأی آقای روحانی از ابتدا یک رأی شکننده بوده است و امروز شرایط طوری است که اگر بتوانیم توانمندی‌های یکی از کاندیداهای انقلابی را در جامعه خوب معرفی کنیم، نتایج انتخابات تغییر خواهد کرد. 

این استاد دانشگاه در رابطه با سوال دیگری تصریح کرد: دولت آمریکا الان تهدیدهای خود را دارد، برخی‌ها می‌گویند باید دولتی روی کار بیاید که در مقابل آمریکا کوتاه بیاید، درصورتی که هرگاه ما از موضع ضعف وارد شویم، دچار مشکل خواهیم شد و آنها گستاخ‌تر خواهند شد. تجربه نشان داده در زمانی که به آمریکا چراغ سبز نشان داده‌ایم طرف مقابل گستاخ‌تر شده است. 

وی در خاتمه گفت: پیش‌بینی ما این است رقابت اصلی بین یکی از کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلابی و آقای روحانی است و احتمال دارد اصلاح‌طلبان وقتی ببینند که موقعیت روحانی مناسب نیست، از او بخواهند کنار برود و از وی عبور کنند و از راه دیگری وارد شوند. 

لازم به ذکر است این مراسم به همت جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد.
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۴:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۱:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۱۱:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۲۳:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۱۹:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۱۸:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۱۰:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۲۰:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۷:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + انتخابات ریاست‌جمهوری + نامزد پوششی + سیدمحمد حسینی
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۴۷:۲۹
با توجه به این که هر کاندیدا صدها ساعت از فضای صدا وسیما استفاده می کند. اگر روحانی یک نفرا با سه نفر رقابت کند. جریان مخالف صدها ساعت ییشتر از فضای صدد وسیما با دولت حمره کرده است. کاندیداط پوششی به عدالت نزدیکتر است ونشانا ی خالی بودن دست دورت نیست. (4277438) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۱:۰۰
آفرین حسینی! (4277468) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.